Agenda t £aatste A JbxwiaciqaC Tlieuuxs Jieck Sefiooi MOK WET IIY WSDH- Of -HEI JSucgecÜike Stand Siad en Omgeving. Weec&ecicht Bioscopen. DE STRIJD OPNIEUW BEGONNEN. Heviger dan ooit te voren. HEILOO. WIERINGERWAARD. WINKEL. LANGENDIJK. SCHAGEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE Victoria-theater hedenavond half 8, hoofdnummer King Kong (sens.) Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain hedenavond half 8, eer ste hoofdnummer Pinksterzegen (GTaal- film); tweede hoofdnummer De zee roept (drama). Toegang boven 14 jaar. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnummer In de macht van het monster (sens.), hoofd rollen Boris Karloff, Melvyn Douglas en Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Donderdag 6 Juli. 8 u., gemeentelijke muzieknis te Heiloo, concert verschillende vereenigingen ter ge legenheid van de ingebruikneming dezer nis. Zondag 9 Juli. 8—10 uur, Muziektuin, concert r.-k. har monie St. Caecilia. 2 uur, familiebad Bergermeer, demonstra ties Amsterdamsche reddingsbrigade; esta fette- en waterpolowedstrijden. ROOSEVELT WIL EEN „INDEX- /v VALUTA" INVOEREN. Naar „Universal" meldt, is Roosevelt voornemens een indexvaluta" ter ondersteu ning van het Amerikaansche saneeringsplan in te voeren. Het uitvoerverbod van goud blijft gehandhaafd. Behalve de aanwezige foudvoorraad moet zilver dienen tot dek ing van deze „indexvaluta". De „Indexvaiuta" is noodzakelijk om de interne koopkracht veilig te stellen. Het indexvalutaprogram, dat sedert de terug keer van den president te Washington on onderbroken onderwerp van bespreking heeft jevormd met toonaangevende persoonlijk heden, is aldus dit bericht een der koenste plannen der regeering-Roosevelt. Het gaat hier om een proef, waarbij Roose velt bereid is desnoods 5 tot 6 verschillende wegen te bewandelen tot de juiste gevonden is. Een wijziging van het goudgehalte van den dollar is hiervoor echter niet noodig. Roosevelt -r- aldus wordt verder gemeld is er van overtuigd, dat de conferentie voortgezet zal worden. Het beste bewijs daarvoor is, dat de nieuwe Zweedsche gezant, Steinhardt, met de laatste instructies van Roosevelt naar Londen is gezonden. Roosevelt houdt het voor noodzakelijk, dat de Europeesche landen hun begrootingen en de nationale valuta's in ieder geval aanpas sen aan de prijzen in het eigen land. Roose velt is in dit geval bereid den anderen staten goud als dekking af te geven. Van Boliviaansche zijde worden mededee- lingen gedaan over nieuwe hevige gevechten in den Gran Chaco, waarmede Bolivia een nieuw algemeen offensief tegen Paraguay heeft ingezet. Aan beide zijden zouden groo- te verliezen zijn geleden en een officieel com muniqué zegt, dat in de afgeloopen 24 uur de Boliviaansche aanvallen tot een reeks overwinningen hebben geleid, in de strate gisch zeer belangrijke sector Nanawa en Gondra. De militaire autoriteiten van Bolivia verklaren, dat de Paraguaansche troepen minstens 2000 dooden en meer dan 2000 ge wonden hebben in het artillerie- en infante- riegevecht nabij fort Nanawa. Honderden worden bovendien nog vermist. Met behulp van mijnen had men de bezetting van het ver sterkte eiland Nanawa hevige verliezen toe gebracht en van de 200 verdedigers die in het fort zelf waren geleden, zouden 180 zijn gedood. Het gevecht was het hevigste, dat in de afgeloopen maanden en in het bijzonder gedurende de pogingen van den Volkenbond om te Geneve het conflict op vreedzame wijze bij te leggen, is geleverd. Door de mildheid der burgerij daartoe in staat gesteld, maakten een 200 kinderen der Openbare Lagere School een reisje naar Bloemendaal aan Zee. Met 6 autobussen en twee auto's voor proviand werd de reis aan vaard. Er is genoten en hoogst voldaan keerde men huiswaarts. De 6e en 7e klasse zullen een uitstapje maken naar Oosterbeek. In de bestuursvergadering van de V.V.V. is besloten om dit jaar geen verlichtings avond te houden. Er zijn dit jaar zooveel attracties als het concours tentoonstelling van de H. A. B. en daartusschen nog con certen. Wel besloot het bestuur van de V.V.V. om met het Concours-comité samen te werken (indien men tenminste die medewerking ver langt) om met de dagen van 9, 16 en vooral 23 Juli nog wat te doen, bijv. een verlich ting van de Nieuwe Laan of iets dergelijks. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de R. K Middenstandsbond „De Hanze" werden 7 nieuwe leden geïnstalleerd. Van het gemeentebestuur was bericht ont vangen dat men geen lust gevoelde on* den vergunning voor muziek en ventverbod in hei leven te roepen. Men besloot zich andermaal tot den raad te wenden om dat het euvel hier veel erger is dan de burgemeester aan den raad gelieft voor te stellen. Daarna kwam aan de orde oprichting van een voorschotbank. Na toelichting en uitvoe rige bespreking werd tot oprichting beslo ten. De verdere uitwerking werd aan het be stuur opgedragen. Reclamecampgne. Het bestuur stelde voor en wekt op om een reclame (dag- en weekbladreclame) in het leven te roepen. Men moet niet vergeten dat dit in eenz oo sterk uitbreidende gemeente als dee onze, met zijn sterk wisselende be volking, meer dan noodig is. Heiloo is niet meer het eenvoudige dorp van een 10 a 15 jaar terug. Als de middenstand de groote draagkracht van het adverteeren niet begrijpt wordt hij opgeslokt door hen die dat wel be grijpen. Besloten werd dat het besttfur een reclame object zal ontwerpen. Nog werd, nu het gemeentebestuur afwijzend beschikte od het verzoek van de bouwvakpatroons om werk der gemeente te mogen hebben op de door hen gevraagde wijze, op andere wijze stappen te ondernemen. Op den raad volt niet te rekenen. Na gehouden rondvraag, volgde sluiting. Het jaarlijksche schoolfeest voor de hoo- gere klassen is Dinsdag gehouden. Dit jaar was de reis naar Amsterdam per auto-reis wagen van de firma Naastpad. 's Morgens 8 uur vertrok het gezelschap bestaande uit 26 kinderen en 5 geleiders. De heenreis ging over Aartswoud, Hoorn en Edam. In Amsterdam gold het eerste bezoek Artis. Voorzien van een groote zak apennootjes, die al de kameelen en lama's werden gepre- bestemming Hotel Kesting, Damrak 18, waar te 1 uur het middagmaal werd gebruikt dat (dit namens de jeugd) uitmuntend smaakte en dat (nu namens de penning- meesteresse) buitengewoon billijk was. Als dessert werd ijs gekozen. Om half drie arri veerden we op Schiphol, waar eerst wat ge speeld werd en daarna onder geleide het ge bouwencomplex (van buiten) de hangar en enkele machines werden bezichtigd. Zelfs mochten allen even in een Holland-Indië vliegtuig plaats nemen. Sommigen voelden zich wereldreiziger, anderen waren zoo ongeveer de gelijke van Van Dijk. Er werd nog een foto genomen met de „Uil" als achtergrond. Om vijf uur werd de terugtocht aanvaard. Door de Haarlem mermeer over Haarlem, Aerdenhout naar Zandvoort. Langs de boulevard naar het Bloemendaalsche strand waar onder het ge not van een ijsje een minuut of tien de bee- nen werden gerekt. Via Overveen en Bloe mendaal was het naaste doel nu Santpoort, waar we bij familie van een der geleiders een glas limonade dronken en een klein uur in het bosch hebben gespeeld en gedwaald. Dit extraatje viel bij de meesten wel zeer in den smaak. Om 7 uur vertrek van Santpoort door Alkmaar en langs het Kanaal en Zijpe kwam het gezelschap luid zingend Je kwart voor 9 langs de Tweewegen weer binnen en welvoldaan vertrokken allen naar huis om te vertellen, en daarna te droomen van deze uit- mntend geslaagden dag. Door de afdeeling der vereeniging Volksonderwijs is besloten ook dit jaar we der schoolreisjes te organiseeren, voor de leerlingen der 6e en 7e kl. naar Amsterdam met een bezoek aan Schiphol, door de 