Alkmaar Packet Mannenkoor „ORPHEUS" Aqenda JUéCicaties Stad m Omgeving. Weec&eeUfit DINSDAG 25 JDLI a.s. zingt liet K. die gehuwd is. en met zijn twee kinde ren genoemde woning bewoonde, is evenals Martin gearresteerd en naar den Bosch over gebracht. VERKEERSONGEVALLEN alleen op Zondag en van 16 Juli tot 3 Sept. ook op Maand., Dinsd, Woensd. en Donderd. in de GROOTE KERK. 3 Solisten. Voorverkoop 35 ct. Zie groote biljetten ERNSTIG MOTORONGELUK AAN DEN BEKGERWEG. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De zilve ren Dollar (rom hoofdrollen Edward Ro binson en Bebe Daniels. Toegang boven 14 .jaar. A. B. T„ tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie weken) eerste episode In het donkere werelddeel hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Wij zijn ge zworen kameraden (kom.), hoofdrollen Paul Hörbiger en Fritz Kampers. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Rauschgift (sens dram), hoofdrollen Hans Albers Gerda Maurus en Peter Lorre. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Stedelijk Museum, ingant Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dinsdag 18 Juli. Kermis Schoorldam; prijsdansen in café Lands welvaren. iHINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer H. van Woerden, vertegenwoordiger der Heinekens brouwerij, cm vergunning tot het uitbreiden van een bierbottelarij en mine- raalwaterfabriek, door het bijplaatsen van een electro-motor van \V> P.K., in het perceel Verdronkenoord nr. 29. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend* ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 1 Augus tus a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 18 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Overeenstemming hieromtrent kon niet worden bereikt. Echter zullen de bovengenoemde organisa ties ook verder met elkaar in contact blijven. WINDHOOS OP SOESTERBERG. Dak van een hangar geslagen, twee vliegtuigen zwaar beschadigd. Gistermiddag kwart voor één passeerde Over het vliegkamp Soesterberg een wind hoos. Door deze hoos werd het dak van een hangar weggeslagen. Twee toestellen, welke op het veld stonden, een jagertoestel en een eenmotorig toestel PCI, werden bescha digd. De jager zou vrijwel geheel vernield zijn. Een toestel, hetwelk op het moment dat de windhoos passeerde landde, sloeg driemaal over den kop. Persoonlijke ongelukken heb- ben zich niet voorgedaan. i DE REGEERING ANTWOORDT ,N NIET. Klacht van het Kamerlid De Visser over het uitblijven van antwoord der regeering op vragen van het gemeentebestuur van Smallinger- land inzake den nood der werkloo- zen. De heer de Visser, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: 1Is het der regeering bekend, dat ernstige klachten worden geuit, doordat op redelijke verzoeken aan de regeering, ook door ge meentebesturen gedaan, vaak geen antwoord wordt gegeven? 2. Heeft de regeering er kennis van geno men, dat het bestuur der gemeente Smallin- gerland op zijn verzoek om personen, werk zaam in de werkverschaffing, aan kleeding te helpen, van den betrokken minister, ook na herhaald verzoek, geen antwoord mocht ont vangen en dat daarna, van den daar ter plaatse heerschenden nood, per brief aan de koningin en den betreffenden minister kennis is gegeven, zondat dat ook daarop antwoord is ontvangen? 3. Draagt de regeering er kennis van, dat door dit zelfde gemeentebestuur, inzake ver strekking van margarine, vijf keer is ge schreven zonder dat van het betreffende mi nisterie antwoord werd bekomen, terwijl eveneens een verzoek om in plaats van brand stoftoeslag een aardappel toeslag te verstrek ken, onbeantwoord is gebleven? 