Agenda JbxwUtciaal 7lieuws ^Binnenland JiacMkcichten. £aatste betichten Weec&eddht ËETRCKKÊHr Stad en Omgeving, r MENSCHENSMOKKELARIJ. In Denemarken ontdekt. REISVERKEER FRANKRIJK—OOSTENRIJK. TRIBUNE INGESTORT. 40 gewonden. KRASSE MAATREGELEN IN IERLAND. Tegen de fascisten. GEDWONGEN OOGSTHULP IN RUSLAND. GANDHI MAG WEER VRIJ. Wanneer hij zich kalm houdt. De redenen voor zijn arrestatie. Weer een eetstaküig? TREINBOTSING IN RUSLAND. Waarschijnlijk 18 dooden. JAPANSCHE VLOOTMANOEUVRES. BLOEDIGE BOTSINGEN. In het mijngebied in Pennsylvanië. Overeenkomst tusschen stakers en gouverneur. HEILOO. UITGEEST. VALSCHE RIJKSDAALDERS. Eeniét: arrestaties. Bioscopen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De groote bluf (rom.), hoofdrollen Lee Parry, Betty Amann, Paul Hörbiger, Harold Paulsen. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Ein toller Einfall, hoofdrollen Max Adalbert, Rose Barsony, Leo Slezak, Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Donderdagavond half 8, hoofdnummer Emiel en zijn detectives (sens.) Toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Gentle- man voor een dag (hum. sens.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr. en Joan Blondell. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), derde episode De schrik der wildernis, hoofdrollen No ah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Stede lij k Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. I Woensdag 2 Augustus. 8 uur, Oulden Vlies, concert Italiaansche opera. 8—10 uur, Muziektuin, concert St. Louis; ieestverlichting tuin; dansen. 8 uur, dancing Harmonie, rede Sneevliet. Donderdag 3 Augustus 1 2 uur, hippische feesten te Midden-Beem- ter; demonstratie rijvereeniging. i Zaterdag 5 Augustus. f Handicap-draverij te Midden-Beemster. f 8 uur, hotel Trompenberg te Egmond aan Zee, bridge wedstrijd. Het persbureau der regeering in Slees- wijk deelt mede: Na langdurige onderzoekingen is het gelukt, een goed georganiseerde men- svhensmokkelarij door de SPD naar De nemarken verder onmogelijk te maken. Leden der SPD, die uit Duitschland moesten verdwijnen, werden op illegale 'wijze in booten naar Denemarken ge bracht. Tot dusver zijn 8 personen ge arresteerd, onder wie 'n voormalig land- dagafgeyaardigde uit Midden-Duitsch- iand. Een vischkotter en een ander vaar tuig werden in beslag genomen. Van 1 Augustus af hebben Oostenrij kers, die naar Frankrijk reizen, geen visum meer noodig. Reeds op 15 Juli heeft de Oostenrijksche regeering dezelf de maatregelen getroffen voor Fran- schen, die een bezoek aan Oostenrijk brengen. Op Coney Island is tengevolge van te groote belasting een toeschouwerstribune ingestort. Veertig personen werden, deels ernstig, gewond. Volgens de „Daily Express" heeft de Iersche regeering besloten, alle vuurwa penen, die zich in particulier bezit be vinden, in beslag te nemen. De in be slagneming van de wapenen der fascisti sche „Blauwhemden", die. Zondag heeft plaats gehad, schijnt haar oorzaak te vinden in het feit, dat de regeering ken nis had gekregen van een poging tot omverwerping van het gezag. Het centrale comité van de communis tische partij heeft bevolen, dat alle leden zich naar de kolchozen moeten begeven, ten einde deel te nemen aan het binnen halen van den oogst. Bovendien moeten de leden der partij er het oog op hou den, dat al het graan van de velden in de voorraadschuren van den staat komt. Naar verluidt, zal Gandhi op vrije voe ten worden gesteld, wanneer hij bepaalde voorwaarden der Indische regeering aan vaardt. Hij moet dan het lijdelijk verzet opgeven en zich verplichten, heit district Puma niet te verlaten. Hij is gedreigd met een gevangenisstraf van twee jaar, wanneer hij op deze voorwaarden niet ingaat. Dezen ochtend heeft Gandhi doorge bracht deels slapend, deels aan zijn spinnewiel in de gevangenis te Sahar- mati. De arrestatie van Gandhi is dit maal opvallend rustig door de Indische nationalistische kringen opgenomen. In