WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN KLOOSTERBALSEM EN DACHT TE BEZWIJKEN Dank Zi] KLOOSTERBALSEM fs zij weer gezond en vroolijk AKKERS origineel ten inzage BRANDEN. BERGEN. OTERLEEK. maar dat voor 1933 deze daling ten volle in rekening is gebracht. Bij een opgave der be lastinginspectie van een hoofdsom van 2.800.000 is door het college aangehou den een hoofdsom van 2.300.000 en ook nu nog mag ten volle verondersteld, dat deze aanneming niet te laag is. Als men rekent, dat contribuabelen zullen opbrengen in hoofdsom een 8 millioen en dit slaat plotseling op 2Vi millioen, is dat een catastrophe, waarmee niemand rekening kon 'houden. Inderdaad zal ook 1932 met een zeer aan zienlijk tekort sluiten. De dekkingsmogelijk heden zij in het college nog niet besproken. ,Spr. was persoonlijk zeer beslist tegen een crisisfonds. Ook hij was van meening dat .geen kapitaaluitgaven meer mogen gevoteerd zonder aangegeven dekking. De uitgaven der provincie, subsidies en dergelijke zullen 'tot het uiterste moeten beperkt. J MOTIE VAN AFKEURING TEGEN EEN WETHOUDER VAN ZANDVOORT In de Donderdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Zandvoort is zeer uitvoerig gediscussieerd over een motie-Druyf c.s., waarin wordt uitgespro ken, dat weth. Molenaar niet in staat is de belangen der gemeente op de juiste wijze te .behartigen en dat bovendien telkens blijkt, dat genoemde wethouder steeds weer met op zet de belangen der gemeente schaadt. De meening werd uitgesproken dat het in het ;belang der gemeente is, dat weth. Molenaar zijn zetel ter beschikking van den raad stelt en dat, indien hij dit niet doet, de raad alle .mogelijke maatregelen zal nemen, welke noodig zijn. Men betoogde van verschillende zijden, dat weth. Molenaar heeft gefaald en dat hij, door raadsbesluiten niet uit te voeren, zien eigenlijk onmogelijk heeft gemaakt. De wet houder zou bovendien de leider zijn van alle hetze tegen raadsbesluiten, die hem niet aan staan. De heer Paap hield een betoog ten gunste van den heer Molenaar. „Wij willen niet'', rei hij, „door zoo'n zootje menschen (men riep „forensen") geregeerd worden''. Ook anderen meenen, dat men de fouten niet zoo breed moet uitmeten; er is altijd tegen wethouders geageerd in Zandvoort, zegt weth. Slegers. Men rekte de tegenstelling geboren Zand- voorstersforensen nog wat uit, waarna wet houder Molenaar sprak over knoeierijen, waarvan de badcommissie meer' zou weten; ook zou er met ligstoelen geknoeid zijn; voorts bij de inrichting van het Zuiderbad Spreker had steeds gehandeld in het belang yan de gemeente. De heer Geers kwam als lid van de bad commissie tegen de beschuldiging van weth. Molenaar op. Ten slotte werd de motie met 6 tegen 4 vtemmen aangenomen. 1 SALARISKORTING. Bij het personeel van de vleesch- keuringsdiensten. Bij Kon. besluit zijn de beroepen van den gemeenteraad van Oostdongeradeel en van den gemeenteraad van Westdon geradeel tegen de besluiten van Gedepu teerde Staten van Friesland, waarbij goedkeuring is onthouden aan hun be sluiten, om op de salarissen van het per soneel der vleeschkeuringsdiensten, evenals op die der andere gemeenteamb tenaren, over 1933 'n korting van 10 pet. toe te passen, ongegrond verklaard, uit overweging, dat in verhouding tot de aan de betrekking van keurinersveearts, hoofd van dienst, en van hulpkeurmees- ter in de beide gemeenten verbonden werkzaamheden de thans door die amb tenaren genoten wedden niet van dien aard zijn, dat een extra-korting van 10 pet. over het jaar 1934 gerechtvaardigd zou zijn. DE JOODSCHE WERELD CONFERENTIE. Resolutie aan den Volkenbond. Op de Joodsche Wereldconferentie werd gisteren besloten de volgende resolutie aan den Volkenbond te doen toekomen: Aangezien tienduizenden