Onze Jiolcmiën Jngezonden Stukken Spoct REVOLUTIE IN DE N.S.N.A P. VERKEERSONGEVALLEN branden. SPORTDAG R.-K. WESTFRIESCHE TURNKRING Met Duitsche hulp. Bedreigin gen van het Nederlandsche gezag. tv geschiedenis van de Nat. Soc. Ned. ^Xrs Partij het Nederlandsche filiaaltje Adolf Hitier c.s, begint steeds meer als „.ve druppels water te gelijken op de ge- ^hiedenis van de Commun. Partij Holland, f N'ederlandsche filiaal van Stalin c.s. Ook KT C H A P nu p<: h de N-S.D A.P. heeft nu een afzetting van j n leider plaats gehad door de Duitsche Machthebbers. In Het Volk lezen wi] namelijk, dat Za- ^rdag in een stormachtige vergadering in zaal van het „Heydenschlösschen' te Horbach de Nederlandsche nationaai-socia- ii-ten op aansporen van de Duitsche nazi's Albert van Waterland, den rijksleider der SSD.A.P- te Amsterdam, van zijn functie outheven hebben. In zijn plaats is aangesteld Xdalbert Smit, die nu uit den Haag in het diiisnaziheim den schepter zal zwaaien. Het gehucht Horbach ligt vlak bij de Ne derlandsche grens in de buurt van Aken. jv zaal ..Heydenschlösschen" ligt slechts een honderd meter van het Duitsche grens- kantoor verwijderd. Om zeven uur Zater- a- tra vond zou hier een openbare vergade ring van de NSD.A.P. worden gehouden. De rijksieider A van Waterland (Albert de joode) zou spreken. Uit Dusseldorp waren twee afdeelingen S.A -mannen naar de met hakenkruisen behangen zaal gekomen. Als spreker op het podium vertoont zich dan niet van Waterland, doch Adalbert Smit jn /wart uniform met oranje op den kraag. Ruim anderholf uur praat hij vol. „Albert van Waterland heeft u bedrogen, kameraden. Aan de hand van een uitvoerige correspon dentie en veie feiten kan ik u aantoonen dat van Waterland liegt, bedriegt en steelt. Hij heeft u bedrogen door joden aan te nemen ais lid'' (Gebrul: „Weg met hem', en ver der grove schimp). Als hei applaus na zijn rede verstomd is wordt Smit door de vergadering die onder leiding staat van den Akenschen districtslei der L- Kleynen uit Horbach. tot rijks'eider der NationaakSodalistische Nederlandsche Arbeiderspartij benoemd verklaard De ver gadering staat op, brengt den heilgroet over en loeit. Kleynen kondigt na een korte pauze een nieuwen spreker aan. Sturmbannführer Aug Kloss uit Dusseldorp. die "en nazikroeg leidt op de Friedicht Ebertstrass< Hij wenscht Smit geluk met zijn benoeming en Hoiiand geluk met een man als Smit. „Wij hebben een angen en wreeden strijd moeten voeren. Driehonderd S.A -mannen zijn in den rug neergeschoten. Wij hebben een moed niet laten /akken Wij ziin hard ge bleven en hebben ons verdedigd tot den laatsten druppel b'oed. Wij nazis hebben onze doorte kameraden in het bloote lijf moe ten begravenomdat joden en marxisten ons de bruine hemden van het lijf reten. Die smaad is thans gewroken en voorgoed. Een lange en wellicht nog bloediger strijd zal u wachten in Holland. Maar ..seid hart. seid hart". Dat zeg ik u, verschoon niets en nie mand. Andeis zult gij falen. Wij zullen u te hulp komen. Op onzen steun kunt gij ten volle rekenen''. (Voetgetrap en gejuich.) Een donderend applaus breekt los, als hij de rol aanroert, die het Nederlandsche ko ningshuis moet spUen ten opzichte van de nazi-beweging. „Het Nederlandsche konings huis moet de nazi's aannemen. H-t zijn zijn beschermers. Als het niet goedschiks wil dan