kringen van het Al-Indisch Congres verheelt men niet een zekere ontstem ming jegens Gandhi. In een officieel rapport geeft de regee ring te Bombay de redenen op voor de arrestatie van Gandhi. Zijn eigen woor den maken zijn houding inzake de onge hoorzaamheid duidelijk. De regeering blijft op het standpunt staan, dan er geen wezenlijk verschil is tusschen collectieve en individueele ongehoorzaamheid en w ijst er op, dat volgens Gandhi de laatste tot de eerste zou leiden. Een herhaling van de vroegere gevolgen der ongehoor zaamheid moest worden voorkomen. De regeering heeft het aanbod van Gandhi het overdragen van zijn seminarium aan de regeering afgewezen, daar er geen grond is voor dergelijke maatrege len, zoolang de belastingen worden be taald. De belastingen van dit jaar zijn reeds geïnd. Gandhi is gisteravond van Sabarmati naar Poona overgebracht, waar hij evenals vroe ger weer in de Yerawdagevangenis is onder gebracht. Volgens geruchten van verschillen de zijden zou Gandhi voornemens zijn we derom in eetstaking te gaan. Tengevolge van een verkeerden wisielitand kwamen bij Bologoje in het district Nowgorod in Rusland een goederentrein en een personen trein met elkaar in botsing. De locomotief van den goederentrein boorde zich in die van den perionentrein, waarvan eenige wagons wer den vernield. Het aantal dooden bedraagt waarschijnlijk 18. Gisterenmiddag zijn te Tokio de Japansche vlootmanoeuvres, die onder het persoonlijk commando van den keizer staan, begonnen. In totaal nemen 175 marine-eenheden en eenige luchteskaders aan de manoeuvres deel. In het Bruinkolengebied nabij Uniontown en Harrisburgh in Pennsylvanië, is het tot bloe dige botsingen gekomen tusschen stakende mijnwerkers en hulpsheriffs, die met revolvers, gasbommen en gummiknuppels de stakers- posten trachtten te verdrijven. De stakers de den daarop een aanval op de hulp-sheriffs, waarvan eenigen werden gewond. In totaal werden drie personen zwaar en 23 licht ge wond, terwijl een der stakers werd gedood. Men vreest voor verdere botsingen. In totaal zijn 14.000 mijnwerkers in staking gegaan. Uit Harrisburgh wordt nader gemeld, dat na een bespreking van den gouverneur van Pennsylvanië Gifford Pinchot met de bestuur ders van de United Mineworkers of America, de mijnwerkersorganisatie, die de leiding van de staking heeft, een overeenkomst is getrof fen en door beide partijen onderteekend, waarbij de stakingsleiders zich verbinden af te zien van geweldpleging en wanordelijkhe den, terwijl de gouverneur bepaalde garanties geeft voor het optreden der politie, nationale garde en hulp-sheriffs. Naar wij vernemen het bestuur van het bureau van Advies Voor Neringdoen den alhier zich met een vertrouwelijk schrij ven gewend tot de neringdoenden ter plaatse. In dat schrijven worden zij o.m. aange spoord, in verband met de snelien groei der gemeente, de noodige voorzichtigheid te be trachten met betrekkin» tot het verleenen van crediet. Zoodra hun mocht blijken dat personen niet tot de bone fide ingezetenen kunnen worden gerekend is hun verzocht het bestuur van het bureau onverwijld mededee- ling te doen van de namen dier personen. De kermis. De eerste kermisdag is stil verloopen. Op het kermisterrein is het niet druk ge weest. In de Buurt, waar het altijd gezellig druk is, was het nu weinig drukker dan op gewone dagen. Alleen aan de muziek en de kramerijen is het te zien, dat het kermis is De danszalen waren goed beget. In „De Rustende Jager", waar Joop Vana optrad, was het niet zoo druk als anders. „Ér is geen malaise", zeide Joop, als je het maar goed aanpakt. Helaas zal de malaise wel niet vreemd aan het geringe bezoek zijn Jooo was een gezellige humorist en het strijkje was te roemen. Men heeft medelijden met de eigenaars van kramerijen en verma kelijkheden, die moeite hebben om 'hun staan geld te verdienen. De politie had een gemakkelijke taak. SCHOORL. Zomerfeest V. V. V. 2e dag. Het was geen ideaal zomerweer dat den tweeden