DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY meer, mr. A. Slob, in wiens gemeente het relletje zich voordeed, eraan was te pas ge komen en ook de officier van justitie uit Haarlem had ingegrepen, werd het conflict bijgelegd, zoodat de eerste voorstelling gis teravond kon doorgaan, en ook de verdere voorstellingen zullen kunnen plaats vinden. HET NAZI-GEWROET IN LIMBURG. De Federatie van r.-k. werkliedenvereeni- gingen in de gemeente Kerkrade heeft een motie aangenomen, waarin wordt geconsta- teerd: dat de vele hier woonachtige Duitsche staatsburgers zich practisch niets aantrekken van de ministerieele beschikking inzake het zich onthouden van elke politieke actie en of werkzaamheden dat er van uit Duitschland een staf van leiders is aangewezen in Nederland woon achtig om de leiding op zich te nemen van ae „National Sozialistische Deutsche Arbeiter Partei" Gau-Holland; dat een sterke actie gevoerd is en nog steeds wordt om alle Duitsche staatsburgers lid van deze buitenlandsche politieke partij te doen worden; dat uit correspondentie gebleken is, dat de gevormde Duitsche kolonie Holland even eens onder leiding stond van de Duitsche Na tionaal Socialisten (in den beginne onder lei ding van den „politischen Führer" Tykfer); dat de aard van het Nederlandsche volk zich sterk verzet tegen een buitenlandsche politieke partij, die in Nederland, door mid del van vreemdelingen, een zekere onrust on der ons volk teweeg brengt. Verzocht wordt: a. dat door de regeering maatregelen worden genomen, die leiden tot een algeheel verbod voor de hier woonachtige Duitsche staatsburgers om lid te zijn van een buiten landsche politieke partij; b. dat den Duitschen staatsburger even eens verboden wordt lid te zijn of te worden van de Nationaal Socialistische Nederland sche Arbeiders Partij, wier „rijksleider" Al- bert de Joode (alias Alb. van Waterland) zelf verklaarde, dat zij geen anderen alge- meenen leider erkent dan den Duitschen rijkskanselier Ad. Hitier; c. dat er maatregelen genomen worden om te voorkomen, dat nog langer propaganda gemaakt kan worden door middel van de Duitsche Nationaal Socialistische lectuur en kranten. Deze motie is ter kennis gebracht van de regeering en van de overige in aanmerking komende autoriteiten. NATIONAAL JONGERENVERBOND. Congres te 's-Qravenhage. Het Nationaal Jongerenverbond heeft Za terdag te 's-Gravenhage een bijeenkomst ge houden. De heer Th. M. Bautz, voorzitter van. de Haagsche afdeeling, sprak een openingsrede uit, waarin hij o.m. begroette generaal We- toer, kolonel Aronstein, overste dr. J. C. Eringaard, kapitein J. J. D. H. Verschoor, mr. dr. H. H. Aa van Gybland Oosterhoff, het eerelid van het N. J. V. den heer B. J. van Tuil, de hoofdbestuursleden van het N. J. V. Inden, Quitspel, Lotgering en De Vries en bestuursleden van vele afdeelin gen. legen zes uur vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd, waaraan ongeveer 250 leden en genoodigden hebben deelgenomen. Bij den aanvang bracht de heer Bautz een dronk uit op de Koningin. De dischgenooten zongen het „Wilhelmus". Aan de Koningin werd een telegram met betuiging van ver knochtheid gezonden. Wethouder Van der Bilt heeft een tafel rede gehouden. Eenige anderen voerden na hem het woord. Des avonds hield men een vergadering, die bijgewoond werd door minister mr. dr. L. N. Deckers en diens adjudant luitenant Tie- lens. De algemeene voorzitter van het N. J. V., de heer W. Inden, sprak een rede uit, waar van de grondtoon was: Ons doel is de na tionale verheffing van ons volk en meer niet. Spr. betoogde, dat de tijd het zijne zal doen, waardoor een overkapping van de na tionale eenheid zal ontstaan, met name met betrekking tot de kwestie van aansluiting van katholieke en gereformeerde jongeren. Daarna sprak de algemeene secretaris van het N. J. V., de heer H. V. Quispel, die be toogde, dat het N. J. V. in Indië een groot- sche taak heeft. Na de vergadering werd