Gebru, overstemt zijn woorden Her en daai brokstukkei, >an het Horst- Wesseiütd niet het Wilhelmus! Dan betreedt een zekere Schultius, die te Dusseldorp als Regierungsrat een belang rijken post bekleedt op het Landesfinanzamt het podium. „Alben van Waterland is een gemeene bedrieger. Hij heeft enkele weken geleden Smit bij ons aangeklaagd met valsche be wiizen. Wij hebben van Waterland naar Dusseldorp ontboden om daar zijn aanklacht tegen Smit in een vergadering te herhalen Smit verscheen; van Waterland niet Doch wij hebben ons hiermee enkel niet tevreden gesteld en zijn naar Holland, naar Deii naag en Scheveningen gegaan. Wat wij fa.ï za8?n. heeft ons in de meening ver stel kt. dat .Smit jullie geboren leider is Smit wordt in den Haag. als hij over de st'dat gaar door kinderen en grooten be- Puwd, omdat hij de joden bestrijdt. Juist n a.ze bespuwing houden wij 't met Smit j an' van Waterland bespuwt men niet, om at hij geld van joden aanneemt en hen op neemt in zijn groep" Watenand nog eens goed met scne awoorden beklad te hebben, komt een andere Duitsche nazi-man op het spreekge stoel te. Ueze biedt officieel de hulp der Duitsche ®azis aan, wanneer zij zich bedreigd ge voelen. „Wij zijn te allen tijde bereid jullie o steunen bij den opmatsch uit Limburg, wanneer ju:!ie daar vasten voet gekregen "tbben." De verslaggever vertelt dan verder, hoe F*0 hem hei kende tusscben het nazi-pubiiek oe hi' werd iastig gevallen en hoe hem zelfs schor werd nagezonden. In een auto ontsnapte hij naar „het vrije Nederland, we.ks vrijheid men nu dubbel beseft." He N R. Crt. voegt aan dit relaas toe: Bij het verslag van Het Volk kan nog wor- n aangetekend, dat er in NHerland eigen- hik twee NSDA.P.'g bestaan die oor- soionkeliik één organisatie uitmaakten. De- 's in twee groepen uiteengevallen die el kaar wederzijds geioyeerd h"bben en dus Oenzelfden naam behielden: een N S.D.AP-, Amsterdam zetelende, met de Joode, alias van Waterland als 'eider en een N.SD.A.P. in Den Haag zetelende, met Haightun als lel- "pr en den hierboven genoemden Adalbert -mit als redacteur van het orgaan Hoe Smit nu rijksleider kan worden, terwijl Haigh- !ün nog a's zoodanig staat aangeduid in het jaatste nr van het partijorgaan. is niet dui delijk. Ut Jtode was degene, die onlangs in *'°gh aan ir Mussert en zijn nat.-soc aan hang van de Nat Soc Beweging een ont nuchterend? on angst door de Duitsche na- 2: s bezorgde. Nu is hijzelf buiten de deur gezet WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Werkloosheid thans iets lager dan verleden jaar de eerste week in Juli. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 607.000 leden van ingevolge het werkloos heidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigin- gen in de week van 3 tot en met 8 Juli 1933 heeft bedragen 24 De werkloosheid is regelmatig gedaald van de week 23 tot en met 28 Januari af, toen zij het hoogste was en 40 bedroeg; de totale daling bedraagt dus 16 In het jaar 1932 bedroeg de werk loosheid in den aanvang van Juli 26 dus meer dan thans Bij 1056 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 8 Juli 1933 in totaal 302.407 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 288.080 mannen. In totaal waren werk loon 275.925 personen, waaronder 266.909 mannen. Op 24 Juni 1933 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een