m~ Opefilucht-Dancing TAnm PLYMOUTH helTUINDERSBEDRIJF PLYMOUTH 1990.- Stedel. Muziektuin, Alkmaar. ZONDAG 6 AUG. van 8-11 uur. Het nieuwe succes v. d. tuin. Dordrechtsche Courant, Openbare Verkooping een woon- en winkelhuis Openbare Verkooping De Villa „PRIMULA" DE ZEGETOCHT Openbare Verkooping jfilmmeuws 3.aoneei O-IEJOIFEIIN'ID IS, niet DORDRECHT. Notaris LUYCKX VAN IN CIJFERS W. TASCHE, Kermemerstraatweg 179. Tel. 792. Vrij entrée. op twéé dansvloeren. Vrij entrée. Geen toegang voor personen beneden 18 jaar. Bij dezen maken wij het publiek bekend, dat onze zaak op 7, 8 en 9 AUGUSTUS JAN BRAUNECK Zn. Groot Mech. Schoenreparatiebedrijf Ridderstraat 9, naast V. D. Warenpaleis. 1fi bet®* HUIS, SCHUREN en BOUWLAND in het openbaar verkoopen: te Bergen, volledigen inboedel. te HUISWAARD, Chrysler biedt U thans 'n Plymouth met gepatent. Zwevende Kracht, Freewheeling/ alle versnellingen geruischloos, kokerkruisbalk chassis, stalen carrosserie, etc. voor prijzen, die nog nimmer zóó laag waren. 6 cyl. Sedan de Luxe 2 deuren f 2375.- 6 cyl. Sedan de Luxe 4 deuren f 2525.- AGENT: De directie behoudt zich het recht voor, ongewenschte bezoekers zonder opgaaf van reden te weigeren. tP tfr .aw F tbr. T. A. POOL N.V„ Hoorn. Zij, die wenschen te adverteeren te Dordrecht en in de omstreken, vinden voor hunne advertentiën de grootst mogelijke publiciteit in de Uitgevers de Dordrechtsche Druk kerij- en Uitgevers-Maatschappij. te LIMMEN. Mr. J. W. "van der Heide, nota ris te Alkmaar, is voornemens op DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1933 des avonds 7 uur in het Café „Centrum" van den heer A. C. de Graaf te Limmen in het openbaar te verkoopen een te Limmen aan den Uitgeester- weg, groot 46.40 Aren. Bewoond door den eigenaar C. Kluft Hz. te DE RIJP, zal op WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1933, des avonds 7 uur, in het café „Het Grafter Wapen" te Gr aft, in 1 zitting, ingericht tet bakkerij, met Schuur, Erf en Overerf te Graft, samen groot 3.01 A., eigendom van den heer G. J. VAN ZIJL te Graft. Aanvaarding bij de betaling. op WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1933 bij opbod en WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1933 bg afslag, telkens des v.m. om 10 nur in de Rustende Jager, ten overstaan van Notaris VAN RIET, van: met ERF aan de Pier Panderstraat 9, hoek Boulevard te BERGEN AAN ZEE, groot 2.66 Aren, met den De villa heeft uitzicht op zee, is voorzien van waterleiding en electr. licht en bevat: beneden 2 groote en 2 kleine kamers, keuken, kelder, W.C. Boven4 slaapkamers, W.C. en zolder. Het perceel, dat thans in eigen gebruik is, is te aanvaarden bij de betaling. Te bezichtigen Dinsdag en Don derdag van 2—4 uur. I te ALKMAAR in het Café „Cen tral", op ZATERDAG 26 AUGUS TUS 1933 des middags 12 uur ten overstaan van: P. J. C. VAN TOORNENBURGH, notaris te Alkmaar, van gemeente Koedijk, bestaande in goed onderhouden Burgerwoon- huis, bloembollenschuur, twee andere schuren of bergplaatsen en grooten zeer vruchtbaren tuin, kadaster Sectie B. No. 394, groot 92 Aren. Eigendom van den heer T. van der Velde te Huiswaard. Aanvaarding van het woon huis met schuren 15 October 1933, de tuin dadelijk na beta ling. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. Het Financieel Weekblad v. d. Fond senhandel schrijft d.d. 30 Juni „Van de drie meest verspreide wa- gen merken in de goedkoope prijs klasse heeft de PI y m o u t h in de eerste 5 maanden haar verkoop cijfer van de correspondeerende periode van 1932 met 55 procent overtroffen. Uitbreidingen van de fabriek zijn ter hand genomen. Importeur voor geheel Nederland ANDRÉ J. H. CEURVORST, AMSTERDAM STANDARD SEDAN Iets eenvoudiger, doch eveneens door en door een Chrysler Product. 6 cyl. 4 deuren f 2290.