Alkmaarsche Courant. OE ROODE VULPENHOUDER JUuüottieims Qemeettteeadeti Jeuiiteton No. Honderd ri/l en dertigste Jaargang. WOENSDAG 26 JULI Donderdag 27 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend AVRO). Gramofoonplaten. 10.— Morgenwij- j' 10 15 Gramofoonplaten. 10 30 Concert ^!v>r een Ensemble o.l.v. O. Hendriks. 11.— knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg Sneert 12 30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m v „The Two Hodlars". 2.30 Engelsche ^„7iek door het Omroeporkest o.l.v. N. ïreep 3-— Voordracht door Mieke Ver- «traete 3 30 Gramofoonpl. 4Voor zieken ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.— gadiotooneel voor de kinderen. 5 40 Gramo foonplaten 6.30 c portpraatje H. Hollander. 7— Gramofoonplaten. 7.30 Kovacs Lajos en ,rn orkest. 8Vaz Dias. 8.05 Vervolg Ko- T'. laios. 9.— Dordtsch Mannenkoor Caecilia" o.l.v. D. W van Leeuwen. 9.20 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m. m. v. Per- Zepparoni, viool. 10.— Gramofoon- „laten 10.15 Vervolg Omroeporkest. 11.— Vaz Dias. 11.1012.Uit „De Vereeni- ing" te Nijmegen: Concert doo^John van GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Donderdag 27 Juli. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven try 10.50—11.20, Midi. Reg. 12.20—1305 Lond. Reg. 13.05—14.20, Midi. Reg 14 20 -15.20, Daventry 13.20-24.— Lijn 4: Langenberg 10.25—17.55, Zeesen 17.55-19.20, Breslau 19.20-20.20 ÉS™ 20.20—20.30, Hamburg 20.30—23 20 Zee sen 23.20--24.- H 'rtck and his Boys ter gelegenheid van de ,'daagsche Afstandsmarschen. Huizen, 296 M. (8.-9.15 KRO, 10-11.30 vrrRV-Landdagprogramma). 8—9 15 Gra mofoonplaten. 10.— NCRV-Harmonieorkest „1 v P. v. d. Hurk en Amsterd. Orkestver olv P v- Diepenbeek. 10.45 Vaandelgroet. Landdag-programma (orkestconcert, toespraken, koorconcert enz.). 12.30 Uitzen- dinff van 't Muziektournooi. 2.— Berichten over de Ballonwedstrijd. Gramofoonpl. 2.30 landdag-programma, vervolg. 4— Harmo nieorkest o.l.v. P. v. d. Hurk en Amsterd. Orkestvreen. o.l.v. F- van Diepenbeek. 5.— Reportage v. d. Officiëele ontvangst ten ctaHtiuize 6.— Gramofoonpl. 7.— Marine- Stafmuzik o.l.v. L H. F Leistikow. 8.- NCRV-Harmonie-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 0 15 Vaz Dias. 9.30 Amsterd. Orkestver. olv F Diepenbeek. 10.15 Reportage van het vuurwerk te Apldoorn, ca. 10.45—11 30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein en berichten. 11.05—11 20 Le zing 12 20 Commodore Grand-orkest o.l v. Muscant. 1.35 Gramofoonplaten. 2.35 Schotsch Studio orkest o.l.v. G. Dains. 3.20 Vesper 4.05 Sted. orkest Buxton o.l.v. H Hellowes 5 05 North. Studio-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel R Dixon. 7 20 Northern Studio-orkest o l v 1] Bridge, m. m. v. K. Shepherd, bariton 820 Geraldo's Tango-band. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. N. Notly, bariton en mevr. Norman O'Neill, piano. 10.50 Kerk dienst 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H Hall. Parijs „Radio-Paris" 1724 M. 8.05 en 17 50 Gramofoonplaten 5.05 Widorconcert in het Amer. Conservatorium te Fontaine bleau m. m. v. kwintet en H. Roosvelt, zang 7.30 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20-2.20 Con eert uit hotel Angleterre. 3.50—5.50 L Preil's orkest m. m. v. solisten. 8.20 Italiaan- 6che Opera- en balletmuziek o.l.v. Meyer Radon. 9.50 Cellorecital Hans Bottermund 10.3511.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v Walter MeyerRadon. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramo foonplaten 12.20 Populair concert. 120 Westfaalsch Omroeporkest o.l.v. Wolf. 5.50 Concert m. m. v. Weragkoor en „Die Fröh- licher Fünf" 8.25 Gevar. programma. 10.50 Gramofoonplaten. 11.20—12.20 Dansmuziek door het Weragorkest o.l.v. Kühn. Rome, 441 M. 9.05 Militair concert o.l.v A. Marchesini. 10.05 Radiotooneel. 