Alkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER Radionieuws Seuilteton Stad en. Omgeving. £and= enJuin&ouw JSinnenland Honderd flU en dertigste Jaargang. DINSDAG 25 JULI Ho. 173 1933 Woensdag 26 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). Gramofoonplaten. 10.— VPRO-mor- „'-n wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continu- Lfirijven: VARA-Kleinorkest o.l.v. Hugo de rvrnof Fr. Ninhuys, declamatie. 12.— De Kotenkrakers o.l.v. D. Wins. 12 45 Orgel spel Joh. Jong. 1.15 Vervolg orkestconcert. o__ Zenderverzorging. 2.— Voor de vrouw. Kinderuurtje. 4.30 Orgelspel Cor Steyn. 4 50 Gramofoonplaten. 5.De Fliereflui ter o.l.v. J. v. d. Horst en gramofoonplaten. a30 RVU: Dr. R. Miedema: Toenaderings pogingen tusschen Oost en West. 7.— Cau serie door J. Oudegeest. 7.15 Gramofoonpl. 7 20 Drs. S. Kleerekoper: Planmatige pro ductie en socialisatie. 7.40 Dubbelmannen- L-wartet „Bel Canto", o.l.v. W. H. Lehmann de Lehnsveld. 8.— Herh. SOS-berichten. g02VazDias, Vara-Varia. 8.15 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.45 Vervolg n<y g._ Vervolg orkestconcert, m. m. v. Maria Vos, sopraan. 9.40 Radiotooneel. jO Vervolg orkestconcert. 10.30 Concert door M Vos, zang; D Wins, piano en P. Renes, clarinet. 10-45 Vervolg orkestconcert. 11 5 'Gramofoonplaten. Muizen, 296 M. (8 —11.en 2.-11.30 NCRV, de KRO van 11— 2 uur). 8.— Schriftlezing en meditatie. 815—9.30 Gra mofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. h Moolhuizen. 11 Gramofoonpl. 11.30— 12.— Godsd. halfuurtje. 12.15 Schlager- muziek en gramofoonplaten. 2.Kwartet concert o.l v. L. Lauenroth. 3.Chr. Lec tuur 3 30 Jeugdkoor „Oefening en Stich ting' o.l.v. H. D. Baank, m. m. v. N. van Triet, piano. 5.— Kinderuur. 6,— Friesche voordracht door M. Polet van Stiens. 6.30 Afgestaan 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Lezingen. 8.— Orgelconcert J. Zwart. Bach programma. 9 Causer'e over Suriname door C. L. Tomson. 9 3r Het Weesper Man nenkoor o.l.v. J. Boon m. m. v. L. G. de Vries, piano en J. Boon, bariton. 10.30 Vaz Dias'10.40—11.30 Gramofoonplaten üaventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Le zing. 11 50 Opening var het Nieuwe Dok te Southampton door Koning George. 12.50 Western Studio-orkest o.l.v Thomas. 1.50 B, Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonpl 3.20 Piano-recital door E. Lush 3.35 Sted orkest Bournemouth -.l.v. Sir Dan Godfrey m m. v S. Harrison, piano. 5.05 Orgelspel A Dixon. 5.35 Kindtruur 6.20 Berichten 6.50 Cello-rfecital C. Sharpe 7.20 Radio- Mi'itair-orkest o.l.v. Ch. Leggett. 8.20 „The Road to Ireland", hoorspe' van F. Young 9 20 Berichten. 9M BBC orkest o.l.v Hely Hutchinson m. m. J Armstrong, tenor 10 55 Voordracht. D 12.20 Roy Fox en zi'n Rand Pari/s „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 en 12 35 Gramofoonplaten 12.50 Orgelconcert. 1 25, 7.30 en 8.20 Gramofoonplaten 9.05 Zangrecital door Marie Crauss. 9.50 Gra mofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20-2.20 Con cert uit Rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl 3.50 Omroeporkest o.l.v. MeyerRadon 8.20 Weensche Operettemuziek o.l.v. Meyer —Radon. 9.50 Cembalo-recital F. Jensen 10.05 Jazzliedjes door het Wiggers-kwartet 10.50 Kamermuziek door Trio. 11.3012.50 Dansmuziek door Brik Tuxen's Band en Piano-Trio Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.23 Militair concert o.l.v. Weyersbrg. 