Alkmaarsche Courant. KAREL I DE ROODE VULPENHOUDER EEN NIEUW LID Tien dagen in Baden en Rijnland. Jiadicmeams JeuiUetoH Xcovinciaal 'tlieuius GEUR EN KLEUR Honöero ti/l en dertigste Jaargang. DONDERDAG 13 JULI W ARMENHUIZEN. BERGEN. BEVERWIJK. OUDKARSPEL ZUIDSCHARWOUDE. ZIJPE. CENT in het keur corps Karei I (Wordt vervolgd.) No. 163 1933 Vrijdag 14 Juli. Hilversum, 1875 M. (8.—12.—4—8.— en 11.—12.—VARA, de AVRO van 12 4en VPRO/AVRO van 8.11.uur). 8.— Gramofoonplaten. 10— VPRO-mor- genwijding. 10.15 De Notenkrakers o.l.v. D. .Wins. 11.P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.30 Orgelspel Joh. Jong. 12.Gramo foonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn or- kest Refreinzang: B. Scholte, m. m. v. een Dameskoor en Ali Baartscheer, piano. 2.30 Gramofoonplaten. 3.The Columbia Three. 3.30 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinde ren. 5.Orgelspel Cor Steyn. 5.30 VARA- fGeiqorkest o.l.v. Hugo de Groot 6.40 Cau serie mr. M. Mendels. 7.De Flierefluiters o.l.v. J. van der Horst. 8.Causerie dr. J lP. A. Eernstman. 8.30 Uit het Kurhaus te Schevningen: Residentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht, m. m. v. Alfred Cortet, piano. In de pauzes: Voordracht, Vrijz. Godsd. Pers bureau en Vaz Dias. 10.15 Declamatie A. v. Dalsum. 10.45 Gramofoonpl. 11.12. iGramofoonmuziek. j Huizen, 296 M (Algemeen programma, te verzorgen door den KRO). 8—9.15 en 10. Gramofoonplaten. 11.30—12.Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Sextetcon cert en gramofoonplaten. 2.Gramofoonpl. 2.30 Sofistenconcert. 4.Orgelspel en gra mofoonplaten. 5.Lezingen en gramofoon platen. 6.30 Orkestconcert. 7.15 Causerie 7 35 Gramofoonplaten. 7.45 Orkestconcert en gramofoonplaten. Ca. 8.308.35 Vaz IDias. 9.30 Schlagermuziek m. m. v. zang- so'ist. Ca. 10.35 Vaz Dias. 11.30—12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 Ai. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Kerkdienst. 1.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkst o.l.v. Fryer. 2.05 Wes tern Studio-orkest o.l.v. F. Thomas. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Schotsch Studio orkest o.l.v. G. Daines m. m. v. E. Dobie, bas-bariton. 4.35 Emilio Colombo's orkest. 5 35 Kindruur. 5.55 Weekoverzicht. 6.20 Ber. 6.50 Het Serge Krish Septet m. m. v. R. Mackay, sopraan. 7.50 Gramofoonmuziek. 8 20 BBC-orkest o.l.v. V. HelyHutchinson m. m. v. F. Townson, alt. 9.20 Berichten. 9.40 „Rossum's Universal Robots" van K. Capek. Vertaling: P. Selver. Muziek: Hely Hutchinson. 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.40, 8.20 en 9.05 Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit het Belleveue-Strandhotel. 3.205.20 M. Hansen's orkest m. m. v. solisten. 8.20 Strauss-concert o.l.v. Meyer-Radon. 9.10 Radio-tooneel. 9.30 Sonatenconcert, cello en piano. 9.50 Hoorspel. 10.20 Duitsche mu ziek o.l.v. W. MeyerRadon. 11.0512.50 Dansmuziek uit Rst. „Lodberg". Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramo foonplaten. 12.20 Concert uit München o.l.v. List m. m. v. solist. 1.20 Populair concert. 4 50 Solistenconcert. 7.20 Uit BerlijnRijks zending „Weg übers Feld". 8.25 „Katte", hoorspel van H. Burt. Regie Kandner. 9.50 Uit München: „Innviertel" o.l.v. Feldhütter. 11.11.50 Concert o.l.v. Wolf. Rome, 441 M. 9.05 Gramofoonpl. 10.05 Concert m. m. v. orkest, zang en piano. Hier na tot 11.50 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20, 1.30 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonie- concrt o.l.v. Kumps m. m. v. solisten. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Omroep- kleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoon muziek en zangvoordracht. 5.20 Symphonie- concert o.l.v. Kumps. 6.35 Gramofoonplaten. 6 50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. K. Walpot. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. 11.Dansmu ziek uit Ostende. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Der Trompeter von Sackingen", hoorspel naar de gelijknamige opera. Muzik. leiding: O. SeyferL 10.05 Voor de arbeiders. 10.35 en 11 05 Brichten. 11.2012.20 Concert door het Frankfürter Omroeporkest m. m. v. A. Hoehn. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Vrijdag 14 Juli. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35—24.—. Lijn 4: Langenberg 10 30—19.20, Luxem burg 192024. Geautoriseerde vertaling naar t Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 41) „Dan moet onze vriend Page dat gedaan hebben, even nadat hij uit Stockleys garage kwam. Ik weet zeker, dat zij daar niets wist ten van een gebroken' nummerbord." Tubby zegt, dat hij met een half nummer bord niet ver is kunnen komen, en als hij is aangehouden is, moet het mogelijk zijn hem te vinden." „Konden de menschen in die garage den man beschrijven?" „Als u dat een beschrijving wilt noemen! Het had veel van wat ze bij Stockley van hem gezegd hadden. Ik denk, dat het dezelf de man is geweest. Lang en mager, met een zware jas en een autobril, die hij niet afzet te. Hij stalde de auto op den avond van den 23sten, omstreekt half negen, en haalde ze er den 26sten weer weg. maar hoe laat we ten ze nietzeker. Tubby zegt, dat hij er zeker van is, dat de man zich probeerde te verber gen, anders zou hij die garage niet gekozen hebben. Het is een onmogelijk kleine garage bijna aan oen buitenrand van Carlisle, en ze ligt niet eens dicht bij een hotel of bij een Zusier Haverman, anquetrice-wijkver- pleegster bij de vereeniging voor Gezinsver pleging alhier, is als zoodanig benoemd te Velsen. Voor deze betrekking hadden zich 75 sollicitanten aangemeld. Openstelling postkantoor. De directeur P. en T.-kantoor te Ber gen deelt mede dat met ingang van 17 Juli a.s. gedurende het seizoen dit kantoor zal zijn opengesteld op werkdagen van 819 yt uur en op Zondag van 8—9 uur voor zegel - verkoop, telegraaf en telefoon en van 13—14 uur alleen voor telegraaf en telefoon. Het aardbeienseizoen loopt ten einde. Ofschoon geen enkel kilo voor de minimum prijs is weggegaan is het aardbeienjaar nog slechter als in 1932. Toen begon tenminste nog de inzet met 25—35 cent per K.G., wat dit jaar geen enkele keer gebeurd is. Ook de vrucht was buitengewoon klein. OTERLEEK. Benoemd zijn als kerkvoogden der Ned. herv. kerk alhier de heeren J. de Wit en B. Gardenbroek. Zulks ter vervulling van de vacatures Hoogvorst en Zijp. Het Ned. Boerencomitie houdt een open luchtmeeting op Zondag 16 Juli Verschil lende sprekers zullen het woord voeren o.a. het Kamerlid Roestam Effendi. Wanneer het weer medewerkt zullen zeker velen van de gelegenheid gebruik maken om naar deze spreker te komen luisteren. Roestam Effendi zal spreken over de toe- Woensdagmiddag had alhier een ongeluk plaats, dat nog goed is afgekomen. Een vrachtauto, die op het pleintje bij den heer K. Kostelijk wiide keeren, reed te ver ach teruit. De straat loopt op die plaats nogal op, zoodat aan den kant een betonnen rand is gemaakt. Direct achter dit beton is de berm ongeveer een Meter lager. De vrachtauto geraakte nu met de wielen over deze betonnen rand heen en dreigde te water te rijden, wat echter gelukkig kon waden voorkomen, doordat een 20-tal per sonen. welke bij