Agenda ^Binnenland. Jiech Schoot JkoaUidaai 7lieuws £aotste b Stad en Om Weec&eticht BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN Een paard aan 'f woord Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De vroolij- ke vrouwtjes van Broadway (filmshow met 14 sterren). Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Vadertje Langbeen, hoofdrollen Janet Gaynor en Warner Baxter. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Ein Mann mit Herz, hoofdrol Gustav Fröhlich. Toe gang alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Het testament van Caser Borly (rom.), hoofdrollen Wolf Albach-Retty en "Rose Barsony. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen, voorts Woensdagmiddag half 3 vertooning avondprogramma. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 13 Augustus. 8—10 uur, Stedelijke muziektuin, concert r.-k. harmonie St. Caecilia. 3 uur, in de duinen te Groote Keeten, bij Callantsoog, openluchtspel. Kermis te Stompetoren. Maandag 14 Augustus. 8.15 uur, kerkje Bergen aan Zee, concert Jo Vincent en Suze Luger. Kermis te Stompetoren; uitvoering door ,De Roos" in lokaal Kamsteeg. I Dinsdag 15 Augustus. Kennis te Stompetoren. Woensdag 16 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert Soli Deo Gloria. Vrijdag 18 Augustus. Sportpark, tenniswedstrijden Advendo. Zaterdag 19 Augustus. Sportpark, tenniswedstrijden Advendo. Zondag 2C Augustus. Sportpark, tenniswedstrijden Advendo. SCHIETPARTIJ AAN DE LIMBURGSCH—DUITSCHE GRENS. Politieagent uit Herzogenrath schiet een Kerkradenaar neer Donderdagavond, ongeveer half acht, had langs de Nieuwstraat te Kerkrade aan de overzijde der straat op Duitsch gebied, voor de Sportarena een incident plaats, aldus ont leenen wij aan de Limb. Koer. Zekere O. Gerards, wonende te Kaalheide in de Seringenstraat, gehuwd, vader van vijf kinderen, los arbeider, voorzitter van de wiel rijdersclub „Roda", die in de Sportarena oefeningen hield, was, zooals ooggetuigen aan het blad verklaarden, eenigen tijd in ge sprek geweest met een politie-agent Mom- mers, uit de gemeente Herzogenrath, iemand die nog al als „onverschrokken" bekend staat. Eenigen tijd later, toen Gerards aan de controle op de wielerbaan stond, liep Mom mers op hem toe en deed hem de boeien aan. Volgens ooggetuigen heeft Gerards zich toen verzet. Plotseling klonk een schot en voor het publiek begreep, wat er feitelijk gebeurd was, viel Gerards op den grond. Op zeer korten afstand, bijna met den revolver tegen het lichaam gedrukt, had M. op den zoo goed als weerlooze geschoten. De aanwezigen liepen te hoop, en op het zelfde oogenblik arriveerde de electrische tram uit Aken. Mommers, die niet in de uniform van poli tie-agent was, droeg Gerards, die in het on derlijf getroffen was, in de tram en bracht het slachtoffer naar Herzogenrath, blijkbaar naar een geneesheer. De verontwaardiging onder de te hoop ge- loopen menschenmassa was algemeen, zoo wel onder de Duitschers als onder de Neder landers. De reden, waarom Mommers Ge rards arresteerde, is niet bekend. Alsof er niets gebeurd was, bleef de radio- muziek op de baan klinken en zette de „Ro- da"-club haar oefeningen voort. Enkele „Roda"-leden keerden echter aan stonds na het neerschieten van hun voorzit ter huiswaarts. Het blad verneemt nog, dat Gerards van Duitsche nationaliteit is. PRIJS BOTERMERK. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat voor de week van 13 tot en met 19 Augustus a s, de prijs voor het botermerk 1 en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter 1,10 per K.G. bedraagt. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. ?i het Wilhelminakanaal onder de gemeente Dongen is de 18-jarige van E., die niet zwem men kon, verdronken. Hij was met een fiets band om te water gegaan. Plotseling liep de band leeg en van E. verdween in de diepte. Pogingen hem te redden faalden. Toen hij was opgehaald, bleken de levensgeesten reeds ge weken te zijn. KAASPRODUCENTEN ONTVANGEN UITKEERINGEN. Eerstdaags zal de bestemming van het Fransche Kaasfonds bekend ge maakt worden. De minister van economische zaken heeft beantwoord de vragen van dr. S. E. B. Bierema, lid van de Tweede Kamer, betref fende het achterstaan van kaas producenten, die van oudsher zelf niet exporteerden, bij producenten, die zelf wel regelmatig expor teerden, ten gevolge van de maatregelen tot regeling van den kaasuitvoer aan Frankrijk m betreffende het ter beschikking stellen van het z g. Fransche Kaasfonds aan eerstge noemde producenten. De meening, dat kaasproducenten, die zelf niet van oudsher exporteerden, ten gevolge van de genomen maatregelen tot regeling van den uitvoer naar Frankrijk ten achter staan bij producente, die wel regelmatig zelf exporteerden, en dat aan eerstgenoemde pro ducenten extra voordeelen ontgaan, welke aan den export naar Frakrijk zouden zijn verbonden, kan de minister niet deelen. Immers wordt op grond van de Crisiuit- voerwet 1931 door middel van een systeem van heffingen bereikt, dat de mogelijke ex tra voordeelen, welke genoemde export kan opleveren, ten behoeve van de gezamelijke producenten worden bijeengebracht. Dit stel sel van extra heffingen is zoodanig, dat de minister als zijn oordeel uitspreekt, dat den exporteurs van kaas voor Frankrijk in het al gemeen dan een normale winst wordt gelaten Daar de minister van meening is, dat hier van onbillijkheid bezwaarlijk sprake kan zijn ligt het ook niet op zijn weg in deze aange legenheid maatregelen te nemen. Aan het fonds zal eerstdaags een bestem ming worden gegeven, waarbij dan een ge deelte zal worden ter beschikking gesteld tot het doen van een uitkeering aan de produ centen. Het behoeft geen betoog, dat, gezien het bovenstaande, geen aanleiding bestaat onder scheid te maken tusschen de verschillende categorieën van exporteurs. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Tijdens werkzaamheden aan de sluis in het meertje aan den Ubbergschenweg te Nijmegen is gistermiddag bij het transport van ijzeren balken een balk losgeschoten en terecht geko men op de arbeiders de Haan en Braam. Eerstgenoemde was op slag dood. Braam, die zware inwendige kneuzingen opliep, is in levensgevaarlijken toestand naar het zieken huis vervoerd. De Haan was ongeveer 40 jaar oud en gehuwd. RELLETJE TE ROTTERDAM. Een 18-jarige werklooze met vrouw en bind in het geding. Gistermiddag is het in en bij het stempel lokaal aan de Dordtschelaan te Rotterdam tot relletjes gekomen. In het begin van den mid dag was een 18-jarige werklooze zijn steun komen halen. Hij ontving niet zooveel als waarop hij had gerekend, omdat er op zijn ondersteuning was gekort, in verband met verdiensten, welke hij in den loop van de week zou hebben gehad. De jongeman protes teerde hevig en vertrok. Even later kwam er een werklooze, die fascistische sympathieën heeft. Hij droeg een hakenkruis-insigne op zijn das. Dit wekte wrevel bij de andere werkloozen en men ging tot handtastelijk heden over. Daarbij werd den fascistischen werklooze de das van het lijf getrokken, waarbij het hakenkruis-speldje sneuvelde. Toen dit eenmaal vernield was, luwde de storm van verontwaardiging heel snel. Men besloot den man zijn das te vergoeden. Er werd met een pet gecolporteerd en de ver nielers van de das offerden ieder wat van hun steungeld. Het opgehaalde bedrag werd den fascistischen werklooze ter hand gesteld, op dat hij een nieuwe das kon koopen! Juist was dit geharrewar achter den rug, toen de 18- jarige werklooze weer verscheen Hij was thuis vrouw en kind -gaan halen en daarmee posteerde hij zich in het stempellokaal. Dit is ondergebracht in een houten