BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN HET UITZICHT is BEPERKT MOEILIJKHEDEN TE ZAANDAM NOG NIET OVERWONNEN. Het gemeentebestuur nam een een parig besluit. De S.D.A.P -ver- gadering kant zich daar echter tegen. B. en W. van Zaandam hebben hun voor stellen om de begrooting voor 1933 op een zoodanige wijze in evenwicht te brengen, dat de regeering er zich mee kan vereenigen, thans aan de leden van den gemeenteraa toegezonden. Uit de toelichting blijkt thans, dat de voor stellen met eenparige stemmen zijn genomen en dus ook gesteund worden door de beide sociaal-democratische wethouders, de heeren K. Prins en L. Kelder. B. en W, wijzen er op, dat de regeering en Gedeputeerde Staten niet bereid bleken ge volg te geven aan het verzoek van den ge- meenteraad van 27 Juni om met spoed zoo danige maatregelen te nemen, dat de ge- meente aan haar verplichtingen kan voldoen. Daardoor, betoogen B. en W., is het nood zakelijk geworden langs anderen weg Ie zor gen, dat de begrooting goedgekeurd kan wor den en de gemeente ten spoedigste in het bezit van de gelden komt, die noodig zijn om aan de verplichtingen te voldoen. Er moet, zeggen B. en W., onverwijld ge handeld worden en er is geen andere keuze. De rente van aflossing van schulden, de storting van de pensioenbijdragen, en de vol doening van de verschillende vorderingen van aannemers en leveranciers, kunnen niet langer wachten. Binnen zeer korten tijd zal er geen geld meer in kas zijn voor de uitbe taling van loonen en traktementen, voor het armbestuur en voor den steun van werkloo- zen. Deze ramp, zeggen B. en W., moet wor den voorkomen. B. en W. stellen dan voor 25 000 meer op de begrooting te brengen voor aflossing van de crisisschuld over 1932 en deze gelden te vinden door verschillende uitgaven lager en sommige inkomsten hooger te ramen. Ver der de 45.000 uit de reserve te laten verval len en ten slotte de 31.000 batig saldo 1931 niet voor den dienst 1933 te benutten, doch deze aan te wenden tot verhoogde af lossing van de crisisschuld 1932. Hiertegenover wenschen zij een straatbe lasting in te voeren, die een bedrag van 56.000 moet opleveren en in de tweeede plaats 20.000 te ramen als bijdrage van de ambtenaren en werklieden voor het weduwen- en weezenpensioen, wat neerkomt op een be taling van 2 met terugwerkende kracht yan 1 januari 1933. Op deze wijze is de begrooting volgens de eischen van de regeering en Gedeputeerde Staten ingericht. Daarnaast stellen B. en W. nog voor den post „steun aan werkloozen" met 10.000 te verhoogen en dit bedrag te halen uit de licht- bedrijven. Partijvergadering van de S.D.A.P. tegen deze voorstellen. t Op de Donderdag gehouden ledenvergade ring van de plaatselijke afdeeling der S.D.A. P. zijn deze voorstellen uitvoerig besproken en aan scherpe critiek onderworpen. Naar van deze vergadering bekend gewor den is, heeft de vergadering de houding van B. en W. niet kunnen goedkeuren. Met belangstelling wordt nu uitgezien, aldus het Hbl., waaraan wij bovenstaande ontleenen hoe op de vergadering van den gemeenteraad van Maandag aanstaande de houding van de soc. dem. leden zal zijn en met name of de beide soc. dem. wethouders zich na de partijvergadering van B. en W zullen losmaken of hun steun aan de voorstel en van B. en W. zullen blijven verkenen. EEN DAG ARBEID TEN BATE VAN 'S RIJKS SCHATKIST. Naar aanleiding van eenige radioredevoe- fingen op 25 April waarin vertegenwoordi gers van rechte politieke partijen den nood van 's lands financiën hebben uiteengezet, is Dinsdag te Nieuwolde (Groningen) een ver gadering gehouden van ingezetenen met het doel de inwoners op te wekken tot leniging van den nood van 's rijks schatkist een vrij willig financieel offer te brengen, n.1. voor éénmaal een zesde deel van de wekelijksche verdiensten. Met het kabinet van de koningin had men gecorrespondeerd over eventueele inwilliging van het aanbod. Op de vergadering werd een brief voorge lezen, waaruit bleek, dat de koningin het zeer waardeert, dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden er burgers