DËTaVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMYi Juist voor Vrouwen! AKKER.CACHET5 JUooindaat Tlieuws (Rechtszaken OTERLEEK. HEERHUGOWAARD. OTERLEEK. HEILOO. UITGEEST, Nieuws uil België. r voordeel zal zijn te bekomen, daar dan drie hoofden en één onderwijzer konden verval len en dus een goed bezette school met vier leerkrachten kon verkregen worden. Dit zal volgens den inspecteur een groote- re verbetering zijn en mogelijk nog minder kosten. Hierbij wordt dan gerekend op bus vervoer van de veraf wonende kinderen. Als dan konden dus drie hoofden en één onder wijzer uitgeschakeld worden. Dit zou dan een vermoedelijke besparing geven voor het rijk van 3 maal drieduizend en eenmaal plm. 2 000, dus tezamen van plm. 11.000. De minister zou er dan wel voor te vin den zijn jaarlijks duizend gulden voor bus- kosten bij te dragen. Wat die pusvervoerkos- ten zullen bedragen, is nog niet uitgerekend, doch wel staat vast, dat, wanneer alle kin deren naar een viermansschool moeten ko men, er een geheel nieuwe school met gym nastieklokaal en kamer voor het hoofd ge bouwd zou moeten worden, waarvan de kos ten al heel spoedig 30.000 of hooger zul len zijn en waarvan de rente en aflossing ze ker jaarlijks ongeveer 2500 zullen bedra gen plus de kosten van vervoer. Worden alleen scholen I en IV opgeheven, dan zou kunnen worden aangestuurd op een school met drie leerkrachten (school II) en 'n school met twee leerkrachten (school III), waarvan de kosten van verandering denkelijk hoogstens duizend tot vijftienhonderd gulden zullen beloopen. Waar wij er ernstig bezwaar in zien den schuldenlast op het oogenblik op bovenge noemde wijze te verzwaren, meenen wij er ons toe te moeten bepalen uwen raad voor te stellen alleen de opheffing van de scholen I en IV met aandrang te moeten aanbevelen, en stellen u voor daartoe te besluiten, in gaande niet vroeger dan 1 Dec. 1933. Naar aanleiding hiervan waren verschil lende adressen binnengekomen. Ie. een adres van de ouders van kinderen schoolgaande op school IV (Veenhuizen). Hierin werd er o.m. op gewezen, dat de school momenteel nog door 41 leerlingen wordt bezocht, zoodat ze haar verder voort bestaan gerechtvaardigd achtten. 2e. van de afd. Heerhugowaard van de vereeniging voor Volksonderwijs. Hierin werd verzocht de opheffing uit te stellen om de volgende redenen: a. vanwege het groote belang voor vele ingezetenen, dat met deze zaak gemoeid is; b. om den korten tijd, die men had om de zaak grondig te overzienc. om rekening te houden met de meening van de ouders, die in een gecombineerde verga dering bijeengekomen zijn; 3e. van de afd. Alkmaar van het N.O.G., waarin deze zijn adhaesie betuigde aan het adres van de vereeniging voor Volksonder wijs 4e. van de ouders van de kinderen school gaande aan school I (Kruisweg), waarin dringend verzocht wordt niet toe te stem men in het opheffen van de school; 5e. Nog een adres van het N. O. G., waarin verzocht wordt niet tot opheffing over te gaan of wijzigingen in het bestaande systeem aan te brengen. Als eerste spreker over dit onderwerp zei de heer Kostelijk, dat we eigenlijk een beetje overvallen zijn door het schrijven van den mi nister en Ged. Staten. Spr. herinnerde er aan dat de raad 14 jaar geleden besloten had tot opheffing van school I; dit is toen door Ge- dep. Staten verhinderd. Spr. kon zich best be grijpen, dat er oppositie in de gemeente is ontstaan Van het grootste belang zijn de kosten van het onderwijs. Spr. geloofde niet «dat die door opheffing lager zullen worden. Hij vreesde dat veel kinderen van den rand der gemeenten weer in buitengemeenten naar school zullen gaan. Dan houden we twee tweemansscholen, misschien iets dichter be volkt. De kosten worden door het verdwijnen van de leerkrachten niet veel minder, die moeten toch op wachtgeld gesteld worden. Spr. wilde eerst eens onderzoeken, welke kin deren hier zullen blijven schoolgaan, en wel ke naar andere gemeenten zullen gaan. Hier voor is