vrijwel gelijk aantal organen der openbare arbeidsbemiddeling 301.351, hiervan waren werkloos 275.585 per sonen, waaronder 266.499 mannen. Het aan tal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 24 Juni gestegen met 1056, het aantal werkloozen met 340. ONWEER. Branden veroorzaakt. Te Driesum (Fr.) is tijdens een onweer de woning van den veehouder L. Faber door den bliksem getroffen. J-fet huis brandde af. Te Nijelamer (eveneens in Friesland) is de boerderij, bewoond door S. Groen en M. Groen, afgebrand, doordat daar tijdens een onweer de bliksem insloeg. Te Alem (N.-B.) is de aan den Maas dijk gelegen boerderij van J. Kessel door het hemelvuur getroffen. Fr kon niets worden ge red behalve het vee. In haar woning op don Do la Roy- wog to 's-Gravenhage is Zatordag de 69- jarige bowoonster A. P., die zoer bij ziende is, van do trap gevallen en kort daarna ter plaatse overleden. Gisteren verloor een automobilist uit Amsterdam op den Lageweg tus- schen VVamel en Dreumel de macht over het stuur, tengevolge waarvan hij in een sloot reed. Een der passagiers werd daar bij de borstkas ingedrukt. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend. De auto is zwaar gehavend. Door een tram overreden. Zaterdagnamiddag is een 64-jarige hulp postbode uit Rhoon (bij Rotterdam) toen hij per fiets van het erf aldaar de baan van de R. T. M. overstak, door de sneltram uit üostvoorne gegrepen. De man werd over een afstand van ruim 80 M meegesleept. Hij was op slag dood. Om het lijk vrij te maken moest de locomo tief worden opgevijzeld Het verkeer onder vond daardoor een vertraging van ongeveer anderhalf uur. Door een vrachtauto gedood. Op de Rijnkade te Arnhem te gistermorgen de 59-jarige A. B. R. door een vrachtauto overreden. De man, die onder een der achter wielen raakte, was terstond dood. Wielrijder overreden en gedood. Op den Rijksstraatweg te Sassenheim, na bij de brug over de Leidschevaart, is gister avond omstreeks half zeven de 18-jarige wielrijder R von den Oudenaller uit Leiden komen te vallen en onder een grooten vracht autc terecht gekomen Een der achterwielen ging hem over het lichaam. De jongen was op slag dood. Ernstige aanrijding. Zondagmorgen is op den rijksweg te Naarden tegenover de Rembrandtlaan een Duitsch meisje, dat onverwachts den weg per rijwiel overstak door een personenauto aangereden. Met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding werd zij per zieken auto naar de Majellastichting vervoerd. Bij de poging om de aanrijding te voorkomen raakte de auto op den berm en werd een boomde ontworteld. De inzittenden werden door brekend glas licht verwond. Boerderijen in asch gelegd. Te Dreumel (Geld.) is de boerderij van J. Sas geheel afgebrand; een hond kwam in de vlammen om. Te Beugen (N.-B.) is de boer derij van B. Klaassen een prooi der vlam men geworden en te Gend (Over-Betuwe) is d" boerderij van Hendriks in de asch gelegd In al deze gevallen is de oorzaak onbekend H-oibroei. Te De Blesse (Fr.) is tengevolge van hooi broei de boerderij „Generaal van den Bosch afgebrand. In een bioscoop te Den Haag Zondagavond is tijdens de voorstelling in de cabine van de Centraal Bioscoop te Den Haag een film op een stilstaand toestel in brand geraakt. De brand deelde zich mede aan een loopende film op een ander toestei. De beide aanwezige operateurs bluschten het brandje door middel van een sproeier op de waterleiding. Het publiek in de zaal heelt niets van den brand gemerkt en heeft op aan zegging van de directie, die mededeelde, dat de voorstelling geen voortgang kon hebben, wegens een defect aan de installatie, de zaa. iri volmaakte orde verlaten. Een film is verbrand, benevens een klein gedeelte van de loopende film. De electnsche installatie heeft brand- en waterschade. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Een 23-jarige arbeider, afkomstig uit Fer- werderadeel en werkzaam in den Wieringer- meerpolder, is nabij „De Terp" onder Me- demblik bij het baden in een der kanalen ver dronken. BEDROG MET „RIJKSDAALDERS". De Haagsche politie heetf Zondag aange houden een inwoner en een inwoonster van Rotterdam, die in een lunchroom in de Wa genstraat getracht hadden Belgische V1J' francstukken uit te geven voor rijksdaalders KORTE BERICHTEN. De N.V. Wollenstoffenfabriek Gebroe ders Diepen te Tilburg zal 1 Aug. a s. jaren bestaan. Gisternacht is een Zwitsersrhe ha venarbeider bij het Prinsenhooft in Koningshaven te Rotterdam 8«va verdronken. Een Eaif uur later is z j V opgehaald. DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. De omvang van de schade in het Ranau- gebied bedraagt in cijfers uitgedrukt, alle doessoens van het Ranau-gebied bij elkaar: Ingestort 647 huizen. Dooden: 29 mannen, 39 vrouwen, 20 jongens, 18 meisjes, dooden totaal 106; gewonden (zwaar): 53 (mannen, vrouwen en kinderen); idem (licht): 124 (mannen, vrouwen en kinderen). De totale materieele schade in deze streek wordt globaal geraamd op zeven honderd duizend gulden. Voorts geeft de balans van de schade in het andere deel van de onderafdeeling Moe ara Doewa nog de volgende cijfers: De Mar- ga Makakau Ilir (tusschen Banding Agoeng en Poelau Beringin): Vernield 355 huizen. Dooden 16. Gewonden (zwaar) 14, idem (licht) 33. De Marga Boeai Rawan: Vernield 1 pon dok. Dooden 1, gewonden geen. Hier zijn spleten in den grond waaruit zwavel opborrelt. De Marga Makakau Oeloe: Ingestort 16 huizen. Dooden geen, gewonden 1. De Marga Adjih: Ingestort 26 huizen. Dooden 5, gewonden 6. De Marga Boeiai Sandang: Ingestort 2 passerloodsen, beschadigd 5 huizen. Dooden geen, gewonden geen. De marga Kisam Tenga Soekoe II: Bescha digd werd het schoolgebouw van de Inland- sche 2de klasseschool. Deze schade wordt in totaal geraamd op ruim één honderd duizend gulden. Slechts in vijf andere marga's zijn geen verwoestingen aangericht. Hoe de toestand in Liwa en verderop in het Kroë'sche is, kan nog niet worden vast gesteld. voorloopig opgesloten in het Huis van Bewa ring in afwachting van het accountantson derzoek, maar nu het de gemeente betreft, tja, nu mag in dezen tijd van bezuiniging Sijmen toch nog wel zijn belastingcenten voor derge lijke moppen betalen. Van Huiswaard be- ïoefde niemand dienst te doen, zoodat ze weer terug konden keeren naar hun woon stede. Zonder noodzaak hadden zij, waaron der een zeer kreupele man, den tocht naar St. Pancras gemaakt voor een kleine vergis sing. Als er nu een volgend jaar eens men- schen thuis blijven, omdat ze zich niet voor kwajongen laten gebruiken, zal het wel be keuringen regenen. Natuurlijk werd er door de zwaar gedunde gelederen nog gespoten. Nadat er het ge bruikelijk aantal jongens was