KI N G w DE AVONTUREN VANWO^WANG EN SIMMY tBiiuiealand een Bereid uit edei natuurpro duct met edele eigenschappen PEPERMUNT I II I"-"" .IMIJHUMIMIIJMIII sie besproken en aan de notulen dier verga dering, verzonden aan de leden, meende de voorzitter der commissie, de heer R i n g e r s, niets meer te moeten toevoegen. Intusschen geloofde hij niet, dat het wetsontwerp onge wijzigd zal worden aangenomen. Er zal re kening worden gehouden met de ertegen in gebrachte bezwaren en aan de vrije markt zal wel gelegenheid worden gegeven mee te dingen op verkeersgebied. De heer Hoogland kon zich best met de voorgenomen regeling vereenigen; vooral nu ook het vervoer te water eronder valt, zou het niet billijk zijn het vervoer met auto's ge heel vrij te laten. Het goederenvervoer is niet gebaat met onbelemmerde vrijheid. Het moet op vastgestelde tijden geschieden Zon der regelingen geschiedt het vervoer tegen alle prijzen, en dat is niet goed. De heer Wagenaar wilde wel een re geling in de vaste diensten, opdat men te allen tijde zijn goederen kan verzenden. Na nog eenige discussie werd (met den heer Hoogland tegen) besloten adhaesie te betuigen aan een adres door een aantal bon den op het transport-ondernemersgebied, verzonden aan de Tweede Kamer, waarin bezwaren tegen het wetsontwerp worden in gebracht en waarbij worden aangegeven de voorwaarden, naar de meening van adres santen te stellen aan het vervoer per auto, welke voorwaarden zouden verzekeren, dat het doel van de wet volkomen wordt bereikt, hetgeen niet het geval zou zijn met de door den minister voorgestelde bepalingen. Deze voorwaarden zijn: a. het invoeren van een wettelijke beper king van den arbeidstijd van hen, die achter het stuur van een vrachtauto zitten; b. het verplichtend stellen om zich te ver zekeren tegen de wettelijke aansprake lijkheid, zoowel van het vervoermiddel als van de vervoerde goederen volgens de desbetreffende vervoercondities; c. het voorschrijven van een bij de wet nauwkeurig omschreven periodieke keu ring van het gebruikte materiaal; d. het invoeren van een wettelijke rege ling van het afbetalingssysteem, zoodat niet meer lichtvaardig tot aanschaffing van materiaal overgegaan zal kunnen worden. Adressanten meenden voorts, dat desnoods tegen onderstaande voorschriften, welke wel iswaar meer de interne zaken van de bedrij ven betreffen, geen bezwaar zal kunnen wor den geuit: 1. verplichting om een (zij het dan ook eenvoudige) administratie te voeren; dagboek etc.) 2. verplichting om slechts te vervoeren op vervoerbiljet; 3. verplichting om volgens dienst-regeling te rijden. Export in handen der regeering? In verband met hetgeen in de handelscom missie is gesproken over het voorstel-Gronds- ma om het maken van kaas met laag vetge halte te beperken in het belang van de boter- productie, zei deze dat de feiten de beste be doelingen achterhalen, nu in een wetsont werp, waarbij de regeering gemachtigd zou worden den export ter hand te nemen, ook de kaas wordt genoemd. Spr. vond het wel juist, dat de regeering ingrijpt in de handelsovereenkomsten hij wees op Frankrijk dat plotseling een voor het heele jaar vastgesteld contingent in te voeren kaas halveerde maar het is niet wensche- lijk dat zij den export zelf ter hand zou nemen. De heer V a 1 k e r i n g dacht dat het wel zou gaan als met de bloembollen, waarvan de export geheel is overgelaten aan de han delaren. De leden der