11. Vervolg militair concert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot 8 20 Gevarieerd programma. 9.35 Sympho nie-concert o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramo foonplaten. 508 M.: 12.20 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten 9 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans 9 do Gramofoonplaten. 6.50 Omroepklein i o.l.v. Leemans. 8.20 Symphonieconcert V- Meulemans. 920 Concert uit Ostende Gramofoonmuziek. „sen> 1635 M. 8 30 „Die beiden Schüt °Pera van Lortzing. Dirigent ^r-10.45 en 11.05 Berichten. 11.20 12 20 Concert door een SA-kapel o.l.v. Fuh KOEDIJK. Besloten is een aanvrage tot tot de Kroon te richten om steun in de kosten der gemeen telijke huishouding. De gemeenteraad kwam gistermiddag in vol tallige zitting bijeen. Na opening deelde de voorzitter mede, dat goedgekeurd is terugontvangen de verorde ning regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van den veldwachter: dat met ingang van 2 Juli weder is geldig verklaard de steunregeling voor werklooze landarbeiders; dat goedgekeurd U terugontvangen de ver ordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting; dat van den Keuringsdienst voor waren te Alkmaar is ingekomen het verslag over het dienstjaar 1932; dat van Jb. Hartog bericht is ingekomen van niet-aanneming van zijne benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling en dat Koning evenmin daarvoor in aanmerking wenscht te komen; B. en W. wenschten deze geen voordracht meer te doen. Al deze mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. De gemeente zal geen con tributie betalen voor het A. A. Z. A. Ingekomen was van de crisiscommisr1- van het A. A. Z. A. en omstreken een verzoek om gedeeltelijken steun te verstrekken bij het be talen der contributie van de leden, die hiertoe niet meer in staat zijn. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op grond van financieel onvermogen der gemeente. Bovendien zouden er, naar B. en W. vreezen, veel meer menschen komen die zouden zeggen niet te kunnen betalen, indien de gemeente zich daarvoor garant zou stellen. De voorzitter wees er nog op, dat meer dere gemeenten aan welke eenzelfde vraag was gesteld, een gelijk standpunt innemen als het college van B. en W. van Koedijk. De heer Hart meende, dat men er niet af is met te zeggen: „Wij hebben geen geld". Er zijn nu al verscheidene menschen geroyeerd als lid van het ziekenfonds, omdat zij niet meer konden betalen. Het fonds wil schen zoo lang mogelijk behouden. Heeft het college bij het antwoord den plaatselijken geneesheer geraadpleegd? Hij is toch een belanghebbende, omdat hij veel trekt van het fonds. Schrapt men de leden die niet meer kunnen betalen, dan zullen zij van ge meentewege moeten worden behandeld bij ziekte en dan zou het kunnen gebeuren, dat de menschen te laat in een ziekenhuis worden opgenomen, met alle gevolgen van dien. Moeten thans de pl.m. 60-jarigen wegens contributieschuld geroyeerd worden, dan zul len zij voor heel hun verdere leven op behan. deling van gemeentewege zijn aangewezen. Spr. geloofde dat het een bezuiniging is voor de gemeente, als zij ingaat op de door het A. A. Z. A. voorgestelde regeling. De voorzitter antwoordde, dat er wel overleg is gepleegd met den geneesheer. De mogelijkheid van te late opname in een zieken- huis tengevolge van behandeling van gemeen tewege ontkende spr., hij was er terdege van overtuigd, dat d# thans geroyeerde leden van het fonds straks van gemeentewege zullen moeten worden behandeld. Het fonds is nalatig gebleven te voldoen aan het verzoek van de 50 Noordhollandsche gebeenten om cijfers te verstrekken inzake de voorgestelde regeling. Maar buiten dit alles om, meenden B. en W. afwijzend te moeten staan tegenover het verzoek. Het is zeer wel mogelijk, dat de kosten van de armpractijk zullen stijgen; als het te veel wordt, is het zeker, dat B. en W. hebben mis getast, en dan