ONDER HITLER'S REGIME. Spoct Wekelijksch Overzicht (Daqetiiksch ^Buitenland ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. De geheimen van het oerwoud. ALCMARIA—NED. POL. ELFTAL. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. DE VTERDAAGSCHE MARSCHEN. KLEINE ROSALIE SCHEIDT ERUIT. Maar zij heeft haar 300.000ste K..Ï. aieelegd. INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Een gevaar in eigen kring. Welke gevaren de Duitsche rijhsregeering bedreigen en welke maatregelen Hitier c.«, daartegen nemen. VAN DER LUBBE S ADVOCATEN. „Drie van Duitschlands beste strafadvocaten", aangewezen door den president van het Rijksgerechtshof. DE ROODFRONTSTRIJDERS IN DUITSCHLAND. In Westialen 30 gearresteerd. DE HIRTENBERG-AFFAIRE, SPRINGSTOFFEN ONTDEKT. Communisten gearresteerd. DE HINDENBURG-EIK. Communisten krijgen geeo eten. DE COMMUNISTEN IN DUITSCHLAND. Groote organisatie ontdekt. PROTEST TEGEN DE JODENVER VOLGING IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Locker-Lampson's scherp® klaring. Een aardige film met verschillende ver rassende momenten, zeer goed gespeeld door Douglas Fairbanks Jr, den filmster die zoo goed op weg is om even beroemd te worden als zijn vader en Joan Blondell, een lieftal lige verschijning op het witte doek, die eveneens vele bewonderaars heeft verworven. Het voorprogramma opent met het zeer in teressant Polygoon-nieuws met o a. de ope ning van het Bio-vacantieoord, het 20-jarig bestaan der luchtvaartafdeeling Soesterberg, de aankomst van het Italiaansche lucht eskader te Schellinkhout en prinses Juliana bij de Brabantsche ruiterfeesten. Dan twee grappige teekenfilms met wonderlijke gebeur tenissen een detective verhaal van gestolen diamanten aan boord van een oceaanstoomer en ten slotte een Hollandsche film, die ons verschillende vervoermiddelen toont, in ge bruik over de heele wereld. Het A. B. T. brengt deze week het derde en laatste deel van de geheimen van het oer woud. Voor den bezoeker die het eerste en tweede deel niet gezien heeft is dit derde deel nog geheimzinniger dan voor de we! ingewijden, maar het theater zat gisteravond stampvol dus wij vermoeden dat vele Alk- maarders al van de eerste twee afdeeüngen genoten hebben en nu vol belangstelling voor de oplossing der diverse oerwoudgehei men geweest zijn. Dat deze film indeidaad in het oerwoud speelt wordt den bezoeker al spoedig duidelijk, niet alleen door het ge heimzinnige licht dat vooral in de eerste ac- ten de oorzaak is dat men zoo nu en dan meer moet raden dan zien wat er eigenlijk gebeurt, maar ook doordat er tallooze wilde negers en nog wildere dieren op het doek verschijnen, levende wezens, die men in een dergelijke combinatie gewoonlijk alleen in een zoogenaamd ontoegankelijke wildernis aantreft. Er komen leeuwen, tijgers hyena's, olifanten, nijlpaarden, krokodillen, zebra's, giraffen en nog vele andere dieren te voor schijn en er is een monster, dat men in het schemerlicht voor een reusachtigen gorilla aanziet en in deze film gebruikt wordt om op het juiste oogenblik te voorschijn te komen teneinde de onschuld te beschermen en de schurken hun verdiende loon te geven. De verschijning van dit monster wordt met ge juich begroet wat een bewijs is, dat de trou we bezoekers van dit theater al meer staal tjes van zijn dierlijke kracht meegemaakt hebben. Er wordt in deze film veel geschoten en dat verscheidene schoten raak zijn bewij zen de talrijke zwarte en blanke menschen, die neervallen om niet meer op te staan. Ge