de tijd nu te kort geweest. Spr. wil wel vóór 1 Sept., de datum, die door den mi nister ge.ioemd is, een beslissing nemen. Verder zei spr., dat de vereeniging voor Volksonderwijs de zaak heeft besproken met de ouders, maar ze wil graag nog in verbin ding komen met het hoofdbestuur, wat ook al weer door den korten tijd onmogelijk was De heeren Kooij en Pool stemden volledig met den heer Kostelijk in. De heer Krom was niet tegen een nader onderzoek, maar spr. had weinig hoop op re sultaat. De voorzitter deed nog eenige mededeelin- gen over de bezuinigingen, die door de ophef fing zouden ontstaan. De kosten tot onder houd van de 4 scholen bedroegen gemiddeld 838 per jaar. Voor twee scholen wordt dit de helft. Ook voor boeken, leermiddelen, ver lichting en verwarming worden de kosten minder, de totale bezuiniging zal daardoor vermoedelijk ongeveer 1500 per jaar zijn. Als we dan bijv. 150 leerlingen houden, dan wordt dit een bezuiniging van 10 per leer ling. Daartegenover staat, dat de onderwij zerswoning dan leeg staat, maar de bezuini ging zal toch minstens 6 k 7 per leerling De inspecteur persoonlijk had nog een an der plan, n.1. alle o.l. scholen hier op te hef fen, en een nieuwe te bouwen, maar hier voel de spr. niet veel voor. Spr. zette uiteen, dat de bevolking moet begrijpen, dat de gemeentekas de voorgestel de bezuiniging niet kan ontberen, en dat we, als de scholen niet opgeheven zullen worden, genoodzaakt zullen zijn, tot belastingverhoo- ging over te gaan. De heer Wagenaar zei, best te kunnen be grijpen, dat de ouders waren opgeschrikt, maar we leven in een tijd, die van ons alle offers vraagt. Spr. vermoedt, dat dit pas het begin is. We moeten in dezen samenwerken met de regeering, die ook voor een moeilijke taak staat. Verder vroeg spr. aan den heer Kostelijk, wat deze met zijn uitstel dachl te bereiken. De heer Kostelijk zei, gaarne een nadere becijfering te hebben gezien. De betrokken menschen moeten toch weten, welke bezuini ging er in ligt. De heer Tromp begon met te zeggen, dat door den heer Kostelijk eens gezegd was, dat, als B. en W. met een dergelijk voorstel zou den komen, zij van te voren in verbinding dienden te treden met de vereeniging van Volksonderwijs. Hiertoe was in een 'Vergade ring van B. en W. besloten, maar dit is een gedwongen voorstel. Wat de heer Kostelijk vroeg, een preciese becijfering, is moeilijk te geven. Verder merk te spr. op, dat het adres der ouders Is on derteekend door menschen, die in het geheel geen belang bij het behoud der school heb ben. Hierop stelde de heer Kostelijk voor de be slissing te verdagen en uitspraak te doen vóór 1 September. Dit voorstel werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Wage naar, Wijnker, Groenland en van Langen. Bouw verordening. Zonder bespreking werd aangenomen een voorstel van B. en W aangaande de vast stelling van een bouw- en woningverorde- niiig. Commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd werden tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim de heeren G. Burger en S. Post. De nood ter plaatse. Ingekomen was een verzoek van den L. T. B., om in verband met den noodtoestand alhier een telegram aan de regeering te zenden, om den steun, toegekend volgens de wet van 1933, voor alle producten vanaf 1 Januari uit te keeren, daar er anders gevaar dreigt voor de openbare orde en rust. De heer Quant lichtte het verzoek toe. Op de vergadering van d?n L. T. B heerschte be recht groote ontvredenheid over de houding van de regecring Er was groote stemming voor een demonstratie. Daarop was direct een algemeene vergadering gehouden. Daar waren weer velen voor een demonstratie voor het gemeentehuis. Het bestuur heeft met moeite eenig uitstel bewerkt. De voorzitter deelde nog mede, dat pas een brief ontvangen was van de 50 gemeen ten, waarin verzocht werd demonstraties tegen te gaan, en als ze niet tegen te gaan waren, ze niet te woord staan. De heer Wijnker zei sterk tegen een demon