eaJxuH&ouw DE STERRIT NAAR MONTE CARLO 1934. Wijziging der routes. Extra klasseeringsproeven. S.S.S. TE ST. PANCRAS Or STAP. dan ook op toen de ijsjes arriveerden die zich heerlijk lieten smaken. Te plm. half drie werd aangevangen met de wandeling naar Egm. aan Zee. Een mooi strand, en een gunstige wind maakte deze wandeling tot een waar genot J. v. d. BREE OVERLEDEN. Slachtoffer van een noodlotti- gen val. i" ïueuse en eenvoudige, en hoe de ko- nties uit hun duinenrijk gaandeweg n or goed zullen worden verdrongen. \Vie zich maar eenigszins de weelde kan or oorloven, tracht zich een huisje aan aan te schaffen, en dit vooral met het op het week-end. Dit is zeer in de ode' gekomen. Elk jaar wordt er in ^!,n winter gebouwd aan de kust en orden er zaken gedaan. Het eenige verschil bij vroeger is, dat de prijzen 3„eï wat zijn verlaagd. Zoo kan men ,vh bv. te Coxyde reeds een huisje aan- crhaffen tegen ongeveer 30 000 fr. of ruim 2000 gulden. De week-end-mode levert evenwel geen zekere winst op !oor de hotelhouders Want het week-end heeft ook het kampeeren ingevoerd en Lie bv van Knocke naar Ostende rijdt, -al ontdekken hoe honderden en hon derden hier in de duinen hun tenten ■hebben opgeslagen, in den letterlijken -in van het woord, en er heele dagen en nachten doorbrengen. Er wordt ook naar (je kust gereden met al den noodigen mondvoorraad in de auto. Picknicken is, in dezen duren tijd, wat het goedkoopste uitvalt, en tevens is het een charme, een aantrekkelijkheid te meer van den tocht. p€ tijd is lang voorbij, dat, wie met een auto uit was, slechts in een duur hotel terecht kon en zich dood schaamde om o" den weg te stoppen en zich aan mee gebracht voedsel te goed te doen. Dit ziet men thans eiken dag, ook in de Ar dennen Alleen de hotelhouders vinden er geen baat in en zij staan er vrij mach teloos en werkeloos tegenover. Er wordt bijna niets gedaan om de toeristen tot a,dere inzichten te brengen Het beste middel zou natuurlijk prijsverlaging zijn. Maar dat middel wordt niet ge bruikt. De hotelprijzen zijn meestal nog dezelfde gebleven als in den goeden ouden tijd. Alleen de prijzen van appar tementen zijn sterk verlaagd. Bij de andere oorzaken van de crisis komt dan nog de omstandigheid van de schoolvacanties, die in België omstreeks 15 Juli beginnen en omstreeks 15 Sep tember eindigen. Toen de vacanties lie pen van 1 Augustus tot 1 October, duur de het seizoen twee volle maanden en nu is dit, eigenaardig genoeg, inge krompen tot anderhalve maand Het publiek komt er niet toe, de eerste veer tien dagen van Juli als verloftijdvak ie beschouwen en de eerste veertien dagen van September al evenmin Men heeft gemeend, dat de wijziging van de varan- tie, te handelen in het voo-d„el van de kustbewoners, doch het is een vergis sing gebleken en nu gaan reeds stemmen op, om de vacantie te doen aanvangen op 1 Juli en te doen eindigen op 30 Augustus. Het is niet uitgesloten dat tot deze wijziging binnen afzienbaren tijd .wordt overgegaan, in het belang van de kus., daar juist tot een verblijf aan zee in het belang van de kinderen dikwijls wordt besloten. De propaganda die in het buitenland voor de Belgische badplaatsen wordt gevoerd, is niet zoo groot en toch heeft men er een massa vreemdelingen aan te danken, die ongetwijfeld aangetrokken zijn door het tenslotte toch goedkoope leven in België, vergeleken bij het bui tenland, en misschien ook wel door de speelzalen Het aantal Nederlanders, dat in de Belgische kustplaatsen wordt aan getroffen, is buitengewoon groot, naar we zelf konden ervaren, en het dient wel gezegd, zij leveren een goed contingent voor de speelzalen van