j.Radionieuws £anden Jmh&ouio Onze JCoConiën JUovUiciaal TUeuws Vtaaq. en Aanbod Wekelijksch Overzicht A SCHOORL. AKERSLOOT. LIMMEN. NIBBIXWOUD. LANGENDIJK. OOSTERBLOKKER. WESTWOUD. UITGEEST. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Ik loop de trappen verder op. Daar is nog een enkele figuur, die geheel alleen zit te eten in een groote erker van de bovengang, waar hij bij planten en boeken de rest van zijn leven slijt. Een lange man. van een aparte distinctie, die de eenzaamheid zoekt. Ook hij is moe; al heeft hij nimmer een hand kar geduwd. Er is den \-origen avond een feest geweest in het huis. Een zangeres heeft gezongen, de film van bet huis zelf is vertoond. De film van- Willy Mullens, die nu het heele land doorreist In dit huis hebben gespeeld: Jack Payne, Marec Weber. Jack Hylton. De oude ooren hooren fijn. Want deze menschen zijn haast allen muziekkenners. Een enkele was zelfs aan de opera, de meesten waren eenmaal ge trouwe bezoekers van de galerij. .Altijd in t nette'', zei en heel oud vrouwtje mij vanuit haar oog opgestapelde kussens en zij streek met edel gebaar wat krullerig spierwit haar van haar voorhoofd weg Een dik, klein vrouwtje vertelt mij hoe mooi de film wel was gisteravond. „Het was alle dankens waard", zegt zij. „Alle dankens waard" knikt zij dan nog eens. Boven zie ik de dokterskamer, waar de beste specialisten belangeloos komen wer ken. de sobere bestuurskamer, waar nu Duitsche vluchtelingen gespijzigd worden, ik zie de kamertjes der echtparen, de blanke linnenkamer met zijn naastig aarbeidende oude vrouwtjes. Boven in het hooge trappenhuis sta ik even stil. Ik luister. Om mij heen is stilte. Een heel zacht gezoem van oude stemmen stijgt nog ternauwernood vanuit de zalen tot mij op. Nu zal ik maar gaan. Ik kijk vanuit het venster neer op het braakliggend terrein en het oude gebouw Concordia, waar het nieuwe huis door architect Staal gebouwd zal worden. Voor tweehonderd oude men schen meer. Zes loterijen van elk 24000 loten zullen dat tot stand brengen. Weldra.j JOANNES MIRATOR. RADIO-UITZENDING VOOR „DE JOODSCHE INVALIDE" OP DINSDAGAVOND A.S. Op Dinsdagavond 4 Juli a.s. te 8 uur, Zal dank zij de bijzondere medewerking van de A.V.R.O., ten behoeve van „De Joodsche Invalide", via Hilversum een radio-program ma worden uitgezonden. O.m. zal aan dit zeldzaam programma medewerken de beroemde tenor Obercantor Sirota uit Warschau, die begeleid zal worden door koor en orkest, terwijl de heer Julius Susan aan den vleugel zal begeleiden. Verder verleenen hunne medewerking de bekende violist Francis Koene, die voor het eerst weer in Holland zal optreden, terwijl Jan Musch en Mary Smithuysen een spe- :iaal door den heer Kommer Kleijn voor „De Joodsche Invalide" geschreven „hoorspel letje" zullen opvoeren, getiteld „1-0-2-6-9" Het omroep-orkest, hetwelk dien avond medewerkt, staat onder leiding van Albert van Raalte. De eere-voorzitter van de Joodsche Inva lide, dr. W. de Vlugt, burgemeester van Am sterdam, zal een toespraak houden. De Joodsche Invalide zal het, waar de luisteraars van een prachtig programma kunnen genieten, ten zeerste op prijs stellen, indien men Dinsdagavond 4 Juli a.s. te 8 uur op Hilversum afstemt en radio-bezitters te hunnen huize vrienden en kennissen wil len uitnoodigen, dezen avond mede dit pro gramma te kunnen volgen. LANGENDIJK. Geen toeslag voor de door lieden verbouwde kool. koop