zouden nieuwe maatregelen moeten worden getroffen. De heer Smit vroeg naar het antwoord van den dokter. De voorzitter zei, dat de dokter had aangeraden datgene te doen wat B. en W. Geautoriseerde vertaling naar tEngelsch van Molly Thynne, door A. W v. E.v R. 52) ..Die zijn nu allemaal in handen van miss Allen," zeide Gregg. „En wat meer zegt, zij js in de stad. Zij heeft enkele dingen nageke ken, die haar zuster op een bank in bewa nng had, en zij schreef mij gisteren, dat er eenige oude brieven van Baxter Dij waren, Waarvan ze dacht, dat ik ze graag zou wit ten hebben, en zij bood aan ze mij te zenden Uit het een of ander, dat zij vond. maakte zij op, dat ik wist. waar de jongen was, en zij stelde voor over te maken wat haar zus ter aan geld had nagelaten. Zoo eerlijk als goud is miss Allen, en ik heb haar geschre ven. om haar te bedanken. Het schijnt dat zij tot nu toe altijd heeft gedacht, dat hij bij familie van Baxter was U zoudt haar kun- nen opzoeken, maar zii is er niet iemand naar. om iets ten nadeele van haar zuster te vertellen „Ik ga morgen bij haar op bezoek, maar zooals u zegt, is het eigenlijk geen onder Werp, dat aangerorH kan worden." De moed begaf hem, toen hij aan de brie voor de gemeente het voordeeligst achten. De dokter had geen bezwaar tegen uitbreiding van de armenpractijk. De heer Mulder betoogde, dat de ziekte kosten van één enkelen patiënt meer kunnen bedragen dan de thans gevraagde bijdragen voor onvermogende leden van het ziekenfonds. Er zullen stellig vele leden van het fonds moeten bedanken wegens financieel onver mogen. De wethouder Jb. Visser was overtuigd, dat er straks, indien de gemeente zou betalen, wel 80 pet. van de leden zal bedanken, waar er nu misschien 10 pet. zijn. De heer Hart vond de kwestie te belang rijk zonder een nader onderzoek en stelde voor haar tot zoolang aan te houden. De heer Groen zei, dat in het Zuidelijk deel der gemeente zeker een zeer groot aantal leden zal bedanken voor het fonds. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Groen, Hart en Mulder. Hondenbelasting. Ingewilligd werden het verzoek van W. Bleeker om ontheffing van hondenbelasting voor één hond, en van P. Korver om onthef fing voor een half jaar. Hooger subsidie burgerlijk armbestuur kan niet betaald worden; het rijk moet bij springen. Van het burgerlijk armbestuur was een ver zoek ingekomen om verhooging subsidie. B. en W. stelden voor in verband met deze aanvrage en in verband met de verschillende wijzigingen in de begrooting der gemeente een aanvrage tot de Kroon te richten om een bij drage van het rijk in de kosten der huishou ding van de gemeente. Voorgesteld werd voorts de wijzigingen der begrootir.g van 12 Juni 1933 aan te vullen. De voorzitter drong er met klem op aan het voorstel goed te keuren. Dat het noo- dig zou zijn, werd reeds lang verwacht. Het is e~n zeer pijnlijk besluit, omdat wij als onmon- digen onder toezicht worden geplaatst. Met algemeene stemmen werd overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Na eenige bemerkingen van den heer Hart over de wijzigingen in de begrooting zegde de voorzitter toe dat hij in besloten zitting nadere mededeelingen zou geven. De heer Hart zei hierbij, dat indertijd be sloten is alleen te vlaggen voor het hoofd van den staat en nu was er ook een bedrag voor vlaggen bij andere gelegenheden uitgetrokken. Den voorzitter was het niet bekend, dat er een besluit was genomen als door den heer Hart genoemd, maar hij wilde zich daar dan geheel bij neerleggen. Boycot van Duitschland. Het Algemeen Comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland verzocht een besluit te nemen, dat, zoolang de verwil dering der politieke en maatschappelijke zeden Duitschland heerscht, de gemeente zal zijn berekeningen en zou tot spoed willen aan sporen. De heer Jb. Visser was het hiermee eens. Hierna sluiting der openbare