SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Wimbledon-wedstrijden. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY 3$imtwlcutd HEEMSKERK. SCHAOERBRUO. BROEK OP LANGENDIJK. HEERHUGOWAARD. Indringers dood gevonden Een beschouwing over den veertien-daagschen strijd tusschen de beste spelers en speelsters van de wereld. Een nieuwe kampioen bij de heeren. „Queen Helen" bijna van haar voet stuk gestoten. HET ENGELSCHE PUBLIEK. Verstoorde illusies in de eersfe dagen. De nienwe mode! Het Engelsche publiek. directie der belastingen in verbinding stellen om te komen tot een betere oplossing, want de gelden die er nog zijn, moeten in de eerste plaats gebruikt worden voor het betalen der eerste levensbehoeften. Afgewacht dient nu te worden het resultaat der besprekingen van B en W. met den minister. Men ging uiteen met dank voor het werk van het bestuur, maar lang niet voldaan. Zaterdagavond is van den veehouder Thijs Burger een rund op het baanvak Uit geestBeverwijk door een motortrein aan gereden en vermorzeld Het treinverkeer ondervond niet de minste stagnatie daar de bestuurder doorgereden was. Evenals vorig jaar zal ook thans mej. G. Smit alhier gaarne oude rijwielbelasting- plaatjes in ontvangst nemen. De opbrengst zal worden aangewend ten bate der t t>. c.- bestrijding. Onze plaatsgenoot de heer A P. v. d. Molen is aan de Middelbare Technische School te Amsterdam geslaagd ^voor het eindexamen „Chemische Techniek". Het schoolfeest van de leerlingen der Vier O.L. scholen te Heerhugowaard is al weer achter den rug. Liet het weer zich Vrij dagmorgen slecht aanzien, gelukkig kwam daarin een verandering ten goede. De apen kooi in de Alkmaarsche Hout, mitsgaders de volière en het hertenkamp waren een aardige attractie voor de jeugd. In Egmond aan Zee was de zee wel woest, maar 't water was niet koud en 't weer niet te frisch, zoodat er naar hartelust pootje gebaad is. Van Egmond ging het naar Bergen, waar bij Dumvermaak vol op genoten werd van het duin en den speel tuin. Dubbel tevreden en vroonjk zingend ging de jeugd weer huiswaarts. BOND VAN JONGE LIBERALEN. De Vijfde Conferentie van de Internatio nale Unie van Jong Liberale Vereenigingen is j.1. Zaterdag geëindigd. Tot hit bijzonde- dere welslagen van deze te Seelisberg (Zwit seriand) gehouden bijeenkomst heeft in niet geringe mate de delegatie van den Bond van Jonge Liberale bijgedragen Het standpunt van den B.J.L. ten opzichte van fascisme en dictatuur werd door mr. H. L. van Zanten voorzitter van de afdeeling Rotterdam uit eengezet. De bondsvoorzitter, mr. dr. F Hollander, die in een der vergaderingen als president fungeerde, gai een overzicht van ret jonge liberale standpunt inzake outwape ming, terwijl tenslotte de bondspenningmees ter, de heer J. D Huibers de steik aangeval ten vrijheids gedachte verdedigde, waarbi hij tevens gelegenheid vond te velde te trek ken tegen de Fransche zijde aangehangen Planwirtschaft. Aan de debatten werd verder door Neder land nog deelgenomen door mr N. A. Stem pels, voorzitter der afdeeling Utrecht, den neer K. F. H. Maas, voorzitter der afdeeling Haarlem, en mr. H. Scholten, secretaris der afdeeling Alkmaar. De zesde conferenti zal worden gehouden van 1114 October 1934 naar alle waarschijnlijkheid weer ons land. Mr. Hollander werd opnieuw be last met de waarneming van het permanente secretariaat. SCHIPPERSKNECHT OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Aan boord van de U.K 184 had gister middag omstreeks vijf uur een ernstig onge val plaats. Het schip bevond zich tusschen Urk en Enkhuizen. Plotseling viel de schip Eersknecht, de 36-jarige A. Hakvoort, over oord. De schipper, W. de Vries, die het on geval bemerkte, liet onmiddellijk de motor uitdraaien en stak den man de hand toe om hem te helpen. Het slachtoffer zonk echter plotseling in de diepte weg en alle door den schipper nog ondernomen pogingen bleven zonder resultaat. