Aqmda Ritten in de stad f 0.30. Kitten naar buiten 10.07 p.K.M. Speet lüeec&ecidït Jïfteepstiidütqm JlecfUszakett JtaMecidUea ELEF. 257. NASSAUPLEIN 1. ALKM. COURANT—MERCURIUS. HET 100.000STE LID VAN DEN A. N, W. B. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz. 28 Juni v. Batavia n. Manilla. Roggeveen 29 Juni v. Lorenzo Marqués n Pt. Natal. Bioscopen. Victoria-theater tot en mej Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer King Kong (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Gravin Mariza (operette), hoofdrollen Dorothea Wieck, Szöke Szakall en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Woensdagmiddag half 3, familie-matinee. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Pinksterzegen ,(Graalfilm)tweede hoofd nummer De zee roept (drama). Toegang bo ven 14 jaar. Zondag 2 uur, half 5 en half 8. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer In de macht van het monster (sens hoofdrollen Boris Karloff, Melvyn Douglas en Charles Laugh- ton. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af dor 'oopenae voorstellingen. Tot en met Maandag op het terrein van het oude stadsziekenhuis: de sprookjesstad Lilliput. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 1 Juli. Ter Coulster, Heiloo, half 8 's avonds, openluchtsamenkomst vrijz. chr. jeugdge meenschap. Zondag 2 juli. Feest V. V. V. te Hensbroek: optocht, ge maskerd bal in open lucht, volksspelen. Maandag 3 Juli. 8 uur, Gulden Vlies, vergadering Noord- holl. Centrale crisis-melkcommissie met melk- verkoopers. tusschen hem en het parket en verschil van inzicht, hetgeen wel eens voorkwam, leidde nimmer tot verbreking van het aangenaam persoonlijk contact. Met zijne „buren", de Rechtbank, was de verstandhouding steeds van de aangenaamste geweest. Hoewel ook deze dikwijls, bij behan deling van zaken in hooger beroep een andere meening toegedaan was, leidde dit nimmer tot „burentwisten" of „burengerucht". Spreker had steeds getracht zijn ambt op zoo goed mogelijke wijze te vervullen en de ge rechtigheid' te zoeken, daar, waar zij volgens zijn inzicht was. Of hij in zijn pogingen daartoe geslaagd was, liet aan anderen te beoordeelen over. Sp.-ker was getroffen en geroerd door de buitengewone belangstelling, die hij op dezen dag had mogen ondervinden en na een woord van dank aan allen met wie hij zoo prettig had samengewerkt, eindigde spreker zijn geestige rede, waarop de buitengewone zitting werd gesloten. Na afloop werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid, den heer Bastert in zijn kamer de hand tot afscheid te drukken. Door de notarissen is den heer Bastert een zilveren sigarendoos aangeboden, terwijl tij dens de lunch, den heer Bastert aangeboden door den griffier, den ambtenaar van het O. M„ de plaatsvervangende Kantonrechters en Grif fiers, den heer en mevr. Bastert een zilveren broodmand werd geschonken. DU homt U das met 3 personen op slechts I O.IO per persoon. O. M., memoreerde de prettige samenwerking, die steeds tusschen Kantonrechter en Parket had bestaan, ondanks het feit, dat meenings- verschillen dikwijls niet uitbleven. Spreker toonde met cijfers aan, hoezeef het aantal strafzaken in de laatste jaren was toe genomen, hetgeen niet wegnam, dat Mr. Bas tert, steeds, als er nieuwe wetten kwamen, zich geheel in de stof inwerkte en, blijkens zijn rechtspraak, blijk gaf, dezen volkomen te be- heerschen. Den Kantonrechter karakteriseerde Mr. Tack voorts als een