Opening en sluiting der jacht. ASPIRIN Et yUMicaiies fdichtvaact £and= en Juin&ouw Stad en Omgeving. Hoofdpijn Rheumatiek Verkoudheid TABLETTEN A De COMMISSARIS van POLITIE te ALKMAAR maakt bekend, dat de Minister van Economische Zaken bij beschikking van 19 Juni 1933 heeft bepaald: 1". dat, behouders het bepaalde sub 2, 3, 4, 5, 6 en 7, de jacht op de wildsoorten, ge noemd in kolom I, zal zijn geopend, zooals ïieronder is aangegeven: GROF WILD. Alle provincies, behalve Groningen en Friesland: Edelherten en damherten van 21 Oct. 1933 tot 28 Jan. 1934; Hinden van 30 Dec. 1933 tot 28 Jan. 1934; Reebokken van 8 Juli 1933 tot 20 Aug. 1933 en van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933; Reegeiten van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933. Oroningen en Friesland: Edelherten en damherten van 21 Oct. 1933 tot 28 Jan. 1934; Hinden van 30 Dec 933 tot 28 Jan. 1934; Reebokken van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933; Reegeiten van 14 Oct. 1933 tot 12 Nov. 1933. KLEIN WILD. Alle provincies: Patrijzen van 2 Sept. 1933 tot 31 Dec. 1933; Korhanen van 30 Sept 1933 tot 31 Dec. 1933; Fazantenhennen van 30 Sept. 1933 tot 31 Dec. 1933; Fazantenhanen van 30 Sept. 1933 tot 28 Jan. 1934; Houtsnippen van 30 Sept. 1933 tot 28 Jan. 1934; Hazen van 30 Sept. 1933 tot 31 Dec. 1933. WATERWILD. Alle provincies, behalve Groningen. Fries land en Drenthe: Watersnippen van 24 Juli 1933 tot 8 Apul 1934. Groningen, Friesland en Drenthe: Watersnippen van 24 Juli 1933 tot 4 Maart 1934 WATERWILD. Alle provincies: Ganzen van 24 juli 1933 tot 8 April 1934; Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 24 Juli 1933 tot 11 Febr. 1934; Meerkoeten van 2 Sept. 1933 tot 11 Febr. 1934; Goudplevieren van 2 Sept. 1933 tot 11 Febr. 1934. 2°. dat, behoudens het bepaalde sub 3, 4 en 5, de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas plathyrhyncha piatyrhyncha) op de eilanden Texel en Ame land en in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn ge opend van 17 Juli 1933 tot 11 Februari 1934; 3*. dat behoudens het bepaalde sub 4, 0 en 7 het vangen van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van eenden kooien zal zijn toegestaan in de provincies daarbij genoemd, gedurende het tijdvak, achter de namen der wildsoorten aangegeven WATFRWILD. Alle provincies: Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 24 Juli 1933 tot 11 Febr. 1934. 4°. dat in de in de provincie Noordbraoant gelegen gemeenten Cromvoirt, Vlijmen, Oud- heusden c.a„ Empel c a Rosmalen, A'.em c.a., Lith, Hedikhuizen en Veen het vangen van alle soorten eenden, behalve bergeenden en eidereenden, door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan van 28 Augustus 1933 tot 11 Maart 1934; 5°. dat .behoudens het bepaalde sub 6 en 7, het vangen van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van netten waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in de provincies, gedurende het tijdvak achter de namen der wildsoortei aangegeven, en in de provincies, daarbij ge noemd gedurende het tijdvak, achter de na men der wildsoorten aangegeven. WATERWILD. Alle provincies, behalve Groningen, Fries land en Drenthe: Watersnipper van 24 juli 1933 tot 8 April 1934. Groningen, Friesland en Drenthe: Watersnippen van 24 Juli 1933 tot 4 Maar '934 WATERWILD. Alle provincies: Ganzen van 24 Juli 1933 tot 8 April 1934 Eenden, alle soorten, behalve bergeender en eidereenden van 24 juli 1933 tot 11 Febr 1934; Meerkoeten van 2 Sept. 1933 tot 1 Febr- 1934; Goudplevieren van 2 Sept. 1933 tot 1 April 1934. 