Agenda 00090090 Eer» zonnige zomerdag* een lange v/eq vroeg (T} in den morgen tot •s avond* laat achter •t atuur en misschien ook nog een paar biertj'es zijn geweten Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De gemaskerde roover (Wild Westfilm), hoofdrol Tom Mix. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Koning der Wildernis (sens.). hoofdrol Buster Crabbe. .Toegang alle leeftijden. Donderdagmiddag half 3 vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, heden half 8, hoofd- nummer Brandend geheim (rom.), hoofdrol W'illi Forst. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Million- nair tegen wil en dank (amusementsfilm) hoofdrollen Dolly Haas en Curt Bois. Toe gang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot 13 Aug. eiken dag van 10 tot 10 uur, tentoonstelling van Schilderijen in het Oran jehotel te Bergen. Zondag 13 Augustus. 3 uur, in de duinen te Groote Keeten, bij Callantsoog, openluchtspel. Kermis ts Stompetoren. Maandag 14 Augustus. Kermis te Stompetoren; uitvoering door „De Roos" in lokaal Kamsteeg. Dinsdag 15 Augustus. Kermis te Stompetoren. GRENSGEVECHTEN IN AZTE. Vele dooden en gewonden. Sedert eenige dagen worden aan de grens van Irak en Syrië hevige gevechten ge leverd tusschen regeeringstroepen uit Irak en 1500 Assyriërs, die over de grens zijn ge trokken. Totnogtoe zijn 95 Assyriërs en 20 soldaten uit Irak gedood, terwijl het aantal gewonden aan de zijde van Irak 55 is, aan de Assyrisehe zijde ruim 150. De Assyriërs, die gedurende den oorlog aan Engelsche zijde streden, zijr in verzet gekomen tegen de nieuwe onafhankelijke regeering van Irak, die o.a. uitlevering van hun wapens had geëischt. De Fransche autoriteiten hadden op verzoek van de regeering van Irak, toen de Assyriërs naar Syrië trokken, beloofd, hen te ontwapenen. Blijkens de gevechten schijnen de Assyriërs echter nog steeds of weer op nieuw in het bezit van wapens te zijn. HONGAARSCH-POOLSCHE VRIENDSCHAP. In September, schrijft de Pesti Napló, vie ren Polen en Hongarije den vierhonderdsten verjaardag van de geboorte van Istvan Ba- thori, die in 1533 geboren werd, in 1571 tot vorst van Zevenbergen verkozen werd en in 1576 met een gevolg van 3000 personen op uitnoodiging van den Foolschen adel naar Polen reisde, waar hij op den len Mei van dat jaar tot koning van Polen gekroond werd en tegelijkertijd de 54-jarige Anna Jagello tot vrouw nam. Voor de op 1 September be ginnende Béthori-feesten te Krakau heeft de HongaarschPoolsche bond een ruiltrein georganiseerd, met welken ruiltrein o.a de aartsbisschop-primaat van Hongarije en de minister van landbouw naar Po.en vertrek ken, om aan de feestelijkheden daar deel te nemen. FECHENBACH DOODGESCHOTEN. Eergisteren is de vroegere particuliere se cretaris van Kurt Eisner, de soc.-dem. schrij ver Philipp Fechenbach te Detmolt, toen hij naar het concentratiekamp Dachau werd overgebracht in de buurt van Warburg (Westphalen) neergeschoten, bij een poging tot vluchten. Fechenbach is intusschen over leden. DE STRIJD IN MAROKKO. Een d» menti. Wij hadden gemeld, dat de Fransche troe pen bij den strijd in Marokko tien dooden en 22 gewonden te betreuren hadden, maar na der wordt gemeld, dat alleen een overste en een kapitein zijn gedood, 3 officieren en 27 legionnairen zijn gewond bij de bestorming van een hoogte van 2500 M., welke door de Fransche troepen is genomen. MANDSJOEKWO EN DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEO. Aangezien de onderhandelingen betreffen de den verkoop van den Chineeschen Ooster spoorweg te Iokio een zeer langzaam ver loop hebben, hebben de Mandsjoerijsche autoriteiten besloten de maatregelen, welke hun noodzakelijk voorkomen op eigen ge legenheid uit te voeren. Hiertoe behoort de invoering van de ter plaatse geldige munt eenheid. Tot nu toe