A. H. MOOLHUIJZEK wederom aanwezig. L. 6. J. BERMAN Meisje gevraagd, VERKADE 0PPCCT gekleed] Weinig besteed.1 Carei J. Schmidt Carla s triomf VIOOLTJES ^4xloectmüëH AFWEZIG. Nel Meisje flinke Dienstbode. I MEISJE, KOOKSTER. VRIENDIN, JONGENS (14-16 jaar) en MEISJES (14-18 jaar). EEN FLINKE JONGEN BOELHUIS ERIC ANTHONIE. HAJO IGESZ, in den ouderdom van <56 jaar. T. STAPEL—DE BÉÜHS, Wed. van D. STAPEL, ARTS, TANDARTS, is tot 25 Juli EtaJWHLiJfeJ&laJlËJliJliJH Meisje huishoudster Een Meisje RTNGÊRS' Chocoladefabriek vraagt Dames op leeftijd, alléén voor den nacht Een ol meer Roeiboolen Kano te koep. GROOT CONCERT „ONS GENOEGEN" van WORMERVEEJt, Meubelen, Huisraad en Inboedel, Het Carla-biscuitje' werdin enkele maan den beroemd door zijn fijnen smaakt Zoo'n een voudig bis- cuitje - maar een echte Verkade l Carla is de benjamin van de familie. Zij is nog heel jong. Wij introdu ceerden haar een paar maanden ge leden en ze was direct de lieveling van iedereen. Het „Carla"-biscuitje ziet er van kleur en vorm echt smakelijk uit en de prijs is voor een biscuit van zoo'n uitstekende kwaliteit bijzonder laag. VRAAG ZE VAN ZIE EN PROEF ZÉLF Heerenkieedermakerij - Speciaal Maatkleeding Eikelenbergslraat hoek Schagensiraal - Tel. 1151 Belangrijk verlaagde prijzen. 1. De Eendracht, Kolhorn, <Jir. Joh. van G labbeek De Heer en Mevrouw ZWAANSWIJK—DIK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon Bergen N.H., 9 Juli 1933. C. S. Adama v. Scheltemaweg 5. Heden overleed plotse ling onze beste Broeder, Zwager en Oom. Familre tGESZ. Alkmaar, 8 Juli 1933. VVesterweg 53. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 12 Juli a s., des nam. halfjlrie, op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. Heden overleed, in Huize Westerlicht té Alkmaar, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. in den ouderdom van bijna 80 jaar. Heerhugowaard Noord, 9 Juli 1933. Namens de familie, J. STAPÊL. De teraardebestelling zal plaats hebben dén 12 Juli 2 uur n. t. te Veenhuizen. V er trek Huize Wester licht 12 uur Voortreffelijke, pittige Choco lade in den vorm van viool tjes. Een spe cialiteit naam.' ODDDÓÖQDUULXJOCXiaaDDaOCIX] DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuig ik mijn oprechten dank aan den Zeer Eerw. Heer Deken, Dr. Sluymer, de Zeer Eerw. H. H. Rectoren Vis en Boelen en de Eerw. Zusters van het SE. Elisabeth Ziekenhuis en Huize „St. Augustinus", de familie, vrienden en buren voorde belangstelling on dervonden na het overlijden van mjjn dierbare Echtgenoote. Jt OBDAM. Alkmaar, 10 Juli 1933. Dijkgraafstraat 40. De Curator in het faillissement van Hendrik Wittenberg, timmer man, wonende te Amsterdam, Albert Cuypstraat 247 II, vroeger gewoond hebbende te Alkmaar, Wééferweg 159; brengt ter kennis lo. dat de schuldvorderingen uiter lijk den len September 1933 te zijnen kantore moeten zijn inge diend 2o. dat de verificatie-vergadering is bepaald op Vrijdag 22 Septem ber 1933, des voormiddags om IU/4 uur, in het Paleis van Justi tie, te Amsterdam. Mr. J. ENGELSMAN, Telef. 26074, Beethovenstraat 103, AMSTERDAM. van 8'/fir-6, niet beneden 17 jaar. Woensdagmiddag vrij. Aanm. MIDDENLAAN 192a, Heiloo. B. z. a. net voor dag en nacht. Brievenonder letter M 204, Bureau van dit Black gevraagd voor licht huiswerk, tot n.m. 2 uur. BWHGWHVVEG 78, gevraagd, bij heer alleen, omtrek Schagen. Brieven lett.'M, bur. v. d. Zijper Courant, Schagerbrug. Wegens ongesteldheid der tegen' woordige wordt direct gevraagd Zich aan te melden 's avonds tus- schen 7 enfi, Rijksstraatweg A 252, Heiloo. voltallig. Van de raadsleden waren alleen de heeren Kostelijk en Greeuw aanwezig. De burgemeester heette de jury welkom, bestu ren van vereenigingen en de jubileerepde plaatselijke vereeniging en stelde het op hoo- gen prijs de heeren