Knocke en Oost ende. De meeste uitgeweken Duitsche Joden schijnen zich ook aan de kust te hebben gevestigd. De tijd dat er inci denten met Duitsche badgasten ontston den is reeds lang voorbij. En nu deze badgasten tevens bannelingen zijn, wor den zij zelfs met sympathie omringd Vreemde badgasten hebben niet de min st; moeite om tot een speelzaal te worden toegelaten, waneer zij ouder zijn dan 25 jaar Zij moeten hun identiteitskaart vertoonen als eenige formaliteit. Belgen ffloeten eerst hun aanvraag indienen en dan krijgen zij nog 24 uur bedenktijd, alvorens te morden toegelaten!..., v iuVerlen£in£ van de Zeeland-lijn van de k ,.t°t Knocke, sedert een 3-tal weken, egunstigt op merkwaardige wijze het bezoek n deze badplaats door de Nederlanders, n<*ar wij van den vertegenwoordiger v,fn de KLM. te Knocke vernamen, wordt n de Ign goed gebruik gemaakt. oK, e,swaard is ook nog de strijd die is rLk i n rondom het vraagstuk van de zon- erh in de badplaatsen. De „Bond tot be- nerming Van de openbare zedelijkheid" "561' er zich mee ingelaten en deze heeft nu ns >»ex-cathedra" bepaald wat er, om nu maa' zedelijk te zijn, niet mag en geduld op het strand. Dit is, vol gens een door den bond verspreide circulai- e. op het strand in badpak wandelen, voor fietsen zonnebaden nemen, spelen, paardrijden, enz. in badpak. r^.uujugn, enz., lil i/aupaiv. ®ededeeling maakt niet uit, of het dra- R van kousen noodzakelijk is voor de zede- hii k we' dat het ontbreken van een ïinlk 0rdje strijdig is met behoorlijk zede- JKneidsgevoel. Wel wordt een lijst opgege- n va" badplaatsen die worden aanbevo- l\r nameliik De Panne, Oost-Duinkerken j leawPoort-Bad inbegrepen), Lombartzij- U'. Breeedere, Chemskerke (Den Haan), n (Duinbergen). In den ban zijn: ostende, Blankenberge, Westende, Knocke, in r en Middelkerke. Zoodat onze lezers gelicht zijn! Hieraan kunnen we toevoegen, vooral te Knocke de badgasten niet de m'nste beperking hebben. *rh a?genaam bij een verblijf aan de Belgi- kust is de mogelijkheid, om bij minder goea weer, uitstapjes te doen in allerlei rich- vlakk"' s'agvelden van Vlaanderen zijn reizen naar Le Touguez Plage, over uinkerken, Calais en Boulpgne, worden in- g"'cht, boottochten naar Dover, reisjes naar wif j en en Let prachtige Brugge, waar on eds met dezelfde geestdrift en dezelfde Pgeruimdheid terugkeeren, is op slechts n'ge kilometers van de zee. Dat ook is niet v ^wonderen voor wie zich niet laat weer- en k" cloor de 'euze "b'-ijf 'n e'gen land" n buiten de grezen van een andere atmos- lf*r genieten wii. ST. PANCRAS. De Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers hield Dinsdag een openbare vergadering in het café van den heer Bouw- stra onder leiding van den heer Hoogland Er waren ook leden van L. T. B. en andere organisaties aanwezig. Het doel dezer vergadering was om bekend heid te geven aan de meeting te Noordschar- woude, op morgen 10 Aug., waarvoor de burgemeester de aanvankelijk gegeven toe stemming om ook te demonstreeren weer heeft ingetrokken. Dat op de meeting de sprekers ook de ontevredenheid der tuinders niet mogen opwekken, werd door de verga dering ten zeerste afgekeurd en er werd ge zegd dat de Neutrale Bond nog nooit een onwettig opvoerende geest heeft laten hooren. De heer Bijpost (L.T.B.) zei, dat de minis ter tegen rector Kok heeft gezegd dat de li miet van o milloen wordt losgelaten. De heer Koelemey zei, dat op de ingezon den stukken welke hij in verschillende bladen heeft geplaatst, sympathie betuigingen zijn binnengekomen, echter heerscht volgens die gegevens in den „Streek» veel oproeriger geest dan hier. De heer Biersteker achtte