loyale, rustige en de wetten gehoorzamende Duitsche bur gers van joodsch geloof en joodsche afkomst uit hun tehuizen in Duitschland zijn verdre ven door onverdragelijke heerschappij van terreur, huichelarij, fanatisme, ras- en ge loofsvervolging en vrees voor bloedbaden en pogroms, aan welke de Duitsche joden in dat land zijn onderworpen geweest en nog zijn en Aangezien vele dezer vluchtelingen niet in staat waren of zijn zich passen te ver schaffen, die hen rechtigen Duitschland te verlaten en in behoeftige omstandigheden verkeeren door de weigering van hun regee ring, hun toe te staan, geld en eigendom mede te nemen en tengevolge hiervan en door de over de geheeie wereld heerschende werkloosheid de landen, waar zij hun toe vlucht zoeken, niet in staat zijn, hu* een be staan te verschaffen en het noodig is gewor den dat met spoed een beroep om hulp op den Volkenbond wordt gedaan en Aangezien tengevolge van de onderdruk king van de vrijheid van het woord en de vrijheid van drukpers in Duitschland, ge paard gaande met een uitgebreid stelsel van regeeringsoropaganda, gedurende maanden gevoerd en nog gevoerd wordende in het buitenland door het dictatorschap, dat thans Duitschland regeert, de volledige omvang van de kwellingen, de gewelddaden, de on derdrukking en vervolging, waaronder de Duitsche joden hadden en hebben te lijden, en de vele gevallen van verhongering en zelf moord, die daarvan het gevolg zijn, niet hebben kunnen bekend worden en niet bekend worden, verkleind worden en verdraaid, zoo dat de beschaafde wereld slechts een vage voorstelling heeft van deze onuitsprekelijke situatie en Aangezien hierbij wordt uitgesproken, dat de tegenwoordige Duitsche regeering door de meedoogenlooze doorzetting dezer cam pagne, welker uiteindelijk doel het is, alle Duitsche joden uit te roeien of uit hun ge boorteland te drijven, zekere belangrijke be palingen yan het verdrag van Versailles en zekere plechtige schriftelijke beloften, aange gaan ten overstaan van de geallieerde en ge associeerde mogendheden, heeft geschonden, Worde besloten: 1. Dat tot den Volkenbond de petitie zal worden gericht, een commissie of een rappor teur te benoemen en naar Duitschland te zenden, die tot taak zal hebben te onderzoeken en te rapporteeren, de feiten en omstandig heden in verband met de vervolging der Duitsche joden en speciaal rapport uit te brengen over het gevangen houden, de mar telingen van Duitsche joden, het hongeren en het plegen van zelfmoord, dat naar be weerd wordt in Duitschland onder de huidige regeering voorkomt; 2. Dat door een petitie aan den Volken bond thans zal worden getracht, „Nansen"- passen te verschaffen aan de Duitsche joden, die in staat zijn Duitschland te verlaten of die het hebben verlaten zonder pas, welke Nansenpas hun in staat zal stellen Duitsch land te verlaten of indien zij Duitschland hebben verlaten, zich in het bezit van hun geld en eigendom te stellen, zooals ook ge daan is door den Volkenbond in de Russi sche kwestie 3. Dat een procedure zal worden ingeleid voor den Volkenbond, opdat de hand worde gehouden aan de vakvereenigingsbepalingen in het Verdrag van Versailles, die flagrant zijn geschonden door de uitsluiting en het uitdrijven van alle Duitsche joden uit de vakvereenigingen en opdat de Duitsche regeering zal worden gedwongen hen weder in hun vakvereenigingen op te nemen; 4. dat tot den Volkenbond de petitie zal worden gericht tot het handhaven en uitbrei den van de bepalingen van het Verdrag van Versailles over de bescherming van minder heden door deze bepalingen toe te passen op deb escherming van der ontrechte Duitsche joden en tot het handhaven vn de schrifte lijke beloften, door Duitschland aan den bond gedaan ter gelegenheid van de onder