stratie te zijn. Wel was spr. voor een tele gram. De heer Krom zei nog, dat hier voor de aardappelen nog niets uitgekeerd was. De heer Quant zei, dat het geld in Lan- gendijk lag, maar dat de betaalmeester nog even wilde wachten met betalen tot er meer kwam, dat is gemakkelijker. De heer Kostelijk sprak er zijn genoegen over uit, dat er een dergelijke agitatie kwam. Een demonstratie is niet de manier, maar daar staat tegenover, dat het gemeentebestuur nu het mogelijke doen moet om de toestanden te verbeteren. Spr. merkte op, dat nergens in Nederland de nood zoo groot is als in West- Friesland, daarom moeten voor deze streek mildere uitkeeringen komen. Besloten werd het gevraagde telegram aan de reegering te zenden. Hierna sluiting Tegen opheffing der schoot. De raad vergaderde hedenmorgen ten IC ure voltallig. De publieke tribune kenmerkte zich door groote belang stelling in verband met het agendapunt inzake het voorstel tot opheffing van de openbare school te Oterleek. Dit voorstel was op de agenda geplaatst ingevolge een van den minister van onderwijs in gekomen schrijven en een schrijven van Ged. Staten. Voorgesteld werd de school op te hef fen en de kinderen onder te brengen in de op 2 K.M. afstand gelegen nieuwe school te Stompetoren. In het dorp heeft het denkbeeld om de school op te heffen wel eenige beroering gewekt. Op den rijweg waren zelfs met kalk in het dorp opschriften aange bracht, waarin de bevolking werd uitge- noodigd te protestceren. In het algemeen was de raad van oor deel dat de opheffing van de school te betreuren zou zijn. De school bestaat sinds menschenheugenis, telt weliswaar thans slechts 50 leerlingen, doch gemid deld waren er 60 leerlingen. Bovendien was de raad van oordeel, dat er van het dorp weinig overblijft, wanneer de school daaruit wordt weg genomen. Ook voor de kinderen van aan den dijk wonende ouders was het een bezwaar. De heer Heringa verklaarde zich, als voorstander van goed onderwijs, voor opheffing. Z. i. kwam de concen tratie het onderwijs ten goede. Een drie- mansschool was beter dan een twee- mansschool. Na uitvoerige bespreking werd met 6 tegen één stem (die van den heer He ringa) besloten om aan den minister en Ged. Staten te berichten, dat de raad, op bovengenoemde gronden tegen de opheffing van de school is. Aan de orde was hierop het verzoek van het comité voor de Herdenkings feesten in de Schermeer om bij 300-jarig bestaan van den polder in het garantie fonds een bedrag van 200 te teekenen. De heer Heringa stelde voor, om met het oog op de gemeente-financiën, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dit voorstel .verd door wethouder Dekker gesteund en door weth. Spaan en den burgemeester bestreden. De burgemeester wees er op, dat de gemeente tot nog toe financieel op de inkomsten uit de Schermeer had gesteund. Spr. erkeende, dat de finan ciën de grootst mogelijke zuinigheid eischen. Een derde eeuwfeest was z. i. iets waaraan de gemeente zicb niet mocht onttrekken. Spr. stelde voor om 100 voor het garantiefonds beschik baar te stellen. Het voorstel-Heringa, het eerst in stemming gebracht werd echter met 4 tc-gen 3 stemmen aangenomen. Voor dat voorstel stemden de heeren Heringa, Dekker, Swaan en v. d. Gragt De nieuwe bouwverordening werd door den raad toegejuicht, omdat hier door eindelijk een provinciale regeling tot stand kwam. Aangezien de bestaande verordening 1ibi i bepaalt dat de regenbakken een inhoud van 4 M3 moeten hebben en de nieuwe voorstelt den inhoud daarvan op 3 M3 te bepalen, werd besloten den inhoud op 4 M3 te blijven bepalen. Overigens werd de nieuwe verordening ongewijzigd vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Swaan of het niet wenschelijk was een leerling, die de school te Stompetoren bezoekt, omdat hij niet met de onderwijzeres kon opschieten, weer naar de school te Oterleek over te hevelen, aangezien, doordat de leerling was overgegaan, het motief was vervallen. De voorzitter merkte op, dat