feestdag begunstigde. Integendeel, reeds in de morgenuren voorspelden regen en wind niet veel goeds, en het was gelukkig dat het in den middag althans droog was. Belangstelling voor de ruitersport was er wel en opnieuw bewees de rijvereeniging „West-Friesland" onder de uitstekende lei ding van den heer Vethman, dat deze ruiters in staat zijn om een f eestgedeelte van den middag op flinke wijze te vullen. Onberispe lijk werden de verschillende nummers van het programma, zooals we dit hebben ver meld, uitgevoerd, en een dankbaar applaus was het loon voor het goede werk van de talrijke vrouwelijke en mannelijke ruiters. Een glanspunt in dit programma waren de evoluties van de gymnasten van West- Friesland met hun sprongen over het leven de paard. Hoe gedwee liet de „bruin" zich gebruiken als levende brug en vooral de mannelijke gynasten werkten keurig. De da mes hadden nog niet zulke vorderingen ge maakt, doch dat komt ook nog wel. Allen waren in helder wit gekleed. Vooral de stan den, welke door bijna alle ruiters als gym nasten werden gemaakt, waren schitterend, vooral die, waarin „bruintje" het middelpunt ^°rrnde Bij het springnummer behaalde mej. *^ens den eersten pnjA Zij nam met haar paard alle hindernissen zonder een enkele fout. Verder behaalde de heeren D. de Graaf den 2en en P. Brak den 3en prijs. Gaarne zien we W. F. in 1934 weder terug. Het verdere van den middag werd gevuld met volksspelen. Voor de dames een zeer ge compliceerde sloflooperij. Enkelen konden het moeilijk bijsloffen, doch de winnares van den eersten prijs, mej. Nelly Wit, redde het op haar slofjes. Ook de andere prijswin naars, resp. de dames Oosterbroek, Leegwa ter en Stam, schoten aardig uit haar slof De heeren konden weer kampen in het tobbespel. Menig nat pak leek ons wat koud voor de slachtoffers. De heer R. van Essen behaalde den lsten prijs, de heer W. Duin Dz den 2en, Jacob Henneman den 3en en mei. Speur —Klaver den 4en prijs. Nog vermelden we, dat Zondag in den optocht een met zeer veel smaak opgestelde reclamewagen van onzen winkelier den heer M. van Teulingen meereed. Hij dong echter niet mede naar een prijs. De avond was zeer gehandicapt door re gen en wind, later in een halven storm ont aardend. Gelukkig slaagde echter 't concert, door Schoorl's Gemengd Koor, en Alkmaar's Dubbelmannen Kwartet, beiden onder lei ding van den heer Corn. Jonker, uitstekend De zang van beide gezelschappen was bij zonder mooi, en ondanks het slechte weer ge noot een zeer talrijk publiek ervan. Ook het vuurwerk kwam goed tot zijn recht en scheen wel geen hinder te hebben van regen en wind. Ook een talrijk publiek trotseerde het weder, en kon slechts één oordeel geven over het door de firma Schuurman geleverde vuur werk: het was prachtig! Vooral het slot stuk: „Gaat in uwe vacantie naar Schoort" deed 't goed. Het geheel bevestigde opnieuw de goede reputatie, welke jaarlijks van dit vuurwerk uitgaat. Ook de kermisvermakelijkheden trokken publiek, vooral de mooie cakewalk. Na het vuurwerk was het weder van dien aard dat het feestvieren geen pretje meer was. STOMPETOREN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Zonnestraalcollectie, waarvan wij de op brengst gisteren mededeelden, niet gehouden is te Stomnetoren. maar :n de. gemeente Oterleek, i» K jh i f De harde wind op de Wijde Bus. Dinsdagmorgen stond cr een strakken wind en bijgevolg liepen de golven op den Wijden Bus betrekkelijk hoog. Doch de vee houders, die hun vee hebben loopen achter den Wijden Bus zijn met dit water wel be kend, zoodat de golven voor hen betrekkelijk geen bezwaar vormen. Toch werden deze ae Gebroeders Admiraal de baas. Toen zij Dinsdagmorgen van het vee terug kwamen met vier bussen melk in hun schuitje, hadden zij het ongeluk eenige golven binnen boord te krijgen, met het onvermijdelijke gevolg dat het bootje geheel met water stond, daardoor kantelde en de gebroeders te water geraakten en met hen de bussen melk. Zij wisten zich zelf goed te redden, doordat het daar ter nlaatse gelukkig niet diep is, zoodat zij met een nat pak en den schrik vrij kwamen, doch zonder schuitje en zonder melk huis toe moesten. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEREDE*'. Goed afgeloopen. Een touring-car uit Rotterdam, waarin zich een gezelschap van 22 personen bevond, op reis naar Apeldoorn, kwam vanmorgen, bij het passeeren van een grooten vrachtauto van den Amsterdarnschen Autpdienst Frit- schy de Bruyn, te dicht langs den berm van den Haastrechtschendiik, waardoor de chauffeur den auto niet meer kon houden. De autobus tuimelde van den dijk en kwam, met de wielen naar boven, tegen een paal van het electrische net aan. Gelukkig waren de ramen neergelaten, zoodat niemand door glasscherven werd gewond. Een Engelsche dame liep een gekneusden arm en een heer een onbeduidende schaaf wond op. Dr. Hakkenberg, vit Haastrecht, was spoedig aanwezig en behandelde de ge wonden. Een kraanwagen uit Rotterdam heeft den auto weggesleept. EEN STOOT VAN EEN ELAND. De 20-jarige dieren-oppasser W. K. uit de Lusthofstraat te Rotterdam, heeft gis termorgen in de Rotterdamsche Diergaarde zulk een ernstigen stoot van een eland gekre gen, dat hij met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden opgenomen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Aug. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 431 Vette kalveren, le kw. 40—50 cent, 2e kw. 3038 cent, 3e kw. 24 28 cent per K.G., slachtgewicht; 34 Nuch tere kalveren 4ƒ8; 415 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G., 40—41 cent, zware varkens 38—39 cent, vette var kens 3537 cent per K G., slachtgewicht. Er waren 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Marktoverzicht: Vette k' 1 veren iets minde ren aanvoer, vlotte hanoel en de prijzen hoo- ger. Varkens geringen aanvoer, weinig vraag en prijshoudend. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Aug. 1933. Op de he den gehouden aardapnelen.narkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 370 H.L. (Ongecorrigeerd.) 100 COMMUNISTEN OEARRESTEERD. Tijdens anti-oorlogsdag in Polen De communistische anti-oorlogsdag is te Warschau evenals in andere steden van Po len, rustig verloopen. De politie had tijdig maatregelen genomen en een honderdtal communistische propagandisten gearresteerd COMMUNISTISCHE ONLUSTEN. Op Cuba. Ter gelegenheid van den Communistischen Anti-oorlogsdag op 1 Augustus werden gis teren te Santiago de Cuba communistische betoogingen gehouden, die tot bloedige on lusten nebben geleid. De politie wilde de be- toogers, die aanvankelijk rustig demonstreer- 51'. ^spreiden, waarbij zij zieer ontactisch schijnt te zijn opgetreden. Er werd van vuur- gebruik gemaakt, waardoor een meisje, dat door een kogel werd getroffen ^erd gedood. De menigte deed daarop eeo naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Augustus: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke of Zuidelijke wind, gedeeltelijk be wolkt; nog weinig of geen regen; iets war mer overdag. Weeroverzicht. De depressie, die gisteren over Denemar ken lag en in het Noorden van ons land een f linken Noordwesterstorm bracht, is .snel Oostwaarts getrokken, daarbij aanzienlijk in diepte afnemend, terwijl zij in Duitschland zwaren regenval veroorzaakte. De barometer is bij ons in de laatste 24 uur 11 m.m. gestegen, zoodat ons land zich thans ook bevindt onder den invloed van het uitgebreide hooge drukgebied, dat de de pressie is gevolgd. Dit hooge drukgebied sterkt zich over Frankrijk, Groot Britannië en Ierland en West-Duitschland uit. Het is daar overal kalm weer, met zwakken tot matigen wind en licht tot half bewolkten hemel, De temperatuur is in Frankrijk en Duitsch land gedaald, doch in onze omgeving, Groot Britannië en Ierland weer gestegen. De depressie die gisteren reeds bij IJs land opgemerkt werd, is in intensiteit en om vang toegenomen. Zij strekt zich thans tot de Faroer en Shetlands uit. Over IJsland is de barometer echter weer stijgende. Het is niet waarschijnlijk, dat zich de in vloed van dit lage drukgebied morgen tot onze omgeving zal uitstrekken, zoodat rustig weer met weinig of geen neerslag en een wei nig hoogere temperatuur verwacht mogen worden. HOOO- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. vu. nam 3 1.15 2.01 10.05 10.45 4 2.26 3.03 1107 1150 5 3.25 3 59 0.18 6 4.17 4 48 0 49 1.14 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat v.m. nam. v,m.