exportcentrale werden benoemd door de regeering, het zijn allen ex porteurs of menschen die daarmee in nauw contact staan, en dan is er nog een ambte naar bij, die de regeering op de hoogte houdt van den export. Besloten werd het bedoelde wetsontwerp in de handelscommissie te onderzoeken en haar vrij te laten in hetgeen zij (met het Bureau der Kamer) dienaangaande noodig vindt te doen. Uitgegane stukken. In verband met een schrijven aan de Ned. K. v. K. te Parijs, waarin de Alkmaarsche Kamer te kennen geeft zich aan te sluiten bij het advies der Kamer te Amsterdam inzake een regeling van den in- en uitvoer naar Frankrijk, wenschte de heer Grondsma dat men zich in verbinding zal stellen met den heer van Dam te Parijs, om een onder zoek in te stellen naar de vraag hoe in de toekomst de invoer van kaas in Frankrijk zal worden geregeld. Overeenkomstig dit voorstel werd beslo ten. De heffing voor het passeeren van den afsluitdijk. Er was een klacht ingekomen over het voortduren van de heffing voor het passeeren van den afsluitdijk ook na 1 Juli, ofschoon gezegd was dat met ingang van dien datum die heffing zuu vervallen. De klacht was on derteekend door de K. -y. K. te Leeuwarden en Zwolle. De heer Grondsma vond de heffing onbillijk, omdat het meestal dezelfde perso nen zijn, die haar betalen (de vrachtvervoer ders). De handel wordt er door belemmerd, omdat geregeld verkeer er door wordt tegen gehouden. De heer R i n g e r s zei, dat indertijd was goedgevonden het verkeer in beperkte mate toe te laten en om dit doel te bereiken een heffing in te stellen ten bate van het Nat. Crisiscomité. Het verkeer moest beperkt wor den gehouden in verband met den toestand der verbindingswegen. Tusschen 15 Aug. en 1 Sept. zal die toestand geheel in orde ge bracht zijn en dan zal de weg over den dijk vrii zijn. De vrachtvervoerders kunnen naar spr.'s meening beter den gulden tol betalen dan de goederen op de vroegere wi;ze verzenden. De voorzitter vond het een tegemoet koming voor den handel, dat het vervoer reeds was toegelaten. Als zij nog zeer lang zou worden gehandhaafd, zou spr wel ont heffing willen vragen, maar nu het slechts kort meer zal duren, achtte hij het beter te berusten. Rondvraag. De heer Grondsma informeerde naar den stand van de plannen tot doortrekking van den Bergtrweg naar het Noordhol landscb kanaal, waardoor het veelvuldig mm ONDER CONTROLE VAN HET LAB. 0.. v. HAMEL ROOS HARMENS A DAM WORTH A CROWN wachten voor den spoorwegoverweg zou wor den voorkomen, wat een groot voordeel zou zijn voor hen die naar het station moeten. De heer R i n g e r s maakte duidelijk dat het hier niet ligt aan het gemeentebestuur, maar aan de Nederlandsche Spoorwegen. De voor de doortrekking noodige gronden zijn nog niet onteigend. Na nog eenige bespreking werd besloten dat de deputatie, die de ijsventerskwestie met B. en W. zal bespreken, ook deze wegen kwestie ter sprake zal brengen. Hierna sluiting der openbare vergadering. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Didstricts-Arbeidsbeurs. Tel. 838. Geopend voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 25 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag.) De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep bouwvakken: 71 grondwerkers, 64 timmerlieden, 29 metselaars, 27 opperlieden, 16 schilders, 11 stucadoors, 11 voegers, 2 straatmakers, 2 opperl. straatmakers, 2 steenbikkers, 2 stucadoors opperlieden, 7 be tonwerkers, 2 steenhouwers, 1 glazenwas- scher, 1 bouwkundige, 1 bouwkundig opzich ter, 1 waterbouwk. opzichter, 2 opzichter-tee kenaars. Groep metaalindustrie: 1 auto-mQnteur, 1 autogene-lasscher, 16 bankwerkers, 2 blikbe- werkers, 3 carosseriebouwers, 1 constructie werker, 1 electro-techincus, 6 electriciens, 1 fitter, 2 instrumentmakers, 2 kernmarkers, 4 ketelmakers, 6 klinkers, 6 loodgieters, 2 lijn- werkers, 6 machinisten, 2 machine-teeke naars, 9 metaaldraaiers, 1 metaalschaver, 2 metaalslijpers, 7 monteurs, 3 plaatwerkers, 1 rijwielhersteller, 4 scheephbouwers, 1 scheepsteekenaar, 2 scheepstimmerlieden, 7 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 11 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 4 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 42 si garenmakers, 1 sigarensorteerders, 4 tabaks bewerkers, 3 sigarenkistqesplakkers, 1 bosjes maker, 10 bakekr, 2 koks, 1 botermaker, 1 bierbottelaar. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 druk ker, 4 letterzetters, 1 machinezetter. Groep houtbewerking: 2 kistenmakers, 4 mach. houtbewerkers, 10 meubelmakers, 7 meubelstoffeerders, 2 borstelmakers. Groep landbouwbedrijven: 3 bloemisten, 8 boerenarbeiders, 7 tuinlieden. Groep handel: 8 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 27 chauffeurs, 4 koet siers, 8 magazijnbedienden, 16 pakhuisknechts, 1 kellner. Overige beroepen: 4 boekbinders, 1 chem.- perser, 2 huidenzouters, 3 incasseerders, 1 kalkbrander, 2 kappers, 9 kantoorbedienden, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 2 schoenmakers, 1 verfbereider, 4 zakkenstoppers, 203 losse- arbeiders, 37 transport-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 60, sigarenindustrie 15, overige beroepen 4. Jeugdig personeel beneden 18 jaar in diverse beroepen 2. Geplaatst 9 werkzoekenden. Alkmaar, 1 Juli 1933. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, ED. VAN DEN HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. J. C. Schenk, N.H., verpleegster, van Ken- nemerstraatweg 135 naar Zeist. M. Hei nis, N.H., dienstbode, van Achterstraat 37 naar Oterleek. T. OosterhoffZomer, N.H., z.b., en zoon, van Heiligland 24b naar Den Helder. Th. G. Maters, N.H., z.b., van Verdronkenoord 81 naar Beverwijk. M. Leijssenaar, N.H., naaijuffrouw, van Zocherstraat 24a, naar Wieringen. D. R. Appelman, G.K., typograaf, van Van der Woudestraat 51 naar Andijk-Oost. S. H. van Drunen, geen, machinist bankwerker, van Koningsweg 50 naar IJmuiden. S. Prins, G.K., dienstbode, van Landstraat 9 naar Hilversum. E. N. Klaver, R.K monteur, van Baansingel 37'o, naar Heer- hugowaard. A. J. Koers, N.H., logement houder, echtg. en kinderen, van Keizerstraat 22, naar 's-Gravenhage. G. van Gulik, G.K., meubelmaker, van St. Anthoniusstraat 7 naar Rhenen. Wed. P. J. Benjamin, D.G., z.b.. Oudegracht 65 naar Nijkerk. M. Noorlander, G.K., fabrieksarbeidster, N. G. Piersonstraat 6 naar Rotterdam. C. I Denneman. R.K., bakVerskn.,, van Van der Woudestraat 55 naar Warmenhuizen. J. Flintrop. R.K.. dienstbode, van Verdronken oord 98. naar Bergen aan Zee. G. Bein- temaBoerwinkel. N.H., z.b., van Limmer- hoek 16 naar Castricum. H. Oosterom, N.H.. wegwerker N.S., echtg. en kinderen, van Drebbelstraat 28 naar Nuth. H. J. M. van Emmerik, R.K., klerk N.S., van Prins Hendrikstraat 7 naar Schagen. J. de Vries. D.G., z.b., van Westerweg 256 naar Eindhoven. G. de