'Jlcminciaai 'lUeuws ^fcheepstifdingett JjiqezondeH Stukken £aatste Aecichtm Jiackt&eckhten F Den goeden indruk bij het begin gemaakt |jweet men niet te behouden. De Lustspiel- jouverture is geen nummer voor deze af deeling, en Jt werd niet mooi gespeeld ook. Afd. Uitmuntendheid (Harmonie). EGMOND AAN DEN HOEF. EGMOND AAN ZEE. HEERHUGOWAARD. AKERSLOOT. NOORDSCH A R WOUDE. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Kon. Holl. Lloyd. HollandAmerika Liin. EEN POOLSCHE FUSIE. DE ONVERMOEIDE VLIEGER. DE LITHAUSCHE OCEAAN VLIEGERS. Het toestel neergestort; de vliegers gedood. Nog een derde inzittende dood? Vrijnummer: L' Amabiie, van J. W. Werkman. Onzuiverheid is de groote vijand van dit korps. En 't is 'n hardnekkige vijand want hij beheerscht het grootste óeel van het ver- Elichte nummer. Vrije nummer voldeed veel eter, omdat men daarin gelukkiger was. 2. Kunstzin Julianadorp Dir. J. van Glabbeek. Vrijnummer: Ouverture La ree des Alpes, van J. Bouwens. Begin verplicht nummer was erg tam, stemming niet al te best. In de vlugge gedeel-. ten is men beter. Ook in het vrije nummer is de onzuiverheid voor het grootste deel ae oorzaak der mislukking. Het Fortesslot is bevredigend "Tweede afd. Fanfare. Verplicht nummer: En condroz, van L. Langlois. 1. Klein maar Dapper, den Haag, dir. J. F. Vleeschhouwer. Vrij nummer: Caprice sur 1' opera Norma, van Bellini. Frisch klankgehalte. Een heel goed en semble. Hier en daar zweeving in de stem ming. Klein maar Dapper heeft een zeer go den. indruk gemaakt. Tweede afd. Harmonie: Verplicht nummer: L'Eté, Scenes de Moi- son, rantaisie van Ch. Dubois. 1. Apolio, Wieringen, dir. J. van Glab beek. Vrij nummer: Reinaud et Armide, van •Labole Het begin is nog al bedachtzaam, later komt er wat meer leven in. 't Gaat afwisse lend. Slot, verplichte stuk, goed. Vrij nummer stond als uitvoering heel wat hooger dan no 1. Eerste afd. Fanfare: Verplicht nummer: Fantaisie Pnncesse Clementine, van J. E. Strauwen. 1. St. Caecilia, Heiloo. Dir. P. Kuys. Vrij nummer: Marche des Eburons, van J. Martin Muzikaal spel; technisch schoot men wel eens wat te kort. Vrij nummer goed, maar is dit wel een stuk voor deze afdeeling? 2. Harmonie Wieringen (omgezet in Fanfa re). Dir. P. Kreger. Vrij nummer: Ouverture Tancrède, van Rossini-—G. Gadenne. 'n Korps dat met aplomb speelt; 'n echt fanfarecorps. Pittig ook in de ouverture van Rossini in de inleiding daarvan was het jammer dat zij niet zuiverder klonk. 3. Knapenkoor Nieuwendammerham (Am sterdam), dir. B. D. Peters. Vrij nummer: Ouverture Italienne van E. Deneufbourg. ^'n Kranig jongenkorps met beschaafden zang. Ook technisch prachtig ontwikkeld; ge tuige het vrije nummer. 4. Broek in Waterland, Broek in W. Dir. G. Jonker. Vrijnummer; Ouverture Mesli- dor, van F. Andrieu. V DU korps kan niet op gelijke hoogte ge- Bteld worden van no. 2 en 3, hoewel het vrije nummer beter gespeeld werd dan het verplichte. il Eerste afd. Harmonie: '#Verplicht nummer: Fantasie Royal Chas seur, van H. Fernand. 1. Muzïekver. Amst. Lichtfabrieken, Am sterdam. Dir. Cch. Rijsken. Vrij nummer* SLustspiel ouverture van Keler Bela. Verplicht nummer: Ballet de la Source van Delibes-J. Bouchel. 1 Alcmaria Victrix, Alkmaar, Dir. Jac. Jansen. Vrij nummer: Ouverture Le Re tour au Pays, van F. Mendelssohn. De Suite gewerd een muzikale vertolking, alleen het tweede deel had zuiverder kun nen zijn. Ook het tweede nummer laboreer de nog al eens aan die tekortkoming. 