6*. dat het vangen van ganzen en goud plevieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toege •taan in de gemeente Reeuwijk; 7". dat in het geheelt rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, r kalveren (t w. reeën, die in den loop van liet kalend ?riaar zijn geboren), benevens od ko iiennen, zwanen, bergeenden, eidereenden duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters grutto's, tureluurs en waterhoentjes. Alkmaar, 6 Juli 1933. De Commissaris van Politie voornoemd. WALRAVEN drinken en de drinkgewoonten, te vermijden, zijn vele krachten noodig en helaas moeten wij God antwoorden dat zeer velen den broe der op dien steen laten te pletter vallen. God veroordeelt elke levenshouding die niet ge richt is op behoud van den broeder. Liefde voor den naaste is een plicht, die uit over gave aan God voortvloeit, een plicht waar aan men zich niet kan of mag onttrekken. Deze liefde voor den naaste is een afschijnsel van ons geloof en als dat afschijnsel er niet is, waar is dan Jezus in ons leven? Jezus toch is in de wereld gekomen voor de anderen, niet voor zich zelf, en Hij aan vaardde alle moeite en strijd, verbonden aan het zich in dienst stellen van den ander. De barmhartige Samaritaan deed zooals hij deed niet omdat hij belang had bij den ver slagen vreemdeling, maar omdat hij niet an ders kon door zijn levenshouding tot God. De liefde tot den naaste was richtsnoer, zoo als zij dat is voor den geneesheer, de pleeg zuster en zoo velen meer, en die liefde moet ook dringen tot het zoeken van den drank zuchtigen broeder. Spr. verhaalde een voorbeeld uit zijn werkzaamheid van stadszendeling te Utrecht waaruit bleek, dat geheelonthouding en in wendige zending bij elkaar behooren^^H Laatste spreker van den middag was ds. G. A. den Hertog uit Amsterdam, voor zitter van het Tosikmalaja-comité, over het onderwerp De boodschap van Stanley Jones. Dezen zendeling bij de gratie Gods ging 't alleen om Christus, dien hij schilderde als de eenige vrijmakende kracht en als de belicha ming van de diepste liefde van den mensch tot den mensch. Het christendom, dat zich openbaarde in Christus, is de booaschap van Stanley Jones. Dat die boodschap geweldig van omvang is, willen wij ons in sommige oogenblikken wel eens erkennen, en dan is iet een troost te weten, dat wij die bood schap niet hanteeren, maar dat zij ons re geert. De geest van Christus wil ook ons regee- ren. en dan worden wij zendingsmenschen, *aan volle zee in en blijven niet in de „vei- ige haven", waar de storm ons ten slotte toch zal deen ondergaan. De boodschap van Jones moet ons aangrij- xn en nopen tot het brengen ervan over de ïeele wereld. Op het oogenblik kunnen we zeggen, dat duizenden geen fidutie, geen geloof meer hebben aan de toekomst van die boodschap, die bij Stanley Jones niet problematisch ls, maar waarvan hij spontaan getuigt door haar eigen kracht. Als het „ondanks" der Westerlingen vervalt, als wij maar verdrin ken in den vloed dezer boodschap, is het goed. Het wetenschappelijke materialisme, liet conservatieve