12.20 westf. orkest o.l.v. Wolf. 1.20 Weragkamer- orkest o.l.v. Breuer, m. m. v. zangsolisten 59 Concert m. m. v. „Die fröhlichen Fünf". w,?'e Zeesen. 8.35 „Das Reich rettet wten spel van Czibulka. Regie: Lippl. 9.55 Pianorecital H. Haass. 11.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 9.05 Concert m. m. v. orkest o1 j Puliti-Santoliquido, piano. 10.20 Radiotooneel. Brussel, 338 en 508 Al. 338 M.: 12.20 vKesenzijn orkest. 1.30 Symphonieconcert Ana ."lemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v ni_.re- ^-20 Piano-recital. 6.50 Gramofoon- fL 5n\ ®-20 Omroeporkest o.l.v. André. 9.05 Kaoio-tooneel. 9.35 Zangvoordracht. 9.50 ^T^'fBiankenberghe. 11.- Dansmu 508 M.: 12.20 Symphonieconcert o. emans 1.30 Sykes en zijn orkest. 5. Dansmuziek. 6.35 Saxofoon recital. 6.50 Cllo-recital. 7.20 Gramofoonplaten 8 20 Piano-recital. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Zang voordracht. 9.20 Concert uit Ostende 11 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 8.35 „Das Reich rettet wien hoorspel van A. van Czibulka 9 55 Concert door Schrammel-kwintet 10 35 Ber v. d. opening van Turnfeest te Stuttgart 10.45 Berichten. 11.20—12.20 Dansmuziek door de kapel Prasch. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUT'h. Woensdag 26 Juli. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg 10.35—10.50, Daven- try 10.50—12.50, Lond. Reg 12.50—13.35, Midi. Reg. 13.35—15 20, Daventry 15 20 24. Lijn 4: Langenberg 10.25—17.50, Zeesen 17.50—20.35, München 20.35—21.65, Zee sen 20.55—24.—. >.l.v 20 Geautoriseerde vertaling Baar 't Engelsch van Molly Thynne, door A. W v. E.v. R. 611 was min ot meer door een toeval, en Jdoor uw zichtbaren afkeer van haar. U maakte daar een fout." -Dat weet ik. Ik was opgewonden over die eeie geschiedenis en gaf mij zeker bloot. -e' u. ik had meer dan één reden, om er da!ten te w'"ea blijven. Ten eerste wist ik, ™'jn verklaring, haar nooit gezien te ben. vatsch was, om het op zijn zachtst J* drukken, en dan was de jongen er." h zweeg blijkbaar moeite doende, zoo- eti mogelijk de belangrijkste punten uit 'jn verhaal naar voren te brengen; toen tfeg nij Fayre's onthutst gelaat in het oog en zei: Ik denk, dat het allemaal en vreeselijke warboel voor u lijkt. Het is beter, dat ik ?laa' van het begin af aan vertel. Miss Al- zo?a!s zij toen nog heette, was tegelijk ™et uij in St Swithiiis, zooals u zeker al Zij huwde mijn specialen vriend, Box- st' !ülk kan u verzekeren, dat ik mijn uiter- f "est heb gedaan daarbij een spaak in gaar wiel ie steken Maar het gaf mij niets. axter was gek op haar en wou geen kwaad van haar hooren, en wetend, wat ik van haar wist, maakte mij dat ellendig, zooals u zich BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR GYMNASIUM. In bijlage No. 95 schrijven curatoren van het gymnasium: Onder overlegging van het betrekkelijk ad vies van den Inspecteur der Gymnasia stel len wij U vóór den heer drs. G. H. Blanken voor den duur van den cursus 1933/1934 op nieuw te benoemen tot tijdelijk leeraar in de oude talen aan het gymnasium alhier. PERSONEELE BELASTING. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 94: Ten aanzien van het adres, d.d. 13 Mei van het bestuur der afdeeling Alkmaar van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders in het Verlofbedrijf, hetwelk in Uwe vergadering van 18 Mei j.1. in onze handen werd gesteld om bericht en raad, berichten wij U het volgende. Adressant verlangt, da* voor de heffing van de personeele belasting de grondslag „biljarten'' vervallen zal worden verklaard Wij merken hierbij op, dat de raad daartoe krachtens art. 31 duodecies der wet op ge noemde belasting de bevoegdheid bezit, mits de desbetreffende verordening, voor wat het belastingjaar 1934 betreft, vóór 1 September a.s. is vastgesteld. Bij onderzoek is ons gebleken, dat naar den grondslag „biljarten" in deze gemeente zijn aangeslagen 74 zaken. De opbrengst aan hoofdsom 20.per aanslag) en op centen (gemiddelw ongeveer 100) bedraagt 3164 Inwil'iging van het verzoek zou mitsdien voor de gemeente een vermindering van in komsten tot dit bedrag beteekenen. Naar aanleiding van vroeger ingekomen verzoeken van gelijke strekking gaven wij als onze meening te kennen, dat in dezen tijd alles moet worden nagelaten, wat de finan ciën der gemeente zou kunnen verzwakken. Alleen reeds op grond van die overweging is het niet mogelijk aan adressant verzoek te voldoen Bovendien zijn aan een maatregel tol belastingverlaging in zoo beperkten om- vangconsequenties verbonden, die niet kun nen worden aanvaard. Immers, de wet op de personeele belasting stelt nog andere grond slagen belastbaar, waarvoor, wanneer het verzoek werd ingewilligd, evenzeer vrijste'- ling ware te bepleiten Naar ons voorkomt, is er in de tegenwoordige omstandigheden voor de gemeente geen reden de wet op de perso neele belasting op haar billijkheid te onder zoeken. Hiervoor dienen gunstiger tijden te worden afgewacht. Wij stellen U derhalve voor op bovenge noemd adres afwijzend te beschikken. Gedeputeerde Staten moeten worden in gezonden. Met het oog daarop kwam het ons ge- wenscht voor de beheersbepalingen, die voor alle bedrijven kunnen gelden, in één verordening samen te vatten. Voor zoover ten aanzien van een enkel bedrijf, met name het grondbedrijf, speciale voorschriften worden vereischt, hebben wij deze in een afzonderlijke paragraaf van de verordening opgenomen. In de algemeene bepalingen der nieu we verordening komen geen verschillen van beteekenis met de thans geldende verordeningen voor. Als tak van dienst, bedoeld in artikel 252 der gemeentewet, werd bij Uw be sluit van 22 October 1931 mede aange wezen de keuringsdienst voor waren. Gedeputeerde Staten keurden die aan wijzing bij hun besluit van 18 November 1931, nr. 204, goed, doch verklaarden later op intrekking van die aanwijzing prijs te stellen, aangezien de keurings dienst voor waren reeds een afzonder lijke instelling is krachtens de Waren wet, zoodat geen aanwijzing op grond van artikel 252 der gemeentewet be hoort plaats te hebben. Ofschoon tegen deze opvatting, die ook in hoogere in stantie schijnt te worden gedeeld, be zwaar is in te brengen, hebben wij, daar het hier slechts een formeele kwestie geldt, toegezegd U het voorstel tot in trekking van bedoelde aanwijzing te zullen doen. In verband daarmede komt in de thans voorgestelde aanwijzing van bedrijven als takken van dienst in den zin van art. 252 der gemeentewet de keu ringsdienst voor waren niet voor. Onder overlegging van de adviezen der Commissiën van bijstand voor dc finan ciën en de onderscheidene bedrijven stellen B. en W. voor de desbetreffende besluiten te nemen en vast te stellen een verordening op het beheer der gemeente bedrijven te Alkmaar. VERORDENING OP HET BEHEER VAN DE BEDRIJVEN. In bijlage no. 93 schrijven B en W.: De verordening op het beheer der ge meentebedrijven en de verordeningen betreffende het