2. St. Caecilia, Nieuwendam (Amster dam, Noord). Dir. S. A. Noom. Vrij num mer: Barbier de Sevilla, van Rossini—F. Andrieu. Bij dit corps bleek no. 2 van de Suite ook het struikelblok te zijn. De overige nummers .1,3 en 4) waren heel wat beter, 't Vrije num mer niet onberispelijk wat stemming aan gaat. Super Eere-afd. Fanfare: Verplicht nummer: Marche Troyenen van H. Berlioz—F. July. 1.- Kunstkring, Spaarndam; Dir. P. Wit. Vrij nummer: Hamlet van BachE. Godart. Ongelukkig begin, 't Geheel geen uitvoe ring die in deze afdeeling thuis hoort. Vrij nummer, zeer moeilijk en technisch zeer knap gespeeld. 2. Crescendo, Westzaan; Dir. F. de Vries Vrij nummer: Ouverture 1812 van Tschai- kowsky. Uitmuntende uitvoering. Inplaats van de Ouverture van Tschaikowsky gaf men de Ouv. Riënzi van Wagner. Vertolking stond op dezelfde hoogte van no. 1. Een prestatie. 3. Waterlands Fanfarecorps, Amsterdam 'Noord; Dir. B. D. Peters, Vrij nummer: Ouverture Le Noupage de la Medusa, van C Reissiger. t Geestdriftig gespeeld verplicht nummer bracht het publiek in extase. En het 2e num mer overtrof in uitvoering het eerste nog. Bij alle krachtuiting bleef het spel toch be schaafd. 4. Onder Ons, DirkshornDir. A. P. Blauw. Vrij nummer: Ouverture Vita, van Paul Jacquot. Zeer knappe vertolking, misschien wat te bescheiden in 't begin, maar toch 'n spel waar men met genoegen naar luisterde. En die belangstlling bleef ook bij de mooie, be schaafde uitvoering van het vrije nummer. De wedstrijd had een prachtig vlug ver- 'loofc. Na het bovenstaande verslag van on zen muziekrecensent schrijft onze cor respondent nog het volgende: Zondag, den tweeden dag van het mu ziekconcours kenmerkte zich docr een gezellige drukte. Dit geldt zoowel voor den marschwedstrijd, het concours als het avondfeest Het bezoek overdag zoo wel als 's avonds was als den vorigen Zondag. De eerewedstrijd, waaraan de 5 eerste prijswinnaars deelnamen was een attract'e. De drie prijswinnaars die het hoogste aantal punten behaalde gaven nog een extra nummer en als toegift een marsch. Even 10 uur was de feestelijk heden geëindigd, terwijl een extra-trein de feestgangers naar hun haardsteden t^ug voerde» Aan het concours namen 16 muziek- vereenigingn deel en aan den marsch wedstrijd 7. De uitslagen zijn als volgt: Afd. Fanfare: Jeugd Fanfare „Concur- dia", Oostzaan, 27 p., 2e prijs. Afd. Harmonie: Jeugdkoor „Bev. Harm. Kapel", Beverwijk, 285. p., 2e prijs, „Kunstzin", Julianadorp, 27S p., 2e prijs. II. Afd. Fanfare: Jongelingen-corps „Klein maar Dapper", Den Haag, 255 p., 2e prijs. II. Afd. Harmonie: „Apollo", Wierin gen, 255 p., 2e prijs. I. Afd. Fanfare: „St. Caecilia", Hel'oo, 273 p., 2e prijs, „Harmonie. Wieringen, 278 p., 2e prijs. „Knapenk. Nieuwendam merham", A'dam-N., 35 p., le prijs; „Broek in Waterland", Broek in Water land, 24 p 2e prijs. I Afd Harmonie: „Muz. Vereen. Am- sterd Lichtfabr" A'dam, 270 p., 2e prijs, Afd. Uitmuntendheid: „Alcmaria Vic trix". Alkmaar. 285 p., 2e prijs. „St. Cae cilia", Amsterdam Nd., 32 p. le prijs. Super Afd. Fanfare: „Kunstkring", Spaarndam. 285 p., 2e prijs. „Crescendo" Westzaan, 351 p., le prijs, „Waterlandsch Fanfarecorps, Amsterdam N. 349 p., le prijs, „Onder Ons", Dirkshorn, 310 p„ le prijs. Marschwedstrijd: „Klein maar Dap per", den Haag, 48 p„ 2e pr., „Apoi o", Wieringen, 47 p., *2e prijs, „St. Caecilia Heiloo, 55p„ le prijs, „Knapen Nieu wendammerham", A'dam N„ 54 p., le pr. „St. Caecilia", Amsterdam Nd., 43)4 p., 2e prijs, „Waterlandsch Fanf. Corps", A'dam, Nd., 58 p., le prijs, „Kunstkring" Spaarndam, 48 p„ 2e prijs. In den eerewedstrijd kwamen met de volgende nummers uit: Knapenkoor Nieuwendammerham, Mamzell' Dactyle, fantasie sur 1'operette, R. Raman, dir. de Jean Prechhee. St. Caecilia, Nieuwendam. Marion, S. Vlessing. Crescendo, Westzaan, ouverture 1812, Tschaikowsky. Waterlandsche Ranfarecorps, A'dam Noord, Jules César. Onder Ons, Dirkshorn, scènes, P. Sto- resques. Jubileum. 