vergadering. te zi, de ven dacht, die miss Allen, naar zij hem ver teld had, verbrand had, en aan de hevige van een kaartje en legde het op taiei neer, blos, die haar overtogen had, toen zij er j over sprak. Gregg knoopte zijn jas dicht en maakte zich gereed te vertrekken. „Ik heb u alles verteld, wat ik weet," zei hij. „Maar ik betwijfel, of u er iets aan hebt. Er is nog iets, dat u misschien wel de moei te waard zult vinden, na te gaan. Iemand, dien ik ken, zag mrs. Draycott in 1920 in Pa rijs, drie jaa< nadat zij met Draycott ge huwd was. Draycott was toen in Egypte, ge- zij was met een man, wiens indentiteit die vriend van mij, Lloyd niet kon vaststellen. Hij was een oude vriend van Baxter en wist, dat ik er niets op tegen zou hebben, vat op haar te krijgen en daarom volgde hij hen op zekeren avond, nadat hij hen drie of vier keer ontmoet had, naar hun hotel; maar haar naam stond niet in het vreemdelingen-; boek, en de man kon hij niet opsporen Hij geloofde, dat zij daar onder een valschen naam logeerden. Ik bewaarde zijn brief, in de hoop, dat ik er haar mee zou kunnen dreigen, als wij ooit tegenover elkander zou den komen te staan. Ik vertel u dit voor wat het waard is, en ik zal Lloyd's adres y°°r u opschrijven en hem een regeltje schrijven, om te vragen, of hij u vertellen wil, vvat nij er von weet als u denkt, dat het de waard is, hem er voor op te zoeken ik waarschuw u, dat hij niet veel weet is het mogelijk, dat, als zij niet naar Parijs is geweest zij hem lat duimschroeven heeft aangelegd. Hij krabbelde een adres op den a trachten haar behoefte buiten Duitschland dekken. De voorzitter betuigde hiermede zijn volle instemming. Zonder stemming werd het verzoek inge willigd. Rekening 1933, Door B. en W. werd aangeboden de reke ning 1933. De commissie voor onderzoek zal gevormd worden door den heelen raad be halve het college van B. en W. Ontwerp bouwverordening. Het aangekondigde ontwerp eener bouwver ordening kon nog niet worden ingediend we gens ziekte van den secretaris der gezondheids commissie. Overeenkomst met St. Pan- cras over toelating leerlingen o. 1. school. De voorzitter zei, dat in comité deze kwestie herhaaldelijk is besproken. Hij had volledige medewerking van den burgemeester van St. Pancras gekregen voor een oplossing gelijk daarbij besproken was. In besloten zit ting zou spr. meerdere inlichtingen geven. Uitbetaling garantie tuinbouw producten. De Neutrale Bond van tuinders vroeg de ga rantiebedragen voor tuinbouwproducten uit te betalen, ofschoon gezegd was, dat die nog wel twee weken op zich zou laten wachten. De voorzitter zei, dat in Broek op Lan- gendijk bedoelde bedragen reeds werden uit gekeerd en hij had wel hoop, dat het in Koe dijk ook spoedig zoover zal zijn. Intusschen wilde spr. wel zeggen, dat, indien Zaterdag het geld nog niet is ontvangen, ieder die brood nood heeft, ter gemeente-secretaris een bon kan komen halen. De heer Mulder meende dat de betaal meester van de veiling te lang werk heeft met Fayre nam het op en legde het in zijn zak boek. „Alles is de moeite waard in het stadium, waarin de zaak nu verkeert," gaf hij ten ant woord. Aarzelend overwoog hij zijn volgenden zet. Gregg's opvliegenheid kennend, vond hij het heel moeilijk de vraag, die hem op de lippen zweefde, zoodanig te stellen, dat de ander, die niet dadelijk als een beleedtging zou opvatten, maar hij wist ook, dat bij hem niet kon laten gaan. eer hij het antwoord ^Ik Wou, dat u mij nog één ding vertel de." zei hij eindelijk. Kom er maar mee voor den dag. Ik ben niet van plan weer boos te worden, ais u daar soms bang voor bent," antwoordde Gregg met ontstellende intuitie. Kunt u mij vertellen, wat u vanaf zes uur gedaan heb op den avond van den moord? Ik heb er een goede reden voor dat te vra gen." Gregg keek uiterst verbaasd, toen lachte hij grimmig. „De duiver hale u- U weet er zeker alles al, is