VxMHHciaal Tlieuuxs de gezondmaking van het bloembollenbedrijf. fioüv ^''-thkking van den minister van eco- cnm f3**® is benoemd tot regeerings- rin(,TrIfSari?r,inzake tiet bloembollcnsanee- de l?33 mr M Slingerland, lid van Haarlem der Staten-Generaal te restitutie van heffing bij uitvoer van vetten. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. LANGENDIJK. BROEK OP LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. LIMME1Ï. HEEMSKERK. ZIJPE. 'T ZAND. ^enszins met instemming Ua* toenemen I ^het ?aifa' gelegenheden tot beoefening j'arvan "aanziet. 7 acht het haar plicht, te wnzen op de tp moreele gevaren, verbonden aan het g akkeren van de speelzucht onder het aa"jU waarbij vooral het gevaar voor de mag worden over het hoofd ge- Z'Het zou haar dan ook aangenaam zijn, aipn ernstig wordt nagegaan of het hou- a n van deze speelbanken zich wel verdraagt t hetgeen ten deze in ons land als maat- wordt genomen, en wordt overwogen of Sa1Plaatselijke overheid mag bijdragen ter be vordering van een moreel afkeurenswaardig verschijnsel. BESTUREN van ziekenfondsen. Op een buitengewone algemeene vergade- /in/heeft onlangs de Maatschappij voor Geneeskunst het bemiddelingsvoorstel van den directeur-generaal voor de volksgezond heid om van alle nieuwe ziekenfondsen de helft van de bestuursleden te kiezen uit de verzekerden en de andere helft uit de deelne mers (paritetische samenstelling) met voor behoud aanvaard. De algemeene raad voor het ziekenfondswezen heeft thans mede na mens de Federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen bericht, dat dit bemidde lingsvoorstel met de grootst mogelijke meer derheid van de hand gewezen is. De vertegen woordigers van de groote vakcentrale in den algemeenen raad hadden nog wel een loyale nroef met pariteit in de bestuurssamenstel ling willen nemen, maar kwamen tot de overtuiging, dat bij de Maatschappij voor ge neeskunst van echte bereidheid tot het nemen van een dergelijke loyale proef geen sprake was. Thans wil men van die zijde de uit komsten van nader vertrouwelijk overleg met de vertegenwoordigers van de huisartsen- en specialisten-commissie afwachten. DIEFSTAL VAN KIPPEN EN EIEREN. De politie te Barneveld heeft aangehouden een 21-jarig jongmensch, dat bekend heeft, zich ten nadeele van verschillende landbou wers aan diefstallen van kippen te hebben schuldig gemaakt. In totaal heeft hij ruim 60 hennenr benevens een kist met 600 eieren, ontvreemd. Ook de vermoedelijke heler, iemand uit Amersfoort, is gearresteerd WAARSCHUWING TEGEN ONEERLIJKE INZAMELAARS. De commissaris van politie der centrale recherche te Rotterdam waarschuwt het pu bliek geen gelden af te geven aan de werk verschaffing aan blinden en andere invali den in Nederland, directeur D. J. Potharst te Amsterdam. Gebleken is, dat een zekere De Lange, voorzien van een legimitatiebewijs, afgege ven door genoemden directeur, verschillende kantoren en bureaux te Rotterdam heeft be zocht, teneinde gelden in te zamelen. De op brengst dier gelden wordt evenwel niet voor het opgegeven liefdadige doel aangewend. Tegen deze instelling werd reeds herhaalde lijk in het openbaar gewaarschuwd, laatste lijk door den secretaris van den Armenraad te Amsterdam. NIEUW BEHENDIGHEIDSSPEL IN DE HOOFDSTAD. Het z.g. romatjo. Naar wij vernemen heeft te Amsterdam een behendigüeidsspei in de klasse van het straperlo, doch dat den naam romatje heeft gekregen zijn intrede in de hoofdstad ge daan. Sinds gistermiddag wordt dit spel reeds beoefend in de groote zaal van de Tanzklause Believue aan de Marnixstraat al daar. 