£uchtvaact £atuU enJuin&oum Rechtszaken. sproeten verdwijnen spoedig door een pot SPRUTOL 1 BRANDEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. ROEMEENSCHE BELANGSTELLING VOOR ONZE LUCHTVAAR 1. DE TOCHT VAN GENERAAL BALBO. Gisteren te slecht weer. Vanmorgen vertrokken! MATTERN NAAR HUIS. LINDBERGH IN HALIFAX GELAND. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHLANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 8* heden niet gunstig. Er stond beneden reeds .veel wind en boven was de windsterkte 65 M De Italianen zelf voelden er dan ook niet veel voor om op te stijgen, omdat zij van meening .waren, dat een goede demonstratie beter zou zijn dan één die de omstandigheden tegen had. Niettemin bezweken zij voor den aan drang der belangstellenden en tegen kwart over negen ging het toestel, bestuurd door den piloot Poli, de lucht, terwijl als spreker de heer I. Goudeket mee omhoog ging. Het 'toestel circelde eenige malen om het veld en had na 10 minuten een hoogte bereikt van 'circa 800 M. Opnieuw boven het vliegveld zwenkende, hoorde men toen de klanken van 'den bekenden schlager, die uit de lucht neer- 'daalden, zij het dan ook eenigszins verzwakt 'door den wind. Bij zijn terugkeer boven het platform hoorde men den heer Goudeket 'duidelijk aankondigen, dat hij sprak uit de 'f-A B.C.Q. „De Stem uit de Lucht" van een hoogte van 1000 Meter. Deze aankondiging werd gevolgd door eenige rijmpjes, waarin 'de kwaliteit werd geprezen van de producten ivan een Zaandamsche firma, die het toestel heeft gecharterd en voor wie verschillende reclamevluchten boven Nederland zullen worden gemaakt. Degenen, die het toestel reeds eerder bij windstilte hadden gehoord, waren eenigzins teleurgesteld, doch het ef fect bleef ook thans voor hen, die voor het 'eerst „De Stem uit Lucht" hoorden, verbluf fend. Tegen 10 uur stond het toestel weer op den beganen grond. Bij alle drogisten. DE KLEERTJES IN BRAND GERAAKT. Toen een elfjarig meisje te Zwaagdijk het middagmaal van het brandende fornuis nam, geraakten haar kleeren in brand. Hevig gil lend liep de kleine naar buiten, naar haar vader. Deze had de tegenwoordigheid van geest zijn dochtertje een zak om te slaan, waardoor de vlammen werden gedoofd. Gelukkig had het meisje geen ernstige brandwonden opgeloopen. VACANTIE IN EIGEN LAND. Het Comité „Vacantie in Eigen Land" Schrijft ons: Nog enkele weken en de uittocht begint weer. Duizenden Nederlanders trekken de grens weer o'vér om de vacantie in het buitenland door te brengen. In normale tijden is daar niets tegen, export staat dan tegenover import! Maar thans in 1933, nu vrijwel geen vreemdeling ons land betreedt, nu de tijden zoo uitermate zorgelijk zijn voor de hotel- en pensionhouders en zoovele andere nering doenden, moest ieder Nederlander, die van zijn vacantie wil genieten, zijn naastenliefde tot zijne medeburgers toonen, door te beslui ten zijn vacantie in eigen land door te bren gen, dat eigen land, dat van Noord tot Zuid, van Oost tot West, zoo buitengewoon mooi is en daarbij zooveel verscheidenheid biedt! De hotel- en pensionhouders hebben be reids hunne tarieven reeds aanmerkelijk ver laagd, zoodat Nederland, ook in dit opzicht, glansrijk met het buitenland kan concurree- ren. Laat ons eens nagaan, wie er, behalve de zoo juist genoemde hotel- en pensionhouders, belang bij hebben, dat onze landgenooten in eigen land hunne vacantie doorbrengen. We komen dan tot de groote groep winkeliers, als bakkers, slagers, kruideniers, melkslijters, fruit- en groenteverkoopers, poeliers, tabak en sigarenhandelaars, winkeliers in snuis terijen en souvenirs en bloemenverkoopers. Verder zijn belanghebbend de