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter ~H Het lijk is nog niet gevonden. De U.K 184 keerde onmiddellijk terug naar de haven van Urk, waar schipper de Vries van het droevig ongeval kennis gaf. bi] HET GEVONDEN LIJK BIJ TERSCHELLING. Niet afkomstig van de „Stella Maris' Volgens informatie in Dusseldorp is ge bleken, dat het gevonden lijk niet dat is van den heer G. B., die voor eenige weken Ameland met bet jacht „Stella Maris" verdronken. Op het lijk werden geen verdere aanwij zingen omtrent de identiteit. VALSCHEMUNTERS-WERKPLAATS ONTDEKT. Te Bergen (L.) werden in de woning van P. Minscher bij een door de marechaussee op grond van vermoedens, ingesteld onder zoek, een complete installatie en verschillen de machines gevonden voor het vervaardigen van valsche munten. K. werd gearresteerd en overgebracht naar Den Bosch, waar hij ter beschikking van de justitie werd gesteld Hij wordt er van verdacht, even over Duitsche grens een aantal valsche vijfmark stukken in omloop gebracht te hebben. CENTRALE VAN HOOGERE- GEMEENTE-AMBTENAREN. De vereenigingsraad van de Centrale van hoogere gemeenteambtenaren kwam Zater dag in buitengewone vergadering bijeen, in verband met de instelling van de commissie Set outen, die tot taak zal hebben, normen aan te geven, voor de bezoldiging van het personeel van de lagere publiekrechtelijke lichamen. In de fourajjepakhuizen van den heer Jellesma te St. Nicolaasga wemelde he. van ratten, dieden eigenaar groote schade toebrach.en. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend. .Ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde beer ons daarna, .en had het geluk met eén doosje IA) ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen ver nielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en mor gen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Enkele doos 50 cU dubbele doos 90 ct Importeurs :J*. 8. Meindersma - Den Haag. B 44 De voorzitter, de heer M. Rooy, hield een uitvoerige openingsrede. Na het uitspreken van deze rede kwamen de door het bestuur ontworpen stellingen, dienende ter bepaling van het standpunt van de Centrale tegenover het salarisvraagstuk, aan de orde. De voorzitter zelf maakte deze stellingen los van zijn verder strekkende al- gemeene economische inzichten. In de stellingen wordt eenerzijds opgeko men voor een voldoende mate van gemeen telijke zelfstandigheid en bewegingsvrijheid, ook bij het te verwachten preventief hooger toezicht, anderzijds voor aansluiting van de bezoldiging van het gemeentepersoneel bij de bezoldiging, die dooreengenomen (beschutte en onbeschutte bedrijven) voor vergelijkbare functies in goed geoutilleerde particuliere bedrijven wordt betaald. De rechtmatige be langen van de hoogere ambtenaren, die door een economisch ongezonde nivelleering meer en meer in het gedrang dreigen te komen, worden daarbij telkens in het oog gehouden. De uitvoerige bespreking en de verdedi ging van de zijde van het bestuur leidde tot aanvaarding van de inzichten, die aan de stellingen ten grondslag liggen. Met eenige aanvulling en wijziging werden de stellingen door den vereenigingsraad bekrachtigd. Bij den aanvang heeft de voorzitter nog medegedeeld, dat opgerichte nieuwe vereeni gingen te Groningen, Almelo en Dordrecht tot de Centrale zijn toegelaten. de TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 20 Juli te 1 uur. De voorzitter zal voorstellen om in deze vergadering aan de orde te stellen het opmaken van een voor dracht ter vervulling van een vacature in den Hoogen Raad. Voorts zal de voorzitter voorstellen een aanvang te maken met de behandeling o.m van de volgende wetsontwerpen: Wijziging van de wet tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine; wijziging van de wet op de invordering van 's rijks directe-belastingen; wijziging van de registratiewet 1917; verleening van enkele retorsie bevoegd heden regeling van den uitvoer van uien; regeling van den invoer van gort; beperking van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoe ring der l.o.