element, alles werd door Stanley Jones verslagen uit de kracht van zijn boodschap, dat alles kracht is uit de tenig groote kracht: God; altijd moet het vooruit gaan, gestuwd door de kracht van die boodschap. Waar die boodschap komt, worden ouden en jongen in vuur en vlam ge zet en is hun stuwkracht niet te keeren. Die boodschap „Jezus Christus" is de op lossing ook voor 't rassenvraagstuk, evenals voor het sociale probleem. Spr. hoopte, dat de aanwezigen de bood schap van Stanley zouden begrijpen en in toepassing brengen, om mede-arbeiders te worden in het koninkrijk Gods. Zooals er na elke rede gezamenlijk gezon gen was onder begeleiding van het chr. har monie-gezelschap ,,Nut en Genoegen" uit Edam, geschiedde ook thans weer, waarna ds D e n H e r t o g het samenzijn sloot met dankzegging. Na het zingen van Ps. 72 11 ging men uiteen. Beide zaken hebben een innig verband, tx- toogde spr. Hij zag de drankbestrijding als een deel van de taak der zending en schetste dan deze taak als een zich overgeven aan God: ,Tieer, hier ben ik, wat wenscht Gij dat ik doen zal Het gaat dan niet meer om ons zeiven ol onze eigen zaligheid, maar om anderen tot God te brengen. Zoo is ook de drankbestrijding een volkomen uitschakeling van alle eigenbelang. En zij, die van aan sluiting bij de geheelonthouding niet weten willen, omdat dit voor hen zelf niet noodig is, staan niet op den bodem van 't evangelie maar op dien van het egoïsme. Immers zij missen de liefde, de zorg voor den broeder die minder sterk is, zij bedenken niet het: „Hebt uw naaste lief als uzelven". Zij geven zich er geen rekenschap van, dat God zelf reeds aan Kaïn vroeg: „Waar is uw broe der?" En zooals de zendeling zich opmaakt om dien broeder te zoeken, zoo doet ook de inwendige zending met haar zoeken naar den verloren broeder, en zoo doet ook de ge heelonthouder als hij den drinker opzoekt fn zijn woning en poogt hem van zijn dwa ling te genezen, de dwaling waarop liefde en feloof, gezondheid en huwelijksgeluk zijn roken. Om den steen des aanstoots, boven de haven te hebben gecirkeld, is het op het water neergestreken. Op onderling korte afstanden volgden de andere toestellen welke zonder incidenten daalden. De roode. groene, gele en witte boeien waren zoodanig aangbracht, dat de vliegtuigbestuurders de ankerplaatsen zonder eenige moeilijkheid konden vinden. De aankomst geschiedde om 19 uur 50. Gr. Tijd (zeven uur 50). De aankomst van Balbo. Geheel Amerika is enthousiast over de prestatie van het Italiaansche eskader, dat thans met de aankomst in Cartwright voor bet eerst Amerikaanschen grond heeft be reikt Alle dagbladen, die uitvoerige ver slagen publioeeren over de laatste etappe verklaren, dat deze eskadervluebt een onver gelijkelijk groote daad is in de geschiedenis van de luchtvaart. De Italianen zijn van plan Donderdag ver der te vliegen. HET ECHTPAAR LINDBEROH IS •DOORGEVLOGEN NAAR NEW-FOUNDLAND. Het echtpaar Lindbergh is van Halifax [Nieuw Schotland) doorgevlogen naar St. M. föhns op New-Foundland DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen te 9.54 uur is het K.L.M.