zijn die be reid waren voor leniging van den nood van de schatkist, extra-offers te brengen. De burgemeester, die aanwezig was, ver heugde zich eveneens over de sympathieke gedachte en hij hoopte, dat deze daad in het geheele land nagevolgd zou worden en dat ieder echtgeaard Nederlander zijn deel zal bijdragen onder de leuze: Een dag arbeid ten bate van 's rijks schatkist. genwoordigheid van een aantal belangstel lenden, o.w. zich verscheidene autoriteiten bevonden, in zijn -vergrooten en vernieuwden staat geopend door den minister van econo mische zaken, mr. T. J. Verschuur, na wien het woord is gevoerd door Utrechts burge meester, mr. dr. J. P. Fockema Andreae, ter wijl vooraf de directeur van het Staatsbosch beheer, de heer E. D. van Dissel, een wel komstwoord gesproken had. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Een aantal jongens kwam Donderdag avond de Dommel ter hoogte van den Ven- bergschen molen achter Valkenswaard af zwemmen, toen plotseling een hunner de 13- jarige A. Peels in de diepte verdween. Na lang zoeken heeft men hem weer boven ge bracht, maar de levensgeesten waren toen al geweken. Klein meisje verdronken. Een dochtertje van den veehouder J. van Dorp in het Rietveld onder Hazerswoude is in een sloot geraakt en verdronken. Te Driel is bij het zwemmen in den Rijn verdronken de 14-jarige Schuiling. Het lijk is nog niet gevonden. HET GEBOUW VAN HET STAATSBBOSCHBEHEER TE UTRECHT. In vergrooten en vernieuwden staat geopend door den minister van Eco nomische Zaken. Het bekende gebouw van het Staatsbosch- beheer te Utrecht, dat met zijn front, welks koepelvormige, op zes kolommen rustende uitbouw wel het meest opvalt, zich aan den kant van de Museumlaan bevindt, terwijl aan de Biltstraatzijde vier kolommen den y\i tot zich trekken, is hedenmiddag, in te RELLETJE ONDER DE TE WERK GESTELDEN BIJ HET TWENTE-RIJNKANAAL. Opzichter mishandeld. Onder de te werk gestelden bij het Twente- Rijn kanaal nabij de Weldammerbrug te Goor heerschte reeds de geheele week ont stemming over het loon. Gistermiddag is het tot een uitbarsting gekomen. De opzichter, de heer Dertien, werd mishandeld en in een die pen put geslagen, zoodat hij bewusteloos werd opgenomen. Nadat hij door een dokter behandeld was, is hij per auto naar zijn huis vervoerd. Maréchaussee, gemeente- en rijkspolitie werden gewaarschuwd, waarna een der ver moedelijke daders, J. B. uit Enschede, in ar rest werd gesteld. In verband met deze onregelmatigheden is een 50-tal te werk gestelden voorloopig ge schorst. VERLAGING RENTESTAND. Met een half procent. De directie van de Nederlandsche Bank heeft met ingang van 29 Juli den rentestand verlaagd met een half procent en dus als volgt vastgesteld: wisseldisconto 3% pCt., promessedisconte 4 pCt., beleening van effec ten 4 pCt., beleening van goederen 4 pCt voorschotten in rekening courant 4 pCt. DR. COLIJN TERUG UIT LONDEN. Dr. H. Colijn, voorzitter van onzen raad van ministers, is om 13.15 uur van het vlieg veld Croydon nabij Londen vertrokken, zoo meldt Reuter. Zijn werkzaamheden als voorzitter van de economische commissie ter economische en monetaire wereldconferentie te Londen zijn thans dus beëindigd. NIEUWSGIERIGE KOEIEN. Brengen een bezoek aan Woudbrug ge's raadhuis. Het secretarie-personeel, dat in het raad huis te Woubrugge zetelt, ontving dezer dagen wel zeer ongewoon bezoek. Drie koeien, wel licht door de tropische warmte uit de blaken de wei verdreven, traden na een rustige wan deling door het dorp plotseling het raadhuis binnen, waar zij met de noodige omzichtig heid kennis namen van de oudheidkundige verzameling, zij stapten de kamer van den magistraat binnen, waarna zij gezamelijk het gebouw weer verlieten. Het passagierende drietal is later gearresteerd en naar de weide teruggebracht. NAAR LAGERE WONINGHUREN. Standpunt van het Ned. Inst. voor Volkshuisvesting. Het bestuur van het Nederlandsche Insti. tuut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw, voorgelicht door een commissie, waarin, naast vertegenwoordigers van het Instituut, zitting hadden