Graaf, geen, wagen maker, en echtg., van Zochrstraat 24a naar Hoogeveen. J. H. M. Everink. R.K., hulp in de huish.. van Langestraat 44a, naar Hil versum. F. C. Ton, N.H., dienstbode, van Wilhelminalaan 11 naar Beemster. W. Delfos, R K., en broer, van Eikc'en^ergstraat II naar den Helder J J. Meijer, R.K fabrieksarbeider, van Kennemerstraatweg 64 naar Wormer. KORTE BERICHTEN. Te Hank, gemeente Dussen, is Dinsdagavond bij het. baden in de Maas de 19-jarige fabrieksarbeider A. Rale maker verdronken. Het lijk is 'ater op gehaald. De marechaussee hebben bij een bekenden smok "klaar t< zijnen huize te Hoensbroek 300 kilo Duitsche marga- rien in beslag genomen. ALS DE ERICA BLOEIT. De heide i£ nog dor in deze eerste dagen van JTuliwie het bloeiende heidelandschap met zijn paarse bloemen zoekt, wie het zoekt in vol ornaat, die moet nog enkele weken wachten. Pas als over de diepgroene bos- schen en de rijpgouden korenvelden de Augustuszon brandt, dan pas zullen ook de wijde heiden hun bloeiende feesttooi dragen als kroon van het jaar. Want de heide, die aan het oude land schap van de Veluwe en Drente, van Bra bant en Achterhoek, van Friesland's Oosten en het Gooi, van Twente en Limburg de boeiende stoffage geeft in alle getijden, maar in den vollen, rijpen zomer naar de smaak der meesten toch wel het meest, dat is de struikheide, de Calluna, de Calluna Vulga- ris met den volledigen Latijnschen naam. De Calluna is dè heide, de heide bij uitstek, die dicht opeen de uitgestrekte vlakten, die nog uit de ontginningen overbleven, dekt, de meest populaire, de meest algemeene heide- soort, zooals de naam „vulgaris" ook aan duidt. Al zouden we van vulgair hier niet graag spreken. Maar als hierboven de naam Erica staat, dan wordt daarmee een heel andere plant bedoeld. Een fijner, bescheidener lid van de heidekruidfamilie. Een teerder, ingetogener vertegenwoordiger van de familie der erica- ceeën, een vrij uitgebreide groep, waartoe ook roemruchte sierplanten als de rhododen- dron en de azalea en bekende bosch- en moe rasbewoners als de boschbes en de veenbes behooren. Dit zijn met hun fijne, rose pareltjes, hun „perelkens van de hei", zooals Alice Nahon ze noemt, wel de liefelijkste bloeiers in het ruige heideland. Dopheide is hun Holland- sche naam en erica tetralix hun volledige Latijnsche betiteling. Zij zijn er vroeger bij met hun bloei dan hun forsche kameraden, de struikheideplan ten en zij bloeien veel langer ook. Wanneer de calluna nog bruin is en dor schijnt, staan al overal in Juni-weken de erica-groepjes zacht te kleuren. Wanneer in October de ne vels over de heide hangen of gloed van herfstzon nog over de prachtige barre vlak ten brandt, dan is de paarse glorie van de calluna allang vervaald en verstoven, maar de ericaklokjes bengelen nog in de najaars wind, die het lied van het in schoonheid dor ren en in kleurenglans sterven zingt over de verlaten velden. Zoo luiden de dopheiklokjes, om deze slechts gedeeltelijk juiste karakteristiek toch nog maar even te handhaven, over de heiden den zomer in en uit. Zij zijn de zachte roe pers tot het volle heidefeest van bloei, dat de Augustusdagen brengen, zij laten ook het afscheidslied hooren van den zomertooi der woeste, straks weer grauwbruine landen. En niet alleen op den drogen grond der heide, maar ook in het natte veen der lage landen kunt ge deze wel niet zeldzame, maar toch sierlijke en kostelijke „perelkens" vinden. Een