auto- en rij tuigverhuurders, de kappers, de fotografen, enz., enz. We komen zelfs tot de leveranciers der grondstoffen, b.v. de pluimveehouders, die de versche eieren en de slachtkippen leve ren, de veehouders, die voor boter, melk, kaas en slachtvee zorgen, de landbouwers, die aardappelen en tarwe verbouwen, de tuin ders, die allerlei soort groenten aan de markt brengen, enz. En laten we ten slotte de groote groep belanghebbenden, het personeel, niet vergeten! Nu is er in 1932 reeds eenige propaganda gemaakt om onze menschen in eigen land te houden, maar dit heeft blijkbaar niet aan de verwachtingen beantwoord. Het schijnt, dat men met die propaganda de groote massa niet heeft bereikt. Daarbij komt nog, dat het gelezen woord niet dien indruk maakt, welke het gesproken woord hebben kan. Het is daarom, dat wij, die geheel buiten de bedrijven staan, maar die gedreven wor den door liefde tot onze zoo zwaar beproefde landgenooten, ons tot de vooraanstaande personen in ons land richten, met het beleefd, mag het zijn: dringend verzoek, of zij hun invloed willen aanwenden om hun plaats- 'genooten te overtuigen van het onverant woordelijke, om in deze zorgelijke tijden hun geld (het betreft hier het enorme bedrag van 65 millioen gulden) in den vreemde te gaan verteren, waar zoovele landgenooten hun bronnen van inkomsten door het wegblijven der buitenlanders moeten missen en het met Jeede oogen moeten aanzien, dat duizenden Nederlanders hun den rug toekeeren. Van 'harte hopen wij, dat wij op Uwe me dewerking mogen rekenen, wij twijfelen niet of Gij zult bij vrienden en kennissen succes hebben, hetgeen U groote voldoening zal schenken. Dat alom in Nederland naast „Neder- landsch Fabrikaat", het wachtwoord klinke: „Vacantie in eigen land". RANGEERDER AANGEREDEN. De 34-jarige rangeerder D. Blom, wonen de in de Alb. Thijmstraat te Rotterdam, is gisteravond op het rangeerterrein bij de Hudsonstraat gestruikeld. Hierdoor gingen de wielen van een wagon hem over de beide beenen. Het linkerbeen werd afgereden, ter wijl het rechterbeen boven den enkel verbrij zeld werd. In zeer zorgwekkenden toestand is de man overgebracht naar het ziekenhuis agji d£Q Coolsmgei, VERKEERSOMGE VALLEII Autobus met fabrieksmeisjes gebotst tegen een vrachtauto. Maandagavond te elf uur werd de expedi teur Peemen uit Beek op de Liesboschlaan onder Princenhage door de maréchaussee ge sommeerd om met zijn vrachtauto te stoppen, daar het achterlicht niet brandde. Terwijl de maréchaussee bezig was proces verbaal op te maken, naderde uit de richting Breda een autobus uit St. Willebrord, waar in 25 fabrieksmeisjes van de Hollandsche Kunstzijde Industrie zaten. De chauffeur be merkte de stilstaande vrachtauto te laat en botste in volle vaart daar tegen op. De autobus werd aan de voorzijde geheel in el kaar gedrukt en alle ruiten sprongen. Een aantal meisjes werd min of meer zwaar ge wond. Eenige meisjes hadden diepe snij won den aan gelaat en armen, doch zij konden na verbonden te zijn met een andere bus naar huis vervoerd worden. Twee meisjes waren er veel ernstiger aan toe. Het waren de 19- jarige C. Valentijn uit St. Willebrord en de 20-jarige J. van der Bend uit Etten, die bei den naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda moesten worden vervoerd. De eerste had soij- wonden aan het gelaat, benevens een been fractuur, terwijl de andere een been- en een armfractuur had. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Boerderij afgebrand. Te Venray brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den landbou wer Swinkels. Weldra was de geheele boer derij een prooi der vlammen, zoodat de brandweer niets kon uitrichten. De boerderij, een gedeelte van den inboedel en enkele schuur- en akkergereedschappen zijn in de vlammen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Oroessen. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in de woning van de wed. Keultjes te Groes- sen. Ook het aangrenzende perceel, bewoond door de families Gerthuizen en Van Hal, werd aangetast. Beide woningen brandden af. Van de inboedels kon niets worden gered. Ook vier varkens verbrand. Te Babberich is de boerderij van den heer C. Kremer tijdens afwezigheid van de bewo ners afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Vier varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verze kering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand in zilverfabriek te Voorschoten. Gisternacht bemerkten voorbijgangers een feilen uitslaanden brand in de zilverfabriek te Voorschoten. De nachtwaker werd gewaar schuwd, die de fabriekssirene in werking bracht, zoodat het omwonende personeel het blusschingswerk met eigen materiaal spoedig na het ontdekken van de vlammen ter hand kon nemen. Door het weigeren van de motorspuit en den geringen druk op de waterleiding was dit ma teriaal van weinig beteekenis. Ook de brand weer uit Voorschoten vermocht niet veel uit te richten. De brand was ontstaan in de z.g. verchroom- afdeeling op de eerste verdieping van een hou ten gebouw, dat weldra één vuurzee was, maar dat door een binnenplaats was gescheiden van de eigenlijke fabriek. Dank zij de gunstige windrichting werd een groote uitbreiding van den brand voorkomen. In het houten gebouw waren behalve de verchroominrichting nog ondergebracht het la boratorium, het atelier van den modeleur, die pas voltooide plaquetten van den Amsterdam- schen roei-official Blusseé nog juist in veilig heid kon brengen en de zoogenaamde E-afdee- ling, waarin kleinere bestellingen zilverwerk voor aflevering gereed werden gemaakt. Al deze afdeelingen werden door het vuur verwoest of kregen aanzienlijke waterschade. Bij benadering was nog niet vast te stellen voor hoeveel waarde de E-afdeeling bevatte. De verchroominrichting was kort geleden opnieuw geïnstalleerd en vertegenwoordigde een waarde van enkele duizenden guldens. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Neder-Betuwe heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer met bezwa ren tegen het wetsontwerp tot heffing van een omzetbelasting. Gistermorgen is het zoontje van den heer Blom aan den Spoordijk te Sloterdijk, spelende in een sloot geraakt. Het kind is in den modder gestikt. Naar wij vernemen, is de minister president, dr. Colijn, voornemens heden ochtend naar Londen te vertrekken, waar hij nog eenige commissievergaderingen moet presideeren. Hij zal Vrijdagavond weer in den Haag terug zijn. De Rijstvogel (thuisreis) is gister in Athene aangekomen en wordt vandaag op Schiphol verwacht. De Ijsvogel (uit reis) landde de Calcutta. Morgen zal de „Kwartel" van Amster dam naar Batavia vertrekken. De be manning zal bestaan uit de heeren J. J. Hondong (gezagvoerder), J. A. van Bal- kom (tweede bestuurder), F. Naber (werktuigkundige) en W. H. van der Smagt (radiotelegrafist). De Ijsvogel op uitreis, is te Rangoon aan gekomen. De Oehoe op thuisreis, is te Singapore aangekomen. Prins Nicolaas van Roemenië zal in gevolge een hem verstrekte opdracht in zijn hoedanigheid van technisch raads man voor de luchtvaart van den koning van Roemenië en als inspecteur-gene raal van het Roemeensche leger een be- «xuik bremzen aan Nederland. Vandaag zal hij op Schiphol aan komen. Het ligt in zijn voornemen een studie te maken van de ontwikkeling van het luchtvaartwezen hier te lande. Daartoe zal hij