Verleden jaar is door een groot aantal kooplieden in de polders, dus buiten de eigen lijke tuinbouwstreek, kool verbouwd. In een indertijd gehouden vergadering was het er unaniem over eens, dat ook deze kool op bil lijkheidsoverwegingen voor toeslag in aan merking kwam. We vernemen echter, dat de pogingen, met dat doel in het werk gesteld geen succes hebben gehad. KENNEMERLAND. Centralisatie van het wezen? Veilings- In de vergadering van de r.k. Coöp Tuindersvereeniging „Kennemerland" heeft de heer P. Klaasse, lid van den raad der ge meente Heemskerk, een voorstel gedaan om te komen tot centralisatie van het markt wezen in Kennemerland. Door den voorzitter werd betoogd, dat op één punt veilen een be langrijke besparing geeft aan arbeidsloonen e.d. en dat het dringend noodig zal zijn om de kosten tot de kleinste proporties terug te brengen, omdat de veilinggebouwen (veel meer kan men spreken van veilingpaleizen i allerminst aanpassen aan den tegenwoordi gen tijd. Zooals te begrijpen is, kon het bestuur nier dadelijk een antwoord geven, men diende overleg te plegen met andere organisaties Nadien is er overleg gepleegd met andere personen, doch door het drukke seizoen is men nog niet tot overeenstemming. De be doeling van den voorsteller was in eerste in stantie één veiling van Haarlem tot Alk maar en als centraal punt Beverwijk. We hebben eens gesproken met meerdere yeilingöesturen en behalve Heiloo (waar het marktwezen kern gezond is en geen geflat- -teerde balans) gevoelen de meeste besturen dat er wat moet gebeuren. Van een uitscha keling van Alkmaar en Haarlem zal, wil men tot daadzaken komen, sprake moeten lijn; want beide plaatsen moeten als steden ,vas beteekenis, bun eigen veiling behouden Een zwaartepunt vormen de veilingen te Castricum en Heiloo en ook in Beverwijk zal men het niet spoedig eens worden. En toch zal ook daar wat moeten gebeuren. De een ;tralisatie is echter noodig, al was het alleen maar om den chaotischen toestand in Bever wijk op te heffen. Er zijn daar maar liefs vier groentenveilingen en drie aardbeienvei 'lingen. Men deelde ons mede, dat er van het gedeelte bezuiden Beverwijk geen verzet tegen centralisatie is te verwachten. Ook zal men geen tegenstand ontmoeten in Limmen, vanwaar toch alles in Beverwijk geveild wordt. Castricum en Heiloo zullen er prijs op stellen om hun zelfstandigheid te bewaren, tenzij men met een voorstel komt, dat voor alle tuinders in Kennemerland aannemelijk is. Indien echter niet de ijzeren noodzakelijk heid dwingt, zal men wel bij den ouden toe stand blijven. De straatveilingen in Bever wijk zullen er wel niets van moeten hebben, dat men hun uitschakelt. Hoe zal de veiling Coöp. Vrije Groenten- en Fruitveiling er tegenover staan? Er is reeds overwogen, dat Kennemerland en De Vrije Veiling samen kunnen werken. Mischien helpen de slechte bedrijfsresultaten mee om het doel te berei ken. Het zou mogelijk zijn, doch het zal wel ïeel wat verzet ontmoeten, vooral van heu die bij de veilingen hun brood verdiehen. Doch dat moet geen reden zijn om alle over bodige veilingen in leven te houden. Bever wijk is het centrale punt, waar alles kan samenkomen en waar de tuinder de grootst mogelijke zekerheid heeft om het meest voor zijn product te krijgen. En daarvoor moet alle eigenbelang wijken. DE STREEK. Het verloop van de vroege aardappelen teelt is allerbedroevendst. Door het uitblij ven van vraag