Agenda JCeck Sxhool £aatste betichten J-HQezondm Stukken Stad en Omgeving. WeeeAeticht HEERLIJKE VACANTIE-REIZEN PER H.AJB.O. maakt Uw tanden hagelwit DE BOEREN IN DENEMARKEN GAAN STAKEN, Onder invloed van N, S. D. A. P,? GROOTE BRAND TE RIO PLATA. angs DEN RIJN en naar de ARDENNEN. Gaan elke week BESLIST DOOR. GEEN PASSEN NOODIG. Vraagt in- ichtingen. Ziet advertentie in dit blad. Geeft U svp. vroegtijdig op I Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tol en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Lachende Erf genamen (klucht), hoofdrollen Lien Deyers en Heinz Rühmann. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Hoogvlie gers (am.), hoofdrollen Bert Lahr, Charlot- te Greenwood, Kathryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), tweede episode In het donkere hol, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij nacht (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 23 Juli. 1 uur, Sportpark Alkmaar, districtssport feest Ned. Arbeiderssportbond. Dinsdag 25 Juli. 8 uur, Groote Kerk, concert mannenkoor Orpheus. 2 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, ope ning Bazar evangelisatie Maranatha. Woensdag 26 Juli. 10—10 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. Donderdag 27 Juli. 10—10 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge wedstrijd. Etn product vin de Pbara. Fabriek A. Mijnbardt - Zeist Doos 20 ct. Tobe 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. pe ftedectcundschz tandfuzsta, DE NIEUWE BRUG OVER HET MERWEDEKANAAL. Alles gaal vlot; alleen de scheep vaart ligt stil. De moeilijke expeditie, het transport van de nieuwe brug over het Merwede kanaal in de Muiderstraatweg van de werf van de Nederlandsche Dok Mij naar het Merwedekanaal is hedenmor gen aangevangen. Nadat alle voorzorgs maatregelen voor een veilige overtocht waren genomen verliet het transport te 10 minuten voor 11 uur het dok. Het ver trek geschiedde zeer vlot en zonder een enkele moeilijkheid. De beide pontons waarop de brug rust worden getrokken door een sleepboot. Een tweede sleep boot is aan de achterzijde vastgemaakt terwijl een derde langszij het transport escorteerd. Het transport gaat betrekke lijk snel door het IJ n.1. met ongeveer 6 K.M. per uur. Gedurende het transport ligt de scheepvaart in het te passeeren gedeelte van de haven geheel stil. Tus schen half een en een uur denkt men aan de Syphons aan den ingang van het Merwedekanaal te zijn. DE HERNIEUWDE ROODE ACTIE BI DE MARINE. Mededeeling van den comman dant der marine omtrent het Marine- Bondsgebouw in Den Helder. De vice-admiraal, commandant der marine te Willemsoord (Den Helder) heeft gisteren de volgende bekendmaking uitgevaardigd: Naar mij bericht werd, hebben de hande lingen van het bestuur van den Bond /oor Minder Marine-personeel inzake het Marine- Bondsgebouw bij vele militairen, leden en oud-leden van dien bond bevreemding ge wekt, mede omdat zij daaromtrent vanwege den Bond geheel onkundig gelaten zijn. Ik acht het daarom dienstig mede te dee- len, dat mijnerzijds naar de toedracht van het gebeurde, waarvan ik eerst op 5 Juli j.1 kennis kreeg, een commissoriaal onderzoek gehouden is en den uitslag daarvan in het kort bekend te maken. Daar dit onderzoek in hoofdzaak moest dienen om het gedrag van de betrokken bestuurders als militai re n te beoordeelen en door hen aan de com missie gedane verklaringen zeer onvolledig zijn, is de zaak in haar geheel nog op meer dere punten duister gebleven. Gebleken is volgens die verklaringen dat reeds op 6 Juni het gebouw op rechts kundig advies van een bekenden sociaal-de mocraat te Amsterdam geheel eigendunke lijk en onderhandsch is verkocht aan een groep gewezen militairen, die daartoe een vereeniging hebben