Agenda £ucPitoaact JCeck ói School Jlawinciaat Tlieuws £xwd: en JmIh&ouw fBimtmtand Stad en Omqeviiuj. Weec&ecicht DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE „MACON" NAAR EUROPA. BALBO MAAKT ZICH GEREED. LANGENDIJK. GRAFT. DE STREEK. NOORDSCHARWOUDE. OTERLEEK. HEERHUGOWAARD. TEXEL. Te ver in zee gewaagd. HEILOO. AUTOBOTSING ONDER HEEMSKERK. Bioscopen. Victoria-theater tot en met Donderdag: el- ken avond half 8 hoofdnummer De groote bluf (rom.), hoofdrollen Lee Barry, Betty Amann, Paul Hörbiger, Harold Paulsen .Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Ein toller Ein- fall, hoofdrollen Max Adalbert, Rose Bar sony, Leo Slezak, Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen, voorts Woensdagmiddag half 3 en Donderdagavond half 8, telkens hoofd nummer Emiel en zijn detectives (sens). Toe gang voor alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Gentle man voor een dag (hum. sens.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr. en Joan Blondell. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), derde episode De schrik der wildernis, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 30 Juli. Zomerfeesten te Schoorl Meeting te Heerhugowaard achter café A Rus (bij slecht weer in de zaal); sprekers Albert de Jong en ds. N. Padt. 7 uur, muziekpark te Heiloo, concert „De Eendracht" uit Velsen. Maandag 31 Juli. Zomerfeesten te Schoorl Woensdag 2 Augustus. 8 uur, Gulden Vlies, concert Italiaansche Opera. De Rijst vogel (uitreis) is te Ca'i'ro geland; de Snip arriveerde te Bandoeng; de Ijsvogel (thuisreis) kwam te Calcutta aan. EEN NON-STOP-WERELDVLUCHT. De Amerikaansche piloot majoor Bennett Griffin uit Oklahoma city, die verleden jaar een oceaan vlucht maakte met James Mattem, wil een poging wagen een non-stop-vlucht om de wereld te maken, waarbij de benzine en olie-bijvulling in de lucht zou moeten ge schieden. Indien Griffin zijn plannen kan uitvoeren hoopt hij in Februari of Maart a.s. te kunnen starten Naar Havas verneemt, zal het Amerikaan- s**he luchtschip „Macon" binnen niet al te langen tijd een reis naar Europa maken. De Amerikaansche consul zou zich reeds met de luchtvaart-autoriteiten in verbinding hebben gesteld om inlichtingen in te winnen omtrent landingsmogelijkheid e.d. Generaal Balbo heeft na de weerberichten te hebben afgewacht bevel gegeven alles ge reed te maken voor onmiddellijk vertrek. Ieder vliegtuig heeft 4000 L. benzine en 600 L. olie ingenomen. 3albo heeft definitief be sloten direct van New-Foundland naar Valen- tia in Ierland te vliegen. Hij hoopt den afstand van 1800 mijl in 13 uur te kunnen afleggen. Balbo heeft persoonlijk het toezicht gehouden op de laatste voorbereidingen van het eska der. In verband met de warmte was hij ver schenen zonder boord en in hemdsmouwen. Balbo niet naar Amsterdam? Volgens de laatste berichten uit St. Johns op New Foundland is de Italiaansche oce- aanvlucht van New Foundland naar Ier land voorloopig opnieuw uitgesteld, nadat zij oorspronkelijk was vastgesteld op heden ochtend 3 30 New Yorksche tijd Nader wordt meegedeeld, dat generaal Balbo een uitnoodiging zou hebben aangenomen van de Fransche regeering om op de terugreis naar P?'ië met het eskader te landen te Ber- re bij Marseille In dit geval zal Balbo dus van Ierland niet naar Amsterdam vliegen. EEN PSEUDO-VLUCHTELING. Een 25-jarige chauffeur heeft zich gister voor de vacantiekamer te Amsterdam te ver antwoorden gehad wegens het lichten van een muntmeter en diefstal van een zilveren horloge met ketting. Op 26 Juni verliet de man het pension, waar hij sinds 28 Mei ver- bl'j hield. Hij had den pensionhouder mede gedeeld uit Duitschland gevlucht te zijn bij den aanvang der jodenvervolging. Hij zou door