magistraat van den ouden stijl, die nir.imer het decorum der rechtspraak, doch ook nimmer de gemoedelijkheid uit het oog verloor. Mr. Hoogstra, de griffier van het Kantonge recht, verkreeg daarop het woord. Ook deze spreker wees er op, hoe moeilijk het afscheid van het Gerechtsgebouw, waar de Kantonrech ter zoovele uren had gearbeid en voor zijn werkkring, die hem zoo na aan het hart la^, hem vallen moest. Een prettige verhouding en goede samen werking, had er van den beginne af tusschen spreker én den Kantonrechter bestaan, zoodat de jaren, die achter hen lagen tot de aange naamste behoorden en een onvèrbrekelijken band van vriendschap hadden gevestigd. Spre ker wenschte den Kantonrechter en zijne echt- genoote nog vele gelukkige jaren toe. Mr. W. C. Bosman, de deken der advocaten, becritiseerde de maatregel der regeering, die thans aan het vervullen van het rechterlijk ambt een leeftijdsgrens stelt en toonde over l 'gend aan, dat door deze maatregel een voortreffelijk magistraat als de heer Bastert, wiens vonnissen steeds blijken gaven van zulk een ervaren levenswijsheid, genoopt werd, zijne functie neer te leggen. Den jongen rechterlijke ambtenaren ont breekt het, aldus spreker, nog maar al te vaak aan ervaring en levensinzicht en spreker be sloot met de opmerking, dat, wie ook de plaats van Mr. Bastert mocht innemen, de justiciabe- len er in ieder geval op achteruit gingen. De heer de Boer, lid van de Kamer voor Crisispachtzaken dankte den heer Bastert mede namens zijn medelid, den heer Quint voor de aangename samenwerking, die steeds bij de behandeling der crisispachtzaken had bestaan en prees het inzicht van den heer Bas tert bij de toepassing dezer geheele nieuwe wet, die in het algemeen niet met veel sympa thie ontvangen is. Mr. C. J. de Lange, notaris alhier, sprak mede namens zijn collega's en gaf zijn vreugde er over te kennen, dat de heer Bastert steeds den notaris gelaten had, wat des notaris was Een woord van dank voor de buitengewone voorkomendheid, die het notariaat steeds van de zijde van Mr. Bastert had mogen ondervin den, achtte spreker hier volkomen op zijn plaats. De heer Amoureus sprak tenslotte den Kan- tonrechter namens de deurwaarders toe. Spre ker merkte op, dat gedurende de vele jaren dat hij hier zijn ambt vervulde, zelden een scheidend rechterlijk ambtenaar zooveel be langstelling mocht ondervinden. De heer Bastert had steeds een open oog gehad voor de moeilijkheden, die aan het deurwaardersambt verbonden waren en spre ker eindigde zijn geestig speechje met den wensch, dat de heer Bastert een goede herfst en een goeden winter met veel ijs zou mogen beleven. Hierop stond Mr. Bastert zelf op, om verschillende sprekers te antwoorden en danken. In het kort ging spreker zijn rechterlijk loopbaan na. Na eenige jaren advocaat Utrecht te zijn geweest, werd hij benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Breukelen Nijenrode. Daarop aanvaardde hij het ambt van Kantonrechter te Oud-Beijerland en vond mede gelegenheid zich naast zijn ambt maatschappelijk terrein te bewegen. Na 7 jaar te Oud-Beijerland te zijn geweest, werd hij benoemd tot Kantonrechter te dezer stede, waar hij kort geleden zijn zilveren ambtsjubileum had gevierd. De samenwerking met de ambtenaren was steeds een voortreffelijke geweest. „Zijn griffier had steeds gezorgd, dat hij zijn ambt met de grootste nauwgezetheid kon vervullen en nimmer deed hij tevergeefsch een beroep op hem. Dezelfde