lukkig zijn het alleen de slechte en niet de goede menschen, die getroffen worden, zoo dat de film een alleszins bevredigend slot kan krijgen. Een zekere Jack Morgan hebben wij door zijn vrienden zien terugvinden en bovendien hebben wij die vrienden een ivoor bewaarplaats zien ontdekken over welker be zit twee weken lang heftig gevochten schijnt te zijn. De bezoekers waren over dezen af loop zeer voldaan zoodat wij wel gelooven, dat deze film in den smaak is gevallen. Vooraf gaat een serie binnen- en buiten landsch geïllustreerd nieuws, een serie screensongs en een éénacter waarin een mo derne kapper toont, dat hij door muziek en dans de meeste klanten weet te krijgen. Dat een dergelijke inrichting ook zijn gevaarlijke zijde heeft wordt door een namaak Jack Dempsie gedemonstreerd maar ook hier treft men een gelukkig slot aan zoodat de bezoe kers geen reden hebben om zich te beklagen. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad geeft dezen week o.m. Helen Hayes, /n hoe zij aan de film kwam. Onze Ned. toonfilm, het vervolg verhaal en andere lectuur, portretten, behalve van film sterren van Lucien.ie Boyer, Louis Davids, Jan van Ees, Fientje de la Mar, de pianisten Gerard Hengeveld en Ignar Blochmann, mededeeling over de operette „Die Dubarry, door het Fritz Hirsch ensemble. Het liedje Zonnegoud, is van Annie de HoogNooy en Charlenry. I V o e t b a L Zooals men weet, speelt Alcmaria morgen middag te 3 uur op haar terrein een wed strijd tegen het Ned. Pol. elftaL Dit laatste elftal is zeer sterk en aangezien men de ver zekering heeft gekregen, dat de bekende spelers komen, kan men op een goeden wed strijd rekenen. Lagendaal zal dezen keer ook acte de présence geven. Hoewel zijn uitkomen eerst onzeker was, heeft hij thans schriftelijk zijn komst bevestigd. Wij zullen het Xerxes- kanon dus ook hier kunnen bewonderen en waarschijnlijk zal Klaas Oudes wel een paar warme handen krijgen! Het Alcmaria-elftal zal het zonder Burger moeten stellen, die op dokter's advies rust moet houden. Overigens zal het elftal er onge veer uitzien als bij de laatste oefenwedstrij den. 't Is gelukkig niet al te warm meer, zoodat goed voetbal niet onmogelijk geworden is t Wij kunnen nog mededeelen, dat een Alk maarder een verzilverd kruis beschikbaar heeft gesteld. De politie-spelers komen met den trein van 1.15 uur hier aan en gaan per extra autobus naar het speelterrein. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat het publiek toegang heeft door den nieuwen toe gangsweg aan de Zuiderhoutlaan. Tennis. VERLIEST FRANKRIJK DEN DAVIS-CUP? Engeland leidt met 2O! De verrassingen volgen dit jaar elkaar wel snel op. Eerst wint Engeland van Ame rika met 41 (slechts het dubbelspel ging verloren!) en nu komt de tweede verrassing, die mogelijk nog grooter is: in den eind strijd staat Engeland reeds met 2O voor. Frankrijk, dat vooral voor de Amerikanen bang was, had al bijna gerekend op een zegen, zij het slechts met 32. Men was er van overtuigd, dat Cochet, de groote Cochet zijn beide enkelspelen zou winnen en dat ook het dubbelspel voor Frankrijk zou zijn. Daar tegenover stond, dat men op twee nederlagen van den jongen Merlin rekende. Nu was de kans voor Frankrijk iets gun stiger. In de eerste plaats had Engeland een zenuw-sloopenden wedstrijd tegen Amerika achter den rug en in de tweede plaats speel den de Franschen voor een eigen publiek, dat soms zeer chauvinistisch, bijna te chauvinis tisch kan zijn. De dag begon met de ontmoeting Merlin Austin. Zooals verwacht werd, was Austin (E.) veel sterker en won met 63, 64, 60. Toen kwam Cochet tegen Perry in 't veld. Cochet zou den stand even gelijk maken. Hij won de eerste set met 108. Perry bleek dus al direct geen gemakkelijk slachtoffer. Hij speelde in top-vorm, evenals trouwens Cochet. De tweede set was voor den Engelschman, die met 64 won. De derde set is zeer spannend, 't. Gaat ge lijk op. Eerst staat Cochet met 20 voor, dan wordt het 22. 