Agenda Stad en O WeecBecicht JSucquii jke Stand Jiimst en Weienschap De wagen bij Purmerend in het kanaal gevondende inzittenden verdronken. Totdat gisteravond laat aan alle onzeker- Weeroverzicht Bioscopen. Victoria-theater hedenavond half 8, hoofd nummer De groote bluf (rom.), hoofdrollen Lee Parry, Betty Amann, Paul Hörbiger, Harold Paulsen. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Emiel en zijn detectives (senc.) Toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Gentleman voor een dag (hum. sens.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr. en Joan Blondell. Toegang boven 18 J. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie weken), derde episode De schrik der wildernis, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toegang boven 14 jaar. Stede lij k Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 5 Augustus. Handicap-draverij te Midden-Beemster. 8 uur, hotel Trompenberg te Egmond aan Zee, bridgewedstrijd. Zondag 6 Augustus. Sportpark Alkmaar, draverijen Kennemer Sportclub. Woensdag 9 Augustus. 3 uur, bloemencorso te Bergen. WARMTE-SLACHTOFFERS. Te New York. De hitte houdt nog steeds aan, terwijl er weinig kans op afkoeling bestaat. Tot nog toe zijn 28 personen door de hitte bezweken Het aantal gevallen van zonnesteek is zeer groot. De ziekenhuizen zijn vol met men- schen, d'e door de hitte zijn bevangen. Het aantal slachtoffers groeit De voortdurende vochtige hitte in New- York en in de Oostelijke staten heeft gisteren opnieuw alleen in New-York en omgeving 27 slachtoffers geëischt. Volgens de weerberich ten is voorloopig nog geen verandering te verwachten. WEER EEN ONTVOERING. Drie bandieten hebben den bekenden New- Yorkschtn manager Baskewrtz ontvoerd. Zij hebben den broer van den ontvoerde een brief doen toekomen, waarin zij een losgeld van 25 000 dollar eischen. In geval van niet 'betaling dreigen zij den ontvoerde te zullen vermoorden. WIT-GELE KRUIS. Gedurende de maand Juli verpleegden de wijkverpleegsters 23 patiënten en legden 436 bezoeken af, waarvan 189 bezoeken ge schiedden bij leden van het A. A. Z. A. en 61 bezoeken voor Stadspatiënten. De wijkkraamverpleegster verpleegde 10 patiënten en legde 210 bezoeken af, terwijl 1 maal de dokter werd geassisteerd. GESLAAGD. Mej. J. A. Harp alhier slaagde voor het examen boekhouden voor de vereeniging v. leeraren. Geslaagd voor bet examen boekhouden, afgenomen door de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, de heer A. A. te Graaf, alhier. OUDE RIJWIELPLAATJES EN T.BC.-BESTRIJDING. De heer C. Kes, portier aan de gasfabriek, wonende Asterstraat 2, verzoekt ons mee te deelen dat hij gaarne oude rijwielbelasting- plaatjes in ontvangst neemt ten behoeve van de vereeniging Zonnestraal. GALGENHUMOR TE OTERLEEK. Woensdagmorgen prijkte op het school plein een bord met het cpschrift: school te koop voor afbraak. Te bevragen bij de ma kelaars Marchant *n het gemeentebestuur. De politie had bliikbaar minder gevoel voor humor dan diegcen welke cit bord had aangebracht en verwijderae het met bekwa men spoed. TEGEN STANDPLAATSEN VOOR AUTOBUSSEN \N DE BIERKADE. Aan het college van B. en W. is het vol gende adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden. Alkmaarsche vereeni ging voor den handelrr. en industriëelen middenstand, de r k. niddenstandsvereeni- ging ,.de Hanze", afd. Alkmaar van den Nederl. Bond van koffiehuis-restaurant- houders en slijters en de Alkmaarsche Siga- renwinkeliersvereeniging dat zij hebben vernomen, dat weldra een of meerdere aanvragen tot Uw college of den raad zullen worden gericht tot het bekomen van standplaats voor autobussen aan, of in de nabijheid van de Bierkade, met het doel om de passagiers, welke met de booten wor den aangevoerd, rechtstreeks te doen vervoe ren naar Bergen, naar het staticn of naar aansluitende autobussen of naai andere bui ten Alkmaar gelegen plaatsen; dat reeds eerder, met het oog op het ver keer. de standplaatsen der N.