aangename verhouding bestond VEERTIGJARIG JUBILEUM JAN ZWART. Den len October a.s. hoopt de heer Jan Zwart zijn 40-jarig jubileum als orgelist te herdenken. Het zal Jan Zwart, die mede door zijn wekelij'ksche orgelbespelingen alom een groote vermaardheid geniet dan zeker niet aan belangstelling ontbreken. Om den jubi laris te huldigen heeft zich een eere-comité gevormd, bestaande uit dr. W. de Vlugt, bur gemeester van Amsterdam; prof. dr. J. W. 3ont te Bussum, prof. dr. A. H. de Hartog te Amsterdam; mr. A. v. d. Deure, voorzitter N.C.R.V. te Ede; A. AH te Bolsward; J. H. Besselaar te Rotterdam; dr. G. Das te Arnhem; Joh. A. Alsbach, Jac. Bonset, Cor Kirt, Fred. J. Roeske, mevr. Jo Vincent en Louis Zimmerman te Amsterdam; ds. C. F. Westerman, J. C. Londt, J. G. Meijer te Am sterdam; ds. C. D. Israël te Hattem, ds. W. J. Kooiman te Deventer; ds. H. A. Munnik te Zwolle; dr. K. Schilder te Rotterdam; ds J. C. Schröder te Amsterdam; ds. M. J. C. Visser te Leeuwarden; L. J. v. Wijk te Heem stede; J. IJserinkhuijsen te Amsterdam. Het comité van uitvoering bestaat uit: ds. W. F. ten Rouwelaar te Zwolle, voorzitter; Willem Mudde, secretaris, de Clercqstraat 85 te Amsterdam (W.); J. F. Wichard, pen- ningm., Ger. Schaepstraat 3 te Amsterdam; P. C. Tolk, leider v. d. Omroep N.C.R.V. De secretaris geeft gaarne verdere inlichtingen; het postgiro van den penningm. is 98113. zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 9758 bedraagt thans 9967. Van dit aantal behooren 7420 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd, 1542 aan personen elders woonachtig en 1005 aan schoolspaarders. Onder de in Juni uitgereikte 81 nieuwe boekjes zijn begrepen 9 boekjes voor jongge borenen (op deze boekjes plaatst de spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging m den loop der maand Juni van 245 spaarbusjes leverde een bedrag van 3823.04 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari30 Juni werden 1790 bus jes ter lediging aangeboden, waarbij bleek dat in totaal 24.556.82 was bespaard. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 2 Juli is de apotheek van Me vrouw de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DE LEIDSCHE WOLWINKEL. De opening van den nieuwen winkel is wel een groot succes geweest voor den heer K. O. Thijn. 'tWas een drukte, niet alleen in den winkel, maar ook in de Snaarmanslaan zelf. Bloemen werden aangerukt m grooten getale en het werd zoo druk, zoo vol, dat op een ge geven oogenblik een groot gedeelte der zaal vol bloemen stond: er werden er 34 stuks ge teld! Zegt het met bloemen! was dus ook hier het devies. WAARSCHUWING. In verband met de waarschuwing voorko mende in dit blad van 7 April 1933 en waar gebleken is dat thans wederom in deze ge meente werd gecolporteerd, geeft de com missaris van politie te Alkmaar belangheb benden nogmaals in overweging alvorens door middel van het koopen van bonnen van colporteurs voorwerpen aan te schaffen van de „Werkverschaffing aan Blinden en an dere Invaliden in Nederland", directeur P. Visser, kantoor en magazijn Bilderdijkkade 38 te Amsterdam, of deze instelling op an dere wijze te steunen, zich tot zijn burqau te wenden om inlichtingen. te CONCERT DOOR LEERLINGEN. SOLO-ZANG VAN ANNIE VEENENBOS. Voor dezen avond was er een goede belang stelling, en de luisteraars hebben met aan dacht het wel wat te lange, maar in verschei denheid niet te overtreffen programma, ge volgd. Er is blijkbaar met ieders