DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY HARENKARSPEL De gemeente noodlijdend. In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring werd de rekening over 1932 aange boden, welke sioot met een voordeelig saldo van 341.53. Het beginsaldo was echter 697860 geweest, zoodat men dus onge veer met f 6600 is achteruitgegaan. Medegedeeld werd, dat door Ged. Staten inzake de vergoeding voor instandhouding van de Bijz. school te Waarland, het school bestuur, dat in beroep was gegaan, in het gelijk is gesteld. Verder was bericht inge komen, dat in de bekende kwestie van de in gehouden steunbedragen van de rentelooze credieten door Ged. Staten aan de heeren Burger c.s.. die in beroep waren gegaan bij Ged. Staten, is medegedeeld, dat men niet dwingend tusschenbeide kon komen, zoodat er niets aan het raadsbesluit valt te ver anderen. Van de tuinbouwvereeniging Harenkarspel Oost was een verzoek ingekomen om directe steun aan tuinbouwers, speciaal aan die met groote gezinnen, welk adres de aanleiding was, dat men de hulp van het rijk in de ge meentehuishouding wilde inroepen. De voorzitter zeide, dat de vorige maal op een desbetreffend schrijven afwijzend was be schikt met het oog op de aardappelcampagne. De resultaten daarvan zijn echter van dien aard. dat er geen geld wordt ontvangen. Het is nu de vraag hoe en door wie de tuinders moeten worden gesteund. De gemeente heeft geen geld meer. Het tekort over 1933 zal nu reeds ongeveer 5400 bedragen. Uitkeering zonder steun van het rijk is dus onmogelijk. Enkelen kunnen wel over het Burgerlijk Arm bestuur worden geholpen, maar die kas is ook spoedig uitgeput. Het voorstel van den burgemeester was om bij het rijk om steun aan te kloppen in de ge meentehuishouding en tevens een bijdrage te vragen voor het geven van steun aan tuinders tengevolge van de gebrekkige wer king der Tuinbouwsteunwet. Verscheidene raadsleden bespraken deze zaak. doch geen kon een andere uitweg aan wijzen. Men was het er over eens, dat de tuindersgezinnen moesten worden geholpen. De tuinders leven tegenwoordig van het niet betalen van de leveranciers. De voorstellen van den voorzitter werden hierna met alg. stemmen aangenomen, terwijl men voorts besloot, bij den minister van Economische Zaken aan te dringen op een goede uitvoering van de Tuinbouwsteunwet. ST. PANCRAS. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond 11 Augustus des avonds 7 uur in voltallige zitting. De Voorzitter was de heer J. Kroonenburg, burgemeester, De heer M. Duif merkte op de notulen op, dat de gemeente-opzichter reeds had gezegd voor de raad bijeen was geweest, dat er een betonweg zou komen, waarom spreker het niet noodig achtte om op de vorige zitting aanwezig te zijn. De voorzitter antwoordde, dat dit onmoge lijk is. De heer Duif deed beter niet naar praatjes van iedereen te luisteren. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de overname van den Benedenweg aan het hoogheemraadschap is goedgevonden. De laatste wijziging voor de gemeente rekening 1932 is eveneens goedgekeurd. Van den Rijksdienst der Arbeidsbemidde ling is bericht ingekomen, dat terug is on vangen 510.17. Het uitgegeven bedrag was 1440. Schrijven ingekomen van den minister van Soc. Zaken, dat de baggerregeling weer tot 31 Dec. is geldig gemaakt. Op een vraag van de heer Lek zeide de voorzitter, dat dit niet geldt voor kleine tuinders, die voor el kaar konden baggeren. De begrooting van de gezondheidscommis sie te Schagen is ingekomen. Onze gemeente zal volgens raadsbesluit 14.41 moeten bij dragen. Van de commissie van vijf is bericht inge komen, dat demonstraties in welke voege ook worden verboden om conflicten te voorko men. De heer Lek betreurde dit. De menschen mogen hun grieven niet eens meer bloot leg gen, zooals van de week met den Neutralen Bond ook. Altijd is door hen ordelijk ge demonstreerd en nu wordt hun dit ook ont nomen, ik betreurde dit ten zeerste. De steun- regel is meer dan onvoldoende, dus dat de tuinders zich willen laten hooren, is geen wonder. Van de vereeniging van Ned. Gemeenten bericht ingekomen, dat over 1934 10 pet korting op de contributie wordt toegestaan Van Ged. Staten is voor den Twuyverweg uit het aanvullend wegenplan door onze ge meente terug ontvangen 650. De percentages der Ned. Gem. is gedaald van 6 1/4 rente op 5 1/4 en credit van 3 op 2 Rekening ingekomen van Keuringsdienst van Waren. Rekening van het Waterleidingbedrijf. Uitslag cursus politievakonderzicht 1932 1933. Alles voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling nieuwe bouwverordening. Door B. en W. is met den gemeente-opzich ter vergaderd en zijn de wijzigingen zooals die dit goed achten aangebracht Dit is opgezonden naar de Gezondheids commissie te Schagen en in orde bevonden De heer Lek vroeg of wijzigingen door den raad mogelijk zijn, als dit noodig blijkt. De voorzitter antwoordde van ten alle tijde. Algemeen voor. De gemeenterekening '32 gaf in rekening gewone dienst 63048,42, kapitaaldiens! 8777,83. Begrooting 1934. Voor de begrooting 1934 is door de groo- tere uitgaven aan werkverschaffing en Arm bestuur door B. en W. besloten om een weg te zoeken voor het tekort. Steeds staan nog 9000 van verkocht vastgoed op kapitaal- dienst. Door de gemeente is in de laatste ja ren veel uit de gewone middelen betaald, dit «ouden B. en W. willen verzoeken bij Ged Staten om over te hevelen naar den gewonen In verband met het besluit van de al- i t ir/v\ u.