-Holl. autobus sen zijn overgebracht naar den Bergerhout, dat bij een direct vervoer van de boot naar autobus. Bercen of anderszins de vreemdelin gen Alkmaar's sfadsschoon missen, waar voor de V.V.V. zich nog steeds beijvert, dat bij een direct verkeer de Alkmaarsche middenstand in tegenstelling bij andere plaatsen niet de minste voorde?!en van deze vreemdelingen geniet. dat de toestand van Alkmapn, Midden stand toch al verre var rooskleurig is en dezen bij een direct en doorvoer van de vreem delingen hem nog een gedeelte van de on- misbaren winst zal worden ontnomen Reden waarom Jf Uw eo'elachtbaar col leoe beleefd doch dringend verzoeken, het daarheen te willen leidedat geen stand plaatsen voor autobussen i.i de omgeving van de Bierkade of aan de aanlegsteigers aan de Bierkade worder aangewezen of ver gunning tot parkeeren van bedoride auto bussen wordt verleend. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van J. Mantel, winkelier te Enhuizen. met benoe ming van mr. Ledeboer tot rechter-commis- saris en van mr. v. Leeuwen tot curator. FEESTCONCERT MUZIEKTUIN Het was gisteravond heel vol in den Mu- ziektuin. bij het feestconcert, dat het muziek corps St. Louis, onder leiding van dm heer W. Köhler gaf ter eere van den verjaardag van H M. de Koningin Moeder. Opnieuw bleek onze Muziektuin bij dat weer een ideale concert-gelegenheid. Het concert slaagde uit stekend, de diverse nummers werden kranig uitgevoerd en het publiek toonde zich ent housiast. Na elk nummer klonk tenminste een daverend applaus. De verlichting deed het prachtig en in 't bijzonder de nis kwam heel mooi uit. Voor het bal-champetre bestond zeer veel animo en een potpourri van St Louis viel al bijzonder in de smaak. Het was een zeer geslaagde avond met veel succes voor St. Louis en den directeur. ACHTER OP DE FIETS IS TOCH GEVAARLIJK. Gisteravond geraakte een vijfjarig knaap je, dat bij zijn 8-jarig broertje achterop het rijwiel was gezeten, in de Langestraat met zijn linkervoet bekneld tusschen de spaken van het achterwiel, waardoor deze werd ont veld en eenige kleine schaafwondjes ontston den. Het jongetje is aan het bureau van po litie verbonden en daarna naar huis ge bracht. LICHT OP! Heden voor rijwielen en motorrijtuigen en andere voertuigen te 21.17 uur licht op. De verdwenen auto. Zooals wij gisteren mededeelden, was een auto uit Amsterdam in den nacht van 31 Juli op 1 Aug. verdwenen. De 28-jarige Albert v. d. Kort uit Amsterdam was met zes vrienden in zijn Hupmobile des avonds op weg gegaan naar Andijk, waar men wil de visschen. Die zes vrienden waren de drie gebroeders Wattingen en de heeren Koster, Hendriks en Arzbach, allen uit Amsterdam. Het gezelschap vertrok met slecht weer. Het stormde flink en de regen was zeer he vig, zoodat de chauffeur veel moeite gehad moet hebben, om den goeden weg te houden. Dit is hem helaas niet gelukt, zooals straks zal blijken. Gistermorgen was het gezelschap nog niet weer in Amsterdam teruggekeerd. De fami lies maakten zich begrijpelijkerwijze ernstig ongerust en waarschuwden de Amsterdam- sche politie. Deze liet per radio omroepen, dat er een auto vermist werd. Ook Andijk werd gewaarschuwd, doch het onderzoek door de politie aldaar ingezet, leverde geen resultaat op. Voorzoover men in Andijk kon nagaan, was daar dien nacht en ook in den loop van den volgenden dag geen auto aan gekomen, die gelijkenis toonde met den ver misten wagen. Overal tusschen Amsterdam en Andijk