'n verband met het feit. dat de autoriteiten in de hoofdstad afwijzend staan ten aanzien van het toelaten van straperlo. hebben wij ons gewend tot mr. 1. H. Maarsen, advocaat on procureur, die inzake deze aange legenheid juridisch adviseur is. "r. Maarsen deelde mede. dat eenigen tijd geleden ;n de hoofdstad een vereeniging is opgericht, welke onder den naam „Entre- Nous' aan den middenstand in onze stad gelegenheid wil geven zich in zijn vrijen tijd op^genoegelijke wijze te ontspannen Het is eze vereeniging, die als ontspanringslokaal groote zaal van Tanzzkleuse heeft ge- UUfd en haar (eden daar gelegenheid geeft m behalve het ping-pong, dam- en schaak- het genoemde romatje te beoefe- -o. De vereeniging heeft uitsluitend toe- tig voor leden en adspirant-leden. Het be- ^°°r het lidmaatschap te tamelijk hoog tafciien Introducés worden niet toegela- t.k candidaat-lid krijgt slechts voorloo- Pg toegang; een ballotage-commissie, die j oordeelt, zal beslissen of zulk een lid mrmJ, w°rdt toegelaten. Met nadruk wees Maarsen en voorts op, dat het hier dus kPn £es'°ten huis betreft, waar niet geschon- n wordt, terwijl het romatri bekend staat 8 ,ee° volkomen geoorloofd behendigheids getoond*26611 s:emakke!iik kan worden aan- tuuH26) ztgsniin was er dan ook van over- ziin de noodige waarborgen aanwezig 'nJ>m te voorkomen dat de overheid in» snjpt. de hef^etreu-'ng tot de restitutie van betaal- ten'' Han u't, udyoer van „andere spijsvet- (St bl ioa\ u d 'n de crisis zuivelwet 1932 trale hp7a u LLinn?rt de crisis-zuivel-cen- No. 8oi(i ^"ebbenden aan hare circulaire *€rd medegedeeld;0^ 1932' W3arin °'a' debiljet an,lt}an '?deï' die op betaald gelei- vangen heeft, bij wed er-export der betreffende goederen, onder verwijzing naar het nummer van het betaalde geleidebiliet een export-geleidebiljet aanvragen met terug.' betaling van de reeds betaalde heffing" Meermalen verzuimen de betreffende ex porteurs in dergelijke gevallen nl de aan vrage om restitutie van de betaalde heffing op het aanvraagformulier voor het exportge- leidebiljet te vermelden, zoodat de Crisis-Zui- vel-Centrale alsdan hun eventuëele later» aanvrage om restitutie niet in behandeling kan nemen. 6 CONFLICT IN DE MEUBELINDUSTRIE TE MAASTRICHT. Bij de firma Wagemans en v. Tuinen te Maastricht is een staking uitgebroken, om vattend een 25 man. Deze firma weigert de collectieve arbeids overeenkomst, die in ons land door een klei ne 500 werkgevers is onderteekend, te aan vaarden. Een toezegging omtrent doorbetaling van de christelijke feestdagen kon niet worden geaccepteerd, omdat de werknemers organi satie de verplichting heeft, de landelijke over eenkomst in zijn geheel door te voeren ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. Bij het zwemmen in het Noordzeekanaal is gister bij de pont van den Hemweg te Am sterdam een zwemmer op het hoofa van een anderen zwemmer gesprongen. Deze laatste, een 18-jarige jongeman, is vermoedelijk met een gebroken halswervel naar het wilhel- minagasthuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. DE SMOKKELARIJ AAN DE LIMBURGSCH—DUITSCHE GRENS Een man ernstig gewond. Bij het grenskantoor te Stralen nabij Venlo heeit op Duitsch grondgebied weder om een wilde smokkeljacnt plaats gehad, waarbij de sluikers, toen zij niet meer kon den ontvluchten, den smokkelauto in brand gestoken hebben. Bij de beschieting door de douane-beambten werd een der sluikers ernstig gewond. De tweede inzittende smok keiaar kon gearresteerd worden. De gewonde is overgebracht naar het ziekenhuis