Hlkmaarsche Courant. Wekelijksch Overzicht goimen) fJ/l en dertigste Jaargang. ZATERDAG 5 AUGUSTUS Brieven uit de Hoofdstad KOEDIJK. OUDKARSPEL. SCHERMERHORN, OUDE NIEDORP (Verlaat), SCHAGEN. HEERHUGOWAARD. NOORDSCHA R WOUDE. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. 2% No. 183 1933 Amsterdam in den zomer, Waar en hoe de Amsterdammer koelte vindt. Wordende wereldstad. Straperlo in de hoofdstad. Een bridge-kampioen over het eenige systeem om bij Straperlo te winnen. Amsterdam schept op dit oogenblik weer even adem na een week van smorende hitte, die over de stad lag. De helle zon deed de nieuwe huizen- en gebouwencomplexen in het Zuiden en het Westen tot hun volle recht komen. Deze nieuwe gedeelten van de stad zijn op zon, warmte en licht geïnspireerd en zij zijn in dit stralende zomerweer op hun mooist. De oude stad daarentegen komt tot haar volle glorie onder bedekte luchten; dan eerst krijgt zij zeventiend-eeuwsche schoonheid, zoo- als de grtfote meesters der schilderschool deze voor ons hebben vastgelegd. Oud-Amsterdam in de laaiende zomerhitte toont te veel van haar bouwvalligheid, laat te demonstratief haar afgeschilverde binten en spanten zien en je grachtjes en grachten van het stedenhart geuren dan iets te indringend om de mooie lichtvalling in' de waterpartijen volledig te waardeeren. De breede grachten, de Stadhouders- en Nassaukaden en de Amstel vedragen beter de zin en de hitte. Deze zijn dan ook veel ruimer dan de typische, oude gedeelten. Het zwaar- getroste bladergroen hangt breed-uit over het water en slaat een donkere schaduw op het watervlak, over de spiegelbeelden der statige huizen. Hier en daar plekt een met helle verfklodders bevlekt schip in het rimpellooze water. In dezen tijd zijn die grachten op haar mooist tegen het uur van zonsondergang, wanneer de zon laag over de huizen de toppen der boomen met haar glans besproeit, waar door de bovenkant der boomenreeksen zich lichtgroen verheft boven den diepgroenen, lageren bladertooi, waaronder reeds de sche mering over water en kademuren rondwaart. De Amsterdammer, die over een motorisch vervoermiddel beschikt, vlucht naar Zand- voort, naar de badplaatsen en nieuwe strand baden in de provincie, waar menig Amster dammer met een huurauto een bedrijf, dat zich bijzonder snel ontwikkeld heeft den deftigen heer met eigen wagen speelt. De minder-gelukkigen, doch die zich niettemin veel gelukkiger gevoelen misschien, die het zonder den karos der betere standen moet stellen, gaan naar den Amstel of het IJ, Zee burg, de Nieuwe Meer of het Vondelpark, verpoozen zich in de openbare zwembaden of vlijen zich neer op het terras van een café. De havenbootjes maken goede zaken; zij hakkepoffen over het breede IJ, waar tal van opgelegde monumentale schepen met afgedekte stoompijpen wonderwel het perspectief stof- feeren. Naar IJmuiden, Zaandam, de Zuider zee op, met Marken of Harderwijk als eind doel, dragen de salonbooten de naar frissche lucht snakkende stedelingen de blauwe verte in. De schouwburgen en bioscopen zijn in de hitte woestenijen van verlatenheid. Het groote tooneel heeft vacantie; de revues en de clowns zijn aan bod. De Fratelini's, die deze week hun tenten in Caréé opsloegen, doen door hun grollen en grappen de onaangenaam heden van de warmte een oogenblik vergeten in een tuimelenden lach. De girls in de revues springen en dansen alsof het hartje winter is, terwijl toch de hitte gevaarlijk kan zijn: want