„-r, natn- 3 1.12 1 58 9 53 10 33 4 2.23 3.00 1105 11.38 5 3.22 3.56 0.06 6 4.14 4.45 0 37 1.02 aanval op «en der leidende beambten van de geheime staatspolitie, José Martinez, die voor het bloedvergieten verantwoordelijk werd geacht en het doodelijk schot had ge lost. Martinez werd zwaar gewond en kon slechts met moeite door politie en militairen worden bevrijd. Een leider van een links-ra dicale studentenorganisatie, wérd gearre steerd. Ook in andere steden op Cuba kwam het tijdens communistische betoogingen tot on lusten. TWEE TJALKEN GEZONKEN. Op het Amsteldiep nabij Wieringen zijn gisteren tijdens stormweer twee met puin ge laden tjalkschepen, welke achter een sleep voeren, losgeraakt. Tengevolge van den hevi- gen golfslag maakten beide schepen slagzij Zij kregen water binnen en zonken weldra. De opvarenden konden zich tijdig in de boo ten begeven. Zij werden opgemerkt door schipper Ruytenberg uit Wieringen, die met zijn schip in de buurt was. Deze verleende terstond hulp en wist alle opvarenden aan boord te nemen. De gezonken schepen zijn de „Op Hoop van Zegen", schipper C. de Groot van Rotterdam en „Metjé'', schipper W. Klinker van Amsterdam. Eerstgenoemde schipper had zijn vrouw, drie kinderen en een knecht aan boord en de tweede schipper zijn vrouw, twee kinderen en een knecht. Ge tracht zal worden de schepen, welke in pl ra 10 M. diep water liggen, te lichten. Door de politie te Amsterdam zijn gister avond eenige beschonken personen aange houden, die in een auto reden en aan het potverteren waren. Bij .fouilleering bleek, dat een hunner, een zekere de B., valsche rijks daalders in zijn bezit had, welke vrijwel niet van echte waren te onderscheiden. Later op den avond bekende de B. deze ontvangen te hebben van zijn zwager, een zekeren van der Ploeg, wonende te Aarlanderveen (gemeente Alphen a.d. Rijn). Eenige rechercheurs van de valsche-geld-centrale te Amsterdam heb ben zich daarop onmiddellijk naar Alphen a.d. Rijn begeven, waar in den afgeloopen nacht een onderzoek werd ingesteld ten huize van van der Ploeg. Bij de huiszoeking werd inderdaad op den zolder van een perceel in de Dorpstraat te Aarlanderveen, waar v. d Ploeg als motorhersteller woont, een instal latie gevonden voor de vervaardiging van valsch geld, waaronder een aantal koperen schijven ter grootte van een rijksdaalder, al- luminium, zilverpoeder enz. Een en ander werd in beslag genomen. Van der Ploeg ont kende echter, zich aan de vervaardiging van rijksdaalders, waarvan er geen enkele bij hem werd gevonden, te hebben schuldig ge maakt. De man is echter gearresteerd en zal morgen voor den officier van justitie te Den Haag worden voorgeleid. Het onderzoek duurt voort GEEN VERBLIJFSVERGUNNING^ VOOR TROTZKI IN NEDERLAND Verzoek der O.S.P. afgewezen De Onafhankelijk Socialistische Part» dil in Augustus te Soesterberg een vacant! scholingsweek organiseert, had den voormal; gen Russischen volkscommisaris Trotzki hi reid gevonden tijdens zijn verblijf in Frant* rijk een bezoek aan Nederland te brengen mi het houden van eenige voordrachten tijda?» de genoemde vacantieweek. Naar aanleiding van de daartoe aantm. vraagde verblijfsvergunning heeft het he stuur der O.S.P. thans van den minister van justitie bericht ontvangen, dat de regeerin» geen toestemming zal verleenen voor het on onthoud van Trotzki in Nederland. HEEL KLEIN BRANDJE. Hedenmorgen te ongeveer half twaalf ont stond een klein brandje in de woning van dei heer T. de L., wonende in de Vogelenzang