- 6 cyl. 2 deuren DE GEMASKERDE ROOVER. Tom Mix in het A. B. T. De gemaskerde roover is Tom Mix, maar hij rooft niet uit zucht, naar geld of goed, doch om misdaden op te sporen en nieuwe te verhinderen. In deze film is hij de man, die alléén strijdt tegen een beele bende, die samenspant om een meisje haar veehouderij afhandig te maken, nadat eerst haar vader die de ranch niet wou verkoopen, vermoord werd, van welken moord men Tom Lawson (Tom Mix) verdenkt. Hoofd van de bende is de opzichter van de boerderij, een vertrouwensman dus, en het Ikost Tom veel moeite alvorens hij zekerheid heeft van diens bedoelingen. Onversaagd volgt hij zijn spoor en hij schroomt zeer snelle achtervolging op zijn edel paard, noch vecht- of schietpartijen. In de bosschen en valleien, die aan ons oog voorbijtrekken fin de dolle rennen, weergalmen de kreten der vechtenden en klinken de echo's der_ Ontelbare schoten, gelost door de mannen," wier vingers voortdurend grijpen naar de vuurwapenen, waarmede zij evengoed ver trouwd zijn als wij met een potlood of vul- ipen. Ten slotte moeten de misdadigers, die ^diefstal op diefstal laten volgen om de beele bezitting in handen te krijgen, 't afleggen te gen den verdediger van de zwakken en be dreigden en aan het eind der film ziet Tom ÜLawson zijn strijd met het grootste succes bekroond, als hij Mary in zijn armen houdt ma zijn verdediging van haar en haars broeders goederen. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. In twee journalen wordt een aanschuwelijk beeld gegeven van tal van gebeurtenissen, die in de laatste maanden de aandacht vroegen en dan komen daar nog bij twee amusante teekenfilms en een komische twee-achter: „Een rustig avondje waarin men het tegendeel daarvan te aanschouwen en te hooren krijgt. DE KONING DER WILDERNIS. Een film van zeldzame spanning en sensatie. Victoria Theater. De Paramount heeft een bijzonder boeien de en sensationeele film uitgebracht: De Koning der Wildernis, die reeds bij de eerste vertooning alhier gisteravond in het Victoria Theater groote belangstelling trok. De hoofdfiguur is Kaspa, de leeuwenman. Kaspa was als driejarig kind met zijn ouders de wildernis ingetrokken. Een tragisch onge luk overkwam de ouders. Kaspa bleef alleen achter en groeide op tusschen de leeuwen Als jongeling wordt hij gevangen door En- gelschen, die in Kaspa met zijn leeuwen een prachtige circusattractie zien. In de haven van bestemming aangekomen opent de douane de kooi van Kaspa. Deze ontsnapt, springt over boord en zwemt naar land. Ach tervolgd zoekt hij een schuilplaats in een huis, waar de twee zusters Rogers vreemd opkijken van de zonderlinge verschijning Ann weet hem te kalmeeren en spoedig luistert hij geheel naar haar. Beide reizen met het circus mee en binnen een jaar is Ann er in geslaagd Kaspa tot een beschaafd mensch op te kweeken. Een poos later ver- jaten Ann en Kaspa het circus, maar als er |,anj>lotselin£ een geweldige brand uitbreekt in het circus, snelt Kaspa zijn leeuwen te hulp. Eenige maanden later vindt men Ann en Kaspa in Afrika terug, waar hij zijn leeu wen heeft gebracht, die nu weer op de plaats zijn waar ze behooren. En ook Ann en Kas pa zijn er heel gelukkig. Tal van prachtige opnamen verdienen de aandacht: uit de wildernis, gevecht van leeuw en buffel, cricusbrand enz. Inderdaad het toppunt van sensatie. Voor de hoofdfiguur had de Paramount geen beter persoon kunnen vinden, dan Bus ter Crabbe, de geweldige Olympische zwem- kampioen, die bovendien heel natuurlijk spel leverde. Francis Dee zeer goed als Ann en Nydia Westman kostelijk als haar zuster De leeuwen zijn prachtige acteurs. Een bij zondere film. Het voorprogramma bracht Paramount Journaal en Hollandsch Nieuws. Verder een nieuwe Betty Boop en een klucht, waarom uitbundig is