- vliegtuig de Kwartel naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich zeven passagiers, waarvan drie voor Budapest, een voor Caïro, een voor Gaza, een voor Karachi en een voor Calcutta. Met het vliegtuig worden meege voerd 295.965 K.G. briefpost, 30.950 K.G. lading en 4.850 K.G. paketpost. Het thuiskomende postvliegtuig „Rijst- vogol" is gisteravond om kwart over zes Schiphol geland; de Ijsvogel (uit reis) kwam te Rangoon (thuisreis) te Singapore. en de Oehoe DE VLUCHT VAN HET ITALIAANSCHE ESKADER. Het eskader van Balbo ten Zuiden van Groenland gesignaleerd. Gemeld wordt, dat de Italiaansche duik boot „Millelira" heeft medegedeeld, dat zij het Italiaansche luchteskader gisteravond om 9 uur 45 New-Yorkschen Tijd (!4 uur 45 Greenwich) heeft waargenomen op 930 mijlen van Reykjavik en wel op 57,2 gr. N.B. en 46.5 gr. W.L. Het eskader van Balbo de Zuid punt van Groenland gepasseerd Volgens een van het Italiaansche eskader ontvangen radiobericht, zijn aile vliegtuigen om 16 uur 05 Gr. Tijd de Zuidpunt van Groenland gepasseerd. Het Italiaansche eskader te Cartwright aangekomen. Het Italiaansche luchteskader, dat Woens dagochtend uit Reykjavik is vertrokken, is om 18 uur 26 Gr. Tijd vlot gedaald tc Cart wright (Labrador). Het groote traject van Reykjavik naar Cart wright is hiermede afgelegd in ongeveer 12 uren. De landing van Balbo's eskader in Cartwright Uttslultond verkrijgbaar In da eranja-bandbulsjat van 20 labL 70 ds. an oranjaukjas van 2 tabL a 10 ds. Het was reeds tien minuten na zessen, toen de prins den Fokkervogel verliet en in een der uit Den Haag gearriveerde Hofauto's stapte, waarmede de reis naar de Hofstad werd aan vaard. PRINS NICOLAAS VAN ROEMENIE OP SCHIPHOL. Zeer groote belangstelling van burgerlijke en militaire autoriteiten. Een zeer groot aantal burgerlijke en mili taire autoriteiten had zich gisteren in den na middag naar Schiphol begeven, ter ontvangst van den broeder van koning Carol van Roe menië, Prins Nicolaas. die met zijn eigen vliegtuig een studiereis maakt ter bestudee ring van de burgerlijke en militaire lucht- va.rt van enkele landen en in dit verband te 4 uur 38 van Brussel naar de Amsterdamsche luchthaven was afgereisd Terwijl een straffe wind dikke regenwolken door het luchtruim joeg en, vóór het Schip- holrestaurant, de Roemeensche vlag mèt de daarnaast geheschen nationale driekleur klap perend de«l wapperen, bewoog het meeren- deel der bij de ontvangst geïnteresseerden zich op het betonnen platform, waar ge lukkige gedachte van de directie der K. L. M. de fiere Fokkervogel „Kwartel", die van daag onder leiding van piloot Hondong de verre reis naar Insulinde zou aanvangén, stond opgesteld, om door den hoogen be zoeker te worden bezichtigd. Overigens bood de luchthaven, door een handige opstelling van verscheidene andere machines der K. L. M., een beeld, dat zelfs den vluchtigen bezoeker een machtigen in druk van haar beteekenis moest geven. Onder de officieele belangstellenden ook van niet-officieele zijde was er, onder toezicht der politie, vrij veel bekijks merkten wij op luitenant ter zee 1ste klasse Rost van Ton ningen, adjudant van Hare Majesteit de Koningin, de heer D. Geblesco, zaakgelastig de van Roemenië te 's-Gravenhage, luit.-gen Seyffardt, chef van de generale staf, luit.