natgespoten, scheen de brand gebluscht te zijn en. de gijn was uit. St. Pancras, 22 Juli 1933. JAAP NORDER. (Buiten verantwoo'delpkheia van Ot Redactie. De opname in ae rubriek, b^wpsi geenszins dat de redactie er mede instemt ST. PANCRAS ZUID-EINDE PARAAT! Mijnheer de redacteur! Wilt u s.v.p. onderstaand stuk eenige plaatsruimte verleenen in uw blad? Daar voor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Zaterdagavond was het alhier, onder de ge meente Koedijk, een onvergetelijke avond Tegen een uur of acht zag men allerwegen de huisvaders een roerend afscheid nemen van vrouw en kroost en met zware passen zich in breede scharen op weg begeven naar het brandspuithuisje. Vele lezers zullen ver schrikt denken aan een mobilisatie, neen, het was nog erger, Zuid-einde bezit nog zooiets, wat sommigen verslijten voor een brand spuit wat er dan ook inderdaad op gelijkt. In St. Pancras houden we niet van brand, maar omdat we de spuit toch niet te stempe len kunnen sturen, moet het exemplaar toch zoo af en toe dienst doen, desnoods zonder brand. Zoo had dan de geheele mannelijke bevolking van St. Pancras Zuideinde bericht gekregen om te komen. toeschouwen, zal de lezer denken, niet zoo voorbarig geachte lezer. om te komen dienstdoen bij de spuit. Nu zullen de lezers eenigszins een voorstelling krijgen van den schrikbarenden omvang van onze spuit, alweer mis, als er tien manschappen aan staan loopen ze elkaar omver. Enfin, zoo bezetten we dan den openbaren weg, zoodat er geen fiets laat staan een auto meer door kon. De ware heldenmoed en doodsverachting stond op onze gezichten te lezen. Inmidels waren ook de inboorlingen van Huiswaard gearriveerd, en, wijl ze mis schien den heldenmoed hunner vaders en broers betwijfelden, zelfs eenige jonge dames waren meegekomen, om te zien hoe de Huiswaarders hun vaderlandschen plicht zouden volbrengen. Eindelijk zagen we het stoer gezicht van ons opperhoofd verschijnen. Alle stemmen zwegen eerbiedig en men hoorde enkel wat geschuifel van de voeten der aantredende manschappen. Dan viel een eerbiedige stilte men zag zelfs ongedekte kruinen en we wa ren ons allen den ernst van het oogenblik be wust. Zooals een goed generaal, die zijn manschappen aanvuurt voor den strijd, be gon ons opperhoofd te zeggen dat, eh. het was een kleine vergissing, allen, die aanzegging hadden gekregen als pomper waren reservisten. Dat kon uitkomen, want onze spuit bezit enkel slangen voor de brandkraan en absoluut geen pomp, zoodat de pompers alleen in de fantasie van den schrijver bestonden. Maar toch wel merk waardig, dat iemand zoo'n kleine vergissing zoo'n zestig maal achtereen maakt, want we waren zeker met honderd menschen en min stens 60 waren pompers. Maar de kleine vergissingen waren nog niet ten einde, men had den heer R te Huiswaard, die reeds voor drie jaren overleden is, opgeroepen om dienst te doen men kan lachen om die stommiteit, maar hét spreekt van weinig piëteitsgevoel tegenover de nabestaanden. Verder was de heer S. Hes, die reeds 8 jaren voor studie buiten deze gemeente verblijft, opgeroepen voor dienst, evenals J. Huibers die ook reeds sedert pl.m. 9 maanden vertrokken is. Bo vendien was de jongeheer C. Zabel van Huis waard, die 15 jaren oud is, opgeroepen als slangenleider mijn buurvrouw keek al op het briefje of haar zuigeling er ook op