'Zaterdag werd het 12Yt-jarig ambts jubileum van den secretaris van Eg- mondbinnen, thans tevens burgemees ter, op feestelijke wijze herdacht De gemeente-ambtenaren brachten hem een fraaie bloemenhulde, de raads leden boden hem een zilveren inktstel en een lederen aktentasch aan. De beide wethouders en twee raadsleden brachten hem in hartelijke bewoordingen hulde en dank voor alles wat hij voor de gemeente had gedaan. De schietvereeniging van Egmond aan Zee, van welke vereeniging hij be schermheer is, zond hem een mooie bloemenmand, terwijl de commandant der vereeniging, de heer Snoeks, den gelukwensch uitsprak. De secretaris was geroerd door zoo veel'belangstelling en dankte allen har telijk. Hierna werden ververschingen rond gediend. In intiemen kring is Zaterdagmorgen ten raadhuize de heer H. J. Conijn gehul digd in verband met het feit, dat hij 40 jaar lid was van de commissie van plaatselijk be stuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij. Namens het hoofdbestuur sprak d^sgafe- taris, de heer de Booij, er zijn vol<StI«$i? over uit, den jubilaris met zijn echtgenoöte thans weder geheel gezond voor zich te zien en te kunnen gelukwenschen, met een staat van dienst, waar hij zelf trotsch op zou zijn. Weliswaar waren de toestanden in 1893, toen de heer Conijn bestuurslid werd, nog geheel anders en leverde de zeevaart toch veel meer risico op, dat nam niet weg, dat ook thans de redaingmaatschappij nuttig werk doet en dat daaraan veel werk verbon den is. De heer Conijn vervulde zijn taak altijd ijverig en nauwgezet. Uit dankbaar heid daarvoor bood spreker den jubilaris een gouden vulpenhouder aan met de inscriptie „aan H. J. Conijn, bestuur N. en ZH.R.Mij, 1893—1933'', terwijl hij daaraan den wensch toevoegde, dat de heer Conijn met zijn vrouw een gelukkigen levensavond zou den hebben. Burgemeester Eijma, als voorzitter van het plaatselijk bestuur, het woord nemende, dankte den heer Conijn, als secretaris-pen ningmeester, voor de aangename samenwer king, daarbij sprekende namens het ge. heele bestuur, waarvan de heer H. J. v. d. Berg tot zijn spijt wegens ziekte verhinderd was. Het verheugde spreker zeer den heer Conijn geluk te kunnen wenschen met dit 40- jarig jubileum, temeer waar de heer Conijn kort geleden vrij ernstig ziek geweest was. Hij hoopte, dat de jubilaris nog lang ge spaard zou worden voor zijn vrouw en ook voor het bestuur der reddingmaatschappij. Namens het bestuur bood hij een prachtig bloemstuk aan. Schipper J. v. d. Plas sprak woordën van waardeering en wenschte geluk namens de bemanning der reddingboot en de voerlie den. Een genoegen was het spreker altijd, nu hij zelf in een weinig interessante tijd op reddinggebied leeft, met den heer Coniju, diens oude herinneringen op te halen. Na mens de mannen bood hij een reddingboot aan, gemaakt van bloemen. De heer J. Blaauboer voerde het woord, als kleinzoon van den heer de Gróót en als gezagvoerder der K-P.M. Hij leerde den heer Conijn bij de oefeningen met de redding boot kennen als een sympathiek en bezadigu man. Hij sprak den wensch uit, dat de heet Conijn, evenals zijn grootvader, het 50-jarig jubileum zou mogen vieren. De heer Conijn dankte voor alle waardee- rende woorden en wees dezen dank bescuei- den terug naar het geheele bestuur, waarvan hij slechts de uitvoerder was. Hij caiute alle aanwezigen voor hun belangstelling en sprak de hoop uit, nog vele jaren