DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY £auds en JuUéotm ^Binnenland Rotterdam, fn gezelschap Tan een vriend, goeden sier gemaakt. Uit een vraag van den verdediger bleek vervolgens dat deze eerste getuige geen blanco strafblad heeft; verdere vra- ge«. ter demonstratie van zijn onbe trouwbaarheid werden door den presi dent, mr. Dons, met beslistheid afge- wezen Een weduwe, die door de verdediging als getuige a decharge was opgeroepen, verklaarde dat zij den morgen van het ongelnk bij den koopman op visite is geweest en dat deze, naar zij zeker w ist, tot half twaalf thuis was gebleven De tweede, door de verdediging opge roepen getuige, die thans gevangenis straf ondergaat en die te Rotterdam met den koopman op stap is geweest, kwam met een verklaring voor den dag, die er a. heel weinig toe bijdroeg om den ver dachte te ontlasten. Hij zeide n.1. van den boodschappenjongen en van den koop man zelf vernomen te hebben, dat eerst genoemde een groot bedrag aan geld te vervoeren zou krijgen en dat de koop man dat geld volgens afspraak zou over nemen. Requisitoir. Het O. M., mr. Van Arkel achtte bewe zen, dat verdachte door het ensceneeren van een schijnongeluk het heeft willen doen voorkomen, dat het geld was zoek geraakt, al zal een zoo ernstig ongevai, als heelt plaats gehad, wel niet in zijn bedoeling hebben gelegen Voor spr staat vast dat, toen verd. het water in reed, hij het geld reeds had afgegeven In 1929 is verd. door den kinderrechter wegens diefstal ter beschikking van de regeering gesteld, met een proeftijd van drie jaren, dien hij goed heeft door staan. In het onderhavige geval is hij echter op doortrapte wijze te werk ge gaan. Spr. eischte verooi deeling van verdachte tot een jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. J. Hiegentlich cri- tiseerde het feit, dat het O. M. tot staving van de tenlastelegging voornamelijk de verklaringen van twee hoogst onbe trouwbare getuigen heeft gebruikt. PI. achtte het tenlastgelegde allerminst .be wezen en concludeerde derhalve tot vrij spraak. De koopman, die hierna terzake van heling der 700 terecht stond, ontkende ook elke schuld. Het O. M. achtte echter ook in dit geval de tenlastelegging be wezen en eischte eveneens een jaar ge vangenisstraf. Uitspraak in beide zaken op 1 Aug VECHTPARTIJ. Eisch anderhalf jaar gevangenis straf. Op 28 April LI. was in een kosthuis Aan de Boomstraat te Amsterdam ruzie ontstaan tusschen een paar kostgangers. De Italiaansche beeldjeskoopman J. B. F. C. werd door een van zijn tegenstan ders met zooveel kracht tegen een deur gesmeten, dat de glazen ruit aan splin ters vloog. De Italiaan zelve liep een verwonding in de zij op: dit belette echter niet, dat hij overeind sprong en een 68-jarigen koopman, die zich ook in het gezelschap bevond, aanvloog. Deze, een zekere C. F. v. d. M., trok hierop zi|n mes en bracht den Italiaan een steek in den rug toe, tengevolge waarvan deze zulke verwondingen opliep, dat hij ge- ruimen tijd in een ziekenhuis heeft moe ten doorbrengen. Gisteren heeft v. d. M. zich wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel voor de Vacantiekamer to verantwoor den gehad. Het slachtoffer zelve was niet aan wezig. Niet kwam vast te staan, of de Italiaan verdachte het eerst een klap had toegebracht: wel bleek, dat verdach te feitelijk niets met de vechtpartij te maken had gehad en den Italiaan in den rug had gestoken, toen deze van den grond was opgestaan. De Italiaan stond bekend als een rus tig, bezadigd mensch; een aantal buurt bewoners hadden een stuk ondertee kend, waarin dit wordt bevestigd en brachten dit ter kennis van den officier. Het O. M. eischte wegens het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 1 Augustus. REQUEST VAN DE INDUSTRIE EN HANDELSRAAD VOOR LAND- EN TUINBOUW. De vraag, oi er ingevolge de Landbouw- crisiswet 1933 een import- en export-monopo lie zal komen, houdt velen bezig. Vooral in handelskringen is men bevreesd, dat hier door de persoonlijke vrijheid zal worden aangetast. Het bestuur van den Industrie- en