JiUutwland Rechtszaken £uchtocuxct Onze Jiolwtieit voor 25-jarigen dienst werd overhandigd Het personeel schonk een compleet rijwiel en een kamerlamp, Nog lang zal den jubilaris deze dag in aangename herinnering blijven ANDIJK. BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN Start Seattle heden* Seattle vindt het niet éevaarliit EEN ONVRIJWILLIG RECORD. NIEUW WERELDRECORD ZWEEFVLIEGEN. Kurt Schmidt blijft 37 uren in de lucht. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. BALBO'S ROUTE VERANDERD. Thans definitief over de Azoren. DE NIEUWE OCEAANVLUCHT. Van Grierson. DE STRATOSFEERTOCHT VAN CAP. SEATTLE. Eenige bijzonderheden. EEN ONVRIJWILLIG RECORD, In de gisteren gehouden raadsvergade- fing heeft de burgemeester mededeeling gedaan van den zeer ongunstigen toe stand der gemeente-financiën. Over het dienstjaar 1932 is er een tekort van pl.m. 53,000. dat nog uit de reserve kon wor den geput, doch wanneer men voor 1934 de belastingen tot het uiterste opvoert, zai men nog een beroep moeten aoen op het rijk om een bijdrage van 15 20 dui zend gulden. De toestand van de gemeen te-financiën is in de meeste tuinbouw- dorpen hopeloos slechts; een der uitzon deringen is nog de gemeente Obdam, waar de rekening over het afgeioopen jaar een batig slot van ruim tien mille aanwijst. ARME KLEINE. Gistermiddag is te Nijkerk het drie jarige meisje D. van Essen, te Nijkerk, toen zij rond een reclamewagen liep, door een passeerende vrachtauto over reden en op slag gedood. DE AUTOBANDIET GEVANGEN! De autobestuurder, die het ongeluk voor het raadhuis te Bussum heeft ver oorzaakt en is doorgereden zonder naar zijn slachtoffer om te zien, is op aanwij zing van een voorbijganger, die den auto heeft herkend, opgespoord. Zijn naam is H., wonende te Loosdrecht. De auto is in beslag genomen. DE VALSCHE RIJKSDAALDERS De motorhersteller te Aarlanderveen, die Woensdag gearresteerd werd als verdacht van medeplichtigheid bij' de vervaardiging van valsche rijksdaalders, is te 's-Graven- hage in het Huis van Bewaring opgesloten. HET FRIESCH IN DE RECHTZAAL. De minister van justitie heeft de vragen beantwoord. De minister van Justitie, mr. J. R. H. van Schaik, heeft thans beantwoord de schrifte lijke vragen van den heer S. van Houten, lid van de Tweede Kamer, over het gebruik van de Friesche taal bij de behandeling van rechtszaken in Friesland. De minister bevestigt, dat de politierech ter, mr. Meihuizen te Leeuwarden op 10 Juni een Frieschen student uit Utrecht, die wei gerde anders dan*in de Friesche taal te spre ken, onverhoord uit de rechtzaal heeft doen verwijderen en toen hij „Fryslan oerein! riep, voor den duur der behandeling van de ze zaak in een cel heeft doen opsluiten. De minister is niet van meening, dat zelfs als mén aanneemt, dat het uitlokken van een beslissing oveT de vraag, of het gebruik der Friesche taal in de rechtzalen in Friesland al dan niet geoorloofd is, op te demonstratieve wijze door den student P. geschiedde, hier toch niet van ordeverstoring sprake was en de politierechter de objectieve sfeer van het recht verstoorde, en zich zelf schuldig maakte aan een voor het Friesche vol kwetsende demonstratie tegen het Friesch in de recht zaal, door de behandeling dezen verdachte aangedaan. Zonder eenigen twijfel was er hier sprake van ordeverstoring, daar de verdachte, nadat hem medegedeeld was. dat hij de Nederland, sche taal meest gebruiken aangenomen mocht worden, dat hij daartoe zeer wel in staat was is doorgegaan met in het Friesch te spreken, zelfs nadat hem door den politierechter herhaaldelijk het zwijgen opgelegd was, terwijl hij een en ander uit de geheele houding van