de belangen der reddingmaatschappij te kunnen behartigen Den heer de Booii verzocht spreker aan het bestuur te .Amsterdam zijn dank over te wil len brengen voor het schitterende'geschenk. Vrijdag werd aan de kinderen van de 4 openbare lagere scholen het jaarlijksche schoolfeest gegeven. Ook school IV, die de laatste jaren altijd afzonderlijk ging, is nu, nadat daar een nieuw hoofd benoemd is. weer met de anderen meegegaan. Het feest was eigenlijk op Donderdag vastgesteld, maar op verzoek van den eigenaar van de bussen was het een dag uitgesteld. Dit is voor de jongens een geluk geweest, want Donderdag was het weer slecht, terwijl het Vrijdag tamelijk goed was. 's Middags werd het zelfs mooi. Eerst werd als gewoonlijk naar de hertenkamp te Alkmaar gereden, waar ook de apen enz. bekeken werden Daarna ging de tocht naar Egmond aan Zee. Daar het nog tamelijk koud was, was er voor de jongens niet veel aan. Daarom ver volgde men na een uurtje den tocht maar weer. Nu ging het naar Bergen, waar de jon gens zich tot 7 uur in den speeltuin én oo het duin vermaakt hebben. De schoolfeestcommissie heeft een verga dering gehouden met de ouders der leerlin gen over het te houden schoolfeest. Van de commissieleden hebben bedankt de heeren J. van 't Hof Sr. en J. de Jong. In deze vacatures werden gekozen de heeren P. Blokker Pzn. en C. de Jong. Nadat verschillende plannen over het te houden schoolreisje naar voren waren ge bracht werd besloten Haarlem en Omstre ken alsmede Schiphol te bezoeken en de reis te doen plaats hebben met autobussen. De dag van het feest werd bepaald op Donder dag 20 Juli a.s. De inning der benoodigde gelden viel niet tegen en als het nu met het weer ook zoo gaat dan wacht de jeugd een prettige dag. Dr. van der Laan die binnen enkele da gen onze gemeente gaat verlaten zal op een der booten van de Rotterdamsche Lloyd als scheepsdokter de praktijk uitoefenen. Vrijdag en Zaterdag heeft de U. L. O.- School een bizonder goed geslaagd school reisje naar Brussel gemaakt, 's Morgens om 6 uur trok men er met een vari de mooie Tou- ring-Cars van de H.A.B.O. op uit. De tocht ging over Alkmaar, Velsen, Haarlem, Was senaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Breda naar België. Verschillen de bezienswaardigheden werden onderweg bezichtigd, o.a. in Den Zlaag en Rotterdam. Verder ging meri door naar Antwerpen waar men een flinke wandeling maakte en verschil lende prachtige gebouwen bezichtigde. Van daar over Mechelen naar Brussel, het eind doel. Hier bracht men een bezoek aan het Stadhuis en de Gildehufzen en aan een groot warenhuis. Ook het graf van den On bekenden Soldaat werd niet vergeten. De te rugtocht ging over Breda, Geertruidenberg, Gorkum, Vianen, Vreeswijk, Utrecht, Maars- sen, Breukelen, Amsterdam over de Zaan streek naar Alkmaar en zoo naar Langen- dijk. Hier kwamen allen in een even opgewekte stemming aan en was men vol lof over het zoo goed geslaagde reisje. Tawali, thuisreis, 14 Juli te Penang. Marnix v. St. Aldegonde, thuisreis, 14 Juli v. Singapore. Poelau Tello, uitreis, 15 Juli v. Napels. Eon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon, 14 Juli v. Livorno n. Napels. Alkmaar, 14 Juli v. Cristobal n. Buenaven- tura. Amazone, 14 Juli v. A'dam te Kopenhagen. Ariadne, 14 Juli v. Valencia n. Carthagena. Brion 14 Juli v. La Pallice n. Amst. Ceres 14 Juli v. Piraeus n. Salonica. Cottica 13 Juliv. Paramaribo n. Madera. Hercules 14 Juli v. Izmir te Piraeus. Orestes 14 Juli v. Tanger n. Algiers, pass Gibraltar. Perseus 14 Juli v. Aarhu n. Amst. Rhea 14 Juli v. Catonia n. Calamata. Stella 12 Juli v. Kingston n. Santiago. Midas 12 Juli v. Kingston n. Haiti. Ajax 15 Juli v. Amst. n. Hamburg. Hermes 15 Juli v. Amst. n. Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor, Japan-Rott., 14 Juli v. Penang. Memnon, Japan-Rott. 15 Juli te Suez. Peisander, Batavia-Amst., 14 Juli v. Mar- seille. Polydorus, Batavia-Amst., 15 Juli v. Port Said. Achilles, Japan n. Rott. 13 Juli v. Port Said. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 15 Juli v. Rott. n. Porto Empledocle. Jonge Jacobus, Rott.-St. Louis du Rhöne, pass. 14 Juli Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Soekaboemi 15 Juli v. Rott. n. Batavia. Sibajak. thuisr., 15 Juli v. Port Said. Slamat 15 Juli v. Batavia 1. v. Londen te Rotterdam. Rotterdam—Zuid-Amerika-Lljn. Alphacca, thuisr., 14 Juli te Santos. Rapot 15 Juli v. Amst. n. Z-Amerika via Antwerpen. Montferland (uitr.) 1 Juli v. R. Janeiro. JavaChinaJanan-lrn. Tjikembang 13 Juli v. Bat. n. Mancasser Tj'sondari 14 Tuli te Manila. Tjinegara. Shanghai/Batavia, 14 Juli van Manilla. Delftdijk 15 Juli v. Rott. n. Vancouver via Londen. Volendam (toeristenv.) New York/Midd. Zee 15 Juli te Cadiz. HollandOost- ArtC- Lijn. Arendskerk (uitr.) 15 Juli te Shanghai. Oldekerk (thuisr.) 13 Juli v. Yokohama. Waalkerk (uitr.) 13 Juli te P. Said. Holland—Brftsch-Indië Lijn. Streefkerk. Antw./Hamb., pass 15 Juli Vlissingen. HollandAfrika-Lijn. Heemskerk, (thuisr.) 14 Juli te Durban. RotterdamZuid-Amerlka-Lijn, Alpherat 14 Juli v Rott. n. B -Avres. Aiwaki 15 Juli v. Rott n. Hamburg. Weesi.voorzichtig met vuur in bosch en heide (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Verzoeke beleefd opname van het volgende: In de openbare raadszitting van J.l. Donderdag werd door den heerKeijsper mijn naam genoemd in verband met de bekende kwestie der ijsco-mannetjes. Daar genoemd raadslid zich in het openbaar op een min of meer lakende wijze over mij heeft uitgelatèn, gevoe' ik mij verplicht hiertegen op te komen In de eerste plaats had hij kunnen be grijpen dat mijn schrijven aan enkele Alkmaarsche firma's een zuiver demon stratieve strekking had. Het had enkel de bedoeling duidelijk te doen uitkomen, hoe belachelijk het wordt, wanneer de gemeenten ook al be ginnen, handelsbelemmeringen in 't le ven te roepen. In de tweede plaats is zijn poging om mijn optreden in deze, in verband te brengen met mijn raadslidmaatschap te Bergen er ook vlak naast. Het ventverbod te Bergen is in geen geval met mijn medewerking tot stand gekomen;.op z'n zachtst uitgedrukt, ben ik er ook geen bewonderaar van. Ter verdediging van het Bergensche ventverbod kan ik evenwel als mijn overtuiging uitspreken, dat het geen protectionistische strekking heeft; zeer zeker liggen aan de handhaving ervan andere motieven ten grondslag. Ten slotte wil ik nog even mijn verba zing te kennen geven, dat deze ziens wijze juist naar voren gebracht werd door dit geachte lid der Alkmaarsche vroedschap, van wien men om zijn rui me en onbekrompen opvattingen al« handelsman, alsmede zijn reputatie dien aangaande, zulks niet verwacht zou hebben. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. E. MILTENBURG. (Ongecorrigeerd.) VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen boom gereden: vier ge wonden. Gistermiddag te omstreeks half twee is een chevrolet truck, in de cabine waarvan vier personen gezeten waren, op den Breda- schen weg nabij Dongen, doordat de wagen slipte, tegen een boom gereden en vervolgens in een sloot terecht gekomen. De auto werd totaal vernield. Uit de brokstukken werden de vier inzittenden zwaar gewond opgeno men. Vooral de bestuurder J. Visschenberg