innenland tBxicqeclijke Stond, Rechtszaken i f i u r iif*" brandstichting. TEXEL (Juni). Voor kleine tuinen. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). dat noodig maken, dan zullen wij met nadere voorstellen komen. De heer Keesman stelde voor dit punt te verdagen totdat B. en W. nadere gege vens kunnen overleggen, mits zulks zal kun nen gebeuren vóór 1 Sept. De heer Vahl vond het vreemd, dat in Hei- loo de personeele belasting zou hoog is. De femeentefondsbelasting is daarentegen laag. pr. meende, dat men de eene kan verlagen en de andere verhoogen. De heer Maas Geesteranus was het hiermee eens. De heer K o s t e 1 ij k vond de personeele belasting onbillijk, omdat zij niet wordt ge heven naar draagkracht. De belasting op het inkomen is een billijke, zij dient te worden verhoogd en de personeele belasting moet verlaagd. Dan krijgt men een veel billijker regeling. De voorzitter ging ermee accoord om met de verdere afwikkeling dezer kwestie te wachten totdat de begrootingcijfers bekend lijn. Alzoo werd besloten. Vragen van den heer Kostelijk. De heer K o s t e I ijik had de volgende vra gen tot B. en W. gericht: 1. Welke motieven kunnen B. en W. heb ben bewogen een uitzondering te maken op het raadsbesluit, genomen in de vergadering van 27 October 1932, waarin de raad zich heeft uitgesproken om geen huizen van de zelfde afmeting op bedoeld terrein te doen bouwen als het perceel van den heer Zee man? Dit zou het laatste perceel zijn van die kleine afmeting. 2. Waarom wordt nu vergunning gegeven om een dubbel woonhuis te bouwen, en met den bouw aangevangen zonder dat de teeke- ning ter visie heeft gelegen en zonder de goedkeuring van de adviescommissie? Bui tendien heeft bedoeld perceel kleine afmetin gen wat niet de bedoeling van den raad kan zijn geweest. De bedoelde clementie ten op zichte van derden is niet gebruik geworden. 3. Willen B. en W. zoo spoedig mogelijk met voorstellen komen om de verschillende straten in onze gemeente van een naam te voorzien 4. Kunnen B. en W. bij den verkoop van terreinen niet de uitdrukkelijke mededeeling vast leggen, dat geen verkoopbordje worde geplaatst alvorens het huis in aanbouw is? De voorzitter ontkende, dat de raad zou hebben besloten, dat het huis van den heer Zeeman het laatste zou zijn van die af meting. Wel is toen over dergelijke huizen ge sproken en is besloten alle teekeningen in handen van de Adviescommissie te stellen. Wat vraag 2 betreft, de teekening, die drie maal is teruggezonden, is ten slotte door ge noemde commissie goedgekeurd en pas toen is er gebouwd. De heer K o s t e 1 ij k vond in de woorden van den voorzitter aanleiding aan te dringen op een stenografisch verslag en citeerde uit het hoofd wat de burgemeester in de verga dering van 27 Oct. over deze kwestie heeft gezegd„Dit huis zal het laatste zijn van dit type* De voorzitter zei, dat B. en W. zich ermee vereenigden zich bij de beslissing der Adviescommissie neer te leggen. Spr. be treurde het dat dergelijke woningen als het bedoelde worden gebouwd, hij zag ze liever grooter. De heer K o s t e 1 ij k stelde vast, dat niet alle teekeningen ter visie zijn gelegd. De voorzitter: Meneer Kostelijk.... De heer K o s t e 1 ij kLaat mij a.u.b. uit spreken, dan komt u misschien straks ook nog aan de beurt. Spr. ging voort met te herinneren wat er in vorige raadsvergaderingen over den bouw van nieuwe woningen is gesproken en hij constateerde, dat niet altijd de verordening wordt gehandhaafd, zulks in strijd met den wil van den raad. En of nu gezegd wordt: „dat is de schuld van dien of dien", daar heeft spr. niets mee te maken, voor hem zijn B. en W. aansprakelijk. Een en ander was spr. aanleiding om aan te dringen op taak- verdeeling voor B. en W. Spr. stelde vast, dat de heer Kaandorp