Agenda 'Jkomnciaai 'Hieuws £antU en Juin&outv £aatste A IVeec&eticht Jieck S. School Stad en O Bioscopen. HEILOO. SCHAGEN. MEDEMBLIK. ADMINISTRATIEGEBOUW VAN HET P. E. N. T ZAND. W ARMENHUIZEN. STOMPETOREN. DE RIJP. GRAFT. OOST-GRAFTDIJK. HEERHUGOWAARD. Het vernietigen van levensmiddelen is de WESTERBLOKKER. MASSA-ARRESTATIE IN BERLIJN. GEWELDIGE OVERSTROOMING IN JAPAN. Eischte reeds 160 slachtoffers. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De groote bluf (rom.), hoofdrollen Lee Parry, Betty Amann, Paul Hörbiger, Harold Paulsen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Ein toller Ein- fall, hoofdrollen Max Adalbert, Rose Bar- zijn detectives (sens.) Toegang voor alle boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 en Donderdag avond half 8, telkens hoofdnummer Emiel en zijn detectives (sens.). Toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond hall 8, hoofdnummer Gentle man voor een dag (hum. sens.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr. en Joan Blonden. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), derde episode De schrik der wildernis, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 1 Augustus. 8.30 uur, Harmonie, lezing met lichtbeel den over radium ter bestrijding van zenuwen en rheumatiek. Woensdag 2 Augustus. 8 uur, Gulden Vlies, concert Italiaansche opera. 810 uur, Muziéktuin, concert St. Louis; feestverlichting tuin; dansen. 8 uur, dancing Harmonie, rede Sneevliet. Donderdag 3 Augustus 2 uur, hippische feesten te Midden-Beem- ter; 'demonstratie rijvereeniging. Zaterdag 5 Augustus. Handicap-draverij te Midden-Beemster. 8 uur, hotel Trompenberg te Egmond aan -Zee, bridgewedstrijd. Zondagavond gaf het orkest De Een dracht van de Koninklijke Papierfabrieken uit Velsen een concert in het gemeentelijk muziekpark. De V.V.V., onder wier auspi ciën dit werd gehouden, had een verlichting aangebracht met oranjelampions, die tus schen de boomen met op den achtergrond de verlichte muzieknis een heerlijk effect maakte. Er waren er, die van den verlichtings avond meer hadden verwacht. Ja, doch dat kost geld. En de tegenwoordige bestuurs leden plaatsen zich op het standpunt, dat hun opvolgers geen oude schuld te betalen krijgen, zooals zij het twijfelachtig genoe gen hadden. Hoe net ook zij, de avond is ge slaagd. Een 1500 personen waren aan wezig, en dat op een concert vlak na de concoursdagen. Dat zegt genoeg. Een 7-tal nummers werden uitgevoerd en het publiek was gul met het applaus, wat ten laatste tot een ovatie aanzwol. Vóór de finale bracht de voorzitter, de heer A. Roest, dank aan den directeur en zijn mannen. Dank aan den heer Bruul, aan wiens bemiddeling we dit bezoek danken, dank aan de autoriteiten voor het afstaan van het park en de muzieknis. dank aan de commissie G.E.B. en de politie voor hare hulp. Spr. wekte allen op om de V.V.V. te steunen door het lidmaatschap, opdat de ver- eeniging meer kan doen ter bevordering van het vreemdelingenverkeer. Nog een pittige marsch van het corps en men ging weer huis waarts. De V.V.V. kan met voldoening op den goed geslaagden avond terugzien. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Aldert Molenaar, js bij het in de vorige maand gehouden eindexamen van de universiteit te Lincoln (Nebraska) U S A. geslaagd voor Landbouwkundig In genieur. Inbraak in het station. Gisternacht is alhier weer een inbraak ge pleegd, nu in het spoorwegstation. Door een achterraam is men binnengekomen. De brandkast blijkt op twee plaatsen geforceerd te zijn, maar er wordt geen geld vermist. Vrij zeker zijn de inbrekers gestoort geworden. Ten kantore van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordholland te Bloemen- daal is gistermorgen voor rekening en door het Prov. Eletcriciteitsbedrijf van Noordhol land (P.E.N.) openbaar aanbesteed het bou wen van een dienst- en administratiegebouw en twee bijgebouwtjes met inbegrip van de gewapend beton en