stond, doch die hadden ze zeker vergeten. We mogen nu toch zeker wel met recht vragen of er niets mankeert aan ons gemeentelijk administratieapparaat. Als een boekhouder zoon' administratie heeft, &ordt hjj zeker BERGER OVER ZIJN NEDERLAAG TEGEN METCALFE. Hij is niet ontmoedigd. „Oh, boy, I'm so glad!" En een groote neger danste van vreugde en viel een klei nen, hijgenden Hollander spontaan om den hals en drukte handen, terwijl vijftiendui zend menschen het aanschouwden en juich ten. „Een fijne kerel, die Metcalfe. Ik dacht, dat hij me dooddrukte na zijn overwinning'', vertelt Berger, terug uit Stockholm met twee nederlagen, en desondanks een groote dosis enthousiasme. De vliegmachine bracht Nederlands sprintkampioen en recordhouder snel terug, en zoo zit de interviewer tegenover Berger nog geen achttien uur na een opwindende race in Zwedens hoofdstad, en noort het enthousiast relaas van den jongen looper, die niet ontmoedigd is door zijn nederlagen, en vindt dat hij fijne dagen gehad heeft en best geloopen heeft. Metcalfe heeft geweldig geloopen. Op de honderd meter heeft hij me gedecideerd geslagen; hij was sterker dan ik. We hadden beide onze serie gewonnen, ik zonder moeite in 10.9, Metcalfe ook gemakkelijk in 10.8. De finale was een prachtige race. Ik had een foeden start, en was voor tot 60 70 meter, oen kwam Metcalfe opzetten. Op 80 meter waren weg gelijk, en plotseling, in één ruk, was hij anderhalve meter voor me, en zoo bleef het tot de finish. Het was kolossaal van hem. Ik voelde wel de vermoeic..ieid van de reis nog. Zoo op ongeveer 80 meter was het of ik final vast zat; dat laatste rukje, wat ik an ders wel heb, ging eenvoudig niet. Blij als een kind was-ie, toen hij me geslagen had Hij was reusachtig zenuwachtig geweest voor den start, had 's nachts niet kunnen sla pen, en dacht, dat hij geklopt zou worden Op de 200 meter ben ik niet getart, want dat vond ik te zwaar worden. Eerst Zondag hier, toen Woensdagavond de 100 meter, en Vrijdagavond wilde ik de 100 yards loopen. Die 100 yards-finale is een fijne race gewor den, een van de beste, die ik nog ooit geloo pen heb. Ik ben geklopt, maar dat geeft niet; het was een prachtige race, ik heb mijn best gedaan, en het ging lekker. Metcalfe en ik wonnen onze series in 11, allebei zonder veel strijd; ik sloeg een paar Zweden en een Let. In de finale was ik voor tot op 80 a 85 meter; toen kwam Metcalfe naast me, en met een geweldig laatste spurtje won hij met maar heel weinig verschil. Het kan niet meer dan 0.1 seconde geweest zijn. De jury gaf voor Metcalfe 9.6 en voor mij 9.8, maar U had het publiek moeten hooren, toen dat be kend gemaakt werd. De menschen waren het er heelemaal niet mee eens, en het verschil is ook kleiner geweest. Er waren er zelfs, die dachten dat ik gewonnen had, maar dat is niet zoo: Metcalfe was een, al gingen we bijna gelijk door de finish". En niet ontmoedigd door de neder lagen? Vast niet. Ik heb echt naar mijn zin ge loopen, en Metcalfe was nu eenmaal sterker Mar ik voel me dit seizoen fijn in vorm; ik ben constant, ben nog jong. en ik heb er echt zin in om door te zetten. Ik heb veel aan mijn nieuwen trainer Kossak; dat is een man, waar je wat voor doet, en waar je wat aan hebt. Ik kom nu binnenkort nog twee maal tegen Metcalfe: 30 Juli in Dusseldorp en 1 Augustus in Hamburg. Jammer, dat