barak, die gedeeltelijk ook als school in gebruik is. De man zeide niet te willen heengaan vóór hem het volle bedrag, waarop hij recht meende te hebben, was uitbetaald. De ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon verwezen hem naar het hoofdkantoor aan de Hoogstraat, waar de grootte van de ondersteuning wordt vastgesteld, maar daar wilde de man niet van hooren. Hij ging hoe langer hoe meer kabaal maken. De gemoederen van vele van de andere werkloozen waren na het gebeur de met den fascistischen werklooze nog niet heelemaal bekoeld. Zij trokken, onder aan voering van een paar bekende communistische elementen, partij voor hun kameraad. Er wa ren op dat oogenblik 2 agenten in het lokaal, die terstond assistentie inriepen, omdat zij tegen den overmacht van een paar honderd opgewonden werkloozen toch niets zouden kunnen uitrichten. Nog voor de assistentie was verschenen, was er in het lokaal al reeds een houten schot vernield en was er een loketje uit elkaar getrokken. Op het gerucht, dat er meer politie in aantocht was, begaf men zich naar buiten, waar men de aanruk kende politie met een regen van steenen ont ving. Er werden terstond een paar geduchte charges verricht, waarbij met den gummi stok harde klappen werden uitgedeeld. Intusschen was het tijd geworden, dat de auto. waarmee het geld van het stempel lokaal naar de stad vervoerd wordt, moest vertrekken. De politie zorgde, dat deze wagen een behoorlijke geleide kreeg. Toen deze auto eenmaal vertrokken was, keerde langzamerhand de rust bij het stem pellokaal terug. De 18 jarige werklooze die aan het vernielen van het schot en van het loketje een werkzaam aandeel heeft gehad, is aangehouden er opgesloten. Boerderijen afgebrand; ook vee omgekomen. Donderdagmiddag is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Römkens, a.d. Rimburgerweg te Ubach o. Worms (L.). t Vuur sloeg spoedig over op twee aan grenzende woningen. Boerderijen en woningen met inboedels, gereedschappen en waardevolle papieren brandden totaal uit. Ook een stier, 8 varkens en veel kippen kwam in de vlammen om. Oor zaak onbekend. Te Venraay brandde de boerderij met in boedel van den heer Philipsen ai. Het vee kon tijdig gered worden. Door onbekende oorzaak is gisteravon; brand uitgebroken in de varkensstallei staande achter de boerderij van den heer M Balthuizen te Boekei (N.-Br.- Een groot' hoeveelheid hooi, die in de nabijheid stond brandde eveneens af en het duurde niet lang of het vuur had zich ook medegedeeld aan de boerderij. Daar de tarwe- en roggeoogst pas was binnengehaald, ontstond een ge weldige vuurzee en na korten tijd was de boerderij met bijgebouwen afgebrand, van den inboedel en de landbouwwerktuigen kon niets worden gered. Een doode. Gistermiddag is de 22-jarige motorrijder J. C. Wale uit Den Haag te Velp in botsing gekomen met een auto uit Winterswijk. Hij werd van zijn motorrijwiel geslingerd. Met een ernstige schdelbreuk bleef de jongeman liggen Een half uur later is hij aan de be komen verwondingen overleden. De jonge man kwam de Rembrandtlaan afgereden en zwenkte den Rijksweg op in de richting Rhe- den, waarbij den bocht afsneed. Het lijk is in beslag genomen. Door een auto overreden. Donderdagmiddag is op den rijksweg te Gulpen een 8-jafig jongetje van den heer Dieteren door een vrachtauto overreden en gedood NOODLIJDENDE KERKEN EN SCHRALE TRACTEMENTEN. De algemeene synode der hervormde kerk heeft wederom vastgesteld de lijst van bij dragen uit het fonds voor noodlijdende ker ken en personen. Zij vermeldt o a. de volgende uitkeeringen Purmerland en den lip 600. Uit het fonds tot verbetering van de schraalste predikarrtstractementen zijn voor 1934 voorts de volgende bijdragen toege kend: Oosterend 360; Oudeschild f 725; O. en W. Graftdijk f 300; Schermerhom 710; Egmondbinnen 