een fakkelop tocht gehouden van Plein 1813 naar Scheve- ningen, voorafgegaan door het muziekcorps van den Haagschen turnbond en begeleid door den bond van den Archipel-padvinders troep. Langs den weg trk de stoet overal veel belangstelling. Een prettige verrassing w as het, toen men zag, dat op den Bad huisweg bij den Cremerweg in auto's zich bevonden de koningin en prinses Juliana, met gevolg, die van den Ruigen- hoek waren gekomen om het voorbij trekken van den stoet gade te slaan. Verderop, bij de Stevinstraat, werd ge defileerd voor den minister van defen sie, die vergezeld was van zijn adjudant, luitenaDt Tielens. Langs den weg trok de stoet overal veel ningen, waar de stoet werd opgewacht door een groote menschenmassa De ver schillende terrassen waren overvol Om half elf arriveerde men bij het monu ment voor de land- en zeemacht, waar een oogenblik stilgehouden werd en de algemeen voorzitter van het N. J V. een krans neerlegde aan den voet van het monument. Direct daarop werd verder gemarcheerd naar het Kurhaus-terras, waar de voorgenomen militaire taptoe op de brug van het Kurhaus werd ge geven. OPLEVING TE HENGELO. De fabrieken te Hengelo beschikken over wat meer orders dan de laatste jaren het ge val was. In het publieke leven verdwijnt het gevoel van „malaise" wat, aldus meent de correspondent van het Hbld Den laatsten tijd zijn er enkele congressen gehouden, waardoor het straatbeeld wat verlevendigd werd, enkele belangrijke sportdemonstraties zijn er gehouden en thans leeft heel de stad voor de Henijto, de handels- en nijverheids tentoonstelling Hengelo 1933. Er bestaat voor deze expositie in breede kringen groote belangstelling. De beide plaatselijke middenstandsvereenigingen zijn er toe overgegaan om deze belangstelling nog te vergrooten door het organiseeren van zg. „verkoopweken", waarvan voor het pu bliek attracties zijn verbonden. Men heeft zich hierbij laten leiden door het voorbeeld, dat de hoofdstad in deze gegeven heeft. Za terdag is de Henijto geopend. GEEN „HEIL HITLER" GEWENSCHT. Vechtpartij tusschen Duitschers en Nederlanders; een zwaar ge wonde en drie personen gearres teerd. In den nacht van Zondag op Maandag is te Chèvremont (L.) ruzie ontstaan tusschen twee broers en eenige Duitschers. Laatstge noemden hadden ,toen zij de broers ontmoet ten „Heil Hitier" geroepen, waarop de an deren met „Heil Moskou" antwoordden. Bij de hierna ontstane ruzie werd van alle mo gelijke voorwerpen gebruik gemaakt. De va der van de broers werd met een voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat hij zich onder behandeling van een geneesheer moest stel len. De patrouille van de militaire politie, die in de omgeving dienst verrichtte, werd te hulp geroepen. Ten huize van den vader der Duitschers werd door de uit vijf personen bestaande nazi-familie groote weerstand ge boden en werd met alle mogelijke voorwer pen, als stoelen e.d. geworpen, zoodat de mi litaire politie gebruik van de karabijnen moest maken. De vader van de Duitschers werd hierbij zwaar in den buik getroffen. De moeder en twee zoons werden gearresteerd en zijn ter beschikking van de politie te Kerkrade ge steld. De derde zoon kon ontkomen. DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Zwolle is de ziekte van Weil geconsta teerd. De heer Th. B. Maris, ambtenaar ter secretarie, heeft gezwommen in de Nieuwe Wetering en aan het Vechterstrand en ver moedelijk op een van deze plaatsen de be smetting opgedaan.. Een tweede ziektegeval is dubieus. VOEDSELVERGIFTIGING. Te Sneek 12 personen zwaar ziek na het eten van ondeugdelijke visch; thans is het gevaar geweken Zondag hebben zich te Sneek bij drie fa milies verschijnselen voorgedaan, die wezen op voedselvergiftiging. Uit het poiitie-onder- zoek is voorloopig gebleken, dat het zeer waarschijnlijk ontstaan moet zijn door het eten van gebakken visch. Verschillende mon sters van de visch en het braaksel der patiën ten zijn