overplaatsing op doktersadvies had plaats gehad, doch zegde toe nader diens advies te zullen inwinnen. Daarna sluiting. Bij de alhier gehouden aanbesteding van den bouw van een woonhuis voor den heer Jb. Blokker Az. aan den Westdijk ten over staan van den heer A. Groot alhier, werd in geschreven door dertien aannemers. Laagste was Jb. Lugtig alhier voor 2468, hoogste A. Pranger te Oudkarspel voor f 3080. Het werk werd gegund aan den op een na laag- sten inschrijver, den heer T. van der Plas te Broek ap Langendijk, voor 2473. Vergadering tegen opheffing der openbare school. Een afd. Volks onderwijs opgericht. Maandagavond vond in café de Vries 'n openbare vergadering plaats, uitgaande van Volksonderwijs en N. O. G. Er bestond flin ke belangstelling, wel een bewijs, hoe men tegenover deze zaak staat. Een viertal raads leden waren mede aanwezig. De heer van Drunen, bestuurslid der af- deeling Alkmaar van Volksonderwijs, riep de aanwezigen het welkom toe en zette uiteen waarom deze vergadering plaats vond Vervolgens was het woord aan den heer Krabbendam, hoofdbestuurslid N. O. G. Deze besprak de noodzaak van bezuini ging, waarbij hij aangaf waarom zulks niet mag geschieden op de thans door den minis ter gewenschte wijze, waardoor over twee jaar volgens spr. 15000 onderwijzers werk loos zouden zijn en onnoemelijk veel schade aan de ontwikkeling van het kind zou wor den toegebracht. Nu de gemeenteraad gister reeds met 6 te gen één stem besloten heeft niet in te gaan op het verzoek van den minister om de school te Oterleek op te heffen, achten wij opname van het verslag der rede van den heer Krab bendam niet meer urgent. Van de gelegenheid tot vragen stellen of gedachtenwisseling werd na het uitspreken der rede geen gebruik gemaakt. Staande ter vergadering werd een afdee- ling van „Volksonderwijs" gesticht, met 30 leden. In het voorloopig bestuur werden benoemd mevr. F. Witteveen, en de heeren P. Spaan Kz., Jb. Slooten, Jb. Dekker en J. Zijp Jz. De afdeeling zal zich aansluiten bij den kring Alkmaar van „Volksonderwijs", terwijl de functies eerstdaags nader zullen worden verdeeld. De heer van Drunen sprak zijn vreugde uit over het welslagen van deze mooie verga dering en hoopte, dat de afd. aan haar doel zal beantwoorden Een crisis-comité opgericht. Op initiatief van de afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" was Dinsdagavond een vergadering bijeen geroepen, waarbij 16 personen aanwezig waren. De heer G. Smits, de voorzitter, zette uit een waarom deze vergadering was bijeen ge roepen. Spr. wist dat de autoriteiten tegen standers van oprichting van een crisiscomité zijn. Heiloo heeft een goed functionneerende werkverschaffing e - steunverleening door het Burg. Armbestuur en het tuinderscrediet. Ook wij erkennen dat, doch meenen dat een crisiscomité hier vruchtbaar werk kan ver richten, zei spr. Bij de daarop gehouden bespreking ver klaarde een der aanwezigen dat een crisis comité een verlengstuk was van het Burg. Armbestuur. Beter was het om het principe te bezien, zoo mogelijk een poging te doen om middelen te beramen dat de crisis wordt opgeheven. Opgemerkt werd dat men niets liever wil dan werken om het brood voor zijn gezin te verdienen. Als de overheid niet voldoende werkobjecten heeft en aan de vrije markt geen werk is, moet men noodgedwongen wel steun vragen. Na een uitvoerige bespreking verklaarden allen zich voor de oprichting. zijn die "AKKERTJES" een ideaal middeL Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien /VI ook bij klachten op gezette tijden («/ijker] Volgens recept van Apotheker Dumont "AKKERTJES" Bepaald werd dat er een uitvoerend comité zal komen van 5 personen. Die heeren zullen het recht hebben nog eenige personen te vragen om een commissie van toezicht te vor men. Bij eventuëele vacature (door bedanken of overlijden) zullen zij het recht hebben om de vacature aan te vullen. In het bestuur werden gekozen de heeren N. Meilink, K. Mantel, G. Smits, P. Dekker