naar Engeland bleven de witvlezige aardappelen reeds sedert het mid den der vorige week onverkoopbaar, omdat ze de vastgestelde minimumprijs van 37 J* cents per baal niet konden opbrengen. Deze aardappelen worden door het vei- lingsbestuur op een terrein gestort en voor zoover ze niet als veevoeder worden ver kocht, vernietigd. De tuinder ontvangt nu voor zijn moeizamen arbeid het treurige be drag van den minimumprijs en hoopt het hoofd nog een weinig boven water te houden door den toekomstigen toeslag. Men hoopt vurig, dat er na 1 Juli, wan neer het invoerrecht in Engeland verlaagd wordt, eenige verbetering zal intreden. Maar hoe zal het worden wanneer straks de volle campagne een aanvang neemt! 't Ziet er voor den nijveren Streeker landman weer wanhopig uit. DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. Officieele mededeelingen van den resident van Palembang. Het departement van koloniën ontving gis ter het volgend telegram van den gouver neur-generaal van Ned. Indiè' De dienst doende resident Palembang &8§t 29 dezer: Gistermiddag is de verkeersstremming na ben K.M. 400 in wegvak RanauMoeara Doewa opgeheven, waardoor het auto transport naar de Renaustreek weder moge lijk is. De voedselvoorraad voor de bevolking in de Renaustreek is voldoende. Voor de op heffing der verkeersstremming werden door enkele Chineesche kleinhandelaren te Sim pang Soekarmi pogingen gedaan tot prijsop drijving voor rijst en zout, waartegen van be stuurszijde waar noodig maatregelen tot requireering van de bij hen aanwezige voorraden werden getroffen. Thans worden geen bijzondere maatregelen meer terzake noodig geacht. De Bataafsche Petroleum- Maatsehappij stelde 27 dezer 50 zakken rijst ter beschikking van het bestuur, welke voor raad middels het distributiekantoor wordt aangewend voor rijstvoorziening B.O.W. koelis en inlanders, welke niet uit de Ranau streek afkomstig zijn. Het bergingswerk van gewonden in de Ranaustreek is gisteren afgeloopen. Heden ochtend is van Ranau naar Liwa vertrokken een gouvernements indisch arts en een door B.P.M. ter beschikking gestelde chirurg, zoodat van Palembangzijde de medische hulp in Liwa totaal werd verstrekt door twee artsen en een chirurg, welke artsen te Liwa een noodhospitaal hebben opgericht. De ver keersstremming aan de grens van Palera- bang Marga Soekau is opgeheven, waardoor ook het afvoeren van gewonden naar het hospitaal van het Sumatra Landbouwsyndi- caat mogelijk is geworden. Volgens betrouw baar bericht zal de telefoonverbinding Liwa Kroe waarschijnlijk heden zijn hersteld Volgens bericht uit het onderdistrict Liwa zijn daar 274 dooden, uit Kenali en Waite- nong is nog niet bekend. Het aantal in Ranau, Mekakauilir en de Mekakauoeloe- streek ingestorte huizen bedraagt resp. 647, 355 en 10; het aantal dooden is 106, 16 en één; zwaargewonden 53, 14 en één; lichtge wonden 124, 33 en nihil. Een raming van de door de aardbeving aangebracht schade in dit gewest zal nader worden opgegeven". DE DIENSTWEIGERING TE SOERABAJA. Het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia bevestigde in hooger beroep het vonnis van den zeekrijgsraad tegen zeven inheemsche dienstweigeraars. Zij werden allen, blijkens een Aneta-bericht aan het Hbld., veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, onder af- trek van den tijd, doorgebracht in preventie ve hechtenis, met ontslag uit den dienst. De advocaat-fiscaal