den Nazi's geruimen tijd gevangen zijn gehou den en mishandeld. Na het vertrek van den vreemdeling bleek, dat de muntmeter gelicht was en uit het bakje dertien gulden was ont vreemd. De zoon des huizes miste zijn zil veren horloge met ketting. Ter terechtzetting ontkende verdachte iedere schuld, doch zijn vingerafdrukken waren op de meter gevon den. Het horloge met ketting zou hij van den zoon des huizes ten geschenke hebben gekre gen, doch volgens de getuigen was dit een pertinente onwaarheid. Uit zijn strafregister bleek, dat de man reeds dit jaar in Breda w - veroordeeld wegens diefstal van een fiets, zoodat hij blijkbaar reeds geruimen in Holland vertoeft. De officier van justitie betwijfelde of verd. inderdaad een vluchteling is. Hij meende eer der met een van die duistere elementen te doen te hebben, waarvan goedgeloovige men- schen de dupe worden. Het O.M. vorderde wegens diefstal een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Uitspraak 4 Augustus. MEINEED. De rechtbank te Assen veroordeelde een handelaar te Winschoten wegens meineed in een civiele procedure voor de rechtbank te Assen in een zaak te Klazinaveen, tot 10 maanden gevangenisstraf. De eisch van het O.M. was 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Aan de gemeente Graft is bij beschik king van Ged. Staten van Noordholland vrij stelling verleend tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen aan de 0.-1. scho len in die gemeente. De heer K. Verweel uit Sint Pancras slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. De heer H. Fransen, cand. te Meppel, is beroepen tot hulpprediker bij de geref. kerk te Kolhorn. De dames Zw. Bergsma uit Alkmaar en E. Smit uit Spierdijk zijn te Deventer ge slaagd voor de acte N XIX (landbouwhuis- houdleerares). PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Juli. Rem. Gemeente30 Juli, geen dienst. (Verbeterde opgaaf). *De gezamenlijke transport-arbeiders organisaties hebben de betrokken ge meentebesturen verzocht de steunrege ling weer op dezelfde wijz„ te doen wer ken als de vorige. Naar we vernemen bestaan er ernstige plannen het dorp Graft van gas te voorzien. Een en ander is een aanmerkelijke verbete ring voor de inwoners daar de behoefte aan kookgas groot is. Er bestaan ernstige plannen de bestaan de vereeniging env oor de wijkverpleging (nl. de Rijp en Groot-Schermer) op te heffen en op te richten één groote vereeniging die zich uitstrekt over een groot rayon. Nu de aardappelziekte hier in tamelijk sterke mate optreedt is het risico voor de handelaars nog meer verzwaard. Daar de betalingsmoeilijkheden tcch al zoo groot zijn, ligt thans de export vrijwel geheel stil. Het blijft hier dan ook een hopelooze toestand. Begunstigd aoor prachtig zomerweer hebben de kinderen f an de christelijke schooi hun schoolfeest gehouden. De reis ging met de motorboot naar Koedijk en verder per tram naar Bergen en Lcrgen aan Zee. De kinderen hebben vc.op genoten en kwa men opgetogen en welgemoed weer thuis. 'Begunstigd door een heerlijken zomer dag. vond Donderdag het jaarlijksche uitstapje der o. 1. school plaats. Onge veer een dozijn dan.es en heeren, de z g. school feestcommissie, maakte den tocht mee Waarom een dergelijk groot aantal geleidsters en leiders noodig is voor een handjevol kinderen, is niet recht duide- Irk Temeer, daar anders alle kinderen en het onderwijzend personeel in één groote bus geplaatst kunnen worden en thans twee bussen noodig waren. De kinderen hebben een geaotvollen dag gehad Eerst werd koers gezet naar Bergen, waar de speeltuin en de duinen elk jaar opnieuw een groote bekoring voor de jeugd blijken te bezitten En welk kindergezicht zou niet glunderen bij den aanblik van een heerlijk, koel glas