4. Wil de regeering maatregelen treffen, dat op verzoeken zoo spoedig mogelijk door betreffende departementen wordt geantwoord en zoo mogelijk aan de verzoeken van het ge meentebestuur voornoemd, alsnog wordt vol daan? VALSCHE VIJFMARKSTUKKEN. De ontdekte fabriek te Bergen L Sinds geruimen tijd zijn in de Limburgsch- Duitsche grensstreek valsche vijfmarkstukken in omloop. De Duitsche politie stelde 'n nauw keurig onderzoek in en wist te weten te ko men, dat het geld in omloop werd gebracht door een Duitscher, Martin genaamd. Men stelde zich toen van Duitsche zijde in ver binding met de marechaussee in de Neder- landsche grensstreek en het onderzoek aan deze zijde der grens leidde spoedig naar de bewuste woning van genoemden P. K., die in familiebetrekking tot den Duitscher Mar tin staat. Men deed toen een inval in zijn huis en vond in een vertrek, waarvan de ven sters geheel met zakken bespannen waren, bovengenoemden buit. De Riiksmunt en het Centraal bureau voor falsificatiën werden gewaarschuwd, en dezen verklaarden nog nimmer zulk een goed ge outilleerde installatie voor valsche munterij in ons land gezien te hebben. De machines zijn gedemonteerd en naar Utrecht opgezon den. De valsche munter is in de grensstreek on gunstig bekend; hij is reeds meermalen met de politie in aanraking geweest en vaak door douanebeambten beschoten, terwijl hij met een gepantserden smokkelauto de Duitsche grens overstak. Hij blijft ontkennen zich aan valsche mun terij te hebben schuldig gemaakt en ver klaart sedert geruimen tijd bezig te zijn met een uitvinding, waarvoor hij de installatie noodig had. Door de tram gegrepen Zaterdagmiddag is de 17-jarige loopjon gen J. Rietbroek door de electrische tram LeidenDen Haag gegrepen en over een grooten afstand meegesleurd. Tijdens zijn overbrenging naar het Academisch Zieken huis te Leiden is hij overleden. Wielrijder plotseling den weg over gestoken en doodgereden. Op den Rijksweg Den BoschNijmegen heeft gisteravond omstreeks zeven uur een doodeTijk ongeval plaats gehad. Toen reed daar de burgemeester van Oss, de heer J. F. ploegmakers, met zijn auto komende uit de richting Den Bosch. Ter hoogte van café „Jachtlust" onder de gemeente Nuland na derde uit den polder de 56-jarige wielrijder Smulders. Ondanks waarschuwingen van zijn kameraden, stak hij plotseling dwars den weg over. Hoewel de heer Ploegmakers nog alle mogelijke moeite deed hem te ont wijken, was een botsing onvermijdelijk en reed S, tegen den auto aan. Hij sloeg achter over van zijn fiets en smakte tegen den grond. De heer Ploegmakers stopte onmid dellijk en bood direct de behulpzame hand Hij bracht het slachtoffer in een nabijzijnde woning, waar het eenige oogenblikken later is overleden. De marechaussee nam den wagen van den heer P. in beslag voor het controleeren der remmen. Deze bleken echter in orde te zijn, terwijl voort3 uit een inge steld onderzoek kwam vast te staan, dat hem geen schuld treft aan het ongeval. Botsing tusschen twee auto's. Gisteravond is op de Noorder Amstel- laan te Amsterdam op den hoek van de Maasstraat een ernstige botsing geschied tusschen twee auto's, waarbij beide wagens zwaar werden beschadigd Een der chauffeurs is met ernstige verwondingen door den G.G. en G.D. naar het Wilhelmina Gasthuis ver voerd. In geen der wagens bevonden zich passagiers. Kind gedood. De 13-jarige jongen A. v. d Ven, gewoond hebbende in de Hoogstraat te Rotterdam, is gisteravond in een der nieuw aangelegde straten in den Bergpolder door een auto aangereden. Met inwendige kneuzingen is de jongen naar het ziekenhuis aan den Cool- sigel overgebracht, waar hij is overleden. EEN VERMAKELIJK ORGELCONCERT Weerspannige orgeldraaiers te Leeuwarden. Aangelokt door de kermis te Leeuwarden en in de verwachting, dat er wel iets te ver dienen zou zijn waren een 50 woonwagenbe woners gisteren met hun vehikels, orgels en apen naar Friesland's hoofdstad getrokken, hoewel zij bekend waren met de bepaling, dat voor het maken van muziek aan hen, die buiten de gemeente zijn gedomicilieerd, geen toestemming zal worden verleend. Nochtans waren allen op het Hofplein voor het politie bureau aanwezig om deze