handelingen over het verdrag van Ver sailles en inhoudende, dat het de minder heden binnen zijn grenzen zou beschermen; 5. dat de petitie tot den Volkenbond zal worden gericht tot het inroepen en onmiddel lijk in werking stellen van de hulpclausules in het verdrag van Versailles ten gunste der Duitsche joden, die nog in Duitschland zijn zoowel als ten gunste van de joden, die uit Duitschland zijn gevlucht. TRAGISCHE VONDST. Badknecht te Scheveningen ontdekt een lijk in een badkoetsje. Toen gistermorgen de afd. Zeebaden van de Mij. Zeebad Scheveningen werd geopend en kort voor het aanvangsuur het personeel de noodige voorbereidselen trof, ontdekte de badknecht Arie Knoester in het rayon dat hij bedient in een der cabines tot zijn grooten schrik het lijk van een man van middelbaren leeftijd. Hij waarschuwde direct den direc teur van de baden, den heer Hogervorst, die zich met de politie in verbinding stelde. De Geneeskundige Dienst constateerde, dat de dood reeds circa 8 uur te voren moest zijn ingetreden, zoodat terecht wordt vermoed, dat gisteravond laat na of tijdens het vuur werk, iemand blijkbaar is gaan baden en ge dacht heeft: Ik zal maar een koetsje van de Maatschappij gebruiken. Tijdens het vuur werk is natuurlijk alle aandacht van het pu bliek daarop gevestigd en staan de koetsjes zonder toezicht en het is ondenkbaar, dat men zou bemerken, wanneer iemand zich daarin zou verschuilen. De bader is toen onwel geworden en naar alle waarschijnlijkheid door een beroerte ge troffen, althans de verschijnselen, die daarop wijzen, waren volgens de mededeelingen aanwezig. De politie heeft het lijk vervoerd en vast is komen te staan, dat de sedert gis teren vermiste heer Velleman uit Rotterdam de ongelukkige was. SLACHTOFFER VAN DE HITTE. De 35-jarige schilder J. S., uit de Lom bardstraat te Rotterdam is gisteren, ter wijl hij werkzaam was in de Van Oldenbar- neveltstraat, door de warmte bevangen. Hij viel van de ladder en werd in bewusteloozen toestand 'naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. IN LEEUWARDEN GEEN STRAPERLO. B. en W. van Leeuwarden hebben afwij zend beschikt op een verzoek van den heer C. N. Vermolen tot het organiseeren van het straperlo-spel in zijn inrichting op de kermis te Leeuwarden. ONTAARDE NEDERLANDERS. Erkend door de N.S.D.A.P. Na de agenten van Stalin c.sdie wij in de z.g.n. Communistische Partij Holland be zig zien, zijn gedurende den laatsten tijd in de Nat-Soc. Ned Arbeiders Partij (N.S.D A P.), filiaal van de N.S.D.A.P., ook Neder- iandsche agenten van Hitier c.s. opgetreden. Hoe deze ook in Duitschland werkzaam zijn, blijkt opnieuw uit een circulaire, die even over onze grens in Horbach wordt ver spreid en waarvan de Limburger Koerier melding maakt. Onder het hakenkruis en den naam der partij „Nationaal Socialistische Nederland- sche Arbeiders Partij" staat daarin in het Duitsch) het volgende te lezen: „De gouwleider is gevestigd in Horbach, „Heydenschlösschen" gouwleider is de mijn- bouwkundige bedrijfsleider b. d. Laur Kley- nen. Lid kan iedere Nederlandsche onderdaan worden, die van onbesproken gedrag is en die 18 jaar oud is. Jongeren beneden 18 jaar worden bij nog op te richten jeugdorganisa ties aangesloten. In iedere gemeente of gehucht, waar meer dan 10 leden als partijgenoot staan inge schreven, wordt een „Ortsgruppe" of cel op gericht en een daarvoor geschikt partijge noot wordt tot „Zellenwart" benoemd. Alle plaatselijke afdeelingen of cellen staan di rect onder de gouwleiding. Iedere week zal een weekblad in de Neder landsche en ten deele ook in de Duitsche taal verschijnen. De S.A.