morgen en Vrijdag de gebouwen en fabrieken der Nederland- sche militaire en burgerlijke luchtvaart bezoeken. Vrijdagnamiddag zal hij met zijn par ticulier vliegtuig naar zijn land terug- keeren. Hoewel gisterochtend alles te Reyk javik gereed was voor vertrek van de 24 vliegbooten van generaals Balbo's es kader moest dit tengevolge van het slechte weer opnieuw worden uitge steld. De vliegtuigen hebben brandstof ingenomen voor het lange 1500 mij! groote traject naar Cartwryght op La brador en de vliegbooten liggen zwaar j Maden op het water. Gezien de weerberichten koesterde ge neraal Balbo de hoop in de loop v*n heden te kunnen vertrekker.. De 24 vliegbooten van het Italiaansche eskader onder leiding van generaal Balbo zijn hedenmorgen te 6 uur van Reykjavik op IJsland gestart voor de vierde etappe van de oceaanvlucht van Orbetello naar Chicago, welke etappe 1500 Mijl bedraagt en de langste en in verband met den aan de kust van La brador meestal heerschende mist, te vens als de moeilijkste van de Noorde lijke route over den Atlantischen oce aan wordt beschouwd. De Amerikaansche vlieger Mattern zal vandaag met het Russische water vliegtuig N 2 van Anadyrsk in Noord Siberië naar Nome in Alaska starten. Van Nome wil Mattern zijn vlucht met een ander vliegtuig voortzetten naar Amerika. Zijn eigen beschadigd toestel zal naar Wladiwostok worden vervoerd et vandaar per schip naar Amerika worden overgebracht. Het echtpaar Lindbergh is op zijn Oceaanvlucht te Halifax geland. CRISIS-ZUIVELWET 1932. De Minister van Economische Zaken heeft goedgevonden te verhoogen tot 10.— het bedrag van 5—, geheven door de Be sturen der Gewestelijke Varkenscentralen van diegenen van haar leden, die een groo- ter aantal varkens aanbieden dan overeen komt met het toegewezen aantal. Overeenkomstig deze beschikking zal met ingang van 1 Augustus 1933 voor het mer ken van boventallige biggen 10 per stuk moeten worden betaald. EEN EXPORT-CENTRALE VOOR BLOEMBOLLEN. Ingevolge de Landbouwcrisiswet is in aan sluiting bij de Kweekerscentrale ook de Ne- derlandsche Bloembollenexporteurs-centrale tot stand gekomen. De centrale heeft nog slechts 3 leden, n.1. de Bond van Bloembollen handelaren en de Kamers van Koophandel te Haarlem en Leiden. In tegenstelling met de Kweekerscentrale, waarover wij eenigen tijd geleden schreven, wordt de samenstelling van de export-centrale met algemeene instemming door de bloembol lenkweekers begroet. Alle benoemden zijn bekende bloembollenexporteurs, die hun spo ren hebben verdiend in de organisatie. Het bestuur is door den Minister samenge steld en alle besluiten der Centrale zullen door den Minister moeten worden goedge keurd. Het bestuur der Kweekerscentrale is na de oprichting nog uitgebreid met de heeren J. van Rijn Mz. en Chr. Eggink, wat door de bloem bollenkweekers een welkome versterking van deze centrale wordt genoemd. Beiden zijn vakmannen en oud-hoofdbestuursleden van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. DE GEVOLGEN VOOR DE KWEEKERS VAN HET SANEERINGSPLAN VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. De inleveringsvoorschriften voor de bloem bollenkweekers zijn thans bekend en het staat dus vast welke opofferingen de kweekers zich hebben te getroosten. Nu is het mogelijk, den invloed van het saneeringsplan na te gaan. Welke gevolgen het saneeringsplan voor de kweekers heeft, wordt in het orgaan van Bloembollencultuur behandeld en wij laten hieronder de resultaten dezer onderzoekingen volgen, welke zijn gebaseerd op een normaal gewas en een normale raap, omdat vanzelf sprekend de hoedanigheden van het gewas niet in deze berekening kunnen worden verwerkt. De bijzondere