en J. M. Zonneveld. De kinderhengelwedstrifd van de Uitgeester vischclub „De Morgen stond". Zaterdagmiddag had de hengelwedstrijd voor kinderen van de plaatselijke scholen, uit geschreven door bovengenoemde vereeni ging. plaats. Nadat het visschen een uur geduurd had, werd door den voorzitter het sein gegeven dat de wedstrijd was afgeloopen. In het geheel hebben 92 kinderen deelge nomen, waarvan 21 meisjes en 71 jongens. Door 16 meisjes zijn in het geheel gevangen 33 visschen en door 34 jongens 66 visschen. Voor de meisjes waren 11 prijzen beschik baar. De eerste prijs werd gewonnen met 7 visschen door A. Baart, die tevens een extra- prijs ontving, geschonken door de Wormer- veersche vrienden. De volgende prijzen wer den gewonnen door M. Bos 3 stuks, J. Hemprig. F. Hemprig, J. Visbeen, M Hem- prig, F. Hoek, A. Starreveld, L. Acquoij, A. Schuddeboom en C. van der Eng. die ieder 2 vischjes hadden gevangen, na loting toege wezen. Voor de jongens waren 17 prijzen beschik baar, waarvan Jan Berkhout met 7 vischjes den eersten prijs won en ook een extra prijs ontving van de Wormerveersche vrienden De volgende prijswinnaars waren Cor Rijs 6 stuks, C. Ris 5 stuks, J. Kortekaas 4 stuks. N. Jonker en D. Bout 3 stuks en G. Goed hart, N. van der Eng, E. Bornebroek, J. Schuddeboom, P. Hoek, Jo Berkhout, P. Gaasbeek, J. Vennik. B. Bonhof, J. Visbeen, die ieder 2 visschen hadden gevangen en J. Roekens, die na loting met 1 vischje den 17den prijs verkreeg. KASSIER VAN BOERENLEENBANK VERDUISTERDE 41.000. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft gis teren terecht gestaan de 39-jarige L. v. H., te Schalkwijk, smid en voormalig kassier der Coöperatieve Boerenleenbank aldaar, die zich eenige weken geleden bij de politie had aangemeld, wegens gepleegde verüuisterin- en ten nadeele van genoemde boerenleen- ank, tot een totaal bedrag van 41.000. Sinds 1925 was verdachte kassier der boe renleenbank. In het tijdvak van 1929 tot 28 Juni 1933 had hij tezamen ongeveer 41.00'"* ten eigen bate aangewend en bovendien, tt, misleiding van de controle, eenige kwitanties valschelijk opgemaakt en later nog in een spaarbankboekje en in de boekhouding eener brandassurantie geknoeid. De brandassuran- tie was hierdoor voor ongeveer 17.000 be nadeeld. Verdachte legde op de zitting een volledige bekentenis af. Een inspecteur van de Centrale Raiffusen- bank legde verklaringen af omtrent door hem verrichte contröles op het beheer van den kas sier. De controle op het beheer was aanvan kelijk onvoldoende. Hierin is thans verbete ring gebracht. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vroeg veroordeeling tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. Mr. Phaff, verdediger van verdachte, ver zocht voor zijn cliënt een gedeeltelijke voor waardelijke straf, met langen proeftijd. Uitspraak 22 dezer. EEN BOÓSWICHT. De 30-jarige koopman H. Sbekende van de politie, stond heden voor de Arnhemsche rechtbank terecht.'De man maakte er een ge woonte van bij particulieren te telefoneeren, waarbij hij tevens gebruik maakte om geld en kostbaarheden te stelen. Het O. M. wees er op, dat nog dagelijks bij de Arnhemsche Justitie uit tal van plaatsen van ons proces sen-verbaal binnenkomen van diefstallen, door dezen verdachte verpleegd. De eisch was 2 jaar gevangenisstraf. - VALSCH GELDT De Utrechtsche rechtbank heeft den -v» "gen electricien H. v. d. H. te Utrerh» ,a< gens het uitgeven van valsche dubbelt?!. oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf jXt^* trek van de voorloopige hechtenis De eisch was 4 jaar met aftrek. SMAAD. De Utrechtsche rechtbank heeft den oe rigen koffiehuisbediende T. F. wenen?. H subs. oplichting veroordeeld tot 1 y, ia Jnaa<1, vangenisstraf. j ar gv „MAG IK EVEN TELEFONEEREN?»» Een dertig-jarige koopman, die langen «u coor de politie m vrijwel geheel ons W ,i] zocl.1 werd teelt .oor de Amheïïdï'Sl? bank terecht gestaan. De man maakte er Je woonte van bij menschen binnen te loorSn" en te vragen of hij even mocht telefoneert Van deze gelegenheid maakte hij dan S: brurk om geld en kostbaarheden te stelen lm een groot aantal plaatsen van ons land Ww hij zijn slag geslagen. Het O.M eischte tegen hem twee jaar tre. vangenisstraf en wees er op, dat nog datre! lijks bij de justitie te Arnhem processen ver baal binnenkomen uit plaatsen, waar de ver! dachte aan het werk is geweest. VRIJGESPROKEN VAN BRANDSTICHTING. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gister den 44-jarigen koopman, tegen wien het O.M., ter zake van opzettelijke brandsticb. ting in een villa aan de Nassaulaan twee jaren gevangenisstraf had geëischt, vriige- sproken. OPLICHTING VAN EEN STEUNCOMITÉ. De 38-jarige opperman J. T. was bij het steuncomité te Heerlen gekomen, met het ver- zoek om steun voor zijn twee wettige kinde. ren, die in Duitschland bij zijn zuster woon den. Hij liet den chefcommies van het werk- loozen-steun-comité een brief lezen, waarin zijn zuster hem om steun voor die kinderen had gevraagd. Later bleken het twee niet- wettige kinderen te zijn. In het geheel had hij f 384 steungeld ontvangen waarop hij in 't geheel geen recht had. Het O M. bij de Maastrichtsche rechtbank eischte terzake van oplichting één jaar gevangenisstraf. Uitspraak 21 dezer. (Van onzen correspondent). De Belgische badplaatsen Crisis en toch uitbreiding. De duur van het seizoen. De zonnebaden en openbare zedelijkheid. Uitstapjes, Brussel, 30 Juli 193.3. 1 Verbazend is de uitbreiding welke jaarlijks aan de Belgische kust wordt waargenomen, ondanks het feit. ook sedert de zooveel genoemde economische crisis is ingetreden, door de kustbewo ners, die het van de badgasten moeten hebben, steen en been wordt geklaagd. Ondanks de goedkoope reizen in het buitenland, ondanks de organisatie ook van goedkoope zeereizen, en de omstan digheid dat de auto, veel meer dan voor heen, tot verre reizen noodt in plaats van het stille verblijf aan zee ondanks dit alles is de kust nog een uitverkoren streek voor velen. Van De Panne, aan de Fransche, tot Knocke-Zoute, aan de Nederlandsche grens, is de Vlaamsche kust ingenomen door vriendelijke, van alle comfort voorziene badplaatsen, die keus laten voor allen, zoowel voor wie ec-n rustig badplaatsje wil als voor wie het mondaine teven verkiest in luxueuse hotels en casino's. Er is een vrijwel niet onderbroken duinenreeks, die op ver scheidene plaatsen tot drie kilometer ia het land .eikt. Er wordt niet vt-el gedaan om deze duinen te beschermen. Slechts sedert het vorige jaar, meenen we, is een belangrijk duinengebied, tusschaa De Panne en de Fransche grens, als „nationaal monument" geclasseerd, en voor verdere verkaveling door op winst beluste grondspeculanten gespaard. Op een Aan de mooiste punten der kust. op den „hoogen blekker" zooals de naam aanduidt het hoogste punt van de dui-' nen te Coxyde, is sedert dit jaar een imitatie-windmolen gebouwd, gelukkig vrij schilderachtig, om als café te wor den geëxploiteerd. De omliggende ter-, reinen zullen natuurlijk voor villabouw worden verkocht. En zoo kan men met een van de moderne en snel rijdend* electrische trams, die alle kustplaatsen verbinden, of met een autobus, als men over geen particuliere auto beschikt, d« kust langs rijden en vaststellen hoe over al villa's oprijzen, groote en klem® 85. Rechter Li-Woeng, bespat met taart jesgarneering en an dere kleverig-1 zoetigheden, stond daar als een beeld der wan- oop, doch toen hij tot bezinning kwam begon hij Sim de huid vol te schelden. Op een gegeven oogenblik werd hij de la chende Wo-wang in den boek gewaar, waarop zijn woede aanval verdriedubbelde, 86. Hun straf bleef natuurlijk niet uit. Eerst werd Simmy den rechter onder handen genomen. Zijn hartversche krijschen hielp hem gen zier; over des rechters knie wer \v/V **f danig door middel van het bamboerietje gema»se* Wo-Wang ondergint) daarna het zelfde lot.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6