-uniform is dezelfde als die, gedra gen door de Duitsche S.A -manschappen. De rTelkens als het op kwam, kreeg ik een geooel of ik met nijptangen werd geknepen en ook of groote spelden in mijn lichaam prikten. Mijn werk moest ik laten liggen. Niets hielp en ik werd oud ooor mijn tijd en onge rust over de toekomst. Toen begon ik met Kloosterbalsem, die ook ooor mtf een wondermiddel bleek. Hoe meer ik mij met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen werden en hoe beter ik mij voelde. Nu ben ik weer gezond en vroolijk." 8. L. te A. Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfj brand- en snf] wonde» Ook ongeëvenaard als wr(jfmlddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1. armband is rood, witte cirkel en blauw ha kenkruis (Nederl. nationale kleuren rood, wit, blauw. Partijleden dragen geen uniform. De leiding der partij werkt precies volgens het programma van het Duitsche nat.-soc. De partij en de gouwleiding is door de hoogste autoriteiten der N.S.D.A.P. erkend". Er bestaan al 29 afdeelingen hier in Duitsch land". Na deze greep uit de 12 punten, die wor den opgesomd, waaruit ook nog blijkt, dat het lidmaatschap 1 mark per maand kost, luidt het slot der circulaire aldus: „Daar men in Holland probeert het nat.- soc. met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen tegen te werken, op dezelfde wijze, als dit hier ook nog voor korten tijd gebeur de, wordt gewenscht, dat alle in Duitschland wonende Nederlandsche staatsburgers zich uitspraken vóór het nat.-soc. en hun toetre den tot de partij, zoo spoedig mogelijk doen blijken. Wij krijgen daardoor ook een zeke ren en stevigen grond om de gemeene gru- wel-campagne in Holland, door Joden, com munisten, Marxisten ed. gevoerd, zooals het behoort te kunnen tegemoet treden. Wij kun nen daardoor ook aan den opbouw van Duitschland, dat ons Nederlanders altijd en op de meest tegemoetkomende wijze „Gast- freundschaft" heeft gegeven, meewerken. Voor iederen hier wonenden Nederl. staats burger is het daarom eereplicht lid van de N.S.D.A.P. te worden". Dit stuk eindigt verder met „Heil Hitier!" VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN. Gistermiddag is in de Eemmesservaart bij het zwemmen verdronken de 35-jarige land bouwersknecht M. v. d. Veer, woonachtig te Nijkerk. Het stoffelijk overschot is later door zwemmers opgehaald. DE BERGING VAN HET GOUD VAN DE „LUTINE". Gister werd het kegelvormige onderstuk van het bergingstoestel van den heer Bec- kers op pontons van de haven van Terschel ling overgebracht naar het „Lutine'-terrein in den Stortemelk tusschen Vlieland en Ter schelling, en aldaar op den zeebodem ge plaatst. In den namiddag kwam men op het terrein aan, doch eerst in de avonduren, toen de vloed op zijn hoogst stond en er bijna geen stroom meer was, kon de toren wor den neergelaten. Om 8.41 begon men den to nen te vieren. Om 8.50 raakte de onderkant van den toren het spiegelgladde zee-opper vlak. Om 9.15 bereikte het toestel den zee bodem. Slechts een klein stuk van den toren, naar schatting een vierde gedeelte, bleet bo ven water uitsteken. De toren stond echter ongeveer tien graden scheef Men zal thans trachten hem recht ie krijgen. De werk zaamheden worden zoo spoedig mogelijk voortgezet. DEVIEZENSMOKKELAARS VEROORDEELD. Di'ie Hollandsche dames gaan een paar weken uit logeeren. Gister werden door het Schepengerecht te Crefeld veroordeeld de dames mevr. Canges, mevr. Timmermans en mej. Scheper, allen uit Venlo. die eenige weken geleden gearre steerd werden, omdat zij elk een bedrag van 100 Mark van een reischeque frauduleus over de Hollandsche grens poogde te brengen. De twee eerst genoemde dames werden ver oordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, mej. Scheper, die tevens fraude gepleegd had met een pas, tot 4 weken gevangenisstraf en een geldboete van 300 Mark. DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Middelburg