de plek des onheils aanwe zig waren, kwamen toeloopen en met ver eende krachten den aspirant-drenkeling op het droge wisten te hemden. Steunregeling landarbeiders. Met ingang van 10 Juli j.1. is de steun regeling voor werklooze landarbeiders in de ze gemeente wederom in werking getreden, zulks tengevolge van de stopzetting der werkverschaffing. De naam dezer nieuwe KAREI I houdt reeds een belofte in, die in alle op zichten vervuld wordt. Eén en al Geur en Kleur voor slechts 6 cent. Het sierlijke model is geheel KARELI kwaliteit Koop een fraaie doos met 10 stuks vol Geuren Kleur en geniet er tien maal van voor slechts 60 cent. Standaardkwaliteit voor Nederland van de verbindingen naar het noorden en zuiden. Het is de laatste plaats, waar iemand een auto zou stallen, als hij doortrekkend was. Tubby moest heel lang zoeken voordat hij ze gevonden had!" „Dan moet Page van den 23sten tot den 26sten in Carlisle zijn geveest. Waar zou hij daarna heen zijn gegaan? Waarschijn lijk naar het zuiden, naar Londen. Het kan zijn dat hij het er niet op durfde wagen het spatbord in Carlisle te '.aten repareeren, in welk geval wij een kleine kans hebben, hem op den .weg naar Londen te kunnen \0:gen. En, zooals je zei, zal hij last hebben gekre. gen met dat nummer." „Wat dat betreft, ken hij tijdelijk een an der nummerbord nemen, maar dat zou meer opvallen dan een gewoon bord. „Ik zal Grey vanavond een regeltje schrij ven en vragen, of liij daar iets kan begin nen. Hij weet beter, hoe hij dat moet aanleg gen dan ik. Eerlijk gezegd, ik geloof nog steeds, dat die Page heelemaal niets met de zaak te maken heeft gehad. Hij kan andere redenen hebben gehad, om zich schuil te houden. Er zijn de laatste weken in het noorden verscheidenen auto's gestolen. Het is om zoo te zeggen een broodwinning ge worden, en hij kan best met een gestolen auto op weg naar Londen zijn gegaan, „w ij hebben niet veel bewijzen tegen hem. Daar hij besloten had Cynthia niet in zijn vertrouwen te nemen over het onderwerp: Gregg's medeplichtigheid, kon hij haar de waren reden niet zeggen waarom hij Pa- ge's schuld betwijfelde. Hoe hij ook redeneer de, hij kon den dokter niet met de tweede auto in verband brengen en als die den 23- sten van zeven tot negen uur op de boerde rij van Hammond was geweest, kon hij on mogelijk om half negen in Carlisle zijn. Cynthia staa-de hem verbaasd aan. „Maar oom Fayre, de auto werd gezien even nadat de moord gepleegd was, van de boerderij komende en u weet, dat die laan niet verder doorloopt. Ze moet van de boer derij zijn gekomen en er kunnen moet'ijk twee auto's zijn geweest met Y 47 op het nummerbord, en een vernield spatbord. U kunt die auto maar niet heelemaal uitscha kelen!" „Het kan best zijn, dat de landlooper ge logen heeft. Bedenk, dat hij nog niet vrijge laten is!" „De voerman is in elk geval eerlijk, en wat hij zei, stemde geheel overeen met wat de landlooper vertelde. Tenslotte kwam de heele beschrijving van de auto van hem. En u hebt altijd gezegd, dat u geloofde, dat mrs.' Draycott naar John's boerderij was ge reden." „Dat denk ik nog, maar wij moeten niet over het hoofd zien, dat het wel meer ge beurt, dat een auto een doorloopende weg in slaat en haastig terugrijdt, als de vergis sing bemerkt wordt, en dat kan hier ook ge in urt zijn. Ik ben er sterk voor dien Page na te gaan, als we dat kunnen,, maar het zou mij niet verwonderen van hem te hooren dat er al een auto bij het hek van de boer- (Van onzen eigen verslaggever.) IIL O Land so roll Bescheidenheid Dlch mnsz ich Immer lieben; Dlr hab' Ich Ja znr Maienzeit Die