enkele witte is er soms tusschen, maar meest zijn ze toch rozerood. De drie landschappen, die wel mee de mooiste zijn van ons rijke Hollandsche land, zij zijn de streken waar nu in deze zomerweken de erica bloeit: de heide, de duinen en de moerassen. Het zijn de streken waar een wilde, oorspron kelijke flora en fauna zich verdedigt in zijn laatste, hopelijk veilige en verder onaantast bare bolwerken tegen een voortschrijdende cultuur, die rijkdom, maar ook zoo vaak ver arming beteekent. Blijf dan, in uw drie ge bieden, erica, bloeien! A. L. B. DEKSCHUIT OMGESLAGEN. Een arbeider verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur is in de Oude Zeehaven te Zaandam bij het lossen van een houtboot een dekschuit gekanteld. Van de zich er op bevindende drie arbeiders wisten twee zich zwemmend te redden. Een derde, de 43-jarige Zaandammer, K. Door geest, verdronk, doordat hij een lading hout op zich kreeg. Na drie kwartier dreggen werd de man opgehaald. Men heeft nog ge tracht de levensgeesten op te wekken, doch tevergeefs. De man laat een vrouw en eenige kinderen achter. BET GEVONDEN LIJK TE SWOLGEN Geen moord. E>e sectie op het lijk van den 53-jarigen man Drugen te Swolgen (zie onder Laatste Berichten in ons no. van gister), welke werd verricht door dr. Hulst uit Leiden, wees uit, dat van moord hier geen sprake was. Waar- schiinliik is de man tengevolge van hartver- lamming, hij verkeerde in zeer opgewonden toestand, overleden. De verwondingen bleken in tegenspraak met anders luidende berich ten niet van ernstigen aard te zijn. Vermoe delijk had D. deze bekomen bij zijn val. Hij schijnt bezig te zijn geweest élzentakjes te snijden. Een mes werd in de eene hand ge vonden. Elzentakjes werden ook onder lichaam gevonden. De justitie heeft het weer vrijgegeven. het lijk DE SANEERING VAN DEN BLOEMBOLLE NHANDEL. Nederlandsche Bloembollenexpor- teurscentrale. De minister van economische zaken heeft benoemd in het bestuur van de vereeniging „Nederlandsche Bloembollenexporteurscen- trale", gevestigd te Haarlem, te rekenen van den dag harer oprichting tot lid en voorzitter: W. Warnaar te Sas- senheim; tot leden Jac. Bijvoet te Haarlem, J. Hylkema lid van de Kamer van Koophan del voor Haarlem en omstreken, ir. J. G. W. Ignatius te Naaldwijk, E. H. Krelage te Haarlem, A. C. van der Schoot te Hillegom, mr. M. van Toulon van der Koog te Haar lem, J. Valkering te Limmen, A. Verduyn Jr. te Lisse. Th. van Waveren te Bennebroek en H. van Zonneveld te Leiden, lid van de Ka mer van Koophandel voor Rijnland. Nederlandsche Bloembollenkwee- kerscenlrale. De bovengenoemde minister heeft benoemd in het bestuur van de vereeniging „Neder landsche Bloembollenkweekerscentrale" ge vestigd te Haarlem, te rekenen van den aag harer oprichting: tot lid en voorzitter: mr. dr. F. A. Bijvoet te Haarlem; tot leden: Chr. Eggink te Voor schoten, ir. J. G. W. Ignatius te Naaldwijk, D. W. Lefeber te Lisse, A. J. Loerakker te Haarlem, G. J. Lovink te Anna-Paulowna, J. P. Nijsen te Santpoort, J. van Rijn Mzn. te 's-Gravenzande, S. Schoneveld te Rijnsburg en ir. K. Volkersz. te Lisse. DE GOUDCLAUSULE. Oprichting van een internationale comité van verweer. De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt mede, dat op initiatief van de Zwitser- sche Bankiersvereeniging op 30 Juni te Bazel een bijeenkomst heeft plaats gevonden van vertegenwoordigers van de Association Bei ge puur la