gelachen. Bing Crossby, de zanger, trad in deze klucht met veel succes op. BRANDEND GEHEIM. Een prettige speelfilm in de Harmonie. Stel je voor: mevrouw logeert eenige weken met haar zoontje van 13 jaar in een hotel, terwijl meneer zelf thuis blijft en dagelijks naar het kantoor wandelt. En datzelfde mevrouwtje komt in het stille naseizoen in aanraking met een gast, die al heel veel „veroveringen" achter den rug heelt, 't Is een coureur, een sportman, die precies weet, hoe hij handelen moet, om een vrouw te veroveren. Een tochtje met den renwagen levert genoeg sensatie op, terwijl een paar trucjes het overige doen. Alleen is het in dit geval wat lastig, dat het zoontje steeds in kD buurt van mama is. Wel probeert onze coureur, om den knaap te ver schalken, doch veel geluk heeft hij daarmee niet. Zoo meent hij eens, dat het jongetje gezellig op het kermisterrein speelt en komt op het critieke moment tot de ontdekking, dat hij bijna een rendez-vous zou hebben mee gemaakt. De knaap wordt achterdochtig. Hij voelt als j het ware, dat er iets gebeurt, wat niet correct is. En hij heelt het plan opgevat, om zijn moeder te beschermen. Tegelijkertijd koestert hij een grooten haat jegens den coureur. Het duurt niet lang, of de gelegenheid is gunstig, om handelend op te treden. De jongen ontdekt een rendez-vous van zijn moeder met den coureur en sluipt achter hen aan. De twee zullen een autotochtje maken, een nachttochtje. En terwijl mama haar mantel haalt, raakt zoon lief slaags met zijn vijand. Met een Engelschen sleutel wil hij hem te lijf, doch deze aanval mislukt. Dan tracht de jongen ,den wagen te vernielen, wat beter gelukt, zoódat de auto- tocht niet kan doorgaan. Na zijn daad vlucht de knaap en komt tenslotte bij zijn grootouders. Zijn moeder mist hem oogenblikkelijk en laat den geheelen omtrek afzoeken. Zeer gelukkig is ze, als er een telefoontje komt, dat de jongen bij haar ouders is. Dan reist zij onmiddellijk af en ontmoet bij haar ouders ook haar man. Deze eischt van den zoon een verklaring voor zijn vlucht, doch de jongen verraadt zijn moeder niet, zoodat het geheele hotel-intermezzo spoe dig vergeten kan worden. Het blijft slechts een geheim tusschen moeder en kind.... De kleine Edgar wordt gespeeld door Hans Joachim Schaufun en de knaap boeit wel heel buitengewoon. Een ras-artist, die in de toe komst nog wel meer van zich zal laten hooren. De twee andere hoofdrollen, de vrouw en de vriend, worden vertolkt door Hilde Wagner en Willi Forst. Twee namen, die voor een goede vertolking instaan. Het geheel is een film, die in stijgende lijn het publiek bezig houdt, dank zij vooral het gave spel van den jongsten acteur. Een uitgebreid voorprogramma levert o.a. een bloemencorso in een buitenlandsch stadje op. Wellicht zit er een idee in voor een nummer, om er mee in Bergen uit te komenl Verder een brokje van Balbo's vlucht en tenslotte een vroolijke tweeacter. Een varieerend en prettig programma dusl CINEMA AMER1CMN. Millionnair tegen wil en dank. Een film, waarin Dolly Haas en Curt Bois de hoofd rollen vertolken. Tenslotte is hot toch maar een tref, hoe je hospita je na verloop van tijd be handelt; in 't begin is alles koek en ei, maar na een tijdje zie je de keerzijde van de medaille. Curt Nickel, een arm juwelierbediendetje ondervond dit maar al te duidelijk en 't was dan ook alleen terwille van Dolly, de dochter des huizes, dat hij zijn kosthuis niet verliet. Merk waardig, hoe ongelukkig hij in alles is, totdatde kans van den dag komt. Baronesse von Hahnenkampf, de sta tige generaalsweduwe, zit in groote financieele moeilijkheden. Haar nichtje wil zich verloven, al is 't meer om de haar beloofde 100.000 mark dan wel om haar geliefde. Maar nu 't eenmaal zoo ver is, weet de baronesse geen raad, zij begint met