hier te kunnen ontvan gen. Het was ons, aldus spreker, een genoe gen, dat de muzieknis tijdig gereed was. De pis, dat constateerden we reeds Donderdag en Zaterdag, voldoet aan hooge- eischen wat de acoustiek betreft en spr. hoopte, dat het concours zou slagen. Spr. uitte de hoop, dat de gasten bier aangenaam in onze gemeen te konden verpoozen en dat de dagen mogen strekken tet verhooging van de muziek en tot bloei der gemeente. (Applaus.) De heer Bruut dankt. De heer Bruul, namens „Eensgezindheid" het woord voerend, bracht dank voor de offi. cieele ontvangst en de vriendelijke woorden, die waren geuit. Voor de voorbereiding van het concours hadden wij veel met het ge meentebestuur te maken en waar mogelijk vonden we gehoor. En de kroon op het werk is wel de bouw vag een muzieknis in een mooi muziekpark. Daardoor is Heiloo een centrum geworden voor muziek en zang en het kan niet anders of dat is in het belang der gemeente. Zich tot de directeuren en le den der vereenfgingen wendend, zeide spre ker, dat hij hoopte, dat de kwantiteit er dingen ongeveer 60 vereenigingen mee en de kwaliteit met elkander overeenkomt. Hij sprak de hoop uit, dat het bezoek aan Heiloo eed prettige herinnering zal zijn welke tot terug- komen noopt. Zich tot de jury wendend, zeide spreker, dat de beoor deeling gerust aan haar kan worden toever trouwd Spreker deed een beroep op de jury dat de voortgang van het concours gezien het groot aantal deelnemers een vlot ver loop mag hebben en wencshte haar succes bij haar moeitevollen, doch eervollen arbeid, met den wensch dat het eerste concours schir terend mocht blagen, eindigde spreker (Applaus). Daarna vertfbk men naar den Stations weg voor het opstellen voor den marsch wedstrijd, waaraan 5 corpsen deelnamen, vanaf de Stationsweg ging het over den Heerenweg naar het Raadhuis. Het weer, dat zich in de beginne slecht liet Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentiën, voor dit nummer bestemd, zoo mogelijk des VRIJDAGS, evenwel uiterlijk ZATERDAGS MORGENS HALF NEGEN, in ons bezit zijn. Pension Russenbove, Breelaan 37, bergen, vraagt voor terstond ook bekend met betftening, en een voor noodhulp gevraagd gedurende 14 dagsn half Juli. Br. ond. lett. L 203. bur. v. d. blad. Net Meisje zoekt een nette 17 j. Br. lett. J 201 bureau d. blad. gevraagd. Kaaepakhuis KAARSEMAKERS- GRACHT 2. m flink huis, op mooien stand te Alkmaar, hadden gaarne net jongmem-ch in huis. Zeer bil lijk# condities. Brieven onder letter H 200j Bttreau van dit Blad. Brieven onder letter N 205, Bureau van dit Blad. te geven door Die. A. Mbijms, op bet CONCOURSTERREIN te HEILOO op Woensdag 12 Juli. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Verplicht programma f 0.10. in de STARNMEER, gemeente AKERSLOOT, op WOENSDAG 12 JUL 1933, des nam. 2 uur (N.T.), ten sterfbuiee van Mej. de Wed. K. BESSE, van alsmede eenig oud porselein. Vóór den aanvang te zien. H. J. HAASBROEK. Deurwaarder, Alkmaar IQ cent per ons. WïlsoA 77;.8 ct p. onj Brusselsche Kermis.-10 San Francisco 10 Maria -10 Petit Beurre -10 Carla .7....,..lOcLp.ons Boudoir(BonneMère) 18ct.p.ons Gingernüt 10 Cream Crackers 1.35 p.blik* Populair Wafels .12 Café Noir12 Gemengde Biscuits Negro,13 per blik van 3 pond. 2.05^ :f- Ook indien U zelt een Coupon et of bij ons in bewerking geeft valt het resultaat U mee! vanaf f ?2,50 Wij verwerken uitsluitend de beste voerings en paardenhaar, wat de soliditeit en snit van Uw Costuum of Overjas tot het laatst toe waarborgt Onze stofi'encollectie is zonder ver plichting gaarne ter inzage. Bezoek door geheel Noord-Holland. aanzien, hield zich goed-. Het bezoek, dat eerst niet groot was, viel later mee. Alge meen was men verrukt over de sehitterende gelegenheid. Hier vervolgt onze muziekrecensent het verslag van onzen