smaak rekening ge houden, gezien de vele componisten die op één programma in gezelschap waren. Dat dan de artistieke barometer aardige schommelingen kan maken, maakt de vermelding van enkele componisten-namen reeds duidelijk: Beetho ven, Paul Abraham, Brahms, Richard Kol, Wel tig Weissenborn, Diepenbroek, Jos. Reekers, enz. Wat de praestatie's betreft van de executan ten, is het in een kort bestek niet mogelijk, ieder afzonderlijk te bespreken. De stemmen zijn zéér uiteenloopend van kwaliteit, en iedereen is natuurlijk niet bij machte om op het podium naar vermogen te presteeren. We bepalen ons dus tot enkele indrukken te memoreeren, die blijk geven dat de leerares een goed tekstbegrip als hoofdvoorwaarde stelt, wat natuurlijk paedagogisch het voor naamste is. Alzoo kregen we o.a. te hooren "en gevoel vol gezongen „Wiegenlied" van Ries, en „Der Kranz" van Brahms, door een sopraan en alt. Voor tenor een heel goed gezongen aria uit Messias van Handel. Du Bist wie eine Bluroe van Liszt, voor sopraan, heel goed, alsook „Liebesklage" van Diepenbroek. Niet onver meld mag blijven de geestige voordracht van „Ich Hab einen Mann" door een sopraantje, die werkelijk ook door haar mimiel: op een geluidsfilm geen slecht figuur zou maken. Dan had een jeugdige bariton succes te oogsten met zijn voordracht van „Maria Mari". Als entrée en besluit werden enkele goed gezongen vrouwenkoortjes uitgevoerd, o. m. van Gluck en Schubert. De pianist Jan Couvée heeft op zéér artistie ke wijze de resp. klavierpartijen gespeeld, en was voor allen een accompagnateur, die men niet beter kon wenschen. Voor een volgende gelegenheid zouden we in overweging willen geven, een wat meer be perkt programma, en wat meer hollandsche componisten van muzikale standing. Het pu bliek was zeer hartelijk gestemd en liet het aan veelmalig applaus niet ontbreken. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juni 1933. In den loop der maand Juni werd op de spaarbankboekjes ingelegd 132.797.19 en terugbetaald 145.^)7.26, derhalve meer te rugbetaald dan ingelegd 12.500.07. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van dit jaar 3.370.371.67 bedraagt thans 3.398.300.81. Het aantal in den loop van Juni nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 81. Ingetrokken werden 45 boeJdes Het aantal in omloop OPENING VAN HET BIO-VACANTIE- OORD. Hedenmorgen te kwart voor twaalf heeft de officieele opening van het Bio-vacantie- oord plaats gevonden onder zeer groote be langstelling. Een uitgelezen dag was het. Na het regen achtige en koude weer der laatste weken was thans eindelijk weer eens het zonnetje ver schenen en dit gaf aan Bergen aan Zee een vroolijk aanzien. Het blinkerde weer op de duinen, die vol pracht en gratie langs het strand slingeren. Het blinkerde ook op den duintop, waarop het trotsche gebouw „Rus senduin" staat Russenduin, het nieuwe Bio-vacantie-oord, zou vandaag geopend worden. En dies wa ren in Nassau-Bergen bioscoopdirecteuren bijeen gekomen, om met hun dames getuige te zijn van deze plechtigheid. Maar behalve zij waren ook leden van Ged. Staten aanwe zig, o.w. de heeren Ketelaar en Michels; ver der B. en W. van Bergen en vele anderen. Om 11 uur begon Max Tak, een der meest bekende dirigenten van ons land, zijn diri geerstok te roeren en ving het concert aan, terwijl Polygoon reeds druk bezig was, om door middel van de film de gebeurtenissen aan de vergetelheid te onttrekken. Éven te vo ren had de