limonade? Hierna werd no? een be- zofk gebracht aan het strand te Egmond waar in minder dan geen tijd de schoe nen en kousen van de voeten waren. Vervolgens werd koers gezet naar Schoorl. waar ook al weer ten zeerste genoten werd. Opgewekt zingenj, kwamen 's avonds de kinderen het dorp weer binnen Ze hebben een onvergeetelijken dag gehad. Donderdag tegen den middag werd de brandweer gealarmeerd wegens een begin van brand tengevolge van hooibroei in de boerenbehuizing, bewoond door den heer Kieft aan het Zuideinde van den Middenweg alhier. Doordat de motorspuit zeer vlug ter plaat se was, kon worden voorkomen, dat het smeulende vuur in den berg, waarin men aan het spitten was, tot vlammen oplaaide. Tegen een uur of vier in den namiddag was het gevaar zoover bedwongen dat de brandweer kon inrukken. Heden werd door de politie in samen werking met het polderpersoneel weder een eerste klopjacht ondernomen op de talrijk in den polder losloopende eenden. Gedurende het tamelijk hevige onweder, dat zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag boven de gemeente ontlastte, werd een paard van den heer J. van Langen aan den Hensbroekerweg door den bliksem ge dood. Naar we vernemen zijn de eerste onder deden van de motoren voor de nieuwe be malingsinrichting aangekomen, zoodat thans spoedig met de montage zal kunnen worden begonnen. 'Donderdag hadden twee tienjarige meisjes zich op het strand bij de Koog te ver in zee gewaagd, zoodat zij het strand niet meer konden bereiken. Toen men aan wal ontdekte in welken nood- lottigen toestand de kleinen zich bevon den, stak direct de vlet, die voor geval van nood op strand aanwezig was, in zee. Een inwoner van Texel, was de v!et echter voor en sprong geheel gekleed in het water. Het mocht dezen, de nheer Langeveld, gelukken met behulp van eenige zich in 't water bevindende zwemmers, de meisjes aan wal te bren gen. Op 't strand aanwezige doctoren boden direct hulp, doch eerst na gerui men tijd gelukte het een der meisjes tot bewustzijn te brengen. Aan den Hoogerweg, een verbindings weg tusschen den Heerenweg en Limmen, bouwde de heer A. de Vette een kassencom plex van 1250 M2. voor de teelt van drui ven en tomaten. De volle aandacht werd ge vestigd op de cultuur van druiven en wel de Alicante en de Frankenthalers. De eigenaar is, in navolging van het Westland, begonnen om gelegenheid te geven om de druiven, die men zelf kan snijden, ook te eten waar ze groeien, dus in de kassen. Dat heeft echter een groot bezwaar, want in de kassen is het warm, soms zóó warm, dat het onmogelijk is. Er is wat anders op gevonden. Een schuur is ingericht voor een zit en ook bui ten is plaats aan gezellige tafeltjes met het gezicht op een aardig aangelegd rotstuintje, doch hoe aardig ook, het landelijke is be waard. Alles is ingericht op het eten en ver zenden van druiven en het bescheiden begin dat verleden jaar is geaakt heeft het bewijs geleverd dat velen kever de druiven daar eten, waar ze groeien. Welnu, de restaura tie „De Zuid" biedt volop gelegenheid. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Kort verslag der hoofdbestuurs vergadering. Onder leiding van den voorzitter, dr. H. J. Lovink, kwam het hoofdbestuur op j.1. Woensdag 26 Juli in Den Haag in vergade ring bijeen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den toestand in land- en tuinbouw, o a. mede in verband met het door de Tweede Ka mer aangenomen wetsontwerp tot wijziging der landbouwcrisiswet. De veeteelt- en de akkerbouwcommissie zullen zich regelmatig van den gang van zaken op de hoogte hou den en urgente punten aan het hoofdbestuur voorleggen. Besloten werd er op aan te dringen, dat de invoer van levende werkpaarden, waarvan er thans vele worden ingevoerd