vertegenwoordigers van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, den Nederlandschen bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers en den Nationalen Woningraad, heeft een adres ge richt tot den Minister van Sociale Zaken, waarin het bestuur verzoekt te willen over gaan tot het nemen der volgende maatre gelen: 1. bevordering van den aanbouw van wo ningen van bescheiden huur, waarbij echter het tegenwoordig woningpeil behoort te wor den gehandhaafd en het bereiken van een lage huur niet behoort te worden nagestreefd door verlaging der van overheidswege in re kening te brengen productiekosten op zoo danige wijze dat daarin een verkapte sub- sidieering zou zijn gelegen; 2. het treffen van een wettelijke regeling welke den huurwoeker bestrijdt; 3. voorzoover het Woningwetwoningen betreft: a. medewerking van overheidswege tot verlaging van huren van bestaande woningen daar waar de exploitatie onbevredigend ver loopt en zulks niet het gevolg is van omstan digheden van zeer voorbijgaanden of van in- dividueelen aard. Daarbij zal het gewenscht zijn de huur zooveel mogelijk te doen aansluiten aan wat men den gematigden marktprijs noemt en niet dan bij hooge uitzondering tot een zoo danige verlaging over te gaan, dat de huur lager zou worden gesteld dan overeenkomt met een huur, weike in overeenstemming is met de productiekosten, b. het verlagen van de rente van loopende Woningwftvoorschotten tot die, welke het Rijk geacht kan worden tnans zelf te moaen be1a:en. Daarna is in het bijzonder gedacttt aan die voorschoren, waarover nog een rente van 6 en 5 in rekening wordt gebracht. Een soorgclijte iraa'-tgel worde getrof fen ten aanzien van de rente over andere ka pitalen, welke door overheidslichamen ten be hoeve van woningbouw door gemeenten, ver- eenigingen en particulieren zijn verstrekt; c. waar tekorten of extra-tekorten ten ge volge van huurverlaging mochten ontstaan, het verleenen van nieuwe bijdragen of het verhoogen van bestaande bijdragen van welke 3/4 voor rekening van het Rijk, 1/4 voor rekening der gemeente worde gebracht; 4. het bevorderen van het tot stand ko men van gemeentelijke maatregelen, op grond waarvan in daarvoor aangewezen gevallen ondersteuning aan huurders wordt verleend, en, in alle gemeenten, waar in eenigen om vang werkloosheid heerscht, van steunrege lingen met huurtoeslag voor werkloozen en van het opnemen van een huurtoeslag in de loonen, bij werkverschaffing uitbetaald. Een minderheid van het bestuur kan zich slechts ten deele met deze wenschen vereeni gen en meent dat bij aanbouw een lagere huur alleen is te bereiken, wanneer daarbij tevens tot versobering wordt overgegaan, een .ver sobering, welke zich zoowel in de van ge meentewege ten aanzien van de grondexploi tatie te stellen eischen, waarbij o a. wordt ge dacht aan den opzet van het uitbreidings plan, als ten aanzien van het woningpeil zal moeten uiten, voorzoover de eischen der volks- NATRIUM-WISSELSTROOMLAMPEN. Een jaar geleden werd in de provincie Limburg op een in de gemeenten Geleen en Beek gelegen vak van den rijksweg Maas trichtNijmegen een wegverlichting met de nieuwe Philips natriumlampen in gebruik ge nomen. De hierbij toegepaste lampen waren van het gelijkstroomtype. Intusschen is in de Philips laboratoria de natriumlamp met vol ledige wisselstroomvoeding verder ontwik keld. Teneinde nu ook met deze lamp een uit gebreide proef in de practijk te kunnen doen, is, aansluitend aan het gelijkstroomvak te BeekGeleen, een wegverlichting met de wisselstroom-natriumlampen ingericht, waar bij de N.V. Philips wederom alle medewer king verkreeg van den directeur der Stroom verkoopmaatschappij Limburg, prof. dr. ir. H. Gelissen, die ook het vorig jaar de totstand koming van de gelijkstroominstallotie steun de. Vandaag wordt deze eerste wegverlich ting met wisselstroom-natriumlampen in Nederland in bedrijf gesteld. DE LANDDAG DER N. C-. R. V. De landdag der Ned. Chr. Radio Ver., welke in het gemeentelijk park „Beiy, en Bosch" te Apeldoorn werd gehouden, werd bezocht door 55.000 