de Amerikanen niet hier komen; het zou iets reusachtigs in het Stadion zijn. Het zijn fijne kerels, die Amerikanen, vooral hun coach Bresnahan. Ze waren voor mij buiten gewoon aardig. Vrijdagavond heb ik nog meegeloopen in een estafette Europa-Ameri- ka, over 100, 200, 300 en 400 meter; ik liep de eerste baan tegen Morris, den hordenloo- per; het was het eenige stukje, dat we voor geweest zijn, en Amerika won met een meter of acht. Prachtige athleten zijn die Amerikanen; vooral Cunningham. Die loopt met zijn hoofd naar beneden, en dampend als een postpaard. Maar snel! Geweldig! Metcalfe is een groote sterke kerel, met een fenome nale eindspurt. En dan Spitz, de hoogsprin ger; een klein kereltje die zoo'n, twintig, der tig centimeter hooger springt dan hijzelf groot is De Amerikanen willen we ook mee hebben naar Boedapest, waar ze in Augustus loopen; maar of ik gaan zal weet ik nog niet. En alles bij elkaar waren het prachtige wedstrijden. Buitengewoon sportief publiek dat ons erg heeft toegejuicht, een mooi Sta dion, en een goede baan. Woensdagavond wat zacht, omdat het overdag geregend had. Maar Vrijdagavond ideaal; de beste baan waar ik ooit op geloopen heb. En prachtige wedstrijden Ik ben best tevreden, al heb ïk verloren!" (De Crt.) Voetbal. KOFA—LANGRO 1—2. Bovengenoemde wedstrijd vond gister avond plaats op het tererin Verberne. In een prettig en fair gespeelden strijd wist Langro verdiend te winnen en tevens beslag te leggen op een voetbalbeker, aangeboden door het damespersoneel der Kofa. Met een paar toepasselijke woorden werd de prijs uit gelat aan den Langf O-aaay oei der, die tevens aanbood om den beker in een return wedstrijd wederom te verspelen. De leiding was in handen van scheidsrechter Peper, die goed floot. Turnen. Zondag werden op het R.K. Sportterrein te Noordscharwoude achter de R.K. kerk, groote gymnastiek-, athletiek- en korfbalwed strijden gehouden door den R.K. Westfrie-J schen turnkring. j Te 12.15 uur werden in hotel De Burg het eerecomié, kringbestuur, juryleden, scheids rechters, leiders en besturen der deelnemende vereenigingen officieel ontvangen door de ontvangende gymnastiekvereeniging DlV V< Na 'n kort lof met toespraak door den kape laan Pauw van Hoorn, geestelijk adviseur van de Kring Hoorn, werden de wedstrijden te half twee begonnen met een optocht, te vens marschwedstrijd voor dames, adspiran- ten en heeren. Ongeveer kwart over twee ving men aan met de terreinwedstrijden. De keurturners van de vereeniging „Her cules" te Noordscharwoude gaven nog een demonstratie van hun kunnen, wat door het talrijke opgekomen publiek zeer op prijs werd gesteld. Dank zij de goed voorbereiding en de goe< de regeling liepen alle nummers vlot van stapel en kon men te ongeveer half acht over gaan tot het uitreiken der prijzen. De uitsla gen waren als volgt Marschwedstrijd dames: 1. D.O.S. te Hoorn 123)4 p.; 2. T.O.P. te Grootebroek; 111 p. Marschwedstrijd heeren: 1. D.O.S te Hoorn 123 p.: 2. D.V.V. te Noordscharwou de 121 p.; 3. K.D.O. te Heerhugowaard 106'4 punt. Driekamp heeren le graad: 1. J. Kos, D.V, V te Noordscharwoude 43 p.2. J. Koenis, D.V.V. te Noordscharwoude 42)4 p. Tweede graad: 1. D. Bruin, D.V.V. te N.