golden in Russische goud roebels te verrekenen tarieven. Voorts zou den eenige Sovjet-employé's zijn ontslagen, die naar de meening van Mandsjoekwo ten onrechte verantwoordelijke functies innamen. Hun plaatsen zouden door Mandsjoerijsche staatsburgers zijn bezet. Jïcoutitciaal 7lieuws EGMOND AAN ZEE. Buitengewoon druk bezoek. Zondag is een dag geweest, die wat het bezoek van vreemdelingen betreft alles overtroffen heeft, wat tot nu toe ook zelfs op de drukste dagen van vorige seizoenen viel op te merken. Duizenden baadden zich op het zoo bijzonder wijde en reine strand van Eg- mond in den zonneschijn, en weer andere duizenden krioelden in het bij Egmond zoo zuivere zilte nat.. Het vrije strand om de zuid was herscha- pent in een groot tentendorp, waarvan het aantal „behuizingen" niet precies te bepalen was, doch dat in vergelijking met drukke da gen van verleden jaar nu toch zeker tusschen de drie- en vierhonderd geschat kan worden. Bovendien telde het vrije strand om de Noord, dat altijd minder druk bezet is, niet temin een zeer beduidend aantal tenten. Reeds des middags om ongeveer twaalf uur waren alle badkoetsjes der N.V^ Mij. Zeebad bezet en moesten de nieuwe liefheb bers wat geduld hebben alvorens aan de beurt te kunnen komen. Overal heerschte de meest aangename stemming en nergens ging het echt gemoede lijke en toch betamelijke karakter, dat zulk een groote aantrekkelijkheid van Bad-Eg- mond vormt, ook maar in het minst verloren. De parkeerterreinen kwamen plaats te kort om alle auto's te bergen, zoodat ook de openbare weg in gebruik meest worden geno men. Ook de spoortreinen en de autobussen voerden telkens weer nieuwe bezoekers aan. Geen wonder, dat het tegen den avond ge- ruimen tijd aaneen één onafgebroken stroom van menschen was, die welvoldaan langs de strandtrappen in Egmond wederkeerden om in diverse gelegenheden nog een verfris- sching of een versnapering te nemen en de respectievelijke middelen van vervoer op te zoeken. Het geweldige vreemdelingenbezoek bewijst meer dan wat ook, hoe Egmond aan Zee de reclame waard is, die ervoor gemaakt wordt. Zij, die daaraan hun krachten hebben ge wijd, kunnen met voldoening op het resultaat terug zien. Zij hebben zoowel de inwoners als de vreemdelingen een grooten dienst bewe zen (Onze correspondent te Egmond aan Zee zou beter doen, om ons dergelijke verslagen onmiddellijk toe te zenden en niet ruim 2 da gen later. ïn het vervolg verdwijnt dergelijke oude copie in de prullemand. Red Alkm. Crt.) Egmondzeeër Reddingsbrigade. Op Zaterdag 12 Augustus des namid dags om half drie zal door de Egmondzeeër Reddingsbrigade op het strand een open bare demonstratie gehouden worden, waarbij van verschillende middelen gebruik zal wor den gemaakt om voorgewend in gevaar ver- keerende personen te redden. De oefeningen staan onaer leiding van den heer J. van der Plas, leider der Egmondzeeër Reddingsbri gade en schipper van de reddingsboot der Noord-Zuidhollandsche Redd. Maatij. BEVERWIJK. In verband met het groote tekort op de gemeenterekening van het dienstjaar 1932 (vermoedelijk 100.000) zijn van B. en W. weldra eenige voorstellen te verwachten om bezuinigingsmaatregelen uit te voeren. In de commissie van overleg voor ambtenaren en werklieden zijn reeds voorstellen behandeld om de loonen van ambtenaren te verlagen. De voorgestelde loonsverlaging bedraagt vijf pet. voor de gehuwden en tien pet. voor de ongehuwden. Lysol gedronken. In een onbewaakt oogenblik heeft een twee jarig zoontje van den heer v. d. B. alhier uit een kopje lysol gedronken. De kleine is later aan de gevolgen overleden. VEENHUIZEN. De kermis is alhier achter den rug. Zij kenmerkte zich vooral door weinig bezoek 's Maandag was er een filmavond, verzorgd door de Centraal Bioscoop van Noordschar- woude. Als hoofdnummer ging de