uit Molenschop (N.Br.) was er ernstig aan toe. Hij had een dijbeen- en een armbreuk en een ernstige hoofdwonde bekomen. Zijn ver loofde, mej. C. v. d. Ouweland, kreeg een diepe beenwonde en ernstige fracturen aan hoofd en armen. Haar broer P. v. d. Ouwe land en diens verloofde mej. M. Boudwijns kwamen er met minder ernstige verwondin gen af. Alle vier personen zijn naar het zie kenhuis overgebracht. Een doode en een zwaar gewond. Gisteravond om half acht is, eveneens op den Bredaschenweg op dezelfde hoogte waar des middags de chevrolet-truck kwam te slippen, een auto, die uit de richting Til burg kwam, eveneens door slippen tegen een drietal langs den weg staande boomen ge reden en totaal vernield. Van de vier inzit- lenden werd de heer H. de Wit uit Tilburg zóó ernstig gewond, dat hij eenige oogen blikken later overleed. Mej. Kühn uit Eind' hoven bekwam een ernstige hersenschudding en raakte bewusteloos. De H. H. uit Eindho ven en mej. M. v. Empel uit Tilburg kwamen er met minder ernstige verwondingen af. Ook deze vier personen moesten naar het zieken huis worden overgebracht. De toestand van mej. Kühn is nog zeer ernstig. LIJK AANGESPOELD. Slachtolfer van de „Stella Mar is". Vanmorgen te half negen is bij het bad paviljoen te Terschelling aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van van den heer G. B., die bij het ver gaan van het Duitsche jacht Stella Maris om het leven is gekomen. Op het lijk werden gevonden gouden manchetknoopen, een vul- pen, een gouden armbandhorloge en eenig Duitsch geld. Het Poolsche kabinet heeft in een Zaterdag gehouden kabinetszitting definitief besloten tot fusie van de beide staatsstikstoffabrieken Chorzow en Moscice. Met de leiding van het concern is belast de oud-minister van handel Kwiatkowski. De Amerikaassche wereldvlieger Willy Post is vanmorgen te 6 45 uur uit Konings bergen in de richting Moskoy vertrokken Post had bijna 6 uur geslapen en voelde zich feheel opgefrischt en in een uitmunde con- itie. Ook zijn stemming was uitstekend. Op het vliegveld waren weinig belangstellenden aanwezig, toen de Amerikaan vertrok. In den afgeloopen nacht is het Ameri- kaansche vliegtuig Lithuania 668E, waarmede de beide Littausche-Ameri- kaansche vliegers een geslaagden tocht over den Atlanti6chen Oceaan hadden gemaakt met als einddoel Kowno nabij Soldin, in de provincie Brandenburg neergestort. Het vliegtuig was geheel verneld en de beide inzittenden, Stephan Darius en Stanley Girenas, werden op slag gebood. Het ongeval geschiedde waarschijnlijk tegen half twee. ge- Omtrent het tragische ongeval, dat de beide Littausche oceaanvliegers boven Pruisen heeft getroffen, nadat zij op succesvolle wijze den Atlantischen oce aan hebben overgevlogen, wordt nog go- meld, dat hun vliegtuig gisteravond te gen 12 uur nog is waargenomen boven Berlinchen. Het toestel vloog laag over de stad, zoodat het geronk der motoren overal gehoord werd en boven het kamp van den arbeidsdienst werd een zeer sterke schijnwerper ingeschakeld, zoo dat het kamp even geheel verlicht .vasi lp de resten van het vernielde vliegtuig is briefpost gevonden uit New Ycrk Brooklijn, Chicago en andere Ameri- kaansche plaatsen. Op een linnenzak zijn drie namen geschilderd, klaarblij kelijk van de leden der bemanning. In verband met deze vondst vermoedt men. dat zich in het wrak van het vliegtuig nog een derde inzittende bevindt. ALKMAAR, 17 Juli 1933. In de heder gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzei als volgt: 92 Vette koeien 95225, han del matig; 15 Vette kalveren 2560, vette kalveren per K.G. 4070 cent; 39 Nuchtere kalv. sclacht 414; 4 Vette schapen 11—13; 254 Vette varkens zw.) per K.G. 32—36 cent, handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL-^ PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Juli 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Andijker muizen 23)4; cent, Andijker blauwen 34)4 cent; Lange dijker muizen 2314 cent; Westlandsche muizen 1)4—2 cent; Zeeuwsche eigenh. 