het jonge echtpaar een imitatie-juweelenkistje te schenken en loopt ten einde raad met de haar zoo verknochte echte diamant naar den ju welier, waar onze Curt toevallig moet onderzoeken, of de steen wel echt is. Door een handigheidje van Curt is het net of hij per ongeluk dezen kostbaren steen inslikt, tot groote wanhoop van de baronesse, die niets anders weet te doen, dan den beroemden detective te roepen, dien ze belast met de zorg om Curt nimmer meer te verlaten, voor het geval hij de diamant weer eens uitspuwt. U ziet, met deze gegevens is het niet moeilijk, een film te maken, waarbij de lachsalvo's niet van de lucht zijn. Curt is te zwak om geopereerd te worden en wordt nu ten huize van de baronesse be handeld als millionair; hij wordt op zijn wenken bediend en de inmiddels weer ten tooneele verschenen Dolly zorgt er voor, dat hij niet een prooi wordt van de verschillende sluwe misdadigers, die Curt tot eiken prijs trachten V ont voeren. Op een grootsch bal gelukt het een bende echter toch, Curt in een groote trom te ontvoeren en nu ontstaat een wilde jacht. Alle mogelijke en onmoge lijke groote trommels, de eene keer van een dorpsharmonie, de andere keer van een gebeelonthoudersoptocht, worden, aangezien voor de „cel", waarin Curt zit en tenslotte rolt de trom nog onverwacht voor hun aller voeten. Dat zij beiden zonder het millionnairschap en dus zon der rijkdom, tóch nog gelukiger zijn, is de moraal van deze film. Uit het uitgebreide voorprogramma noemen we het Polygoonnieuws, een reisje door Noord-Italië en een paar een-actertjes. die te samen het program ma op vaardig® wiiz® oojjpJeteeren, CINEMA EN THEATER. Deze week vinden we in het Weekblad o.m. Hollywood's jongste star, „Hollywood op de fiets"; „Zóó woont Lilian Harvey in Hol lywood"; onder de vele portretten vindt men die van de violisten Jacques Thibaud, en Siegmund Bleier, mededeelingen over en af beefdingen van films; het liedje „Huismoe- derje" van Annie de HoogNooy en Henri C. van Praag, enz. OPENLUCHTTOONEEL TE CALLANTSOOG. Naar aanleiding van de op 13 Augustus a.s. te geven Openiuchtvoorstelling van de „Spelers van Stad en Lande" te Callantsoog bericht men ons net volgende: Het mag in dezen tijd van zoeken en ex perimenteeren op tooneelgebied als een goed teeken worden beschouwd, dat de aandacht weder gevallen is op het openluchttheater. Een van de beste propagandisten, en niet in het minst een van de beste executanten, die over groote ervaring beschikken, van open- luchttooneel is wel Anton Verheijen. In Oost- en West Indië, zelfs .in Zuid-Afrika, heeft deze eminente tooneelspeler met zijn krachtig gevormde groep openluchtopvoe ringen gegeven. Het is een internationaal verschijnsel, dat oude en bijna vergeten stuk ken weer opgevoerd worden. Menig middel- eeuwsch drama is in de laatste jaren opge voerd. Hoewel het aantal dramatische wer ken in onze eigen literatuur niet groot is. er zijn slechts vier abele spelen en een zestal korte kluchten bekend, leenen de meeste de zer stukken zich uitstekend voor een opvoe ring in de vrije natuur. Van de abele (fraaie, edele) spelen is „Lanseloet van De nemarkenook wel „Lanseloet ende Sande- rijn" genaamd, één van de besten. Lanseloet verplaatst ons in den tijd van "de romanti sche ridderpoëzie en de „hovesche minne". Het thema van hel stuk is er echter een van alle tijden. Na den proloog, waarmee alle abele spelen beginnen, treedt de hoofdper soon Lanseloet op. Hij bekent zijn liefde voor Sanderijn een kamer-vrouwe zijner hooggeboren moeder. De laatste zet Lanse loet er toe aan, het meisje te verleiden en haar daarna toe te voegen: „Ic hebbe uus genoegh". Hierdoor denkt de sluwe vrouw een huwelijk, dat niet met den stand van ridder Lanseloet overeenkomt, te voorkomen Haar toeleg gelukt. Overladen