is niet een der brandweermannen, die zich uit hoofde van hun beroep achter het tooneel op houden, flauw gevallen vanwege de smoorhitte in de zaal? Men zou zeggen, dat hij voor heeter vuren te staan had. Of zou het dan toch waar zijn, dat een revuegirl erger is dan een uit slaande brand? De groote hotel- en restaurantbedrijven in de hoofdstad doen alle moeiten om de achter blijvers het leven zoo aangenaam mogelijk en hun huizen en terrassen vol te maken. Het 'Iton-hotel richtte een zaal in als indoor- garden, dat is te zeggen, de directie strooide ®n plantte volop bloemen rondom, versierde de uchters me groen en kleur, hing vele kunstig Vervaardigde vogelkooien, met kleine vogels Van e*otische vederpracht hier en daar en noemde deze kwetterende, kleurige en wel- |'.j enc'e gelegenheid den indoor-garden. Het 1 o, de jeugdigste café-behuizinge aan het rage Stadhouderswater, verlokte de kano- en nemers tot het gemeentebestuur gewend om ook voor Amsterdam vergunning te verkrijgen voor het spelen van het Straperlo-spel. Wij vertellen ongetwijfeld niets nieuws als wij me- dedeelen dat dit een soort roulettespel is, dat als behendigheidsspel dienst doet. Inderdaad is het eenigszins een behandig- heidsspel. Vooral voor den croupier die het eenige uren per dag speelt. Volgens den op zet moet de croupier het balletje op een zeker nummer weten te mikken en dit schijnt ook inderdaad zoo te zijn geweest bij een demon stratie, die van de twaalf door hem opgegeven cijfers er negen geraakt zag. Deze functionaris speelde met met geld; het ging ambtshalve slechts om des keizers baard, doch die werd dan ook leelijk geschoren. Wat kan de croupier dus doen? Wanneer een tafel op kleur speelt, dat wil dus zeggen dat de spelers óf op rood óf op zwart zetten, wat het minste risico medebrengt omdat er iets minder dan 50 pet. kans im om te winnen dan is het voor de bank voor- deelig als de zero uitkomt. De bank betaalt van alle nummers 23 maal den inzet uit en verder wat in verhouding tot het winnende r. mmer staat, benevens de kleur, die tegelijk uitkomt. Doch komt het balletje op de zero, dan betaalt alleen de zero 23 maal wat op haar staat en de rest van de inzetten, hetzij op nummers, hetzij op transversaal, hetzij a che- val, hetzij op rood of op zwart is voor de bank. Weliswaar wordt er gezet nadat het balletje rolt, doch een eenvoudig mensch, laat dus staan een handig croupier, kent gauw genoeg zijn pappenheimers en weet al spoedig wat voor soort spelers hij aan zijn tafel heeft Menschen die op nummers zetten, of menschen die alleen op kleur spelen. Wordt er dus veel op kleur gespeeld, en dat is hier veelal het ge val omdat zooals gezegd dit de meeste, zij het kleine, winstkans biedt, dan zal de croupier op zero spelen. En waar de mannen van de Stra perlo volhouden, dat het een behendigheids spel is waaraan wij zelfs niets willen afdoen moet het voor den croupier gemakkelijk zijn ot" op de zero te komen. Wanneer u dus te eeniger tijd de verzoeking niet kunt weerstaan om uw goede geld te wagen en u zoo ver schrikkelijk hoognoodig een spelletje moet doen, speel dan op kleur, bijvoorbeeld vijf gulden en dek de zero met twee kwartjes. Verliest inderdaad uw kleur doordat de zero uitkomt, dan bent u nog in elk geval met 11.50 door de zero gedekt. Dit moet u vooral toepassen als er veel kleur gespeeld wordt. Uiteraard zijn dan de nummers in de buurt van de zero, dus 1, 2, 3 en 22, 23, 24 ook goede nummers. En