te Stra len. Bij onderzoek bleek, dat de auto een groote hoeveelheid koffie had bevat. JONGETJE OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Het 4-jarig zoontje van den schipper Vlietstra uit Amsterdam, die met zijn schip bij de oliefabrieken van Calvé lag, werd gis termiddag omstreeks half vier vermist. Daar men vermoedde, dat het knaapje over boord gevallen was, waarschuwde men de politie, die onmiddellijk ering dreggen. Na hiermede ruim een uur bezig geweest te zijn, werd het jongetje opgehaald. Men heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, aoch zulks mocht niet meer gelukken. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN-MOEDER. Bloemenhulde te Soestdijk. Onder begunstiging van het Oranjezon netje werden de feesten ter eere van den 75sten verjaardag van de hooge ambachts- vrouwe ingezet met een concert op den Brink in de ochtenduren, hetwelk gegeven werd door het Baarnsche harmoniegezelschap on der leiding van den heer van Doppen. Bur gemeester en Wethouders van Baam waren bij dit concert aanwezig. Te 11 uur Vond een grootsche bloemen hulde in het park Soestdijk plaats. Honder den schoolkinderen huldigden de vorstin, waarbij een mand met bloemen werd over handigd. Duizenden dames en heeren hadden zich bij den stoet aangesloten. De bloemen werden op de treden van het bordes neerge legd. De koninklijke familie, de koningin moeder, de koningin en prinses Juliana, dankte voor de bloemenhulde. Met zichtbare interesse volgden de koningin en de prinses den huldigingsstoet voor de koningin-moe der. Het felicitatieregister werd den geheelen dag druk geteekend. Des middags werd een vliegerwedstrijd ge houden voor de jeugd, waarvoor eveneens groote belangstelling bestond. Voorts vond een orgelconcert plaats met Dick van Wil- legenburg organist en Max Plooyer en Bram Mendes cel en viool. In de avonduren gaf „Crescendo" een concert, terwijl de fees ten besloten werden door een prachtig vuur- werk, aangeboden door het permanente Oranje-comité. BEGROOTINGEN GOEDGEKEURD. Van Zaandam en Amsterdam. Ged. Staten van Noordholland hebben gistermiddag de begrootingen van Amster dam en van Zaandam goedgekeurd, nu de resp. gemeenteraden aan de door hun co.lege geuite verlangens ten aanzien van die be grootingen hebben voldaan. DEVIEZENSMOKKELARIJ. Men meldt uit Venlo aan de N.R.Crt: Aan de Duitsche grens bij Venlo valt in de laatste dagen een opleving van den smok kelhandel te bespeuren. Speciaal de smokke larij van rijksmarken tiert ondanks de scher pe maatregelen van de Duitsche beambten, die daarbij geassisteerd worden door S.S.- mannen, welig. Aanhoudingen zijn aan de orde van den dag, waarbij niet zelden groote geldbedragen in handen der beambten val len. Zoowel in de grensstreek als in de Duit sche steden vinden herhaaldelijk arrestaties van rijksmarksmokkelaars plaats. Het zijn in hoofdzaak Nederlanders, die zich aan de smokkelarij schuldig maken. De geldsmokke- laars worden bij aanhouding met zware straffen bedreigd, hetgeen vier Venlonaren reeds hebben ondervonden. Naast een 8evan" genisstraf van drie tot zeven wekenhoorden zij geldboeten van 1000 tot 3000 eg zich eischen. Het bij hen in geld werd verbeurd verklaard. Terwj van hen nog in de strafgevangenis wachten vijf anderen, die eveneens 1 verzilveren van een reis-cheq„«afdoening houden, in de Duitsche cel nog op afd^n^ van hun straf. Onder hen bevindt z*ch een echtpaar, dat reeds meer dan vier weken in voorloopige hechtenis verblijft onder verden king zich met markensmokkelarij te hebben afgegeven. Zij werden gearresteerd, toen zij te Mühlheim een reischeque van 1000 mark verzilverden. Een poging om hen onder borg- storting uit de voorloopige hechtenis ontsla gen te krijgen is mislukt DE CHINEESCHE FILM-FIGURANTEN. Opgehouden aan de grens. Gisterochtend omstreeks half vier ar riveerde te Oldenzaal de extra-trein uit Rot terdam met 137 Chineezen, bestemd voor Berlijn, die daar, zooals men weet, in een U.F.A.