't Wordt 3—3, 44, 55, zelfs 66. En dan onder groote spanning wint Perry de twee volgende spe len en de set. 8—6! De vierde set brengt een frissche Cochet, die met 63 wint. Doch dan komt een be slissende vijfde set. Cochet is moe, de ouder dom spreekt mee. En de sterke, getrainde Perry heeft weinig moeite meer met den Franschman. Regelmatig komen de punten en 't wordt 50 voor den Engelschman. Dan wint Cochet zijn service, maar even later is de stand 61. Cochet heeft den titanenstrijd verloren. Engeland leidt met 20. Engeland zal den strijd zelf wel winnen met 32. Wij re kenen op een winstpunt van Frankrijk in het dubbelspel en op een Cochetzegen in het en kelspel tegen Austin. Maar Perry zal Merlin kloppen met flinke cijfers. Zoodat de Davis-cup straks naar Enge land gaat, nadat Frankrijk hem 6 jaar lang gehaa heeft. FONDSEN. 5 N W. S. 1000 1932 U 4 y, obL NederL 1000 17 4 m idem 1000 '31 6 O.-Ind. 1000 22 A 6 idem 100 '23 5)4 idem 1000 '21 D 5 M idem 1000 '17 4% idem 1000 '30 11 Koloniale Bank Ned. lnd. Hand. Bank Ned. Handel Mij Cert. v. 1000. Aljt Kunstzijde Unie v Berkel's Patent. Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U S. Leatber Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl Am. lijn Java Cbina Jap. Lijn Ned. Scheepv Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie js •Ex-dividend. .4 Juli 25 Juli 2b Juli 104 100* 97* 82* 85* 9 3* 86'Ae 72* 64* 04 281 19 6i 2 13/ 291* 1/0| 951 1'U/io 2'7.6 2'%, 4* 38 9</l6 221 136 124 12* 105 1)9} 170* hVi« 100} :-5 Mi 63* 14 1421 "As 15H 18"As 79} 2* i'iè lOi 97* 83 85} 95} 8b 75 6b* 65 29* 19} 68} 2Vl6 141* 29/ 1/4* 9/} 12"As 27Vis 8Vi6 4; 39| l-"Aa 48| 22 141 129 1/7/s 106 152*/, 1/4} s 108 38* 33 62* 146* 144 29 154 2 62* 2 101* 100* 9'* 83» 68 86 f 95* 87 75 b6 64* 28 67 l'Yio 142} 289* 173* 97 1'VlG 26* 3* 41:,/l8 38} 9} 48 226} 139 126} 12Vs 153* 173 S/l6 10 37 33* 62*/4 '4 14,* 144| 1 '»2! 19 Vis ~l'/i 21 Juli 28 Juli 101* 100* 9/i 84* 67 8/ 95 88 73 65 ü4 28 67* 2'/l6 142 289* 17/* 9-1 12Vio 2t 9/i0 3Vie 41*. 3 5Ao 9f 4'i 222* 15* 12/ 12* 150 1/1* 6V.s 101* 36| 61} 63 141} 142 27 150* 19"A« 81* 1* 101 Vis 101V.6 98 65 t%s 67* 8"/s 957» 89 74 65 t4 29 19* 6/* 21/ic 139 287 171 v5J 12 307:s 27.6 «Vis 99/i6 4/ 'iv8/8 13"» 1 67» 12 102 14/* 1 OVs 67is 190 35 33 62 627, 144»/, 143* 27 153* 20* 837» li Wandelen. Gisteren is de vierdaagsche geëindigd. De laatste dag bracht een heerlijke temperatuur met dikwijls een bewolkten hemel. Zulk weer is ideaal voor de tippelaars. Men heeft niet te veel last van de zon, men heeft geen hin der van regen, kortom, men loopt gezellig en gemakkelijk. Er zijn in totaal 170 uitvallers geweest, welk getal grooter is dan andere jaren. Maar de hitte heeft daar ook wel veel schuld aan gehad. De dames hebben zich het best tegen de hitte kunnen verzetten: slechts 5 dames moesten uitvallen. In totaal hebben 2406 deelnemers de vierdaagsche volbracht, w.o. verschillende voor den 12en, 13en en 15den keer. Zelfs is er een, ritmeester v. d. Goes, die voor den 16den keer de vierdaagsche