is gedwongen tot mooieren bouw dan hij van plan was en dat daarnaast een „hokje" is gebouwd, dat schandelijk daarbij afsteekt. Waar nu op dergelijke wijze de wil van den ,raad wordt ter zijde geschoven, zou spr. wenschen, dat de raadsleden voortaan niet meer ter vergadering komen. De voorzitter, die dacht dat in de waag een andere woning werd bedoeld dan j nader aangaf, constateerde, dat de heer K. zijn vragen niet duidelijk ge noeg heeft ingekleed, zoodat een goed gedo cumenteerd antwoord niet best mogelijk is Spr. kon zich niet voorstellen, dat B en W zoozeer tegen de verordening zouden'hebben gehandeld als de heer Kostelijk meende De secretaris toonde een kaartje waarop de gemeentebouwkundige cijfers en teekeningen had gegeven. De verschillen met de verordening ten aanzien van de ruimte langs de huizen bedragen slechts 20 c.M. De heer Opdam zei, dat B. en W. geen grootte van het te bouwen perceel willen voorschrijven en alleen toezegden alle teeke ningen op te zenden aan de Adviescommissie. De heer K o s t e 1 ij k betoogde, dat het met den bouw op het gemeentelijk bouwter rein niet gaat zooals de raad wenschte, maar volgens oude begrippen. vo ?rzi 11 e r zei, dat de heer Koste lijk zich hierover moet wenden tot de Advies commissie. Neen, zei de heer K o s t e 1 ij k, daar zijn B. en w. te slap in. Na nog eenige bespreking zei de voor- k'i a1' en z'c^ houden aan het besluit van den raad om alle bouwplannen op te sturen aan de Adviescommissie. Op vraag 3 antwoordde spr., dat de archi varis voor Alkmaar verschillende geschied kundige namen heeft opgegeven, maar spr. geloofde niet. dat die gewenscht zijn. Gaar ne zou hij zien, dat de raadsleden met namen komen aandragen. B. en W. zullen ook daar naar zoeken. De heer Keesman wilde wel wat namen opgeven, maar dan moest hij ook weten, dat zij zouden worden aangenomen. De vierde vraag werd door den voorzitter in toestemmenden zin beantwoord. Hierna sluiting van de openbare vergade ring. KON HAAR HANDEN NIET OPBEUREN. Wanhopig door rheumatiek. Doet nu weer zelf de huishouding. Tien maanden lang leed deze vrouw. Tien maanden lang worstelde zij om haar rheumatiek te overwinnen. En toch, toen zij eenmaal het juiste middel had gevonden, hoefde zij niet lang meer op het succes te wachten Gedurende zes weken „de dagelijksche dosis" Kruschen Sa lts en haar strijd was gewonnen. Een „ongeloofelijk wonder" noemt zij het Zij schrijft: „Ongeveer 12 maanden geleden kreeg ik een aanval van rheumatiek en wel zoo kwaadaardig, dat ik er*door mis vormd werd. En ik was nog maar 32 jaar. Toen maanden lang probeerde ik van alles en ik werd beschouwd als een hopeloos geval. Soms kon ik dagenlang mijn handen niet tot mijn hoo.fd opbeu ren.. Toen dacht ik aan Kruschen Salts. Een ongeloofelijk wonder! In zes weken tijd was ik in staat mijn huishouding weer zelf te doen en voor mijn kinderen te zorgen. Ik heb nooit meer eenige tee kenen van een terugkomen der rheuma tiek bemerkt." Mevr. M De werking van „de kleine dagelijk sche dosis" Kruschen Salts is even een voudig als doeltreffend. De verschillen de zouten in Kruschen drijven zacht de opgehoopte afvalstoffen en urine zuur, die Uw pijnen veroorzaken, langs den natuurlijken weg uit het lichaam. De pijnen verminderen, de stijve gewrichten worden weer lenig, gezwellen verdwij nen. Indien U trouw blijft aan de kleine dagelijksche dosis Kruschen zullen de afvoerorganen tot regelmatig function- neeren aangespoord worden, zoodat het lichaam inwendig schoon blijft. Zoo doende krijgt het kwaadaardig urine zuur geen kans meer zich ooit weer r p te hoopen. U blijft vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is, uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon en wordt ge fabriceerd in Engeland door de Fa. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende ge zondheid yoor één cent per dag. HET NASPEL VAN „HET ANKER". De commandant der marine waar schuwt. Naar aanleiding van het verschijnen van „Het Anker" heeft de vice-admiraal C. I. E. Brutel de la Rivière, zoo meldt het Hbld., de volgende bekendmaking uitgevaardigd aan het militaire personeel beneden den rang van officier bij de marine, in het bijzonder aan hen, die georganiseerd waren in den Bond van Korporaals en den Bond voor Min- der-marinepersoneel Een groep personen werpt zich op als red der in den nood van het Marine-Bondsge- bouw, zij roepen de militairen op om dat ge bouw, thans in handen van socialisten, gel delijk te steunen, gebruik te maken van een „informatie-bureau door een hunner inge steld. „Ik heb aanstonds gewaarschuwd om daar niet op in te gaan. Uw zoogenaamde redders ontzien zich niet u op te zetten tegen de voorschriften van hoogerhand gegeven, maar zeggen er niet bij, hoe zij u zullen hel pen voor geval gij als gevolg van zulke han delingen op korten termijn uit den dienst zijt verwijderd. „Het werkelijk m i 1 i t a i r-zijn en derhal ve steunen van het gezag, blijkt uit daden als het zich afwenden van hen die aanspo ren om de overheid te bestrijden. „In het bijzonder is het de taak van alle gegradueerden om oplettend en waakzaam te zijn, opdat een beweging als die welke thans van buitenaf zich openbaart, bij het perso neel geen weerklank vindt. Op hen rust wel in de eerste plaats de plicht door tusschen- komst van hun divisiechef hun commandant op de hoogte te brengen van wat wordt op gemerkt. „Door de actie van die mannen heb ik mij genoodzaakt gezien het Marme-Bondsge- bouw, dat juist sinds korten tijd het karakter van een militair verenigingsgebouw begon te verkrijgen, thans voor u te verbieden. „Tot diegenen onder het personeel die ge neigd mochten zijn te vertrouwen op de wij ze van behartiging van hunne belangen als in „Het Anker" aangegeven, richt jk dit waarschuwend woord. „Ten aanzien hiervan en van het lidmaat schap van die vereenigingen, het zitting ne men in de besturen, behoeft geen oogenblik vrees te bestaan, mits men als getrouw die naar van het wettig gezag zich overeen komstig de letter en den geest van die voor schriften gedraagt. „Mocht daaromtrent bij de besturen eenige onduidelijkheid bestaan of onzekerheid wat geoorloofd is, dan kunnen deze moeilijkhe den bij mij worden voorgebracht en zal ik daaromtrent voorlichting doen geven, zooals ik ook reeds voor de Vereeniging van Onder officieren een maatregel heb getroffen". HET IJMUIDER CONFLICT. Nog steeds niet geheel en al opge lost. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft over het conflict te IJmuiden nog: Terwijl iedereen verwachtte, dat nu einde lijk het conflict ten einde zou zijn en men op een geleidelijk herstel van het toch al zoozeer onder den druk van dezen tijd staande vis- scherijbedrijf kon hopen, deed het bestuur van de Federatie IJmuiden een plotselingen aanval in den rug van de werkgevers. Zon der eenige aanleiding werd in een aan de haven verspreide circulaire een aanval ge daan op de reeders en op de verschillende bedrijven, met de aankonaiging van een nieu wen slag, door de Federatie te slaan, zoodra de kans schoon zou zijn. Dat was de uitval nadat den rijksbemidde laar de verklaring was gegeven dat zijn voorstel was aanvaard. werkgevers, ver trouwende op die verklaring, hebben even eens het bemiddelingsvoorstel aanvaard. En dus was de staking geëindigd. Maar blijkbaar niet voor de Federatie, die een half jaar lang bij herhaling van „onbe trouwbaarheid" van de leiders van den Chr. Bond meende te moeten spreken. De nu door de Federatie aangenomen hou ding geeft dan wel blijk van een „betrouw baarheid", die gelukkig in een conflict, zoo