-wet 1920; wijziging van de landbouwcrisiswet 1933 Vrijdag te 11 uur is er afdeelingsonder zoek. WIJZIGING REGISTRATIEWET. Op het wetsontwerp tot wijziging der re gistratiewet heeft de minister van financiën een nota van wijziging ingediend met het doel wegen af te snijden, die nog open staan om de heffing van het in het wetsontwerp bedoelde registratierecht te ontgaan. ERNSTIG GEWONDE MAN GEVONDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen 1 uur is in de Duinstraat te Schevenin gen een onbekende Scheveninger gevonden bij wien de slagader en alle peezen van den rechterarm waren doorgesneden. De man is ter verpleging in het Roode Kruis-Zieken huis opgenomen. Universiteit van Amsterdam; leden; prof dr. H. van Moerkerken, hoogleeraar aan dt Rijksacademie van Beeldende Kunsten; prof. G. Kernkamp, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit, Utrecht; mevr. J. Bolkestein—Kraft, secretaresse V. U. Utrecht; S. van Praag, letterkundige te Amsterdam; mej. E. C. Knappert; dr. Joh. Tielrooy, letterkundige te daarlem; dr. Nico van Suchtelen, letter- Amsterdam; dr. Nico van Suchtelen, letter kundige te Amsterdam; secretariaat mevr. Eva RaedtDe Canter, Amsterdam; dr. Her man Wolf en D. Gortzak. Postbus Amster dam, Amsterdam Z. 66; penningmeesters: Floris Vos, Naarden, en mevr. Annie v. d. eer, Amsterdam. WERKVERSCHAFFING TE STAD HARDENBERG. 235.000 voor werken in de gemeente gevoteerd. De gemeenteraad van Stad Hardenberg heeft in beginsel goedgekeurd een werkver schaffingsplan, waarvan de kosten geraamd worden op 235.000. Daarvan is 140.000 arbeidsloon en 95.000 bijkomende kosten. Het voornemen bestaat om de Oude Vecht te dempen, de arsch bouwrijp te maken, een waterleiding te graven en een haven aan t" leggen. Een deel van de markt zal opgehoogd worden, terwijl een zweminrichting gegraven zal worden, met kleuterbad en voorverwar- mingsvijver, alsmede een sportterrein, met tennisbaan, korfbalveld en een terrein voor andere spelen. VERHOOGING DUITSCHE INVOERRECHTEN. Nu weer op reuzel, van 75 op 100 mark per 100 kilo. Het Duitsche invoerrecht op reuzel is ver hoogd van 75 op 100 mark per 100 K G Het tarief voor vet is verhoogd van 36 op 60 mark. In de motiveering zegt de rijksregeering, dat invoer van reuzel en vet sedert de dollar depreciatie zeer is toegenomen Zoo werd in Januari 10.6 millioen K G. en in Februari 12.8 millioen K.G. reuzel ingevoerd; toen volgde een verhooging van het invoerrecht, waardoor de invoer in Maart 3.1 en in April 4.4 millioen K G. bedroeg. In Mei echter was deze hoeveelheid reeds gestegen tot 15-6 millioen K.G. PROVINCIALE STATEN VAN FRIESLAND EN HET FRIESCH. Gevaar voor te grooten ijver van de propaganda voor het Friesch. In het rapport van de commissie van rap porteurs over de begrooting der provincie Friesland lezen wij omtrent de subsidies aan den Onderwijsraad ter bevordering van de Friesche taal: Verscheidene leden hebben de opmerking gemaakt, dat het wenschelijk was, dat de voorstanders van de Friesche taal een waar schuwend geluid zouden doen hooren aan diegenen, die door hun overdreven liefde voor het Friesch en het Friesche eigene en een afzonderlijk Friesland en door de Staten van Friesland geschapen gelegenheid om de kennis van de Friesche taal te verspreiden door het geven van cursussen in gevaar brengen. Vele leden waren van oordeel, dat de pro vinciale subsidie voor het Friesch gevaar zal loopen, wanneer werd doorgegaan op de wijze, zooals in de maand Juni van verschil lende zijden werd gedaan. Andere leden heb ben zich in nog krassere bewoordingen