325; Huisduinen 425; Obdam 325; Etersheim 225; Warder 175; Oost-Vliesland f 725. STOMPETOREN. Het bestuur en feestcommissie der Huis- vlijt- en Floralia-vereeniging vergaderden een dezer dagen ter bespreking van de op handen zijnde tentoonstelling. Deze zal dit jaar wor den gehouden op het terrein van het Scher mer feest, in een tent welke door het comité op zeer gunstige voorwaarden ter beschikking van deze vereeniging is gesteld. De te nemen maatregelen werden uitvoerig besproken en de verschillende functies onder ling verdeeld. NIEUWE NIEDORP (Juli) Geboren: ELisabeth Agatha Willy, d. van Pieter Ruig en Maartje Koster. Jan, z. van Jacob de Beurs en Antje de Geus. Pieter, z. van Jacob Fijnheer en Alida Kater. Cornelis, z. van Jan Lont en Nellij Helder. Ondertrouwd: Henricus Groot en Aaltje van der Molen. „Wij paarden eischen nooit iets, maar „wij zijn den heeren achter het autostuur „heel dankbaar, als ze niet Zoo vlak „langs ons stuiven. En mijn collega's, „die een zwaren kar trekken, vragen U „vriendelijk om hen niet noodeloos te „laten stoppen. „Toe, wilt U niet een klein beetje reke- „ning met ons houden? Elk paard, dat „voor mag gaan, ook al heeft hij er „eigenlijk geen recht op, zal U met een 33 „dankbaren blik beloonen." (Ongecorrigeerd.) GEFINGEERDE INBRAAK TE HEERLEN. De koopman K. gearresteerd. In den nacht van Maandag op Dinsdag was ingebroken ten huize van den koopman Klein aan de Landaarstraat te Heerlen. De buit was niet gering; hij bestond uit een bedrag van 900 aan contanten en 1600 aan sokken. Bij het onderzoek kwamen factoren aan het licht, die het vermoeden wettigden, dat de inbraak gefingeerd was. Thans vernemen wij, dat de koopman Klein door de politie is gearresteerd en dat hij er van verdacht wordt, de verzeke ringsmaatschappij, waarbij hij tegen inbraak was verzekerd, te hebben willen oplichten. Het onderzoek wordt nog voortgezet. BRAND IN EEN GARAGE TE AMSTERDAM. Het perceel uitgebrand. Hedenmorgen te ruim half zes brak 'rand uit in perceel 95 op het Waterloo- lein te Amsterdam, waar gevestigd is 6 j^if1 en magazijn in autobe- modigdheden van den heer J. Gans. .eer kort na het uitbreken van den achter in het magazijn is val h h W?Ü ontd€kt* was de brandweer van de hoofdwacht aan de Achtergracht hnnfHh H enburg onder leiding van hoofdbrandmeester Brunet t« Roche- brune ter plaatse. Het vuur laaide fel op en winkel en magazijn stonden weldra in lichterlaaie. Door de gebarsten win kelruit sloegen de vlammen tot de tweede etage over Deze wordt bewoond door de familie M. Abraham. De drie bewoners moesten zich later in veilig heid stellen. Een oude vrouw moest de trap worden afgedragen. Met vier stralen werd water gegeven. De brandweer was het vuur spoedig meester. De winkel en het magr.zijn zijn grootendeels uitgebrand- Ook de twee le étage kreeg brandschade. Stapels ge bruikte smeulende autobanden werden door de brandweer op straat geworpen en daar nat gehouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE TOESTAND OP CUBA. Machado's positie. President Machado heeft zich op het oogenblik kwasie als gevangene der militai re junta op zijn farmen bij Havanna terug getrokken. De junta dringt er bij hem op aan dat hij het congres voor de rest van zijn ambtsperiode verlof vraagt, aangezien men anders niet voor zijn leven kan instaan. Machado's jacht ligt op stoom in de ha ven van Havanna, om te allen tijde te kun nen vertrekken. UITSLAG VEILING, bij opbod gehouden op oensdag 9 Aug. 1933 ten overstaan van notaris van Riet te Ber gen, van de villa „Primula" met erf te Ber gen aan Zee aan de Pier Panderstraat 9, groot 2.66 Aren, met den vol ledigen inboe del, ingezet in totaal op 6.170. De afslag blijft bepaald op Woensdag 16 Aug. 1933, des v.m. om 10 uur, in de Rusten de Jager te Bergen. MR. WENDELAAR VOORZITTER VAN DEN