een meeting niet noodig, de Neutrale Bond alleen kan niets bereiken. De voorzitter zeide. dat tengevolge van de gevoerde actie de minister de limiet van 5 milhoen heeft losgelaten; wij moeten door gaan. De heer Schuit was van meening, dat de L. T. B. meer weet te bereiken dan de Neu trale, dus moet steeds samen worden ge werkt. De heer de Jong zeide. dat wij niet alles mogen slikken; als wij thans niet demon streeren, wordt een meeting ook nog ver boden. Tenslotte wekte de voorzitter iedereen op, om Donderdag op te trekken naar de mee ting ook de tuindersvrouwen. CRISIS-VARKENSWET 1932. Het bestuur der Gewestelijke Varkens- centrale Noordholland heeft besloten het overdragen van biggenmerken in uitzonder lijk^ gevallen alsnog toe te staan. Dit zal echter alleen kunnen geschieden onder toezicht en met toestemming van ge noemde Centrale. Voorgeschreven is gebruik te maken van de daarvoor vastgestelde formulieren. Deze zijn kosteloos verkrijgbaar aan het kantoor van genoemde Centrale in het Landbouw- huis aan het Kerkplein te Alkmaar en bij de secretarissen der Plaatselijke Commissie's. WARMENHUIZEN. Omzet veiling over de maand Juli 1933. Verhandeld is: Juli 1933 Juli 1932. Aardappelen 1.666.057 K.G. 1.395.467 K.G. Zilveruien Roode kool Bloemkool Gele kool Slaboonen Gele nep Gele uien 44.798 10.475 582 stuks 400 K.G. 762 1.925 200 48.188 14675 2.100 261 3.400 250 De omzet bedroeg in Juli '33 19.392,81 tegen 37.438.99 in Juli 1932. LANGENDIJK. De winterkool staat er slecht voor. De stand van de verschillende winter- koolsoorten in het tuinbouwdistrict Langen- dijk is bijzonder slecht. Draaihartigheid, lui zen en vlooien hebben daartoe ieder vóór een deel het hare bijgedragen. Er wordt dan ook op gerekend, dat er zeer weinig zal worden geteeld. Dat is wel meer voorgekomen, doch vaak gebeurde het dan, dat de prijs vergoed de, wat er aan de teelt ontbrak. Thans echter is de vraag zoo gering, dat ook bij een klein aanbod op slechte prijzen moet worden ge rekend. Waar de toeslagprijzen volgens de tuinbouwsteunwet eenigszins rekening trachten te houden met een normaal beschot, is het duidelijk, dat deze steunwet onder die omstandigheden allerminst aan haar doel zal beantwoorden. We vernamen, dat van wege tuindersorganisaties op deze omstan digheid zal worden gewezen, om te bereiken, dat er rekening mee gehouden wordt. EEN TELEGRAM AAN DEN MINISTER GEZONDEN DOOR DEN GEMEENTERAAD VAN HEERHUGOWAARD. In verband met het genomen raadsbesluit werd een telegram van den volgenden inhoud verzonden' aan den minister van economische zaken: De raad der gemeente Heernugowaard verzoekt Uwe Excellentie met aandrang oogenblikkelijke uitbetaling van productie prijs volgens Tuinbouwsteunwet, daar de tuinbouwers de wanhoop nabij zijn. Hebben demonstratie alsnog v09rk®f"e" door onze toezegging Uwe Excellentie dit t berichten, daar anders wanordelijkheid te vreezen was Automobilisme. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club meldt ons: Het reglemerjt voor den 13en Sterrit naa Monte Carlo, welke in 1934 zal worden ge houden, heeft in vergelijking met dat van 1933 eenige belangrijke wijzigingen onder gaan Reeds thans kunnen wii eenige vaa wijzigingen publiceeren, aldus v?