personen. Telegrammen met betuiging van hul de en aanhankelijkheid werden gezon den aan de Koningin en aan minister Colijn. Wij ontleenen aan de Arnh. Crt. over dezen landdag nog het volgende: Aan de Union Internationale dc Radi- ophonie te Genève werd een telegram gezonden, waarin een dringend beroep gedaan werd om de historische rechten van de lange golf van Nederland, het eerste land in Europa waar een radio- omroep-bedrijf bestond, te erkennen en zooveel mogelijk veilig te stellen. In de morgen-vergadering sprak voorts ds. L. J. van Leeuwen (Den Haag) per radio over zieken en ouden van dagen. Aanwezig waren om. oud-minister mr. dr. J. Donner, alle leden van den Radioraad, de leden der verschillende daaronder ressorteerende commissies en de heer P. A. Enzeringk, als verte genwoordiger van den directeur-gene raal der P.T.T. In afwisseling op het gesprokene lie ten zich hooren 125 christelijke zangver- eenigingen en 55 christelijke muziekver- eenigingen. Voorts verleenden het N. C. R. V.-orkest, de Amsterdamsche Orkest- vereeniging en het Staf-Marinecorps der Kon. Ned. Marine te Den Helder hun medewerking. Het gemeentebestuur van Apeldoorn ontving om 5 uur het bestuur van de N.C.R.V. en de commissieleden officieel ten gemeentehuize. In het Oranjepark werden 's avonds eenige concerten gegeven; een vuurwerk op Marialust, aangeboden door de com missie te Apeldoorn, besloot den dag. Een gedeelte van de baten van dezen dag wordt bestemd voor den nieuwen zender, DIEFSTAL MET BRAAK TE LEIDEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van den fijnhouthandel der firma Timmerman aan den Zoeter- daalschenweg te Leiden De dieven zijn binnengekomen door het verbreken van een ruit aan de achterzijde van het per ceel. De brandkast werd van haar plaats gesleept en la sardine opengescheurd Een bedrag van 80 aan zilvergeld wordt vermist» De politie stelt een on derzoek in. ZONNESTEEK. Tijdens het verrichten van zijn werkzaam heden is de 20-jarige arbeider H. S. te Weert door zonnesteek getroffen. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht, Boschbrand. Door onbekende oorzaak is te Weert brand uitgebroken in een boschperceel, toebehoo- rend aan J. v. A. Door het graven van grep pels en het aanleggen van tegenvuren is men re in geslaagd de aangrenzende perceelen te behouden. Een uitgestrekt perceel, dat niet verzekerd was, is afgebrand. De brand te Lobith De brand te Lobith (zie ons vorig nummer) is ontstaan in de woning van den klompen maker Harnisen. Deze woning is totaal af gebrand. Voorts zijn de andere 3 woningen vrijwel geheel uitgebrand. De brand werc bestreden door drie motorspuiten. Omstreeks kwart over drie was men den brand meester en bestond voor uitbreiding geen gevaar meer. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de aan zienlijke schade. GEVOLG VAN DE WARMTE. Burgemeester van Roelof Arends veen overleden. De burgemeester van Roelof Arendsveen, de heer L. H. M. J. Vosters, is gister op 48-jarigen leeftijd overleden. Hij is 13 jaar burgemeester van deze gemeente geweest. De overledene was door de hitte bevangen te water geraakt, hij kreeg hierbij waarschijn lijk water in de longen. Aanvankelijk was hij herstellende, doch hij overleed korten tijc daarna. KINDJE VERDRONKEN. Het 2lA-jarig dochtertje van den wegwerker H. Mond te Delft, wonende aan den Haagweg aldaar, is gistermiddag in een onbewaakt oongenblik ia een sloot geraakt en verdron kt% Beschonken automobilist. Gisteravond had op den Amsteldijk te Amsterdam bij den pont naar de gasfabriek een autobotsing plaats, doordat een per sonenauto links van den weg reed. De be stuurder van dezen wagen had te diep in het glaasje gekeken. Hij werd licht aan het hoofd gewond. De gewonde bestuurder moest naar ren auto zat eveneens aan het hoofd werd gewond. De gewonde bestuurder moet naar het O. L. V -gasthuis worden overgebracht, doch kon, na verbonden te zijn. huiswaarts keeren. Beide auto's werden tamelijk ernstig beschadigd. Aan de bekomen verwonding over leden. De winkelier J. Boekestein, die Woensdag op den Tikkerweg te