het niet? Het was zoowat vijf uur, toen ik het huis verliet, en ik wed, dat u daar vol komen van op de hoogte bent, dat ik regel recht naar Stockeley's garage te Whitbury Éing en een auto huurde. De mijne liep niet. I hebt hard gewerkt, mr. Fayre, en ik laat met villen, ais u al niet weet, dat ik naar de Willow-hoeve ging voor een bevalling. Maar ik zal het heeïe programma voor u afwerken. Ik haalde de auto ongeveer om half zes bjj SCHAGEN. Vrijdag vergaderde de raad. Medegedeeld werd o.a. dat aan het ver zoek om aan het perceel bewoond door den heer N. Spaans op 't Hoog een kraan te be vestigen voor kosteloos verstrekken van drinkwater aan woonwagenbewoners geen gevolg wordt gegeven. Er zal steeds voor frisch drinkwater ten behoeve van het woonwagenkamp gezorgd worden. Door de politie zal nauwkeurig worden gelet op snelheid van auto's en motorrijwie len betreft in de kom der gemeente. Ingekomen was o.a. een verslag van den muziektuin betreffende de exploitatierekening 1932. Het verlies is 329.37. Den heer Buiskool (V. D.) speet het dat er verlies op de exploitatie van den muziek tuin is geweest. Spreker meende dat dit mede zijn oorzaak hierin vindt, dat er geen verlof gegeven wordt. Spreker wees hierbij aan Alkmaar waar dit wel het geval is. Hij wenscht hierin te voorzien en dan het buffet voor een grooter aantal jaren te verpachten. Hierdoor zou een betere exploitatie van den tuin bereikt kunnen worden. De voorzitter deelde mede dat deze zaak al in overweging bij het gemeentebestuur is geweest. Reeds was audiëntie bij der. Com missaris der Koningin aangevraagd, het bleek echter bij nadere bestudeering niet mogelijk te zijn. Er bleek verder dat te Alkmaar een vol slagen café is. De eischen zijn dat een café ruimte moet bieden voor 500, voor restau rant 250 personen plus de noodige toiletten Verbouwen was niet mogelijk. De heer Buiskool zeide er uit te kunnen afleiden dat van B. en W. in dezen geen hulp is te verwachten wegens de hooge kosten. Spreker zou nagaan of de zaak op eenvoudi ge wijze is op te lossen. Ten aanzien van het saldo van het gasbe drijf ad 5528.30J4 deelden B. en W. mede, dat dit 4165.8514 boven de raming is Voorgesteld wordt een bedrag van 3000 te storten in de gemeentekas, tot gedeeltelijke dekking van het tekort op de gemeentereke ning 1932 en het overblijvende gedeelte te voegen bij het vernieuwingsfonds van dat bedrijf. Het vernieuwingsfonds thans bedra gende 4296.64 zal daardoor worden ver hoogd met 2528.3014, zoodat na betaling van den ovenbouw het vernieuwingsfonds nóg met een bedrag van 278.3014 stijgt. lectriciteitsbedrijf Ten aanzien van het nadeelig saldo van het electriciteitsbedrijf ad 1653.58 stelde B. en W. voor dit te putten uit het vernieu wingsfonds van het bedrijf. De heer v. Nuland (R. K.) vroeg eenige inlichtingen betreffende den ovenbouw. Is door den Raad besloten een nieuwe oven te bouwen. Voorzitter deelde mede dat de oven af was. Het is nog nooit gebeurd dat aan den Raad gevraagd werd een nieuwe oven te bouwen. Door B. en W. zijn reeds stappen gedaan. De heer v. Nuland zeide, dat B. en W. ver plicht zijn den raad er in te kennen. De voorzitter: We hebben dit onder- handsch aanbesteed. We zijn bang voor bui- tenlandsche offerten. De minister heeft ge zegd de gemeentebesturen moeten geen han delspolitiek op eigen houtje doen. Een uitvoerig debat ontspon zich over de vraag of B. en W. tot het doen uitvoeren van dergelijke werken gerechtigd waren zonder den raad er in te kennen. Een tweede motie met opmerkingen betrel fende de begrooting 1933 kwam van Ged. Staten in. Ged. Staten achten alsnog gewenscht dat overgegaan wordt tot buitengewone aflos sing der gemeenteleeningen. I B. en W. stelden voor in plaats van 10.000 op 1 Oct. 1933 25.000 buitenge woon af te lossen van de geldleening, aan gegaan met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten. Het evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven blijft behouden. De heer v. Nuland (R.K.) zeide accoord te kunnen gaan met de twee eerste posten doch niet met post 3. Spreker noemde dit be drijf de kip met de gouden eieren en we plukken de kip kaal. In 1932 was al een te kort van 1600 op de rekening van het electriciteitsbedrijf Ged. Staten spreken ver trouwen uit dat voortaan niet meer uit het vernieuwingsfonds wordt geput. Nu gebeurt dit weer. Hoe wilden B. en W. de zaak sluitend ma ken, als nu reeds blijkt dat als de winst van het electriciteitsbedrijf 6000 over 1933 is en er 9000 uitgeput moet worden, zooals de begrooting aangeeft. We komen aldus aan een tekort van 3000, hoe moet dat gedekt worden. Voorzitter zeide, dat als de verordening goedgekeurd is de 400 worden terugge stort. De heer Schoorl (V. D.) stelde voor de 100 niet uit het electriciteitsbedrijf doch uit het gasbedrijf te putten. Overeenkomstig dit voorstel werd besloten. Aan de orde is brief Ged. Staten betreffen de breedte beharding Halerweg. De raad ging in Comité en wel over de punten brief Ged. Staten, betreffende breedte beharding Halerweg en adres Crisis-Com missie van het A. A. Z. A. Na ongeveer 2 uur wachten werd de ver gadering heropend. De heer Buiskool stelde voor Ged. Staten te berichten, dat de argumenten in hun schrijven verat, niet door den raad kunnen worden onderschreven en dat de raad van zijn eerst ingenomen standpunt niet kan af wijken. De raad ging met dit voorstel ac coord. Met algemeene stemmen werd de heer J. Cornelissen tot gevolmachtigde benoemd. Vervoer van schoolkinderen. Naar aanleiding van dit verzoek, stelden B. en W. den raad voor, in verband met het ingediende wetsontwerp tot beperking der uitgaven ingevolge de L. O.-wet 1920, en waarbij de afstand bedoeld in art. 13 der wet van 4 K M. wordt gebracht op 6 K M., een afwachtende houding aan te nemen. De heer v. Nuland: B. en W. kunnen zich niet beroepen op een wet die nog niet geldt. De kinderen kunnen onderwijs bekomen te Oudesluis doch dan dient er een overeen komst te bestaan tusschen Schagen en Zijpe of misschien te Wieringerwaara Mocht dit niet mogelijk zijn dan zou ik voorstellen aan het verzoek te voldoen. De voorzitter wilde vergoeding geven maar dan voorloopig voor 2 of 3 maanden. De heer Buiskool vond dat kinderen uit Schagen ook te Schagen op school behooren. Spreker gaat niet accoord dat de kinderen naar Oudesluis op school gaan. Spreker wil de nader overleg met de ouders welke bij drage gewenscht is en noodig. Overeenkomstig werd besloten verzoek van de Crisis-Commissie van het A. A Z. A. en Omstreken, betreffende contributiebetaling. Naar aanleiding van dit adres zeiden B. en W., dat zij, hoewel erkennende de billijkheid van het principe hetwelk aan de onderwerpe- lijke aangelegenheid ten grondslag ligt, geen termen hebben kunnen vinden, voor te stellen aan het verzoek te voldoen. Conform dit voorstel werd zonder discus sie besloten. Met algemeene stemmen werden de heeren Timmerman, Knüwer en Dekker tot taxateur van het grondbedrijf benoemd. Vaststelling verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldi ging van de veldwachters der gemeente. B. en W. boden een ontwerp-verordenlng aan. Overgelegd wordt het door het hoofd bestuur van den Alg. Ned. Politiebond over eenkomstig de hoorverordening uitgebrachte advies, zoomede de nadere voorstellen van het college daarmede verband houdende. Bij de zeer uitvoerige discussie werd o.a. vastgesteld te bepalen dat leeftijd minstens 25 jaar moet zijn. De verordening wordt vastgesteld. B. en W. stelden den raad voor: 1. De straat loopende ten Westen vaft het Noord en evenwijdig daaraan, den naam te geven van Marktstraat. 2. De straat loopende ten Westen van deze straat en evenwijdig daaraan den naam te geven van Markstraat. 