5e kl. naar IJmuiden en voor de 4e en 3e kl. naar Bergen en Schoorl. De leerlingen der le en 2e kl. zullen een plaatselijk feestje hebben. In dezelfde vergadering werd besloten le den te werven, aangezien dit getal sterk ge daald is en versterking der middelen zeer noodig is. De doorgedraaide aardappelen, welke op de belt worden geworpen, zul len door de regeering worden uitbetaald tegen 0.75 per 100 K G Nu meenden verscheidene tuinders, dat deze uitbe taling gelijk zou geschieden met de wel verkochte aardappelen, wat echter een misrekening is geweest. Bij de uitbeta lingen is gebleken, dat deze aardappe len er niet bij zijn. De veiling heeft er nog geen geld voor ontvangen. Voor de tuinders is dit wel een tegenvaller, want, hoe klein de bedragen ook zullen zijn, men zit op het geld te wachten. Het is maar te hopen, dat er spoedig een geldzending uit Den Haag komt. Bij ministeriëele beschikking is de heer M. Drukker, ontvanger der registratie en do meinen van het kantoor Schagen overge plaatst naar het kantoor Waalwijk. PATER OVERREDEN EN GEDOOD. Toen de eerwaarde pater Wagner van het missiehuis te Steyl zich hedenmorgen per rij wiel in de richting Belfeld nabij Venlo wilde begeven, werd hij plotseling, waarschijnlijk daardoor, dat hij een zijweg wilde inslaan zonder daarvoor een teeken te geven overre den, door den auto van den heer Haanen uit Venlo. De ongelukkige werd tegen den grond geslingerd en met een ernstige sche delfractuur opgenomen. Enkele oogenblikken later is hij overleden. DE CLEARINGWET AFGEKONDIGD. Heden is verschenen het Staatsblad, be vattende een koninklijk besluit van 5 Juli tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in artikel 2 der wet van 25 Juli 1932 (dearing-wet). In artikel 1 wordt bepaald, dat het doen teniet gaan van schulden ontstaan in verband met invoer van bij K.B. aan te wijzen goederen uit ge- biedsdeelen van bij koninklijk besluit aan te wijzen vreemde mogendheden welke beper kende bepalingen hebben getroffen ten aan zien van het internationaal betalingsver keer, slechts geoorloofd is door storting van het verschuldigde bedrag in Nederlandsche guldens bij de Nederlandsche Bank. De grootte der te storten bedragen zal voorzoo ver de in artikel 1 bedoelde schulden niet in Nederlandsche courant luiden worden be paald door omrekening in Nederlandsch cou rant naar een telkens door de Nederlandsche Bank vast te stellen koers. De gelden, die ter voldoening van koopprijzen van goederen uit gebiedsdeelen van een aangewezen vreemde mogendheid gestort worden bij de Neder landsche Bank, zullen volgens regelen door de ministers van financiën en van economi sche zaken in overleg met de Nederlandsche Bank te stellen kunnen worden aangewend ten behoeve van in Nederland gevestigde per sonen, firma's en instellingen, wier vorderin gen getroffen worden door -de beperkende bepalingen, welke door de desbetreffende mogendheid ten aanzien van het internatio naal betalingsverkeer zijn genomen. Dit K.B. treedt in werking met ingang van den twee den dag na dien der dagteekening van het Staatsblad waarin het is geplaatst. RADIO-OMROEP VIA KOOTWIJK. Te beginnen met het programma van he denavond 6 Juli te 19 uur zullen voorloopig tot 1 Januari a.s. de uitzendingen voor den Nederlandschen radio-omroep op een golf lengte van 1875 M. na 16 uur plaats vin den via den daarvoor geschikt gemaakten zender te Kootwijk in plaats van via den Hui- zer zender. Zooals bekend, werkt deze zender met een belangrijk grootere energie dan de Huizeer zender, waardoor de Nederlandsche omroep zijn rechten op den 1875 M. golf duidelijker zal kunnen laten blijken. Op dit punt bestaat eensgezindheid van opvatting bij de Omroepvereenigingen, het P. T. T.