in beslag genomen en ter onderzogk opgezonden naar het centraal laboratorium voor de volksgezondheid. De toestand van de twaalf patiënten, waarvan enkelen Zondag avond zwaar ziek waren en veel pijn leden, gaf gistermorgen geen reden tot ongerust heid meer. SCHIP IN NOOD. Behouden te Lemmer binnenge bracht. Op ongeveer 2 K M. afstand van de Lem merhaven bevond zich een schip in nood, vermoedelijk bestemd voor Lemmer. Verschillende vaartuigen vertrokken ter assistentie. Het schip was „De twee Gebroeders", ko mende van Amsterdam en op weg naar Lem mer, schipper J. de Groot. De ter assistentie uitgevaren schepen hebben De Twee Gebroe ders met zware schade aan tuigage te Lem mer binnen gebracht. H. J. H. GELDERMAN f- Zondagmiddag is plotseling te Baden-Ba- dtn overleden na een verblijf van 8 dagen al daar H. J. H. Gelderman in den ouderdom van 76 jaar. De overledene was vroeger oud ste firmant van de textiel firma H. P. Gelder man en zoon te Oldenzaal, doch sinds een jaar woonachtig te den Haag. De heer Gel- derman heeft zeer veel gedaan tot verhoo- ging van de welvaart en den bloei van Ol denzaal. Mede door zijn krachtige hulpver leening is oa. het r k. ziekenhuis te Olden zaal tot stand gekomen. Op een nader te be palen datum zal het stoffelijk overschot van den heer Gelderman te Oldenzaal in het familie graf worden bijgezet. ALGEMEENE VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Vreemdelingen, Rotterdammers en politie In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks twee uur is het op den Parallelweg te Rotterdam, tot een ingewikkelde vechtpartij gekomen tusschen politie-agenten, vreemde lingen en Rotterdammers, naar de Crt. mee- deell. De agenten waren druk doende een paar vechtende, ietwat aangeschoten vreem delingen te scheiden, toen de controleur A. A. met zijn kameraad, de metselaar H. J. v. K. voorbijkwamen. Zij zagen het gevecht en bemoeiden zich er onmiddellijk mee, daarbij partij trekkend voor de vreemdelingen. De controleur stortte zich op een van de agenten, maar die trok zijn revolver, hetgeen den aan valler van zijn voornemen deed afzien. In middels was de metselaar zich gaan be moeien met den anderen agent, die slechts zijn gummistok in de hand had. Bijna wist hij den agent, een forschen kerel, op den grond te krijgen, doordat hij hem trachtte te „scheppen", maar gehel gelukte het hem niet. Hij probeerde toen een tweeden aanval, maar intusschen had ook deze agent zijn revolver in handen weten te krijgen. De strijd met de vreemdelingen ging nog voort en er waren tevens nog belangstellen den gekomen, die zich metterdaad met het ge beuren inlieten, zoodat er een onontwarbaar kluwen vechtenden ontstond. De agent, die door den controleur was aangevallen, had zich een oogenblik weten vrij te maken en kon een schot in de lucht lossen, dat ten gevolge had. dat óe beide vechtende vreemdelingen Kippendieven gesnapt en gedood De Heer Spiering te Tie! had veel last van ratten in rijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang probeerde hij allerlei middelen echter zonder resul taat Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier ge bruikte. .Het resultaat is werkelijk verrassend," schrijft hij. .Een kwartier nadat het met Rodent be smeerde brood werd uitgelegd, was het reeds ver dwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct of een dubbele doos 90 ct en morgen zult U van rat en muis be- vrijd zijn. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B45 plotseling den strijd „taakten en arm in arm het hazenpad kozen. De metselaar had in die bedrijven een nieuwen aanval op den agent ondernomen. Deze wist den man, die hem weer wilde „scheppen", tusschen zijn knieën te krijgen. De metselaar, die als een woesteling te keer ging, liep eenige geduchte slagen met de kolf van het pistool op, waardoor hij.bloe dende wonden aan het hoofd opliep. Nog eenigen tijd duurde het gevecht, waarbij ook eenige al te belangstellende voorbijgangers geduchte meppen opliepen. Ten slotte sloegen de controleur en de metselaar, gevolgd door de buurtbewoners, op de vlucht. De agenten hadden intusschen assistentie gekregen en het gelukte de twee mannen aan te houden. Zij zijn in bewaring gesteld. TEGEN DE PARTIJ-UNIFORMEN. Wetsontwerp op komst. Het Centrum verneemt, dat binnen enkele dagen de indiening van een wetsontwerp te verwachten is, dat een verbod van partij uniformen zal inhouden. DEDEMSVAARTSCHE TRAMMAATSCHAPPIJ. Loonsverlaging met 25 procent. De toestand bij de Dedemsvaartsche Stoom tramweg Maatschappij te Avereest is verre van rooskleurig. Het bestuur der werkgeversver- eeniging in het tramwegbedrijf, waarbij ook de D.S.M. aangesloten is, heeft aan het personeel aanzegging gedaan, dat met ingang van 15 Augustus de loonen zullen worden verlaagd met 25 procent, zoodat het na genoemden da tum drie-vierde van het tegenwoordig salaris zal ontvangen. Mocht het personeel met deze loonsverlaging geen genoegennemen, dan zal overgegaan moeten worden tot stilzetting van het bedrijf. Wanneer het voorstel tot verlaging niet algemeen door het personeel wordt aan vaard, zal het bedrijf na 15 Augustus gestaakt worden. DANS-INCIDENT IN DEN RAAD VAN HAARLEMMERMEER. Raadslid of aandeelhouder? Naar aanleiding van het feit, dat er op het verleden Woensdag gehouden concours- hippique te Hoofddorp in de manege op het sportterrein gedanst is, waardoor neringdoen den te Hoofddorp in hun bedrijf geschaad zijn, had het raadslid de heer Asjes, schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld. In de Vrijdag middag gehouden raadsvergadering zijn deze vragen door den burgemeester beantwoord. B. en W., zeide hij, zijn hiermede bekend en zijn van oordeel, dat dit zeker in strijd is met de voorwaarden waaronder het Manegegebouw gesticht is. Zij zullen met het bestuur van de rijschool in nader overleg treden om slechts een gedeeltelijke restauratie te bewerkstelli gen en zijn bereid, het bestuur de tegen het Woensdag gebeurde gerezen bezwaren onder het oog te brengen en aandrang uit oefenen, dat zooiets voortaan vermeden wordt. De heer Asjes was met dit antwoord niet te vreden, hij vond het te slap. De voorzitter: Stelt u nu die vragen als raadslid of als grootste aandeelhouder van Hotel „De Landbouw". v De heer Asjes: Dat is een insinuatie, dat is laf! Met evenveel recht zou ik kunnen zeggen: Laat de burgemeester in de Manege dansen als grootste aandeelhouder hiervan? De voorz.: Als u dat „laf" niet intrekt, zeg ik geen woord meer en sluit de vergadering. De heer Asjes: (de desbetreffende advertentie in de hand met luider stemme): Hier staat het: Dansen in de Manege, jammer dat er nog niet onder staat: Impressario mr. Adriaan Slob (rumoer). Het incident was hiermede geëindigd. DE WETHOUDERCRISIS IN AMSTERDAM. Nog geen beslissing over aftreden soc.-dem. wethouders. Gisteravond is in „Handwerkersvrienden kring" de gedelegeerdenvergadering van de federatie Amsterdam der SDAP, bestaande uit de afgevaardigden der Amsterdamsche partijafdeelingen, gehouden, waarin beslist zou worden over het al of niet aanblijven van de drie soc.-dem. wethouders in het dage- lijksch bestuur der gemeente Amsterdam. Naar wij vernemen hebben tal van afge vaardigden het woord gevoerd en heerschte er in het algemeen, zooals trouwens reeds in de afdeelingsvergaderingen en in het advies van de raadsfractie tot uiting was gekomen, een stemming vóór het aftreden van de drie wethouders. Hoewel de vergadering tot ruim half twaalf voortduurde is men niet meer aan de replie ken van de inleiders toegekomen, zoodat nog geen beslissing is gevallen. De vergadering werd verdaagd en zal Dinsdagavond worden voortgezet. HET TRANSPORT VAN DE MERWEDEBRUG. De werkzaamheden voortgezet. Den geheelen Maandag werden door de Nederlandsche Dokmaatschappij de noodige voorbereidingen getroffen om te trachten het transport van de Merwedebrug, die sinds