werden nu sinds gistermiddag uitgebreide onderzoekingen ingesteld, die echter geen re sultaten opleverden. Nergens vond men een spoor van den auto. In alle dorpen en stad jes werd in het water gedregd, zonder resul taat echter. En intusschen zaten de Amster- damsche families in hevige onrust te wach ten op nadere berichten, terwijl de straten, waar de families wonen, zwart waren van menschen, die het ernstige geval druk be spraken. Men was er van overtuigd, dat de auto in het Noordhollandsch Kanaal ver dwenen was En men wachtte. Het drama opgelost. Vreeselijk was de ontknooping van het drama. Daar kwam hedennacht een bericht uit Purmerend, dat men een wagen gevon den had, liggende in het NoordhoHandsch Kanaal. Te ongeveer half twaalf ontdekte de agent van politie Binken in Purmerend oliesporen op den walkant van de los- en laadplaats van de Kanaalschans. Een vluchtig onderzoek toonde daarop aan, dat een auto te water moest zijn gereden. Men zag vage wielspo ren, terwijl een langs den kant staanden boom aangereden bleek te zijn. Daar ook de politie te Purmerend met de vermissing van den auto uit Amsterdam be kend was, rees dadelijk het vermoeden, dat men hier de oplossing van het drama zou vinden. De agent Binken begaf zich direct naar den walkant en roerde daar met een stok in het donkere water. Tot zijn grooten schrik stuitte hij op een voorwerp, dat den vorm had van een autowiel. Onmiddellijk waar schuwde hij zijn superieur, den inspecteur van politie Hitbrink, die spoedig ter plaatse verscheen. Het onderzoek werd voortgezet en men kwam tot de ontdekking, dat even onder den waterspiegel de auto, een groote zes- persoons Hupmobile met vier portieren lag. De auto lag op zijn kant met de radiotor naar den wal. Een kraanwagen van den heer Jorritsma werd ontboden en onmiddellijk be gon de gemeentepolitie, geholpen door per soneel van den kraanwagen en eenige bur gers met het lichtingswerk. Het was toen ruim twaalf uur. Te ongeveer kwart voor drie was het hijschen zoover gevorderd, dat de wagen geheel boven water uitstak, rusten de tegen de beschoeiing. De aanblik was vreeselijk. De voorruit van den auto was in geslagen en een been van een persoon, die naast den chauffeur zat, stak naar buiten. De beide ruiten aan de linkerzijde waren nog heel. De rechterzijde had een gebroken ruit. Achter in den wagen vond men de lij ken van vier der vijf overige inzitten den. De doodsstrijd van de ongelukkigen moet kort maar hevig zijn geweest. De licha men lagen dooreengeworpen in den auto. De wagen zelf was verder nog vrijwel onbescha digd. Aan de buitenzijde bevonden zich nog de hengels, die helaas geen dienst meer heb ben hoeven doen. De lijken werden opgebaard in het ge meentelijk ziekenhuis te Purmerend. In den vroegen morgen is het parket te Haarlem gewaarschuwd Ook de familiele den waren op de hoogte gebracht en ver schillende van hen zijn vanmorgen naar Purmerend vertrokken Nog een persoon werd vermist. Wel was het oorspronkelijke plan, dat men met zijn achten zou gaan visschen, doch de achtste persoon was op het laatste moment verhin derd mee te gaan, zoodat het gezelschap uit zeven personen bestond. Den heelen nacht heeft men gedregd naar het zevende slachtoffer en hedenmorgen te 9 uur werd het lijk opgehaald uit het kanaal achter de r:-k. school te Purmerend. i Wat een onzer redacteuren heden in Purmerend vernam. Een onzer redacteuren, die hedenmorgen naar purmerend gegaan is, meldt het vol gende: In Purmerend is men diep onder den in druk van dit tragisch gebeuren, dat daar het onderwerp van den dag is in alle krin gen. Op de plaats van het onheil staan den heelen dag groepen menschen het gebeurde te bespreken. De groote vraag is, hoe het