als nu te IJmuiden was uitgestreden, zelden wordt aan den dag gelegd. De rijksbenriddelaar en het hoofdbestuur van den Transportarbeidersbond zijn van werkgeverszijde in deze geforceerde voort zetting van het conflict betrokken. Het resul taat daarvan is nog niet bekend. Maar wij twijfelen er toch aan of het hoofdbestuur van den Bond langer genoegen zal nemen met het willekeurige, onverantwoordelijke optreden van het Federatiebestuur, dat in strijd is met eiken gebruikelijken gang van zaken in een arbeidsconflict. Dat de secretaris van het Federatiebestuur in deze staking échec heeft geleden, is voor hem, die zich „den ongekroonden koning" van de haven laat noemen, waarschijnlijk zeer onaangenaam. Maar het ging in dit conflict om de belangen van werknemers en werkgevers, en van het visacherijbedrijf in het algemeenniet om de al of niet handha ving van de positie van een vakvereenigings- bestuurder DE VEEZIEKTE TE HUIZEN. Het gebruik van compost als mest de oorzaak? Onlangs hebben wij melding gemaakt van het stenen van een aantal koeien en kalve ren te Huizen. Bij de sectie bleek, dat voor namelijk de darmen waren aangetast. Er is toen reeds het vermoeden geopperd, dat de bemesting van de weide, waar gemeentelijk afval was gestort, schadelijke bestanddeelen bevatte. Thans heeft de rijksseruminrichting te Rot terdam in den maaginhoud der runderen ge constateerd een belangrijke hoeveelheid looi verbindingen en een geringe hoeveelheid koper, waarschijnlijk afkomstig van verfstof fen, welke zich bevonden in den compost, waarmede de weide was bemest NIET ZOOVEEL GOKKEN. Zegt de minister. De minister van binnenlandsche zaken heeft zich gewend tot de burgemeesters van verschillende groote steden en badplaatsen met de mededeeling, dat de regeering meent te moeten wijzen op de groote moreele geva ren, vooral voor de jeugd, verbonden aan het toenemen van het aantal speelgelegenheden in den laatsten tijd. Den burgemeesters werd verzocht ernstig te willen nagaan of het hou den van deze speelbanken zij het dat deze wellicht niet onder wettelijke verbodsbepa lingen vallen, waaromtrent intusschen nog geenszins volledige zekerheid bestaat en een eventueele rechterlijke beslissing zal moeten worden afgewacht uit een moreel oog punt door de plaatselijke autoriteiten bevor derd moeten worden. DE ERFENIS AL GAUW WEER KWIJT. Zekere A. N. te Leeuwarden ontving dezer dagen een erfenis van ongeveer 1200. Met vrienden zou van het geld gefeest worden. Onder den invloed van sterken drank kwam N. te Leeuwarden, waar hij woont, en ging vandaar met vrienden en vriendinnen naar Groningen. Hoe alles precies in zijn werk gegaan is, weet hij niet meer, doch het komt hierop neer dat hij al zijn geld kwijt is. Hij deed aangifte bij de politie, die termen aan wezig achtte om het gezelschap, dat met hem was uit geweest, te arresteeren. DEVIEZENSMOKKELARIJ OF VERDUISTERING? De tweede verdachte heeft zich bij de politie aangemeld. Woensdagavond omstreeks 10 uur heeft zich bij de marechaussee te Venlo gemeld de 20-jarige A. A. F. P., wonende aldaar, die met zijn vriend, den 26-jarigen A. B. in op dracht van een zekeren v. S„ uit Blerick te Dusseldorp, ieder een reischèque van 1000 Mark zouden innen. Toen de jongens het geld hadden geïnd terwijl hun opdrachtgever tegenover de bank instelling in een café zat te wachten om de reismarken in ontvangst te nemen, keerden zij niet in he café terug, doch gingen met het geld op stap. A. B. werd reeds vroeger aangehouden en is als verdacht van verduistering te Roer mond ingesloten. P. echter, wiens verblijf plaats in Duitschland bekend was, had nog geen plannen om terug te keeren. Hij is ech ter voor de keus gesteld, in Duitschland te worden gearresteerd wegens deviezensmokke larij of zich naar