grondbedrijf, het sport- parkbedrijf, het bedrijf der gemeente werken en den keuringsdienst voor wa ren zijn bij Uw besluit van 21 April 1932, overeenkomstig ons in bijlage Nr 58 opgenomen voorstel, gewijzigd in verband met bij de herzieningswet van 31 Januari 1931 (St.bl. nr. 41) in de ge meentewet aangebrachte nieuwe bepa lingen. De gewijzigde verordeningen zijn slechts tijdelijk van kracht en zouden thans opnieuw ter goedkeuring aan kunt voorstellen. Het was zoo erg-, dat ik hen na hun huwelijk nog maar zelden zag. Ik had toen een groote armeluio-practijk ge kregen en had het ook te druk, om oude vrienden op te zoeken. Toen kwam hij op zekeren dag, half krankzinnig, bij mij en ver telde mij, dat zij er vandoor was met Dray cott, en haar kleinen jongen bij hem had achter gelaten. Om het kort te maken, hij eindigde, met van haar te scheiden, nadat hij tevergeefs geprobeerd had haar terug te krijgen. Hoe groot mijn afkeer van haar ook was, ging ik haar den dag na Baxter's be zoek toch opzoeken. Ik vond haar met Dray- cott in een hotel, en zij lachte mij in mijn ge zicht uit, toen ik beproefde haar over te ha len naar haar man terug te keeren. Na de scheiding ging hij er onderdoor en ik had er genoeg mee te stellen, dat verzeker ik u. Toen hij zoo ver was. dat hij niet meer kon werken, haalde ik hem over met den jongen bij mij te komen wot en spoedig daarop stierf hij in mijn huis ik was heel veel van het kleine kereltje gaan houden en hieid hem bij mij, daar hij geen familie had. waar hi heen kon gaan. Hij is nu op een fröbelschoo en gaat daarna maar de lagere school. Dat is de voornaamste reden,waarom ik niet wil de hebben, dat mijn bekendheid met haar uit zou komen. Ik gaf hem mijn naam en men denkt, dat hij mijn neefje is, en terwille van hem wil ik liever niet, dat het verleden wor opgerakeld." „Dat begrijp ik," zei Fayre h^JJ* „Feitelijk begin ik nu pas goed te hoe u mijn tusschenkomst verwenscht moe hebben.v de verbinding in het centrum der stad van Noord naar Zuid en omgekeerd te komen. Het moge juist zijn, dat het doorgaand verkeer meer en meer om de binnenstad heen wordt geleid, de ontworpen verbinding is niet bedoeld voor het doorgaand maar voor het verkeer naar en van de stad. De Krebbe- steeg dient uitsluitend het locaal verkeer, heeft geen verbinding met het interlocale wegennet en heeft voor het verkeer naar en van buiten de stad derhalve niet de minste beteekenis, zoodat de noodzaktlijkheid van de ontworpen verbreeding van de Achter straat door de verbreeding van de Krebbe- steeg niet wordt beïnvloed, veel minder weggenomen. De motieven, die destijds hebben gegolden b" de wijziging van het uitbreidingsplan (eerste gedeelte) en betrekking hebben op het Payglop, de Achterstraat en de Magdalenen- straat gelden ook thans nog onverkort. Voor intrekking van het betrekkelijk Raadsbesluit i- derhalve geen aanleiding. Wij geven Uwe vergadering mitsdien, met verwijzing naar het bij de stukken ter in zage gelegde advies der commissie van bij stand voor openbare werken, in overweging het onderwerpelijk verzoek af te wijzen. ADRES N.V. „CONCORDIA". B. en W. schrijven in bijlage Nr. 97: In zijn adres van 12 Januari j.1., door Uwe vergadering in om handen om be richt en raad gesteld op 19 Januari j.1., ver zoekt de heer C. Harp, directeur der N. V. Maatschappij tot exploitatie van melkinrich tingen „Concordia", gevestigd te Alkmaar, het Raadsbesluit van 25 Augustus 1927, nr. 19, in te