liep. Automobilisme. De Parijsche Sportcorrespondent der N.R. Crt. meldt: Aan alles komt een einde. En zelfs Kleine Rosalie heeft zich moeten schikken naar dit oude adagium. Maar zij heeft het er toch niet bij gelaten zonder haar 300.000ste K.M. te hebben ingepikt. Welk een prestatie; het is om duizelig te worden als je eraan denkt. Nog nooit heeft een auto in één enkele raid zoo'n afstand afgelegd. Men mag dus met recht spreken over een evenement en tevens over een prestatie van zoo'n geweldigen om vang, dat zij de eerste jaren wel niet meer geëvenaard zal worden, ofschoon men in den huidigen stand van de techniek tot alles in staat moet worden geacht. Door dezen af stand te doen met een snelheid van ruim 93 K.M. per uur en in een tijd van ongeveer 5 maanden, heeft Kleine Rosalie ruim 200 we reld- en internationale records op haar naam gevestigd. Dat dit aantal op zichzelf ook weer een record is, behoeft niet te worden betoogd. Ongetwijfeld had het Citroën-tje van 8 P.K. het nog een tijd kunnen uithouden, doch men achtte het wijzer om de onderneming na den 300.000sten K.M. te staken. „Men" wil hier zeggen directeur Citroën in overeenstem ming met het olie-etablissement Yacco, van wien de proef is uitgegaan en de leider der raid, den bekenden Franschen record-kam pioen Marchand. Dit stoppen nu is Donder dagmorgen elf uur gebeurd en natuurlijk werd aan deze gebeurtenis de noodige aan dacht geschonken in den vorm van een recep tie met veel champagne, eenige klinkende speeches en verschillende bekende persoon lijkheden uit de autowereld. En thans de beteekenis van deze verlich ting van langen adem. Men moet haar niet alleen zoeken op sportgebied of op het ter rein van publiciteit voor Citroën en het olie- merk Yacco. Deze beteekenis strekt zich voor al uit tot het domein van de techniek. Kleine Rosalie is onmiddellijk na de proef verzegeld en getransporteerd naar de laboratoria van de A. C. F., de Fransclie Automobile Club, waar zij door experts geheel zal worden ge demonteerd en bestudeerd. Men verwacht vooral met betrekking tot het zoo belang rijke onderwerp „vermoeidheid van de mate rialen" voor de moderne auto-industrie kost bare bevindingen. Een serie van minutieuze metallographische onderzoekingen zal een speciale commissie ongetwijfeld voldoende elementen opleveren tot een waardevol rap port. De conclusies zullen nog aan gewicht toenemen door het feit dat de wagen gestopt werd op een oogenblik dat alles nog in een staaf verkeerde van normale functionneering. 300.000 K.M. zonder abnormale interrup ties afgelegd, wat is onze aarde toch een ma gere dame als wij haar omvang bij dezen af stand vergelijken. Tot slot enkele cijfers: Kleine Rosalie is van 15 Maart tot 27 Juli in de weer geweest. De 300.000 K.M. werden afgelegd met een gemiddelde van 93.4 K.M. per uur. In het ge heel werden gevestigd of verbeterd: 132 in ternationale en 78 wereld-duurrecords, 59 internationale en 27 wereld-afstandrecords. De leider der onderneming was Cesar Mar chand, terwijl de ploeg van bestuurders be stond uit de heeren Lucien Marchand, For- tin, Bodeco en Leroy de Présalé. Paarden. Het Internationaal Concours Hippique dat 5 en 6 Aug. in het Stadion zal worden ge houden onder leiding van den Nederland- schen Hippischen Sportbond, belooft een groot succes te worden door het groot aantal deelnemers uit het buitenland, in het geheel zullen aan dit sportevenement 100 ruiters deelnemen. Behalve een groot aantal Nederlandsche ruiters zullen aan deze ruiterfeesten