mogelijk is, dat men daar te water is gereden, zonder dat iemand dat heeft bemerkt. Uit de door ons verkregen inlichtingen bleek, dat het in Purmerend gewoonte is om 's Maan dagsavonds met het oog op de veemarkt het verkeer buiten het stadje om te leiden, en dat dit wordt aangegeven door het plaatsen van een bord. De weg, dien men dan moet vol gen, gaat een 200 meter langs het Noord hollandsch kanaal en is zeer breed. Op den hoek van de Westerstraat bij de r.k. school geeft een bord van den A.N W.B. aan, dat men daar naar Alkmaar en Hoorn de Wes terstraat moet inrijden. Wie echter naar Zaandam gaat, moet het kanaal blijven vol gen, terwijl het ook mogelijk is voor hen, die naar Alkmaar en Hoorn willen, door te rij den naar de Kanaalkade, die zeer smal is Men komt dan bij de veiling, slaat rechts af en vindt iets verder links de onmogelijke Beemsterbrug, die de verbinding vormt van het stadje Purmerend met de Beemster. Ons is gebleken, dat de visschers meermalen dezen weg volgden. Hoe het ongeluk gebeurde. Nu is juist voorbij de kath. school de weg veel smaller, terwijl men daar op vijftig meter afstand de ongeveer rechthoekige bocht naar de Kanaalkade krijgt. Iets verder staat een betonnen urinoir, en 20 meter daarvóór staat de eenige gaslantaarn, die de om geving verlicht. In den bewusten nacht van Maandag op Dinsdag was het weer zeer slecht en regende het hevig. Vermoedelijk is dus de chauffeur door het licht van de gaslantaarn in de ver onderstelling gekomen, dat hij nog iets dóór kon rijden, met het noodlottige gevolg, dat hij rechtuit in het aldaar vijf meter diepe kanaal reed. De auto bevond zich dan ook zoo diep onder water, dat Dinsdag en Woens dag de booten er overheen zijn gevaren zon der iets te bemerken. Met het oog op de zeer sobere verlichting en den scherpen hoek komt het ons noodzake lijk voor, dat aldaar aan de kanaalzijde al thans paaltjes met reflectoren worden ge plaatst. Een hek zou daar meer afdoende zijn, doch naar wij vernemen, is dit niet mogelijk, omdat met marktdagen verschil lende booten aldaar liggen gemeerd. Ook is het noodzakelijk, dat op deze plaats evenais aan het einde van de Kanaalkade (Beemster zijde) meer verlichting wordt aangebracht Dat men in den nacht van Maandag op Dinsdag niets van het ongeval heeft be merkt, moet wel worden toegeschreven het zeer slechte weer, waardoor niemand zich op den weg bevond. Des nachts surveil- leeren in het Noordhollandsche stadje twee politie-agenten, zoodat het ook volkomen be grijpelijk is, dat de politie evenmin iets van het ongeluk heeft bemerkt Toen gisteravond de politie telefonisch het verzoek kreeg om in het kanaal te dreggen, is zij met de meeste nauwkeurigheid op on derzoek uitgegaan, zonder dat men evenwel iets ontdekte. De agent H. J. Binken was echter dermate door de gedachte gegrepen, dat de auto te Purmerend in het kanaal was gereden, dat hij voortdurend bleef speuren. Zooals gemeld, zag hij op 11.30 uur een zwarte oliestreep in het water. Onmiddellijk nam hij toen een schippershaak en stootte op een wiel van den wagen. Zijn vermoeden bleek dus waarheid, waarop hij onmiddellijk om assistentie verzocht. 1 Het was echter ter plaatse zoo donker, dat men genoodzaakt was, een vrachtauto te requireeren. Deze laatste men aan de over zijde van het kanaal en wel zoo, dat de lam pen er van het wateroppervlak konden be schijnen. Op deze primitieve wijze moest men zich behelpen. Het ophalen van den wagen. De wagen bleek op een kant in het kanaal te liggen. Toen men een klem van den kabel van den kraanwagen aan den auto had be vestigd, wipte deze bij het ophalen los, waarop de 20-jarige W. Los zich geheel ont kleed te water begaf en er in slaagde met zijn voeten