trekken voor zoover dit besluit be trekking heeft op de verbreeding van de Achterstraat en zulks op grond van de na volgende overwegingen. Adressant bezit in de Achterstraat 4 per- cee'en en kan deze niet verkoopen in verband met de bestaande rooilijn, waardoor de ver bouwing dezer perceelen tot een flink kaas pakhuis wordt belemmerd, hetgeen volgens adressant vermindering van werkgelegen heid beteekent. Naar zijn meening heeft de ontworpen rooilijn in den laatsten tijd aan beteekenis ingeboet, doordat meer en meer het verkeer buiten de stad wordt omgeleid Zijns inziens is de ontworpen verbreeding tusschen de Ridderstraat en de Marktstraat ook niet voldoende, omdat men op deze wijze geen rechtstreeksche verbinding naar de Handelskade schept en door de verbreeding der Krebbesfeeg reeds een ruime verbindings weg naar de Nieuwesloot zal worden verkre gen. Een aantal eigenaren van andere percee len, aan de Achterstraat gelegen, heeft op 12 Januari j.1. met het adres der N. V. „Concordia" ingestemd. Naar aanleiding van beide stukken meenen wij niet beter te kunnen doen dan de motie ven te herhalen, welke ten grondslag liggen aan het Raadsbesluit van 25 Augustus 1927, nr. 19, tot wijziging van het uitbreidings plan (eerste gedeelte), voorzoover betreft het Payglop, de Achterstraat en de Magdale- nenstraat. Liep de verbreeding van het Payglop en de Achterstraat vóór 25 Augus tus 1927 dóór tot de Magdalenenstraat, welke laatste straat verbreed was ontworpen tot het Hofplein, door de totstandkoming van de Marktstraat had de ontworfien ver breeding van de Magdalenenstraat van de Achterstraat tot het Hofplein weinig zin meer. Eischte derhalve reeds het verkeersbe- lang, dat de verbreeding van de Achterstraat werd doorgetrokken van de Magdalenen straat tot de Marktstraat, aan den anderen kant was het gewenscht de verbreeding van het Payglop te ontwerpen aan de westzijde in plaats van aan de oostzijde, opdat deze straat in rechte lijn zou kunnen aansluiten aan de vóór 1927 uitgevoerde verbreeding van de Ridderstraat. Door vaststelling van het raadsbesluit wordt het in de toekomst mogelijk langs een 11 M. breede aansluiten- „Uw inmenging was voor mij een ramp, ik wond mij op als een dwaas en probeerde u door grootspraak te overbluffen. Ziet u ik had zijn bestaan zorgvuldig verborgen gehouden, en ik zag mijzelf al in de getui genbank en de foto's van den kleine vent in de kranten, als het ware al mijn moeite voor niets, en toen werd ik woedend." „Weet de jongen, dat hij Baxter's zoon is?" I „Hij weet, dat zijn naam oorspronkelijk Baxter was. maar hij brengt geen verband tusschen zijn moeder en mrs. Draycott. Hij denkt dat zij stierf, voordat hij met vader bij mij kwam. Ik heb nooit geprobeerd zijn bloedverwantschap met hem te verbei gen ik heb werkelijk mijn best gedaan de herin nering aan zijn vader levendig te houden, zooals die was. voordat hij aan lager wal was geraakt. Gelukkig was het ventje in dien tijd nog te jong om veel op te merken. Neen 'k was bang voor zijn moeder Zij had wettelijk geen recht op den jongen, maar ik kende haar. Zij was een hebzuchtige vrouw, als het op geld aankwam, en een veerduiveld slimme ook. Zelfs toen Dray cott nog leefde, zat hij eeuwig in geldnood en zij deinsde maar voor heel weinig terug, als het er op aan kwam, aan geld te komen Ik had haar nooit meer gezien, zooals ik u zei. maar ik hield haar in het oog, en naar wat ik van haar hoorde, ben ik er