om hier te worden gemest en voor de slacht verkocht, wordt beperkt. De vergadering kon zich ten aanzien van het consumptiemelkvraagstuk geheel vereeni gen met het rapport-Zwagerman en de daar op door den secretaris op verzoek der drie centrale organisaties gemaakte opmerkingen. Besloten werd, dat de vice-voorzitter, de heer K. Kuiper, in de crisis-zuivelcentrale nogmaals zal aandringen op intrekking van de verplichte afdracht van V* ct. per L. melk door de melkveilingen. Het hoofdbestuur ging accoord met het door de akkerbouw-commissie ontworpen plan van steunverlening aan de aardappel teelt, volgens welke voor de uitvoering zul len dienen te worden gesticht organisaties met verplicht lidmaatschap in den geest als de bestaande gewestelijke tarwe-organisaties. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten aan de afdeeling Alkmaar ter gelegenheid van de op 20 September a s te houden tentoonstelling een subsidie van 200 te verleenen. Op dezen dag zal gelijktijdig de Algemeene Najaarevergadering der Maat schappij daar ter stede worden gehouden. Kennis werd genomen van het verslag der centrale proefveldencommissie Noordholland over 1932 en 1933, terwijl de rekening 1932- 1933 en begrooting 1933-1934 van het vee voederbureau Noordholland berden goed gekeurd. Aan het slot der vergadering deelde de heer P. S. Overwater mede, dat hij uit hoofde van zijn zeer drukken werkkring zich genood zaakt ziet met het einde van het jaar voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur te be danken. HET UNIFORMVERBOD. Op de volgende vragen van den heer Al- barda; 1. Is de minister bereid mede te deelen, of de regeering, mede wegens de ongeregeld heden, die reeds in sommige plaatsen van het land hebben plaats gehad, alsook met het Oig op de beroering, die de fascistische actie in Limburg teweeg brengt, het niet dringend noodzakelijk acht, dat wettelijke maatregelen worden getroffen tegen strijdformaties van politieke partijen? 2. Is de overweging van een verbod van alle partijkorpsen en van een uniformverbod, waarvan de minister op 2 Juli 1.1. in de Twee de Kamer gewag maakte, reeds zoover gevor derd, dat de indieningvan desbetreffende wetsontwerpen nog vóór den aanvang van het reces der Tweede Kamer kan worden tege moet gezien? heeft de minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers, thans geant woord: 1. De regeering acht, met den steller der vragen, wettelijke maatregelen tegen het op komen van strijdformaties van politieke strek king noodzakelijk. Zij denkt daarbij aan for maties, welke ten doel hebben, gezamenlijk ongewapend in het openbaar op te treden, daar gewapende formaties door de wet van 9 Mei 1890, Staatsblad no. 81, houdende ver bodsbepalingen tegen het dragen van wapenen en de Vuurwapenwet 1919, reeds onmogelijk worden gemaakt. 2. Een ontwerp van wet, inhoudende de maatregelen, bedoeld onder 1, en bevattende nevens een uniformverbod een, indirect, ver bod van partijkorpsen en soortgelijke forma ties, ts sinds het stellen der vragen bij de ataten-ueneraal aanhangig gemaakt. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 29 Juli 1933 Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 170000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.302.50, 58—60 2.402.70, 60—62 2.50— 2.80; 62—64 2.50—f 3. 