bij het genoemd ge rechtshof eischte tegen den korporaal-machi nist J. J. van Dijk, die door den zeekrijgs- rada te Soerabaja was vrijgesproken, twee jaar gevangenisstraf, onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis, met ontslag uit den dienst en ontzetting uit de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen. De uitspraak werd bepaald op 7 Juli. VEREENIGING VAN NOORDHOLLANDSCHE WATER SCHAPPEN. Op 26 Juni j.1. werd te Amsterdam de jaarvergadering gehouden van de Vereeni ging van Noordhollandsche Waterschappen, ondier voorzitterschap van den heer J. Com mandeur K.Az., voorzitter van de banne Wognum. Met erkentelijkheid werd gewaagd van de op 5 Juni j.1. gehouden excursie naar de Wieringermeer, die, dank zij de groote mede werking van de Wieringermeerdirectie, in alle opzichten geslaagd mag heeten. Bij het jaarverslag werd gevraagd, of van het Provinciaal bestuur antwoord is ontvan gen op het door de vereeniging ten vorigen jare verzonden adres, om verlichting van de lasten van het hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier mogelijk te maken door de watersnoodkosten geheel voor reke ning van de provincie te nemen althans de uit dien hoofde van het hoogheemraadschap gevorderde bijdrage sterk te verminderen. Het bestuur moest hierop tot zijn spijt ont kennend antwoorden. Wel is deze zaak ter sprake gekomen bij het afdeelingsonderzoek der provinciale begrooting voor 1933. Gede puteerde Staten hebben zich toen bereid ver klaard al meenden zij dienaangaande geen verwachtingen te mogen wekken de vraag van het eventueel verminderen of over een langer tijdvak verdeelen van de bijdra gen ter zake van rente en aflossing der wa- tersnoodleeningen in nadere overweging te nemen. De heer Wijdeneh Spaans, dijkgraaf van Noordhollands Noorderkwartier, deelde mede, dat het Dagelijksch bestuur van dit waterschap zich dezer dagen nogmaals tot Ged. Staten heeft gewend en met aandrang heeft verzocht het aandeel van het Noorder kwartier in de watersnoodkosten aan een grondige herziening e onderwerpen. Bij het bepa'en van dit aandeel, zoowel in 1920 als in 1925, hebben de economische omstandig heden van landbouw, tuinbouw en veehoude rij een belangrijke factor daarvan uitge maakt. Sedert het vorige jaar is de nood in het algemeen, doch van het agrarisch deel der belastingplichtigen in het bijzonder, steeds hooger gestegen en is de basis, welke voor de berekening van bovenvermeld aan deel heeft gegolden, dientengevolge nog in sterkere mate aangetast. Bovendien wordt de bijdrage in de watersnoodkosten door de be lastingplichtigen van Noordhollands Noor derkwartier steeds gevoeld als een niet ge heel billijk verdeelde last, welk gevoel nog is versterkt door het niet inlossen van de inder tijd gedane belofte tot het oprichten van een waterschap voor het Zuiderkwartier der pro vincie. Men ziet, het bestuur van het water schap is in deze diligent. De voorzitter dankt den heer Wijdenes Spaans voor zijne mededeeling en zegt, dat het bestuur ernstig in overweging zal nemen of er voor de vereeniging nog iets valt te doen om een verlaging van de watersnood kosten te bereiken. De rekening over 19392, sluitend met een nadeelig saldo van 120,99 wordt goedge keurd. De begrooting voor 1934 wordt vastge steld in ontvangst en uitgaaf op 3.530 en de contributie evenals het vorige jaar be paald op 1 cent per H.A. De aftredende bestuursleden