DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Onze Jiotcmien jRecfUsiaAett Obiiwmland Slapeloosheid MijnMt's Zenuwtabletten BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN B, nr 645 bouwland, groot 0.26.90 H A. te zamen voor een minimum huurprijs van 55 per jaar; 4. gemeente Noordscharwoude, sectie A, nr. 412, bouwland en water, groot 0.28.00 H A gemeente Zuidscharwoude, sectie B., nr 245, bouwland, groot 0.11.50 H.A., sectie B, nr. 649, water groot 0.04.80 H A e sectie B, nr. 215, bouwland, groot 0.23.10 H.A., sectie B, nr, 216, water, groot 0.10.90 H A. te zamen voor een minimum huurprijs van 40 50 per jaar; 5. gemeente Oudkarspel, sectie C nr. 579, bouwland, groot 0.39.51 H.A., voor den mi nimum huurprijs van 24 per jaar; B. aan den heer D. Hartog, alhier, te ver huren het op den hoek van de Zuiderhout- laan en den toegangsweg naar het sportpark (Zuid-Oostzijde) gelegen stukje grond, kada straal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, 'nr. 4121 gedeeltelijk, ter grootte van onge veer 200 M2„ voor den door burgemeester en wethouders te bepalen tijd, den duur van vijf jaren niet te boven .gaande, voor den prijs van 3 per jaar en onder de door dat College nader te stellen voorwaarden. VOORZIENINGEN ONDERWIJZEND PERSONEEL. Ter uitvoering van Uw besluit van 8 Juni j.1. tot reorganisatie van het openbaar ge woon lager onderwijs, zullen eenige voorzie ningen moeten worden getroffen met betrek king tot het onderwijzend personeel van bijstand. Aan Gemeenteschool nr. 2 zijn nog ver bonden twee onderwijzers en twee onder wijzeressen. Voor één onderwijzer en één onderwijzeres is, zooals U hierna zal blijken, een ander emplooi aanwezig. Aan de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar zijn ten minste noodig één onder- •iwijzer en één onderwijzeres. Tengevolge van de oprichting van deze school komen de thans mog aan de Vondelschool, de Gemeenteschool nr. 3 en de Gemeenteschool nr. 6 verbonden )7e (en 8e) klassen te vervallen. Aan de laatste .wordt daardoor één leerkracht overcompleet, voor wie(n) eveneens een ander emplooi aan wezig is. De Vondelschool heeft het volgend schooljaar een parallel-6e klasse, zoodat het personeel aan die school thans geen wijzi ging behoeft te ondergaan. De Gemeente school nr. 3 wordt aangevuld met een thans aan die school ontbrekende klasse, zoodat ook aan deze school het personeel ongewijzigd zou kunnen blijven. Inmiddels heeft de on derwijzer aan die school, H. B. Helleman, zich tot Uwe Vergadering gewend met het verzoek hem alas zoodanig over te plaatsen naar de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar. Verder heeft de heer J. Gerling het verzoek gedaan om hem als onderwijzer over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 8 naar de U. L. school. Ten slotte wordt aan de Gemeenteschool nr. 7 (meisjesschool) één onderwijzeres over compleet tengevolge van de opheffing der 4e klasse. Wij meenen U de volgende voorzieningen in overweging te moeten geven. Aan de U. L. school moeten 8 vaste leer krachten zijn verbonden. Er zijn thans 7 vaste en 2 tijdelijke. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer Gerling bestaat geen bezwaar. In zijn plaats kan als onder wijzer aan Gemeenteschool nr. 8 worden verbonden de heer K. Oudes, thans aan Gemeenteschool nr. 2 werkzaam. De onderwijzeres aan Gemeenteschool nr 2, mej. E. de Boer, kan worden overge plaatst naar de schooi voor het centraal 7e en 8e leerjaar. De plaats van onderwijzer aan laatstgenoemde school san worden vervuld door inwilliging van het verzoek van den heer Helleman, waartegen geen bezwaar be staat. De heer Helieman is thans plaatsver vangend hoofd van Gemeenteschool nr. 3. .Voor de vervulling van deze plaats zouden wij in aanmerking willen doen komen den heer C. Daalder, onderwijzer aan Gemeente school nr. 