den verdachte bleek, dat deze er op uit was in de rechtszaal evn demonstratie voor het Friesche taaleigen te houden. De politierechter heeft dit te recht ontoelaatbaar geoordeeld. De behandeling van den verdachte is niet alleen van de zijde van den politierechter geen demonstratie geweest, maar een een voudige daad van gezagshandhaving tegen over een demonstrant. Het is bij de rechtbank te Leeuwarden en ook bij den in de vragen bedoelden politie rechter gebruikelijk aan personen, die zich minder gemakkelijk in het Nederlandsch uit drukken. toe te staan Friesch te spreken Een wetswijziging die den Friezen het recht geeft in de rechtszalen van Friesland hun eigen taal te gebruiken, acht de minister overbodig en onwenschelijk Overbodig, om dat wanneer noodig, aan de justitiabelen gelegenheid wordt gegeven zich in het Friesch uit te drukken, onwenochelijk omdat aan het gebruik van taalvormen, die van het officieele Nederlandsch afwijken, steeds het bezwaar verbonden is. dat zij, zulks doen, ioor anderen wellicht niet verstaan worden MIST OP DE WESTERSCHELDE. Een aanvaring tusschen een Fin- sche en een Duilsche boot. Gisternacht is op de Westerschelde ter hoogte van de Zeeuwsch-Vlaamsche kust, waarschijn ijl k tengevolge van den op de Schelde hangenden dichten mist, het Fin- sche ss. „Maria" in aanvaring gekomen met het Duitsche s.s. „Westsee", die na de aan varing op een zandplaat vastraakten. Het laatstgenoemde schip is echter spoedig vrij gekomen, doch de „Maria" zat vast op oe steengloeiïng bij Walsoorden aan de Zeeuwsch-Vlaamsche kust. De sleepbooten Simson, Max, Baltic, Goliath en Theems van de Union de Remorquage et de Sauvetage te Antwerpen verleenden assistentie. De „Westsee" weer vlot. Het Duitsche stoomschip „Westsee", groot 7000 ton is in den afgeioopen nacht om 2 uur nabij Borselen aan den grond geloopen. Het schip kawm op eigen kracht weer vlot. Bij het passeeren van het Grieksche stoom schip „Mari" is de „Westsee" opnieuw aan den grond geraakt nabij Walsoordenin aan varing is het schip dus niet geweest. Gister middag te half twee is het aan de sleepboo ten „Goliath", „Marx", „Theems", „Sam- son" en „Baltic" gelukt het schip in diep water te krijgen, waarna het zijn reis naar Antwerpen zal voortzetten. Daar ter plaatse zal onderzocht worden of het schip bodem- schade heeft opgeloopen. VERZOEK OM WIJZIGING DER WINKELSLUITINGSWET. Hernieuwde aandrang van den r.k. Middenstandsbond- De Ned. r.k. Middenstandsbond heeft nog maals aan den minister van economische za ken een schrijven gezonden, waarin onder den drang der economische noodzakelijkheid, voor de branches der banketbakkerij, der slij terij en voor de sigarenwinkeliers eenige (ruimere) verkoopgelegenheid op Zondag gevraagd wordt. De bond is ervan over tuigd, dat langer uitblijven van wetswijzi ging in dezen zin voor tallooze bedrijven in de genoemde branches de meest ernstige ge volgen met zich zal sleepen. MERKWAARDIG ONGELUK. Eenige dagen geleden viel onder Oegst- gees't van een vrachtwagen met steenen een steen precies op een der gummibanden van het voertuig en werd daardoor over een af stand van een tiental meters weggeslingerd. Een juist passeerende 54-jarige woonwagen bewoner werd door den steen aan het hoofd getroffen. De man zakte in elkaar en Is gis ternacht, zonder tot bewustzijn te zijn geko men in het academisch ziekenhuis te Leiden overleden. BOTERACCIJNS BLIJFT EEN GULDEN. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 5 tot en met 12 Augustus de prijs van het crisis-botermerk op 1 per K.ó. en die voor de vervoervergunning van buitenlandsche boter op 1.10 per K.G. is vastgesteld. FAILLISSEMENTEN. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Juli bij de ge zamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 139 crediteurenlijsten met een totaal passief van 2.155.141.33, waarvan preferent 416.221.76. Sedert 1 Januari 19T3 werden in totaal gedeponeerd 1502 crediteurenlijsten met een passief van f 41.024.093.84, waarvan pre ferent 6.823.942.14. Veertig varkens omgekomen Gistermorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer G. van Helvoirt te Berlicum. Van den inboedel kon niets wor den gered. Veertig varkens kwamen in de vlammen om. De boerenwoning, een schuur en eenige hooimijten werden vernield. Landbouwschuur met een aantal varkens verbrand. Te Moriaanshoofd op Schouwen is een landbouwschuur afgebrand, waarin drie groote drachtige varkens en twintig bigger. zijn omgekomen. De aanpalende woning bleef gespaard. De opstal was verzekerd, niet de inhoud. Oorzaak van den brand on bekend. In een houtzagerij. Te Zaandam is gisteravond door onbeken de oorzaak waarschijnlijk broeiing brand ontstaan in de houtmeelfabriek van de Stoomhoutzagerij de Tijdgeest van de firma van Wessem en Co., staande in het West- zijderveld tegenover het spoorwegstation. Met de drijvende motorspuit, die het vuur met 2 stralen bestreed, slaagde men er in den brand te beperken tot een geheel met zaagsel gevulde steenen loods met ijzeren dak. Een hoeveelheid van 100 ton zaagsel ging verloren. De totale schade wordt ge schat op 5000. Motorrijder gewond, zijn vrouw gedood. Op den weg naar Lommei (B.) is de heer A. Koch uit Eindhoven met zijn motorfiets in botsing gekomen met een wielrijder. De echtgenoote van den heer Koch werd bij de valpartij, die daarvan het gevolg was, van de duozitting geslingerd en bleek op slag gedood. De motorrijder kreeg eenige niet zware hoofdwonden. Het lijk van de verongelukte is voor het gerechtelijk onderzoek in beslag genomen. Na voorloopig verbonden te zijn is de heer Koch per auto naar zijn woning te Eind hoven vervoerd. Tegen een auto aangereden en ge dood. Donderdag is een 46-jarige ongehuwde arbeider, E. de Vries te Barneveld, tegen een passeerende melkauto aangereden, waardoor hij oogenblikkelijk werd gedood. Fietsrijder over een auto geslingerd. Donderdag reden twee wielrijders uit Kampen over den grintweg Heino-Zuthem. Bij het station Laag-Zuthem werd de heer Roons uit Kampen aangereden door een auto uit Epe. De fietsrijder werd over den auto geslingerd en overreden. Hij is naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overge bracht. DE „LUTINE". De motor met pers- en zuiginrichting is gister begonnen te pompen. Een groote straal water kwam boven uit den bergingstoren van de „Lutine", waardoor de kegel naar be neden zakt. ge- CONGRES VAN HET N. O. G. De te Utrecht gehouden vergadering van het N. O. G. vereenigde zich met het voorstel van de afdeeling Utrecht, waarin het hoofd bestuur verzocht wordt, bij de regeering aan drang uit te oefenen, dat het KB. van April 1929, geldende voor vast-aangestelde onder wijzers, die lijden aan open tuberculose, ook van toepassing zal zijn voor hen, die ver pleegd worden in een inrichting voor gees teszieken. Vervolgens werd een motie aange nomen betreffende een circulaire, door den minister van onderwijs verzonden over ophef fing van openbare scholen, aangezien men deze circulaire als een aanval op het open baar onderwijs beschouwde en zij dan ook reeds nu met alle 1 acht bestreden dient te worden. Daarna kwam de kwestie der gehuwde on derwijzeressen ter sprake, waarbij het hoofd bestuur werd gemachtigd, zich tot de regee ring te wenden inzake de afvloeiing van leer krachten volgens een systeem, door