is een geval van de ziekte van Weil geconstateerd bij een persoon, die in het kanaal voor Walcheren heeft gezwom men. De burgemeester heeft daarin aanleiding gezien voor een publicatie, waarin hij ver klaart, dat het kanaalwater besmet is en dat ondanks de maatregelen, die daartegen wor den genomen, voor iederen zwemmer daar de mogelijkheid van besmetting blijft bestaan ONWEER. Schuur afgebrand Te Amersfoort is gistermiddag de bliksem geslagen in een schuur van den melkslijter K., aan den Bisschopsweg aldaar. De schuur brandde geheel af. Verzekering dekt schade. CRISISBOTERMERK. De Crisis-Zuivel-Centrale deelt mede, dat voor de week van 23 tot en met 29 Juli 1933 de prijs van het crisisbotermerk op 1 per K.G. en yan de yervoeryergunnjng yan bui- tenlandsche boter op 1.10 per K G. is be paald. Fabrieksbrand te Haaksbergen. In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur is brand uitgebroken in de ververij van de firma S. Frankenhuis Zn., ge legen aan de Stationsstraat te Haaks bergen. Het vuur, dat in den voorraad katoenafval gretig voedsel vond, had in- tusschen gelegenheid gehad zich aan merkelijk uit te breiden. De burgemees ter vroeg telefonisch hulp van de brand weer uit Enschede, die spoedig arriveer de en tezamen met deze werd het vuur met drie stralen bestreden. Men kon verhinderen, dat het hoofdgebouw met de groote opslagplaatsen vlam vatten. De brandmuur en -deur, welke zich tusschen beide gebouwen-complexen be vonden, bewezen uitstekenden dienst. De ververij, alsmede een aangelegen ge bouwtje, brandden geheel uit. Het ketel huis en de kantoren zijn behouden ge bleven. Verzekering dekt de schade. Varkens omgekomen. Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in de boerderij van den land bouwer Storms te Maasniel. Door krachtdadig ingrijpen kon het woonhuis gespaard blijven. Twaalf jonge varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt Hooibroei Tengevolge van hooibroei is brand ont staan in de boerderij van den landbou wer M. V. te St. Michielsgestel. De boerderij is geheel vernield. Eenig vee kwam in de vlammen om. Veel hooi en stroo is er verloren gegaan, de schade wordt door verzekering gedekt. Zeven koeien omgekomen. Te Bergum is gisternacht door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van J. Haanstra aldaar. Toen een zoon van den bewoner den brand ontdekte, stonden de hooischuur en veestalling reeds in lichte laaie. Ijlings werd begonnen met pogingen om het gestalde vee te verlossen. Het mocht slechts gelukken om één paard te redden. Zeven koeien zijn verbrand. Aan de brandweer van Bergum, die spoedig met de motorspuit aanwezig was, mocht het geluk ken de aan de schuur grenzende woning te behouden. Verzekering dekt de schade. 1.50, Grand Duc 1.70—i dn f?""" mann Schlegel 1 1.40 H«r. 1.40, Inglescombe Yellow 0 70— 1 Reine 1 1.40, Le Notre 1 sor 2.30-f 2.65, Mr. Van' 0.85-/ 2, Murillo 0.75-/ 1 4wxHoe,ï Nassau 1.55-2.50. Peach b&'« f 1.35-ƒ 2.10, Picote 080-/ 1 Beauty 1.65, Pride of Haarlem f Of*8 0.90, Prins van Oostenrijk 1—fTT Prins der Nederlanden 0.95f in* d ses Elisabeth f 0.651, Prof. Rouwend 0.65-ƒ 0.90, Proserpiné 1.45 Dekema 1.75, Rijzende Zon f'i 40 ea? vator Rosa 0.80, Searlet Duc 0' 7t* 1.40, Schoonoord 2.50—3 25 Si!*! van Flora 0.90-/ 0.95, Theer4 7f<1 1.60, Vermilhoen Brillant 1.05 VicnmT -ƒ 1, Witte Duc Max 1 20, Witte 1.60-/2, Witte Zwaan 1-ƒ 1 f? d'Olivera 0.65— f 1, William Pitt 05o' mann KORTE BERICHTEN. Op voorstel van den minister van land bouw heeft de Belgische regeering besloten den invoer van buitenlandsche eieren, met inbegrip van broedeieren, te contingenteeren. Voor de restauratie van het stadhuis van Veere is van de koningin weder een be langrijke gift ontvangen. Wijlen mej. C P. Odijk te Drachten heeft aan het „Sint Bonifacius Hospitaal" te Leeuwarden 10.000 gelegateerd. De te Heerlen gearresteerde pseudo- ambtenaar van de crisis zuivel centrale heeft nog meer oplichtingen op zijn geweten dlan wij hebben vermeld. Nu weer hebben twee slagers aangifte gedaan dat zij beiden voor 100 zijn opglicht. De oplichter heeft het geld aan de speeltafel te Spa verspeeld. In de R.