dan wil ik u nog den goeden raad geven, dien een van de bekendste Am sterdammers op speelgebied, de bridge-kampi oen mr. Ernst Goudsmit mij medegaf, toen ik hem vroeg naar het beste systeem: „Neem vijftig gulden in uw zak, ga ter Strapelo en speel niet. Dan hebt u zeker vijftig gulden ge wonnen". Maar paarlen zijn er om voor dè zwijnen te 1 orden geworpen. U wilt toch spelen? Doe het dan in de Staatsloterij. Daar hebt u z goed als zeker een „niet". TE KOOP e©n mooi zwart emaille KEUKENFORNUIS, 85 c.M. breed en in goede conditie. DE HEER EN VRIESMAN, Verdron- kenoord 85, Tel. 581. Karpetten zeer solide, spotprijs 7.50, pracht tafelkleeden 4.90, divans met en zonder divankleeden, klapstoelen 93 cent enz., z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal Ridderstraat 10. Bedstellen, ledikanten, auping-matras- sen, dekens ruimen wij op voor weinig geld, als ook alle soorten meubelen, for nuizen, enz. z. g a. n. J. L. SOSTMAN Jr., "Terkooplokaal, Ridderstraat 10 Dat Amsterdam wereldstad kan worden zonder Straperlo staat vast. In Brussel, Parijs en Londen wordt geen roulette gespeeld. In Parijs alleen in de zeer exclusieve club „Cercle Haussmann", en verder buiten de Parijsche zóne. Brussel heeft alle cercles verdreven naar de badplaatsen. En dat zijn toch wereldsteden. Amsterdam zou goed doen deze illustere voorbeelden te volgen, want voor een groote st-d bestaat altijd het gevaar dat bij een laag entrée zooals op onze badplaatsen geheven wordt, de gewone man zijn weekgeld op deze wijze verdoet. De wil is sterk, maar het vleesch is zwak. Vertelde een ieder nu nog maar wat hij verloren had, dan zou het wel losloopen, maar er bestaat bij den mensch een zucht tot opsnijden in zijn eigen beurs. ADAM WEEVERS. Vtaaq en Aanbod (Uitsluitend Ze hands artikelen). Van 1S regels M cent bij vooruit betaling te voldoen. Lief dienstbodenkastje 6.50, prima naaimachine, merk (Pfaff) 25, kin Ier- ledikant 2.50, mooien Duitsche piano kruissnarig, z.g.a n. 65, enz. DEKKER. Laat 182. Pracht lits-jumaux (modern eiken) met matrassen, zg.a.n. 3o, prima divan 9 50. mooi veerenbed, peul en 2 kus sens 16, gemakskoffer met pot 4.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP z g.a.n. een damesrijwiel wherry T1/ 13.50, jongensrijvvielen vanaf 7.50 men j gs hare terrassen te pr0" heeren rijwielen vanaf 12.50 met tor zen rn,f?°' voor het mooiste vaartuig prij- Dadonaaf- nog €en damesrijwiel 6.50. «n beschikbaar te stellen. Het Amstel-hotel 1* 3 ji een authentieken Venetiaanschen gondel, haalde den Italiaanschen bij-kok uit de e en, 8ie, evengoed als hij, een schotel Paghetti tot een gastronomische oogverlok- 'ng maakt, den gondel op zwierige Italiaan- sche LIMMERHOEK 18. GLASKISTEN TE KOOP. KERREBIJN'S GLASHANDEL, LUTTIK-OUDORP 61. wijze over den Amstel laat glijden en zijn inzittenden in fata-morganatische stemming oet verkeeren. Het aantal verlovings-adver- enties is sindsdien gestegen. Zoo is Amsterdam ook in den zomer een *c oone stad. Zij is voor velen de beste en ®ooiste onder de steden en zij zal nog meer e liefde winnen wanneer zij tot een wereld 'ad zal zijn uitgegroeid. En daar is alle *ans op. De stedenbouwkundige dienst heeft nu zijn ontwerp gereed voor de uitleggingen in de oekomst en wanneer deze tot stand zullen zijn g6 omen, zal Amsterdam wereldstad zijn. Wij open dat dit spoedig moge zijn, en wij ver- 5 tweede hands Bakfietsen, als nieuw 1 model IJsbakfiets, ajs nieuw 70 1 licht