vice-voorzitter der V.V.V., de heer D. A. Klomp, Max Tak gehuldigd en hem bloemen aangeboden. De heer Klomp wees op de beteekenis van dezen dag, die van groot belang is voor het Nederlandsche kind Na het concert gaf de voorzitter der stich ting, de heer J. ter Linden, in een toespraak uiting van zijn gevoelens van dankbaarheid jegens hen, die het initiatief tot oprichting der stichting hadden genomen. De secretaris A. de Hoop bracht een eere saluut aan de heeren Veerman, Ehrlich en Kroonenburg en gaf een historisch overzicht van de totstandkoming van de Stichting en de werkzaamheden. Spr. droeg namens de Stichting het Bio-Vacantie-oord Russenduin over aan het Genootschap voor Kinderher stellings- en vacantieoorden. De voorzitter van dat Genootschap, dr. A Schuckink Kool aanvaardde de overdracht in welgekozen bewoordingen, waarna de bur gemeester mr. H. D. A. v. Reenen in een kernachtige speech deed uitkomen, dat ook de gemeente Bergen ten volle waardeert, dat het gebouw thans ten dienste van het Neder landsche zwakke kind in gebruik is genomen. Hierna werden ververschingen aange boden. De genoodigde'n, w.o. mr. Lietaert Peer- bolte, inspecteur van den Geneeskundigen dienst, begaven zich hierop in autobussen naar het Russenduin, waar de voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, de heer D. Hambur ger Jr., de officieele opening verrichtte, en den sleutel overhandigde aan mr. Schuckink KooJ. om het gebouw zijn definitieve bestem ming te geven. Hierop volgde een rondwandeling door het gebouw; alle aanwezigen waren vol lof over hetgeen hier tot stand is gebracht. Wij zullen Maandag een uitvoeriger ver slag van deze gebeurtenis publieeeren. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de ultdeelingslijst in het faillissement vap: lo. H. J. Burger J. Pzn., bloembollen- kweeker te den Helder (geen uitkee- ring) 2o. A. v. Til, bloembollenkweeker te Limmen (geen uitkeering). Voetbal. Maandagavond 7 uur zal het elftal der Alkm. Courant opnieuw een vreedzaam ge vecht leveren op het groene veld. Op het Go ahead-terrein aan den Westerweg ontvangen de krantenmenschen het elftal van Mercu- rius, dat deze keer „verzwaard" uitkomt: de veder-gewicht Bram Elte zal namelijk zijn best doen, om als back een subliem partijtje te demonstreeren en zijn aalvlugge bewegin gen zullen natuurlijk een beletsel zijn voor onze voorhoede; Wij voorzien felle duels tusschen hem en ons binnentrio Intusschen, ons elftal is vol strijdlust en zal zijn best doen, om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen op de Mercurianen. U komt toch even kijken Tourisme. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den A.N.W.B. in het concertgebouw is mededeeling gedaan, dat het honderddui zendste lid is toegetreden. Eon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Berenice 29 Juni v. Catania n. Venetië- Ceres 29 Juni v. Tanger na Gibraltar. Clio 29 Juni v. Constanza te Amsterdam. Faun a30 Juni v. Hamburg te Amst. Hercules 29 Juni v. Volo n. Salonica. Hermes 29 Juni v. Patras n. Algiers. Oberon 29 Juni v. Algiers te Amsterdam. Ulysses 28 Juni v. Progreso o. L. Charles Vesta 29 Juni v. Napels te Savona. Bodegraven 2 9Juni nam. 10 u. v. Avon- houth n. Amsterdam. Costa Rica 30 Juni v. Amst. n. W.