toestemming te verzoeken. Begrijpelijkerwijze werd dit ge weigerd, hetgeen de gemoederen en de or gels van de aanvragers in beweging bracht. Demonstratief werden alle orgels in werking gesteld en het werd een „concert", dat hon derden deed toestroomen. Een waarschuwing van de zijde van de politie had geen resultaat, waarna op bevel van den commissaris het plein werd schoon geveegd. Een van de executanten werd aangehou den; zijn orgel is in beslag genomen. BRAND TE MUIDERBERG. Gistermorgen omstreeks elf uur is een felle brand uitgebroken in de villa van den heer Le Fèbre, gepensionneerd resi dent van Sumatra's Oostkust, te Muider- berg. De brand, die in de keuken waar schijnlijk door het omvallen van een kacheltje, onstaan is, werd ontdekt door een leverancier, die op dat moment bij de keuken aanbelde. Er bleek niemand binnen te zijn. De villa, die geheel van hout is opge trokken, was in enkele oogenblikken een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De brandweer uit Muiderberg en Muiden kon tegen het vuur niets uit richten en bepaalde zich alleen tot het nathouden van het bosch en struikge was in de omgeving van de villa. De villa en het bosch zijn eigendom van het rijk. INBRAKEN IN HET WESTLAND. Door bekenden gepleegd? In het Westland zijn verleden week ver scheidene inbraken gepleegd door onbekende daders, die met de plaatselijke Westland- sche toestanden echter volledig op de hoogte moeten zijn. Na de inbraak op de veiling Westerlee, werd Vrijdagnacht ingebroken in het kan toortje van den badmeester van de zwemin richting aan den Dijkweg te Naaldwijk, waar circa 22 is buit gemaakt aan contan ten en een zilveren horloge en een foto-toe stel van den badmeester werden ontvreemd. Dienzelfden nacht is eveneens ingebroken in de voetbalkeet van de voetbalclub Naaldwijk Hier namen de inbrekers bier, limonade, cho colade en suikerwerk mede. Ook h&ben zij een poging gewaagd in de bloemenveiling Poeldiik in te breken. 6.8.30 11.- 14.- 16.- 18.- uur ✓- ALCOHOL-VERGIFTIGING. Zwerver gestorven. Te Lemmer is Zaterdag door de gemeente politie de 45-jarige zwerver H. O. bewuste loos langs den weg gevonden, als gevolg van het overvloedig gebruik van spiritus. Hij werd naar het politiebureau te Lemmer overgebracht, waar hij in den nacht van Za terdag op Zondag is gestorven. DIERENMISHANDELING. In de gemeente Kerkdriel heeft zich dezer dagen een ergerlijk geval van dierenmishandeling voorgedaan. De landbouwer De Groot vond des morgens in de weide één van zijn koeien met uit gestoken oogen. Bovendien was het lichaam van het dier met tal van snij- wonden overdekt. Op last van den vee arts is de koe onmiddellijk afgemaakt. Men vermoedt, dat wraakneming de motieven zijn geweest. De politie speurt naar de daders. WERKL.OOZE ZWARTJES. Naar het „rijke" Holland uitge weken. De werkloosheid teistert alle deelen van de wereld. Ook het bananeneiland Jamaica Twee jeugdige negers van dat eiland, die al lang vergeefs een baantje zochten, meenden, dat het er in Europa fleuriger uit zou zien dan bij hen thuis. Zij zagen geregeld de ba- nanenboot te Kingston liggen, die naar Nederland vaart en ze dachten dat er daar ginds in Rotterdam wel iets voor hen te vin den zou zijn. Ze verstopten zich tusschen de stronken bananen in een der ruimen van het stoomschip Jamaica Settler, kwamen in volle zee te voorschijn en arriveerden zoo Zondag morgen in de Parkhaven te Rotterdam. Daar gaf de kapitein de twee verstekelingen aan de rivierpolitie over. Zij werden naar het bureau van dezen dienst gebracht, waar ze verklaarden, hier een baantje te willen zoe ken. Toen werd hun aan het verstand ge bracht, dat ze een helaas optimistisch denk beeld van deze stad hadden gehad, want dat er hier ook heel wat meer gegadigden dan baantjes zijn. Een illusie armer zijn de beide zwartjes aan den Vreemdelingendienst over gegeven, die er voor zorgde, dat ze gister met