motorrijwiel 65. MIDDEN-BEEMSTER 113. TE KOOP EEN TUINBANK. EIKELENBERGSTRAAT 76. TE KOOP GEVRAAGD auto's voor ie sloop. Aan hetzelfde adres autobanden te koop. Adres: 2e KABELSTRAAT No. 19. Twee persoons ZEILINGA KANO TE KOOP met volledige uitrusting, billijken prijs. METIUSGRACHT 14. •fouwen J.T7T7 TI rTi"'' IJ. I TE KOOP een KAMERORGEL, ook Ir.» 2 d*".,0 ir.Ld' s^een .e rallen „oor radiotoestel, een uit de binnenstad zal zijn verdreven, Yant wanneer ge voor en na de werkuren, e spitsuren heet dit in verkeersjargon zelfs ?u n°£ In de vacantiemaand Augustus, een wartier in de Leidschestraat en omgeving lv°uakkeert, dan blijkt overduidelijk dat Am erdam, of de leider die deze onderdeelen van bestuursbeleid in handen heeft, alleen maar v°rpsch en belachelijk is op dit punt. Dan aag' men zich af: waar zit dan toch die e'eldstedelijke allure? ooruitloopende op die nieuwe faze van de dstad hebben zich reeds eenige onder- v'ool met toebehooren en een fototoestel met toebehooren. STRAATWEG 295, Heiloo. Te koop aangeboden een in goeden staat zijnde STOFZUIGER (Premier) tegen zeer billijken prijs. Br. onder letter IJ '285 Bur. v. d. Blad TE KOOP ver beneden ink^psprijs eonige GOUDEN HEERENHORLOGES (Ancre). S. W. VET. Verdronkenoord 5, TE KOOP 2de hands Damesrijwielen. Moffelinrichting LANDSTRAAT 56. rijtoer door Den Haag werd. gemaakt langs de paleizen en door de voornaam ste straten. Langs den ouden weg wera Scheveningen bereikt, alwaar weder iets werd genuttigd, en het drukke strand leven werd waargenomen Van Scheve ningen werd de terugweg over Noord- wijk en Katwijk genomen; te Haarlem werd nog even gepauseerd. Eén der oudjes, mevr. de BoerFehres, had een gedicht, hetwelk zij voordroeg en waar in de dank voor het bestuur werd uitge sproken. Precies om 9 uur waren de bussen weer in Schermerhorn terug, waar iedereen buiten was en onze oudjes hartelijk toewuifde. JUooUiciaal Tlieuws Wegens onvolledigheid van het verslag van de afdeeling van den Neutralen bond in het nummer van 3 Augustus j.1. zij nog vermeld, dat de leden der afdeeling op 10 Augustus des morgens om 9 uur per fiets vanaf het gemeentehuis in de richting Sint Pancras gaan, voor de demonstratie te Moordscharwoude. Zij die niet kunnen fiet sen, gaan per motorschuit naar Noordschar- woude. In de kolfbaan van den heer C. Vis, al- ïier, werd een vergadering gehouden van wittekoolverbouwers. Het aantal belangstel lenden viel niet mee. Deze bijeenkomst werd gehouden naar aanleiding van den minimumprijs van de wittekool, welke nu op 0.40 per 100 K.G. is vastgesteld. Deze moet verhoogd worden en dit zal niet anders te bereiken zijn, dan door de actie der verbouwers, daar men 't van de voormannen niet te verwachten heeft, al dus de voorzitter, de heer Jb. Strijbis uit de Woudmeer, verder berekende dat er onge veer .1000 wagons wittekool worden geteeld, welke voor 90 in het binnenland worden gebruikt. Spr. kon niet begrijpen, dat de regeering niet ingreep. Als het zoo doorgaat, worden ze allemaal voor 0.40 per 100 K G. verkocht. Spr's idee was, den minimumprijs op 1 te stellen. Daarvan 0.75 direct uit te keeren en de andere 0.25 voor de reeds doorgeloopen kool te reserveeren. Alleen met de wittekool zal men hier kans op succes heb ben. Met de andere heeft men het niet te probeeren. De heer C. de Ruiter merkte op, dat men de medewerking van den handel zal krijgen. De heer K. Kramer, als belangstellende tegenwoordig, had zich verwonderd, dat