Holland te begeven en zich bij de politie te melden. De moeder van den verdachte heeft zich naar Duitschland begeven en haar zoon afgehaald, waarna deze zich bij de politie heeft gemeld. Na in verhoor te zijn genomen, is P. op last van den officier'van justitie ingesloten. Noch op den aangehoudene B„ noch op P die zich intusschen in Duitschland goed in de kleeren had gestoken, werd geld meer ge vonden, zegt de Tel. FASCISTEN VERIJDELEN EEN VERKOOPING. De inboedel van een bakker te Breda zou Woensdag excutoriaal worden verkocht. Een groep fascisten in uniform heeft door het verspreiden van pamfletten voor het perceel, door stemming te maken onder het publiek en door het intimideeren van adspirant- looper het evenwel zoover weten te drijven dat de verkooping wel kon doorgaan de deurwaarder moest eenmaal met schorsing dreigen doch dat slechts luttele bedragen werden geboden. Alles ging weg voor bazar- prijzen. Een kwartje was een ferm bod! Al les bijeen werd geen 50 opgebracht, hoewel er opkoopers waren. Zij durfden echter niet hooger bieden dan de vrienden van den bak ker, daar de houding der fascisten, leden van den A. N. F. B. weinig vriendelijks voorspel de. Voor dezen verkoop waren de zwarthem- den speciaal uit Tilburg, Den Bosch en Rotterdam gekomen. Het is gebleken dat de brand, die de coöperatieve bakkerij te Jubbega (Fr.) Woensdagmorgen geheel in asch legde, ge sticht is door den meesterknecht. Na zijn daad gepleegd te hebben zijn gezin lag in diepe rust is hij zelf naar de politie ge- loopen om zijn misdrijf mede te deelen. Met moeite konden vrouw en kroost gered worden Wat de aanleiding van het optreden van den meesterknecht is, is nog niet bekend Hij is in arrest gesteld. Geboren: Maria Margaretha, d. v. Jan Hessels en Margje Hollander. Anthonius, z. v. Corneiis Witte en Griet je Barhorst. Jan, z. v. Jan de Beurs en Martha Klazina Susanna Rab. Willem z. v. Jan Wiering en Lamberta Harmina Vos. Corneiis. z. v. Pieter Daalder en Maria Reinetta Breman. Arie Martin, z. v. Hendria Smit ij Agatha Witte. Meindert, z. v. Jan van der Beij en Akke Brouwer. Abraham, z. v. Jacob de Smit en Elisabeth Johanna Stolk. Maartje, d. v. Hendrik de Bloois en Cor- nelia Verhoeve. Antje, d. v. Jelle van der Meer en Elisabeth Visser. Ber- nard Pieter, z. v. Jacob Corneiis Rab en Guurtje Dros. Petrus Johannes, z. v. Jacobus Corneiis de Graaf en Johanna Hin. Trijntje Jacoba, d. v. Arie de Ridder en Willempje Dijker. Annaatje Johanna d. v. Nicola^e Hendricus de Jong en Jaj»tje Jon<?eboer. Ondertrouwd: Harm Beukema en Trijntje Slik. Corneiis Smit en Leoonarda Margaretha de Grave A. ie Ellen en Anna Kalf. Johannes Corne iis Ran en Maria Ziebertz. Jacob Ver berg en Maartje Cornelisje Kalis. Anne Terpstra en Ariaantje Jannetje Poulina Eelman. Corneiis Pieter Karsman en Tetje Bruin. Getrouwd: Arnoud Daalder en Maria Bonne. Lam-ert Blom en Janna Catharina Jansen. Corneiis Pieter Moojen en Dirkje Jacoba Eelman. Hendrik van Sijp en Guurtje Boon. Harm Beukema en Maartje Trijntje Slik. Arie Ellen en Anna Kalf. Ja cob Verberg en Maartje Cornelisje Ka lis. Anne Terpstra en Ariaantje Jan netje Poulina Eelman. Overleden Antje Veuger, 55 j wed. van Corneiis Eecen. Jacob Kik kert, 8 4j. wedn. v. Grietje Rab. Ge- ziena Thomassen, 55 j., geh. met Anto- nie Eelman. Waterpartijtjes en de beplanting daarvan Ook in een kleinen tuin kunnen we een waterpartijtje maken, en indien goed uitge voerd, zal dit een aantrekkelijk onderdeel hiervan uit kunnen maken. Behalve goudvis- schen en andere waterbewoners kunnen ook tal van planten hierin een plaatsje vinden. In de rechtlijnige aanleg zullen we een bas sin met strakke omlijning maken, terwijl we in de landschappelijke aanleg ook het bassin een ongedwongen vorm geven. In het laatste geval zal