VRIJHEIDSBOND? In verband met het door ons ontvangen bericht, dat mr. Fock aftreedt als voorzitter van den Vrijheidsbond en zal worden opge volgd door mr. Wendelaar, hebben wij ons tot den burgemeester gewend, om bevesti ging van dit bericht te krijgen. Mr. Wendelaar merkte op, dat de heer Fock reeds vóór de verkiezingen had aange kondigd, dat hij na de verkiezingen als voor zitter van de partij zou aftreden, zoodat al gemeen bekend was, dat het aftreden van mr. rock binnen korten tijd was te verwachten. Wanneer het oogenblik van aftreden van mr Fock zal zijn aangebroken, zoo zeide hij op onze vraag, of hij als diens opvolger zou optreden, zal een partijvergadering den nieu wen voorzitter hebben te kiezen. Het onder voorzitterschap van hem beteekende nog niet, dat hij de voorzitter zal worden. Dit zal door de Algemeene Vergadering moeten worden uitgemaakt. Wij merkten op, dat het geprononceerd op treden van mr. Wendelaar vóór de verkie zingen er toch wel op wees, dat het in zijn voornemen lag, een leidende rol in de poli tiek te gaan vervullen. Mr. Wendelaar antwoordde, dat dit inder daad het geval was geweest met het oog op een mogelijk Kamer-lidmaatschap, doch dat hij nog steeds van oordeel was, dat het moei lijk is, een politiek persoon te zijn en tegelij kertijd burgemeester van een belangrijke ge meente. Mocht het geval zich dan ook voor doen, zoo vervolgde hij, dat ik inderdaad tot het Kamer-lidmaatschap wordt geroepen, dan ligt het in mijn voornemen, als burge meester van Alkmaar te bedanken. Uit het verdere onderhoud bleek ons, dat mr. Wendelaar in de tegenwoordige tijden een krachtig gezag noodzakelijk acht, maar dat hij toch tevens het parlementarisme als grondslag van ons Staatsstelsel het heil zaamst voor ons volk beschouwt, zoodat hij het dan ook in hooge mate zou betreuren, wanneer ons volk, hetzij in de eene, hetzij in de andere richting, te zeer in extremistische stroomingen zou geraken. De kans, dat Alkmaar zijn sympathieken burgemeester zal verliezen, is o.i. nog zeer groot, aangezien wij wel verwachten, dat de Algemeene Vergadering van den Vrijheids bond zijn vice-voorzitter tot voorzitter zal kiezen. Voor Alkmaar zouden wij dit ten zeerste betreuren, aangezien mr. Wendelaar ongetwijfeld veel tot den bloei van Alkmaar heeft bijgedragen en het vooral zijn groote verdienste is, dat de omgeving, die vroeger, op zijn zachtst uitgedrukt, zeer gereserveerd stond tegenover de stedelijke overheid, de laatste jaren in hechtere samenwerking met die overheid tot heil van het gewest is ge komen. Nader vernemen wij, dat mr. D. Fock 15 October a.s. het voorzitterschap van de Li berale Staatspartij „De Vrijheidsbond" zal neerleggen en dat in verband hiermede de Partijraad 23 September is samengeroepen terwijl 14 October te Utrecht in een buiten gewone algemeene vergadering in de vaca ture zal worden voorzien. DE HERDENKINGSFEESTEN VAN DE SCHERMEER. Naar wij vernemen heeft de koningin voor de landbouw-, veeteelt- en tuinbouwtentoon stelling, welke gehouden zal worden tijdens de herdenkingsfeesten der Schermeer, een groot zilveren medaille beschikbaar gesteld. Ook de commissaris der koningin in de pro vincie Noord-Holland, het lid van Gedep. Sta ten D. Kooiman, de dijkgraaf C. Kramer Glijnis, vele leden van het polderbestuur en verschil lende burgemeesters uit den omtrek, zegden reeds prijzen toe. Voor de veetentoonstelling zijn reeds zeer vele inschrijvingen bij het bestuur binnenge komen. Dan bestaan er nog plannen om met mede werking der K. L. M. eenige luchtfoto's van de Schermeer te laten maken, deze zullen dan tijdens de feesten in ansichtformaat tegen ma tigen prijs beschikbaar worden gesteld. GEEN SPREEKUUR WETHOUDERS. De wethouders We»terhof en Van Slinger land zijn Maandag a.s verhinderd, hun ge wone spreekuur te