opgericht of een stich ting hebben gemaakt. Het Marine Bonds- gebouw, om dat gebouw op den ouden voet te exploiteeren. Hit bedrag der koopsom is niet bekend, of deze betaald is, is onzeker, Ook de notaris, te wiens overstaan de ver koop achtie is verleden, is onbekend en of de bond nog eenig recht op het gebouw be houden heeft, staat ook niet vast De pen ningmeester (S. J. Verhoeven) bleek (of hield zich) omtrent die betaling en den verderen financieeien toestand van den bond geheel om wetend, alleen de voorzitter (L. G. Geer ling) was bij den verkoop te Amsterdam aan wezig. Het hoofdbestuur van der. bond van korporaals heeft officieel eerst op 4 Juli van de overdracht van het gebouw kennis ge kregen. Het bestuur van de Stichting, dat sedert 1 Juli als uitsluitend rechthebbende op het gebouw bedraagt, bestaat uit een voorzitter (P. S. van der Vaart), een secretaris-pen- ningmeesier (G. W. Groohof) en eenige le den (W. Helfenstem en W. H. Meijer), allen gewezen militairen nevens wie zitting heeft genomen de matroos-vliegtuigmaker L. C. Geerlmg. Genoemde oud-militairen behooren allen tot de sociaal-democratische groep, die op 7 Juli een extra editie van het voormalige weekblad Het Anker hebben doen colpor- teeren. Dat de bestuursleden van den Bond voor Minder Marine-personeel door de overgave van het bondsgebouw onder de tegenwoor dige omstandigheden aan genoemde perso nen, zich als beroepsmilitairen onmogelijk hebben gemaakt, is duidelijk. De zaak is hiermede echter niet afgedaan. Daar bij den z.g. verkoop of overdracht alleen de voor zitter tegenwoordig is geweest en van de deelneming van het overige bestuur aan de transactie niets is komen vast te staan, rijst de vraag of aeze wel rechisgeldig is. Aan de leden van den Bond staat het om zich daar van te vergewissen c.q. daaromtrent te be slissen in een algemeene ve-gadering. Misschien zal het mogelijk zijn in de toe komst alsnog aan het gebouw het karakter van een militair vereenigingsgebouw te ge ven; zal echter, thans, nu het bestuur onder hands gemeene zaak heeft gemaakt met per sonen die zich tegenover het gezag stellen, zeer moeilijk zijn tot een bevredigende op- lossing te komen. De gemeenteraad van Gouda heeft met meerderheid van stemmen besloten tot af schaffing van de boventallige leerkrachten. De heer L. A. G. Vreede te Castricum is te Utrecht geslaagd voor het examen licha melijke opvoeding M O. De heer G. Panhuizen, cand. en hulp prediker te Sloten (Amsterdam-West) heeft bedankt voor het beroep naar de herv. gem. te Huisduinen en Julianadorp. Mej. T. Blauw te Z. en Noord- Schermer is te Amsterdam geslaagd voor het examen fraaie handwerken. Voor het te Haarlem gehouden examen hoofdakte zijn o.a. geslaagd de heeren G. Sietsma te Koedijk en C. K Hamelink, te Anna-Paulowna. EXAMENS. Middelbare Technische School te Haarlem. Toelatingsexamens Het toelatingsexamen voor de M. T. S. werd afgenomen op 18, 19, 20 en 21 Juli Aangemeld hebben zich 212 candida- ten. Totaal toegelaten: 115. Toegelaten zijn o. a. reeds tot de afd. Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkun de: le studiejaar practici: A. D. Beeld man, Bergen; P. Buur, Alkmaar; P. Ha ringhuizen, H. H. Waard; L. Hendriks, Haarlem; N. Komen, N. N. Dorp; C. Ko ning, St. Maarten; K. de Korver, Alk maar; P. J. Nederveen, Bergen; D. J Weeder, Wognum; J. C. van Zoonen, Schoorl. Toegelaten zijn o.a. tot de afd. Werk tuigbouwkunde en Electrotechniek: le studiejaar practici: C. J. Boontjes, Scha gen: M. H. Holtslag, A. Mak, N. W. Mos- tert en N. J. Rodenhuis, allen te Alk maar. (Ongecorrigeerd.) De boeren in Noord-Sleeswijk hebben be sloten met ingang van Zondag een productie staking af te kondigen. Deze staking schijnt onder nationaal-socialistische invloed te staan. De staking op Zondag is bedoeld als een proteststaking en een waarschuwing aan de regeering. In de groote warenhuizen van de Molinos Harineross C. te Rio Plata is een groote brand uitgebroken en men vreest, dat de wa renhuizen geheel verwoest zullen worden. N V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 22 Juli 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 170.