6. Voor ontslag, met aanspraak op wacht geld (met ingang van 1 Augustus) komen dan in aanmerking de heer J. Ott, onder wijzer, en mej. J. S. Marijt, onderwijzeres aan (Gemeenteschool nr. 2, en verder mej. M. C Brouwer, onderwijzeres aan Gemeenteschool nr. 7, die als zoodanig is benoemd bij Uw besluit van 19 Januari j.1. en er reeds vóór hare benoeming mede bekend was. dat thans ontslag zou volgen. Uwe Vergadering besloot op 8 Juni j.1 o.m. de le en de 2e klasse van Gemeente school nr. 6 te plaatsen onder de leiding van één leerkracht. Toepassing van dezen maat regel maakt aan deze school nog één leer kracht overcompleet. Met inbegrip van het hoofd blijven dan over vijf leerkrachten, ter wijl het geheele jaar 1933 nog aanspraak bestaat op Rijksvergoeding der wedden van zes leerkrachten. In 11 et belang van het onderwijs en van het onderwijzend personeel meenen wij gebruik te moeten maken van de nog eenigen tijd bestaande mogelijkheid om zes leerkrachten aan de school te behouden en geven wij U in overweging de samenvoe ging van de le en de 2e klasse nog tot uiter lijk 1 Januari a.s. uit te stellen. Onder overlegging van de adviezen van den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar en van de Commissie van bijstand voor het Onderwijs stellen B. en W den Raad voor het desbetreffend besluit te nemen. DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. Een schade van f 100.000. De totale schade, in de residentie Lam- pongsche districten aangericht door de aard beving, wordt volgens een Aneta-bericht aan het Hbld., getaxeerd op f 100.000; 1164 hui zij zijn vernield of beschadigd. De bevolking is rustig- In een smalle strook alle dorpen verwoest. De voorloopige conclusies van het obser vatorium te Batavia, na plaatselijke waar neming, constateeren, dat over een lengte van 150 K.M. een betrekkelijk smalle strook zich uitstrekt van de monding van de Se- langs den bovenloop vac de Silaboeng en door het stroomgebied van de Mekakau. In deze smalle strook zijn alle dorpen na genoeg geheel verwoest. Van Zaterdag 1 Juli tot Dinsdag 4 Juli werd dagelijks een aardbeving te Batavia ge registreerd en verder een op 6 Juli, terwijl volgens tot dusver ontvangen berichten de beving werd gevoeld tot Tegal, dus 590 KM. van den oorsprong. DE FANTASTISCHE OPLICHTING. De rechtbank te Rotterdam heeft Zaterdag voortgezet de behandeling van de zaak tegen den gewezen inspecteur der R.E.T., die te recht gestaan heeft terzake van oplichting van een hoofdcontroleur voor een bedrag van 13.000 en van een conducteur voor een bedrag van 4000. Zooals gemeld, heeft het O. M waarge nomen door mr. J. C. V. Meischke, ver- dachte's verooideeling gevraagd tot een ge vangenisstraf van twee jaren. In de heropende zitting was thans het woord aan den verdediger, mr. F. Eikelen boom, die concludeerde tot vrijspraak, maar subsidiair vroeg terugwijzing naar de in structie en schorsing in verband met de zaak tegen mevr. JansenJordi. Met eenigen schroom vroeg pleiter de invrijheidsstelling van verdachte. In zijn dupliek heeft het O.M. gezegd, geen aanleiding te vinden tot wijziging van zijn eisch. I Verdachte, daarna nog het woord ver krijgend, zegt. dat mevr. JansenJordi een buurvrouw van hem was, wier man als kan toorbediende ontslagen werd. Verdachte heeft toen er voor gezorgd, dat deze een zeemans uitrusting kon koopen. Thans vaart hij als stoker. Na deze connectie heeft mevr. Jansen steeds meer geld geleend en hem daarbij mooie vooruitzichten geopend van de car rière die hem wachtte, welke verhalen ver dachte onvoorwaardelijk tot op den zittings dag heeft geloofd. De rechtbank weigerde de invrijheidsstel ling en bepaalde de uitspraak op 15 Juli. EEN NEDERLANDSCHE SCHOENER GEZONKEN. De kapitein en de geheele beman ning van vier koppen verdronken. Naar aan de „Associatio Press" uit Bo. gota gemeld wordt, is de Nederlandsche schoener „Julia Maria", die van Curapao kwam, in de buurt van die plaats gezonken. De kapitein en vier mannen, die de equipage uitmaakten, verdronken. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE JEUGDHERBERG CENTRALE. De verhouding met Duitschland. In het Vereenigingsgebouw „De Leeuw" te Amsterdam vond Zaterdagmiddag de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de stichting de „Nederlandsche Jeugd herberg Centrale", onder voorzitterschap van dr. C. P. Gunning. Het jaarverslag over 1932 leverde geen punten van bespreking. Bij de rondvraag kwam het vraagstuk van de verhouding tusschen de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale en de Duitsche orga nisatie ter sprake. De heer C. v. d. Lende (Amsterdm) stond critisch ten aanzien van het perscommu niqué, dat onlangs door het bestuur van de N.J.H.C. ten deze is verstrekt en waarin o m. was medegedeeld, dat het contract met de Duitsche organisatie geen geldigheid meer had, terwijl toezeggingen door de leiding van de Duitsche organisatie waren gedaan betreffende het bezoek aan Nederlandsche Jeugdherbergen door Duitschers en omge keerd van Nederlandsche trekkers aan Duit sche jeugdherbergen. Spr. keurde het stand punt van het bestuur niet goed en stelde in een motie voor het perscommuniqué uit te laten trekken, om verder alle betrekkingen met de Duitsche organisatie te verbreken, en de Nederlandsche jeugd op te wekken de Duitsche jeugdherbergen niet meer te bezoe- ken. Onderscheidene sprekers voerden over dit probleem nog het woord, waarna de voorzit ter opmerkte, dat elke Duitscher, die om reden van ras en/of politieken aard Duitsch land verlaten had en in Nederland asyl- recht had gevraagd, desgewenscht een Ne derlandsche trekkerskaart zou kunnen krij gen, behoudens natuurlijk de noodige con trolemaatregelen, die ook voor de Nederlan ders thans gelden. Spr. adviseerde in deze vergadering geen motie aan te nemen, doch dezen zomer het trekseizoen af te wachten, waarna men met feiten in het najaar een nadere beslissing zou kunnen nemen. In het perscommuniqué komt z. i. duidelijk naar voren, dat er een andere geest in de Duitsche jeugdherbergen is gekomen, mede als gevolg van het feit, dat zij gelijkg«chakeld zijn Door het verbreken van het contract heeft de Nederlandsche Jeudherberg Centrale geen verantwoordelijkheid meer voor datgene wat in Duitsche jeugdherbergen gebeurt, al moet men in verband met de neutraliteit van de N.J.H.C., een ieder vrij laten, of hij of zij de Duitsche jeugdherbergen willen bezoe- aen. Mr. J. van Maanen (Zwolle), voorzitter van het Oostelijke district der Jeugdberg- centrale, tevens lid van den Raad van Toe zicht en Advies, achtte het ongewenscht, dat op deze vergadering een of andere beslissing zou werden genomen, daar men niet hier voor competent was. Ook spreker was, even als de andere woordvoerders, een tegenstan der van datgene, wat momenteel in Duitsch land door het nationaal-socialisme geschied* maar was van meening, dat de feiten, zoo als deze docr Nederlandsche trekkers gecon stateerd worden, vn veel meer belang voor een definitieve houding zouden kunnen zijn. De voorzitter zegde tenslotte toe, dat de te berde gebrachte bezwaren tegen de regeling in het officieel orgaan „De Trekker" zullen worden gepublceerd. Voorts zal een en ander nog in het bestuur en in den Raad van Toezicht en Advies wor den besproken. Nadat de motie was ingetrok ken, werd de vergadering door dr. Gunning gesloten. MOEDER EN KIND UIT RAAM GEVALLEN. In perceel Wittenkade no. 9 te Amsterdam is op de derde étage de bewoonsters met haar 2*4-jarig kind, tengevolge van het te ver naar buiten leunen, uit het raam van de achterkamer gevallen. De val werd eenigs- zins gebroken doordat beiden op een kippen hok neerkwamen, maar moeder en kind wer den