2)4 3 cent; Blauwe eigenh. 33)4 cent, alles per K G. Aanvoer 578 H.L. Aardappelziekte. In ht etmaal van 's avonds 15 Juli tot 's avonds 16 Juli zijn in het midden van ons land de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappel ziekte." AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Juli 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren 5 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. De prijzen en aanvoer hier waren als volgt: 143 vette koeien, le kw. 5864 cent, 2e kw. 4656 cent, 3e kw. 34—42 cent en mindere soorten 2630 cent per K.G., slachtgewicht; 144 Melk- en kalf koeier 150—200; 228 Vette kalveren: le kw. 36 —44 cent, 2e kw. 28—34 cent, 3e kw. 2026 cent per K.G., levend gewicht: 104 Nuchtere kalveren 2.506; 99 Schapen 11 14; 66 Lammeren 6—8; 604 Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G., 4041 cent, zware varkens 3339 cent, vette varkens 36 —37 cent per K G., slachtgewicht; 33 P^ar den 60—100. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel iets williger en de prijzen hooger. Melkkoeien behoorlijke aanvoer met veel betere prijzen. Vette kalveren tamelijke aan voer, handel iets beter en eenigszins hoogere prijzen. Nuchtere kalveren redelijke aanvoer, vlugge handel en constanter prijzen. Scha pen en lammeren behoorlijke aanvoer. Var kens korte aanvoer, betere prijzen en hande' stug. Slachtpaarden geringe aanvoer, slapp handel en slechte prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juli '33. Langendijker Groentenveiling. 8500 stuks Bloemkool les7.6014, 2e s. 1.70- 4.60 per 100 stuks; 38000 K.G. Roodt kool le s. 2.40—3.20;1100 K.G. Gele koel les. 6.607; 1175 K.G. Uien: zil ver drielingen 4, zilvernep 5.906.60; 2600 K.G. Tomaten: A 7.909.10, B 9.70, C 5.40; 40000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.751.90, School i meesters 0.75, Eigenheimers 160, Blau we 1.80—2.70, Drielingen 0.75 0.90, alles per 100 K.G. PURMEREND, 15 Juli 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Aardappelen: Sch. muizen 20—40 cent, BI. Eigenheimers 60—84 cent, Sch. muizen (kleine) 20—31 ct. per kist, 25 K G Tuinboonen 15 cent per kist, 15 K G.; Roodi Aalbessen 8—24 per 100 K.G.; Zwarte bessen 10—14 per 100 K.G.; Klapbes sen 20—85 cent per 10 K.G.; Aardbeien 12 —38 cent per doosje, 1 K.G.; Blauwschok kers 0.521.60 per 15 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 15 Juli 1933. 241800 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui* zen 0.752.10, Groote Schotsche muizen 0.751, BI. Eigenheimers 1.60—2, Drielingen 0.75; 3800 K.G. Zilveruien: Zilveruien 1, Drielingen 2 504.20, Zilvernep 67.90; 9 K.G. Peulen 6: 20 K.G. Spercieboonen 2029; 600 K.G. Tuinboonen ».5060; 150 K.G, Kroten 2.50; 900 K.G. Roode kool 2.10 2.40; 6400 K.G. Witte kool 1.40—! 1.90; 525 K G. Gele kool 5—5.20, al les per 100 K.G.; 65 stuks Bloemkool 8 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 15 Juli 1933. 13*600 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.75 1.40, grove 0 751, drielingen 0 75—0.80; Eigenheimers 1.30—» 2.90; Zilvernep 6.206.80, drielingen 3.70-/4. Aanvoer: 135600 K.G. Aardappelen en 2100 K-G- Zilveruien. 'i

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3