-ko! W. F. Sillevis, chef van de afdeeling Lucht vaart van de generale staf, kolonel van Reed? onder-commandant van de Marine te Amster dam, de heer E. Th. de Veer. chef der afdee ling Luchtvaart van het Departement van Waterstaat, dr. W. de Vlugt, burgemeest- der hoofdstad, de heeren E. J. Abrahams, wethouder voor de Handelsinrichtingen van Amsterdam. A. Plesman, directeur der Kon Luchtvaart Mij., de consuls-generaal van Roemenië te Rotterdam en Den Haag, resp. de heren Breunis Klaare en R. E. Verbeek, de Roemeensche consul te Amsterdam, de heer Jac. Gaster; de heer U. F. M Dellaert, ha venmeester van Schiphol, de heer A. S. Thom son, stationschef der K. L. M., de heer L. Boogerd, directeur der Handelsinrichtingen te Amsterdam en mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer. En zóó contrasteerde het kwistige goud der vele uniformen met het heftige zwart van de kleeding der overige autoriteiten, bij wie zich, kort vóór de aankomst van het vlieg tuig met den Roemeenschen prins, het drietal hooge functionarissen van het gevolg van Z. K. H. kwam voegen, dat met een andere Roemeensche machine was gearriveerd. Het waren kolonel Stoïcesko. adjudant van ko ning Carol en ter beschikking van prins Ni colaas, kapitein-ingenieur Nicolau en kapi tein Opris, alle drie in den unifoim van het Roemeensche lager, donkerblauw met roode biezen op de broek. De aankomst van den prins. Te half zes kondigde sirenegeloei aan, dat het verbeide vliegtuig fn zicht was. Een minuut daarna maakte een kleine, open, één- motorige tweedekker, op den onderkant van welker vleugels duidelijk de letters C.V.- N. I.C. zichtbaar waren, zich uit het grauwe wolkendak los, om snel omlaag te schieten. Te 5 uur 35 geschiedde de vlotte landing en klom Prins Nicolaas, die de machine zelf bestuurd had slanke, sportieve figuur in leeren vliegpak gevolgd door zijn eveneens in een vliegpak gestoken piloot uit den cockpit van het toestel. Nadat hij uiterst vlug het zware vliegpak had uitgetrokken en zich in de keurige vlie geruniform van het Roemeensche leger ver toonde, werd hij, bij het voor de eerste maal betreden van Neêrland's grondgebied welkom geheeten door den Roemeenschen zaakgelas tigde, den adjudant van H. M. Koningin Wil- helmina en door den hoogsten functionaris van zijn eigen gevolg, kolonel Stoïcesco. Prins Nicolaas inspecteerde onmiddellijk daarop de vóór het restaurant opgestelde eere-wacht van het corps mariniers, die on der commando van luitenant ter zee tweede klasse C. C. J. Schalkwijk in stramme hou ding het geweer presenteerden. De Roemeen sche zaakgelastigde stelde den hoogen be zoeker hierna voor aan de burgerlijke en militaire autoriteiten, die in een lange rij op NEDERLANDSCHE TOEKOMST OP ECONOMISCH GEBIED. Op de jaarlijksche algemeene vergadering van de Rotteraamsche Korenbeurs heeft de voorzitter, de heer G. J. Blink, van den Ne- derlandsche Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw, gisteren o m. gezegd: Een economische crisis is niets nieuws, niets bijzonders. Crises zijn er in den loop der eeuwen vele malen geweest en zij zullen in de toekomst telkens terugkomen. Zij zijn groeikwalen; zoolang er groei is zullen zij zich manifesteeren. Hun uitblijven is eerst te verwachte., als er stilstand zou zijn gekomen. En toch loopen wij rond met gezichten, die duidelijk doen zien onze opvatting, dat een zeer bijzonder onrecht ons wordt aangedaan De eenige uitweg uit een crisis loopt langs aanpassing aan de nieuwe verhoudingen. Fiet geeft ons principieel gesproken niets, 0! wij door