om trent de subsidie uitgesproken. De commissie van rapporteurs, eveneens betreurende hetgeen is voorgevallen, vond hierin echter geen aanleiding thans voor te stellen, de subsidie te schrappen. SLACHTOFFERS VAN HET HITLER- FASCISME. Hulpcomité samengesteld Er heeft zich een internationaal comité ge vormd om hulp te verkenen aan de slacht offers van het Hitler-fascisme. Het comité stelt zich ten doel hulp te ver leenen aan alle slachtoffers van elke politieke richting en van ieder ras. Het heeft reeds den steun van zeer vooraanstaande personen in alle landen van Europa en in Amerika. Het geeft in,zes talen een „Bruinboek" uit, waar in o.a. meer dan tweehonderd daden van ter reur en vervolging, welke uit absoluut be trouwbare bron zijn gekomen, worden mee gedeeld (een Nederlandsche uitgave ver schijnt binnenkort). Verder zal het comité trachten in ons land een „contraproces naar aanleiding van het proces van den rijks dagbrand te Leipzig, te voeren, waarbij be kende juristen uit verschillende landen hun medewerking hebben toegezegd. In ons land hebben ongeveer tweehonderc kunstenaars en intellectueelen hun naam ge geven voor een dergelijke actie, die niet te gen Duitschland is gericht, maar slechts te gen die elementen in het Duitsche volk, die op de meest brute wijze alle wetten en rech ten der menschelijkheid vertrappen en die zich schuldig hebben gemaakt aan daden van terreur en vervolging. Het bestuur van het comité zal: le. de Ne derlandsche uitgave van het Bruinboek be vorderen- 2e. in September a.s. in het Concertgebouw een vergadering beleggen, waar o.a. zullen spreken: Ellen Wilkinson, Henri Barbusse, Romain Rolland. Heinrich Mann. Stefan Zweig en Egon Erwin Kisch en enkele voor aanstaande jongeren. Hier zullen opnieuw de „mensehenrechten" worden verkondigd; 3e. samenwerking tot stand trachten te brengen tusschen de bestaande comités door middel van gedelegeerden, o.a. van die der pas opgerichte artsencommissie; 4e. door middel van een verzoekschrift aan de regeering deze tot een behandeling van de minderhedenkwestie in de a s. Volken bondsvergadering trachten te bewegen. Het Nederlandsche comité bestaat uit: voorzitter: H v. d. Poll. lector aan de Rijks academie v. Beeldende Kunsten; onder-voor zitter: prof. K. R. Gallas, hoogleeraar aan de L a w n-t e n n i s. (Van een spedalen medewerker). en ONWEER. Landbouwschuur mei machines vee verbrand. Tijdens een onteer sloeg Zaterdagavond ongeveer halfnegen de bliksem in in de kapi tale landbouwschuur van den landbouwer L. Swagemakers, wonende op Nederheide, on der ae gemeente Woensdrecht. In een oogwenk stond de ruim honderd meter lange schuur in lichterlaaie; men trachtte nog de landbouwmachines, die in de schuur stonden, in veiligheid te brengen, doch slaagde hierin niet. Met deze landbouwmachines ging ook het vee verloren. De brandweer kon wegens gebrek aan water, niet blusschen. Na een half uur stonden alleen de muren nog overeind en deze werden met brandhaken omgehaald. ONTROUW PERSONEEL. Bij de gloeilampenfabriek „De Volt" te Tilburg, een zustermaatschappij van Philips uit Eiridhoven, zijn onregelmatigheden ont dekt. Twee bedienden en een opkooper zijn in arrest gesteld. De veertien-daagsche tennisshow, waar aan de beste mannelijke zoowel als vrouwe lijke mannequins uit alle werelddeelen deel namen, is weer achter den rug. Veertien da- fen achtereen met als eenige rustdag de ondag is er gestreden tusschen 128 hee ren en 96 dames. In het enkelspel zijn er slechts twee overgebleven, die in de veertien dagen niet anders dan triomphen gevierd hebben! Bij de heeren de Australiër Jack Crawford, bij de dames Helen Wills Moody. Het zijn niet slechts de tenniscapaciteiten, waarmee de kampioenen zich een weg weten te banen door het sterk bezette front. In de eerste plaats zal men een gestel moeten be zitten, dat