°rul i c pende op het officieele reglement, dat op September a.s. zal verschijnen. In de groote lijnen volgens wdke d lye wordt gehouden en welke in de" is rit algeheele voldoening hebben geg niets veranderd; wel ziinu^faIje" beland- details gewijzigd met de bedoelin» stelling nog grooter te maken dan zn in de afgeloopen jaren reeds was Gemiddelde snelheid. De gemiddelde snelheid is vastgesteld op 40 K.M. per uur voor alle etappes, uitgezon derd voor de laatste 1000 K.M. van iedere route, welke met een snelheid van 50 K.M per uur moeten worden gereden. Ten einde iedere moeilijkheid te ondervan gen zullen de deelnemers niet meer gedwon gen zijn om rekening te houden met den ach terstand welke zij aan een controle hadden; zij mogen dus dien achterstand geheel of ge deeltelijk inhalen, hetgeen echter geen in vloed heeft op de reeds opgeloopen strafpun- ten. In de oorspronkelijke routes zijn twee ver anderingen gebracht. De deelnemers die van Umea en Stavanger vertrekken zullen te Hannover samen komen met hun, die Tallinn als startplaats hebben gekozen. Zij die van John OOroats komen moeten over Bayonne rijden. In de punten van de verschillende start plaatsen is eveneens een wijziging gebracht; de lijst is thans: Athene 1000 pt.Boekarest 935 pt.Tal linn 910 pt.; Umea 910 pt.; Stavanger 910 pt.Kovno 850 pt.John O'Groats 850 pt Valenga 810 pt.; Palermo 768 pt.; Gibraltar 740 pt. Mocht het voorkomen, dat deelnemers met een zelfde aantal punten eindigen, dan zal een acceleratie remproef de volgorde vast stellen. De bergwedstrijd op den Cöte du Mont des Mules zal door een anderen proef worden vervangen, waarbij rekening wordt gehouden met de eischen, welke aan een toerauto mogen worden gesteld. De aankomst van de deelnemers is vastge steld op Woensdag 24 Januari 1934 tusschen 8 en 16 uur. Turnen. De gymnastiekvereniging Sport Staalt Spieren te St. Pancras had Maandag haar jaarlijksche adspirantenuitstapje weer geor ganiseerd. Onder tromgeroffel en zang werd te plm 8 uur de tocht aangevangen.' Ditmaal werd ook weer langs het rijwielpad naar Koedijk gewandeld en vandaar per tram naar Ber gen. Na een paar gezellige uurtjes doorge bracht te hebben op het speelduin, werd per tram naar Bergen aan Zee gegaan, waar in een minimum van tijd de schoenen en kousen uit waren en een druk gebruik werd gemaakt van het toegestane pootjebaden. Het was van de leiding goed gezien, geen badpakjes toe te staan om het te ver in zee gaan, met de daaraan verbonden kans op ongelukken, te voorkomen. Onder goede be waking waren op deze wijze de kinderen een paar uurtjes aangenaam bezig. Door een en ander waren de kelen wel wat droog geworden en een luid gejuich steeg Bij de aankomst te Egmond bleek van de verwachte vermoeidheid niets te bespeuren. Zelfs de allerkleinste kleuters bleken volko men frisch te zijn gearriveerd. Door het loo- pen was de eetlust goed opgewekt, het groo te pak korstjes was tenminste in een wip verdwenen, alsmede de nog aanwezig zijnde broodjes enz. Ook hier werd volop door de kleinen van zee en zon genoten en veel te gauw was het weer tijd om door te gaan. Tamboers voorop, de vlag in top, werd door het dorp gemarcheerd naar de Vergul de Valk, om daar nog een glas limonade en frujetta in ontvangst te nemen, waarna te 6.19 per tram de thuisreis weer werd aan vaard tot Koedijk. Hier lagen de motorbooten van de heeren Schuur en Visser reeds te wachten, die het heele gezelschap na een mooi watertochtje weer te St. Paneras aan wal zette Toen nog even door het dorp naar de school, nog een reep chocolade mee naar huis en ook dit feestje was weer voorbij. Wielrennen. Gistermorgen is de wielrenner J. v. d. Bree uit Helmond, die Zaterdagavond op de wielerbaan „Het Hert" te Eindhoven zoo noodlottig kwam te vallen, aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Maandag was de toestand van den jeugdi gen wielrenner, die in het ziekenhuis te Eind hoven verpleegd werd, nog steeds zorgwek kend. Hij was tuiten bewustzijn. Gistermor gen is de 19-jarige jongeman overleden. ALCM ARIA-NIEUWS. Het