-film zouden figureeren. Toen de trein was aangekomen, werd van Bentheim bericht ontvangen, dat de Chineezen niet in Duitsch- land zouden worden toegelaten, meldt de N. R.Crt. De menschen moesten in de wagons blijven tot ongeveer des middags. Daarna mochten enkelen de wagens verlaten. Deze Chineezen trokken de stad Oldenzaal in. Om zes uur kwam er van de directie der Neder- iandsche Spoorwegen bevel, dat alle Chinee zen met hun bagage de wagens moesten ver laten. Daarop werd rondgezocht naar logies, vooral ook vanwege de marechaussee en er werd in een hotel logies besproken. Tegen zeven uur kwam er echter bericht uit Bent heim, dat de Chineezen zouden worden toe gelaten. Zij zijn daarop met den trein van 19 uur 19 naar Duitschland vertrokken. De toelating stuitte, naar men ons mee deelde, op bezwaren vanwege de Duitsche re geering, welke veronderstelde, dat er onder de Chineezen een groot aantal communisten zou schuilen. Het bezwaar, dat de Chineezen in de film zouden moeten vluchten voor Ja panners is, naar wij voorts vernemen, inmid dels ondervangen. ZAANDAMSCHE TEWERK- GESTELDEN GESCHORST, Drie en dertig Zaandammers, die onder Almelo aan de Schipbeek werkten, arriveer den Dinsdagavond 5 uur te Zaandam. Zij waren door de rijksinspectie geschorst, om dat zij 's morgens te laat op het werk wa ren verschenen. Volgens mededeeling van de Arbeidsbeurs te Zaandam, die terstond po gingen deed om het gebeurde te niet te doen, waren de mannen 20 minuten te laat ge weest. Als oorzaak hiervan werd de regen opgegeven. Woensdagmorgen meldden zich de 33 man bij de Arbeidsbeurs te Zaandam aan. De directeur stelde zich in verbinding met het Zaandamsche gemeentebestuur om maatrege len te bespreken, ten einde de rijksinspectie tot andere gedachten te brengen. DRIJFHOUT. Bij Scheveningen geborgen. Gistermorgen dreef ongeveer ter hoogte van Seinpost te Scheveningen een groote partij hout in zee, die langzaam op de kust aanspoelde. Uit de Scheveningsche haven zijn verscheidene schokkers naar zee vertrok ken, om te trachten dit hout binnen te bren gen. Met volle vrachten keerden zij terug, waarna het hout op groote stapels werd ge gooid in de eerste binnenhaven, om vervol gens door den strandvonder te worden gere gistreerd. Enkele schokkers deden zelfs twee en meer reizen, zoodat de stapels steeds grooter wer den. Het lossen geschiedde onder toezicht van den directeur der haven, den heer Smit. Tegen 3 uur spoelde het hout ook op het strand aan en binnen enkele uren lag het strand tusschen haven en Pier met hout be zaaid, hetgeen uiteraard nog al belangstel ling trok. Ook hier is het opgestapeld en met wagens, met drie paarden bespannen, naar de opslagplaats van den strandvonder ge bracht. Met het oog op den opkomenden vloed moest daarbij spoed gemaakt worden. Het hout bestaat grootenaeels uit op maat gezaagde planken en is vermoedelijk de dek last van een Russische of Finsche houtboot, tijdens den laatsten storm overboord gesla gen. DE VALSCHE MUNTEN-AFFAIRE. Nader onderzoek. Gistermiddag is door de Amsterdamsche recherche bij v. d. P- te Alphen a.d. Rijn nogmaals een onderzoek ingesteld. De val- sche