« scharwoude 2DA p 2. G. Droog, D.V.V. te Noordscharwoude 21 p. i Derde graad: 1. J. Sneekes 23)4 p.; 2. C. Horio 23 A p.; 3. B. Bruin 23 p. allen D.V.V.; te Noordscharwoude. Tweekamp adspiranten 14 tot 16 jaar: f.: J. Borst, K.D.O. te Heerhugowaard 16)4 p.j! 2. K. Mooij, Voorwaarts te Goorn 14V, p.3, C. Oud, idem, 14)4 p. Tweekamp adspiranten 12 tot 13 jaar: 1, Schermer, D.O.S. te Hoorn 17 p.2. Th. Droog, D.V.V. te Noordscharwoude 16A p.; 3. S. Boot, Voorwaarts te Goorn, 15 p.; 4. J. van Stralen, K.D.O. te Heerhugowaard, 14 punt. 1280 M. hardloopen heeren: H. Bakker,' G.-Zwart te Schagerbrug, 4 min. 16.8 sec.; 2. A. Ligthart, V.I.O.S. te Warmenhuizen, 4 min. 29.2 sec.; 3. J. Kuilboer, D.V.V. te N.- Scharwoude 4 min. 42.6 sec. 80 M. hardloopen adspiranten: 1. J. van Diepen, D.O.S. te Hoorn, 10.4 sec.; 2. J. Borst, K.D.O. te Heerhugowaard, 10.4 sec.; 3 S. van Doom, D.O.S. te Hoorn, 10.8 sec. 60 M. hardloopen adspiranten: 1. J. Tromp, D.V.V. te Noordscharwoude, 8.6 sec.; 2. Boon, D.O.S. te Hoorn, 9.2 sec.; 3. C. Stuyfbergen, D.O.S. te Hoorn, 9.4 sec. Hink-stap-sprong heeren: 1. Peerdeman, D.O.S te Hoorn, 11.04 M.; 2. W. Dekker, idem, 10.69 M.; 3. N. Kaag, Voorwaarts te Goorn, 9.64 M. Hoog-verspringen heeren: 1. Weijsman, D.O.S. te Hoorn, 3.80 M.; 2. Broersen, G.- Zwart te Schagerbrug, 3.75 M.; 3. H. Eps- kamp, K.D.O. te Heerhugowaard, 3.70 M. Hoog-verspringen adspiranten: 1. J. Borst K.D.O. te Heerhugowaard, 4.10 M.2. v. Diepen, D.O.S. te Hoorn, 4 M.; 3. de Boer, idem, 3.80 M. Hoog-verspringen adspiranten 12 tot 13 j.J 1. J. Tromp, D.V.V. te Noordscharwoude. 3.40 M.; 2. H. Bruin, idem, 3.35 M.; 3. S. Boot, Voorwaarts te Goorn, 3.30 M. 400 M. hardloopen heeren: 1. M. Peerde man, D.O.S. te Hoorn, 59 sec.; 2 A. Bak ker, Geel-Zwart te Schagerbrug, 1 min. Estafette adspiranten 4 x 80 M.: 1. D.O.S, te Hoorn 46 sec.; 2. Voorwaarts te Goorn, 49 sec. Estafette adspiranten 4 x 60 M.: 1. D.V.V, te Noordscharwoude, 38 8 sec.; 2. D.O.S. te Hoorn, 39.4 sec. Estafette heeren 4 x 100 M.: 1. D.O.S. te Hoorn, 52 sec.; 2. K.D.O. te Heerhugowaard 54 sec. 100 M. hardloopen heeren: M. Peerdeman, D.O.S., 12.2 sec.; 2. C. Weijsman, idem, 12.2 sec.; 3. C. v. d. Putten, 12.4 sec Hindernisbaan heeren: 1. N. Kooi, Voor- waarts te Goorn 17.7 sec. 2. J. Sneekes, D.V, V. te Noordscharwoude, 18.4 sec.; 3. G Droog, idem, 18.6 sec. Bij de korfbalwedstrijden voor dames wa ren de uitslagenD.O.S. II—O.D.E. II 2— 1 T.O.P.—Vliegensvlug II 8—0; T.O.S 1— Vliegensvlug I 3—1T O.P.—D.O.S. II 7—0. In de finale speelde D.O.S. I tegen T.0 P., waarvan de uitslag was 1—0 voor DOS., zoodat de le pr. voor D.O.S. was en de 2e voor T.O.P. D.O.S te Hoorn kreeg hierdoor de wissel- beker definitief in bezit. De vereenigingsprijzen in de driekamp warden als volgt toegekend: le pr DVV. 156 p.; 2e pr. Voorwaarts te Goorn 140 p POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield Zaten dag 22 Juli een wedvlucht met oude duiven vanuit Bordeaux (Frankrijk), afstand 958 K.M., gelost 5.15 uur. Aankomst als volgt: G. Hijmans 10.30.10 C. J. Paulisse 1143.03 Op Zondag 23 Juli hield zij een concours met jonge duiven vanuit Lier (België) afstand 168 K.M., gelost om 9 uur, wind West. De aankomst was als volgt: C. Blokker 12.03.31 H. Mooij 12.05.03 Idem 12.05.29 G. Hijmans 12.06.48 J. Huibert^Jr. 12 07.52 H. Mooij 12.08.43 Idem 12.09.05 Idem 12.09.27 C. Blokker 11.10.22 A. de Best 12.12.09 C. Blokker 12.13J0

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7