Augustus-nummer van Alcmaria- nieuws ziet er buitengewoon verzorgd uit Allereerst schrijft Bram Elte over de „Gleichschaltung"; een interessant artikeltje over de Duitsche sport in haar huidigen vorm. Dan vertelt L. nieuws uit den N.H.V B waar blijkbaar niet alles in orde is. L. E Utercous geeft een goed geslaagd schetsje, waarin hij vooral de athletiek aanroert en Vanderem vertelt gebeurtenissen van Bram Elte. „Ons amateurisme" zal natuurlijk voor- en tegenstanders vinden, omdat dit ar tikeltje uitsluitend critiek is! Dan ontdekken wij weer eens een brief van Sylvain Bastin en een gedichtje van Jupiter; terwijl tenslot te Melchert Schuurman over muzikale sport- menschen en over sportieve muzikanten schrijft. En verder is er: De agenda van de jaar vergadering, de burgerlijke stand en de com petitie-indeeling. Wel een uitgebreid nummer dus! ROODVONK ONDER MILITAIREN TE DEN HAAO. In de barakken voor besmettelijke ziekten van het militair hospitaal te Den Haag zijn acht dienstplichtigen, afkomstig uit het kamp Waalsdorp, de Frederikskazerne en de Alexanderkazerne opgenomen wegens rood vonk. Na Zaterdag jl. zijn geen nieuwe ge vallen meer geconstateerd. De noodige ontsmettingsmaatregelen zijn getroffen. De geconstateerde gevallen zijn niet van einstigen aard en de patiënten maken het naar omstandigheden goed. NALATIGHEID VAN WETHOUDERS. Inzake de werkverschaffing en de gemeentebegrooting. De beide wethouders uit Didam (Geld.), door wier nalatigheid de werkloozenkaarten niet herzien waren, waardoor de werkver schaffing voor werkloozen uit die gemeente 14 dagen heeft stil gestaan, hebben er in toe gestemd om thans den minister, op wiens last de werkverschaffing werd stopgezet, te berichten, dat zij bereid zijn voor een behoor lijke voorziening in de werkloozenkaarten zorg te dragen. De werkverschaffing is thans weer opengesteld. Tevens hebben zij besloten mede te werken aan die aanbieding volgens de wet van een begrooting aan den gemeenteraad. IN STRIJD MET EED OF BELOFTE. Naar Het Volk verneemt zal een wetsont werp, dat aan de regeering de bevoegdheid verleent om leden van vertegenwoordigende lichamen, die in of buiten dat lichaam han delen in strijd met de afgelegde eeden en be loften, op voorstel van den voorzitter van het vertegenwoordigend lichaam, waarvan zij deel uitmaken, de uitoefening van hun man daat te ontzeggen, binnen enkele dagen het departement verlaten. EEN ONVOLTALLIG GEMEENTE BESTUUR. Tengevolge van het overlijden van wethou der J. Nieuwenhuizen is een vacature ont staan in den gemeenteraad van Geissen (N -B.) Aangezien op de indertijd ingedien de candidatenlijsten geen namen van perso nen meer voorkomen, zal de raad voortaan slechts uit 6 leden bestaan. MOEILIJKHEDEN VOOR BOUW- VEREENIGINGEN. In hotel „Het Blauwe Kruis" te Enschede kwamen besturen van eenige woningbouw verenigingen te Enschede en Lonneker bij een ter bespreking van de exploitatie moei lijkheden waarmede deze vereenigingen door de huidige crisis hadden te kampen. Men be sloot zich tezamen met een adres tot de re geering te wenden, waarin maatregelen wor den gevraagd, welke tot huurverlaging kun nen leiden. Dit adres zal aan alle bouw verenigingen in Twente ter medeonderteeke- ning worden aangeboden, om hun adhaesie te betuigen, LIJK AANGESPOELD. Hedenochtend is op het strand Noord te Scheveningen aangespoeld het lijk van den Zondag jl. verdronken 30-jarigen Duitscher J. M. INBRAAK TE HEERLEN. Vannacht is ingebroken ten huize van den koopman Klein aan de Laanderstraat te Heerlen. De dieven drongen het huis binnen door het uitsnijden van een ruit aan de ach terzijde van het