weerstand kan bieden aan de af mattende opeenvolgende wedstrijddagen en aan de sloopende hitte zooals Wimbledon dit jaar die had, maar tevens zal de speler of speelster 'n persoonlijkheid en 'n sterk moreel moeten hebben, dat niet beinvloed wordt door de dagelijksche zenuwsloopende wed strijdsfeer en wedstrijdspanning. Daarom wordt een kampioenschap in Wimbledon zoo hoog aangeslagen, daarom mag een Wimble- don-kampioenschap ook voor een wereldkam pioenschap doorgaan. De kampioenen zijn niet slechts menschen, die louter door oefe ning met groote virtuositeit het besnaarde instrument hanteeren, zij moeten in de eer ste plaats een wedstrijdtemperament hebben dat sterk en gehard is om deze zware veer tien dagen zonder kleerscheuren door te ko men. En dat is niet te leeren, dat is een gave! Het sterkste Wimbledon. Telkenjare spreekt men zoo gaarne van het „sterkste Wimbledon", doch ditmaal zullen we eens breken met deze gewoonte. Het Wim bledon 1933 kenmerkte zich niet door het sterke spel (de tijd van een Tilden of een Co- chet of een Lacoste wordt niet gauw ge ëvenaard) doch wel door de volledige bezet ting van alle sterke spelers en speelsters en door het groote aantal jeugdige aanhangers van de tennissport die uit alle deelen van de wereld naar Engeland waren getrokken. Azië, Afrika, Amerika, Australië en Europa, zij hadden allen hun beste vertegenwoordi gers gezonden. De Aziaten hadden vier afgevaardigden gezonden, t.w. Satoh, Nunoi, Miki en Itoh, waarvan de twee eerstgenoemden de sterk- sten waren en samen den eindstrijd heeren- dubbel bereikten. Satoh, de kalme, rustige flegmatieke Aziaat, die èn in zijn spel èn in zijn persoon ondoorgrondelijk bleef; een masker dat zoowel in voorspoed als in te genspoed geen verandering toonde. Slechts tot slot van een wedstrijd een beminnelijke grijns, die echter niet anders was dan een glimlachje uit beleefdheid Hoe geheel anders was zijn landgenoot Nunoi, behendig en levendig in zijn spel, met het temperament van een Italiaan of een Franschman. Twee landgenooten, die een groot contrast vormden, doch die in hun dubbelspel prach tig harmonieerden. Daar waren de jonge Amerikanen: Vines, de wereldkampioen, Gledhill, Sutter en Stoe- fen, die allen die typische Amerikaansche speelwijze hebben: eén spel hard en sne!, waarbij de ballen met groote wreedheid over de banen geranseld worden. Stevige en spor tieve knapen, die niettegenstaande hun pres taties op het tennisveld, toch nog eenvoudige en sportieve kerels blijken te zijn. Australië had een kinderkamer naar Enge land gezonden, met den 25-jarigen Crawford als oudste. De meeste aandacht trok de 16- jarige Mac Grath niet slechts om zijn 16 len tes doch wel om zijn speelwijze. Deze jonge man heeft een slag waarvan hij het monopo lie bezit: de tweehandige backhand. Doch dat dit alleenrecht groote voordeelen met zich meebrengt, zouden we niet zoomaar durven onderschrijven. Deze specialiteit geeft bij makkelijke ballen wel voordeel, doch zoo dra de positie van den speler ten opzichte van den bal ongustig wordt, is de slag ge drongen, zoodat vele missers het gevolg zijn. Mac Grath is een vlotte speler, een we reldkampioen zien we stellig niet in hem, zeer zeker niet als hij groote waarde aan zijn monopolie blijft hechten Kampioenen in eigen land, geëerd en ge vierd als helden op de tennisbaan kwamen naar Wimbledon, met de hoop ook in 't in ternationale milieu een behoorlijk figuur te slaan. Maar Wimbledon is onmeedoogen- loos. Op afgelegen banen werden op den eersten dag reeds schoone illusies verstoord, terwijl als eenig publiek de umpire en lines- man aanwezig waren. Partijen en spelers die ongemerkt voorbijgingen. Zoo is Wimbledon; goede wedstrijden die in ons land duizenden menschen zouden trekken, spanning waar door men in extase zou geraken, wordt onbe langrijk geacht als zulk een