de klem achter het discuswiel van den auto te bevestigen. Hierna kon men, om half vier hedennacht, de wagen in de hoogte krijgen. E>e aanblik was vreeselijk, zoodat de inmiddels uit Amsterdam verschenen pers fotografen onderling overeen kwamen daar van geen kieken voor hun bladen te maken. Aangezien de walmuur ter plaatse tamelijk hoog is, zag men zich hierna nog genood zaak den auto aan een lier te bevestigen en hem met hulp van die lier op het droge te brengen. Van een aanrijding met een boom is geen sprake; de agent werd slechts in zijn vermoeden, dat het ongeluk te Purmerend was gebeurd, versterkt doordat hij een ge ringe beschadiging constateerde aan den hardsteenen band, die de waimuur van boven afdekt. De ongelukkigen moeten een vreeselijken doodsstrijd hebben gevoerd. Ze hadden en kele verwondingen opgeloopen en hun hoof den leverden een vreesel ijken aanblik, omdat zij allen nagenoeg hun haren uit het hoofd hadden getrokken. Zooals gemeld, werden aanvankelijk zes lijken geborgen. Het zevende lijk werd heden morgen te ruim 8 uur op dezelfde plaats op gevischt. Alle lijken werden naar het zieken huis vervoerd, waar ze hedenmorgen door de familieleden zijn herkend. De officier van justitie uit Haarlem heeft goed gevonden, dat de lijken ter beschikking van de families werden gesteld onder bepa ling dat tot nader verlof met de teraardebe stelling gewacht moest worden. De slachtoffers en hun familie. De omgekomen visschers waren niet voor de eerste keer ter vischvangst gegaan. Al eenige jaren ging men in zomernachten ei op uit en meestal trok men dan naar Andijk. waar een rijk vischwater is. Ze moesten dan hun vischvergunning halen bij den caféhou der Minnes, die hen heel goed kende. Bij dezen caféhouder zijn ze echter niet geweest zooals reeds gisteravond bleek. Ook bleek wefdra, dat ze niet in Medemblik waren ge weest, tenzij ze zouden hebben gevischt zon der een vergunning. Langzamerhand kwam men zoo tot de overtuiging, dat het ongeluk waarschijnlijk tusschen Purmerend en Amsterdam zou moeten zijn gebeurd en dit bleek de waarheid te zijn De achtergeblevenen hebben een ontzetten den dag en nacht doorgemaakt. Ze waren in een groote onzekerheid en verlangden naar iets positiefs. „Als we maar wat wii- tcn*' zeide de moeder van de gebroeders Wattingen gisteravond tot een Tel.-verslag gever. „Drie jongens tegelijk'', zoo ging ze verder, „en ik reken er niet op, dat ik ze ooit terug zien. Als de boodschap komt, dat ze dood zijn, schrik ik niet meer De jongste zoon van Wattingen was ge trouwd en had twee kinderen. Zijn vrouw was bij de moeder gekomen; zij wilden elkaar opbeuren doch geen van beiden slaagde daarin. In de Van Hallstraat stond gisteravond een groot aantal menschen voor de deur van de familie Arzbach, van wie de man en een schoonzoon in den auto zaten. Het geval werd druk besproken, luid genoeg zelfs, om de menschen, die in de kamer bijeen zaten, nog meer van streek te maken dan zij al wa ren. Juffrouw Coster was reeds gisternacht op onderzoek uitgegaan. Zij is vroeger vaak meegeweest, als haar man te Andijk ging visschen en wist dus den weg, die in den re gel genomen wordt. Per auto heeft zij de geheele omgeving af gezocht, overal geïnformeerd, doch nergens was een spoor van den wagen of van de pas sagiers te ontdekken. Ook in de café's die meestal door visschers bezocht worden waren de vermisten niet geweest. naar waarnemingen, verricht in den morera van 3 Augustus 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773,1 mM u Valencia. e Laagste barometerstand 746.6 mM u Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Augustus: Zwakke meest Noordelijke tot WesteliiV. wind; licht tot half bewolkt; waarschijnlijk