C. Fok, dijk graaf van de Beemster, C. Kramer Glijnis, dijkgraaf van de Schermer en N. Dekker, hoogheemraad van Noordhollands Noorder kwartier, worden bij acclamatie herbenoemd Vervolgens wordt door Ir. N. Biezeveld, lig van het technisch bureau der Unie van W 'rschapsbonden te Haarlem, ingeleid het onderwerp: „Tariefsprijzen bij electrische bemaling Bij de vergelijking, die de heer Biezeveld daarbij maakt tusschen de prijzen van het provinciaal electriciteitsbedrijf van Noord holland en die van het provinciaal be drijf in Gelderland en Utrecht en de IJssel- eentrale blijkt, dat die van Noordholland zeer ongunstig afsteken bij de andere be drijven. Wanneer het bedrijf dan ook, bij nieuwbouw of ombouw van een watergemaal in concurrentie moet treden met dieselbema ling, moet het dan ook van deze tarieven af wijken. Deze afwijkingen geschieden vaak zeer verschillend. Spreker en ook de verga dering zijn van oordeel, dat zoowel in het be lang van de waterschappen als van het pro vinciaal bedrijf zelf dient te worden aange stuurd op een uniform tarief. Neemt men daarbij Geldersche tarieven tot maatstaf, dan blijkt dat met een uniformtarief nog wei is te concurreeren tegeu bemaling met diesel motoren. De belangwekkende lezing van den heer Biezeveld wordt met veel aandacht gevolgd. Besloten wordt een onderzoek in te stellen naar de voorwaarden waarop de verschillen de waterschappen hun stroom betrekken van het P.E.N., om daarna, met deze gegevens gewapend, te trachten een verlaging en uni forme regeling te verkrijgen van de stroom, tarieven van het P.E.N. FRAUDE TOT EEN BEDRAG VAN DERTIG MILLE. Bij het kantoor van de Ned.-Indische Es- compto Mij. te Djokjakarta is, naar Aneta aan het Hbld meedeelde, een fraude ontdekt, welke gepleegd was, door verwisseling van zilvergeld in zakken door kopergeld. Het to taal-bedrag der fraude bedraagt 30.000 De schuldigen zijn nog niet definitief bekend. Waarschijnlijk zijn het Chineesche kassiers. Het grootste deel van de schade wordt ge dekt door borgstelling. Opening Strandpaviljoen Groot hoff" te Kamperduin. Wanneer men te Kamperduin om dezen tijd het strandleven gadeslaat, krijgt men een geheel ander beeld te zien dan enkele jaren geleden. Deze jonge badplaats gaat met sterke sprongen vooruit; schoolfeesten en gezelschappen komen en gaan, en niet weini gen zijn het er, die van over den afsluitdijk de Hollandsche kusten bezoeken. De diverse gelegenheden houden met den aanwas van het bezoek gelijken tred, en zoo rijzen de moderne strandpaviljoens als pad destoelen uit den grond. Donderdagmiddag was het de heer Groothoff, de pachter van het zuidelijk strandgedeelte, die zijn geheel nieuw, en naar den eisch des tijds ingericht paviljoen openstelde voor het publiek. De heer Groothoff was de eerste man, die het aandurfde om op het kampeerstrand, nu eenige jaren geleden, op bescheiden manier een badgelegenheid te openen. Aanvankelijk was het een klein houten gebouwtje, enkele strandstoelen, en eenige badkamertjes, waar mede begonnen werd. Doch de exploitant was een man met durf. werkkracht en voor uitziende blik. En zoo zag hij het strand leven groeien, en de bezoekers zagen zijn nrichting grooter, steeds gro.oter worden. Totdat dit voorjaar bij hem de plannen rijp ten voor een algebeele herniewing van zijn zaak. En nu was het dan Donderdag zoover, dat het nieuwe in gebruik kon worden genomen. Men noemt