bijkomende werken in Bloemendaal. De laagste inschrijver was P. Rings te Santpoort 513.000. Het bestuur van de plaatselijke harddrave rij vereen iging „De Toekomst" alhier heeft besloten de jaarlijksche diaverij ditmaal te houden op Zondag 6 Aug. as. Onder voorzitterschap van den heer Jn de Groot vergaderde de rk. kiesver- eeniging dezer dagen in het Patronaat. We-den ten aanzien van de voorstel len voor den Rijkskieskring „Helder vanwege het bestuur geen voorstellen gedaan, ook door de vergadering werd geen voorstel ingediend. Daar het geheel e bestuur van den rykskieskring na de Tweede Kamerver kiezing aftreedt, moet thans ^en nieuw bestuur gekozen worden. Het bestuur stelde voor, de aftredenden wederom candidaat te stellen. Aldus besloten. Behalve de geadviseerde candidaten zal als afgevaardigde voor den partij raad ook candidaat gesteld worden de heer Stumpet uit Hoorn. Bij de rondvraag werd geklaagd over de slechte opkomst van de leden, maar ook in het bijzonder van de bestuursle den. Dat geen van de vier katholieke gemeenteraadsleden aanwezig was, werd betreurd. De opbrengst van de Zonnestraalcol lecte, dezer dagen gehouden, heeft 52.23 bedragen, tegen 46.65 verleden jaar. Aan het streven van Zonnestraal kan men uitstekend meewerken door de rij- wielbelastingmerken, die met ingang van vandaag door nieuwe moeten zijn vervangen, aan het comité af te staan. Zij kunnen, mits in flinke hoeveelheid aangeboden, een behoorlijk bedrag op brengen ter bestrijding van t. b. c. Alhier is opgericht een afd. van den Algemeenen Middenstandsbond. Als voorloopige bestuursleden werden geko zen de heeren B. Langerijs. A. Swart, J. Molenaar, J. Rijkes en O. Hamstra. Naar we vernemen is bij he. gemeen tebestuur van Graft een aanschrijving van heeren God. Staten ontvangen in zake opheffing van één der beide O. L. scholen in deze gemeente. Ctoze dorpsgenoote mej. M. Kooij be- haalcft dezer dagen het diploma nuttige handwerken. Meeting tegen oorlog en fascisme. Begunstigd door mooi weer, hield de Prov. Samenwerking en de Vrije Groep afd Heer-Hugowaard een meeting In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer JanMienes, dat de meeting moest staan in het teeken van: „Zoo kan het niet langer" en memoreerde de actie welke gaan de is in Koedijk, Hoogkarspel en Wervers- hoof, en wekte de aanwezigen op als het moet onmiddellijk een dergelijke actie te be ginnen. De eerste spreker, dr. N. P adt van Zandvoort, behandelde het onderwerp: „De hoogste Wet", en begon met te zeggen, dat de wet, de Staatswet, meer en meer de hoog ste Wet verdringt. E>e hoogste Wet kunnen we formuleeren met een woord uit het N. T-: Wij menschen zijn van Gods geslacht. D w z. dat wij niet slechts bestaan als het dier, maar dat wij leven. Wij pogen het volmaakte te benaderen, wij kunnen de menschen hoo- ger doen staan naarmate wij meer op hun menschelijk bewustzijn inwerken. Spr. deed een beroep op de aanwezigen op grond van het feit dat ze menschen ziin Spr. ging over tot het bespreken van den oorlog. Het onstellende is, aldus spr., dat de jeugd, die den oorlog niet heeft meegemaakt zooals wij ouderen, weer gaat gelooven in de romantiek en het heldendom van den oorlog. En zelfs wij ouderen vergeten ontstellend gauw. Laten wij toch nooit vergeten, riep spr. uit, dat oorlog een misdaad is Spr. waarschuwde voor het groeiende gevaar van het fascisme. Meer en meer dweept men met het vaderland, maar overdreven vaderlands liefde drijft tot oorlog Hce moeten we positie nemen tegen het massale moorden? Door onze actie in te stellen op de massa die nog leeft onder de dwangvoorstelling van bet militairisme. die nog gelooft, dat het vader land verdedigd moet worden, zelfs met de meest gruwelijk? middelen. We moeten eer bied inprenten voor het mensch-zijn, zoodat men, als men zich den modernen oorlog in denkt, trotsch zegt- „Maar dat doet men toch niet"! Als de massa ontwaakt en de ge wetens gaan spreken, zal men