omstandigheden kunnen door iederen kweeker van zijn eigen bedrijf in aan merking worden genomen. Volgens de voorschriften van den minister zullen van vroege tulpen moeten worden ge reserveerd 20 pet. van de bollen van 10 C.M., en op en bijna 5 pet. van de bollen beneden de 10 c.M. 7 pet. van het plantgoed zal moe ten worden ingeleverd voor de vernietiging. Dit is noodig om een teeltbewijs te verkrijgen voor een te beplante oppervlakte van 80 pet. van die van dit jaar. Voor Darwintulpen moet bij een normale opbrengst ongeveer 33 pet. van de bollen van zift 10 en op en bijna 12 pet. van het plant goed worden gereserveerd. Direct moet 10 pet. van het plantgoed worden ingeleverd. Hiervoor krijgt men een teeltbewijs van 65 pet. van de dit jaar met deze bollen beplante «QBerylakte» - De Narcissen moeten met 50 pet. worden in gekrompen. Dus worden teeltbewijzen van W pet. van de dit jaar beteelde oppervlakte ver strekt. Hiervoor zullen van de grove narcis- sen 40 pet. van de raap moeten worden inge- leverd en 10 pet. gereserveerd. Van de »'Ine narcissen moet 35 pet. worden ingeleverd en ongeveer 9 pet. gereserveerd. Voor de hyacinthenkweekers is nog weer een bijzondere regeling gemaakt. In 1932 hebben verscheidene kweekers meegedaan aan de vrijwillige inkrimping. Zij, die daaraan hebben meegewerkt moeten 9 pet. inleveren en 22 pc reserveeren. Het ingeleverde moet zijn bene den 18 c.M. nat gemeten, terwijl van het gere serveerde deel 68 pet. boven de 13 c.M. moet zijn. De bedrijven, welke niet aan de vrijwil lige inkrimping hebben meegedaan, moeten 40 pet. voor inlevering beschikbaar houden. Als daaraan wordt voldaan, kunnen de teelt- bewijzen worden afgegeven. LANDBOUWCRISISWET. Bezwaren der Rotterdamsche K. v. K. Aan een adres, aan de Tweede Kamer toe gezonden door de Rotterdamsche K. v. K„ ontleent het HWd.: Hoezeer onze Kamer begrijpt, dat de re geering de vrije hand wil hebben en hoezeer zij beseft, dat in deze ernstige tijden aan de regeering geen moeilijkheden in den weg ge legd mogen worden, meent zij toch, dat een dergelijke bevoegdheid niet kan en mag wor den verleend. Bij het treffen van diep in het bedrijfsleven ingrijpende maatregelen, als waartoe de regeering dan gemachtigd zou worden, moet elke mogelijkheid van wille keur en eigenmachtig optreden uitgesloten zijn, en onze Kamer acht de verplichte mede werking van de Staten-Generaal daarvoor den besten waarborg. Het bedrijfsleven moet de zekerheid hebben, dat de beslissing over zijn belangen niet voor een zoo groot deel geheel wordt gelegd in handen van ambtelij ke instanties, die nu eenmaal de structuur en den ouderlingen samenhang van de verschil lende bedrijfstakken onmogelijk geheel over zien kunnen. Daarop zal het ver'eenen van de gevraagde machtiging practisch toch neerkomen, en daarom dringt onze Kamer er bij uw hooge vergadering met klem op aan, dat, evenals tot dusver, in elk geval, waarin de voortbrenging, het in voorraad hebben, vervoeren, verwerken of verhandelen van eenig crisisproduct wordt beperkt, verboden of voorwaardelijk toegestaan, een voorst;! van wet tot goedkeuring van de betreffende bepaling aan de Staten-Generaal moet wor den gedaan". Verder dringt de K. v. KTeT^T^ de Commissie van Advies telkens nieuwe maatregelen worden werwo«*> hearings zal houden met de groepen s», H hebbenden. Ten slotte maakt zij bezwaar tegen h„. beperkten geldigheidsduur. URSEM (Juni), Geboren: Veronica Elisabeth, d. J Jonker en H. M. Vendel. Trijntje, d. y u Keulen en S. Sipkema. Jan, z. y. Jac. 0.7" ker en K. de Jong. Maria Anna, d. v r Stuyt en C. Keyzer. S Overleden: Betje Masteling, 7q echtg. van H. Kenter. IUr, BRANDSTICHTING