droog warm weer. J Het gebied van hoogen druk over Frankrijk en het Zuiden van Engeland breidde zich over ons land uit, waardoor voor het volgen- de etmaal een toestand van mooi zomerweer vrijwel zeker is. Het gebied van windstilte dat nagenoeg geheel Frankrijk omvat zal het Zuiden van Engeland, ons land en West Duitschland mede omvatten. Een nieuwe de pressie die 15 tot 20 gr. bewesten Ierland ligt zal zich wel Oostwaarts ontwikkelen doch waarschijnlijk daarbij in voldoende mate Noordelijk trekken, om de verdere ont- wikkeling van hoogen druk over ons land niet dadelijk te storen. In Duitschland viel op een aantal plaatsen nog regen. Dresden had 24- en Scilly aan de Noorsche kust zelfs 40 mM Hoogere temperatuursmaxim? kwamen alleen voor in het Zuiden van Frank rijk. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGFN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. dat. Hoog water v m. nam 4 2 26 3.03 5 3 25 3 59 6 4 17 4 48 Laag water v m. aam. 1107 H.50 - 0.18 0 49 1.14 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (!n Zomeriijd). A u g u s Hoog water dat vin. nam. 4 2.23 300 5 3 22 3 56 6 4.14 4 45 Laag water v m. nam. 1105 11.38 006 037 1.02 heid een einde gemaakt werd. Helaas, de laatste hoop was verdwenen. Zeven jonge menschen waren plotseling weggerukt uit den kring der hunnen. GETROUWD: Jasper van 't Woud en Hillegonda Har- dorff. Johannes Vogelpoel en Anna Mul der. Simon Doorn en Pieternella Slen ters. GEBOREN: Louise Marianne d. v. Rudolf Diehl en Anna Keiler. Herman Bastiaan z. v. Jo- han de Jong en Maria de Pee. DE ITALIANEN. Wanneer de leden van de Italiaansche opera hier een concert geven, kan men er verzekerd van zijn dat zij een zeer talrijk publiek zullen vinden, dat enthousiast ge stemd is. Ook weet men van te voren dat het tweede gedeelte van hun programma uitge breid wordt met vele toegiften. Maar zooals het gisteravond in het Gul den Vlies was, hebben we het voorheen nog niet beleefd Niet alleen dat Fort, de tenor, en Pic- cioli, de bariton, oude bekenden, bij hun op komen stormachtig werden toegejuicht, en met hun nummers toonden dat zij nog vol komen over hun prachtstem beschikken, niet alleen zij, maar zelfs de nieuwelingen werden in het eerste gedeelte van het pro gramma genoodzaakt extra's te geven, om dat het applaus niet wilde bedaren. Tot de nieuwe krachten van het gezelschap behoo- ren de jeugdige Hildo Reggiani, (soprano- leggero), eenvoudige verschijning, wier or- aan naar coloratuurzang zweemt fijn* staccato's in de Romance uit Rigoletto. Bianca Serena (mezzosopraan) 'n zangeres met 'n warmklinkend, fameus orgaan; Maria Carbone (Soprano lirico) van wie men een jonge, groote stem hoorde; Giuseppe Beo- tonelli (tenore lirico) als lyrisch tenor aange kondigd, maar die wel heldentenor genoemd kan worden, en Corrado Zambelli, 'n bas met een buitengewoon omvangrijk geluid. Hun voordachten bestonden uit fragmen ten uit meerendeels bekende opera's (RjS°* letto, Samson en Danla, Barbier van Sevijla, Cavalleria Rusticana, Parelvisschers, y!°' conda, Andrea Chenier, Butterfly, L'Elisire d' Amore, La Bohème, en uit de minder be kende of onbekende: Mefistofele, Ariesiani» Manon Lescaut, Salvator Rosa). D00T. vele toegiften werd het programma Mp: verduobeld en werd het half elf voor n« concert geëindigd was, voor een c°ncerJ 'in. Italianen een vrij laat uur. Signor Man was de voortreffelijke klavierbegeleider, we in 't vervolg een mooi klinkenden vlei'* toewenschen in plaats van de piano, die n nu ten dienste stond.. Het tooneel zag er met zijn palmen en weelen gordijnen keurig verzorgd u| g vormde een prachtigen achtergrond voor sciiiUerenden zang.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2