kuntsmatige regelingen het oude trachten in stand te houden. Die oude verhoudingen zijn er niet meer en kunnen niet kunstmatig in stand gehou den of opnieuw geschapen. Wij moeten naar den nieuwen toestand toe en kunnen door tegenstribbelen het komen daarvan slechts vertragen. Zien wij dan ook alleen naar de toekomst dan past ons slechts één houding: streven naar het nieuwe evenwicht. Ziet daar het karakter van den tijd waarin wij thans zijn gekomen. Een tijd van over gang naar nieuwen voorspoed in de toekomst een tijd van groote ellende in het heden. Van ellende echter, die wij moeten doormaken, willen wij ooit weer tot voorspoed komen. Nederland moet aanpassing aan nieuwe verhoudingen zoeken en zich minder richten op hetgeen eenmaal was. Veelal verliest men uit het oog, dat het grootste kapitaal van een land zetelt in zijn bevolking, in haar kundig heden, haar activiteit, haar initiatief, haar verantwoordelijkheidsbesef, ix vrees, dat men dikwerf door de boomen van maatregelen het bosch van ons volk niet meer ziet. De daling van het Italiaansche luchtes ^pri/ waarvan ««neraal Balb° a'!L het platform geschaard stonden. Vervolgens neerkwam, geschiedde .n 8 groepen duurde gez«lschap zich naar - uur. De laatste vliegtuigen, d g ]a(,,n rant, waar Prins Nicolaas zich slechts korten anderen vlot _op_he! water neerkwamen, lager. ophjdd ofschoon hij Schiphol Vrijdag om 22 uur M. E. T. voor anker. De aankomst van het Italiaansche eskader te Cartwright. Het vliegtuig van den Itaüaanschen es- kadercommandant Balbo is als eerste boven Cartwright verschenen. Na eenige malen met een langdurig bezoek zal vereeren, stelde ZXH. het zeer op prijs, dat hem de gelegen heid geboden werd, den „Kwartel" te bezich tigen. De inspectie van dit toestel geschiedde, terwijl de heer Plesman uitleg gaf. zoowel in- als uitwendig. KENNEMERLAND. In de week van 3 tot 8 Juli was de aan voer van aardbeien niet zoo erg terug ge gaan als het in eerste instantie geleek. Wel valt het beschot tegen, doch de aanvoer be liep toch nog (over alle veilingen) een 200.066 K.G. per dag, behalve dan Zater dag 8 Juli. De prijzen waren aan eenige schommeling onderhevig en allerminst hoog De prijs der vroege waren een ietsje hooger dan die der late en waren 1420. de prijs der late 13—1 9 per 100 K.u. De campagne loopt spoedig ten einde en he staat wel vast, dat ze zal tegenvallen, hoe wel de doorsneeprijzen een ietsje hooger zijn dan het vorig jaar. De aanvoer van zwarte bessen was op de eerste veiling niet gre De hoeveelheid is rtiet bekend, daar er ha alle dagen partijtjes worden aangevoerd De doorsneeprijzen waren 1219 per 109 K.G. Roode bessen werden in mooie par tijtjes aangevoerd en de prijzen vielen mee n.1. 10—22 per 100 K.G. Kruisbessen en frambozen werden ook reeds in mooie par tijtjes aangevoerd en voor alle prijzen ver kocht; de mooie kwaliteit werd voor rede lijke prijzen verhandeld. roote be dt vooral weer al heef slecht ging. Verscheidene malen draaide de klok door, ma.w. niemand wilde een bod doen. Alkmaar maakte een uitzonde ring op den regel, daar ging het neg al mei de prijzen en in vergelijking met Beverwijk was de prijs goed. I11 Heiloo was het ook matig, de ruime aanvoer vond geen koopers en dan is het als regel met den prijs mis Wanneer we ons dan tot het weergeven van dep rijzen