deelne men een landelijke Duitsche ruiterafdeeling en een Belgische ruiterafdeeling. Verder heb ben uit Duitschland zich aangemeld de be kende ruiters von Plöz, Graf Üxkull en von Svdow, uit Hongarije de ruiters von Cseh, Hartmann Pauli en von Netsery en uit Italië Carlo Kechler. Zaterdag 5 Aug. zullen 's morgens dres- suurproeven gehouden worden door lande lijke ruiters. Des middags om 2y9 uur: lr eenspannen (nationaal); 2. Groot springconcours (inter nationaal le deel); 3. HollandDuitschland, landelijke ruiters, gehoorzaamheidsproef. 4. schoonste rijpaard (internationaal); 5. Hol landDuitschland, landelijke ruiters, spring concours; 6. groot springconcours (geluk- springen, internationaal, 2e deel). Zondag 6 Augustus: 1. Geschiktheids- proef voor rijpaarden; 2. prijs van Holland (le deel), groot springconcours, plm. 18 hin dernissen tot 1.40 M. hoogte. Eere-prijs: de beker van Amsterdam (wisselbeker); deze beker wordt definitief eigendom van dengeen, ate den eereprijs driemaal heeft gewonnen; lt Tweespannen (nationaal); 4. prijs van Holland (2e deel). 1 Weest voorzichtig nut vuur In bosch en heide „De Doitsche regeering en het Duitsche volk zijn er nog niet". Zoo schrijft de Haag- sche Post in haar artikel van heden. Dat blijkt uit veel dingen. O.a. uit de haast, waar mee premier Goering zijn vacantie moest on derbreken om allerlei nieuwe bedreigingen met doodstraf uit te vaardigen. De revolutie is nu voorbij, heeft Hitier on- langs gezegd en anderen hebben het nage zegd. De buitengewone doodstraf-maatrege len, die de regeering heeft moeten nemen, bewijzen dat de revolutie nog volstrekt niet voorbij is. De communistische bedreiging is sedert Hitier aan het bewind kwam ongetwij feld veel ernstiger geworden. Want Hitler's overwinning was tot op zekere hoogte ook Moskou's overwinning, aangezien de soci aal-democratie bij die gelegenheid machte loos werden gemaakt. En nu is het commu nistische gevaar in Duitschland, dat naar de regeering herhaaldelijk heeft verklaard door haar vernietigd is, waarvoor zij dan ook den dank van het Europa opeischte, volgens haar eigen getuigenis zoo groot, dat zij zich ver plicht acht, allerlei buitengewone maatrege len te nemen om dit te kunnen overwinnen Niet alleen echter wegens dit communis tische gevaar moest zij haar maatregelen ne men, ook, al zegt zij dit niet nadrukkelijk, al tracht zij het zelfs te verdoezelen, wegens het nat. soc. gevaar, wegens het gevaar in eigen rijen, in eigen gelederen. Dit gevaar is ten eerste ontstaan, omdat de regeering, al thans haar leider Hitier, wel is waar voor zichtig, maar toch dilidelijk genoeg in den laatsten tijd heeft doen uitkomen, dat van de eertijds gedane beloften aangaande regeeren in socialistische richting niet veel zal komen. Hitier moet rekening houden met zijn rijke geldschieters die hem gebracht hebben waar hij nu is, juist opdat hij Duitsihland in anti socialistische richting zou regeeren en die allen steen en been klaagden dat zij geen waar voor hun geld kregen. En ook met de jonkers. En dit doende, komt hij in conflict met een aanzienlijk gedeelte zijner volgelin gen, waarschijnlijk de meerderheid, die so cialisme eischt. Zoo spoedig mogelijk en zoo scherp mogelijk. Onze partij heet nationaal sécialistische arbeiderspartij, redeneeren ze, zij is dus een socialistische partij en een ar beiderspartij en wij eischen dat de regeering zich dit bewust is en in al haar daden blijk geeft van dit bewust zijn. De regeering wordt dus van twee kanten