zeker van. dat zij mij de duimschroeven zou hebben aan gelegd, als zij had geweten, waar de jongen was, hoe weinig ik haar ook had kunnen ge ven. Zij wist, dat ik er alles voor over had Haar van hem weg te houden. Zii was een DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het was in de afgeloopen week weer bij zonder slecht gesteld met de voor de aange voerde producten gemaakte prijzen. Al ko men er tal van groenten ter markt, de aard appelen domineeren toch en de slechte prij zen van dit product zijn de voornaamste factor voor de tegenwoordige uitkomst der exploitatie van het tuinbouwbedrijf. De mi nimumprijzen zullen, naar we uit goede bron vernamen, maar tot 1 Sept. gelden, zoodat de bouwers als van zelf zullen zorgen, dat dan de aardapjielen opgeruimd zullen zijn Voor de gekeurde aardappelen zal tot 15 November de minimumprijs gelden, terwij! verwacht kan worden, aat er een regeling zal worden getroffen voor consumptieaardappe len. Een groot deel van de aangevoerde Schot- sche muizen bracht 75 cent, alzoo den mini mumprijs, op. De mooie blanke van gegaran deerde kwaliteit brachten het in maximum tot 2; meermalen echter kon er niet meet" dan 1.60 en 1.70 voor worden bedongen. De groote Schotten waren voor verreweg het grootste deel onverkoopbaar en werden dus voor 75 cent per 100 K.G. door de regeering overgenomen, slechts enkele partijen gingen voor 80 en 90 cent van de hand. Met de drie lingen ging het niet beter: de noteeringen lagen tusschen 75 en 90 cent. Eigenheimers brachten ƒ1 tot 1.60 op. Blauwe Eigenhei mers, die aanvankelijk nog 1.50 tot 2.70 opbrachten, noteerden op het laatst der week ƒ1 tot 1.60, terwijl zelfs partijen voor 60 cent zijn verkocht. Voor Schoolmeesters werd 7ï cent betaald. Aanvoer 210 spoorwagons aardappelen. Tomaten stegen in het laatst der week weer iets in prijs. Bepaalde oorzaken van deze stijging waren moeilijk aan te wijzen Voor A-kwaliteit, die aanvankelijk gemid deld 8.50 opbrachten, werd later 11 be taald, B steeg van 9.70 tot 11.10; C van 5.40 tot 8 40. De aanvoer beliep onge veer 25.000 K.G. Bloemkool was aan vrij sterke prijzen- schommeling onderhevig. Voor de mooiste werd aanvankelijk nog 12 tot 14 betaald, later echter maar 5 tot 6. Kleinere, eerste soort, liepen terug van 7 tot ruim 3 per 100 stuks. De beste van de tweede soort, die eerst nog voor 4 of iets meer werden ver kocht, brachten later nog slechts 2 of min der op. De kleinere van de tweede soort wei den voor 1.50 verkocht. De aanvoer beliep 35.000 stuks. Er werden al belangrijke hoeveelheden roode kool aangevoerd, aanmerkelijk meer dan de vorige week, toen nog redelijke prij zen werden gemaakt. Met den vermeerderden aanvoer zakten ook van dit product de prij zen in en wel in die mate, dat ze ook niet meer loonend zijn. Kon aanvankelijk nog ge middeld 3 worden gemaakt, eiken dag werd de prijs al lager, zoodat Zaterdag aan de Broekerveiling 1 tot 1.70 en te Noord- scharwoude 1 tot 1.50 werd besteed. De aanvoer beliep 30 spoorwagons. Aan de Broekerveiling werd Maandag voor gele kool 6.60 tot 7 betaald, een bij zonder mooie prijs. Doch ook bij dit product demonstreerde zich den ongewonen toestand, met het resultaat van een daling tot 1.40 a 2.60 op het eind der week. De grootere aan voeren deden het hier niet, daar er nog wei nig van deze kool' ter markt kwam. aantrekkelijke vrouw en was voldoende co- mediante, om een heel aardige en roerende scene op touw te zetten, als