- bedrijf en den radioraad, in de overtuiging, dat inderdaad in het belang van den Neder landschen omroep de uitzendingen op deze golf zich zoo krachtig mogelijk moeten doen hooren. Van weerszijden is men bereid, zich eenige geldelijke offers, welke de nieuwe toe stand vergt, te getroosten. Om bedrijfstechni- sche redenen is het niet mogelijk de uitzen dingen voor 16 uur door den Kootwijkschen zender te doen geschieden. WERKEN IN WERKVERSCHAFFING Kosten anderhalf millioen Naar wij vernemen, heeft de regeering onder beaalde voorwaarden de uitvoering van een aantal werkverschaffingen in het Zuid-Oosten van Drente in de nabijheid van Coevorden goedgekeurd. Deze werkverschaffingen, welker gezame- lijke kosten ongeveer 1 Yi millioen bedragen, betreffen het graven van een kanaal van Zwinderscheveld naar de Coevordensche grachten, het graven van een zijtak van het kanaal naar Dalen, verbetering van den bovenloop van het Drostendiep en verbete ring van de Hoogeveensche vaart. De goedkeuring van deze werkverschaf fingen is geschied, onder de voorwaarde dat, voordat de middelen woren versterkt, eerst desbetreffende publiekrechtelijke licha men (waterschappen) moeten zijn gereorga niseerd, aangezien deze lichamen de verant woordelijkheid voor de uitvoering zullen moeten dragen. Deze publiekrechtelijke cor poraties zullen in de kosten moeten bijdra gen en ook de provincie Drente zal een bij drage moeten geven. De Pelikaan (uitreis) is heden te Singapore aangekomen. De vereeniging voor hooger onderwijs op geref. grondslag heeft gister te Zwolle haar jaarvergadering gehouden. R K. LYCEUM TE ALKMAAR. Voor 't dezer dagen gehouden toelatings examen voor ons R.K. Lyceum slaagden de volgende candidaten: Jan van Alphen, Rei- nier Luyckx, Anna Rozenmöller (allen te Den Helder); Ever. Arendsen (Egmond aan Zee); Sebast. Damen (Heerhugowaard)Joh. Gö- bel Wormerveer)Cath. Noordenneer (idem); Toosje de Roy v. Zuydewijn (idem); Corn. de Haan (Spierdijk); Elis. v. Hesteren (Warmenhuizen)Francisca v. Hesteren (idem); Will. Heyne (Krommenie); Joh. Meyer (idem); Ger. Kamphuys (Sterksel, N.Br.); Gerh. Luyckx (De Rijp); Greg. Merz (Uitgeest); Herm. v. Mook (Koog a.d. Zaan); Herm. Overpelt (Egm. a.d. Hoef); Ern. Pinx- ter (Schoorldam)Ide Ruiter (Grootebroek); Brand bedreigt ons bosch-bezitl De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende siga retten-of sigaren-eindjes. Het is toch ook Uw devies, nietwaar: Will. Schotten (Bergen); Joh. Wester (Ha renkarspel) en verder uit Alkmaar: Joh. de Boer, Joh. v. d. Bosch, Car. Buers. Will. Es- ser, Iwan Grütters, Theo. v. Gijzen. Blandius Hoogers, Egb. Jacobse, Everh. v. Kesteren, Jac. Keysper, Sim. Klaver, Jos. Kok, Adelb. Kraakman, Truus Leesberg, Mart. Lohman, Marinus v. Oorschot, Joh. Opdeweegh. Ben Pels, Jac. Pijnenburg, Henk Stam. 4 herexa mens, 4 afgewezen. ALKMAAR. GETROUWD: Willem Tromp en Maria Cornielje. Henri van Schenk Brill en Janna Scheer. Arnoldus Haller en Jikkina Smit. Johan- nes de Jong en Aaltje Koopmans. Hen drik den Boer en Anna Kruk. Montest Michels en Antonia Lackner. Martin Heusij en Petronella Schuring. GEBOREN: Geertruida Maria d. v. Johannes Wortel en Cornelia Boots. OVERLEDEN: Wilhelmina Maria Plankman gehuwd met Jacobus Opdam 32 jaar. Hendricus Jo hannes Maria Hanraads 3 jaar. Anna Veenis wed. Arie van Wieringen 69 jaar. SCHOOLFEEST VOLKSONDERWIJS. De kinderen van de drie laagste klassen der openbare scholen vierden gisterenmiddag hun schoolfeest in den Muziektuin en dit feest is een even groot succes geweest als de tocht der grooteren naar Schooi 1. 