bedreigd, van commu nistische zijde en van nationaal-socialistische zijde. Zij moet derhalve strijden tegen twee fronten en om in den strijd meer kans op overwinning te krijgen, gaat zij nu werken met doodstrafartikelen en scherpe lastgevin gen aan haar organen, om de draconische wetten zoo draconisch mogelijk toe te passen. o Er komt nog bij, dat talrijke nationaal- socialisten ook om andere redenen ontevre den zijn. Dat zijn de machtswellustelingen waaronder naar bewezen is vele sadisten en andere abnormalen zijn op pathologisch ge bied, die den beest willen blijven spelen op eigen gelegenheid; die naar hun bon plaisir menschen willen blijven rooven en in concen tratiekampen of in hun eigen kazernes willen blijven folteren en martelen, terwijl de re geering er naar streeft daaraan een einde te maken. Niet uit medelijden medelijden is in haar oogen geen deugd maar een ondeugd, want bewijzen van zwakheid maar met he: oog op het buitenland waar deze dingen bij voortduring een ellendigen indruk maken Hoe het in die concentratiekampen toevaat daarvan gaf onlangs een Oostenrijksch ka tholiek, die er kennis mee had gemaakt een paar Oostenrijksche katholieke kranten gruwelijke, ongelooflijk klinkende en menach onteerende bijzonderheden. Hoe groot gevaar deze Duitsche w>Iden ook voor het buitenland opleveren, is <jeze" dagen duidelijk gebleken uit een geval van menschenroof in het Saargebied, waar eea stel Hitlerianen per vrachtauto is binnenga» drongen en drie Fransche staatsburgers waaronder een vrouw, uit hun woning heeft geroofd en naar Duitschland meegevoerd De Fransche regeering heeft deswege reeds een krachtig protest naar Berlijn gezonden en buitendien den Volkenbond telegrafisch van een en ander op de hoogte gebracht In- tusschen zijn de geroofde menschen nog niet terecht en misschien reeds doodgemarteld. De Duitsche regeering zegt nu als het war* tegen deze wilden: Jullie wilt bloed zien? Best, jullie zult bloed zien. Veel bloed Maar jullie moogt het niet meer zelf vergieten. Wij zullen het laten vergieten door onze eigen wettige organen. Daarom hebben wij die doodstrafbepalingen voor alles en nog wat gemaakt. Jullie hebt dus nu alle reden om gelukkig en tevreden en rustig te zijn. Maar als jullie desniettemin niet gelukkig en te vreden en vooral rustig wordt, dan zouden wij die doodstrafbepalingen ook wel eens tegen jullie zelf kunnen aanvaarden. Dit laatste zegt de regeering er niet bij, want dat durft zij niet, ot nóg niet, maar zij denkt het er bij en Iaat het heel even doorschemeren. o Hoe onzeker en onbehagelijk de Duitsche regeering zich gevoelt kan ook blijken uit de nog nooit ter wereld vertoonde klopjacht op treinen, auto's en andere verkeersmiddelen met al wat zich daarin bevond aan levende en doode have, welke zij Dinsdag in het geheele rijk tusschen 12 en 13 uur op alle wegen en stegen door politie, S A. en S-S. liet houden. Niets en niemand bleef gespaard of ononderzocht. De regeering maakt bekend dat deze razzia in het kwadraat een groot succes was Allerlei verdachte en gevaarlijke personen, voorwerpen en schrifturen zijn daardoor in hare macht gekomen, waaronder veel wapens ontplofbare stoffen, in geheim schrift geschreven brieven enz. enz. Als alge meen resultaat, liet zij verkondigen, kan worden vastgesteld dat Duitschland nog steeds overstroomd wordt door personen die trachten verbindingen met staat?vijande lijke groepen of organisaties te bewerken of intact te houden en dat vooral waoets, ont plofbare stoffen