correspondent den heer A. K. met het volgende; Na afloop van den marschwedstrijd waar aan deelnamen Kunstgenot, Haarlem; Wit- tenburg's Fanfare, AmsterdamHaarlemsche Polilte-muziekvereeniging St. Caecilia, Haar lem en Excelsior. Limmen nam de eigenlijke wedstrijd een aanvang met de derde afd. fanfare. Verplicht nummer; Honneur et Patrice, marsch van O. Parès. Ij Door wilskracht Saamgebracht, Ven huizen, dir. Joh. F. Groebe. Vrij nummer: ouverture Mélina, van Aug. Eenhaes. De marsch werd met aplomb gespeeld. Flinke attaques. Ook het vrije nummer verkreeg een zeer goede vertolking, 'n Kraaig korps dat nog maar 4 jaar (eigenlijk pas in Oct.) be staat. 2. Kunstgenot, Haarlem, dir. L. Th. Zedel Vrij nummer: Ouverture Magriala, van G. Morand. Ook in 1929 opgericht (Juli) speelt ook goed. Klank en gehalte wat scherp Tweede nummer is als uitvoering mindei De stemming laat nog al te wenschen over 3. Door Wilskracht verkregen, Beets, dir. M Sanders. Vrij nummer: Ouverture Rihana van Delbeeq. Dit korps heeft 2 dames onder de werkende leden en musiceert voortreffelijk. Uitmuntende nuanceering vrij nummer Het korps draagt zijn naam met eere. iweede afd fanfare: verplicht nummer: En Condroz, van S. Langlois. 1. Wittenburg's fanfare, Amsterdam, dir. J. Beekhoven. Vrij nummer: Oaverture Sous ies Tiüeuis, Van Deladrevi. Begtn verplicht nummer, niet best wat stemming betreft. Grootendeels niet erg mooi. 't rije nummer is in sommige gedeel ten beter, maar bleef niet altijd op dat peil. Tweede afd. Harmonie: verplicht nummer: 'L été, Scenes de Moisson, Fantaisie van Ch. Dubois. Niet verschenen. Eerste afd fanfare: verplicht nummer: Princesse Clementine, Fantaisie van J. E. Sfrauwen. 1. Tavenu, Warmenhuizen, dir. G. Ander- son. Vrij nummer: Harmonia, Ouverture So- lennelle van E. Laisne. Dit corps sukkelt ook met de stemming. Niet alleen in het eerste, maar ook in het tweede nummer. Er waren wel oogenblikken die beter waren, maar ze konden zich niet handhaven. 2. Beemster's fanfarekorps, dir. C. Vink. Vrij nummer: Le Rcchè Fantome, van Fran- cis Popy, arr. H. Staz. 'n Aardig korpsje, opnieuw opgericht in 1930. Zuiverheid niet altijd boven bedenking; ook niet in het keuze-nummer, anders wel muzikaal spel. 3. Haarlemsche Politiemuziekvereeniging, dir. B. D. Peters. Vrij nummer: Ouverture Italienne, van E. Deneufbourg. Beschaafde uitvoering van beide nummers Muzikale opvatting. Uitmuntend van stem ming. 4. De Herleving, Zwaag, dir. A. Kaag Vrij nummer: Ouverture Tancrede van Ros- sini, arr. Gastenne Alweer 'n zeer goed ensemble, met 'n mooie vollen klank. Rossini's Ouverture heel goed, jammer van de minder goede stem ming in de inleiding. Eerste afd. Harmonie: verplicht nummer: Royal Chasseur, Fantaisie van H. Fernand. 1. St. Caecilie, Haarlem, dir. S. A. Noom. Vrij nummer: Le Secret de Pierrot, Ouvertu re van Francis Popij. Begin niet onberispelijk, maar men her steld zich gauw en brengt een zeer geslaag de vertolking van het verpliehte stuk. 't Twee de nummer gaat bizonder goed. 2. Excelsior. Limmen, dir. E. Peetoom. Vrij nummer: Suite Ballet, van Popy. Tamelijk hard van klank, en niet steeds zuiver; be halve dat nog enkele ongelukjes. Ook het vrije nummer kwam met afwisselend geluk ten einde. Eere afd. Fanfare: verplicht nummer: Chants de la allée Noire, Rhapsodie, van M. Bernay. 1. Crescendo, Middelie, dir. A. Vink. Vrij nummer: Chant de Joie, van Paul Rougnon. Een met toewijding gespeeld verplicht nummer, ongeacht 'n enkele kleine misluk king. 't Was echter 'n allesbehalve gemakke lijke opgave. Ook het tweede nummer ver- eischt heel wat en kreeg een auditie waar over men tevreden mag zijn. 2. De Eendracht, den lip, dir. A. Vink. Vrij nummer: Marche Solonnelle, van G. Sporck. 