het probleem kunen oplossen door te zeggen: Wij willen niet meer mee doen, wij weigeren De huidige wereldbeschouwing is verach ting van de persoonlijkheid. verafgoding van den staat, die doodt en onderdrukt ieder die zich niet aan zijn wil onderwerpt. Dat zien wij bij onze buren over de Oostgrens. Ais mensch moeten wij ons boven laagheid en gemeenheid verheven voelen; laten wij be denken, dat een goede zaak nooit gediend mag worden door satanische middelen. Spr besloot zijn rede met de uitroep: „Laten wij er voor waken, dat niet weer de oorlogshe' losbreekt!" Na de pauze sprak Albert de Jong uit Haarlem over het onderwerp: „Zoo kan het niet langer" Wanneer we denken aan den toestand in den landbouw, hoe de pro ducten op het land gegooid worden om te verrotten, dan zeggen we: „Zoo kan het nier langer". Toch is dit niet iets dat alleen in Nederland voorkomt. In Spanje worden de zuidvruchten op de mestvaalt gegooid; in Mexico liggen de bananen in de pakhuizen te verrotten; in Brazilië heeft men een spoor lijn aangelegd om de overtollige koffie naar zee te kunnen vervoerenin Canada verstookt men graan in de locomotieven; in het Roer gebied, waar de werkloozen met acht gul den steun geen brandstoffen krijgen, ligt 150 millioen ton steenkool te vergaan; in Dene marken vernietigt men koeien, evenals in ons land, waar honderdduizenden koeien vernie tigd worden om 7 millioen liter melk minder per jaar te hebben. Dit is saneeren; maar als men bedenkt, dat saneeren beteekent: ge zond maken, als men bedenkt dat het volks kind deze melk, en dit fruit en deze groente noodig heeft om gezond te worden, dan be grijpt men, dat het waanzin is, dit vernieti gen van producten, waar velen gebrek aan hebben De fout ligt niet bij den landbouwer, die zijn producten op de belt gooit; de fout ligt in de ondeugdelijkheid van den bestaanden maatschappijvorm. Het is een wereldver schijnsel, we leven in een tijd van wereld- verhoudingen en juist nu zien we overal een verscherpt nationalisme opbloeien. zelfde dwaasheid als bet op wachtgeld stel len van onderwijzers. Het is niet a,ieen een dwaasheid, het is ten misdaad, vooral tegen over de jeugd die overbodig geworden langs de straten slentert, en geen toekomst meer heeft. Ja toch, deze jeugd beeft wel toe komst, straks in de loopgraven is plaats voor hen, die m de fabriek en op het land geen plaats meer konden vinden- Velen, die aan vette oorlogswinsten denken, vinden den oorlog een uitkomst. Maar wie zoo denkt, denkt misdadiger dan alle misdadigers van de heele wereld te zamen. Oorlog bracht uit komst voor een handjevol O W.-ers, maar bracht tevens de vernietiging van millioenen jonge levens. De tochten van prof. Picard komen de oor logsvoering ten goede. In Amerika heeft men reeds een vliegtuig geconstrueerd, waar uit men vanuit het luchtledige boflim- n van 200 K G. kan laten vallen. Ook is het inge richt op het meenemen van projectielen met cholera- en pestbaccillen. Toch ligt het grootste oorlogsgevaar niet bij dit oorlogstuig, maar in den mensch zelf. Duitschland heeft niet veel vliegtuigen en tanks, maar Duitschland heeft een jeugd, die militairistisch is opgevoed, en dit is onein dig gevaarlijker dan de zwaarste bewape ning. Spr. waarschuwde voor een psychische be smetting, in dien zin dat men nooit de slechte middelen van de tegenstanders tot de zijne maakt. Men staat nog zoo machteloos te genover het militairisme, omdat men meent, dat het militairisme gebruikt kan worden voor den opbouw van het socialisme. Spr. besloot met te zeggen: We mogen onder geen enkele voorwaarde meer aan een oorlog meedoen; laten we ons lot in eigen handen nemen; weigert belasting te betalen; staakt, zorgt dat geen jongen meer naar de kazerne gaat. Maar bedenkt dit: ontleent uw strijdwijze aan uw socialistisch ideaal. De voorzitter sloot de druk bezochte bij eenkomst met de mededeeling, dat contact gezocht zal worden met de tuinbouworgani saties om tot een gemeenschappelijke actie te komen. Terwijl de tuinde, H. reeds naar zijn werk was en de overige huisgenooten zich nog ter ruste bevonden, heeft een ongenoode bezoeker zich toegang tot de woning ver schaft, waarbij hij een pantalon meenam, waarin een portemonraie met inhoud. DE TUINBOUWSTEUNGELDEN. Er is een begin gemaakt met de uit keering van een voorschot op even- teel uit te keeren steun. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Cramer: Is de minister bereid te bevorderen, met het oog op de groote armoede, die in den tuin bouw heerscht, dat de steungelden, in ver band met de wet van 5 Mei 1933, Stbl. 255, zoo spoedig mogelijk worden uitbetaald? heeft de minister van economische zaken geantwoord Met de uitkeering van een voorschot op een eventueel uit te keeren steun is een aan vang gemaakt. Deze uitkeering heeft plaats ten aanzien van twee producten, n.1. Deensche witte kool en de vroege aardappelen, na 26 Juni aan de Noordhollandsche veilingen aangevoerd. DE BLOEMBOLLENTEELT AAN DEN LANGENDIJK. De bollenkweekers in deze streek komen, in het raam van het saneeringsplan, in een zeer onvoordeelige positie tegenover de Zuid, daar het verschil in roe veel te groot is. Er wordt hier 22 minder geteeld dan daar, zoodat de saneering niet evenredig op de be drijven drukt. Bij de Kweekerscentrale is nu door de afdeeling Langendijk van Bloem bollencultuur aangedrongen op verlaging van het percentage, dat voor deze streek moet worden ingeleverd. Bij toepassing van het plan zou niet voldoende plantgoed worden overgehouden, waardoor men genoodzaakt zou zijn bij te koopen. Het is begrijpelijk, dat men daar tegen opkomt. BOVENKARSPEL. Op de middagveiling van de Bloembol- lenveilingsvereeniging „westfriesland" had den de eerste partijen darwinsoorten geen ontvangst. De beste partijen konden den mi nimumprijs van 90, 65 en 50 cents opbren gen. (Ongecorrigeerd.) DE ZIEKTEGEVALLEN TE WINSUM. Oeen kermis. In verband met het voorkomen van de be smettelijke ziekte paratyphus meldt onze cor respondent, dat thans is geconstateerd, dat in het onderzochte ijs paratyphusbacillen voorkwamen. Het aantal patiënten bedraagt op het oogenblik meer dan 250, waaronder zich patiënten bevinden, die meer dan 41 gr. koorts hebben. Ter voorkoming van verdere besmetting is de ijsverkoop geheel stopge zet, terwijl in de fabrieken geen arbeiders worden toegelaten uit gezinnen waar de ziekte voorkomt. Door het bestuur der ver- eeniging tot volksvermaak is besloten de aan het einde van deze week te houden kermis niet te laten doorgaan. De scholen zijn ge sloten. De conferentie tusschen den inspec teur van volksgezondheid met de overige dok toren, waaronder zich ook de inspecteur van den volksgezondheidsdienst uit Zwolle be vindt, wordt voortgezet. De politie deelt mede, dat in den afgeloo- pen nacht te Berlijn 46 personen zijn gear- iesteerd, die strooibiljetten verspreidden, waarin werd opgewekt tot deelneming aan den communistischen anti-oorlogsdag De gearresteerden zijn reeds heden overgebracht naar het concentratiekamp te Oranienburg. Tengevolge van den hevigen storm van de laatste dagen was de verbinding met het Ja- pansche Noordelijke eiland Hokkaïdo eenige dagen verbroken. Pas heden werden de eerste berichten ontvangen van een groote over strooming die 12000 huizen onder water zette, terwijl tal van huizen door het water werden meegesleurd en vernield. Officieel kon nog niet worden vastgesteld, hoeveel per sonen zijn verdronken, doch volgens particu liere opgaven zal het aantal slachtoffers 160 bedragen. Ook in Mantsjoerije stijgt het water voortdurend tengevolge van den regen val. Op vele plaatsen loopen de spoorlijnen gevaar en op 6 plaatsen zijn spoorbanen on- derspoeld of weggeslagen. Eenige tunnels dreigen in te storten. Waar het spoorwegver keer gehandhaafd kon worden wordt buiten gewoon voorzichtig gereden. Een belangrijk deel van den oogst ging door het water ver