Seele meln verschrleben. Als wij den volgenden dag door de dorp jes van het Noordelijk Schwarzwald rijden, zijn overal de zwart-wit-roode vlaggen half stok geheschen en is aan de roode vlaggen met het hakenkruis het zwarte rouwkrip be vestigd. Het is een dag van nationalen rouw, want het is de gedenkdag van Versailles, den dag waarop in 1919 de vrede werd ge- teekend en die in alle Duitsche couranten als „der Tag der Schande" venpeld wordt. Het Schwarzwald heeft al zijn pracht voor ons uitgespreid. Steeds hooger klimt onze postauto en wij vertrouwen er op, dat de chauffeur geroutineerd is en dat de remmen prima in orde zullen zijn. Als een van bei den niet waar is, zullen er bij de Holland sdie pers twee-en-twintig vacatures komen Steeds gaat het bergopwaarts en de naald- boomen rijen zich boven elkander. Waar de kruin van den ondersten eindigt, beginnen de wortels van een volgenden en weiara tel len wij vele rijen van deze hooge, rechte sparren In diepe dalen vloeien kleine beek jes en in een bedje van donzig groen ligt een dorpje verscholen. Stoer en sterk zijn de bruine ossen, die op deze hoogten de vrach ten trekken. De touwen zijn rond den kop bij de horens bevestigd en wat paarden zou uit putten, kunnen deze krachtdieren blijkbaar zonder letsel doorstaan. Wij komen via het Murgtal en Freuden- stadt in Triberg en burgemeester Keil toont ons vol trots zijn prachtig raadhuis. Het is eenig in den lande, want alle wanden van de raadszaal zijn door den Schnitzlersepp en zijn helper in pijnboomhout uitgesneden. Het wemelt van allegorische voorstellingen en er zijn prachtige beeldengroepen bij, waar van elke figuur op zich zelf een kunststuk van houtsnijwerk is. Dan krijgen wij ge legenheid onze beenspieren wat te oefenen, want Herr Bürgermeister gaat ons voor den berg op en na een kleine klimpartij komen wij in de gezellige eetzaal van het Schwarz wald Hotel en Kurhaus Waldlust, waar de spijskaart het opschrift „Essa für d'Hollan- dische Herra" draagt. Er wordt gegeten, gespeechd en gekiekt en dan komt de groote verrassing van den dag in den vorm van twee Schwarzwalder Madel, wier verschij nen met luid gejuich door de Hollandsche journalisten begroet wordt. Zij zijn in het officieele Schwarzwalder costuum gestoken, met gebloemde jakjes, donkere rokken en hoeden met groote roode pompons en zij geven aan eiken gast een doosje, dat een klein Schwarwalder klokje bevat. Zij worden met en zonder journalisten gekiekt en dan gaan wij gezamenlijk naar den waterval, de groote attractie van Tri- berg, waar opnieuw gekiekt wordt en waar alle collega's persé naast een Schwarwal- derinnetje willen staan. De jongste is de dochter van den burgemeester, de oudste die van den vroegeren burgemeester en beiden krijgen verlof ons naar Freiburg te vergezel len. Er is geen plaats meer in de autobus, maar er zijn vier-en-veertig Hollandsche knieën, waaruit de meisjes een zitplaats kunnen kiezen. De oudste verwisselt vrijwil lig herhaaldelijk van zetel en is zelfs naar onze werkelijk niet strenge Hollandsche op vattingen wat al te vrij in den omgang met wildvreemde journalisten, maar de broeders uit het vroolijke Zuiden zijn heel wat harte lijkheid gewend en geven die met interest terug totdat het gerucht tot ons door dringt, dat een jeugdige geuniformde S.A.