het passeeren van de sluis in het Merwedekanaal daar was blijven liggen, voort te zetten. Op de beide pontons, waarop het geweldige ge vaarte rust, waren in den loop van den dag vier hydraulische vijzels aangebracht. Deze moeten dienen om de pontons naar elkaar toe te drukken, omdat was komen vast te staan, dat de lieren niet in staat waren dit werk te doen. In de avonduren kwam men met de voor bereidende werkzaamheden gereed en tegen half negen werd het scheepvaartverkeer door de sluizen en op het kanaal nabij de pontons opnieuw stopgezet. Van de werkzaamheden viel voor de talloos vele belangstellenden weinig te zien, kleine motorbootjes voeren heen van en naar de pontons, werklieden klommen de brug op en af en nu en dan klonken geweldige slagen tegen het machtige constructiewerk. Van den wal was niet na te gaan of er beweging in de pontons kwam, doch tegen tien uur kon wor den geconstateerd, dat er voortgang werd ge maakt. Omstreeks dit tijdstip arriveerde óók de pompboot van de Nederlandsche Dok Mij., die uitgerust is met schijnwerpers, bij het licht waarvan de werkzaamheden wer den voortgezet. In het duister van den nacht boden de pon tons met daarboven de groote brug in het schijnsel van de schijnwerpers een fantasti- schen aanblik. Juist nu de werkzaamheden resultaat opleverden, waren nagenoeg alle toeschouwers verdwenen. Tegen 11 uur was ook het geduld van de laatsten uitgeput om dat er niets te zien was. Omstreeks dien tijd heeft er nog een klein ongeval plaats gehad. Een persfotograaf, zekere S., die ook in het nachtelijk duister nog trachtte iets van de werkzaamheden op de gevoelige plaat vast te leggen, had zich daarvoor op een schuit opgesteld. Door de duisternis misleid viel hij van de schuit te water. Hij werd spoedig weer op het droge gebracht en aan boord genomen van een motorboot van den G. G. D., waar hij van droge kleeren werd voorzien, waarna hij naar huis kon gaan. Andere ongevallen heb ben tot dusverre niet plaats gehad. Te 1 uur 5 in den nacht waren de beide pontons op den juisten afstand bij elkaar ge trokken. Het moeilijkste werk van het trans port van de Merwedebrug naar de plaats van bestemming schijnt hiermede achter den rug te zijn. De ingenieurs, die de leiding van het werk hadden, namen voor de laatste maal met een meetlint den afstand tusschen de beide pontons op, waarna de ploegen arbei ders, die de lieren bedienden, zich van hun hooge positie boven in de bokken op de pon tons, waar zij den geheelen avond hadden staan draaien, konden verwijderen. Het duurde nog geruimen tijd voordat de werkzaamheden geëindigd en de pontons weer veilig aan elkaar waren verbonden. Na dat de noodige veiligheidsmaatregelen voor den nacht waren genomen, werd het werk tot hedenavond gestaakt. FASCISTEN DEMONSTREEREN. Heel Bussum in rep en roer. Bussum werd gisteravond in rep en roer gebracht door een massale colpor- tage-demonstratie van Mussert-fascisten, zoo meldt het „Hbld". Honderdtwintig geuniformden uit Amsterdam, Utrecht en Hilversum waren per autobussen aan gebracht, om Bussum te bewerken, waar een paar maal te voren groepen colpor- teerende fascisten waren lastig gevallen en mishandeld. Het voornemen van hun komst was bekend gemaakt, zoodat vele tegenstan ders en nieuwsgierigen hen bij het via duct stonden op te wachten. Daar trof een steen de ruit van een autobuswT^ door oen der inzittenden werd gewo^N In gesloten colonne werd Bussum h- nengemarcheerd en, verspreid on Brinklaan, werd met colportage hl nen. Nabij het Wilhelmina-plan^^' waar volgens een gerucht een troep munistische gezinde jongens om paar steenen stond geschaard, maaW de politie een charge op de menitrt Zelfs schoot een politieagent een revo?" ver af om schrik aan te jagen. Op h verderen tocht door het dorp \verd«Q nog eenige charges uitgevoerd, om ruim baan te maken, zoodat men meestal don schoongeveegde straten colporteerdl langs de huizen. Na een uurtje vertrok de