Han- delsraad voor land- en tuinbouw heeft eenige dagen het betreffende wetsontwerp behan deld, waarna het resultaat der besprekingen door middel van een request aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal bekend is ge maakt. In het request wordt de noodzakelijkheid erkend, dat door een meer gecentraliseerde De Handefsraad heeft krachtig geprotes teerd tegen de aangekondigde monopolisee- ring van den import en den export van fruit, zuidvruchten en warmoezerijgewassen, waar bij geen enkel overleg heeft plaats gehad met de bij dezen ex- en import betrokkenen. Van de regeering wordt verwacht, dat genoemde belangengroepen de gelegenheid krijgen om hunnerzijds alle gewenschte inlichtingen te geven, voor dat er gedecreteerd wordt, dat er een export- en importmonopolte moet ko men. organisatie meer systeem in de tot stand ge komen steunregelingen wordt gebracht. Men brengt echter drie bezwaren naar voren, n.1. tegen de hernieuwde beperking der bevoegd heden van de volksvertegenwoordiging, aan gezien de beraadslagingen in de Staten-Ge- .neraal voor het bedrijfsleven den vóórnaam- sten waarborg bieden, dat bij het nemen van maatregelen met de economische structuur van het betreffende bedrijfsleven in vollen omvang rekening zal worden gehouden. Ver der tegen de verstarrende uitwerking der steeds toenemende overheidsbemoeiingen op het bedrijfsleven en ten derde tegen het 'ver rassende karakter der te nemen maatregelen. Deze bezwaren zou de Handelsraad willen wegnemen door aan de commissie de ver plichting op te leggen, dat belanghebbenden worden gehoord alvorens tot besluiten wordt overgegaan en dat nog een vrije handelaar aan de commissie wordt toegevoegd, DE CONTINGENTEERINü VAN AARDAPPELEN IN BELGIE. De invoer van aardappelen naar België is gecontingenteerd geworden, doch naar wij vernemen is het contingent bepaald op 100 pCt. van den gemiddelden invoer van 1929, 1930 en 1931, wat niet zoo buitengewoon bezwaarlijk kan worden genoemd. Maar of het mogelijk zal zijn, om onder de gegeven omstandigheden nog aardappelen in België in te voeren, is een andere zaak, want in België is ook een teveel. Vooralsnog zal er dus van uitvoer naar België niet veel komen, of België zou het surplus nog moeten kunnen wegwerken. Hieruit blijkt al weer, dat België een wa kend oog gericht houdt op de invoer van bui tenlandse^ producten. Van handelszijde wordt dan ook opgemerkt, dat bij ons, met den grooten overvloed, de invoer van Malta- en Italiaansche aardappelen nog maar zonder eenige beperking doorgaat, terwijl mensch en vee den Hollandschen voorraad van ver leden jaar niet heeft kunnen verorberen. Moet het met het nieuwe gewas weer dien kant op gaan? vraagt men zich af. Als geen maat regelen worden genomen, zal een herhaling van de ellende van den overvloed niet uit blijven. Nu, die herhaling is er reeds. Verleden jaar konden de vroege aardappelen alle toch nog verzonden worden. Toen geraakte er niets naar de belt. Thans kunnen echter groote partijen den minimumprijs niet opbrengen en worden voor veevoeder gebruikt. Het is dus dit jaar nog weer erger dan verleden jaar, toen het alleen in den natijd onmogelijk was, de aardappelen af te zetten. Zal nu de tijd dan zijn gekomen om maat regelen te treffen? BOLLEN-MALAISE. Een toomelooze cultuur-uitbreiding. De heer W. A. Philippo schrijft in het orgaan der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur o.a. het volgende: „Aangezien in land- en tuinbouwkringen het tegenwoordig zoo de gewoonte wordf, om bankier en hypotheekgever als zondebok te gebruiken, wilde ik er toch wel even op vijzen, dat de meeste narigheid in ons be drijf behalve dan aan de ongunstige con junctuur, geweten moet worden aan verkeerd inzicht bij den hypotheek- of credietnemer dit bewijst de toomelooze cultuuruitbreiding Ook wel door de adviezen welke de kweeker kreeg van dengene welke hij als zijn meer dere in deskundigheid beschouwde. Immers, wanneer een tuinder bij den credietgever kwam vragen om een extra cre- diet voor kassenbouw, welke de tuinbouw- leeraar hem