Défense des détenteurs de fonds publics; Association Nationale des porteurs francais de valeurs mobilières; Vereeniging voor den Effectenhandel, (Commissie voor de Goudclausules); Association Suisse des Banq uiers. Besloten werd tot gezamenlijke vorming van het „Comité International contre la répu- diation de la clause-or" (Internationaal Co mité tegen de niet-erkenning van goud-clau sules). Dit comité zal alle maatregelen nemen, die noodig zijn om op iedere mogelijke wijze de belangen te behartigen van houders van fondsen, welke ten gevolge van de niet-erken- ning der goudclausule door vele debiteuren fijn geschaad. DE WERKLOOZENZORG. Verbetering van de toepassing der steunregeling gevraagd. Het r.k. Werkliedenverbond wendde zich met een adres tot den minister van sociale za ken, waarin wordt opgemerkt, dat in de laatst gehouden Verbondsvergadering werd geklaagd over de toepassing der rijkssteun regeling ten opzichte van hen, die spaargel den bezitten; een tweede bezwaar geldt de toepassing der steunregeling ten opzichte van kostgangers, die bij familie inwonen; een derde bezwaar geldt de bepaling in art. 11 der steunregeling, betreffende de z.g. „dubbel-uitgetrokkerten". Door deze bepa ling wordt het mogelijk, dat ongeorganiseer den in een voordeeliger positie komen dan de reorganiseerden, omdat laatstgenoemden van het uitkeeringsbedrag de contributie voor hun organisatie moeten betalen. Ten slotte wordt nog de aandacht van den minister gevestigd op de lage steunregelin gen, die vooral in plattelandsgemeenten nog voorkomen en het geheel ontbreken van steunregelingen in sommige plaatsen, terwijl met aandrang gevraagd wordt, dat de regee ring maatregelen neme, waardoor het invoe ren van behoorlijke steunregelingen aan de gemeenten verplichtend wordt voorgeschre ven. groote politiemacht was op de been, omdat ten groote menigte zich vóór het café verza meld had. Toen de bezoekers na afloop van de vergadering naar huis gingen en een ge deelte van hen onder leiding van de politie in gesloten colonnes naar het Spaame mar cheerde, werd uit de aangrenzende zijstraten herhaalde malen met steenen gegooid. De po litie voerde charges uit met de blanke sabel en de politiehonden, die meegevoerd werden, hielpen mee tegen de menigte. Later verza- melden zich weer vele communisten en toen weer met steenen gegooid werd, waarbij een agent getroffen werd, trad de politie eerst krachtig op. Ook op de Turfmarkt was het langen tijd onrustig. INBREKERS TE HEERLEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn te Heerlen twee jongemannen beneden de 20 jaar gearresteerd, welke zich den laat- sten tijd hadden schuldig gemaakt aan ver schillende inbraken in scholen en in een ju welierszaak. Zij hebben een bekentenis afge legd. SIC TRANSIT GLORIA. Op de Rotterdamsche veemarkt is Dinsdag een voshengst verkocht, die eenige jaren ge leden door een fokvereeniging te Oud-Vosse- meer 70.000 was aangekocht en die voor meer dan 100.000 verzekerd was, voor de som van120. Het dier moest als slachtpaard van de hand gedaan worden. DE GEMEENTE VELSEN IN MOEILIJKHEDEN. Ondanks bezuinigingen nog een tekort van 46 .000. Het gemeentebestuur van Velsen heeft aan den minister een bijdrage verzocht in de kos ten van gemeentehuishouding in verband met den slechten financieelen toestand der gemeente. De begrooting is daarvoor aan den minister toegestuurd en deze heeft haar nu teruggezonden met