2. De straat loopende ten Westen van deze straat en evenwijdig daaraan den naam te geven van Kanaalstraat. Aldus besloten. Retributie verordening B. en W. boden aan ter vaststelling een retributieverordening voor de radio-centrale. De voorzitter merkte op het niet eens te zijn met Ged. Staten. We zullen een veror dening in 't leven moeten roepen. De heer Schoorl (V. D.) achtte het zeer twijfelachtig dat deze verordening goedge keurd wordt. De heer Willemse besteedde in 1933 enorme bedragen voor uitbreiding van het net. Spreker stelde voor over 1933 geen heffing te doen plaats vinden. De heer Buiskool (V. D.) wilde als clau sule er in opnemen zoo lang de verordening het jaar 1933 duurt een bijdrage van 400 Stockley vandaan en ging regelrecht naar de Hammonds. dat wil zeggen de Willow-hoeve Ongeveer drie mijlen van Whitbury ligt, naar u al of niet weet. een klein dorpje op den weg naar Besley. Daar reed ik door heen, toen een jongen uit een van de huis jes kwam rennen en mij iets toeschreeuwde. Ik stopte en schreeuwde terug, dat ik. ten zij het dringend noodig was op dat oogen- blik niemand kon bezoeken. Mrs. Hammond is een teer vrouwtje en ik vreesde voor haar. Maar het was dringend. Een ongelukkige baby had een ketel kokend water omgegooid en zijn beentjes en een arm verbrand. Hij was er teel ijk aan toe en het duurde meer dan een uur, voordat ik weg kwam, met het gevolg, dat ik pas bij zevenen op Willow- hoeve kwam. Ik verliet de Hammonds zoo wat om negen uur. reed naar huis en ging bijna oogenblikkelijk daarop naar Lesley's boerderij." Fayre keek hem wat verdrietig aan. Het was duidelijk, dat de man de waarheid had gesproken, in ieder geval kon zijn verhaal gemakkelijk aan de waarheid getoetst wor den. „Ik kan u wel vertellen," zei hij droog, „dat u mijn beste leiddraad vroolijk hebt af gebroken. Als het niet om John Leslie ging zou ik u eerlijk vertellen, dat ik buitenge woon verheugd ben. Nu voel ik mij vrij min derwaardig. Ik was van al uw bewegingen op de hoogte, behalve van het uur, dat u op weg naar Willow-hoeve hadt verloren. U moet toegeven, dat het erg verdacht leek, in aanmerking genomen, dat mrs. Draycott ongeveer om half zeven vermoord werd." Gregg staarde hem een oogenblik aan. „Grooto God!" barstte hij uit. „Het ver wondert mij niet, dat u in mijn zwart verle den hebt gewroet -Ik had er geen idee van, dat u mij zoo in het nauw had gedreven!" Hij dook in zijn zak en haalde er een pot lood en een gebruikte enveloppe uit. „Als u wilt, zal ik er den naam en het adres van die ongelukkige baby bijvoegen! Het is beter, dat u nagaat, of mijn verhaal juist is, en bekijkt u dan het lidteeken op den arm van den jongen. Ik ben er trotsch op dat het zoo mooi is geheeld, kan ik u zeggen!' Met een vriendelijken glimlach stak hij de hand uit. Fayre greep die en meteen was zijn oude weerzin tegen den man voorgoed ver dwenen. „Tusschen twee haakjes," zei hij, „hoe kwam u er bij vandaag den strijdbijl te ko men begraven?" Gregg lachte. „Omdat ik niet van plan was mij door eeft verwenschten advocaat te laten ringelooren! Zooals u kunt denken, loop ik niet graag met deze geschiedenis te koop, en ik besloot, als ik ze dan toch vertellen moest, dat aan een menschelijk wezen te doen. En ook zag ik in, dat ik u een verklaring schuldig was Toen sir Edward Kean mij vanmiddag opbel de en probeerde, door mij vrees aan te jagen, een samenkomst met mij te krijgen, vroeg ik uitstel, en belde tien minuten later zijn huis op, daar ik vrij zeker wist, dat dan een dienstbode aan de telefoon zou komen. Het geluk diende mij en ik kreeg den butler aan de telefoon, en die gaf mij uw adres, waar na ik regelrecht naar u toe ging. Jammer, dat u het vroeg! Ik hoopte, dat u zoudt den ken, dat ik het spontaan gedaan had." Het was dus Kean's werk! Kean, die Fay re verzocht had er Grey buiten te houden, om den boel niet in de war te sturen! Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5