voorgehouden had als zeer noodzakelijk te zijn voor moderniseering van zijn bedrijf, dan moest de credietgever we' aannemen dat dit inderdaad waar zou zijn. Ook wat betreft bloembollenkraam-uitbrei- ding, moest de kweeker wel door openbare aanbevelingen en raad van pootgoeahande- Iaren tot ae overtuiging komen, dat hij zich daarvoor gerust in de schuld kon steken Eenige jaren geleden, toen het den kweeker en tuinder goed ging en er wèl ruim geld verdiend werd, heeft blijkbaar niemand deze menschen aangeraden om ook voor een kwa den dag wat opzij te leggen. Wel zijn velen van die adviseurs en deskundigen er nu als de kippen bij om het bankkapitaal als de „béte noire" af te schilderen; dit is wel zeer gemakkelijk, maar men kweekt er een geest mede, zooals er nu in Duitschland bestaat, namelijk om zich van beloften en verplichtin gen niets aan te trekken, en toont er mee weinig begrip te hebben van de waarde van crediet, ook voor tuinbouw en bollencultuur" DE CENTRALE KALIPROEFVELDEN De heer S. Vlaar, te Hensbroek, controleur van den dienst der proefvelden, schrijft ons: Zaterdag waren wij in de gelegenheid de Centr. Kaliproefvelden te Heael en Ammer- zoden te bezoeken. Wij meenen goed te doen om eens een en ander van onze bevindingen op deze plaats te bespreken. Deze velden zijn aangelegd om de landbouwwetenschap be hulpzaam te zijn en de verschijnselen van kaligebrek bij elk gewas te leeren Kennen. Naast voldoende fosforzuur en stikstot eventueel ook kalk, is het veld verdeeld in 3 strooken, waarvan 1 strook volledig kali, 1 strook geen kali en 1 strook kalve kalibemes ting ontving. Hierop worden te Hedel 16 ge wassen verbouwd. Op alle gewassen was een duidelijk verschil te zien. Daar er echter vele zijn, die voor onze streek buiten beschouwing kunnen blijven wil jk er enkele bespreken. Op het perk met tuinboonen en augurken waren de verschillen enorm. De augurken willen op grond zonder kali in het geheel niet mesr groeien, en gaan ten gronde door kali gebrek. Als wij dan nagaan dat de andere mest- sioffen wel worden gestrooid, begrijpt ieder hoe roekeloos het is één meststof weg te la ten. Ook de aardappelen leden stérk aan ge brek aan kali; 't „zonder-perceel" was reeds afgestorven, terwijl de andere nog in vollen wasdom stonden, alsmede de aardbei, die op grond zonder kali alleen tot bloei komt, daarna afsterft terwijl halve kali, minder vrucht oplevert, die tevens niet zoo smakelijk is. Stamboonen zijn ook een gewas dat sterk lijdt aan kaligebrek, zonder kali levert het bijna geen oogst meer op. Typisch was het verschil in bloei van mos terd- en blauwmaanzaad, vooral de laatste. De strooken met kali bloeiden reeds, die zon der zijn wel 14 dagen achter. Bij de zaden haver, gerst en dergelijke kwam ook de kwestie van het legeren naar voren, dat op zonder kali veel sterker optrad. De vele land- en tuinbouwonderwijzers, en ook andere heeren, die aanwezig waren, spraken een woord van lof over den keuri- gen aanleg, en het groote nut dat van deze proefvelden uitgaat Zij worden dan ook druk bezocht. Hierna werd een bezoek ge bracht aan een veld van 32 perceelen waar op zaaizaad en pootgoed zijn verbouwd van proefvelden waarvan het vorig jaar de ge wassen met en zonder kali apart zijn gehou den, teneinde de kalibemesting na te gaan. Een woord van lof is zeer zeker op zijn laats voor het initiatief dat hier is genomen. >e kwaliteit van zaai- en pootgoed is van groot belang. Er valt hiervan nog weinig te vermelden, alleen vertoonen zich nu reeds resultaten. Alles bijeen is een bezoek aan deze velden wel de moeite waard, vooral voor hen die leiding geven in land- en tuinbouw. KOEDIJK. Door 57 tuinders gezinnen zijn bij de gemeente bonnen aangevraagd voor nood zakelijke levensbehoeften. KOOPEN EN VERMALEN VAN NIET-ERKENDE TARWE. De besturen der Tarwe-Organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland vestigen de aandacht der tarwetelers nog eens op het feit, dat het verboden is andere dan zelf ver bouwde tarwe van den laatsten oogst op het bedrijf te hebben. De organisaties