stoet weer in de richting van Hilversum onder luid gejoel. Aan den Bussumer Grintweg werd van uit de heide met steenen naar de autobussen geworpen. Onmidde'liifc werd gestopt en stormden de fascisten op de menigte in. Ook de marechaussee heeft een troep verspreid en daarna i» men verder gegaan. STAKING IN BORSTELFABRIEK TE ROTTERDAM. Gistermorgen hebben 80 jongens en meisjes, behoorend tot het personeel van de N.V. van der Burg's Borstelfa- brieken aan de Tuinderstraat aldaar naar aanleiding van een geschil over het' aantal vacantiedagen, waarop zij meen den recht te hebben, geweigerd de fa- briek binnen te gaan. MEISJE GESCHAAKT. Aan het bureau Spaarndammerstraat te Amsterdam is een 30-jarige chauffeur geleid, die verdacht wordt van schaking van een 17-jarige werkster. Deze laatste is eveneens aan genoemd bureau geleid BABY-DIERENTUIN. In Den Haag geopend. Gisteren werd in den Haagschen Die rentuin, in navolging van buitenland sche voorbeelden, een baby-dierentuin ingericht, gelegen op de speelplaats en ten doel hebbende de kinderen aan den omgang met dieren te wennen. Er zijn jonge geitjes, lammeren, een kalfje, ko nijnen enz. enz. waar de kinderen mede kunnen spelen. Deze nieuwe attractie trok in den kinderspeeltuin veel belang stelling. INVOER NED. GROENTEN IN SCHOTLAND. De minister van economische zaken maakt bekend, dat hij het uitvoer controle bureau voor groenten, fruit en aardappelen, Java- straat 80 te 's-Gravenhage heeft aangewezen als de organisatie belast met afgifte van de certificaten van oorsprong, welke bij invoer van versche groenten uit Nederland ks Schotland moeten worden overgelegd TE VEEL VAN HET „GOEDE". Politie en marechaussée te Bussum zijn Zondagvond overgegaan tot ontruiming van een minder gunstig bekend staande ontspan ningsgelegenheid aan den Laarderweg. On geveer 300 flesschen alcoholica werden in beslaggenomen. Tegen den eigenaar is pro cesverbaal ongemaakt, wegens overtreding van de drankwet. EEN OUDE INBRAAK OPGEHELDERD? In November van het vorige jaar werd in« gebroken in een zomerhuis van dr. J J G Schreuder uit Apeldoorn, gelegen te Nieuw- Millingen. Onder de vermiste voorwerpen bevond zich o.a. een veldkijker, die Zondag middag door den rijksveldwachter uit Nieuw- millingen werd aangetroffen in het bezit van een man uit Garderen. Aangezien deze geen aannemelijke verklaring kon geven van de wijze, waarop hij in het bezit van den kijker was gekomen, werd hij als verdacht van in braak in arrest gesteld. HET GOUD VAN DE LUTINE. De correspondent van de N.R.Crt. te Tet* schelling meldt: De toren van Beckers, die Vrijdag op het werk van de Lutine is geplaatst, staat nu vol komen recht. Men heeft staaldraden uitge bracht om het toestel in dezen stand te hou den. Waarschijnlijk zullen vandaag zand zuigers rondom den toren spuiten. 59. Vervolgens nam hij 2 dikke touwen, bond daarmee Simmy op een ouden stoel en Wo-Wang aan een houten paal, midden in het hok. „Jij had de meeste praats als koning, dus moet jij nou maar staan en mag je zoogenaamde lijfwacht zitten", grom- l 8 r,eus n'jdig, waarna hij de kaars uitblies en het tweetal in het donker achterliet. f n konden geen steek zien en Simmy waagde het teerst te duisteren: „Jij bent van alles de schuld. Daar zitten we nou, )i) met je grappen. Waar blijf je met je tante uit Tirol? Wie w \v/Watno£ met ons uhhalen." „Zwijg maar, ried wo-Wang terwijl hij probeerde Sim in de duisternis te on derscheiden, doch alleen zijn oogen zag schitteren, ,,'t Beste zal zijn om af te wachten, alleen zou ik willen slapen, maar dat zal wel niet lukken.' „Je moet maar denken, dat je in je Kol ningsbed op dons ligt te droomen", hoonde Simmy". „Mensen, s's'e Wo-Wang. Wacht maar, als we ooit nog eens uit de handen van dien bullebak van Siak komen, zal ik je wel mores leeren". En zoo verliep de nacht, onder zuchten en steunen, tot den volgenden morgen

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6