hot hoofdbestuur op het voorstel van de afdee ling Haarlem gepreadviseerd en waarbij men zkh beperkte a. tot hen, die het zelf wen schen, b. tot hen, die in aanmerking komen voor vol pensioen. Tenslotte nam de vergadering aan een voorstel van de afdeeling Wormerveer, waar- In aangedrongen wordt de mogelijkheid te vpenen voor vroeger penrionneering. ALS EEN COMMUNIST UIT DE GEVANGENIS KOMT. Het communistische Rotterdamsche meenteraadslid W. H. Reuderink heeft zich eenige maanden geleden schuldig gemaakt aan opruiing door in de Warmoezierstraat het verzamelde volk toe te spreken en de men- schen aan te manen naar hem te blijven luisteren, toen een 'agent van politie het bevel gegeven had tot doorloopen. De heer Reude rink is daarvoor wegens opruiing door den politierechter veroordeeld tot vijf dagen hech tenis, welk vonnis het Haagsche gerechtshof heeft bevestigd. Dezer dagen heeft de heer Reuderink zijn straf ondergaan en gistermorgen om half elf was zijn straftijd om, De heer Reuderink had zijn volgelingen verzocht niet naar het ge rechtsgebouw te komen en het de politie niet lastig te maken, als hij zou worden vrijgela ten. Doch deze hebben daaraan geen gevolg gegeven, zoodat, toen de heer Reuderink het Huis van Bwaring verliet, hij op den Noord singel een honderdtal communisten vond, die zich dadelijk bij hem aansloten, en herhaal delijk klonk uit de groep „Rood Front". De politie heeft daarop met behulp van gummi stokken de demonstranten op den hoek van den Noordsingel er, Zomerhofstraat ver spreid, maar deze kwamen door de zijstraten weer achter Reuderink aan en bij het Hof plein was hij nog vergezeld door 40 aanhan gers. Op den Coolsingel nabij de Aert van Nesstraat heeft de po'itie nog even moeten ingrijpen. ETEN VAN BEDORVEN VOEDSEL Een bejaarde man eraan over leden. Vermoedelijk tengevolge van het ge bruik van door de warmte bedorven voedsel, is het bejaarde echtpaar H Diepenbroek te Barneveld ernstig onge steld geworden. eD 56"-jarige man is dientengevolge Donderdag overleden, zijn vrouw is herstellende WAARSCHUWING. Voor ondeugdelijke geneeskundige behandeling in Noord-Holland. De geneesheer-directeur van het Wilhel- mina-gasthuis te Amsterdam verzoekt de aandacht er op te vestigen, dat blijkens bij hem ingekomen klachten uit Noord-Holland eenige oplichters, zich uitgevende voor ver pleegster van het Wilhelmina-gasthuis, bij het publiek buikbanden trachten te plaatsen De verkoop geschiedt bij vooruitbetaling van een zeker bedrag, waarna de aflevering dan plaats vindt onder rembours van het restant. De kwaliteit blijkt dan minder te zijn dan het monster. Deze personen zijn niet in dienst van het Wilhelminagasthuis. Men zij dus gewaar schuwd Bestuurder onwel geworden Tengevolge van het plotseling onwel wor den van den bestuurder reed op den Rijks weg tusschen Venlo en Tegelen een perso nenauto met 4 inzittenden met groote vaart tegen een boom en kwam over een sloot heen op een weiland terecht. Twee der inzittenden, dt heeren E. van Oudekerken en G. van Buren uit Hilversum, kwamen met den schrik vrij. Hun echtgenooten moesten wegens op geloopen verwondingen naar het ziekenhuis te Tegelen worden overgebracht. Mevr. van O had een hersenschudding opgeloopen. De verwondingen van mevr. B. waren van min der ernstigén aard. De auto werd zwaar be schadigd. I POOL TOT TWEE JAAR VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de een Pool wegens diefstal tot een gevan genisstraf van twee jaar. De man had in het pension, waar hij woonde, den muntmeter gelicht en zich op deze wijze van ƒ13 meester gemaakt. Voorts had hij een zilveren horloge met ketting van den zoon des