het aangeven van een groote reeks bezuinigingen. B. en W. deelen nu aan den raad mede, dat zij verschillende bezuinigingen, door den mi nister aangegeven, niet mogelijk achten. In overleg met Ged. Staten wordt nu eerst de uitspraak van den raad gevraagd. B. en W„ stellen voor de opcenten op de gemeente-! fondsbelasting met 20 pCt. te verhoogen, de gemeente in de derde klasse te plaatsen en verder de tarieven van gas en water te ver hoogen. Tevens worden nog andere bezuini gingen voorgesteld. Bij aanneming van alle voorstellen van B. en W. zal het tekort op de begrooting voor 1933 nog 466.000 bedra gen. B. en W. willen voor dit bedrag eer bijdrage vragen van het rijk. KEURINGSDIENSTEN VOOR WAREN. Datum van ingang der perso' neelsbezuinigingen verschoven. Gelijk bekend, is aan de colleges, waar onder de gemeentelijke- en provinciale keu ringsdiensten ressorteeren, bericht, dat zij met ingang van 1 Augustus a.s. zich ten aanzien van de salariëering van personeel bij de rijksregeling moeten aansluiten en de be zetting van het personeel overeenkomstig ge geven voorschriften moeten inkrimpen Waar] deze termijn thans blijkt te kort te zijn geno-j men, heeft de minister van sociale zaken be-j richt, dat hij aan dezen datum niet zal vast houden. Bovendien heeft de minister medege deeld, dat hij omtrent het standpunt, dat hij TEGEN DE NATIONAAL-SOCIALISTEN. Handhaving optreden der Haar- lemsche politie tegen publiek, dat met steenen gooide: charges met blanke sabel, ondersteund door politiehonden. Door den kring Haarlem en omstreken van de nationaal-socialistische beweging in Ne derland is Dinsdagavond een propaganda- vergadering gehouden in het café Slot aan het Pretoriap eip te Haarlem-Noord. Een in deze geheele materie inneemt, nader berichten. za' HEFFING OP VOLLE MELKPOEDER. De crisis-zuivel-centrale brengt ter kenni3 van belanghebbenden, dat ingaande Zondag a.s. alle hier te lande geproduceerde volle melkpoeder met een vetgehalte van 24 tot en met 29 vet in dew aar, welke in het binen- land wordtg eplaatst, wordtb elast met een heffing van 25 ct. per K.G. Voor poeder met een hooger vetgehalte dan 29 zal de heffing worden vastgesteld op basis van het werkelijk vetgehalte en de heffing op boter. De regeling, ingevolge welke bij export van poeder als vorenbedoeld een heffing van 8V-t ct. per KG. was verschuldigd, 'S vervallen en wel met terugwerkende krach' vanaf 15 Juni j.1. ZUIDERZEEWERKEN. Onderhoudskosten afsluitdijk. De directeur-generaal der Zuiderzeewer ken heeft aanbesteed het onderhoud van 10 Juli 1933 tot en met 31 December 1934 van de kunhtwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand, benevens eenige bijkomende werken. Laagste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor 112 500. Bruggen in de Wieringermeer. Voorts is aanbesteed het bouwen van twee vaste bruggen in gewapend beton in den 27 Maar zooals altijd had Sim weer wat bijzonders. Hij wilde overal tegelijk kijken en door al zijn gedraai dompte het wagentje opeens achterover, waardoor de trekchinees angstig in de lucht kwam te bengelen. 28. Met veel gezwaai en moeite kwam hij eindelijk met een smak op de straatsteenen terecht en kreeg als toegift de ba gage van zijn lastige reizigers op zijn hoofd. De man trilde in wendig van woede, maar bleef kalm, doch beloofde zichzelf hartgrondig het die twee betaald te zetten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6