bepalen, dan zijn die in doorsnee over de geheele week genomen en we schak Ien de 3e kwaliteit uit. Bloemkool werd in groote kwantums aan gevoerd met redelijke prijzen voor le soort die echter ver in de minderheid bleef. De prij zen waren 6.50 tot 17.50 per 100 stuks Komkommers werden in behoorlijke kwaliteit aangevoerd en waren niet duur. De prijzen 1.30 tot 5.50 per 100 stuks. Andijvie gaf een luien handel te zien met prijzen van 0.50 tot J 2.50 per 100 stuks. Doperwten werden ruim aangevoerd, waaronder veel „dik" dat niet in trek was De prijzen waren 4 tot 13 per 100 KG. Peulen, mits mooie kwaliteit, waren gezocht, de prijzen 16 tot 29 per 100 K G. Kropsla ging matig van de hand De prijzen waren 0.50 tot 2 20 per 100 stuks. Postelein was grootendeels onverkoopbaar, doch le soort gold nog iets De prijzen 0.15 tot 0.30 per bak. Rabar ber was in trek. Mooie rabarber ging nog tot 6.50 per 100 bos. De prijzen waren 2.50 tot 6 per 100 bos. Spinazie, die niet ruim werd aangevoerd, liet aan kwaliteit veel te wenschen over. De prijzen waren 0.15 tot 0.40 per kist. Snijboonen en dubbele sper- cieboonen (kasproduct) werden in mooie kwaliteit aangevoerd en de prijzen waren aan den hoogen kant. We noteerden voor snijboonen 35 tot 51 en voor sperekboo- nen 48 tot 57 per 100 K.G. Bospeen, die ruim werd aangevoerd, gold niet hoog De prijzen waren 3.50 tot 8.50 per 100 bos. Tuinboonen, die ruim werden aangevoerd, golden slechts 2 tot 4 per 100 K.G. To maten, die in kleine partijen werden aange voerd waren niet duur. De prijzen 12 tot 17 per 100 KG. Het restant van dén aan- voer gaf onregelmatige prijzen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. TEL 838. Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandag en Donderdag avond van 78 uur. Bemiddeling voor vrou welijk personeel dagelijks van 2—5 uur. 'Uitgez. Zaterdag). De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 81 grondwerkers, 65 timmerlieden, 27 metselaars, 21 opperlieden, 12 schilders. 9 sfucadoors, 12 voegers, 1 straatmaker, 2 steenbikkers, 1 glazenwas- scher, 2 straatm.-opperlieden, 2 steenhou wers, 2 stuc opperlieden, 6 betonwerker», 1 bouwkundige, 1 bouwk. opzichter* 1 waterb.- opzichter, 2 opz teekenaars. Groep Metaalindustrie: 1 automonteur, 2 blikbewerkers, 2 autog. lasschers, 3 carr, bouwers, 17 bankwerkers, 1 constructiewer ken 1 electro-technicus, 4 electricio», 2 kern- makers, 1 fitter, 4 ketelmakers, 5 klinkers, 2 instrumentmakers, 9 loodgieters, 2 lijnwer- cers, 1 metaalschaver, 6 machinisten, 3 me taalslijpers, 2 mach. teekenaars. 10 metaal draaiers, 7 monteurs, 4 scheepsbouwers, 3 plaatwerkers, 1 scheepsteekenaar, 2 scheeps timmerlieden, 1 rijwielhersteller, 7 smeden, 10 stokers, 3 wagenmakers, 1 tandtechmker, 11 ijzerwerkers, 1 voorslaander, 1 zandbe- reider, 4 vuurwerkers, 4 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 40 si garenmakers, 3 sigarensorteerders, 3 sigaren kistenplakkers, 4 tabaksbewerkers, 1 bosjes maker, 8 bakkers, 1 botermaker, 2 koks, 1 bierbottelaar, 1 suikerbewerker. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 druk ker. 4 letterzetters, 1 machinezetter. Groep houtbewerking: 2 kistenmakers, 8 meubelstoffeerders, 2 borstelmakers, 6 mach< houtbewerkers, 10 meubelmakers. Groep landbouwbedrijven: 5 boeren ar beiders, 3 bloemisten, 7 tuinlieden. Groep handel: 8 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 28 chauffeurs, 4 koetsiers, 1 kellner, 8 magazijnbedienden, 17 pakhuisknechts. Overige beroepen: 1 onderwijzer, 4 boek binders, 3 incasseerders, 1 chem. perser, 1 kalkbrander, 2 kleermakers, 2 kappers, 1 riet werker, 2 huidenzouters, 8 kantoorbedienden, 2 schoenmakers, 1 verfbereider, 4 zakken stoppers, 218 losse arbeiders en 40 trans portarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 20, sigarenindustrie 5, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar: 14 in diverse beroepen. Geplaatst: 14 werkzoekenden. Alkmaar, 8 Juli 1933. De Directeur v. h. Gem. Bureau voor Soc. Zaken, Ed. v. d- HEUVEU VERTROKKEN PERSONEN. G. N. Venneker, R.K., letterzetter, vaft Baansingel 12a naar Dij Helder. C Vaike- ring, R.K., huishoudster, van Sliksteeg IC naar Schoorl. A. de Jongh, N.H., dienst bode, van Costerstraat 25 naar Heerhugo- waard. P. van de Wall, Rem., waterbouw kundig opzichter, van Julianastraat 28 naar Amersfoort. M. Minderhoud, G.K., ver pleegster, van Wilhelminalaan 11 naar West- kapelle. N. M. Kager, R.K., kellner, van Lombardsteeg 5 naar Apeldoorn. W. J. Brantjes, R.K., vertegenwoordiger, en echt- genoote en zoon, van Kennemerstraatweg 189 naar Heiloo. C. Roldanus, N.H., z.b., van Kruislaan 14 naar Haarlem. M. M. Klaver, R.K., huishoudster, van Vondelstraat 3 naar Heiloo. J. Schuijt, geen, uitgever, van Nassaulaan 22 en echtgenoote, R.K., van Van Houtenkade 9. naar Velsen. J. C. M. Verton, geen. reiziger en echtgenoote en zoon, van rlooftstraat 39 naar Bergen (N.-H.) F. Burges. R.K., dienstbode, van Nassauplein 40 naar Castricum. J. Borst, N.H.. z.b., van Lindenlaan 57 naar Heiloo. A. Balder, geen. vertegenw. chauffeurschool, en echtgenoote, D.G., en zoon, geen, van Van der Woudestraat 73 naar Heiloo. F. Bakker, geen leidster, van Oudorperdijkje 8 naar Rheden, Ellecom. L. A. Wouters, geen. z.b., van Wilhelminalaan 12 naar Utrecht. M. R. T. Cornielje, zonder, van Van der Lijnstraat 7 naar Stramproij. B. Knappek, E.L., huishoudster, van Kraanbuurt 4 na r Hilversum C. Bakker, R.K., diénst bode, van Scharloo 24 naar Heiloo. H. Jendrasiak. R.K dienstbode, van Fnidsen 109 naar Duitschland. INGEKOMEN PERSONEN. C. A. Visser, geen. leerl kok, Langestraat 70, van Middelburg. A. Zondervan, N.H ambtenaar Ned. Sp., en echtgenoote en zoon, Rippingstraat 21, van Utrecht. A. de Groot, L. d. H., Wagenmakerstraat 41, van Meppel. E. Th. I. Möl'ier, D.E., costuum- naaister. Boezemsingel 29, van Amsterdam. A. Boelman, N.H., leerl. verpleegster, Wil helminalaan 11, van Bussum. A. Tervoort, R.K.. dienstbode, Heemraadstraat 17, van Egmond-Binnen. Th. Langedijk, R.K., slager, Spoorstraat 10, van Zaandam. K. M. van Til, N.H., z.b., Lyceumstraat 54, van Egmond aan Zee. J. Leen. N.Hz.b., Lyceumstiaat 56. van Egmond aan Zee. J. W. M. Huis in t Veld. R.K.. leerl. kok, Lan gestraat 94, van Almelo. N. Olbers, R.K.: opticien, Lutiik-Oudorp 57a, van Egmond- Binnen. C. R. M. Koopman, R.Khulp in de huishouding, Breedstraat 33, van Velsen. K. Dick, R.K., dienstbode, Nassaulaan 31 van Nieuwer Amstel. Joh. Bits, geen, winkeljuffrouw,, Spoorstraat 11, van Am- Zandsterdam. Jagtenberg, N.H., Druive- laan 3, van Zijpe. D. van der Schaaf.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7