-K. kerk aan de Emmastraat, in Den Haag, is gisteren uit een drietal offerblokken de inhoud ontvreemd. De kamp- en conferentie-commissie van den Bond van jonge liberalen heeft dit jaar wederom een zomerkamp georganiseerd. Het wordt gehouden op het buitengewoon fraai gelegen landgoed „Ockenburgh" bij Loos duinen, gemeente 's-Gravenhage, van heden tot 30 Juli a.s. Waarschijnlijk zal Zuid-Limburg vol gend jaar een vliegveld krijgen. Wegens een geschil over de arbeidsloo- nen tusschen de landbouwers en landarbei ders te Oude Tonge en Achtzijden, is de kans groot dat over enkele dagen een alge- meene staking van de landarbeiders zal uit breken. Gistermiddag had de landbouwer B. te Blerik het ongeluk bij het maaien zich een voet af te snijden. De man is naar het zie kenhuis te Venlo overgebracht. Onder verdenking van brandstichtin, j.1. Woensdag gepleegd, is gisteren mej. te Didam gearresteerd en gevankelijk naar Arnhem gebracht. Op de Waal bij Nijmegen is lek gestoo ten en gezonken het motorjacht van den heer J. uit Amsterdam. De vijf passagiers ge raakten te water en konden door een schip per worden gered. Het jacht kan worden ge licht en zal naar Amsterdam worden ge sleept £and: m JuuifotM BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd in het veilingsge bouw van de Langendijker Groenten-Cen trale de eerste droge bloembollenveiling ge houden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, zoowel van handels- als van kwee kerszijde. Alvorens tot het veilen over te gaan, wees de veilingleider, de heer S. de Boer Kz., er op, dat aan het veilen vast dan anders, door dat minimumprijzen zijn vastgesteld en de bollen op een zekere maat moeten worden aangevoerd. Er was een aanvoer van ongeveer 2 mil lioen bollen. Er is wel heel wat verkocht, maar zear vele partijtjes konden de gestelde minimumprijzen niet opbrengen. Deze on verkochte partijen zullen in de gebouwen der veiling worden bewaard en zoo mogelijk later worden verkocht. Wij noteerden de volgende prijzen: Allard Pierson 0.902.20, Azalea 1.20— f 1.65, Baron de Latonay 0.65—0.95 Bartigon 0.65—0.95, Blauwe druifjes 0.20, Boule de Neige f 2.50—3.10, Bril lant Star 0.751.40, City of Haarlem 1.20, Clara Butt 0.651, Couleur Car dinal 1 1.85, Couronne d'or f 1.30— 1.60, Cullinan 1.40, Darwin Elisabeth 0.50— f 1, Saint Simon 0.90, Dus de Berlin 1—/ 1-40, Electra 1.10—1.65, El Toreadore 1.30— f 2.10, Farnecombe Sanders JL 0.90—1 0.95, Flamingo l 1.40, Gele Crocus 0.15—oS^gJ^^S f 1.55-f 1.70, Generaal de Wet f 150. Grand Duc f t 7rt_/ 1 1 Darwin La Condeul Senduw 0.90 en 0.85—1. Alles per 100 stuks. Vergadering van druiven kweekers cm on Juli in het betaalkantoor te Broek m Langendijk, onder presidium vatl den heS S. de Boer die memoreerde dat op verzot van enkele kweekers en ook door het bestuur deze vergadering is belegd om een besp^ king te houden over het veilen van de dn,,? Reeds een paar jaar is zulk een vergadering gehouden en steeds werd er veel voor cl voeld om hier druiven te veilen, doch er j* tot heden nog niets van terecht gekomen Enkelen hebben zich aan het besluit gehoui den en al hun druiven hier geveild. Ik kan thans niet zeggen of de prijs hier steeds goed is geweest dat kunnen straks de betrokkenen zelf beter mededeelen. Deze vergadering is belegd om het voorstel te doen hier alle druiven te veilen. Het