niettemin met zware inwendige verwon dingen opgenomen eri naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VAN HEUTSZ-MONUMENT ONTHULD. In tegenwoordigheid van prins Hen drik en vele belangstellenden uit Coe- vorden en omgeving is Zaterdag aldaar het gedenkteeken onthuld, door den Kon. Bond van Ridders der Militaire Willemsorde beneden den rang van of ficier gewijd aan de nagedachtenis van generaal J. B. van Heutsz. Omstreeks kwart voor twee kwam Prins Hendrik met den commissaris van de Koningin in Drente. Aan de koffietafel heeft de heer G J. van Doornim, voorzitter van het Van Heutszcomité te Coevorden, een rede ge houden. Aan de koffietafel vertrok de Prins naar het gemeentehuis .terwijl de rid ders en verdere genoodigden zich naar hot kasteel begaven. Omstreeks half drie kwam de prins op het terrein waarna prof. Kielstra in zijn onthullingsrede de groote verdiensten schetste van generaal van Heutsz als militair en als gouver neur-generaal. Na deze rede nam prins Hendrik het woord. Hij zeide, dat hij gaarne naar Coevorden was gekomen om te voldoen aan het tot hem gericht verzoek om het gedenkteeken ter nagedachtenis van den grooten Nederlander te onthullen. De prins trok daarop, terwijl de muziek het Wilhelmus speelde ,het vlaggedoek weg. De voorzitter van den Bond van Rid ders der militaire Willemsorde beneden den rang van officier, de heer J. Jong man, heeft daarna het monument overgedragen aan de gemeente Coevor den en daarbij vooral laten uitkomen dat de hulde, welke in dit monument ligt, niet zoozeer bedoeld is voor den gouverneur-generaal van Heutsz ils wel voor den legeraanvoerder, zooals de rid ders die hebben gekend. De burgemeester van Coevorden a?n- vaardde het monument met een korte rede. Het gedenkteeken is een bronzen borstbeeld van Van Heutsz in generaals uniform, rustende op een voetstuk ^an dolomiet. Op de voorzijde staat gebeiteld in gouden letters: ,J. B. van Heutsz gou verneur-generaal in Nederlandsch Indië. 19041909. Geboren te Coevorden, 3 Fe bruari 1851, overleden te Montreux 11 Juli 1924." Op den zijkant staat: „Van den Ko ninklijken Bond van Ridders der Mili taire Willemsorde beneden den rand van Officier aan hunnen generaal." Het geheel is ongeveer drie en halve meter hoog, en staat in het gazon voor het gemeentehuis, in de buurt van het Oude Kasteel, dat in de Middeleeuwen diende tot residentie voor de kasteleins vanCoevorden. Men heeft er bloemen rondom geplant en een toegangspad gemaakt, bestrooid met grint Tien organisaties of stichtingen, be trokken bij de Nederlandsche of Indi sche weermacht en de gemeente Coe vorden hebben daarna, enkelen onder het uitspreken van een kort huldigings woord, een krans voor het monument gelegd. De heer dr. Van Heutsz. zoon van den generaal, sprak een woord van dank. Aan den riddermaaltijd, waar de heer M C. de Koning als tafelpresident fun geerde. heeft oud-minister Van Dijk een rede gehouden, waarin hij zeide in de verzameling van de ridders rond het borstbeeld van Van Heutsz na de onthul ling een voorbeeld te zien van de verza meling van he Nederlandsche volk rond zijn leidster, de koningin. Deze rede werd met een oorverdoo- vend applaus door de aanwezigen on derstreept. Telegrammen van hulde en trouw werden verzonden aan de ko ningin en de koningin-moeder, d*e bei den met een uitvoerig telegram hebben geantwoord. KAASINVÖER IN BELGIE. De correspondent van het Hbl. te Brussel telefoneerde Zaterdagavond: De „Nation Beige" bepleit hedenavond de noodzakelijk heid van de contingenteering van den kaas- invoer. Het blad betoogt dat de Belgische markt overstroomd wordt met Nederland sche, Duitsche en Fransche kaas De kaas- invoer bedraagt circa 25 mili. K.G. ter waar de van frs 250 a 300 mili. per jaar. De Neder landsche importeurs leveren hun kaas naar Bvlgië tegen dumpingsprijzen, daartoe