huizes weggenomen. In het pension had hij zich uitgegeven voor een vluchteling uit Duitschland. Bij zijn arrestatie bleek, dat hij in het be zit was van een valschen pas. Het O.M. had anderhalf jaar gevorderd. OPLICHTING. Een 32-jarige Amsterdammer heeft giste ren voor de vacantiekamer der rechtbank te recht gestaan, verdacht van oplichting. De man had van een verzekering 2300 ontvangen als vergoeding voor geleden be drijfsschade. Een machine, die hij voor zijn bedrijf gebruikte, had door het lek worden van een waterleidingsbuis, schade geleden. De man deed hiervan op 29 September 1931 aangifte; later bleek, dat de man zelf de buizen had vernield zoodat de waterscha de opzettelijke was toegebracht om de ver zekeringssom machtig te worden. Voorts deed de man op 27 April van het vorige jaar aangifte bij de politie, dat in den nacht bij hem was ingebroken de uiet zou met een valschen sleutel zijn binnen- gestolen f 4500 uit Kn geldkistje wa3 m;?n ,voor het eerste feit werd ge- hif tÜfc H1 volledig, terwijl hij daar- 1 verklaarde, dat de inbraak door i ietVv gefingeerd. Beide bekentenissen candhaaide hn ter ooenbarfi. terechtzitting Door een gunstige expertise zou dan een winnaars van den Nobelprijs. Seattle wii vervolging wegens oplichting van de verzeke- vandaag (N.Y.-tijd) op een hoogte van I veer 15000 voet blijven om daarna rfL J?g<s zonnestralen verkregen expansie van H °r terstofgassen te benutten voor ziin r Wa' hoogtevlucht. Tijdens zijn tocht zal hiV^" hermetisch afgesloten gondel op d« hoogten kunstmatige zuurstof inademen Seattle hoopte een hoogte te kunnen u ken van 55000 voet, waar een koude he<5S& van 48 tot 50 graden Celsius. neerscht aptain Seattle heeft bekend gemaakt a hij in verband met de gunstige weersomstan digheden te middernacht met den k,h „Century of Progress" zal opstijgen 'I°a zijn stratosfeertocht. Zooals bekend zal ^2 geheel alleen opstijgen, terwijl de ondom 1 ming van den beganen grond af zal wot-hI' geleid door Dr. Jean Picard. Captain Seatlle heeft medegedeeld dat ïr niet voor 2 uur in den ochtend zal starten voor zijn vlucht naar de stratosfeer De berichten melden een gebied van hoown druk boven de staten Wisconsin-Iowa 111; nois en omgeving. Momenteel werd de ballon gevuld met chemisch gezuiverd waterstoi gas, waarvoor 750 stalen cylinders noodi» zijn. De doorsnede van den ballon bedraad 35 M. De wanden van den gondel die usa K.G. weegt, zijn slechts 3.5 m.M dik Seatlle, die voor zijn vertrek een goeden slaap genoot, was verleden jaar winnaar in den wedstrijd te Bazel om den Gordon Ben nett beker Hij is van meening, dat zijn vlucht niet gevaarlijker is dan een gewon. Gordon Benneft-vlucht. Natuurlijk loopt hij de kans dat de ballon in het water neerkomt, doch hij hoopt bin! nen een omtrek van 500 Mijl van Chicago te landen. De luchtdichte gondel van den sneeuwitten ballon heeft een diameter van 7 M. en bestaat uit een magnesiumlegeering Seattle is voornemens verscheidene uren in de stratosfeer te blijven en het dalen gedu rende dezen tijd te voorkomen door verschil lende instrumenten met parachuutjes naaf beneden te werpen. Een groote menschen menigte vertoefd in afwachting van de op stijging in de omgeving van het stadioi Scldiesfibeld. De Russische vlieger Jewdekimow heeft een onvrijwillig record gemaakt. In de buurt van Leningrad sprong hij van een hoogte van 6700 M. naar beneden. Het valscherm opende zich eerst na 108 seconden, op het oogenblik dat de vlieger zich nog slech's 480 M. van den grond bevond. De zweefvlieger Kurt Schmidt, die Don derdagmorgen te 7.23 uur gestart was met de bedoeling het wereldrecord zweefvliegen te breken is