een lege bananenboot weer zee kozen, terug naar Kingston en naar Jamaica, waar het ook al misère is. TEGEN DE FASCISTEN. TNpj Zondagavond is een 64-jarige Amster dammer te Den Haag aangehouden, die op den Strandweg een man in fascisten-uniform had geschopt. Communist gearresteerd. Eveneens werd te Den Haag in bewaring gesteld een communist, die met een wapen stok een groepje fascisten te lijf wilde gaan. De man stond bovendien in het „Algem Politieblad" gesignaleerd voor het onder gaan van eenige dagen hechtenis. Tijdens zijn overbrenging naar het bureau Gevers Deynootweg zijn een persoon uit de West straat en een uit de Kenaustraat mede-ge arresteerd, omdat zij den communist wilden ontzetten. AUTOMARKT TE AMERSFOORT. De gemeente dupeert zichzelf door genomen maatregelen. Naar aanleiding van een verzoek van het raadslid Van Tellingen te Amersfoort, om de automarkt des Woensdagavonds vroeg te sluiten, is dat reeds in de afgeloopen week geschied. De ontruiming had plaats op last van den commissaris en geschiedde zeer vlot, doch de talrijke autohandelaren protesteer den tegen dezen maatregel en thans is een parig besloten, de Amersfoortsche automarkt niet meer te bezoeken. Dit zal voor de ge meente een belangrijk verlies aan inkomsten beteekenen, want er kwamen elke week gemid deld meer dan 200 auto's ter markt. VONDSTEN OP HET DOMPLEIN. TE UTRECHT. Sporen van een legerplaats. Overblijfselen van groote gebouwen uit den Romeinschen tijd. Gistermorgen is bij de opgravingen op het Domplein te Utrecht wederom een zeer be langrijke vondst gedaan: een deksel van een middeleeuwsche tufsteenen lijkkist, een zorg vuldig behouden kalksteenen plaat. Hierop is met groote letters een vrij duidelijk leesbare Latijnsche inscriptie gegrift, een grafschrift van vier disticha, een zekeren Ratger gewijd. De letters hebben een nagenceg klassieken vorm. De vondst is reeds daarom belangrijk, daar middeleeuwsche inscripties van deze soort zeer zeldzaam zijn. De opgravingen op het Domplein vorderen zeer goed. Men is thans in het middenvak tot op een diepte van 2.75 M. genaderd, tot het niveau van de oudste Romeinsche legerplaats Reeds zijn lier de koppen van rechtopstaande palen zichtbaar. Het vermoeden bestaat dat de legerplaats zich over een zeer groot deel van het Domplein uitstrekt. Voor de verdere ont gravingen zal nog belangrijk veel arbeid ver richt moeten worden, aldus de Tel. Verder heeft men bij de opgravingen aan wijzingen gevonden dat er hier naast het militaire kamp ook een burger-nederzetting gestaan heeft. Wat de Heilige Kruiskapel betreft is geble ken dat de muren van de kapel gedeeltelijk gebouwd zijn op groote Romeinsche blokken. Tier zijn o.m. fragmenten van hypocaustum- kolomtegels (voor verwarming) gevonden en verder nog eenige kleurige mozaïeksteentjes. Hieruit leidt men af dat er in Utrecht in het Romeinsche tijdvak ook openbare gebouwen van zware constructie en woningen met dit soort van verwarming geweest zijn. Ten slotte is ook in den tuin van het Oude Bisschopshof aan de Servetstraat een laat- Romeinsche muur gevonden, welken men voorloopig over een afstand van zeven meter heeft kunnen blootleggen. 1 HET CONFLICT TE IJMUIDEN. Het hoofdbestuur van den Cen- tralen Bond zal ingrijpen. De correspondent van net Hbld meldt: Onlangs schreven wij over den onhoudba ren toestand, die te IJmuiden is ontstaan door het onverantwoordelijke optreden van het Federatiebestuur. En wij stelden de vraag of het hoofdbestuur van den Centra len Bond van Transportarbeiders zijn goed keuring zou blijven hechten aan het drijven van enkele bestuurders van de federatie IJmuiden. Dit blijkt gelukkig niet het geval te zijn. Er is een bijeenkomst gehouden door ver tegenwoordigers van het hoofdbestuur van den Centralen Bond met vertegenwoordigers van de Reedersvereeniging en met vertegen woordigers van de Vischhandelvereeniging Hedenmorgen zou de