zij hem had ver kiezen op te zoeken, en de liefhebbende moe der te spelen. Ik twijfel er niet aan, of zij zou hem eindelijk gevonden hebben, en zij wist, dat ik niets wilde riskeeren. Daarom verander de ik zijn naam, en paste er goed op, niet openlijk te vertellen waar hij was U moet bedenken,-dat zij mij verfoeide en, afgezien van het geld, zou zij volkomen in staat zijn geweest uit louter kwaadaardigheid naar den jongen toe te gaan om hem te kwellen." „Zij zou zich toch zeker niet verlaagd hebben tot gld afpersen?" wierp Fayre tegen Hij had mrs. Draycott niet mogen lijden, en alles, wat hij sindsdien van haar gehoord had, was in haar nadeel geweest, maar hij vond het moeilijk te gelooven, dat een zus ter van miss Allen zoo diep zou hebben kun nen zinken,' dat zij zich aan afperserij zou hebben schuldig gemaakt. „Ik weet, waaraan u denkt," merkte Gregg scherpzinnig op. „Zij was van goede famili en werd volgens de opvattingen /an haar stand gröot gebracht, maar geloof mij, als een vrouw zich eenmaal op het helende vlak bevindt, wordt zij vrijwel ongevoelig voor wat zij doet. Ik geef u mijn woord, dat hoe groot de schok ook voor mij was toen ik haar dood vond, dat minder indruk op mij maakte dan de ontdekking dat zij miss Allen's zuster was. Ik besefte toen voor het eerst, uit wat voor familie zij was voortgeko men, en ik gaf bijna bloot, zoo ver baasd was ik. Vreemd genoeg had ik, niette genstaande den naam, haar nooit met elkaar Nog troosteloozer was het gesteld met de witte kool. De vorige week werd hiervoor nog een redelijke prijs betaald en ook in het begin dezer week kon nog tot ruim 2 wor den gemaakt. Dit is al veel te weinig, doch de bouwers zijn al tevreden als de opbrengst niet te ver beneden den productieprijs is. Door de totale afwezigheid van vraag naar deze groenten liepen de prijzen terug tót ge middeld 50 cent per 100 K.G. De prijzen der uien vertoonen deze sterke schommelingen niet. De zilvermep liep maar weinig in prijs achteruit en werd betaald met f 5.50 tot ruim ƒ7. Zilverdrielingen, die aanvankelijk gemid deld 4 opbrachten, daalden tot gemiddeld 2.50. Zilveruien werden verkocht voor 50 cent tot 1. Voor gele nep werd van 3 tot 5.50 besteed. Ongeveer 8 spoorwagons uien werden verhandeld. Er kwamen deze week ook al vrij wat sla- boonen aan de markt. De prijs, aanvankelijk ruim 20, liep terug tot gemiddeld 17, een niet slechte prijs. Wortelen konden de aanvankelijk gemaakte prijzen van 4.95 tot 6.50 ook niet hand haven. Op het eind der week werd zelfs niet meer gemaakt dan 2.10 tot 2.50. Tuinboonen, die al voor lage prijzen wa ren verkocht, brachten nog minder op dan voorheen: n.1. ruim 1 per 100 KG. Voor bieten werd 1 tot 1.90 betaald. Alles te zamen genomen blijkt er uit, hoe buitengewoon slecht het verloop is geweest. De noodtoestand, waarin de tuinbouw ver keert, wordt al erger. Te verwonderen is het dan ook niet, dat de tuindersorganisaties er met kracht op aandringen, dat de regeering tot en- betere steunregeling overgaat. KOEDIJK. Het afd bestuur van den Neutralen Bond ontving tcricht van B en W. dat nu er voorschot uitgekeerd word4 voor Deensche witte kool en aardappelen, er de volgende week geen bonnen verstrekt zullen worden ZUIDSCH AR WOUDE. In de a'hier gehouden vergadering van de afd. van den Tuinbouwarbeidersbond zijn in plaats van de heeien C. Swart en P. de Ruiter, die bedankt hadden, als be stuursleden gekozen oe heeren D Blom en