20000 stuks Eendeiren 1.70—1.90. KLEINE AANRIJDING. Gistermiddag had op den hoek Lange- straatSt. Laurensstraat een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een vracht auto, tengevolge waarvan het rijwiel licht aan het achterwiel werd beschadigd. Een en ander was te wijten aan een samenloop van omstandigheden. De schade is onderling ge regeld. NOG ZOO IETS! Een op den Kennemerstraatweg stilstaan de auto werd gistermiddag door een anderen auto aangereden, waardoor het stilstaande motorrijtuig aan achterbumper en linkerach- terspatbord werd beschadigd. Het was de be doeling van den aanrijdenden autobestuurder om te stoppen, doch per ongeluk werd de gashandle door zijn mouw opengetrokken, waardoor hij met een vaart vooruit schoof. De schade is onderling geregeld. DRONKEN OP DE FIETS! Hedennacht is een wielrijder, die onder den invloed van sterken drank verkeerde en daardoor zijn rijwiel niet behoorlijk meer kon besturen, aan het bureau van politie ter ont nuchtering in bewaring gesteld. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Alkmaar geeft een ieder in overweging geen loten te koopen van het zg. Comité van Actie en Een heid in het Transportbedrijf. Niet alleen dat door de bevoegde autoriteiten nimmer toe stemming werd verleend tot het aanleggen en houden van een loterij ten bate van ge melde organisatie, doch ook is niet kunnen blijken, dat het comité inderdaad bestaat Het vermoeden ligt dan ook voor de hand, dat de personen, die de loterij als hier be doeld exploiteeren en trachten overal ook hier ter stede de loten te plaatsen, de eventuëele opbrengst ten eigen bate aanwenden. ALGEMEENE VERGADERING HISTORISCH GENOODSCHAP „OUD WEST FRIESLAND", Het Historisch Genoodschap „Oud West Friesland houdt Woensdag a.s. in Alkmaar zijn algemeene jaarvergadering. De leden van het Genootschap zullen dien dag des namiddags te 2 uur ten stadhuize officieel worden ontvangen. ST. CAECIJ.I'A. Het concert van Zondagavond a.s. in den muziektuin gaat niet door. OPERA-CONCERT VAN DE ITALIAANSCHE OPERA IN 'T GULDEN VLIES. Het is nu reeds voor de vijfde keer, dat de directie van de Italiaansche Opera Alkmaar in haar Augustus-tournee opneemt. Woensdag 2 Augustus a.s. des avonds ten 8 ure zal de zaal van 't Gulden Vlies weder om gevuld zijn met een aandachtig audito rium. Iedereen zit in spanning voor hetgeen zoowel door de nieuwe als oude bekende so listen geboden zal worden. Voor dit buitengewoon belangwekkend Opera-concert zijn de volgende eerste solisten geëngageerd: Hilde Reggiani, Bianca Serena, Maria Carbone, Luigi Fort, Giuseppe Bento- nelli, Leo Piccioli, Corrada Zambelli. Maes tro Accompagnatore Vincenzo Marini. Het uitgelezen programma zal bestaan uit o.a. fragmenten uit Bohème, Butterfly, Parel- visschers, Barbiére di Siviglia, Rigoletto, Ca- valleria Rusticana enz. enz. De entree voor zulk een schoonen avond is zeer laag gesteld, terwijl de plaatsbespreking reeds Maandag a.s. om 11 uur aanvangt. GESLAAGD. De heer K. de Vries alhier slaagde te 's- Gravenhage voor het examen handelskennis REMONSTRANTSCHE GEREF. GEMEENTE. Men verzoekt ons daar Ds de Regt geen spreekbeurt zal vervullen ook te dezer plaatse mede te deelen, dat er morgen in de Rem. Ger. kerk geen dienst is. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van G. W. Timmer, bloembollenkweeker te Anna Paulowna (rechter-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Zegen), met geen uitkeering der concur rente schuldeischers. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Hedenochtend ongeveer half acht botste op het Ritsevoort ter hoogte van het Gulden Vlies een luxe-auto tegen een vrachtauto aan doordat de eerste wagen niet voldoende uit week. De luxe-wagen werd nogal beschadigd, doch beide auto's konden hun weg op eieen kracht vervolgen. POSTDUIVEN KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer W. Jongejan, Kerkelaan 49 te Heiloo, is een postduif komen aanvliegen gemerkt 41508 Holland 32. g In hotel „Nassau-Bergen" te Bergen aan f.e5.