Reedersvereeniging opnieuw vergaderen tot vaststelling van de houding in dit nieuwe conflict in te nemen. Inmiddels vernemen wij, dat het hoofd bestuur van den Centralen Bond besloten heeft, dat de voorzitter, de heer Brautigam, gedurende vier maanden te IJmuiden de lei ding van het Federatie-bestuur zal in handen nemen om de uitvoering mogelijk te maken van het door alle partijen aanvaardde voor stel van den riiksbemiddelaar, en bovendien om, zoolang als deze overeenkomst zal loo- pen dat is dus tot 31 December toezicht te houden op een goeden gang van zaken in de Federatie. Het visscherijbedrijf. De stoomtreiler Schoorl YM. 39 wordt klaar gemaakt om ter visscherij te vertrek ken. De stoomharinglogger Gorredijk YM. 490, die de vorige week voor de eerste reis zou zijn vertrokken, is niet naar zee gegaan, om dat zich onder de bemanning ook eenige le den der IJmuider Federatie bevonden en de directie van de Mij. het ongewenscht achtte met deze leden te varen, alvorens de nieuwe moeilijkheden met genoemde organisatie uit den weg zijn geruimd. Toen de heer Haijtema gisteravond met z'n bestelauto van Bergen huiswaarts keerde, werd hij in een bocht van den weg, nabij café „Rust Wat", ingehaald door een motor rijder. Juist toen deze, in een bocht van den weg, den heer H. wilde passeeren naderde uit de richting Alkmaar óók een motorrijder, de heer Ouwens uit Alkmaar. De van Bergen komende motorrijder reed met zulk een vaart dat hij geheel links van den weg kwam te rijden en in volle vaart reden beide motorrij ders tegen elkaar en smakten tegen den grond. De heer H. en z'n zoon, snelden onmid dellijk te hulp. Beide motorrijders lagen be wusteloos, de eenen onder z'n motor en de ander, die hevig bloedd^ uit mond en oor, naast z'n motor. Juist naderde uit de richting Alkmaar een auto waarin zat 'n verpleegster van 't tehuis Westerlicht, zuster Bos. Deze zuster trok onmiddellijk haar blazer uit om daarmede het bloedende hoofd van den eenen motorrij der wat op te beuren. Van alle kant kwam nu hulp opdagen. De heer Boom van de Nas- sau-garage haalde direct de doctoren Dr. Dijkhuizen en dr. Straver uit Alkmaar, ter wijl ook spoedig dr. Blok uit Bergen tegen woordig was. Inmiddels was ook de ziekenauto van de firma Met uit Alkmaar gearriveerd en wer den beide gewonden naar het Centraal Zie kenhuis getransporteerd. De eene, de heer Ouwens uit de Nieuw- poortslaan te Alkmaar, bleek een gebroken enkel te hebben. De andere, die hedenmiddag half twee nog niet bij kennis was, eveneens een Alkmaarder, de heer J. Hermanides uit de P. L. Takstraat, bekwam een zware her senschudding. Beide motoren, die ernstig beschadigd wa ren, zijn door de Bergensche politie in beslag genomen. GESLAAGD. Onze stadgenoote mej. A. Schrale-slaagde de vorige week voor het 'diploma Duitsche Handelscorrespondentie voor de Ver. van Leeraren. De heer Th. M. de Rover te Alkmaar slaagde voor het examen belastingconsulent van het Instituut voor Handelswetenschap pen te Leiden. DIERENBESCHERMING. Een mooie, donkere poes, aardig karakter en lief voor kinderen is zonder onderdak De inspecteur van „Dierenbesflierming" de heer Verwer, Oudegi acht—hoek Baanstraat ver wacht eventueele liefhebbers tusschen 7 en 8 uur te zijnen huize. DE ONTIJDIGE DOOD VAN EEN FORDJE. Zondagmorgen reed de heer R van Oude-Niedorp met zijn Fordje op den Win- kelerweg, gaande van Winkel naar Nieuwe Niedorp. Hoe het mogelijk was weet de heer R zelf ook niet te verklaren, maar de auto ging naar waarnemingen, verricht in den m*. van 18 Juli. 0rfifo Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 769.4 mu Clermont. fc van ig Laagste barometerstand 743.0 mu Hernösand. li Verwachting, geldig tot den avond Juli: Matige Zuidwestelijke tot Westelijke «k. aanvankelijk half tot zwaar bewolkt en 7' nig of geen regen; iets warmer. Weeroverzicht. De depressie, die ten westen van de Brit sche eilanden gisteren nog op