en vlugschriften itigeawsA worden De meeste gearresteerde persona zijn buitenlanders die op valsche passen reizen. Wanneer deze. nog slechts voor- loopige. mededeeling geen verzonnen gru- welbericht is. waarvoor de regeering volgers haar eigen nieuwe wetten met den dood gestraft diende te worden, dan geeft zij daar mee een somberen kijk op den toestand waar in het Derde Rijk er zij zelf verkeert. Zóó aan alle krnten belaagd en bedreigd is toch geen enkel Rijk en geen enkele regeering buiten He Duitsche landpalen. En dit alles moet de Duitsche regeering nu zélf erkennen, nadat zij eenmaal heeft verklaard en laten ver klaren dat zij de sterke regeering is van een eensgezind achter haar staand, althans ge lijkgeschakeld. volk. Hoe is het mogelijk! En wat zal Dollfuss lachen! Het W. B. heeft van bevoegde zijde uit Leipzig vernomen, dat de president van de vierde strafkamer van het Rijksgo- rechtshof van ambtswege verdedigers heeft aangewezen voor de verdachten van de brandstichting in het Rijksdag gebouw. De keuze van deze advocaten behoort volgens de wet te geschieden uit de te Leipzig gevestigde advocaten. In verband met het groote belang van deze zaak zijn drie advocaten uitgeko- ze) die bekend staan om hun kunde in strafzaken, n.1. de advocaten Seuffert, Huber en Teichert. Deze benoeming van verdedigers van ambtswege is geschied in verband met de bepalingen van de wet op den procesgang, welke voor schrijft, dat zulks behoort te gebeuren wanneer de verdachte zelf nog geen ver dediger heeft gekozen. De verdachten van de brandstichting in het Rijksdag gebouw hebben tot no" .oe hun d^. - gers niet aangewezen en daar de uit- brenging van de dagvaarding binnen kort te verwachten is. zijn hun thans van ambtswege advocaten toegevoegd. De politie te Recklinghausen heeft in de laatste dagen een groote actie op touw gezet tegen den bond van rood- frontstrijders in Dorsten en Hervest- Dorsten. In totaal werden 30 rersonen gearresteerd. Eenige handgranaten werden gevonden, verder een paar pistolen en revolvers, twee karabijnen, 2 infanteriegeweren en een hoeveel heid munitie. Op een vraag in het Lagerhuis antwoordje Lds onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken, Eden, dat al het oorlogsmateriaal vaa de affaire-Hirtenberg, hetwelk de Oostenrijk- sche regeering op zich had genomen terug t» zenden naar Italië, thans was teruggekeerd, Hij verheugde er zich over te kunnen verkla ren, dat het incident daarmee gesloten is. De politie te Darmstadt heetf een berg plaats van springstoffen ontdekt. Yeerties communisten zijn gearresteerd. Ter vervanging van den gisteren doorgs» zaagden Hindenburg-eik te Berlijn is gisteren een nieuwe eik geplant. Als represaille voor het doorzagen van d«8 eik heeft alle geheime staatspolitie bevolen, dat aan alle communisten, die zich „Schutzhaft" bevinden, de middagmaaltijd ge' durende drie dagen zal worden onthouden. Gisteren is een nieuwe communistische organisatie ontdekt, waarbij zich duizenden communisten uit het Roergebied hadden a»°* gesloten. De zetel van de organisatie is ks» sen. Te Bochum werden 35 leden gearresteer Te Essen zijn 4 tot 5000 lidmaatschapsk**/' ten gevonden. Ook de leider der organis* 1 is gearresteerd. Wij hebben verteld dat de COIi9e^nSoo ve oud-minister kapt. Locker-Lamp in het Lagerhuis bij de indiening zijn wetsontwerp tot het vergen1 lijken van het verleenen van he sche staatsburgerschap aan elde wgÊDie Jodeiu.liuiac

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10