- man, die met ons mede rijdt, de echtgenoot van de bewuste schoone is. Hij heeft nog al tijd geen blijk van ongeduld en geen teeken van jalousie gegeven en als men beweren wil, dat Nazi-mannen anderen niet het bes'e gunnen wat zij zelf bezitten, dan zouden wij voor deze zelfbeheerschten jongen man toch nadrukkelijk een uitzondering willen maken. Wij zijn in het Schwarwalder Uhrgebied en de burgemeester voert ons naar een oude werkplaats waar klokkenmakers aan den arbeid zijn. In weinige oogenblikken komen onder hun scherpe beitels uit het ongekorven pijnboomhout de vogels en druiventrossen te voorschijn, die wij van alle koekoek-klokken kennen. Dit bedrijf is hier tot een plaatse lijke industrie geworden en even later be treden wij het historische Uhrmuseum, waar een buitengewoon interessante collectie aan- derij stond, toen hij er kwam, en dat hij al leen maar omkeerde en denzelfden weg te rugreed. Ik probeer alleen maar je een mo gelijke teleurstelling te besparen, beste meid" „In dat geval zouden we nog even ver zijn als we eerst waren!" zuchtte het meis je, dat haar hoop wreed den bodem zag in geslagen. Fayre besefte plotseling, dat hij bij zijn be sluit zich niet van zijn vervolging van Grey te laten afleiden, er toe was gekomen Cyyn- thia te kwetsen en te ontmoedigen. Ook wist hij, dat zijn zaak tgen den dokter heel zwak stond en dat alleen zijn ingeboren stijfhoof digheid hem belette dat te erkennen. „Kom beste meid, wat een onzin!" riep hij verwijtend uit. „Zie je niet in, van hoe groo te waarde het is in aanraking te komen met den eenigen persoon, die op he tijdstip van den moord aanwezig was, al pleegde hij dien niet zelf? Let wel: ik zeg niet, dat hij hem niet begaan heeft, maar naar alles, wat wij weten, kan hij dien moord hebben zien be drijven, en is het in elk geval bijna onmoge lijk, dat hij het schot niet heeft gehoord. Als we hem krijgen, is dat jou werk. En dat is van onschatbare waarde!" Cynthia keek hem strak aan. „Ik geloof, dat u het werkelijk meent," zei ze, „en dat u het niet alleen maar zegt om mij gerust te stellen." De auto hield stil voor de breede trap, die naar de groote, eikenhouten deuren van Sta- veley leidde, en Cynthia maakte zich gereed er uit te springen.' wezig is. Eeuwenoude klokken, waarvan de uurwerken nog geheel van hout zijn en het gewicht uit een stukje rots bestaat, zijn hier te bewonderen en daarnaast een keur van oude speelklokken, uurwerken, die tien en twaalf verschillende liederen kunnen spelen en een machtig samenstel van kleine en groote orgelpijpen, die opgewonden een vol ledig concert geven. Het is een werk ge- weest, waaraan men jaren moet gearbeid hebben en de techniek van dezen tijd heeft dat alles nutteloos gemaakt, omdat een enkel gramofoonplaatje, dat heele wondere samen stel kan vervangen. Er zijn houten vogels, die uit doosjes springen, met de vleugels klappen en een liedje fluiten, er zijn allerlei verrassende beweegbare beeldjes, maar ds tijd is te kort om alles goed te kunnen bekijf ken. b Wij rijden over Furtwangen en Het Simons-, waldertal naar Freiburg, met zijn roman- tisch marktplein, de grootste stad van het Zuidelijk Schwarzwald, met meer dan 100.000 inwoners en onze voorraad brochures en boeken waaronder zeer fraai geïllustreerde uitgaven wordt hier met ettelijke kilo's vermeerderd. Er is geen sprake meer van, dat wij dit alles in een en denzelf den koffer kunnen bergen. Wij zoeken onze hotels op en verkleeden ons voor een bezoek aan de opera waar te onzer eere een opvoering van Wagners „Fliegende Hollander'' wordt gegeven. Onze hotelier staat er op ons eerst nog de universiteit en enkele andere bezienswaar digheden te toonen en als wij in haast als de werkelijk vliegende Hollanders het Stadt- theater binnenstuiven, kunnen wij nog net een half bedrijf voor de pauze meemaken. De schitterende tooneelzaal is geheel gevuld