de minimumprijs op 0.40 was vastgesteld. Deze vroege wittekool is echter nog geen zuurkoolwit. Voor de fabrikanten is er wel iets voor te zeggen, doordat deze zelf ook wittekool verbouwen. Er zouden echter eerst opgaven moeten komen, hoeveel wittekool er is Daarna zou men met de zuurkool fabri- kantenvereeniging kunnen overleggen. Ver leden jaar zou het ook zijn geloopen, als de door de handelaren aan de Prov. Commissie voorgestelde minimumprijs van 0.80 was vastgesteld. Door een der aanwezigen werd opgemerkt, dat de kool niet zwaarder mag zijn dan 8 pond, waarop de voorzitter evenwel ant woordde, dat dit bangmakerij was. Spr. had gistermorgen kool geveild van zwaarder dan 5 pond, welke ook niet door de regeering kon worden overgenomen. Het was spr. onbe kend, dat deze niet werd overgenomen en hij heeft ze tenslotte toch nog gelost en de bon in z'n zak. De heer S. Duif te St. Pancras zeide, dat de lui, die een baantje aan de veiling hebben, het graag willen houden. De heer Pronk was het met den heer Kra mer eens, dat er een inventarisatie moest komen. De prijs van 1 vond spr. een beet je te hoog om er mee te slagen, door dat de minimumprijs van Deensche witte 0.70 per 100 K.g. is. Spr. was er voor, dat ze niet on der de 0.60 gaan. Dat moet van ons zelf uitgaan, als de regeerings-commissarL niet onders wil. De voorz. zeide, dat het van den Vierbond moet uitgaan. De regeering houdt het op f 0.40. De heer Langendijk te Oudkarspel stelde voor, om op monster te veilen en den mini mumprijs op f 1 vast te stellen. Als geen 1 is te maken, dan niet te snijden. De heer Stoop te Waarland wenschte in iedere plaats een vertrouwensman, evenals bij de tarwe-organisatie. Dit voorstel vond den bijval der aanwezi gen. De heer Kramer was van meening, dat het beter over den regeerings-commissaris zou gaan. Men zou het eens met den vertegen woordiger dezer streek in de betreffende commissie kunnen bespreken. Na nog eenige besprekingen werd de door den heer Stoop voorgestelde commissie sa mengesteld uit de heeren J. Pronk te Kalver- dijk, F. Stoop te Waarland. W. Govers te Lutjewinkel, C. Vlugt te Oudkarspel, P. Frans te St. Maarten, Jb. Barsingerhorn te Schagerwaard, Jh. de Geus te Koedijk, J. Schilder te Schenner, C. de Ruiter te Heerhu gowaard, S. Duif te Sint Pancras en Jb Strijbis te Dirkshorn. De commissie besprak na de sluiting der vergadering nog eenigen tijd de te voeren actie. Begunstigd door prachtig zomer weder, hebben onze ouden van dagen Donderdag 3 Augustus hun jaarlijks uitstapje gemaakt, ditmaal naar Den Haag en Scheveningen. Precies om half negen vertrokken de bussen via Alkmaar Velserbeek, waar in het mooie park allen uitstapten om iets te gebruiken De voorzitter van het comité, de heer de Groot, sprak hier eenige hartelijke woc. den van welkom. Om 11 uur zette de tocht zich voort via Haarlem, Heemstede, Lisse enz. Men ar riveerde om 1 uur in Den Haag. Op 't Binnenhof werden bezichtigd de vergaderzaal van de Tweede Kamer, de statenzaal en de Oranjezaal, waarna sen pe yiedzctandsche Tandpasta doos 20 ct.