kunnen schriftelijke vergunning geven tot het koopen van tarwe voor voederdoeleinden. Deze vergunning wordt alleen afgegeven, indien de bedoelde tarwe, ook al is deze gekleurd, is vermengd met gerst. Het is voorgekomen, dat een tarweteler, ondanks vorenstaande voorschriften, tarwe heeft gekocht en voor eigen behoefte (bak ken van brood) heeft doen vermalen. Teneinde iedere twijfel uit te sluiten zij medegedeeld, dat zulks ten strengste is ver boden, zoowel op grond van het tarwebe- sluit, als op grond der voorschriften en Be stuursbesluiten der Gewestelijke Tarwe-Or ganisaties. Tegen overtredingen zal streng worden opgetreden. SPECIALE AUTOWEGEN. Object voor werkverschaffing. Op het gister in het Koninklijk Instituut van Ingenieurs te 's-Gravenhage gehouden congres van de Nederlandsche Vereeniging voor auto-snelwegen heeft het bestuurslid J. M. A. Kroes een rede gehouden over de noodzakelijkheid van speciale autowegen. Spr. gaf allereerst een definitie van het begrip „speciale autowegen". Dat zijn we gen, waarop geen andere dan door motori sche tractie voortbewogen voertuigen wor den toegelaten en waaibp zich geen of nage noeg geen kruisingen a niveau bevinden. Deze autowegen dienen ten minste vier rij banen te hebben, nl. twee voor het opgaande en twee voor het neergaande verkeer, terwijl het Wenschelijk moet worden geacht dat in het midden een scheidingswand van onge veer twee M. hoogte is opgetrokken, zoodat men nimmer last heeft van z.g. tegenlichten. Deze scheidingswand kan achterwege blij ven, indien de autoweg wordt voorzien van een goede natrium-verlichting, zoodat de koplichten van den wagen niet behoeven te branden. Het wegdek dient van een zoodanige sa menstelling te zijn dat de grootst mogelijke harmonie met het rubber der banden wordt bereikt, dat de kleur van den weg ook bij nacht licht blijft en dat geruischloos en tril- lingvrij met groote snelheid kan worden ge reden. Boomenrijen zijn langs den specialen auto- ;g overbodigzij leveren gevaar op voor de veiligheid van den weggebruiker en boven dien veroorzaken in den herfst de afvallende bladeren bij regenweer groote slipgevaren. Onder zekere voorwaarden mag men ook het motorrijwiel op den specialen autoweg toelaten, omdat hij op den gewonen weg nog gevaarlijker is. Nederland telde twintig jaren geleden nauwelijks 2000 auto's, tien jaar geleden 23.000, vijf jaar geleden 83.500 en thans, Juli 1933, zijn er op zijn minst 175.000 (met inbegrip van de ongeveer 35.000 motorrijwie len). Voor Nederland voorziet spr. binnen wei nig jaren een economische mogelijkheid van één auto per twee gezinnen. De speciale autoweg is noodzakelijk in de eerste plaats terwille van de veiligheid. Op grond van andere verschillende gegevens mag worden aangenomen dat er gemiddeld jaarlijks 500 personen in Nederland sneu velen en 2500 worden gewond bij ongeval len door het verkeer. Uiteraard komt een be langrijk deel hiervan op rekening van het mengen van snel- en langzaam verkeer op denzelfden weg. Het aanleggen van nevenpaden voor langzaam verkeer, waaronder wij verstaan paardentractie, wielrijders en voetgangers, brengt geen afdoende baat. Niet slechts is dit een ontzettend dure en onpractische me thode omdat dan voor eiken weg van eenig verkeersbelang minstens 40 M. grondbreed'.e noodig is, terwijl volgen deze reeds lang ver ouderde, maar helaas nog altijd toegepaste methode diverse wegdekken en boomenrijen moeten worden aangebracht, maar ook de veiligheid is er niet mee gebaat, omdat het gevaar, dat de een of andere wandelaar of fietser plotseling van terzijde op den auto weg opdoemt, aanwezig blijft. Bovendien toont de practijk aan dat op den langen weg van die nevenbanen heel weinig gebruik wordt gemaakt. Zonder eenige schade voor het algemeen belang kan dat nevenverkeer naar de bestaande oude wegen worden verwezen. Spr. vestigde voorts de aandacht op het element werkverruiming, dat bij uitstek in den bouw van speciale autowegen schuilt en dat vooral in dezen tijd met beide handen dient te worden aangegrepen. Nog altijd loo- pen