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2.20— 2.40, 58—60 2.30—2.50, 60—62 2.30—2.70; 62-b4 2.50—2.80; 64 —66 2.60—2.80. 200.000 st. Eendeieren 1.60-/ 1.80. CORRESPONDENTIE. De heer J I. alhier deelde ons mede, dat zijn schildpad 2 eieren gelegd heeft en vroeg ons hoe deze verzorgd worden. Wij hebben ons licht daarover eens opge stoken bij een meer deskundige op het gebied van schildpadeieren die ons het volgende mededeelt: De meest voorkomende schildpad in Euro pa is de Grieksche schildpad (Tertuda graeca), welke in gevangenschap met salade, wittebrood, geweekt in water of melk, meel- wormen, aardwormen of rauw vleesch ver scheidene menschenleeftijden in leven kan worden gehouden. Alleen tegen koude zijn ze niet bestand In Mei of Juni legt het wijfje 8 tot 15 ronde witte eieren met harde schaal zoo groot als een kleine noot. Op het zonnigste plekje wat ze kan vinden graaft zij een kuiltje met de achterpooten, legt er de eieren in en bedekt ze zorgvuldig met aarde. De verdere zorg voor haar nakomeling schap laat zij aan de groote bron van warm te en licht over. Op een der eerste regendagen van Sep tember komen de jonge schildpadjes voor den dag. Zij hebben dan ongeveer de grootte van een hatoe notedop en zijn de aardigste dier tjes die men zich voorstellen kan. In een kistje zand, dat dagelijks in de zon gezet wordt, zal men dus zeker bevruchte eieren kunnen uitbroeden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redacteur, Uw vergoelijkend onderschrift over het Totterdamsche reisje van het personeel van de gasfabriek en de leden van de gascom- missies met hun dames is vermoedelijk het gevolg van het feit, dat het u onbekend is, dat deze reis ondernomen is zonder voorken- His van den raad. Uw veronderstelling, dat het niet zooveel gekost zal hebben, wordt blijkbaar naar voren gebracht omdat het u vermoedelijk niet bekend is, dat het aantal deelnemers een 150 heeft bedragen en dat het gezelschap zoo laat uit Rotterdam in Haar lem terugkeerde, dat een extra-trein moest worden gehuurd om het gezelschap naar Alkmaar te brengen. Dat het 50-jarig be staan van de gasfabriek herdacht wordt, be grijp ik, dat dit zoo grootsch is opgezet, wordt m i. niet gemotiveerd, doordat de licht- bedrijven winstgevend zijn en mijn voor naamste grief is, dat dergelijke dingen bij dit zich democratisch noemende college blijk baar zonder voorkennis van den raad ge schieden. Met dank voor de plaatsing, OOK EEN BELASTINGBETALER. HULDIGING VAN DEN HEER BIJLEVELD. Men schrijft ons: Op den laatsten schooldag van de Rijks kweekschool had een eenvoudige intieme hul diging plaats van den heer Bijleveld, leeraar in wis- en natuurkunde, die dit jaar z'n leeraarsambt aan deze inrichting neerlegt. Op de met bloemen versierde bovenzaal van de school hadden de leerlingen zich ver- eenigd om afscheid te nemen van den heer Bijleveld. Namens het comité heette de heer D. Eecen hem en zijn familie welkom. In eenige hartelijke bewoordingen vertolk te hij de gevoelens zijner medescholieren, waarin hij vooral wees op 't zeer persoonlijk karakter dat de lessen droegen en de vele prettige herinneringen die daaraan verbon den waren. Daarna richtte de heer J. Wijker namens de 2e klasse zich tot den scheidenden leeraar. Vooral stelde hij op den voorgrond diens liefde voor de natuur, die hij op z'n leerlin gen overbracht. Mej C. van Til uit de eerste klasse dank te den heer Bijleveld voor de genoten lessen en hoopte, dat hij nog lang van z'n rust zal mogen genieten. Als stoffelijk blijk van waardeering werd een boekwerk aangeboden. Daarna dankte de heer Bijleveld voor de hem bewezen hulde. 