de Lier met zijn fiets tegen een auto opreed, is in den afgeloopen nacht tengevolge van de bekomen verwondin gen overleden. Fietser voorzichtig overgestoken, maar toch aangereden; een kind dat voorop zat, ernstig gewond. Dc heer H. Boelens uit Harlingen reed met zijn zoontje voorop het rijwiel over den Opselerstraatweg. Hij stak, na de richting aangegeven te hebben, den weg over in de richting van de Watersteeg. Terzelfder tijd kwam hem een auto, bestuurd door een koop man uit Amsterdam, achterop rijden, die on voldoende remde, zoodat een aanrijding volgde. Het zoontje van Boelens werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Zwolle overge bracht. De heer Boelens zelf had eenige minder zware verwondingen opgeloopen. WIJZIGING VAN DE CRISIS- INVOERWET. Het departement van economische zaken heeft een wetsontwerp ter advies aan den Raad van State gezonden, dat een principiee- le wijziging beoogt te brengen in de crisis- invoerwet. Zooals en weet, zegt de Tel., is tot nu toe de basis voor de contingenteeringen, die op de crisisinvoerwet berusten, steeds het ge middelde geweest van den werkelijken invoer van het buitenland over enkele jaren vooraf gaande aan de crisis. De contingenteering nad n.1. tot nu toe geen ander doel dan te voorkomen, dat de Nederlandsche markt met buitenlandsche goederen wordt overstroomd; m.a.w. alleen een meer dan normale invoer wordt tegengegaan. De contingenteeringen waren voor alle landen gelijk. Daarin zal nu verandering komen. Wel maakt de meestbegunstiging, die de hoek steen is van alle door Nederland gesloten handelsverdragen, dat ale contingenteerings- percentages voor de verschillende landen ge lijk moeten blijven, zoodat men niet een land dat Nederland op tarievengebied ter wille zou wille zou willen zijn, een hooger percen tage kan toekennen dan een ander, maar men wil deze moeilijkheid omzeilen door het contingenteeringspercentage, dat dus voor alle landen hetzelfde oet zijn, lager te stellen dan tot nu toe. Zoodoende ontstaat als het ware een vacuüm: er wordt immers minder ingevoerd dan tot nu toe geschiedde. Het overblijvende kwantum van de totale hoeveel heid zal nu aangevuld kunnen worden door import uit landen, die men ter wille wil zijn, omdat zij ook tegenover Nederland op tarief- gebied een tegemoetkomende houding aanne men. KORTE BERICHTEN. De heer J. A. Both te Purmerend is ge slaagd voor het examen hulpkeurmeester van vee en vleesch. Voor de week van 30 Juli—5 Augustus zal de -prijs van het crisis-botermerk op 1 per K.G. zijn van de vervoervergunning van buitenlandsche boter 1.10 per K.G. Naar De Maasbode verneemt, is binnen afzienbaren tijd te verwachten de indiening van een ontwerp, dat bedoelt, de crisis-invoer- wet, die dateert van 23 Dec. 1931* en uiterlijk 1 Jan. 1935 zou vervallen, op andere leest te schoeien. DORUS RIJKERS-FONDS. Heden had te Amsterdam de negende jaar- vergodering plaats van het Dorus Rijkers Fonds over het jaar 1932. Nadat alle aan wezigen zich van hun zetels hadden ver heven, herdacht de voorzitter met eenige ge voelvolle woorden het vóór twee weken overleden bestuurslid, den heer J M. Smul ders. Het jaarverslag 1932 werd ongewijzigd goedgekeurd. De vergadering stelde daarmede de reke ningen 1931 en 1932 vast conform dit rapport. De begrooting 1933 werd goedgekeurd en ongewijzigd vastgesteld. De door het hoofdbestuur voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement werden ongewijzigd goedgekeurd. DE ZUIDERZEEWERKEN GAAN DOOR legt minister Colijn in een onder houd over den toestand. Reuter meldt uit Londen, dat Colijn, voor zijnvertrek vandaar, verklaard zou hebben, dat Nederland niet gelooft, dat uitvoering van publieke werken van regeeringswege de oplossing kan brengen van de huidige econo Op hooge bruggen l« SCHERP RECHTS HOUDEN het wachtwoord I U kunt immers niet zien, of ven de andere zijde verkeer nadert! tl mische moeilijkheden, maar dat het torh^~ de bedoeling van het nieuwe kabinet lirt de drooglegging van de Zuiderzee, als a„ derdeel van zijn programma voor werkwr schaffing, voort te