—tube 35 en 60 ct. Woensdag 2 dezer werd ten over staan van notaris H. de Boer te Hoog woud publiek verkocht het tuindersbe- drijf, behoorende tot de nalatenschap van C. Bakker, bij de Pijpjes te Verlaat (Heerhugowaard). De afloop der veiling was, dat bij com binatie van het geheel enkel bij opbod, hoogste bieder was F. C. Jong te 't Veld op 2700 voor en ten behoeve van zijn lastgever Jn. Buisman, kantoorhouder te Verlaat (Oude Niedorp). de heer S. Pautersma alhier is geslaagd voor het praktijk-diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de handels wetenschappen. Opheffing van twee scholen? Groote ongerustheid is er in onze ge meente ontstaan door de verschillende me- dedeelingen aan de raadsleden gedaan, dat twee der openbare lagere scholen uit bezui niging moesten verdwijnen. Eerst meende men nog, dat het slechts een praatje was en werd er niet veel geloof aan geschonken, doch toen de onverwachte slag wel kwam en het bleek dat het niet zoo maar een looze bui was geweest, liep men tesamen. In Veenhuizen, waar men altijd een school gehad heeft, waar men zich nog altijd Veen- huizenaar blijft gevoelen al is men dan ook al sedert langer dan driekwart eeuw bij de Waard ingelijfd, „van bovenaf", kwam de oudercommissie samen en besprak wat men moest doen om dit gevaar, dat ook weer van „bovenaf" kwam, te weren en hoe men actie moest voeren om de school alsnog voor den smaad te bewaren, dat de eigen raadsleden goedmoedig in het gareel der overheid tippe lende, zich er toe zouden leenen het veto er over uit te spreken. Ook in Hugowaard-Zuid is men plotseling wakker geworden. Waar het plan is tot op heffing van twee der scholen over te gaan, zoodat dan alleen nog de beide scholen aan den Middenweg zouden blijven bestaan, ziet men daar in dat dit tot een versplintering van het onderwijs zou leiden, die niet ge- wenscht is, daar ongetwijfeld een deel der kinderen naar Oudorp, een ander deel naar Ursem en nog een gedeelte naar Hensbroek zou gaan en slechts een klein gedeelte de openbare school aan den Middenweg (No. II) zou toevallen. Waarschijnlijk is het, dat in verband met dit geval hetwelk in de raadsvergadering van Maandagmiddag a.s. behandeld zal worden, nog van te voren een algemeene ver- tde^van het Volksonderwijs gehouden In deze vergadering zal men nader voe ling met de ouders uit de verschillende dee- len der gemeente zoeken, om een eenigszins met de werkelijkheid overeenstemmend beeld te verkrijgen van wat er zal gebeuren indien JkMicaües BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1364 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 13 Juli j.1., waarbij is vastgesteld Eene verordening tot wijziging der verordening op de arbeidsbeurs der gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre-| tarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 5 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester, R. VEENDORP, lo.-Secretaris. de plannen doorgaan en beide scholen wor den opgeheven. Mede vernamen we, dat er onder oogen zal dienen te worden gezien, of, als datgene wat momenteel nog als een ramp voor het openbaar onderwijs wordt aangevoeld, toch doorgaat, ook niet stichting van een centrale school in het midden der gemeente dient te worden overwogen. Daardoor zou voorko men worden, dat (als een goed geregelde autodienst voor vervoer in het leven werd geroepen) tallooze kinderen uit den rand der gemeente de scholen in andere gemeenten zouden bezoeken en aldus ook verlaging van de uitkeering volgens art. 101 voor het bij zonder onderwijs zou worden verkregen, waardoor dus niet alleen voordeel voor het rijk uit deze bezuiniging zou voortvloeien,! doch ook voor de gemeente. Een motie van Volksonderwijs. In de op Vrijdagavond gehouden vergade ring van de afdeeling Heerhugowaard van Volksonderwijs, welke bezocht werd door