is met een nieuw product, waarvan het kwantum nog niet groot is, altijd moeilijk om een be gin te krijgen en om dat begin te krijgen behoeven wij ons niet te verhelen dat het misschien met een paar veilingen eens niet gaat, zooals wij wel zouden wenschen, maar als eenparig het besluit genomen wordt en men zich daaraan houdt terwijl tevens ge- zorgd wordt dat hetgeen voor het eerste soort gepresenteerd wordt van prima kwali- teit is, dan is er grooter kans van slagen. Voor deze vergadering waren 36 kweekers opgeroepen, waarvan de grootste helft te genwoordig was, maar wat wijder in den omtrek zijn nog heel wat meer druivenkwee» kers, die als het bier gaat ook zullen komen, omdat die thans zoo hier en daar hun pro. duet verkoopen daar zij dicht in hun nabij heid geen vaste veiling hebben. Door de kweekers dit het vorige jaar hier geveild hadden werd medegedeeld dat zij over den prijs die hier gemaakt werd zeer te vreden waren. Besloten werd om eenparig te Broek ie veilen en de druiven en bloc te presenteeren. De uitvoering hiervan werd in handen gege ven van den heer Duif, die ook steeds op zoo'n uitstekende wijze de tomaten verzorgt. Verder werd besloten om in overleg tndiw handel de druiven aan te voeren in vs\ pond kistjes en de veilingdagen te houtm iederen Dinsdag en Donderdag, alsook op die dagen tomaten geveild worden. De voorzitter dankte de vergadering voor de zakelijke bespreking en hoopte dat het ge nomen besluit goede resultaten mag afwer pen en dat het heerlijke product niet den zelfde kant op gaat als zooveel andere, d.w.z dat het den minimumprijs niet kan op brengen. Door vele bouwers wordt er over ge klaagd, dat er zooveel bladluizen in de kool- planten zitten, vooral ook in het koolzaad. Wij vernamen, dat verscheidenen reeds bezig zijn zich met spuiten van deze ongewenschte en te vroege „klanten" te ontdoen. De minimumprijzen van aardappelen zullen gelden tot 1 September. Voor de ge keurde aardappelen wordt echter een uit zondering gemaakt en voor gekeurde poot- aardappelen tot maat 50 wordt de datum verlaat tot 15 November. Deze aardappelen zullen echter moeten zijn voorzien van een certificaat van den Keuringsdienst. Grovere aardappelen zullen na 1 September niet meer den minimumprijs in aanmerking ko- Het schijnt, volgens de Ontwaking, in de bedoeling der regeering te liggen, dat er voor consumptie-aardappelen een regeling wordt getroffen. Verder ligt het in de bedoeling om zoo mogelijk met 14 dagen een voorschot op de tuinbouwsteunregeling 1933 uit te betalen, voor de Deensche Wittekool van 1 Januari tot en met 31 Mei '33 en voor vroege aardap pelen vanaf ongeveer 25 Juni tot en met on geveer 14 a 15 Juli. Het bedrag is nog niet bekend. Men moet echter niet rekenen °P meer dan 0.60 per 100 K.G. JUowüdaal Tlieuws voor men. De evangelisatie Maranatha houdt de volgende week een bazar in het voor®®" lige doktershuis aan de Raadhuisstraat no. 2. De opening heeft plaats a.s. Din»* dagmiddag 2 uur, de bezoekers worde" toegelaten tot des avonds 10 uur en de volgende twee dagen van des morgen' 10 tot des avonds 10 uur. Door de leerlingen der hoogste klas»"1 a i_ "J. J.!..o* bét Cflr ue „waco- ging de tocht over naar Artis. Met de prachtige touringcar Haarlem. Het vertrek 's morgens bracht re"» en oud op de been. a Dat allen ten zeerste hebben genoten de bezienswaardigheden, behoeft J^eD ®oerd betoog. Het eenigste bezwaar dat ge, werd, is, dat het veel te gauw afgeKW was. Deze uitstapjes, welke door de ge® worden gefinancieerd, beginnen Het Ie* yer- -UVWU, ^>g groote populariteit te verheugen, zame woidt hier met het aangename eenigd. ,itfVoOf Den betrokken autoriteiten komt ON*. efia woord .van lof toe.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10