rijksdaalders bleken zoo voortreffelijk te zijn nagemaakt, dat zij door een leek niet van echte waren te onderscheiden. Of de bende erin is geslaagd reeds vele van deze valsche munten in omloop te brengen, is niet bekend. De ontdekking mot dan ook louter worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de Bdie te Amsterdam wegens dronkenschap werd gearresteerd, zooveel rijksdaalders in zijn zak had. Dit wekte bij de politie arg waan. de munten werden wat nauwkeuriger onderzocht en toen bleek, dat deze valsch waren. De gearresteerde v. d. P. blijft echter nog steeds hardnekkig ontkennen aan de vervaardiging debet te zijn. Hij is heden naar het huis van bewaring te den Haag overgebracht. HET 25e KIND. De heer G. v. d Rijt wonende in Koldert gemeente Uden (N.-Br.) deed gisteren ter secretarie dezer gemeente aangifte van de geboorte van zijn 25ste kind. Botsing autobus en boerenkar; voer man zwaar gewondeen driewieler plat gedrukt. Gister had op de Maasbrug te Venlo een botsing plaats tusschen een boerenkar, waarop de 22 jarige voerman Van Haaff uit Baarlo stond en een autobus uit Roermond. Bovendien raakte een passeerende driewieler tusschen de beide voertuigen bekneld, zoodat deze totaal vernield werd. De voerman sloeg achterover van de kar. Hij werd opgenomen met een zware hersenschudding en overge bracht naar het r k. ziekenhuis te Venlo. Men vreest voor zijn leven. Onvoorzichtig oversteken. Dinsdagavond is in de Emmalaan te Al phen aan den Rijn de heer A. Wolven uit He- del, die bij familie logeerde, aangereden door een auto uit Utrecht. De heer Wolven, die zonder teeken te geven op zijn rijwiel plotseling den weg overstak, werd door het spatbord van den auto, die in zeer matige vaart reed, gegrepen en tegen den grond ge slingerd. Hij bleek zware verwondingen te hebben opgeloopen, o.m. was zijn rechter been boven den enkel gebroken. De gewonde is naar het Diaconesseziekenhuis te Leiden overgebracht. Hooibroei. Te Stavoren is een boerenbehuizing van den heer P. Draaier, vermoedelijk ten gevol ge van hooibroei, afgebrand. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Ver zekering dekt de sdhade. Pakhuis en verhuiswagen verbrand Gisteravond omstreeks elf uur is brand uitgebroken in een opslagplaats aan de Kruitlaan te Groningen in de onmiddellijke omgeving van het academisch zekenhus, welke toebehoorde aan den heer W. van Heukelum. De opslagplaats was ia twee ge deelten verhuurd en diende als opslagplaats voor papier en voor bouwmaterialen. De opslagplaats is geheel uitgebrand. Een in de nabijheid staande verhuiswagen werd eveneens een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verze kering gedekt. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is te Utrecht de algemee ne vergadering van de Nederlandsche Ver eeniging van land- en tuinbouwonderwijzers gehouden. In het Elizabethziekenhuis te Leiden, waar hij sedert eenige weken werd ver pleegd, is overleden, bijna 80 jaren oud. de heer H. W. Tieleman, directeur van de Con- servenfabrieken Tieleman en E>ros. De inmaakfabrieken beginnen weer met het boonen-inleggen, zoodat er aanstonds voor verscheidene menschen de gelegenheid weer open komt, om door het z.g. boonen- afhalen iets te verdienen. Van Maandag op Dinsdagnacht is bij den heer Schelhans, secretaris der gemeente, met een straatklinker een ruit ingegooid; terwijl later getracht werd zulks te herhalen bij den burgemeester, maar hier werd mis- gegooid, daar de steenen tegen den muur van net huis terecht kwamen. Naar de dader(s) wordt een onderzoek ingesteld door de po litie. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe Mosselenbrug is eei ongeval gebeurd, wat echter nog goed is afgekomen. Een Jer werk lieden, K. te Heerhugowaard, kwam door de gladheid van de put, te vallen met zijn heup op de punt van een steen. De dokter consta teerde, dat niets was gebroken, waarna de getroffene naar zijn woning werd vervoerd. Naar wij verdei vernemen, hebben zich geen complicaties voorgedaan en is de toestand van K. bevredigend. Een r.k. begrajenisvereeniging op gericht. Toen eenigen tijd geleden enkele paro chianen op het idee kwamen om een begrafe- nisvereeniging op te richten, was hun mee ning, dat men stemmige uniformkleeding moest hebben. Een comité uit 4 personen ging op onderzoek uit en er werd een bedrag van 1000 gevonden als renteloos voor schot voor den tijd van vijf jaar. De pastoor schreef een artikel in het parochieblad. Hij zou burenplicht prefereeren, doch dat gaat niet meer, bovendien eischt onze tijd een uni forme kleeding, aanspreker, rouwauto of rouwkoets, en dat alles is te bereiken met een begrafenisvereeniging. Maandagavond waren de parochianen ter vergadering geroepen en het gebouw „Sint Maarten" was goed bezet. De heer Th. Groot, voorzitter van het voorloopig bestuur, gaf een uiteenzetting van wat we memoreerden, waarna allen zich in principe vóór de oprichting verklaarden. Besloten werd om rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Voorgesteld werd, dat leden kunnen worden de hoofden van gezinnen. In dien het hoofd lid wordt, moeten alle huis- genooten boven de 16 jaar lid worden. Op voorstel van den heer Snel zullen ook de jongere kinderen vanwege de vereeniging kunnen worden begraven, daarvoor worden dan alleen de kosten in rekening gebracht. Het bestuur stelde voor, dat de naam der vereeniging zal zijn „H. Cornelius" en dat de inwoners van „Mariaoord" geen lid kunnen zijn. Echter wilde het bestuur wel mogelijk maken, dat zij door de vereeniging worden begraven, tegen een extra heffing, te bepa len door het bestuur. De voorzitter zeide, dat de inwoners van Maria-oord geen parochianen zijn. Werd na eenige bespreking goedgekeurd met de bepaling, dat, als parochianen in het huis komen, voor hen hetzelfde tarief geldt. Een zeer breedvoerige discussie .werd ge voerd over de contributie en het lidmaat schap. Ten slotte werd bepaald dat de con tributie zal zijn een cent per week en per persoon en dat alle parochianen, ook ai zijn bijv. 80 jaar, een week na de oprichting nog lid kunnen worden. De heer Zonneveld stelde voor, dat men geen uniformkleeding za! koopen zoolang er geen leden genoeg zijn. De verantwoordelijkheid der leden wordt dan gereduceerd. De voorzitter nam dit voorstel over. Nog werd bepaald, dat het bestuur de dragers aanstelt en ontslaat en hunne ver goeding bepaalt. De statuten en huishoudelijk reglement werden behandeld en goedgekeurd. Er traden terstond 86 leden toe. De oprichting was hiermede een feit geworden. De jaarlijksche met uitzondering van verleden jaar terugkeerende ziek te in het boonengewas is weer uitge broken. Andere jaren vond men dit jam mer, nu echter niet zoo heel erg daar het zich laat aanzien, dat bij een normaal gewas de boonen waardeloos zullen zijn. Momenteel zijn de aanvoeren nog ge ring en nu reeds zijn ze goedkoop. Gouden huwelijk* Op 30 dezer hoopt het echtpaar G. Zon» nevekf—v. d- Kolk hun gouden huwelijks feest te gedenken. In den loop der vorige week werd in cfit blad vermeld, dat het onderhoudswerk der gemeente-eigendommen voor 1933, voor zoo veel betreft