met schande vertrekt Sanderijn zelf echter overtuigd, dat God anders over haar oordeelt dan de men- schen. Zij vindt in „die ridder," een man van goede kwaiiteiten, het voorbeeld van een echten hoveschen edelman, die haar huwt en een gelukkge tijd breekt vooir haar aan. Lan seloet, die, achtergebleven, verteerd wordt door smart en berouw, zendt zijn dienaar Reinout om Sanderijn te zoeken. Inderdaad vindt deze haar; hij keert terug en vertelt dat zij gestorven is. Dan sterft Lanseloet Tot zoover de inhoud, welke uit acht ta- fereelen bestaat. Een korte epiloog, welke de moraal nog eens naar voren brengt, sluit het stuk af. De opvoering zal zoo veel mo gelijk in middeleeuwschen toon gehouden worden, dus geen oud stuk in „evening dress', zooals Herman Teirlinck Elckerlyc in Brussel speelde en zooals eenige opvoe ringen van „Hamlet" plaats gehad hebben. Trouwens bij het zoetvloeiende Middel-Ne- deriaudsch behooren de nnddeleeuwsche costumes. waaraan de uiterste zorg is be steed. Dit principe volgende, is het ook juist, dat Anton Verheijen na het abel spel de clute van „Nu Noch" doet volgen „Nu Noch" is een clownerie, die bestemd was om het volk te tres ken en bij hei Ntiddel- eeuwsche publiek zeer in den smaak moei zijn gevallen. In dit opzicht is de modem mensch echter niet beter of slechter, hoevdeti zijn er niet dol op komieke „smiters" van het witte doek. Nu Noch" is het eenvoudige verhaal van een pantoffelheld, die zijn vrouw durft te bedriegen De bezem voegt bij het slot alles letterlijk schoon. De hoofdrollen in Lanseloet van Dene marken" zijn in handen van Anton Verheij en, als „die ridder", en Tine Medema, als „Sanderijn". Uit de pers: Henr Borei m het VaderlandEr was in aller spel - door eenen geest beheerscht een toewijding, die aan alles te voelen was. Verheijen als ridder was nobel en van goe den bloede, mooi van statuur en gebaar, zijn Warande Huedei karakteristiek opgevat en volgehouden, zijn dictie uitstekend. Wat een wondere bekoring gaat er toch uit van dü Middeleeuwsche „Abele spel". Een bekoring waaronder wij ons eiken keer dat wij het zien vertoonen, opnieuw gevangen voelen. Sanderijn als edelvouwe aanschriidend over het mos: dat alleen was een gang naar Oosterbeek waard! De Javabode: (N.0-Indië): De stemming was vol van poëzie en romantisch en prach tig werden wij uit de onze weggevoerd naar een geïdealiseerde wereld van ridders en edel vrouwen. Het succes van Verheijen s „Lanseloef-vertooning hier in Bandoeng was minstens even groot als dat van zijn „Eikerlyc." De Standaard. Brussel: Zelden was spelende groep zoo homogeen, eindeloos applaus brak los en tot vier vijf maal ma werden de spelers teruggeroepen. De opvoering zal plaats hebben op duinterrein te Groote Keeten, ten NooflJ» van Callantsoog, in een bijna ongerepte®' tuur, een ideale plek voor openluchtspel» In verband met het bezoek uit de noor oostelijke provincie van ons land, is ijpf van aanvang op 3 uur namiddag zoodat iedereen weer op tijd naar huö haard kan terugkeeren. Tenslotte zij er op gewezen, dat net schelijk is tijdig bij het terrein aanwezig^ zijn. daar anders niet op tijd kan word60 gonnen. UITSLAG VEILING bij opbod gehouden op Dinsdag 1 j, 1933, ten overstaan van den notaris W. van der Heide te Alkmaar, van d< gende perceelen, alle gelegen in de g6® Alkmaar: I. Een huis en erf aan den Kool* tuin nr. 13, groot 1.54 Aren II. Een woon- en winkelhuis aan de Oudegracht nr. 2, groot 57 c.A. III. Een woon- en winkelhuis aan de Sint Annastraat nr. 29, groot 34# c.A. IV. Een huis met erf en tuin aa de Nieuwpoortslaan nr. 2, groot l- 473O Aren <ag 8 De afslag blijft bepaald op D1 „fV Aug. 1933 des avonds 7 uur 10uooii. aaJI Guiden Vlies" van den heer W. de Koorstraat te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8