De gasslang had vlam gevat en het gevolj daarvan was, dat er eenig houtwerk begon te schroeien. Een buurvrouw bluschte d« vlam met een emmertje water. AUTO MET ZEVEN PERSONEN ZOEK. Radio-oproep van de Amsterdam sche politie. In den nacht van 31 Juli op I Aug. is van Amsterdam uit in de richting Andijk een zwarte gesloten personenauto vertrokken, ge merkt G 74436, waarin zeven personen ge. zeten waren. Daar tot nu toe niets meer van deze personen vernomen is, wordt vermoed dat de auto te water is geraakt. De politie van het Bureau Spaamdammerstraat te Am sterdam heeft in dit verband per politie-radic verzocht een onderzoek in te stellen en zot mogelijk haar bericht te geven. Wij hebben ons telefonisch gewend tot het gemeentesecretarie in Andijk, waar echter van een auto-ongeluk niets bekend was. Ver moedelijk zoo deelde men ons mede zijn de inzittenden wel in Andijk geweest, om daar te visschen, maar waar ze gebleven zijn, was hedenmiddag nog niet bekend. De politie aldaar vermoedde, dat de visschen in de richting Hoorn vertrokken waren. HOE HET RIJWIELPLAATJE TE BEVESTIGEN? Het vraagstuk, hoe het rijwielplaatje be vestigd moet worden, is in Alkmaar opge. lost! De heer Wanner, caféhouder alhier, heeft het plaatje op een stuk ijzer gesoldeerd en dit bevestigd onder aan de vooras, aan den rechterkant, daar, waar in den regel het bekende plaatje: „rechts voor" bevestigd is. Het lijkt ons een handige oplossing, voor al, omdat het plaatje buitengewoon duidelijk zichtbaar is en gemakkelijk op een andere fiets bevestigd kan worden, als men even de schroef losdraait. Een bezwaar van dezebevestiging ii echter, dat zij niet geheel en al voldoet aan de wettelijke voorschriften. Door de wet is tl.1. bepaald, dat het^wfy ten hoogste 20 cm van het bal hoofd ma; worden bevestigd. LIJK AANGESPOELD. Hedenmorgen is aan het strand onder de gemeente Schoorl aangespoeld het lijk van den heer T. Visser, oud 26 jaar, afkomstig uit Amsterdam, die bij het baden in zee aan het strand te Wijk aan Zee was verdronken DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. De nieuwe districtsindéeling, waarbij het Hoogheemraadschap vier districten telt, in- plaats van de oude, die er drie kendefl, is thans koninklijk goegekeurd. De eventueele verkiezingen zullen volgens dit vier-distric- tensteisel worden gehouden. MOTORONGELUK TE HEERHUGOWAARD. Gistermorgen kwam een monteur van den heer Moejes te Heerhugowaard met zijn mo torrijwiel aan het noordeinde van den Mid denweg aldaar, vermoedelijk door gladheid van den weg te slippen, met het gevolg da hij tegen een boom reed. Het motorrijwiel werd gedeeltelijk vernield, terwijl de berij der hoofd- en beenwonden opliep De zeer spoedig ter plaatse zijnde genees heer constateerde een beenfractuur, waarns opname in het ziekenhuis per ziekenauW volgde. AANRIJDING TE BERGEN. Gistermiddag had op het kru»pf®j Zuidlaan-Breelaan een aanrijding tusschen een auto een een wielrijdweT' Laatstgenoemde reed met haar fiets tegen het acliterspatbord van den auto aan, was* door zij zoodanig kwam te vallen, dat a haar linkerarm een ernstige vlecschwof» ontstond. -y Medische hulp was spoedig ter P'aa^jU politie stelt naar de schuldvraag een onöe zoek in. DE TWEEDE PLUIMVEEBEURS. Hedenmorgen 10 uur had in de Koren beurs de opening van de tweede plul® beurs (tevens verkoopgelegenheid) Pjaats' In tegenstelling met het vorig jaar war twee rassen aangevoerd, n.1. N°°r landsche Blauwen en Witte Leghorn, de rassen die de pluimveefokker n00 ^,- de voor het fokken van piepkuikens en voa» eierproductie. fl d< Ruim 500 dieren waren aangevoerd kwaliteit stond op hoog peil. naaj De Noordhollandsche bond streeft e om prima materiaal te fokken en naar,uZeo- zending te oordeelen gaat dat met schreden vooruit. 3 tot Zeldzaam mooie fokhanen. die reen? maal door denzelfden persoon keurd, vonden gretig afnemers etl voor prijzen van 3.75 tot 4 ver* werd*1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2