het timmer- en metselwerk, bij in» schrijving was opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer IC Ursem te 't Zand voor 330. Nadien heeft de heer Ursem zijn inschrij ving echter ingetrokken, waarna B. en w. voornoemd werk hebben gegund aan den heer O. Plevier, die voor 489 had inge schreven. DE BADPLAATS HUISDUINEN. De ontwikkeling neemt toe, Vrij langdurige discussies ontstonden in den gemeenteraad van Den Helder naar aanleiding van het voorstel tot het deelnemen in het aandelenkapitaal van de N.V. Zeebad Huisduinen. Een aanvankelijk voorstel tot het nemen van f 15.000 aandeelen en het verstrekken van een rentegarantie over een maximumbedrag van 125 000, werd uitge breid tot een rentesrarantie van 135.000. De badplaats Huisduinen is de laatste jaren zeer in ontwikkeling toegenomen. Het bestaande hotel heeft in het vorig jaar een nieuwen vleugel gekregen. Het oude houten paviljoen, dat eenige meters verder staat, moet thans op aandrang aan de regeerin» naar binnen worden geplaatst in verband met de zeewering. Daar het gebouw zelf zich daar niet meer toe leent, is thans'het voor stel, om inplaats daarvan een geheel nieuw steenen gebouw op te richten, aangenomen. Verschillende leden maakten bezwaar tegen deze nieuwe uitgaven, uit overweging, dat de gemeente in deze onderneming al groote kapitalen gestoken heeft en men daarmede niet ongelimiteerd kan doorgaan, maar ook op grond van den toestand van het strand, waardoor verplaatsing van het badleven iets meer zuidwaarts zal geschie den. Tenslotte werd de voordracht met vijf stemmen tegen aangenomen. ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewert ken heeft gister aanbesteed het verhoogen van de waterkeering van het terrein der py- rotechnische werkplaatsen te Den Helder met bijkomende werken. Laagste inschrijver O. Bosker Jzn. te Wieringen voor 23 640. De raming bedroeg 33.000. SCHAGERBRUG. D; heei T. Kingma, onderwijzer aan de o.l. school alhier, is te Utrecht geslaagd voor de akte Engelsch LO. In den nacht van Maandag op Dinsdag j.1. is door onbekenden een der palen van het net der radio-distributie alhier doorgezaagd en meegenomen. Waar eenige dagen daar voor op een zekere plaats de draden van ge noemd net waren doorgesneden, heeft men hier klaarblijkelijk met vernielzucht te doen Van het geval .s aangifte gedaan bij d< politie, die een onderzoek instelt. NIEUWE NIEDORP. Dinsdag had de autotocht plaats voor de ouden van dagen, uit deze gemeente, uit- faande van de afd. van den Bond voor taatspensioen. 27 auto's met ongeveer 120 personen trokken via Alkmaar naar Velser- beek, vanwaar men, na iets genuttigd te hebben, den tocht voortzette via Haarlem en omstreken naar Amsterdam, waar het theater Tuschinski werd bezoekt. Na afloop der voorstelling werd de reis weer naar N. Niedorp terug ondernomen, waar men te 9 uur aankwam en ontvangen werd met muziek van fanfarecorps Excelsior. In de zaal van den heer Kossen kwamen allen nog eens bijeen, waar na eenige marschjes van het muziekgezelschap de voorzitter har telijk dank bracht aan allen die aan het wel slagen van dezen dag hadden meegewerkt en de wensch uitsprak, dat volgena jaar wederom een dergelijke tocht kan worden ge houden. De heer Olie sprak nog een kort propagandistisch woordje voor den Bond voor Staatsoensionneering, waarna burgo meester Pluister nog een toepasselijk woord sprak en gewaagde van de gebleken offer vaardigheid en samenwerking. „Excelsior" besloot het geheel met de Jubileum-marsch. óók t 21

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7