hierin glansrijk geslaagd Na meer dan 37 uren in de lucht te i\jr geweest is hij gisteravond ongeveer 8 uur vlot ge land. Het wereldrecord is thans met bijna 15 uren gebroken. De prestatie is te meer merkwaardig daar het gedurende den nacht geregend heeit en in de ochtenduren zelfs vrij sterk. De machine vloog de laatste uren op 200 en 300 M. hoogte. De machine van de Deruloft, die naar Berlijn vloog en het vliegveld Korschenruh waarboven Schmidt voortdurend heeft gevlogen pas seerde, maakte een eereronde boven het zwe vende toestel. ringsmaatschappij worden voorkomen De gefingeerde inbraak, waarbij 4oOO zou zijn gestolen, werd door verd. ook aan gegeven om een schadeloosstelling van een verzekering te krijgen. De officier van justitie, mr. Bosch, achtte de oplichting en het doen van een valscne aangifte bewezen. De zaak is door verd zorgvuldig voorbereid, en op geraffineerde wijze heeft hij de verzekering opgelicht, bpr. vorderde één jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. C. van Rij, pleitte cle mentie, er aan herinnerd, dat verd. reeds 1500 heeft terugbetaald aan de verzeke ring- De rechtbank zal 15 Augustus uitspraak doen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 4 Aug. 1933. Mondelinge uitspraken; Overtreding der motor- en rijwielwet; P. H. te Alkmaar 3 boete of 1 week tucht school, F. K. v. H. te Amsterdam, H. v. B. te Amsterdam en P. H. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, J. L. te Hei- loo, K. F. te Warmenhuizen en A. L. te Ber gen, ieder 10 boete of 10 dagen hechte nis, E. v. A. te Oudorp, vrijspraak; C. J. V. te Uitgeest 2 boete of 2 dagen hechtenis; G. T. \V. te Rijperkerk en A. B. A. K. te Alk maar ieder 1 boete of 1 dag hechtenis; R K. en V. H. te Zuidscharwoude, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis en 3 of 3 dagen hechtenis; J. W. v. H. te Alkmaar 5 boete of 5 dagen hechtenis; C. H. te Uitgeest 5 boete of 5 dagen hechtenis; P. D. en G. H. te IJmuiden, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis; D. S. te Alkmaar, J. S. te Alkmaar, F. d. V. te Alkmaar, B. B. te Heiloo en A. D. d. R., ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; K. J. te Z.- en N.-Schermer, C. I. te Alkmaar, K. Z. te Egmond aan Zee, W. D. Azn. te Eg- mond aan Zee en M. K. te Egmond aan Zee, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenisI. W. K. te Den Helder en F. F. B. te IJmuiden, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, C. C. te Alkmaar en C. H. te Wor merveer, ieder 8 boete of 8 dagen hechte nis K. M. R. te Diemen 30 boete of 30 da gen hechtenis; A. M. te Broek op Langendijk 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding algemeene politieverordenin- ;en: K. S. te Alkmaar, F. G. N. te Alkmaar, R. te Utrecht, P. v. d. K. te Oosterhout, F. B. te Alkmaar, N. P. S., zwervende en L. K. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. v. D. te Velsen 10 boete of 10 dagen hechtenis; G. B. te Flaarlem, A. R. te Alkmaar, G. B. te Haarlem en C. de J. te St. Pancras, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis; J. D. te Alkmaar 1 boete of 1 dag hechtenis; A. v. H. te St. Pancras 1.50 boe te of 2 dagen hechtenis. Overtreding der kieswet: W. C. S., A. S., N. F. S., J. H. B., P. B„ G. J. S„ H. M., A. de J., J. H., D. B. en A. B., allen te Bergen, ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding der jachtwet: J. D. Jzn. te Egmond aan Zee 12 boete of 12 dagen hechtenis; P. G. Pzn. en J. G. Lzn. te Eg mond aan Zee, ieder 15 of 15 dagen hech tenis. Overtreding der vogelwet: F. G. en H. V. te Egmond aan Zee, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding der arbeidswet; G. de N. te Castricum 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding der visscherijwetA. de S. te Amsterdam 4 boete of 4 dagen hechtenis; J. P. v. G. te Amsterdam 4 boete of 4 da jen hechtenis en 20 boete of 20 dagen ïechtenis. Overtreding art. 435 wetb. van strafrecht G. F. v. V. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis en 15 boete of 15 dagen hechte nis; R. R., zwervende, 3 boete of 3 dagen hechtenis en 15 boete of 15 dagen hechte nis. Overtreding art. 453 wetb. van strafrecht (openbare dronkenschap): A. G. te Alkmaar, j. D. te Amsterdam en P. J. O. te Alkmaar, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis; A. de B. te Rotterdam 6 boete of 6 dagen hechte nis; K. S. te Alkmaar 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding art. 459 wetb. van strafrecht W. S. te Bergen 3 boete of 3 dagen hech tenis. De Rijstvogel (uitreis) is te Bandoeng aan gekomen. De kwartel (thuisreis) is te Calcut- ta aangekomen. Naar uit Shoal Harbour wordt gemeld, heeft Balbo formeel verklaard, dat hij zijn' voornemen, naar Valencia te vliegen, in ver band met den voortdurenden dichten mist boven Ierland definitief heeft opgegeven! Balbo zal over de Azoren naar Lissabon vliegen. De hulpschepen hebben reeds een desbetreffende aanwijzing gekregen. De start is te verwachten vóór 10 Aug. John Grierson, die voornemens is een oceaanvlucht te maken over de Noordelijke route, wacht te Londen nog steeds af of de weersomstandigheden zich zullen verbeteren. Inzake de a.s. stratosfeertocht van capitein- luitenant Seattle, worden nog de volgende bijzonderheden medegedeeld. De inhoud van zijn ballon „Century of Progress" is 600 000 kubieke voeten, d.w.z. 100.000 kub. voet meer dan die van Piccard. De ballon is 15 verdiepingen hoog en bestaat uit ongeveer 1/5 H.A. gegummeerde zijde. Aan het onder deel van den gondel zijn twee afzonderlijke apparaten bevestigd voor onderzoek van de kosmische straling, het eene van den profes sor Millikan, die verschillende stralings theorieën vardedinen. Beide neleerden .iïip I De Russische vlieger Jewdekimow hecfl een onvrijwillig record gemaakt. In de buurt van Leningrad sprong hij van een hoogte van 6700 m. naar beneden. Het valscherm opende zich eerst na 108 seconden, op het oogenblik dat de vlieger zich nog slechts 480 M. van den grond bevond.I NOG MEER INTERNEERINGEN? De Java Bode meldt, dat alle hoofden van gewestelijk bestuur in Ned-Indié telegrafiscn zijn uitgenoodigd om opgave te doen vao personen die in aanmerking komen voor m terneering. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Behandeling uitgeste De Java Bode verneemt, dat de behan ling van de zaken der muiterij aan boord v de Zeven Provinciën zal worden vertraag als gevolg van verschillende omstandigneo o.a. de opname van een belangrijken f° getuige (de le officier) in het gesticht geesteskranken te Porong. MAATREGELEN VOOR RUST EN ORDE. Meer verboden vereenigidg Aneta meldt aan het Hbld., zijn sotftgj lijke beperkende bepalingen, als al ree aanzien van de P. I. en de P-N-L ziju kondigd thans ook toepasselijk ver® ,„jone- de P.S.I.I. (Partai Sarekat Islam Indo sia) ter Sumatra's Westkust en op panoeli. imnfffl Het lidmaatschap van deze vereen g v£f. is voor ambtenaren in geheel Ned.-in boden verklaard BROEK OP LANGENDIJK (Ju'1) Geboren: Christina Dorothea p G. v. d. Pol en G. Slot. Gerard x- Biesboer en J. C. Eelman. val Overleden: Dirk de Boer, M. Beeldman, 58 j. Elizabeth, d j|_ der en D. Tiel, 1 m„ overl. te Alkmaar- SINT PANCRAS (JuH) Geboren: Pieter z. v. P- N Jonker. - Guusje d. ïtKl. .Wa2^- Strilhi*.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10