en wij zijn blijkbaar gaarne geziene gasten. Wii missen een onzer Zuidelijke ambts broeders en ook een der Schwarzwalderinne- tjes blijkt met hoofdpijn in de frissche lucht te zijn gegaan, maar beiden komen onge deerd en vroolijk weer boven water als wij na afloop in het gezellige restaurant Zum Börse tesamen komen. Ook hier zijn alle wanden door kunste naarshanden uitgebeiteld en van prachtig, diep uitgesneden beeldhouwwerk voorzien. Lang rijen zich de tafels om alle Hollanders en gastheeren een plaatsje te kunnen geven en de oude Schnitzlersepp, de artist aan wiens talent al dit houtsnijwerk te danken is, houdt een lofrede op de Hollandsche kunst en ziet den dag nog eens komen, dat Holland en Duitschland een onverbreekbaar geheel zullen vormen. Hij laat in het midden of Holland door Duitschland dan wel Duitschland door Holland geannexeerd zal worden en hoewel zijn woorden niet ernstig worden opgevat, acht de burgemeester van Triberg zich toch verplicht er in een humo ristische toespraak elke nevengedachte aan te ontnemen. Herr Moraller houdt hier, evenals hij dat in Karlsruhe deed, een korte en hartelijke toespraak tot de Hollandsche collega's en vrienden en dan nemen laat in den avond de meest slaperige journalisten afscheid om in de donkere straten aan voorbijgangers den weg naar hun hotel te vragen. Het grootste deel van het gezelschap trekt naar de bar en danszaal van Hotel Freiburger Hof en tot drie, vier uur in den morgen dringen de doffe paukenslagen van de onvermoeibare band tot in alle slaapkamers door. De morgen brengt een verrassing. Het is mooi weer geworden en de tocht door het Zuidelijk Schwarzwald zal een sprookje zijn. De Schwarzwalderinnen hebben ook dezen tocht met ons willen maken, maar de burge meester is laat op den avond tot het besef gekomen, dat het nu welletjes was en heeft zijn beide pupillen in een auto mee naar Triberg genomen. Wij rijden f>er autobus de stad door en klimmen dan den berg op totdat een half met boomen beladen vrachtwagen ons defini tief den weg verspert. Onze postchauffeur wil nog trachten langs het randje van de helling de bus te laten passeeren, maar de meeste Hollanders hebben vrouw en kinde ren thuis en voelen er nog niets voor dat hun naam in een rouwrandje zal verschijnen. Zij voelen evenmin iets voor het Kilometers lang „Maar ik zou dolgraag willen weten," voegde zij er over haar schouder aan toe, „wat u achter uw grappige oude mouw hebt." Daarop vloog zij de trappen op en ver dween in het huis, Fayre als een beeld van verslagenheid achterlatend „Die drommelsche vrouwen!" riep hij uit, haar volgend. Hij begaf zich naar de bibliotheek en ver schanste zich achter de Times, maar het ge lukte hem niet lang zich te verbergen. In mineer dan vijf minuten ïater .morde hij Cynthia's stem in Je hall, en daarna haar vlugge, lichte stap, toen zij de kamer bin- nerkwam. Hij begrocf zijn neus nog dieper ia het hoofdartikel. Zijn sto:l Iraakte ver ontwaardigd, toen Cynthia op haar gemak op de leuning ging zitten en een smal, blank handje tusscnen zijn oogen en de krant hield. „Ik heb miin rol goed gespeeld, is het niet oom Fayre? murmelde zij zacht, Ik heb nooit iets gevraagd. Vindt u niet,, dat ik een klontje verdien? „Wat moet je nu weer?" vroeg hij, tever geefs trachtend barsch te spreken. Als Cyn thia begon te vleien, was zij dubbel gevaar lijk. „Wat zou u er van zeggen, als wij weer in de auto wipten en naar het dorpszieken huis reden, wij saampjes? Als wij dadelijk gaan zijn we ruim op tijd voor de thee te rug."

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5