er een kleine 300.000 menschen werkloos in Nederland rond, die de gemeenschap honderden millioenen per jaar kosten. Bij den aanleg van speciale autowegen kunren tienduizenden personen werk krijgen, dat onmiddellijk na voltooiing zijn rente voor de gemeeschap afwerpt. Het wegenfonds levert jaarlijks bijna 25.000.000 op. Trekken we daarvan 7*3 millioen voor de rijwielen af, dan blijft er toch YIV» millioen over voor het aanleggen van autowegen. Ook het bedrag, dat de 175.000 autohouders per jaar aan tijdverlies, reparaties en benzine te veel uitgeven, door dat de wegen ondoelmatig zijn, is op 17^4 millioen berekend, n.1. 100 per auto en per jaar. Dat is tezamen 35 millioen per jaar, op rekening van de autohouders. De benzinebe lasting is daarbij nog buite.1 beschouwing gelaten. Bij het zonder eenigen twijfel toenemend gebruik van auto's wordt dit jaarlijks door de autohouders op te brengen bedrag nog aanmerkelijk grooter. Daarmede kan de ge meenschap tal van speciale autowegen .aan leggen. En indien het Rijk dan nog geld te kort komt, dan bestaan er nog de zg. buiten gewone middelen. Er zijn nl. milliarden in liquiden vorm beschikbaar en er is honger naar goede beleggingswijzen. De speciale autoweg van Den Haag naar Amsterdam dient te worden doorgetrokken tot den afsluitdijk en vandaar moet aan den Frieschen kant een speciale autoweg aan sluiten op Leeuwarden en Groningen naar de Duitsche grens. Ook via ZwolleMeppel is een speciale autoweg naar het noorden des lands noodig. De wegverbinding Den HaagUtrecht, de vermaarde weg met 'n 72 bruggetjes en tien tallen gehuchtjes is eveneens zeer slecht. Spr. achtte voor den specialen autoweg beton het meest geschikte materiaal. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Een 20-jarig meisje verdronken. Gistermiddag was te Katwijk aan Zee een vijftal personen aan het baden in zee, onge veer bij de uitmonding van het Rijnlandsche uitwateringskanaal. Men waagde zich te ver in zee, waardoor op een gegeven oogenblik vier van hen zich in levensgevaar bevonden. De politieagent J. van Duivenvoorde en vier Katwijkers sprongers onmiddellijk in zee er. wisten drie personen behouden aan bet strand te brengen Een dame was bewuste loos geraakt, doch kwam spoedig weer bij. De vierde persoon, mej. H., oud 20 jaar, woonachtig te Delft, kon men niet tijdig ge noeg meer bereiken. Het slachtoffer is ver dronken. Haar lijk is gisteravond circa 8 uur aan gespoeld en naar het lijkenhuis op de be graafplaats overgebracht. DE STAKING TE IJMUIDEN. De boycot opgeheven. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders deelt mede, dat in verband met de opheffing van de staking in het visscherijbedrijf te IJmuiden de boycot, die door den bond tegen door tijdens de sta king uitgevaren treiters aangevoerde visch was uitgesproken, is opgeheven. Alle op den boycot betrekking hebbende maatregelen zijn ingetrokken. De reeders willen geen contract aangaan met de Federatie onder haar huidige leiding. In de gisteren gehouden ledenvergadering van de Vereeniging van reeders van vis- schersvaartuigen te IJmuiden werd aan het bestuur grooten dank gebracht voor de wij ze, waarop het de laatste weken tegenover de IJmuider Federatie was opgetreden. On- der de huidige omstandigheden en met de bestaande leiding van de IJmuidtr Federatie was men niet geneigd het contract te teeké! nen. Vervolgens heeft een bespreking plaats ge had met eenige hoofdbestuursleden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, waarop de voorzitter van dezen bond, de heer Brautigam, toezegde .eenige malen te IJmuiden te zullen komen om daar de leiding der zaak op zich te nemen. Vermoedelijk zal een reorganisatie in het bestuur der IJmui der Federatie hiervan het gevolg zijn. DE MELKPRIJS. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat voor de periode van 23 Juli tot en met 5 Aug, 1933 de prijs voor het taxe-gedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, voor de verschillende soorten melk is vastge steld op 4 3/4, 5 en 5 1/4 cent per liter en dat het bedrag der afdracht op andere in con sumptie gebracht melk is vastgesteld op 2K cent per liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. VIERHONDERD GOUDEN TIENTJES ONTVREEMD. Waren ter verzending aan de post toevertrouwd. Naar de politie van het bureau Warmoes- straat te Amsterdam mededeelt, is te Am sterdam op 4 Juli ontvreemd een postpakket, inhoudende vierhonderd gouden tientjes. Hun, die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, wordt verzocht zich te vervoegen aan genoemd bureau of zich aldaar bekend ti willen maken. DE LEIDING VAN „LfET ANKER". Regeeringsmaatregeien tegen bur* gemeester Versiegen? „De Telegraaf" zegt uit de beste bron te vernemen, dat de regeering inznke de hou ding van den burgemeester van Koog aan de Zaan, den heer A. G. A. Verstegen, die, zoo als bekend, een leidende rol heeft bij het op nieuw doen verschijnen van „Hef Anker niet lijdzaam zal blijven Binnen zeer korten termijn zijn van rijkswege stappen te ver wachten. ZAANDAMS MOEILIJKHEDEN. De tegen gistermiddag uitgeschreven ver gadering van B. en W. van Zaandam is af gelast. Vermoedelijk houdt dit verband met de vergadering van de sociaal-democratische raadsfractie, die Maandagavond is gehou den, ter bespreking van den politieken toe stand van het oogenblik. Op deze vergade ring waren, behalve de leden der s.d.a.p.sche fractie, ook tegeswoordig de partijvoorzitter Oudegeest en burgemeester Ter Laan. CONFERENTIE VAN GEROYEERDE VAKVEREENIGINGSLEDEN. Zondag j.1. werd te Enschedé een bij eenkomst gehouden van vertegenwoor digers der leden van de O. S. P., die ten gevolge van hun actie zoowel in de Vak- vereenigingen van het N. V. V. als van het N. A. S. zijn geroyeerd. De conferen tie, die door afgevaardigden uit vele plaatsen in het land werd bezocht en waar het woord werd gevoerd door ge royeerde textielarbeiders, bouwvakar beiders, metaalbewerkers, transportar beiders, schildersgezellen, handels- en kantoorbedienden en leden van den modernen Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel, nam met algemeene stemmen eenige resoluties aan, waarin werd geconstateerd dat de leiding van het N. V. V. met schending der demo cratie in de organisatie leden van do O. S. P heeft geroyeerd, omdat zij een politiek aan de orde stelden, die do strijdvaardigheid der vakbeweging moest vergrooten Deze leden, op wie als organisatiemenschen niets viel aan to merken en waarvan de meesten een eer volle loopbaan in de vakbeweging ach ter zich hadden, zijn geroyeerd op grond van hun politieke overtuiging. Deze royementen krijgen bovendien het ka rakter van broodroof, doordat de uitkee- ring der vverkloozen na royement uit hun vakbond aanzienlijk verslechterd wordt. De royementen dienen slechts om de reformistische leiding do handen vrij te laten bij de door haar gevolgde voor de arbeidersklasse noodlottige po litiek In de andere resoluties wordt gecon stateerd, dat in het N. A. S. dezelfde ten- denzen opkomen als in het N. V. V., ter wijl de politiek der Communistische R. V O 's ten volle wordt verworpen. Tenslotte droeg de vergadering het par tijbestuur der O. S. P. op de mogelijk heid te onderzoeken van een regeling om de materieel» schade, die de gero- yeerden door het royement ondervinden, te ondervangen. 49. Zc bereikten de bewuste eetzaal en de deuren werden wijd open geworpen door twee bedienden, die in gebogen houding bleven staan tot Zijne Majesteit voorbij was. Door een ander werden zij naar een rijk voorziene tafel geleid. Wat stonden daar een uitgelezen gerechten op. Als hongerige wol ven vielen ze op al die heerlijkheden aan; Sim wist niet hoe hij v°rk en mes moest hanteeren en verorberde alles met zijn tien geboden» 50. De gasten die zich in dè Dining-room bevonden, zagen met verbijstering naar dit tweetal, dat volgens hun manieren Lllnprc0S? th nS hoordenin Plaats van op zoon schip. De kenners stootten elkaar veelbeteekenend aan en de hofmeester Dieet met open mond staan kijken hoe Sim de tafelwijn al« water naar binnen slokte#

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6