A. Keppel. BRANDSTICHTING TE WEESPER- KARSPEL. Drie personen gearresteerd In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. werd de schillenboer M. te Weesperkar- spel opgeschrikt door een brand, welke in een houten schuur, die tegen zijn woning is aan gebouwd, was uitgebroken. Met behulp van zijn huisgenooten is de man er in geslaagd de vlammen te dooven. Het bleek, dat de ge- heele schuur met benzine en teer was over goten, terwijl voorts in de nabijheid van het huis een benzinebus werd aangetroffen. Als verdacht van brandstichting werden daarop gearresteerd E G. S. en G. C. J. S., beiden woonachtig te Amsterdam. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Zij verklaar den, dat de eigenaar van het huis, waarin M. woont, zekere J. W. v. W. te Weesper- karspel, hen 200 had toegezegd, zoodra de woning in brand stond en 300 zoodra de verzekeringssom zou zijn uitgekeerd. De beide verdachten zijn gister voorgeleid voor den officier van justitie te Amsterdam, die onmiddellijk last gaf over te gaan tot arres tatie van van W., hetgeen is geschied. RELLETJE TE AALSMEER. Bij den opbouw van het circus Amanda Roberti op een terrein onder Aalsmeer is het gistermiddag tot ernstige relletjes gekomn tusschen de circusmenschen en de rijkspoli tie. Hoewel het circus vergunning had om zijn tenten op te slaan op een terrein aldaar, meende de eigenaresse van ht stuk land op het laatste oogenblik bezwaar tegen het optreden van het circus te moeten maken, waarop zij de rijkspolitie verzocht het circu» te verwijderen. Dit ging niet zoo gemakkelijk en op een gegeven moment zag de majoor van de rijksveldwacht zich genoodzaakt van den blanken sabel gebruik te maken. Bij de charge, welke hierop volgde, liep de eigena resse van het circus, mevr. Amanda Roberti, een drietal verwondingen op. Voorts kreeg een tweetal mannen eenige sabelhouwen; zij moesten zich onder geneeskundige behande ling 'aten stellen. Nadat de burgemeester van Haarlemmer- in verband gebracht." „U zei, dat u mrs. Draycott in het oog kingen onderhield met een van haai kam >ra- hieldt. Bedoelt u daarmede, dat u betrek den? Ik bedoel u niet te vertellen, dat wij nog steeds zoeken naar een moteief voor de misdaad. „Ik vrees, dat ik u daarmee niet kan hel pen," antwoordde Gregg openhartig. „Er was een oude meid van haar. die mode maakster werd en waar zij steeds heen ging als zij iets noodig had. Ik geloof, dat zij een regeling met haar had getroffen, om de ja ponnen, die zij niet meer droeg, voor haar te verkoopen. Ik ging die vrouw nu en dan opzoeken en zij vertelde mij telken» het laat ste nieuws van mrs. Draycott. Zij werkte wel voor haar, maar zij had geen reden van haar te houden, en zij hield van den jongen en was bereid alles voor hem te doen wat hem ten beste kon komen. Maar zij zag mrs. Draycott maar bij tusschenpoozen, en kende niemand van de menschen, met wie zij om ging." „Kunt uzelf niet iemand bedenken, die een grief tegen haar had?" „Er moeten er heel wat zijn geweest, maar ik weet niemand in het bijzonder. Ik heb tl verteld, wat voor reden ik had uit haar klauwen te blijven Bij mij lukte het haaf niet, maar bij anderen slaagde zij waar schijnlijk wel. „Er waren redenen genoeg, als u die moet hebben." „Afperserij!" zei Fayre nadenkend. „Het lijkt ongelooflijk, maar het kan mogelijk zijn. In dat geval zouden er een zeker soort gr* ven bij haar stukken moeten zijn." '&ordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5