in staat gesteld door de premie die ze van de Nederlandsche regeering ontvangen. En tegen deze premiën kan de Belgische produ cent niet concurreeren. Het is daarom drin gend noodig maatregelen ter bescherming van de eigen kaasproductie te nemen, en den kaasinvoer op dezelfde basis te contingen teeren als den invoer van boter, melk en room. Het lijdt geen twijfel dat deze maatregel niet al te lang op zich zal laten wachten; de regie is hier altijd dezeifde: de bladen blazen alarm, natuurlijk op instignatie van den Boe renbond, en het departement van landbouw is er dan als de kippen bij om de geëischte maatregelen in te voeren. Somtijds is minis ter Sap zelfs zoo vlug bij de hand, dat hij de perscampagne nog vóór is. Dit is o a. vandaag het geval geweest. Vanavond drin gen verschillende Brusselsche bladen, met klem van argumenten, waarbij natuurlijk de dumpingprijzen weer de hoofdrol spelen, op de contingenteering van den aardappel- invoer aan. doch reeds hedenmorgen 'nad mi nister Sap te Mechelen in een vergadering van katholieke aardappelboeren medegedeeld, dat hij den dag tevoren in overleg met den in Londen toevenden minister van buitfnland- sche zaken. Hijmans, had besloten, den in voer van aardappelen met ingang van Maan dag a.s. te coniingenteeren. VERHOOGING VAN SPEKPRIJZEN. Mits afkomstig van varkens geslacht na S Juli. De Ned- Varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van Maandag 10 Juli de prijzen, welke door haar voor het versche spek be taald worden, met 2 cent verhoogd worden voor het spek, afkomstig van varkens, ge slacht na 8 Juli. Deze prijzen worden daardoor als volgt: p. strook zonder wang Spek boven 28 kg48 ct. per kg. van 24—27.9 kg.46 1823,9 44 1817.9 38 10-12,9 33 i> 59,9 30 p. strook zonder wang en zond achterkinkel 1018 33 aQQ j;7 o ^2 J> V* JJ ii DE VALSCHE ENGELSCHE BANKBILJETTEN. Er is een heele bende valsche mun ters- te Berlijn een Roemeen ge arresteerd. Men herinnert zich, dat te 's-Graven- hage einde Juni een Rotterdammer en een Rus gearresteerd zijn, verdacht van de uitgifte van valsche Engelsche bank biljetten van tien pond. Zij zouden deel uitmaken van een internationaal com plot en terzake werkte Scotland Yard te Londen ten nauwste samen met de politie te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Berlijn. Parijs, enz. Thans is weer te Berlijn een arresta tie in deze zaak geschied, n.1. van een tusschenpersoon, die 500 valsche bank biljetten heeft de politie nog altijd niet Maar de vervaardigers van de valsche biljetten heeft de politie nog al tij l niet te pakken! Uit Berlijn meldt men nog, dat daar in April in wisselkantoren buitenlan ders getracht hebben, valsche Engelsche biljetten te wisselen. De kassiers waren evenwel zoo voorzichtig de biljetten terdege te laten onderzoeken en in dien tusschentijd verdwenen de aanbieders. Uit internationale rapporten, speciaal uit Rotterdam, vernam men toen te Berlijn, dat men met de operaties een bende valsche munters te mal.,r had. De te Den Haag gearresteerde den onderhielden geregeld relaties m!i de Duitsche bende-leden. Een van dl» Duitsche lieden heeft dan ook de la»? ste maal in Den Haag de beide aaar g». arresteerden de bij hen gevonden val. sche biljetten in een hotel overnandigd" maar deze tusschenpersoon wist nog <J. tijd te ontkomen. Men beschikte evenwel over een signalement en inspecteurs van Scotland Yard, van de Haagscne re cherche en van de Ned Centrale voor falsificaten te Amsterdam venrokken voor een nader onderzoek per vliegtuig naar Berlijn, waar een 44-jarige Roe. meen gearresteerd werd: de bewuste tusschenpersoon, die beweert billet- ten in Tsjecho-Slowakije van een onb«. kende ontvangen te hebben. Deze Roe. meen was oorspronkelijk Rus, had ziel in Roemenië laten naturaliseeren en kwam, dertien jaar geleden, naar Duitschland. De Nederlandsche autoriteiten zullen de uitlevering van den Berlijnsche# arrestant aanvragen, daar hij op Neder, landsch grondgebied de valsche biljet- ten aan de beide Haagsche aangehoude nen overhandigd heeft. MET EEN ROEIBOOTJE OVER HET IJSELMEER. De waaghals is terecht De Duitsche wereldreiziger, komende uit Mecklenburg. die zijn tocht over het IJselmeer vermist werd (zie vorig num- mer), is terecht Na een angstigen nacht is hij doodvermoeid te Andijk (N.