strijd niet gestre den wordt op één der eerste banen. Het zijn niet slechts landskampioenen die reeds de eerste dagen aan de kant werden gezet, ook de tennissende jeugd is roemloos ondergegaan. De Franschen Merlin en Ber- nard, die in de toekomst de Fransche groot meesters zullen moeten vervangen, hebben niet gedaan wat van hen verwacht werd. Frankrijk dat zoo broodnoodig remplakan ten noodig heeft voor Cochet en Borotra, zal nog wel enkele jaren moeten wachten! De Amerikaansche en Australische jeugd (behoudens Vines) heeft eveneens geen groote rol gespeeld, de eenige die in de laatste acht kwam was de lange Amerikaan Stoefen. Het is weer overduidelijk gebleken, dat men zonder wedstrijdroutine, zonder het goede wedstrijdtemperament, nooit een hoofdrol zal kunnen spelen op het Wimbledon-too- neel, al heeft men zijn rol ook nog zoo goed van buiten geleerd. De Engelschman is conservatief; hij wil de oude tradities handhaven. Wimbledon wordt door hem als geheiligde grond be schouwd, waar het gracieuze tennisspel door dames in lange rokken en heeren in lange broeken beoefend wordt. In de loop der jaren hebben reeds verscheidene boosdoeners den heiligen bodem ontheiligd en de toeschou- schouwers ontstemd, door den inbreuk dien zij maakten op de vormen van den conser vatieven Engelschman. Signorita d' Alvarez, de Spaansche ex- kampioene, lanceerde eenige jaren terug op het centre court de z.g.n. rok-broek of zooals men evengoed zou kunnen zeggen, de broek rok. Een ingewikkeld kleedingstuk, dat vol gens haar meening minder belemmerend was in de bewegingen dan de lange dames rok. Deze mode heeft gelukkig nimmer navol ging gevonden! De volgende mode, die in de tenniswereld haar intrede deed. was een slag voor de kou senfabrikanten. De dames wenschten niet meer met kousen op de banen te verschijnen. Het heeft echter nog wel eenigen tijd ge duurd, voordat deze mode zoover doorge drongen was, dat de kouslooze dames ook op Wimbledon mochten verschijnen. Thans zijn we evenwel zoover, dat de dames die de ze digheid nog volkomen in acht nemen, zelfs door de Engelschen als conservatief uitge maakt worden. Tempora mutantur.... De nieuwste mode is aan de,heeren: de korte broek! Het was niet allex Austin, die kampioen Austin, die bekend staat als de voorganger dezer mode en de „shorts" in troduceerde op Wimbledon, ook enkele an dere spelers hadden reeds de voordeelen hier van ingezien. Dat de korte broek ingang zal vinden, gelooven we stellig, want niemand minder dan Cochet had op één der laatste dagen de pijpen van zijn lange broek afge knipt Een mode, die prettig voor den speler maar die stellig iets aan de gratie van h< spel ontneemt. „Klap niet voor een doublé fault". >,Ap* plaudiseer niet slechts voor één speler, geeft den anderen ook wat hij toekomt". „Applau- diseer niet voor een netbal". Ziehier enkele wenken voor de toeschouwers, wenken die ieder jaar vóór in het Wimbledon-program- ma zijn opgenomen. Volkomen overbodig zult ge zeggen, vooral daar het Engelsche publiek, dat naar tenniswedstrijden gaat en vele guldens voor een plaats neertelt, wel zal weten welke gedragslijn het moet volgen. Is de Engelschman niet de sportsman bij uitnemendheid, is hij niet eerlijk in winst eo verlies? 47. Heel statig liep ons tweetal een paar gangen door en kwamen een hutbediende tegen, die een eerbiedige Salaam, dat is een Oostersche groet, voor hen maakte. Sim begon te giechelen, maar Wo-Wang bleet een en al ernst; hij gaf een trap achteruit, als sein aan Sim om zijn gemak te houden. aan Jon''0''6!- 6en V0'Êende gang door en zagen een bordje Eetzaal"^' St°nd: i:PininÖ Room". Dat beteekent T Wo-Wang aan Sim uit, dus zullen we eindelijk kunnen stillen. Ze hadden er wel heen willen delen)1' maar kleeding gebood hun er in stiil heen te wan-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6