's Avonds waren de heer Bijleveld en diens familie als eeregasten aanwezig op 't bal champêtre van de kweekschoolvereeniging Tonegido. EEN AANRIJDING. Gisteravond omstreeks 6 uur botste een wielrijder op den hoek* OudegrachtZilver straat, die op zijn fiets een kist met limonade- flesschen vervoerde, tegen den auto van den heer Kloet met het gevolg, dat in minder dan geen tijd de geheele straat met het kostbare vocht overdekt was. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. EIEREN OP STRAAT. Wij hebben vanmorgen een kleine kans gehad op een advocaatje. Wanneer men weet, dat naast ons bureau de brandewijn in groote hoeveelheden verkrijgbaar is en wanneer men verder weet, dat de eieren zoo maar voor het grijpen waren, dan begrijpt men, dat de kans op een krachtige advocaat aanwezig was. Die eieren lagen voor de deur van ons bureau. Een vrachtwagen van den heer P. Vorst uit Pettemerkluft kwam n.1. even in aanraking met een Nassautax, die op den Voordam geparkeerd stond. E>oor de schok viel een kist met eieren van den vrachtauto en toen bleek, dat de straatsteenen harder waren dan de eierschalen. Een paar honderd eiertjes (versch van vastgehouden kippen!) barstten en de inhoud ervan lag in den mod der, helaas ongeschikt geworden voor ge bruik. Daardoor kregen wij geen advo caat EEN ONVRIJWILLIG BAD! Gisteravond viel de 12-jari^e J. Brinkman, dat stond te kijken naar rondvarende roei bootjes, in het water van de Oudegracht. Door de roeiers werd de knaap spoedig weer op het droge gebracht. EEN HONDJE VERDWAALD. Bij den heer J. Wolf, Bergerweg 110, is een klein jong hondje komen aanloopen. Het beestje heeft bruine pootjes, terwijl de huids kleur wolfsgrauw is. Wie is de eigenaar? JONGEN TE WATER. Gisteravond viel bij de Lamoraalsluis een jongen in de Singelgracht. De drenkeling dreef al spoedig 3 M. van den wal en verkeer de in levensgevaar. Een voorbijganger aan de overzijde, die het gevaar bemerkte, begaf zich ontkleed te water, doch een slagers knecht, die zich aan de zijde van de Lamo raalsluis bevond en zich gekleed te water be gaf, smaakte de voldoening de drenkeling op het droge te brengen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Juli is de apotheek van Mevr. de Wed C. M. B. Wanna, Mient 1 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts én der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. 'K, aP°lhcek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende de nachtdienst waargenomen» GOEDKOOPE TREIN. Wij herinneren er aan dat op Zondag 30 Juli een goedkoope trein van Enkhuizen, doorn, Purmerend, Alkmaar. Zaandam, Taarlem. Amsterdam, Naarden-Bussem, Hil versum, Utrecht naar Arnhem en Nijmegen loopt. GESLAAGD. De heer D. H. Koster is geslaagd voor het diploma Engelsche handelscorrespondentie der Federatie van Handels en Kantoorbe dienden. BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Hollands Noorderkwartier richtte een adres aan den minister van economische za ken met het verzoek maatregelen te willen nemen, opdat een spoediger afwikkeling van voor Nederlandsche exporteurs bij de Neder landsche Bank gestorte Markenbedragen mogelijk worde, terwijl zij bovendien aan drong op uitbreiding van dit betalingsverkeer voor hen, die niet in het bezit zijn van een „Allgemeine Devisenger.ehmigung". AVONTUUR VAN EEN KLEIN JONGETJE. Verdwaald in den Hout. Donderdagmiddag geraakte het zes jarige zoontje van den. heer P. Kroeze tijdens het schooluitstapje van de Zaandijker openbare lagere school in den Hout