grooten stand lag is naderbij gekomen en naar h!i schijnt dieper geworden. Intusschen is ook h depressie boven Scandinavië in diepte toe»! nomen onder zeer zwaren regenval. (iC hoeveelheden van 30 en 40 mM.) Daar <22 is zoolang ons land tusschen deze depressie gebieden in ligt de toestand vrij gunstig eeu geleidelijke uitbreiding van den hoow, druk dien uit het Zuidwesten opkwam over Duitschland en Oostenrijk doet verwacht», dat de depressie uit het Westen een aml Noordelijker koers zal nemen dan die in vorige week hebben gedaan. In Frankrijk houdt het windstil zomerweer aan. In Zuid. Scandinavië en over het Oostzeegebied is het stormachtig. Hooge temperaturen zijn in het afgeloopen etmaal van geen der stations ge meld. AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van des avonds 15 Juli tof des avonds 16 Juli zijn in Friesland en it het etmaal van des avonds 16 Juli tot d« avonds 17 Juli op de Zuid Hollandsche eilanden en in het midden van ons land de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte! HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). 1 u 11 Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nats. 19 1.52 2.23 10.29 11.01 20 2.41 311 11.22 1152 21 3.26 3.51 0.10 22 4.02 4.31 0.36 052 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juli. Hoog water Laag water dat. vm. nam. v.m. m. 19 1.49 2.20 10.17 M 20 2 38 3.08 11 10 U« 21 3.23 3.48 1158 22 3.59 4.28 0.24 0.40 plotseling den aldaar zeer breeden weg ver laten en kwam onzacht met een der boomen in aanraking, om vervolgens te ca ramboleeren op den volgenden boom en W staan te komen. Hoewel de heer R. verklaarde niet hard ge reden te hebben, was het gevolg van deze aanrijding, dat het Fordje als een lucifers doosje is gekraakt en het een wonder raag heeten, dat de chauffeur er met den schrik is afgekomen. De heer Peereboom, die het wagentje op sleeptouw heeft genomen, verklaarde, dat, hoewel thans alles krom en verbogen was, er aan de stuurinrichting niets haperde, maar dat er verder van het wagentje toch weinig meer over was. De kap was geheel opengescheurd, een der zijportieren lag eruit, alle ruiten wareo a zoo goed als uitgesprongen, de spaken ui' een der voorwielen waren geknapt, en verdei was alles verbogen en in elkaar gewronges MOTIE AANGENOMEN. j Op de vergadering van de afd. Alkmaat van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond n de volgende motie aangenomen: ^.1 De H.H. vergadering van den Alg. N«» Metaalbew. bond afd. Alkmaar stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en wel overwogen ët hanteerd, tegen het Duitsche fascisme kun nen worden aangewend; heeft met groote instemming kennis ga10' men van het besluit van de Algemeene Raa0 uit N. V. V. en S. D. A. P., om over te gas® tot een boycot van het koopen van DuitscW waren en van de stichting van het Centra» Boycot-Bureau uit de moderne arbeidersW" weging; I heeft verder met instemming vernome0- dat ook in het buitenland krachtige P0^ zen worden gedaan, om aan deze boycot eeu Internationaal karakter te gevenI roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycot-B" reau en van het Plaatselijk Boycot-comite iï>° crachtig mogelijk te steunen; j vertrouwt, dat onze leden zich v00rJlaJf. zullen onthouden van het koopen van Vw' sche waren en dat zij in eigen omgeving krachtigste propaganda voor deze boycot len voeren. Onderstaande motie werd met stemmen aangenomen op de vergadering v*» de afd. lkmaar van den Bond van Pers^** in Overheidsdienst op 13 Juli 1933. De H. H. vergadering van de afd maar van den Ned. Bond van Pers0®^«?31 Overheidsdienst, gehouden op 13 Juh J stelt vast, dat de boycot een der krachtig^ wapenen is, die, mits systematisch en overwogen gehanteerd, tegen het acsisrae kunnen worden aangewend; 11 met groote instemming kennis genomen 't besluit van den Algemeenea Raad tut

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2