't Blijft steeds voor de kinderen een bijzondere dag. Omstreeks vier uur verzamelden de jeugdige feestgangers zich op het Doelenveld. Het weer was zoo, dat men het voor een kinder feest, niet beter kon wenscheu. Met de muziek van Excelsior voorop ging het in optocht door de stad langs Nieuwesloot, Koorstraat, Ritsevoort en Wilhelminalaan naar den Mu ziektuin. In tegenstelling met andere jaren werd het voorgedeelde thans niet gebruikt en werd het geheele feest in den eigenlijke tuin gehouden. Nadat de kinderen eerst een klein poosje hadden gespeeld, trokken zij in blijde stemming naar de westelijke waranda, want daar hadden de altijd volijverige dames en heeren commissarissen de eerste tractatie ge reed gemaakt en de kinderen hadden dat al spoedig gemerkt. Nu de ranja en de gevulde koeken vonden een gretig onthaal. In twee groote groepen begaf men zich toen naar het poppenspel van den heer Kellenbach of naar mr. William den gooche.aar. Daar amuseer den de jongens en meisjes zich best Jan Klaasen en Katrijn de *raditicneele figuren uit het poppenspel beleefden nieuwe avontu ren Jan Klaasen moest op het kindje passen, doch verstond de kunst slecht. Zijn hondje bleek heel knap en Katrijn een sléchte huis vrouw. De kinderen vonden het echt grappig en leefden en hielpen "link mee. Zoo was het ook bij den pooche-aar, die uit zijn geheim- zinnigen koffer bloemen en duiven te voor schijn tooverde, een meisje aardige toeren met de kaars deed- verrichten, een Chineesch Jooverkastje liet^ftp. en tot slot het geheim aer ringen en van de gekleurde paraplu ver toonde. En telkens klonk een luid applaus voor de verrassende toeren. Een tweede tractatie van ranja met stuk ken taart volgde. Fijn smaakte het. Nadat de groepen gewisseld hadden volgde om kwart voer zeven als slot van het feest de uitdeeling der toeters en van d-, heerlijke chocolade reepen en in de beste stemming had daarna de aftocht plaats. De ouders stonden met blijde gezichten hun kinderen op te wachten. Zij genoten met hen mee. De belangstelling voor het feest was zeer groot. De burgemees ter en de secretaris bezochten ook thans weer het feest in den tuin. Het bestuur van Volks onderwijs zal zeker over de schoolfeestviering meer dan tevreden zijn en de kinderen zijn allen dankbaar, die de prettige feestdagen hebben mogelijk gemaakt. KIST MET GEMBER TE WATER. Gistermorgen werd op de Turfmarkt een stilstaand transportrijwiel, waarop een kist met gember, door een vrachtauto aangere den, tengevolge waarvan de kist met gember te water geraakte. De schade is onderling ge regeld. ONGEVAL TE SCHAGERBRUG. Te Schagerbrug geraakte tijdens den hooibouw een paard, gespannen voor een harkmachine, van den veehouder G. v. S. al hier te water. Het paard kwam op den rug op de machine te liggen. Paard en machine konden slechts door middel van de reddings wagen van de garage de Moor alhier op het droge worden gebracht. Het paard bleek door de scherpe tanden van de machine vrij ernstig aan de nek verwond te zijn Het on geval werd veroorzaakt doordat het paard, dat een oogenblik onbeheerd was gelaten, achteruit was geloopen en daarbij in de na bij gelegen sloot terecht kwam. AUTO VAN DEN DIJK GESTORT TE BROEK OP LANGENDIJK. Juffrouw springt te water om een aanrijding te voorkomen. Woensdagmiddag omstreeks half twee reed J. B. uit Heerhugowaard met een vracht aardappelen op den Waarddijk. Daar achter kwam met een luxe auto, chauffeur K. B. uit Zuidscharwoude. Plotseling schoot deze den vrachtwagen op zij om te passeeren, niet bemerkende dat daar juist iemand liep. Deze, mej. N. B. uit Broek op Langendijk, ziende dat een aanrijding met haar niet te voorkomen was, had de tegenwoordigheid van geest achteruit te springen, waarbij haar geen andere keus gelaten werd dan te water te springen. Daar de weg ter plaatse zeer smal is, kon geen aanrijding voorkomen worden met den vrachtauto van B., waardoor deze, in het gras terecht komende, zijn even wicht verloor en tweemaal over den kop sloeg den onderdijk in, in zijn val een tele foonpaal meenemende, welke als een riet bij den grond afknapte. Vrachtrijder B., die met zi;n zoon in de cabine zat, had gelukkig geen naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.5 mM. te Karlstadt en Nordöyan. Laagste barometerstand 756.2 mM. te ïn- gö. Verwachting, geldig tot den avond van 7> Juli: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; licht tot half bewolkt; droog weer behoudens kans op onweer; iets war mer. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk ver plaatste zich naar Midden-Scandinavië en breidde zich zoowel naar het noordoosten als naar het noordwesten uit. Behalve in het hooge noorden ligt een uitgebreide vlakke de pressie op den oceaan met een uitlooper over de Golf van Biscaye en verder in Oost- Europa. In Scandinavië en Finland, West- Duitcshland, ons land, Zwitserland, Frank rijk en op de Britsche eilanden heerscht mooi zomerweer, onbewolkte gebieden wisselen af met plaatsen waar een zwaar wolkendek den zonneschijn tempert en het weer koel houdt. Regen viel alleen in het hooge noorden en ver in het oosten. De luchtdruk en de tempe- ratuursverdeeling zijn gunstig voor het to' stand komen van een periode van warm zo merweer met eerst later kans op afkoeling en onweer. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (fn Zomertijd). Juli Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 7 3.28 3.55 0.21 8 4.24 4.56 0.55 1.20 9 5.14 5.47 1.44 2.11 10 6.04 6.34 2.35 3.01 11 6.51 7.19 3.23 3.45 12 7.36 8.03 4.07 4.25 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEF.. (In Zomertijd). Juli Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 7 3.25 3.52 0.09 8 4.21 4.53 0.43 1.08 9 5.11 5 44 1.32 1.59 10 6.01 6.31 2.23 2.49 11 - 6.48 7.16 3.11 3.33 12 7.33 8.00 3 55 4.13 noemenswaardig letsel opgeloopen, zoodat het ongeval alleen bejoerkt bleef tot materi- eele schade, welke door verzekering werd ge dekt, en een nat pak van mej. B., die met den schrik vrij kwam. CONTINGENTEERING VAN ZAKDOEKEN EN OVERHEMDEN. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier zijn aan vraagformulieren verkrijgbaar voor invoer vergunningen voor de verlengde contingen teering van zakdoeken en overhemden. Belanghebbenden worden er op attent ge maakt, dat thans alle soorten sporthemden en boezeroenen, ook die met vasten boord ge- contingenteerd zijn. CRISIS ZUIVEL CENTRALE. De Noord-Hollandsche Centrale Crisis Melkcommissie verzoekt ons te willen mede- deelen, dat de halfvrijwillige regeling van de C.Z.C. voor de consumptiemelk alleen zal kunnen worden ingevoerd voor' die gemeen ten, waarvoor een desbetreffend verzoek bij de commissie wordt ingediend. Dit verzoek moet worden ingetliend namens de beide groepen, welke er bij betrokken zijn, dus zoo wel namens de consumptie-melkveehouders, als namens de melkslijters in de betreffende gemeente, en wel uiterlijk vóór Woensdag 12 Juli a.s., aan het adres van den Secreta ris der N.H. C.M C., Dr. Mol, Gebouw van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar CARILLON-CONCERT. Hedenavond van 8.30—9.30 uur zal door P. A. van Langen een carillon-concert wor den gegeven. Het programma luidt als volgt: Wien Neerlands bloed J. Wilms. Sonatine, a. Allegro, b. Adagio c. Rondo Pleyel. Menuet Jef van Hoof. Rondo Peichler. Zilvervloot Viotta. Een scheepje Viotta. Marschlied Brandts Buys. De Vlaamsche Leeuw K. Misy Klokke Roeland J. Destoop. Wiegelied R. Hol. STEDELIJK MUSEUM. Gedurende de maanden Juli en Augustus zal het Stedelijk Museum, alhier, des Vrij dags van 9—4 uur doorloopend geopend zijn. Vreemdelingen, die Vrijdags ae Alk- maarsche kaasmarkt bezoeken, vinden dien dag dus ruimschoots gelegenheid het Alk- maarsche Museum te bezichtigen. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Juni verpleegden dr wijkverpleegsters 25 patiënten en legden 365 bezoeken af, waarvan 324 bezoeken bij leden Wit-Gele Kruis en 41 bezoeken voor stadspa- tiënten. 182 bezoeken geschiedden bii leden van het A.A.Z.A. -

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2