bekende klucht Filmkoorts met Harold Lloyd in de hoofdrol, 't Was een groot succes. [Binnenland CIRCULAIRE VAN DEN MINISTER VAN JUSTITIE. Inzake het wonen van rechterlijke ambtenaren. In een circulaire aan de rechterlijke macht zegt de minister van justitie, dat het zijn aandacht heeft getrokken, dat aan de wette lijke voorschriften inzake het wonen van amb tenaren (rechter-ambtenaren en notarissen inbegrepen) op hun standplaats niet steeds de hand wordt gehouden. Voorzoover het voorschrift niet de mogelijkheid van dispen satie openlaat is uit den aard der zaak, het wonen in een gemeente in strijd met wet of reglement ontoelaatbaar te achten. Evenzeer is dit het geval indien de dis pensatiemogelijkheid wel aanwezig is, doch het vereischte verlof niet is gevraagd of ver kregen. Een dergelijke toestand kan niet worden bestendigd. Voorzoover verblijf wordt ge houden op een andere woonplaats zonder dat de mogelijkheid van dispensatie aan wezig is, dient de ambtenaar maatregelen te treffen, opdat die toestand wordt beëindigd. En indien wel de dispensatiemogelijkheid be staat, doch het vereischte daartoe niet is ge vraagd of verkregen, behoort de ambtenaar alsnog tot het vragen daarvan het noodige te verrichten. ONTOELAATBARE PRAKTIJKEN MET ADVERTENTIE-CONTRACTEN. Te Leiden heeft zich uit enkele vooraan staande personen een Commissie gevormd, welk wil trachten een einde te maken aan ontoelaatbare practijken met advertentie-con tracten Uit de talrijke reeds thans verkregen ge gevens blijkt, dat vele kleine en ook wel groote tuinders en winkeliers door regel recht bedrog en valsche voorspiegelingen door geheel Nederland zijn verleid tot het aangaan van advertentie-contracten tot soms hooge bedragen. Wat dit bedrag in dezen zwedel vooral zoo laakbaar maakt is, dat daarbij de Gods dienst en de Christelijke naastenliefde als dekmantel worden misbruikt. Als voorzitter van die Commissie treedt op Dr. D. H. Pieron, Secretaris van het Pro- testantsche Bureau voor Sociale Adviezen te Leiden en als secretaris Th. J. van der Heij den, lid van de Nederlandsche Vereeniging van Rechtskundige Adviseurs, Hooge Rijn dijk No. 109 te Leiden. Tel. 3405. £attd: w ÜMfi&OUW WANDELENDE BLOEMEN. In Artis Amsterdam'. Langen tijd heeft men tevergeefs gehoopt, de beroemde „wandelenden bloem" uit ons Indië levend in Artis te Amsterdam te kun nen tentoonstellen. Het verzenden van de dieren per mail duurde te lang. En de eieren kwamen onderweg uit, waarna dan de jonge diertjes te gronde gingen. Eerst de luchtpost bracht uitkomst. Doordat de wandelende bloemen ook in Oost-Indië zelden werden gevonden, moesten de vrienden van Artis hun uiterste best doen om een bevrucht wijfje of een legsel eieren te bemachtigen. Verleden zomer werd zoo'n leg sel ontvangen, maar geen larfjes kwamen er uit. Misschien is het legsel gedurende de luchtreis aan te lage temperatuur blootge steld geweest. Nu kwam in Mei j 1. een bevrucht wijfje in uitstekende conditie aan. Zoo'n volwassen dier lijkt heelemaal niet op een bloem; het is de larf, die de wonderbare mimicry ver toont. Het wijfje heeft gelukkig eenige eieren afgezet, waaruit de larven gekweekt konden worden. Deze hebben geheel het uiterlijk van een prachtige orchidee, wit met rose en wat bruin en zwart. De ongelooflijk bedrieglijke bloemnaboot- sing dient om het dier onzichtbaar of onher kenbaar voor zijn vijanden te maken. Maar bloembezoekende insecten komen op de ver meende nectarbron afen worden door de met scherpe weerhaken voorziene voor- pooten gegrepen en verslonden. Want de wandelende bloem is geducht rooldier en wel een Mantide of roofsprinkhaan. Van deze Mantiden zijn ongeveer 1500 soorten bekend. Vertegenwoordigers van nog een paar andere soorten dezer bid- of roof- sprinkhanen zijn op het oogenblik in het in- sectarium van Artis