houden. naar waarnemingen, verricht in den mom» van 12 Augustus g Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.mM Aberdeen. te Laagste barometerstand 754.6 mM Reykjavik. ,e Verwachting, geldig tot den avond van n Augustus: 13 Zwakke tot matige N.O -N., later wecv ruimende wind, gedeeltelijk bewolkt- waa7 schijnlijk weinig of geen regen en iets war mer. Weeroverzicht. Over de Britsche eilanden heeft zich het hooge drukgebied weer versterkt. Ook over Scandinavië is de barometer gestegen terwijl in onze omgeving na het voorbij trekken van het daalgebied de luchtdruk weer stijgt Het drukgebied, dat gisteren bij Bretagne' lacr trok O. N.Ö.-waarts, passeerde hedennacht ons land met regen en onweer en ligt thans in Midden-Duitschland. Behalve in ons land is ook in Zuid-Engeland, België en Noord Frankrijk regen van beteekenis gevallen (Brussel 8 m.m.) Ook in Duitschland kwam hedennacht veel onweer voor. Dantzig had 20 m.m. regen. Bij IJsland nadert een dikke depressie, die daar in het ruiden reeds storm veroorzaakt. Overigens is het vrij rustig weer, alleen aan onze kust is de wind wat toegenomen. In Zuid-Frankrijk, Oostenrijk en Zuid-Duitschland is het weer nog goed Voor onze omgeving is eenige afname van bewolking met slechte temperatuurstijging en weinig of geen regen re verwachten. HOOG- EN IAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam 13 9 06 9.34 5 32 5 45 14 10.06 10.37 6.15 634 15 11.14 11 52 7 16 747 16 0.38 8 36 912 17 1.16 2.02 9 56 1029 18 2.27 2.57 11 05 H29 19 3.12 3.37 11.54 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag wafer dat v.m. nam. v.m. aztn. 13 9.03 9 31 5 20 513 14 10.03 10.34 6.C3 622 15v U.11 11 49 704 735 16 0.35 8 24 900 17 1.13 1.59 9 44 1011 18 2.24 2.54 1053 1111 19 3.09 3.34 11.42 OPENLUCHTSPEL CALLANTSOOG. Men maakt ons er op opmerkzaam dat de weersomstandigheden van as. Zón- beschutting bieden. Aangezien de duinen op het al of niet doorgaan van de spelen tijdens den middag. Wanneer het dus Zondagmorgen ongeschikt is en het klaart tegen den middag op, dan zul'en de spelen wèl doorgang vinden. Voor koel weer behoeft men niet bevreesd te zijn, daar de duinhellingen voldoende beschuttig bieden. Aangezien de duinen overal begroeid zijn en men tiidens het spel geen hinder van de zon zal hebben behoeft ook de warmte geen bezwaar voor het bezoeken to zijn. EERVOL ONTSLAG. Met ingang van 21 Juli is eervol ontsla* gen wegens huwelijk mevr. B. A. Plevier-* Jimmink, telefoniste interlokale dienst, al* hier. ACHTER OP DE FIETS. Gistermorgen geraakte een 8-jarij jongetje, dat bij zijn 13-jarig broertje achterop het rijwiel was gezeten, met zijn voet tusschen de spaken van dat rijwiel bekneld, waardoor zijn voet licht werd gewond. Door een juist passee- renden geneesheer is de voet behandeld en kon het knaapje zijn weg vervolgen WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Tilbuft maakt bekend, dat in den laatsten_ tijd door J. Schipper, wonende Valkeniers- laan uo. 105 te Ginneken, eenige schil" derstukken zijn verkocht geworden, welke na verkoop bleken niet afkomstig te zijn van degenen wier signatuur on der die stukken voorkwam. Bij één dezer stukken kon de valse - heid door den nog in leven zijnde schilder worden vastgesteld. In verband hiermede Is bij het aa - knoopen van handelsrelaties met Sc P~ per de noodige voorzichtigheid gebod KLEINE BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Gistermorgen had op den hoek Ac^ terweg-Wortelsteeg een aanrijding P tusschen een luxe auto en een vra auto. De luxe auto kwam vanuit Wortelsteeg, terwijl de vrachtauto den Achterweg reed. Het rechter" H bord van den luxe auto werd bescna De oorzaak was de onbekendhei den we$ van den bestuurder van luxe motorrijtuig. De schade ling geregeld-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2