zooiets thans een paviljoen, en dat is goed, want de eenvoudige tent is niet meer te herkennen. Dus ook een andere naam. Een flinke ruime zaal met balkon, vooral dezen dag door de vele bloemen al zeer ge zellig, doch ook zonder bloemen een heele verbetering bij het oude. Achter deze zaal de noodige accomodatie, tot zelfs een slaapver trek en een kantoor voor den exploitant, die thans ook promotie heeft gemaakt en direc teur van het badbedrijf is geworden. En dan niet te vergeten, de keuken, iets onmisbaars! Natuurlijk een rijk voorzien buffet, en, ge zien de heerlijke tractatie aan de talrijke gasten, is dit buffet wel voorzien. Naast dit. gebouw een 44-tal kleedkamers, ruim en ge riefelijk, uitkomende op een binnenplaats, waar dank zij het leidingwater, heerlijk wer kende douche's zijn aangebracht. In één woord, alles ziet er keurig uit, en het is te heupen dat het deze nieuwe inrichting even goed moge gaan dan de oude. Als bij elke opening van een zaak, waren er veel gasten en veel bloemen. De burgemeester van Schoorl sprak den leer Groothoff hart°lijk toe en wenschte hem namens de gemeente veel geluk. Hierna werd door spr. de deur van het paviljoen ont sloten en was de zaak geopend Wethouder van Lienen heesch de vlag met de Schoorl- sche kleuren in den vlaggemast en feliciteer de den exploitant eveneens, waarna een der vele getrouwe gasten den heer Groothoff hartelijk toesprak. Als nu het mooie, warme, zonnige strand weer komt, dan is Kamperduin althans weer een goeden stap verder in de richting waarin het moet gaan. Vermelden we nog dat door den heer Vlam, geholpen door den heer Mooij, een en ander is tot stand gebracht. De heer J. Slok, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde 30 Juni j.1. voor het examen gemeente-administratie, gehouden te 's Gra- venhage. Binnenkort zullen alle eigendommen, tui nen, schuren en landhuis verkocht worden van de N. V. Akerslooter Groenten- en Bollen- kweekerij. De te veld staande bollen en ge wassen zijn reeds verkocht. Voor het perso neel is dit het ergste, daar ontslag reeds is aangezegd. 'Alhier is in principe besloten tot op richting van een r. k. begrafenivver- eeiiiging. de voorwielen en slepende het achterdeel van den bak over den grond achter zich mee. De bestuurder B. viel op den grond en bezeerde zich aan het hoofd, terwijl het paard eenige blessuren aan een poot kreeg. De vrachtauto bleef onbeschadigd. De heer C. Smal alhier kwam tot de minder aangename ontdekking, dat het slot van zijn benzinepomp was verbroken en daaruit ongeveer 60 h 70 liter benzine was ontvreemd. De politie stelt naar een en an der een onderzoek in. De heer B. van der Snoek, referendaris der posterijen alhier, is verplaatst naar Den Haag. (Uitsluitend 2e hands artikelen). I Van 1—5 regels M cent bi) roeratt- betaling te voldoen. Pracht wit geëmailleerde badkuip z. g. a. n. 17.50, best Lits-jumeau met sp'.ralen 15, Rolschuier 2, mooie Hangklok 3 50, Waschtafel 2 p wit lakkee 3.50 enz. DEKKER, Laat 182. KINDERWAGEN TE KOOP. KENNEMERSTRAATWEG 42. TE*KOOP een bijna nieuwe KANO tegen #tk aanenielijk bod. Moet weg. WESTERWEG 147. TE KOOP GEVRAAGD goed onder* houden ROEIBOOTEN. F. EVERS, Oudegracht 46, Alkmaar. De begrooting van de banne Oosterblok ker werd in ontvangsten en uitgaven vastge steld op een bedrag van 11.469.90 in ont vang en uitgaaf. Tot tweeden ambtenaar van den Burger lijken Stand in deze gemeente