-H.1 aangekomen. BRANDKAST DOOR EEN MARMEREN VLOER GERAAKT. Zaterdagmiddag is te Leeuwarden de 54- jarige H. Zendervan bij het verplaatsen van een zware brandkast in het kantoor van de MiddenstandsBank, doordat de marmeren vloer bezweek, onder deze kast geraakt e® levensgevaarlijk gewond. Twee boerderijen en een woning in asch gelegd. Zaterdagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de stallen, staande achter de boerderij van den heer Van Duren in de buurtschap De Plak te Bemmel. Aan gewakkerd door den feilen wind sloeg het vuur over op de boerderij De brand greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners, be staande uit man, vrouw en negen kinderen met de grootste haast zich in veiligheid moesten stellen en niets konden redden On geveer 10 minuten na het uitbreken van den brand, sloeg het vuur over op de naastge legen woning van den vrachtrijder Petera. Ook deze woning met de schuur stond in ea oogwenk in lichter laaie. In de schuur waren honderden fruitmanden geborgen, die het vuur op schrikbarende wijze aanwakkerden. Er ontstond een zóó geweldige hitte, dat de brandweer meest wijken Daardoor vloog ook het dak van de woning van den metse laar Peren in brand. Tegen twee uur waren de woningen van de families Van Duren, Peters en Peren ge heel verwoest. Van de inboedels kon nie's worden gered. Een manufacturenzaak uitgebrand. Te Maastricht is de manufacturenzaak van de N.V. Peda, bewoond door de famü'e Salomons, uitgebrand De brand moet in den winkel ontstaan zijn. Met moeite zijn man, vrouw, drie kinderen, dienstbode en coupeuse in samengebonden lakens uit de ramen neergelaten. Een timmerloods en een hooischuur verwoest. Te Schiedam is de timmerloods van de firma Timmer, die ook machines bevatte, verbrand. De schade bedraagt 10.000. Een aangrenzende schuur, die hooi en veevoeder en toebehoorde aan den heer Schaefer, ging mede verloren. Wegwerker overreden. Onder Woerden is een 29-jarige gemeente werkman uit Benthuizen door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Auto tegen boom gereden en '4 brand geraakt; alles zes inzitten den gewend. Zaterdagmiddag had een auto, waarin ze* Arnhemsche ingezetenen waren, en die met een 50 K.M.-vaart van Arnhem naar Ede reed, ter hoogte van De Ginkel bij het in halen en passeeren van een motor het onge luk te slippen, waardoor de auto aan de VEILIGHEID EN ONBEWAAKTE OVERWEOEN. Het ministerie van waterstaat heeft in stu die genomen een nieuw oorspronkelijk systeem ter voorkoming van ongelukken op onbewaakte overwegen, ontworpen door den 33. Druipnat en rillend van kou stonden ze in een liut en keken nieuwsgierig rond. Gossie, wat is 't hier mooie, zei Simmy en kijk eens wat een bagagel Hij wees naar een stapel koffers allen gemerkt: K. v. S. „Dat is wat anders dan ons bundeltie klappertandde Sim verdrietig, „en door die grap van dien ellendigen chinees zijn wij het nog kwijtgeraakt ook". „Laten we daar nu maar niet aan denken", raadde Wo-Wang „en liever rondneuzen of hier wat droge kleeren zijn, want in _die_natte_glunie kunnen we niet blijven rondloopen". 34. „Goed, zei Sim, we zullen eerst die groote koffer inspeo» teeren en zien of er iets van onze gading in is. Als jij het dek sel vasthoudt, zal ik wel zoeken". Simmy deponeerde de heele inhoud rondom zich op den vloer van de hut. J

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5