loren. VERBODEN GESCHRIFTEN. Bij ministerieele beschikking is aan de lijst van verboden geschriften, waarvan het in be zit hebben of verspreiden aan de militairen is verboden, toegevoegd het maandelijks ver schijnend orgaan „De chauffeur. Officieel orgaan van den Nederlandschen Bond van particuliere chauffeurs". OPLICHTING. De assuradeur K. B. die wegens oplichting Donderdag voor de Groningsche rechtbank terecht heeft gestaan en tegen wien het O.M twee jaar gevangenisstraf had geëischt, is gisteren door de rechtbank te Groningen veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis DIERENMISHANDELING. A. O., orgeldraaier te Deventer, was door de rechtbank te Zutphen veroordeeld, we gens dierenmishandeling tot een maand ge vangenisstraf. Verdachte had een paard in huurkoop; dit dier had hij zoo weinig eten fegeven, dat het van uitputting den dood na- ij was, zooals een veearts constateerde. Het Gerechtshof heeft het vonnis van de recht bank te Zutphen vernietigd en verdachte thans veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf. JUWEELENDIEF VEROORDEELD.. Tot 1% jaar gevangenisstraf. Op 2 Mei stapte een Armeniër, vergezeld van een ander persoon, den winkel van den juwelier L. J. Wolf in de Kalverstraat te Amsterdam binnen en vroeg naar een kost baar armbandho ioge. Intusschen poogde eerstgenoemde zich van een ring meester te maken. De juwelier merkte het echter en sommeerde hem den ring terug te geven. Tenslotte voldeed hij hieraan, maar toen hij zag dat de politie werd gewaarschuwd, koos hij het hazenpad. Op straat werd hij echter gegrepen. Voor de rechtbank hield hij zijn onschuld vol. Vandaag werd hij wegens dief stal conform den eisch veroordeeld, tot 1 jaar gevangenisstraf. Mej. H. J. Vos onderwijzeres alhier slaagde te Hoorlem voor de hoofdacte. Voor het examen hoofdakte is te Haar lem o.a. geslaagd mej. M. van Buis te Ber gen. Het getal der candidaten in de gere formeerde kerken, welke nog geen beroep hebben ontvangen, is thans tot 71 gestegen De heer J. Doets te Noordscharwoude behaalde te Den Haag de acte Hoog- Duitsch l.o. De dames J. D. Eriks en W. C. M. E v. IJzendoorn te Hoorn zijn geslaagd voor het te Utrecht gehouden examen Engelsch L.O. Voor het examen hoofdakte te Haarlem gehouden is geslaagd mej. H. J. Vos te Alk maar. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Hoogduitsch L.O. mej. W. J. H. Smidts te Oudorp. De dames H. R. Schrieken en A. M. Spits, resp. te Purmerend en Beverwijk, zijn geslaagd voor het te Amsterdam gehouden examen nuttige handwerken. EERSTE H. MIS. Hedenmorgen droeg pater N. Apeldoorn in de parochiekerk van St. Dionysius op de Laat zijn eerste plechtige H. Mis op. Het al taar was voor deze gelegenheid keurig ver sierd. Na op feestelijke wijze door een stoet van geestelijken en bruidjes te zijn inge haald, nam de solemneele H. Mis een aan vang, waarbij de jonge priester geassisteerd werd door eenige paters. Een pater Francis caan, neef van den neomist, hield de feest predikatie naar aanleiding van de woorden: Doe dit tot Mijne gedachtenis. De kerk was geheel bezet. OUDE RIJWIELPLAATJES. Gooit ze niet weg' Vandaag moeten de oude rijwielplaatjes tegen nieuwe ingewisseld zijn. De oude kope ren plaatjes gooit men natuurlijk weg. Ze zijn niets meer waard. Maar men kan iets veel beter doen. Men geve de oude plaatjes aan het Consultatie bureau af. Dit zorgt voor doorzending naar de Vereeniging tot bevordering der be langen van tuberculosepatiënten in Neder land, die de goede massa verkoopt en op die manier weer een som gelds ontvangt. De Alkmaarsche afdeeling heeft dit het vorig jaar ook gedaan, en het resultaat was, dat verschillende patiënten geholpen konden worden. naar waarnemingen, verricht in den morger van 1 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772,8 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 752.7 mM t» Blavandshuk. te Verwachting, geldig tot den avond van 2 Augustus