is benoemd de heer N. C. Onneweer, alhier. Een aanrijding. Donderdagavond heeft alhier een aanrij ding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een melkwagen. V. die met zijn vrachtauto de Loet op reed haalde aldaar een met een paard bespannen melkwagen in en wilde dien toen passeeren. De boerenwagen haalde uit en V. passeerde, doch juist als de vracht auto bij het paard kwam sprong deze opeens naar links met het gevolg dat een botsing niet uitbleef. De achterwielen geraakten on der den wagen vandaan en terwijl het paard op hol sloeg nam het de wagen rijdende op TE KOOP F. N. MOTOR Sahara Lux- Model 1932, z. g. a. n. Adres K WIEDIJK, Groet. TE KOOP INDIAN MOTOR, weinig gebruikt, spotprijs 95. PERRONSTRAAT 7, Alkmaar. TE KOOP ARIEL 1930 5 PK, zijklep loopt schitterend, goed onderhouden prijs 260. MOLENBUURT 10. TE KOOP MODERNE KINDERWAGEN 10 gulden. PERRONSTRAAT 7, Alkmaar. Prima Divan 8.50, mooi Kamerclo set z. g. a. n. 8.50, Naaimachine (naait goed) 4 50, Parapluiebak 0.75, Kin derstoel 2.75. mooie vlag 2.50, Brand- kast 10. DEKKER, Laat 182. PANO TE KOOP in prima staat zijnde. LUNCHROOM, Langestraat 105. TE KOOP z. g. a. n. een DAMESRIJ WIEL met Torp. naaf 1550, een DAMESRIJWIEL 6, JONGENRIJWIE LEN vanaf 6.50, HEERENRIJWIEL vanaf 3.50. LIMMERHOEK 18. Bedstellen, ledikanten, matrassen, dekens, waschtafels, nachtkastje-;, tafels, stoelen, enz. verkoopen wij voor spotP prijzen, z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Gebruikte DAMESFIETS, koopje 14 50, HEERENFIETS als nieuw 15, JON GENSFIETS 19, enz. NIEROP's Rijwielhandel Konings weg 40. Lips Brandkast te koop voor spotprijs moet weg, Kapokbed 5, prima Fornui zen 8, beste Mangel 12 50, pracht Divans voor weinig geld enz. z. g. a. n. J L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. TE KOOP z. g. a. .n Pracht Tuinameu- blement en mooie ruime tuinbank, prima Duitsche Piano en Racefie.s. E. DE JONG, Oosterzij 181, Heiloo. FONDSEN, 2b Juni 2' Juni 5 N. W S. 1000 193211 4J* obl. Nederl 1000 17 4 idem 1000 31 6 O.-lnd 1000 22 A 6 n idem 100 23 53* idem 1000 21 D 5 H idem 1000 17 43* idem 1000 30 il Koloniale Bank Ned. lnd. Hand Bank Ned. Handel Mij Cert. v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth, Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl Handelsver A dam Javasche Cult Algem Explor. Mij Boe ton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie 10^/16 W/s 9:>7/i6 65* 7l16/iö 87 92 83* 7*4 6 0 aU 1>. 24* Ooj 1494 '294 173| 1 lf 13 317/ie 44 5* 4b* 114 239* H, >84» 90* 77'/ie 20 35 691 70 155 154 27 1634 2^/.n 93* 2 99| 99* 95* 8^4 72 Si 90* 82 78* 72 71 3ii 724 1 J%« ■5li 292 1764 lOcj Hï 334 4'/i« 51 47 lui 524 243* 4* 130 14) 99) 171J U9J •is/io 93 i 27 4 37* 714 71 158 157 i 27 165* 23| 959/i6 2* 23 Juni 29 Juni 30 Juni UOt/jo 150 954 90| 82 J 754 694 764 30| 23 694 71 1404 2924 1724 1014 W.6 32'j/k; 4i 5"/i6 484 104 50 237 J 142 128| 14 99 163| 1854 7V-.6 914 274 364 69; 68 152 150 159* 24 96 24 ff" 84* 90| 8 75 69 09 304 244 684 >13A6 140 288 170* 101? l-9/io 3ii 4 V» 54 45 9 47| 2 24 140 129 134 97 1614 184} 'VuI 84 23 564 (64 ot>4 149 14/i 157* 2% 90 34 100»/;, 99% 951/, 634 84i/i 9<>/, 84 731/, 697, 69 31®/» 23 6 1% 148* 282 169 101% L'/i e 307/jj 4 57, 4<lH» 9 V» 4<»/s '-'3>7, 1387, 130 127, 967, 16-V, 1841/, 89»/, 25 22 361', 66»/, 667, 1487, 1464 155 22# 907, 37,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11