huis. Zij namen uit de kast, die in het magazijn stond, 920 mee, bene vens 300 heeren- en 100 dames pullovers en 2 koffers, gevuld met dameskousen en hee rensokken tot een gezamenlijke waarde van 1600. Zij zijn verdwenen zonder spoor ach ter te laten. STRAPERLO. Belangstelling van burgemeesters. De burgemeesters van Den Haag, Noord- wijk en Zandvoort hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan het behendigheidsspel Straperlo te Scheveningen, waarbij zij zich hebben overtuigd van de groote attractie, welke dat spel, speciaal voor de Noordzee badplaatsen, biedt, zonder dat deze oad- plaatsen elkaar onderling concurrentie be hoeven aan te doen, wanneer het spel in elk van onze drie voornaamste badplaatsen kan worden gespeeld. De burgemeester van Zandvoort infor meerde voorts, of nog elders in den lande Straperlo-tafels zijn opgesteld, hetgeen bleek niet het geva'. te zijn. Dit is uiteraard van veel beteekenis in verband met de mogelijkheid van een verbod van soortgelijke behendigheidsspelen voor het geheele land. met uitzondering van de Noordzee-badplaatsen, waarvan wij dezer dagen hebben melding gemaakt. TYPHUS-GEV ALLEN. Te Warder in Noordholland doen zich verschillende gevallen van typhus voor. De betrokken personen hebben melk gebruikt van een boer, die zijn melkgerei met sloot water reinigt. NEDERLANDSCH SOCIALIST IN DU1TSCHLAND VERMOORD? Volgens Het Volk zou de Nederlandsche sociaal-democraat Vermaes, die door de nat.- socialisten te Keulen gevangen gezet werd en van wien verwacht werd dat hij over de grens zou worden gezet, in de militaire ge vangenis te Bonnerwall zijn vermoord. Officieel wordt zelfmoord als oorzaak ge noemd. SMOKKELAUTO'S AANGEHOUDEN. De bestuurder zwaar gewond door een kogel. Maanfiag heeft te Kerkrade een wilde jacht plaats gehad tusschen een auto, geladen met gesmokkelde Duitsch* mar garine en een auto van de Nederland sche douaneambtenaren. Deze laatste slaagde er in, nadat eenige schoten ge vallen waren, den smokkelauto aan te houden. Toen bleek, dat de chauffeur van den smokkelauto 2 schoten In den rug had gekregen, die hem zwaar had den gewond. De man, een inwoner van Schaesberg, werd naar het ziekenhui, te Kerkrade overgebracht Zijn toestand was gistermorgen nog niet zonder ge-1 vaar In de auto werd 300 K G. Duitschd margarine gevonden. Te Rimburg gelukte het de Nederland sche douanebeambten eveneens na een wilde jacht 140 kilo Duitsche margarine in beslag te nemen. ROODVONK EEN ONGEVAL IN DEN ZIN VAN DE ONGEVALLENWET. Een assistent-geneesheer van het St. Josephs* ziekenhuis te Heerlen heeft destijds rood* vonk gekregen tijdens zijn werkzaamheid op de roodvonk-afdeeling van dit ziekenhuis. De Rijksverzekeringsbank weigerde uitkeering krachtens de ongevallenwet, omdat het be stuur van meening was. dat geen sprake was van een ongeval of van een letsel in betrek kelijk korten tijd ontstaan, terwijl deze be smettelijke ziekte evenmin opgenomen is on der de beroepsziekten, die ook in de onge vallenwet zijn opgenomen. In hooger beroep heeft echter ce centrale raad van beroep zoo wel de gelijkluidende uitspraak van den Raad van Beroep te Roermond als de beslis sing van het bankbestuur vernietigd en dezen arts alsnog schadeloosstelling toegekend, waarbij in het midden gelaten werd of de bacillen plotseling of gedurende betrekke lijk korten tijd waren binnengedrongen en in ieder geval het binnendringen van ziekte kiemen aanvaard werd als letsel in verband met de dienstbetrekking. Behalve artsen zijn dus voortaan ook verplegenden verzekerd tegen de gevolgen van besmetting met eeni- gerlei besmettelijke ziekte, in verband met