aanwezig. De wandelende bloemen in Artis zijn nu klein, ze worden aanmerkelijk grooter. Men stelle het echter niet te lang uit, ze te gaan zien, want als ze tegen het najaar volwassen zijn, hebben ze hun wondermooie jeugd- kleed verwisseld voor een stemmiger pakje. BELANGRIJKE PROEVEN MET AARDBEIEN. Zooals men zich herinneren zal, zijn in den proeftuin te Naaldwijk, onder leiding van ir. J. M. Riemens, in de jaren 1931 en 1932 proeven genomen met neonverlichting, resp. bij komkommers en tomaten. In den winter van 19321933 waren de aardbeien aan de beurt, om den invloed van neon te controleeren. Intusschen wenschte men meteen den invloed na te gaan van het voorkoelen der proefplanten en verder dien van het verhoogen van het koolzuurgehalte der lucht in de kassen. Deze verhooging werd verkregen door van één- tot driemaal per dag een zekere hoeveelheid spiritus in de kas te doen verbranden. Zóó werd het kool zuurgehalte der kaslucht, dat normaal 0 033 pCt. bedroeg, opgevoerd tot maximaal 0.25, al was het gehalte aan koolzuur uit den aard der zaakdenk aan het luchten der kas sterk afwisselend. Tijdens den loop der proef bleek, dat door het voorkoelen der planten gedurende 18 da gen (van 21 Oct. tot 9 Nov.) tot een tempe ratuur van 01° C., de ontwikkeling der planten sneller was en ook de bloei zeer ver vroegd werd. Verder werd door de verhoo ging van het koolzuurgehalte de bloemvor- ming ten zeerste vervroegd, ofschoon de in vloed van den koolzuurtoevoer op den groei gering was. Bij deze proef bleek bovendien, dat het aantal onvruchtbare planten, die men bij aardbeien steeds aantreft, de zg. „nieten", sterk verminderd kan worden door voorkoe- ling, „begassing" en neon-verlichting. Zoo werden bij de alleen gekoelde planten 58 „nieten" aangetroffen, tegen 113 bij de an dere, niet gekoelde. Ook de invloed van enkel koolzuurtoevoer en dito neon bleek duidelijk. De invloed der koeling, „begassing" en neon verlichting op de opbrengst was zeer groot, terwijl bovendien de vervrceging, die er door werd verkregen, zeer belangrijk was. Gekoeld tegenover ongekoeld gaf een oogstvermeerdering van 22 pCt. Gekoeld plus „begast" gaf 21 pCt verhooging; ge koeld plus „begast" plus „belicht", tegen over ongekoeld plus „begast" plus belicht, gaf 20 pCt. verhooging. Door alle drie uiterlijke omstandigheden te wijzigen: èl of niet koeler; al of niet het koolzuurgehalte verhoogen; al of niet met neon belichten, kon de productie met 73 pCt. toenemen. „De aardbei is dus wel een plant, die zich leent voor verder onderzoek", zoo luidt het oordeel van ir. Riemens. Onze JCotcmën „HET ANKER" VERBODEN De gouverneur-generaal verklaarde in ant woord op een vraag in den Volksraad, dat het bezitten of verspreiden van het marine orgaan „Het Anker" in Nederl.-Indië ver boden is. DAM DREIGT DE SLAAP en die heeft al meni<$ ongeluk iÉjgfö* op Staatsiaterii (Niet officieel) 2e Klasse, 3de LfJst Trekking' van Woensdag 9 Augustus 1933 PriJsen van f 35. 671 684 1122 1146 :237 1623 1729 1733 2175 2199 2208 2210 .228 2309 2989 3003 3079 3221 3277 3558 4378 4440 4484 4917 5446 5627 5810 5903 5973 6346 6415 7061 7163 7426 7596 7674 7707 8403 8514 8752 9299 9422 9998 10534 1070C 10915 11103 11130 11157 11323 11478 11621 11679 12024 12283 12443 12492 12599 12652 12703 12876 12904 12959 13112 13225 13831 14002 14138 14161 14352 14394 14721 14916 15086 15193 15371 15794 16572 16691 16905 17088 17139 17220 17283 17352 17416 18524 18551 18776 18808 19322 19462 19513 19672 19705 19986 20136 20525 20860 20989 Verbetering 2e kl. 2e HJst: 13498 staat 2 keer gemeld, 1 daarvan m. s. 13428. ÜMUteel OPENLUCHTSPEL TE GROOTE KEETEN. Naar aanleiding van het op Zondag 13 Augustus a.s. op te voeren Openluchtspel van „Lanseloet ende Sanderiin" door de „Spelers van Stad en Lande" (leiding An- ton Verheijen) in de duinen te Groote Keeten (gem. Callantsoog) kan nog worden bericfu dat de rollen in handen zijn van Greet Schoonenberg, Kommer Kleijn, bij vele geen onbekende door zijn spel of regie bij hoor spelen, Tine Medema (Sanderijn), Henri Tiemeijer, Anton Verheijen (Die Ridder), Bob van Leersum en Emmy Zandheuvel. De netto-opbrengst van deze openlucht opvoering komt ten goede aan het plaatselijk crisis-comité te Callantsoog £aatste Aecichteti (Ongecorrigeerd.) SANEERING BLOEMBOLLENTEELT. Koninklijk besluit verschenen. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon Besluit tot toepassing van art. 9 der land- bouwcrisiswet op bloembollenteelt. Daarbij wordt van heden af tot en met 31 Juli 1934 het telen van bloembollen verbo den, tenzij met vergunning, te geven door of vanwege den met de zaken van den land bouw belasten minister. Deze vergunning wordt uitsluitend ver kend: a. aan een aangeslotene, die heeft overgelegd een schriftelijk bewijs dat hij een door den minister vast te stellen per centage van den in het vorige plantjaar ge wonnen oogst hetzij heeft ingeleverd of ge reserveerd, overeenkomstig door den mi nister te stellen regelen: b. voor den duur van een plantjaar; zij kan ook tusschentijds worden verleend. De vergunning is per soonlijk en zal voorts inhouden welk per centage van de in het vorige plantjaar be- teelde oppervlakte der bovenbedoelde per- ceelen door den aangeslotene mag worden beteeld. De minister is bevoegd het percen tage vast te stellen op het gemiddelde van de in het vorig plantjaar beteelde opper vlakte. BALBO'S TOCHT. De oorzaak van het ongeval bij de Azoren. Omtrent het ongeval bij het vertrek van het Italiaanscne eskader meldt men. dat een sergeant werd gedood, terwijl 3 andere in zittenden werden gewond. De start ge schiedde in twee etappen. Te 5.25 hedenmorgen (plaatselijke tijd) stegen de 9 vliegtuigen op o- 1. v. generaal Pellegrini. Toen zij boven Ponta del Gada kwamen, begonr.en de andere vliegtuigen op te stijgen. Hierbij geschiedde het ongeval. Waarschijnlijk raakte de boeg of een drijver van het 11e vliegtuig bij den start den zee bodem. Het vliegtuig sloeg om en verdronk jammerlijk. Twee of drie vliegtuigen van hetzelfde esquadrille zullen voorloopig te Horta blijven. VERKEERSONGEVALLEN. Door een vrachtauto overreden en gedood. Hedenmorgen te 11 uur is op den Oost- einderweg onder de gemeente Aalsmeer een ongeveer 60-jarige vrouw uit Sloten, toen zij uit een bus stapte, door een juist passee- renden vrachtauto overreden en gedood. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Spoct A t h 1 e t i e k. NEDERLAND—BELGIE. De Nederlandsche ploeg. Naar wij vernemen heeft de Technische Commissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie de Nederlandsche ploeg, die op Zondag 13 Augustus op de Sintelbaan op het Olympiaplein te Amsterdam tegen België uitkomt, als volgt samengesteld: 100 Meter: Ch. Berger en B. Jansen (res. A. Benz); 400 Meter: B. Jansen en J. Klazema (res. M. Oostermeyer) 800 Meter: J J. Heijmans en W. Haver (res. J. v. d. Booren); 1500 Meter: H. Scherpenhuizen en J. Buis (res. H. Plieger); J 5000 Meter: S. Petit en H. Bruijn (res L Dullaart); 110 Meter horden: W. Kaan en A. lansz (res. C. Ras); J Verspringen: Jac. Boot en A. van Welsenes (res. W. Peters); Hoogspringen: R. J. Brasser en A. Jansz (res. W. A. Spanjerdt); Polshoog: A. van der Zee en L. M. Oor schot (res. D. van Genne); KogelstootenG. Eysker en A. G. J. de Bruyn (res. A. Houtzager); Discuswerpen: G. Eysker en A. G. I. de Bruyn (res. W. A. Coster); Speerwerpen: J. Knol en H. Collaris (res. P. van Meyl). Weet&eeicfit naar waarnemingen, verricht in den morton van 9 Augustus. 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl Mer Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.6 mM te 1 Havre en Brest. e Laagste barometerstand 744.9 mM te Stensele. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Augustus: Matige tot zwakken Z. W.—N. W. wind gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weiniir of geen regen in het zuiden, in het noorden kans op eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Weero verzicht. De voornaamste luchtdrukdalingen zijn gisteren ten noorden van ons land gepas seerd en hebben hier slechts weinig regen van beteekenis gebracht, hoewel het weertype geheel veranderde. Na een stijging van den barometer in het westen volgt thans in Schotland weer een daling, dïe waarschijn- lijk in den avond of den nacht tn het noorden van ons land eenigen regen zal brengen. Voor morgen overdag zijn er geen regenkansen Over het noordelijk gedeelte blijft de lucht druk lager, over het zuiden betrekkelijk hoog hoewel het maximum in de Oolf van Bis- caye aan beteekenis verliest. Deze luchtdruk- verdeeling geeft aanleiding tot westelijken wind, die vochtige lucht meevoert. Over Frankrijk en Zwitserland heerscht nog steeds mooi zomerweer, eveneens aan de zuidkust van Engeland. In Noorwegen waai en krachtige winden en daar viel vrij vee' regen, evenals in Ierland. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). A U g u 8 t u s. Hoog water Laag water dat. v m. nam v m. aam 10 7 06 7 31 3 42 357 11 7.46 8 06 4.20 4.33 12 8 21 8 44 4 56 5.06 13 9.06 9.34 5 32 5.4' HOOG EN LAAO WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat v in. nam. v m. nam. 10 7 03 7 29 3 30 341 11 7.43 8.03 4 08 4 21 12 .8.18 8 41 4.44 4:54 13 9.03 9.31 5 20 533 De Nederl. estafetteploeg. Naar wij nog vernemen is de 4 x 100 M. estafetteploeg voor den athletieklandenwed- strijd NederlandBelgië samengesteld uit de loopers Berger, Benz, B. Jansen en v. d. Berge. De volgorde waarin deze loopers zullen startten, is nog niet vastgesteld. Voor het verspringen heeft Peters zich te ruggetrokken. Hij was als reserve in dit num mer aangewezen. Stad m Omqevitui AUTO TE WATER GERAAKT. Gisteravond te ongeveer half tien is een luxe-auto, bestuurd door J W. alhier, komen de van Akersloot, onder de gemeente Heiloo in het Noordhollandsch kanaal gereden De wagen slipte, reed eerst tegen een haag en schoof vervolgens achteruit in het kanaal. De bestuurder en het naast hem zittende meisje kwamen bijtijds op het droge, terwijl de derde inzittende, een oude man, door handreiking uit den wagen kon worden ge trokken. De kop van den auto, die met een touw vastgemaakt is, ligt tegen den wal. De stuurinrichting bleek nog goed te werken. GESLAAGD. Bij het te Haarlem gehouden examen slaagde voor leerares stenograpbie „Pont", mej A M. Bruin, alhier. Dezelf de slaagde eveneens voor secretaresse. Mej. J. H. G. Spruijt te Beverwijk is te Utrecht geslaagd voor het examen lich* melijke oefening m.o. VOOR HET DIERENASYL. Bij den inspecteur van de dierenbescher ming alhier is 1 ingekomen voor het te stichten asyl, uit Oudesluis. POESJES ZOEKEN EEN HUIS. Twee lieve jonge poesjes zoeken een g°e' tehuis. De inspecteur van de Dierenbescher ming, Baanstraat, zal eventueele l'e^e-~e!r gaarne morgenavond van 7—8 uur ontvan gen. de WATERBALLET TE ST. PANCRAS Bij het achteruitrijden geraakte bij werkzaamheden aan den Benedenweg te Pancras een puinauto tegen een door ae graving van den grond blootgekomen d (e. kraan van de waterleiding. Deze was n gen de aanrijding bestand en knapte a „e omhoog Een groote waterzuil spoot spoedig over een 100 meter ""„ThhoP vormde. De jeugd, in dezen wartnei„Jmbad water belust,benutte dit ongewone z en al spoedig werd het badpak voor „eno- gehaald en werd ten volle van het o ^et ten. Het waterleidingbedrijf herste zaj. het lek, zoodat het water geleidelijk te en de badnret een einde nam-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2