'n Musiceeren, dat met veel aandacht werd gevolgd, dank zij de vertolking van beide nummers. Nr. 2 is 'n echte krachttoer, daar is uithoudingsvermogen voor noodig. 3. Ons Genoegen, Schellingwoude, dir M. Kley. Vrij nummer: Ouverture Egmont, van Beethoven, arr. Th. Dureau. Beschaafde uit voering, met hier en daar 'n zweving in de stemming. De uitvoering der Egmont-ouver- ture bevestigde den goeden indruk met no. 1 verkregen. Eere afd. Harmonie: verplicht nummer: Menuet des Follets, van Berlioz (Damnation de Faust) arr. Ch. Levassetir. 1. Metaalbew. Harmonie Kunst en Strijd, dir. B. D. Peters. Vrij nummer: Ouverture Egmont, van Beethoven, arr. G. Charlier. Niet aanwezig. 2. Diemer Harmonie, dir. P. Swager. Vrij nummer: Slavische Rhapsodie van C. Friede- mann. Van dit korps heb ik maar weinig gehoord, doch ensemble en leiding staan borg voor een uitvoering die voortreffelijk zooals altijd genoemd mag worden. De wedstrijd werd in de nieuwe muziek tent gehouden, waarvoor men een plaats ge vonden heeft in 'n schitterend stukje natuur schoon. De regeling van den wedstrijd was uitstekend, met als gevolg een zeer vlotte af werking. Zondag 16 Juli voortzetting, Onze plaatselijke correspondent vervolgt nu het concoursverslag met het volgende: De jury kende de volgende prijzen toe: III. Afd. Fanfare: 1. „Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen 249 p., 2e prijs; 2 „Kunstgenot", Haarlem 207 p„ 3e prijs; 3 „Door Wilskracht Verkregen'', Beets N.H., 283 punten, 2e prijs. II. Afd. Fanfare: 1. „Wittenburg's Fan farecorps", Amsterdam 246 punten, 2e pr. L Afd. Fanfare: 1. „Tavenu", Warmen- huizen 167 punten, 2e prijs; 2. „Beemsters Fanfarecorps", Beemster 302 punten, 1ste pr.; 3. „Haarlems Politiecorps". Haarlem 303 punten, 1ste pr.4 „De Herleving", Zwaag 279 punten, 2e prijs. I. Afd. Harmonie: 1. „St. Caecilia", Haarlem Nd. 300 punten, 1ste pr.; 2. „Ex celsior", Limmen 233 punten, 3e prijs. Eere-Afd. Fanfare: 1. „Crescendo", Mid delie 225 p., 3e pr.; 2. „De Eendracht", Den lip 271 punten, 2e prijs; 3. „Ons Genoegen", Schellingwoude 265 p„ 2 prijs. Eere-Afd. Harmonie: 2. „Diemer Harmo-i nie", Diemen 351 punten, 1ste prijs. Marschwedstrijd: 1. „Kunstgenot", Haar lem 48 punten, 2e prijs; 2. „Wittenburg's Fanfare", Amsterdam 54 punten, 1ste prijs; 3. „Haarlem's Politiecorps", Haarlem 50Vi, punten, 1ste prijs; 4. „St Caecilia", Haarlem Nd. 55punten, 1ste prijs; 5. „Excelsior", Limmen 44 punten, 2e prijs. De clou van den middag was het optreden van „Diemer Harmonie" uit Diemen. Het sterke corps, een bezetting var. ruim 50 personen mocht er zijn. De „Slavische Rhapsodie" van Friedeman werd zoo ver dienstelijk naar voren gebracht dat het corps dadelijk in den smaak van het publiek kwam. Men bedelde om een toegift, dat men graag gaf. En hiermede was de eerste dag van de wedstrijd ten einoe. Om 8 uur ving de eerewedstrijd aan. Ge woonlijk is het bezoek dan niet groot, doch nu was het zoo mogelijk nog voller dan na den middag. De Diemer Harmonie dong mee en dat zal zekei niet vreemd aan bet bezoek zijn geweest. Men krijgt in den wedstrijd, waarin de vier le prijswinnaars uitkomen, het beste. Zeker, men applaudiseerde spon taan voor elk nummer, doch toen Diemen de nis inging, ging er een bijzonder applau9 op. Na afloop vroeg de heer Bruul, daartoe aangezocht, om een extra nummer en men gaf er twee! En nog was het publiek niet te vreden er. toen men nog een marsch gaf, steeg het enthousiasme tot een ovatie. Diemen was de favoriet van den avond. Hieronder volgen nog de nummers die in de eerewed strijd weiden gegeven. Eerewedstrijd: „Beemster Fanfarecorps", Beemster, De TooverJluit; „Haarlems Politie corps". Haarlem, La Reine de 1'Olympe; „St Caecilia". Haarlem NdOuverture Opera Marion van Sam Vlessing; „Diemer Harmo nie". Ballet Egyptieo.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2