ouders van leerlingen van alle vier O. L. Scholen, werd de volgende motie aangeno- men in verband met het prae-advies van B. en W., waarin de opheffing van 2 scholen (I en IV) wordt voorgestaan: Het bestuur der afdeeling Volksonderwijs te Heerhugowaard, gezien de op 4 Augustus gehouden ge combineerde vergadering van ouders van kinderen van alle O. L. Scholen, gezien dat 5 Augustus een algemeene kringvergadering inzake deze kwestie voor meerdere gemeenten plaats vindt te Alk maar, waarheen afvaardiging uit den boezem der vergadering plaats vindt; gezien het zeer ernstige van deze zaak voor de gemeente; gezien den zeer korten tijd van voorberei ding van een zoo ernstige zaak, waardoor hel onmogelijk is deze kwestie in zijn geheel te overzien verzoekt Uw College beleefd, doch met den meesten aandrang op bovengenoemde gronden alsnog een besluit in deze te ver dagen en de zaak aan te houden tot een vol gende vergadering. Een jubileum. Vrijdag herdacht de heer Eradus alhier, den dag dat hij voor 25 jaar als expeditie chef in dienst trad bij de firma J. Eecen Gz., houthandel te Oudkarspel. Vrienden en be kenden deden door het zenden van een tele gram, kaartjes en bloemstukken van hun be langstelling blijken. Ook hebben velen den jubilaris persoonlijk gelukgewenscht. Des avonds was de schuur achter het huis van den heer Eradus in een receptie-zaal gemeta- morphoseerd, waarin de familie en het ge- heele personeel van de fa. Eecen tegenwoor dig waren. De heei P. Kist las daarbij een gedicht voor op den jubilaris, vervaardigd door den „hof-rijmelaar" van de werf de heer E. Duijf, als steeds bii feestelijke gelegen heden zijn dichtader laat vloeien. Van den patroon mocht de heer Eradus als blijk van waardeering voor zijn 25 jarige trouwe diensten een gouden horloge met in scriptie ontvangen, terwijl hem door de Hoïl. Mij. van Nijverheid de medaille en oorkondt FONDSEN. 31 Juli 1 Aug. 2 Aug. 3 Aug. 4 Aug. 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 1000 5 N. W. S. 4)4 obL NederL 4 idem 6 n O-lnd. 6 idem 5X idem 5 m idem 4)4 idem Koloniale Bank Ned Ind. Hand Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent. Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. NederL Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Betb. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leatber Cult. Mij. VorstenL Handelsver. A dam Javascbe Cult Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Oostkust Senembab South. Pacific Union Pacific Prolongatie Ex-dividend. 1932 11 17 31 22 A '23 21 D 17 30 11 1000. i i t 101»/l6 98* B* 67% 8b* 95* 88+ 71 63 28J 19 65 1% 13/ 284 l/0i 94£ 1'% 28% 2* 4% 3^/ie 8J 46* 21 af 134 125* Hf 102 146 169* 6 98* 33 59* 61 141 139 25* 149| 19* 80* 1* 1' H lOi 98* 84 87 85f 89* 70* 65* 631 28* 19* 65* 1% 136* 289 169* 93* U% 27% 2% 4i 38* 8% 45* 219* 134 125} 12 101* 14/8/4 168* 5% 97 32* 59f 138 147 25% 147 18* 89% 1* 19'% '01% 101* 101* 10U !01% 98% 98* ?8% 84* 83* 85 6'% 67 67* 85 95* 95 9'f 89% 95 89% 72 72 72 65 64 64* 63* 63 63* 28* 28 28 19 19 20* 65 66 66* '15/l6 139 140 140 283* 287* 290 172* 174* 175 93 93* 94* 17% 12% 12 28* 2'% 29 2% 2f 4% 4ii/i6 38* 3j% 388/:# 9% 9 9* 46 46* 45 221* 220* 2208/s 136 H2* 133 126* 126 175 121/s 12* 12* 103 103 102* 147* 148 148* 169 170* 1 'l7/s 6% 8% 101* 103 101* 34 35* 34* 17 33 608/4 60 j 60* 60 141 141 140* - 25* 26* 26* 150* 149* 146 19% 19* 19* 83 "ïva li "li

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9