de bassinrand zooveel mogelijk aan het oog onttrokken moeten zijn, opdat de aanwezigheid van water zooveel mogelijk natuurgetrouw is. Dergelijke bassins maken we van gewapend betonwe geven ze een diepte van 50 tot 70 c.M. Slechts op lage ter reinen is het zonder deze hulpmiddelen mo gelijk om een waterpartijtje te maken. De be planting om en in het water is een aardig werkje maar eischt bijzondere zorg. Vooral in kleinere oppervlakten zullen we alleen de kleinere soorten kunnen gebruiken en ook deze gedurende den zomer nog herhaaldelijk moeten snoeien, om te voorkomen dat ze het water geheel vullen. Voor beplanting kunnen we veel in het wild groeiende planten gebrui ken. In en om onze poldersloten kunnen we heel wat soorten vinden. Voor beplanting in het water zijn o.a. geschikt: Nymphaea alba of waterlelie. We plaatsen de plant in een oude mand met wat bagger en eenige stee- nen, waarna we het geheel om de plant af dekken met een stuk jute om het uitspoelen te voorkomen. Ook kunnen we de plant met de wortels, wat bagger en eenige steenen, in een stuk jute binden en zoo in het water laten zakken. Op gelijke wijze planten we Nuphar luteum of gele plomp. In het water kunnen we verder planten: Butomus umbellatus of zwanebloem, Sagittaria of pijlkruid, Alisma of Waterweegbree, Typha of lischdodde, Calla palustris of slangenwortel, Iris pseu- dacoris of gele lisch, Hottonia palustris of waterviolier, Hydrocharis of kikkerbeet, en Ranunculus aquatiiis of waterranonkel. Langs den waterkant planten we o.a. Caltha palustris of dotterbloem, Myosotis palustris of moerasvergectmenivtje, Lythium salicaria of kattenstaart, Spiraea ulmaria of moeras- spiraea, Lychimasia numularia of penning kruid en verschillende varensoorten. Het aar dige is dat bovengenoemde soorten alle in het wild groeiende planten zijn. Bij onze vasteplantenkweekers kunnen we ze ook beko men, terwijl deze bovendien van de meeste soorten nog tal van gekweekte variëteiten aanbieden. DE LAFFE BEROOVING IN ROTTERDAM. 5 jaar geïischt. De rechtbank te Rotterdam heeft behan deld de berooving in de Maretakstraat al daar. Terecht stonden twee betonwerkers en een los-werkman, allen thans gedetineerd. Deze drie jongemannen waren al eenige da gen vóór den Óen Mei een kijkje in den ijzer winkel van den heer Letinck gaan nemen. Op den bewusten avond gingen twee mannen 'faar binnen, de derde bleef op den uitkijk staan. In den winkel stond de vrouw van den winkelier de beide mannen te woord. Toen zij zich even omkeerde greep een der mannen haar bij de keel. De vrouw wist zich echter los te rukken en schreeuwde om hulp, waar op de mannen de vlucht namen. Zij werden echter gearresteerd. Twee mannen bekenden voor de rechtbank volledig; de derde echter ontkende iets van de plannen geweten te heb- ben. Het O. M., dat de zaak als zeer ernstig kenschetste, eischte tegen ieder der verdach ten vijf jaren gevangenisstraf. POGING TOT BRANDSTICHTING Drie verdachten vrijgesproken. De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed uit spraak in de strafzaak tegen twee arbeiders te Eindhoven, terzake dat zij op 26 Febr. van dit jaar te Eindhoven hadden gepoogd brand te stichten in een woning. Zij werden door de recherche in het huis, waarin petro leum was gegooid, aangehouden. De bewo ner van het huis, arbeider te Eindhoven, had ook terecht gestaan, dat hij aan deze ver dachten de middelen en inlichtingen had ver strekt tot brandstichting in zijn woning. De officier van justitie had tegen verdachten onderscheidenlijk zes, zes en vijf jaren ge vangenisstraf geëischt. Zij werden alle arie vrijgesproken. BANKBREUK. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht een sla ger uit Beverwijk, die gelden en goede ren had onttrokken aan een faillisse ment. Hij verzuimde den curator op te geven het bezit ven een auto, alsmede een vordering van 800 gulden op een collega te Heemstede en 1500 gulden als deelgenoot in een vennootschap on der firma. De officier van justitie eischte een jaar gevangenisstraf, waarmee de Haar lemsche rechtbank zich gistermorgen vereenigde. VERDUISTERING en boeken- VERVALSCHING. Een 3-jarige bedrijfsleider te Zaan-* dam stond gistermorgen voor de Haar lemsche rechtbank terecht, beschuldigd gedurende drie jaar een bedrag van ruim 2800 gulden verduisterd te hebben, ten*nadeele van zijn patroon. Hij -was vertegenwoordiger van een hout-maat schappij te Zaandam, waar hij het expeditie-bedrijf leidde. De man hield geld van rembourszendingen achter en vervalschte de kasboeken Hij bekende het geld ten eigen bate gebruikt te heb ben. <- De officier van justitie eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden met een proeftijd van drie jaar. Slot. Een wijziging werd gebracht in de in structie voor het personeel der gemeente lijke scholen voor nijverheidsonderwijs. De raad besloot aan de Alkmaarsche Bad en Zweminrichting N.V. de over 1932 ver schuldigde aflossing kwijt te schelden tot een bedrag van 330. Verandering werd gebracht in de verorde- ning^.tot wijziging der verordening op de arbeidsbeurs der gemeente Alkmaar. Hei aantal leden der Commissie van Toezicht wordt ten behoeve van den Bestuurdersbond van 8 op 10 gebracht. Aan de heeren J. Glas te Heiloo en J. Hulskamp alhier werden resp. perceelen grond aan de Lyceumstraat (750 M2.) en aan de Jan van Scorelkade (620 M2.) tegen 10 per M2. verkocht. Goedgekeurd werd de verhuur van percee len grond en water tot de nalatenschap van den heer Bruinvis behoorende en aan den heer D. Hartog werd een perceeltje grond aan de Zuiderhoutlaan ter grootte van onge veer 200 M2. verhuurd voor 3 per jaar. Besloten werd diverse gemeentescholen bijzondere namen te geven en wel: Gem. school No. 1 aan de Laat: Tesselschade- schoolGem.school No. 3 aan den Konings weg: Hofdijkschool; Gem.school No. 6 aan de Snaarmanslaan: Nicolaas Beetsschool. Gem.school No. 8 aan de Brillensteeg: Bosboom Toussaintschool. De school, opgericht bij raadsbesluit van 8 Juni wordt „School voor centraal 7e en 8e leerjaar" benoemd. Besloten werd het gymnasium den naam van den meest bekenden rector uit vroeger jaren Murmellius te geven. De raad besloot wijziging te brengen in de typografencursus van de gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs. Aan typografen wordt onderwijs gegeven in een 4-jarige cursus omvattende vak theorie, vakteekenen en Ned. taal. Besloten werd de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar te huisvesten in het ge bouw der gem.school No. 7 en daarvoor een extra crediet van 1550 toe te staan. Besloten werd den heer J. E. Pauling een stukje grond aan de Nieuwpoortslaan (146 M2.) te verhuren voor 3.50 per jaar. De raad besloot de ontruimingstermijn van het onbewoonbaar verklaarde perceel Fnidsen met een jaar te verlengen. Besloten werd tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Nicolaas Beets- kade. Vastgesteld werd, dat gedurende het tijd vak 1 Maart tot 31 October het sluitingsuur der markt een half uur later gesteld wordt en dus op 10 uur des voormiddags. Het voorstel om aan den heer C. van Ros- sem 11 M2. grond aan de Juliana van Stol berglaan voor 12 per M2. te verkoopen, werd aangenomen. Tot opheffing werd beslóten van de onbe woonbaarverklaring van perceel Sanders- buurt No. 5, in verband met de verbouwing van dit perceel tot pakhuis. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de sigaren- winkeliersvereeniging om des Zondags de sigarenwinkels geopend te mogen houden, werd na langdurige discussie aangenomen

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7