-Indië. Ganymedes 27 Juni v. Kingston (Ja.) Hebe 30 Juni v. Barcelona te Taragona. Irene 30 Juni v. Kopenhagen te Aarhus. Mars 30 Juni v. Amst. n. Rot. Merope 30 Juni v. Algiers n. Amst. SilverJava Paclflc-Liju. Silverbeech, Calcutta n. Portland (Ore) 27 Juni v. Davao. Silverbelle, Port Arthur-Calcutta28 Juni v. Kaapstad. Silverguava, Vancouver n. Calcutta; 27 Juni v. San Francisco. Silverhazel, Calcutta n. Vancouver; 28 Juni v. Batavia. Silverpalm, Portland (Ore) n. Calcutta; 27 Juni v. Cebu. Van Spilbergen 28 Juni v. Beira n. Zanzibar. HollandAmerika Lijn. Delftdijk, Vanc.-Rott., 30 Juni v. Liverpool. Nebraska, Rott.-Pac., 28 v. Ctristobal. Burgerdijk, Rott.-N. Orleans 29 Juni v. Antwerpen. Stoomvaart MiJ. Oceaan. Agamemnon, Japan-Rottè( 29 Juni te Londen Elpenor, Japan-Liverp., 29 Juni te Manila. Menelaus, Japan-Rott., 29 Juni v. Dairen. Antenor, Japan-Rott., 29 Juni te Shanghai. Dolius, 28 Juni v. Rott. te Osaka. Memnon, Japan-Rott., 30 Juni te Penang. Myrmidon, Batavia-A'dam, 29 Juni v. Port- Said. Prometheus, 29 Juni v. A'dam te Batavia. HollandAfrika-Lijn. Delfland, thuisreis, 29 Juni te Liberia la dend. Klipfontein, thuisreis, 29 Juni te Mombassa Nieuwkerk, 30 Juni v. Rott. te Hamburg. Rietfontein, 30 Juni v. Rott. n. Hamburg. Springfontein, 29 Juni v. Rott. n. Kaapstad via Antwerpen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.53 uur licht op. Springfontein, 30 Juni te Antwerpen. Heemskerk, uitreis, 29 Juni te Dar-es-S laam. Rotterdamsche Lloyd- Kota Baroe, uitreis, 30 Juni te Singapore. Sibajak, thuisreis, 30 Juni v. Singapore. Dempo, thuisreis, 30 Juni v. Gibraltar. Kon. Heil. Llovd. Gaasterland, uitreis, 29 Juni te B.-Ayres. Pernambuco, uitreis, 28 Juni te Porto Alegre Salland, thuisreis, 29 Juni v. Montevideo. Zeelandia, thuisreis, 30 Juni v. Bahia. Java—China—Japan-lijn, Tjisadane, 29 Juni v. Shanghai te Manile. Tjisaroea, 28 Juni v. Batavia n. Soerabaja. HollandWest-Afrika-Lijn Amstelkerk, thuisreis, 29 Juni te Lagos. Reggestroom, 29 Juni v. A'dam n. W.-Afrika via Bordeaux. HollandOost Aiic Li;n, Serooskerk, thuisreis, 30 Juni te Genua. Waalkerk, 20 Juni v. Rott. n. Dairen. Oldekerk, thuisreis, 29 Juni te Shimonoseki naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 769,2 mM. te Va« lencia. Laagste barometerstand 746.8 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 2 Juli: Meest zwakke veranderlijke wind; licht tot half bewolkt; weinig of geen regen: warmer overdag. Weeroverzicht. Over onze omgeving heeft zich de hooge druk nog verder versterkt. Bij IJsland is de depressie-toestand nog vrijwel onveranderd. Boven Spanje en de Golf van Biscaye is de uchtdruk gedaald, over de Britsche eilanden, Frankrijk, Duitschland en Zwitserland is het thans rustig weer, meest met licht bewolkten hemel. De temperatuur is langzaam stijgende. Regen van beteekenis is hier in de afgeloopen 24 uur slechts plaatselijk gevallen. Over Scandinavië is het weer nog slecht. Aan de kust viel nog wel wat regen. Over het alge meen zijn de vooruitzichten voor onze om geving gunstig. De wind zal waarschijnlijk veranderlijk worden, de bewolking verder afnemen en de temperatuur stijgen. Een periode van eenige dagen mooi warm weet is zelfs niet onwaarschijnlijk. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). f} Juli Hoog water Laag water nam. 11.14 dat. 2 3 4 5 6 v.m. 10.43 11.51 0.23 1.31 2.31' v.m. 653 7.57 907 10.15 11.18 1.04 2.08 3.08 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). nam. 7.2; 8.3£ 9.5C 10.56 11.57 J u li. dat. Hoog water Laag water v.m. nam. v.m. nam. 2 10.40 11.11 6.41 7.13 3 11.48 7.45 8.26 4 0.20 1.01 8.55 9.38 5 1.28 2.05 10.03 10.44 6 2.28 3.05 11.06 11.45 CORRESPONDENTIE. Mej. C. T. te Groot Schermer. Na het geen wij reeds eerder schreven over het voor, zitterschap van den burgemeester van een vereeniging in uwe gemeente kan het, geloo- ven wij, niet velen meer interesseeren dat u het geweest is, die zich uitsprak tegen die benoeming. Dat de gekozene niet de heele vergadering bijwoonde, stond in het verslag, waaruit dus volgt, dat hij, toen hij ons daar- over een bericht gaf, verkeerd moet zijn inge licht over het besprokene. Red. Alkm. Crt. W. P. te Alvorens uw naam en adres bij ons bekend zijn, kunnen wij al dan niet plaatsing van uw ingezonden stuk niet in over weging nemen. Red. Alkm. Crt. DOOR DE AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen G. J. L., oud 18 jaar, smid te Lunteren, die in eersten aanleg door de rechtbank te Arnhem was veroordeeld wegens het veroorzaken van den dood door schuld tot zes weken gevangenisstraf. De verdachte was met een gehuurde auto, waarin nog vijf andere jongelui zaten, bij den spoorwegovergang te Ede door de afsluitboo- men gereden, met het gevolg, dat de auto door een trein werd gegrepen, omver geworpen en in brand raakte. Een van de jongelui, de 17- jarige A. v. D., is daarbij om het leven geko men. Het hof heeft het vonnis der rechtbank ver nietigd en den verdachte veroordeeld tot zes weken hechtenis met intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van één jaar. INBRAAK. Het gerechtshof te Arnhem heeft Tb. F. W. B., chemiker te Apeldoorn, die door de recht bank te Zutphen wegens inbraak in een villa te Apeldoorn was veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf, met vernietiging van dit vonnis ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, aftrek der Dreventieve hechtenis. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 30 Juni 1933. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard' appelen per 100 K.G. 0.803.40; Aard beien per 100 slof 2549; Andijvie per 100 stuks 0.50—4.20; Bloemkool le s. per 100 stuks 9—16, 2e s. 3-50—6; Doperwten per 100 pond 612; Krop sla per lOOstuks 0.50-/ 1.90; Komkom mers per 100 stuks 1.50—6; Postelein per bakje 33—63 cent; Peulen per 100 pond 817; Rabarber per 100 bos 2—4; Selderie per 100 bos J 60f 2.40; Spinazie per groote bak 0.52j 1-12; Snijboonen per 100 pond 19—26; Dubbele Spercie- boonen per 100 pond 2428; Tuinboo- nen per 100 pond 1.503.50; Tomaten per 100 pond 8—11Wortelen per 100 bos 1.508. N.V EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 1 juli 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 185000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.10f 230; 58—60 2.20—1 2.40 60—62 2.30— 2 po; 62—64 2.40—2 80. 30-000 stukf Eendeieren 1.501 70. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 1 Juli 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 7080 cent, 2e s. 65—70 cent per pond. Eieren (groothandel) 2~ 2.45; Eendeieren 1.50. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 1 Juli 1933. Op heden gehouden Piepkuikenmarkt waren K18lw aangevoerd. Prijs 6065 cent per K-u. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 Juli 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aa"y°er |n jKjr^ als volgt: 17 Paarden f 1 \0225; 5 Melkkoeien 100—170; 17 Nuchtere kalv (slacht) 6-ƒ 12; 26 Vette fKhapen 12 13.50; 2 Lammeren; 20 Schrammen 16-/ 18; 21 Biggen (10 weken) ƒ8- 12; 3 Bokken en geiten f 2—7. 6. Handel stiL'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3