^ameen dlt0 testje aan gemerkt X 0*X jLm naar waarnemingen, verricht in den mor»*» van 29 Juli. B Medegedeeld door het Kon. NederI Mot Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769-2 mM te T Coruna. a Laagste barometerstand 739.0 mM t. Hornösand. Verwachting, geldig tot den avond van 3n Juli: u Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke 0f Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met opklaringen; waarschijnlijk regenbuitjes weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De gisteren genoemde barometerdalingen bij Ierland hebben zich in den loop van den nacht naar onze omgeving uitgebreid en in het zuidwesten van ons land reeds regen ge bracht (Vlissingen 5 mM.) Intusschen ig de koele westelijke luchtstroom ook verder in Noord- en midden-Duitschland doorgedron gen, zoodat daar het weer verslechtterde (Dresden bijv. had 24 mM. regen en de tem peratuur daalde plaatselijk zelfs, 8 a 9 gr C.) Over Scandinavië heeft zich de depressie verdiept. Rond den lage-druk-kern waait het krachtig. In de Oostzee zelfs stormachtig. Zware regenval kwam eveneens hier voor! (Sküdesneas 35 mM.) Ook over de Britsche eilanden en Noordwest-Frankrijk heerscht slecht weer (Le Havre had 31 mM. regen). In het zuidwesten is de luchtdruk stijgend Voor ons land mag nog op buiïg weer wor den gerekend. De temperatuur zal nog wei nig veranderen, terwijl een gebroken bewol king waarschijnlijk lijkt. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). 1 uii. Hoog water Laag water dat. v ni. nam. v ui. nam. 30 9 03 9.30 5.25 543 31 10.01 10 32 6.16 639 Augustus, dat. v.m. nam v.m. nam 1 11 11 11.47 7.18 7.54 2 0.36 8 38 9.22 3 1.15 2.01 10.05 10.45 4 2.26 3.03 11 07 11.50 5 325 359 018 6 4.17 4.48 049 W HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). I u li. Hoog water Laag wata dat v.m. nam. vm. oaffl. 30 9.00 9 27 5.13 5.31 31 9 58 10.29 604 6.2? Augustus. 1 11.08 11 44 706 7.43 2 0.33 8 26 910 3 1.12 1.58 953 1033 4 2.23 3.00 1105 1138 5 3.22 3.56 006 6 4.14 4.45 0 37 1.0? Vrijdagmorgen heeft op den Zeeweg en wei op het gedeelte tusschen den Wa- terleidingweg en Tusschenwijck een ernstige aatobotsing plaats gebed. De vrachtauto van E., komende uit een nctweg, torpedeerde als het ware den wagen van H. uit Zaandam. Met een hevigen slag vlogen de wa gens op elkander en de ontstane mate- riale schade bleek zeer groot. Voor mej H uit Zaandam had dit voorval leelke gevolgen, want het bleek dat een harer knieschijven gebroken was. De bestuurder van den vrachtwagen werd uit den auto geslingerd, maar liej geen verwondingen op. FAMILIEBAD „DE BERGERMEER". Er is wel eens geklaagd, dat er zich in het water van het familiebad „De Ber- germeer" kleine diertjes bevinden, die schadelijk voor de gezondheid zouden zijn. Det zich in open water kleine dier tjes bevinden valt niet te verwonderen, dat zal wel altijd het geval zijn. Een andere vraag is of deze êiertjë* schadelijk zijn. De doctoren J H d* Hartogh en J. A. Blok, die als commissie van toezicht voor de badinrichting op treden hebben het water onderzocht et> verklaard, dat na gehouden bacteriolo gisch onderzoek gebleken is, dat zoowol het bronwater, als het water van den vijver vrij is van schadelijke bacteriën Gedurende de warme dagen vindt men in het water een groote hoeveelheid speldeknopgroote diertjes, de zg water vlooien. Dit zijn geen vlooien, doch kleine zoetwaterkreefjes, welke a"S£ luut onschadelijk zijn voor de 8eZ®Jl heid Ze komen alleen voor in zuurstofhoudend water en zuivere" bovendien het water van eventueel kleine onreinheden. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDS NOORDERKWARTIER. Uit goede bron vernamen we dat de A. Barten Pz. te Noordscharwou Hoofdingeland voor het Hoogheem* .j schap Noordhollands Noorderkwartier meer voor een herbenoeming in aan®®*^ wenscht te komen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2