zetten. Hij deelde medl' dat thans berekend is, dat de ten uitvoerW ging van de plannen nog 90 millioen euldM zal eischen, wat in totaal een uitgave van bijna 40 millioen pond sterling beteekent. ONTDUIKING UNIFORMVERBOD. Door de oprichting van een ziht niet-staatkundige partij. Naar N. Rott. Crt. verneemt, is de N S N. A. P. in verband met het ingediende wetsontwerp betreffende een uniformverbod van plan, een nieuwe, z.g.n. niet-politiek, partij op te richten, onder den naam Na tionale geheelonthouderspartij fiet Kruigi haak". Als insigne zou een blauwe knoon gedragen worden met het onderschrift: Vw een gifvrij Nederland". Waar bescheiden insignes, als een blauwt knoop, volgens het ontwerp niet verboden zijn, zal het doel wel zijn met de oprichting van deze z.g.n. niet-staatkundige partij, met het dragen van de wèl verboden „kkleeding- stukken of opzichtige onderscheidingsteeke- nen, welke uitdrukking zijn van een bepaald stoatkundig streven" door de mazen van de wet heen te glippen. Intusschen is voor de toepasselijkheid van het verbod niet het criterium, dat de partij staatkundig is, maar dat de kleedingstukken en opzichtige onderscheidingsteekenen van een bepaald staatkundig streven de uitdruk king zijn. De Haagsche burgemeester grijpt in. Op last van den burgemeester van Den Haag zijn gisterochtend de hakenkruisvlag en de bezem binnengehaald, die Donderdag nog uit het bovenraam van het bureau dei Nat. Soc. Ned. Arb. Partij (groep Haightonj in de Amaliastraat staken. De bewoners van dit perceel hadden var de politie bevel ontvangen, vlag en bezen gisterochtend vóór kwart voor elf binnen t< halen, maar hadden aan dit bevel niet vol daan. In verband hiermede hebben enkele politiemannen onder toezicht van commissa- ris Kramer den vlaggestok met toebehooreo binnengehaald. Enkele minuten nadat de politie was ver dwenen, hing er reeds een nieuwe vlag, die men natuurlijk in voorroad had gehad, uii bet raam. Op een wit bord staat de lastgeving van den burgemeester te lezen: „Gelet op artikel 1 van de algemeen* yfo tieverordening der gemeente 's-Graveriagt deel ik u mede, dat de bezemstok, bezem m vlag uithangende uit een uwer perceelen Amaliastraat 11 en 13, behooren te worden verwijderd Mitsdien gelast ik u deze vlag, bezem en stok te verwijderen binnen drie dogen na uitreiking van dezen brief". De letters van dit opschrift waren naar ons werd medegedeeld zoodanig op het doek aan gebracht. dat zij egn hakenkruis vormden. Begrijpelijkerwijze verwekte dit nieuwe as pect in de Amaliastraat nogal belangstelling. Aan den vlaggestok echter was geen lang leven beschoren. Op een gegeven oogenhlik knapte hij af en de witte vlag tuimelde op straat. Snel liet men een nieuwen stok halen en tbans hangt de witte vlag weer uit. TRAGISCH ONGEVAL. Vader overrijdt zijn eigen zoonijt Hedenmorgen zou de familie J. Pierik t< Zwolle per auto een vacantiereis naai Luxemburg maken. Toen de heer P. daartoe zijn auto achterwaarts uit de garage reed, zag hij niet dat zijn drie-jarig zoontje Bennie juist op dat oogenblik achter den auto om liep. Het kind werd overreden. Het moest in zorgwekkenden toestand naar het r.k. zieken huis te Zwolle worder vervoerd, waar het W aankomst is overleden. STRAPELO MAAR VOOR EEN JAAR- Te Noordwijk. In de gistermiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Noordwijk, heeft de burgervader aan den raad, naar aanlé|' ding van een ingekomen adres van verschil lende kerkgenootschappen waarin o.a. ver zocht wordt de speelgelegenheid in het Palce- Hotel te sluiten, medegedeeld, dat de vergun ning hietoe door hem slechts voor één jaar werd verstrekt en dat dez vrgunning niet zal worden verlengd. Tevens deelde de burge- mester mede, dat de genomen maatregelen hem niet bevredigen en dat hij onder meer aan de directie van het Palace-Hotel ver zocht heeft, geen ingezetenen van Noordwij» tot de speelgelegenheid toe te laten. echtgenoote, tijdens de groote schoonmaak: nlÜ.^oede oefening yoor Je tennis zijn, om da Ss ÖQPPCHj IH&ppz

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12