Krachtige tot matige, tijdelijk verder afne mende, Noordwestelijke fot Zuidwestelijke of Zuidelijke wind; afwisselende bewolking- weinig of geen regen; iets warmer overdag! Weeroverzicht. De depressiekern, die hier zwaren wind bracht eerst uit Zuidwestelijke, later uit Wes telijke en Noordwestelijke richtingen, met vrij zwaren regen, heeft zich vrijwel Oostwaarts verplaatst, waarbij de kern geleidelijk in diepte afnam! Het nieuwe depressiegebied in het Noordwesten deed de barometer op Ijs- land gisteren nog niet dalen, zoodat een te- rugloopen en sterk afnemen van den wind voor onze streek nog niet voor vandaag te verwachten bleek. Vanochtend echter zijn op IJsland drukdalingen ingetreden, hetgeen voor den toestand van morgen een verbete ring belooft, en afneming van de bewolking en van de buiïgheid, terwijl het heel goed mogelijk is, dat een nieuwe depressie uit het Noordwesten, die belangrijk Noorde lijker aankomt dan de vorige, verder trekt, zonder in de komende dagen in onze streken opnieuw stormachtigen wind te brengen en regen. In het Zuidwesten heeft zich een rug van hoogen druk gevormd. Van het uitge breide gebied van windstilte over Frankrijk en Duitschland is alleen in Zuid Frankrijk een deel over. De regenval was, daar de toe stand der warmteonweders voorbij was, aar geen der stations zeer zwaar. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. va nam v m. nam. 2 0 36 8 38 9 22 3 1.15 2.01 10.05 10.45 4 2.26 3.03 1107 11.50 5 3.25 3 59 0.18 6 4 17 4 48 0 49 1.14 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomeriijd). Augustus. Hoog water Laag w»\« dat v.m. nam. v tn. tam. 2 0 33 8 26 9.10 3 1.12 1 58 9 53 1033 4 2.23 3.00 1105 11.38 5 3.22 356 0.06 6 4.14 4.45 037 1.02 S.O.S.-TENTOONSTELLING IN BERGEN. Het comité tot steun aan noodlijdende kun stenaars S.O.S te Bergen organiseert van 7 tot 21 Augustus in het onder architectuur van den heer Plate op den duintop tusschen Bergen en Schoorl gebouwde landhuis van den heer MacDonald, een tentoonstelling van werken van Berger Kunstenaars. Deze tentoonstelling krijgt een bijzonder karakter. De kunstenaars hebben hun werk zoodanig geprijsd, dat rekening is gehouden met de moeilijke tijdsomstandigheden, doch bovendien wordt aan gegadigden gelegen heid gegeven biedingen in natura te doen en desgewenscht op afbetaling te koopen. Ook mogen ernstige biedingen beneden den vraagprijs worden gedaan, die zoolang bij het kunstwerk worden aangegeven tot er een hooger bod wordt gedaan. De kunstenaar behoudt echter het recht om aan het einde van de tentoonstelling het werk al of niet te gunnen. De tentoonstelling wordt Maandag 7 Aug. des morgens 11 uur geopend door den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen en zal voorts dagelijks geopend zijn van 11 tot 12.30, vati 2 tot 5 en des avonds van 8 tot 10 uur. De opening kan door een ieder wor den bijgewoond. De toegangsprijs bedraagt slechts 10 cent, terwijl door dames de gele genheid zal worden gegeven tegen matigen prijs een kopje kofie of thee te gebruiken op het heerlijke terras, vanwaar men een prach tig gezicht op Bergen en het mooie polder land heeft. Langs een eigen weg kan men pef auto tot het gebouw rijden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.21 uur licht op. HET BLOEMENCORSO. In Bergen is men reeds druk bezig met hej nemen van de voorbereidende maatregelen voor het bloemencorso, dat 6 Augustus a*- in het van Reenenpark wordt gehouden, v* kern van het corso wordt ook dit jaar g vormd door de deelname van de plaatsen) vereenigingen, waarvan er dit jaar 9 in^0" ven. Dit aantal is grooter dan het vorig j toen het corso op zoo'n buitengewoon peil stond en 6 vereenigingen aan het co deelnamen. Ongetwijfeld zullen 9 Augustus de t* kers uit alle deelen van het land weer Bergen samenstroomen om te gemeen. de prachtig samengestelde nummers, van Bergen het geheim bezit. Wil

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2