verdvvaaid. Hoewel terstond met man en macht naar het knaapje gezocht werd, was het 's avonds om half elf nog niet gevonden. De onge rustheid van de ouders was begrijpelij kerwijs groot. Maar omstreeks twaalf uur ging het a's een loopend vuurtje door Zarndijk, dat Piet terecht was. De Tel. vertelt hiervan het volgende: Gisterochtend hebben wij de familie Kroeze bezocht en wij vonden haar in het huisje aan den Domineestuin nr. 12, een van de buitenwijken van Zaandijk, die men bereikt over schilderachtige houten bruggetjes en langs smalle paadjes. Vader Kroeze, die werkloos is, was juist bezig Piet van zijn overtolli- gen blonden haardos te ontdoen. De held van het verhaal was een beetje verlegen en hij liet het liever aan zijn ouders over, iets van zijn avontuur te vertellen. Zoo vernamen wij, dat de kinderen hun vacantietocht maakten onder de hoede van een zestal onder wijzers, die bijgestaan werden door een twintigtal burgers, die als begeleiders meegingen. Omstreeks vier uur des middags had Piet ruzie gekregen met een paar andere jongens. Het liep op een vechtpartijtje uit en omdat Piet tegen zijn grootere makkers niet was opgewassen, liep hij weg en kon den weg niet meer terug vinden. Vier begeleiders zijn achterge bleven om hem te zoeken en de overigen vertrokken met de boot naar Zaandijk Toen de boot daar aankwam en de mu ziek niet speelde, begrepen de vele ouders, die hun kinderen kwamen afha len, dat er iets aan de hand was. Men kan zich de vertwijfeling van vader en moeder Kroeze voorstellen, toen zij hoorden, dat hun kind niet was meege komen. De moeder maakte zich zoo ze nuwachtig, dat zij in een naburige wo ning moest worden binnengebracht en de vader begaf zich in een auto, welke dadelijk door een der ingezetenen van Zaandijk welwillend werd afgestaan, naar den Alkmaarder Hout om te gaan zoeken. Daar trof hij reeds de Alkmaar sche politie, die per auto en te voet in het bosch aan het speuren wns Echter tevergeefs. Toen men om acht uur den moed bijna verloren had, kwam het be richt binen, dat er te Limmen een klein jongetje was aangekomen, dat echter niets anders wist te vertellen dan: „Ik heet Piet Kroeze en mijn vader heeft een geit." De vader is toen onmiddellijk naar Limmen gereisd en groot was de vvederzijdsche vreugde toen vader en zoon elkaar weervonden. Het was reeds bijna twaalf uur toen de auto met vader Kroeze en zijn zoon tje te Zaandijk aankwam. Vrijwel alle inwoners van het dorp waren nog op en buiten. Moeder was thuis toen de blijde tijding kwam: „Piet is terecht, hij staat met zijn vader bij de Kerkstraat!" Het bleek, dat de vluchteling onder weg wel menschen had gezien. Een mo lenaar had hem gevraagd: „Hoe neet je." Maar Piet's repliek was: Daar heb je niets mee noodig. Zijn reisgeld, bestaande uit twee een ten, had hij verteerd aan ijs. De familie te Limmen, waar hij zoolang was onder gebracht, stond voor een moeilijke taak om uit te zoeken, wie het ventje was, omdat er vrijwel geen woord uit hem te krijgen was. DIERENBESCHERMING. Een lief zwart poesje, 3 maanden oud, zin delijk en vriendelijk is bij den inspecteur van „Dierenbescherming" den heer Verwer, Oude Grachthoek Baanstraat, hedenavond tus schen 5 en 6 uur te verkrijgen. DISTRICTS-SPORTFEEST VAN DEN NEDERLANDSCHEN ARBEIDERS- SPORTBOND. In de gister geplaatste annonce over het Sportfeest van den Ned Arbeiderssportbonc van Zondag a.s. waarin alle bijzonderheden over dat feest worden medegedeeld, staat als naar waarnemingen, verricht in den mon** van 22 Juli. 8 B Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.8 mM. t» Vardö. Laagste barometerstand 760.6 mM. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Juli: Meest zwakke Noordelijke tot Westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; be. houdens eenige onweerskans; iets wanner. Weeroverzicht. i De gisteren genoemde onweerssecundaire is in den loop van den nacht zeer langzaam ons land gepasseerd. Nadat gisteren reeds eenige warmte-onweders waren opgetreden, naaderde gisteravond het aaneengesloten on' weersfront, dat zich om 19.20 u. van Vlis- singen via Brussel en Nancy tot Zuid- Duitschland uitstrekte. Omdat gedurende den nacht de temperatuursverschillen niet zoo groot waren, is het onweer niet van zeer zware winstooten vergezeld gegaan en viel slechts weinig neerslag. De Bilt en Vlissin- gen tapten de grootste hoeveelheden n.1. 4 mM. af. Hedenmorgen kwam tusschen Gro ningen en Hannover nog onweer voor. Het hooge drukgebied in het Zuidwesten is in beteekenis toegenomen en breidt zich naar onze omgeving uit. Hoewel men het on weersfront gepasseerd mag achten, lijkt het voorkomen van plaatselijke onweders morgen nog wel waarschijnlijk. De algemeene lucht- drukgradient is nog steeds zeer gering, zoo dat de verschillen tusschen het reeds zeer warme land en de koelere zee bij de thans zeer vochtige lucht voldoende groot zijn on; aanleiding te geven tot plaatselijke onweders. In Frankrijk, onze omgeving, de Duitsche Rijnvlakte is het koeler geworden In het overige Duitschland en in Scandivie steeg de temperatuur. Voo-al in Duitschland zal he den het weer onweersachiig zijn. Het hoo- ge druk gebied in het Oosten en Noorden hield stand. De depressie bij IJsland vuld« verder op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). I uiL Hoog water Laag water dat v m. nam. v m. nam. 23 4 42 5.06 1.16 133 24 5 15 5 40 1 50 208 25 5 49 6 15 2.23 2.47 HOOG- EN LAAG WATfcR TE EGMOND AAN ZEE. (in Zotnertqd). I u li Hoog water Laag water dat. v m aam v m nam. 23 4 39 5 03 '04 1 21 24 5 12 5 37 1 38 1 56 25 5 46 6 12 211 2 30 datum 23 Mei opgegeven. Men zal begrijpen, dat dit natuurlijk 23 Juli moet zijn. BRAND TE HEER-HUGOWAARD. Hedennacht ongeveer half vier is de kapitale boerenhoeve aan den Molen weg, bewoond door den heer E. Schoen, door het hemelvuur getroffen. De boer derij, w aarvan de berg tot den nok met hooi gevuld was, stond in korten tijd in lichte laaie. De bewoners, opgeschrok ken uit hun slaap, moesten ijlings een heenkomen zoeken, terwijl niets kou worden gered. De motorspuit, ofschoon spoedig tei plaatse, stond tegenover de overweldi gende vuurzee machteloos, zoodat alles afbrandde. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Verzekering dekt de schade. Tijdens het onweer van hedennacht sloeg de bliksem in de landbouwschuur van den heer Kooper te Noorddorp. De schuur brand de geheel af, tegelijk met een hoeveelheic hooi en bloembollen. Met moeite wist men een hit te redden. De uit Heemskerk ontboden brandweer ge lukte het de nabij gelegen woning te behou den. RIJWIELBELASTING. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Alkmaar maakt bekend, dat de rijwielbelastingmerken van 24 Juli af verkrijgbaar zijn aan het Post kantoor, de agentschappen en alle hulp kantoren, en daarbij ook houders zijn te bekomen aan het hoofdkantoor tc Alk maar. Om oponthoud en lang wachten aan de loketten te voorkomen wordt aanbe volen met den aankoop niet tot deD laatsten dag te wachten. EEN ERNSTIG ONGELUK. Een arbeider gedood, 3 zwaar ge wond. Hedenmorgen heeft bij de kunstmest- loods, die aan de haven staat, een ern- -tig ongeluk plaats gehaa Vier arbei ders werden door vallende zakken kunstmest getroffen. De arbeider Visser werd op slag gedood. De drie andere ar beiders werden ernstig gewond. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is ren een persoon door de politie aan nei reau ter ontnuchtering in bewaring^g"^ Tegen hem wordt proces-verbaal opg'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2