GELDERSCHE EIERVEILING. Verdachte tot twee jaar veroord Voor de Arnhemsche rechtbank heeft g*k terecht gestaan een 28-jarige zwerver, die m IJ Feb-uari j.1. brand heeft ges+icht in hg gbouw van de Geldersche eierveiling u Arnhem aan den Wester voortschen dijt. geheel is afgebrand en waarbij oa. 15Ö0Ó kiv ten met eieren in vlammen opgingen. De verdachte legde een volledige bekent* nis af. Hij deelde mede, dat hij in den middag van 11 Februari op het politiebureau is komen, omdat hij zich erg moe gevoelde Daar heeft men hem weggestuurd en gezegd dat hij 's avonds om acht uur maar moest terug komen en dan onderdak zou krijgen bij het Leger des Heils. Daarover was verdachte echter verstoord en bij hem kwam het denk. beeld op om de aandacht op zich te vestigen. Hij wilde eerst inbreken in een school aan dt Rijnkade .Van dat idee is hij teruggekomen, Daarop is hij 's middags om 5 uur binnenge. drongen in het gebouw van de eierveiling aan den Westervoortschen dijk. Hij heeft een stuk papier in brand gestoken en dat ti» schen emballage, die hij daar aantrof, g* stopt. De substituut officier van justitie, mr, Lazonder wees er op, dat verdachte de stich ter is van een der groote branden welke in de laatste jaren te Arnhem heeft gewoed. Door deze daad heeft verdachte getoond, dat hij een gevaarlijk individu vogr de maat. schappij is. Hij werd reeds zes maal wegens oiefstal en landiooperij veroordee'd. Swti eischte thans veroordeeling tot twee jaar g* vangenisstraf wegens opzettelijke brand stichting. Uitspraak 27 Juli. van Woensdag 12 Juli 1933, STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl 1932 1917 4 n 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank a a D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie a y. Berkels Patent Calvé Delft Cert, a a Küchenm. Acc. a a Nederl. Ford a P'-ilips GloeiL Gem. Bezit a Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Serv'ee General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden a Dito actions a a MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boetoa -.#»,» Redjang Lebong a a PETROLEUM. :vv Dordtscbe Petr. a a Kon. Petr, a Perlak Continental Oil Shell Union a a RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber a Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika Hin m Gem. Kon. Ned. Stoomboot a a Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia a oostkust Oude DeU Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka a Southern Railw. Cert Union Pacifi Wabash Noteering per 50, PROLONGATIE Vorig. koer. Eig. Vorige koers 1003/, 101 971/4 64 73 63 84 29'As 298/4 663/4 IV4 1351/4 itvy, 978/4 248/a §137i# I8/4 3018/i6 3»/i« 51/4 438/4 4 V. 9 34- 217»/, !26Ve 90 45 31.- 122 13 96 146 17'Vs 98 7!/l6 84»/, 25 2V< 23 22 17 19 61»/, 140»/, 2'7» 136»/, 1453/, 403/4 18»/, 84'/, 4»/i« Koers van heden t»« pl.m. pl.m. pl.m. pl .ar. 1.30 1.45 2.00 'Ui 64»/, 29»/, 138 1381-9 - 160»/, 166'/, lbbj-8 167-8»/, 98*-'/, 981-2 98Ht Ï3u/i« Üu/us 13"Arl 13j-% 18/4 - 3H-8/, 3'"As 31'%c 31% 35/:« 35/i« -s 38/8 38/s 4 -ö/l6 58/s 5'/, 44*i/w-i 574 9 9V» 219-20* 220.3/4 2201-1 t— *^e>"*r 123 13 - 1741-5* 174*-1 174»/,-5 1748/4 98 ll»/s H»%6-2 61-8/4 vf» 6H%« 6{-% 861-8/, 863/4 87 Vf*i - 63 140 145 22 136 137-8 143.»/, 144-5 149'/, 198/4 - 4 31/4 pCt. Heden 3 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen NIET O^IEEL Berlijn 1 «A» Perijs Brussel (Belg.) Baael 1 1 1 Wtenen p.' Sck 100 Kopenhagen a Stockholm Otio New-York Vorige Koert op koen heden 2 uur 8,23 Vi 8.24 59.15 59.17»/, 9,70 9.70 34.61 34.58 48,06 48.90 36 70 36*80 43 50 42.60 41.40 41 50 1.73 1-76»A 13.15 ULLft

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8