dienstbetrekking hun overkomen. EEN ZWEEDSCHE EXCURSIE NAAR NEDERLAND. Lof voor de Nederlandschè ingenieurs. Het bekende liberale Zweedsche dagblad „Göteborgs Handes- och Sjöfarts-Tidning" organiseert van 1271 Augustus een reis naar Nederland er: België. Bij eenige afbeel dingen uit Nederland vermeldt het blad een brief van een zijner lezers, die zich voor de reis heeft opgegeven en meedeelt dat hij acht jaar geleden voor het eerst een bezoek aan Nederland heeft gebracht en nu gaarne de gelegenheid aangrijpt dit bezoek te her halen. Voor alles is het één herinnering, die hem nieuwsgierig maakt om ons land op nieuw te zien; hij was er n.1. getuige van de werkzaamheden voor de sluis te IJmuiden, een reusachtige onderneming, zooals hij ge tuigt. Een bezoek aan de nieuwe sluis slaat op het programma. De lezer van „G. H. T." noemt het werk een monument onder vele andere voor moderne heldendaden, een hel dendaad uit het tijdperk der ingenieurs. De Nederlanders, zoo voegt hij er aan toe, zijn overigens geheel gewend aan dat soort kunstwerken, waarbij hij doelt op den af sluitdijk van de Zuiderzee, die eveneens be zocht zal worden. Ook een bezoek aan onze kunstverzamelingen en aan een diamant slijperij staan op het programma TREKKINGEN „J I.-LOTER1JEN" VERVROEGD. Met begrijpelijke voldoening bericht ons „De joodsche Invalide", dat het met de loterij-campagne zóó naar wenscvh gaat, dat de trekkingen vervroegd kunnen worden. Van de loterijen Amsterdam en Zuid-Holland zijn bijna geen loten meer in voorraad, zoo dat „De Joodsche Invalide" een beroep doet op de lotenverkoopers to het geheele iand. om de in hun bezit zijnde loten van deze beide loterijen binnen eenige dagen aan de administratie Nw. Achtergracht 98 te Am sterdam, terug te zenden. De trekkingen van de loterijen Amsrerdani en Zuid-Holland zulien reeds in de maand September geschieden. De juiste data zuilen in den loop der volgende week worden be kend gemaakt. Men wordt tevens verzocht de loten den andere provinciën zoo spoedig mogrlijk te verkoopen, opdat deze loterij campagne, die wederom voor „De Joodsche Invalide" een schitterend succes belooft te worden, spoedig tot het verleden zal behooren. VERDRONKEN Gistermiddag is het 3-jarig meisje B. uit Delden, dat in Vroomshoop logeerde, aldaar te water geraakt en verdronken. Gisteravond is te Maarssen in het Mer- wedekanaal de schippersknecht Dekker uit Zuilen ean boord van het schip van schip per Heezik overboord geslagen en verdron ken. Het lijk is hedenmorgen uit het kanaa' opgehaald. VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN Gisteravond is in de Roer nabij Kapel in 't Zand de 18-jarige L. Munnicks uk Koermond bij het zwemmen verdronken. KANOVAARDER VERONGELUKT. De 18-jarige J. H. v. Engelen uit Alphen aan den Rijn, die met zijn verloofde en eenige andere jongelui onder Rijpwetering aan het zwemmen was, is, toen hij van de eene kano in de andere wilde overstappen, op den rand van het bootje gevallen, waarbij een rib door een zijner longen drong. De jongeman ver dween onmiddellij in de diepte en hoewel hij spoedig werd gered, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. BOOTTREIN UIT INDIE. De boottrein, in aansluiting op het mail schip „Baloeran'', hetwelk heden te Mar- seille verwacht wordt, zal morgen om 6.58 uur te Roosendaal ons land binnenkomen. BRAND. Hooibroei. Te Nieuweschoot (gem. Heerenveen) is Maandagnacht door hooibroei brand ontstaan in de boerderij van de wed. Hofstra, die geheel in de asch gelegd werd. De zoon, die alleen thuis was, sprong door een glasraam en redde zich.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7