-co»i. gemeene vergadering van „Plaatselijk Belang om dit jaar bij gelegenheid van de kennis i -Milbn rvn dienst, 3500 hiervan beschikbaar te stel len voor liet tekort '33 en de rest 5500 voor '34, het nog te kort schietende zal dan moe ten worden gezocht in opcenten op de ge meentefondsbelasting. De toezegging in deze is reeds gedaan. Algemeen voor. Verslag lichtbedrijven 933. Het eindcijfer gaf te hooren, dat de winst p het gas bedroeg 935.84, die van het metrisch f 3608.41, hiervan zal de helft worden gestort in het reservefonds en de an dere helft zullen de gemeenten ontvangen. De heer Lek zou willen, dat alles in het reservefonds werd gestort, dit voor het geval dat vermindering van gas en electrisch mocht voorkomen. Hierna sluiting. één dag volksfeest te organiseeren, zullen op Maandag 21 Aug. den tweeden kermis dag voetbalwedstrijden voor veteranen van Verlaat tegen Oude-Niedorp worden ge houden, alsmede verschillende wedstrijden voor kinderen. Evenals voorgaande jaren, zal ook nu het plaatselijk fanfarecorps zijn mede werking verleenen. JUownciaal Hieuwt HEILOO. De geitenfokver. „Hedoo" hield Vrijdag avond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer G. Smits, bracht dank aan het gemeentebestuur voor de toe gekende subsidie. Besloten werd om opnieuw subsidie aan te vragen en tevens om op de L. E. T. T. uit te komen indivudueel en in twee groepen (jongveer en andere dieren), iet bestuur kreeg machtiging om 2 bestuurs- prijzen beschikbaar te stellen. De contributie werd bepaald op 0.50, dekgeld f 0.50. Het bestuur kreeg mandaat om een bok- houder aan te stellen en krachtdadig op te treden tegen „wilde" bokken. Ten einde meerdere nieuwe leden te laten meedingen op de L. E. T. T., werd besloten, om het hoofdbestuur verlof te vragen om de keuring te vervroegen. Breedvoerig werd besproken hoe te han delen met leden die hun verplichting niet na komen. Het bestuur kreeg mandaat om te handelen naar goeddunken. De heer Hulzer stelde voor om elk jaar versch bloed in te voeren, hoewel men noode van een prachtdier. dat een jaar gestation- neerd is. afstand doet. Na breedvoerige be spreking werd besloten om te ruiden met een afdeeling uit den kring Alkmaar. Bij de rondvraag werden interne zaken be handeld. WIERINGERWAARD. Onder begunstiging van prachtig weer heeft Donderdag de autorit voor ouden van dagen plaats gehad op initiatief van het be stuur van den Bond voor Staatspensionnee- ring. Om ruim 9 uur vertrokken twee bus sen van de firma Naastepad met ongeveer 60 oudjes, geëscorteerd door 2 luxe auto's via de Wieringermeer naar den Oever. Hier moest worden gestopt om de verschuldigde bijdrage voor het crisis comité te offeren, in dit geval 26, zeker een heel bedrag, dat zoo best kon worden besteed ten behoeve der oudjes. In Kornwerderzand werd het eerst aange legd en den oudjes een verversching gepre senteerd. De voorzitter van de afdeeling van den B. v. S., de heer Limpers, herdacht met enkele woorden den vorigen penningmeester, die zoo noode wordt gemist. De heer P. Harder dankte reeds nu namens de oudjes voor de mooie autorit die hen allen in staat steide, dingen te zien en land streken te bezoeken, waarvan ze niet hadden gedacht, ze ooit te zullen zien. Over Bolsward werd naar Sneek gereden en hier werd gegeten. Toen ging het over Journe en Heerenveen naar Oranjewoud, alwaar weer iets werd ge bruikt in den speeltuin van Tjaarda, waar een foto van het heele gezelschap werd genomen Daarna werd de terugtocht aanvaard door Gaasterland, waar in Rijs weer werd gepau zeerd in hotel C. Jans. Vervolgens ging de reis naar het oude stadje Makkum, waar in hotel de Prins mooi Makkumer aardewerk bezichtigd werd. Spoedig ging het toen weer over den afsluit dijk naar Hippolytushoef, waar in de zaal van S. Halfweg, voorheen Bruul, voor den laatsten keer werd gestopt. De heer Halfweg had de attentie gehad ter eere van de ouden van dagen de tafels met een bloemetje aardig te versieren en hij kan zich verzekerd houden dat allen dit op prijs stelden. De burgemees ter voerde hier nog het woord. Hij bracht hulde aan het bestuur van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering voor het initiatief tot dezen prachtig geslaagden tocht. Tevens bracht spr grooten dank aan de in gezetenen van Wieringerwaard voor hun financieelen steun, die het mogelijk had ge maakt dezen prachtigen dag te organi seeren. Dan voerde de heer Limpers nog even het woord, terwijl ten slotte een der oudjes van ruim 80 jaar (naar we meenen de oudste) nog een vers ten beste gaf, dat door allen hoogelijk werd gewaardeerd en uitbundig applaus oogstte. Om bijna elf uur werd ten slotte Wieringerwaard weer bereikt, waar familieleden en kennissen reeds in spanning de terugkomst afwachtten. OUDE NIFDORP. Daar het bestuur van de vereeniging var. Plaatselijk Belang alhier wegens de minder gunstige financieele resultaten ten gevolge van de economische crisis dit jaar in de onmogelijkheid verkeert om zich te belasten met de verzorging van de jaarlijksche auto rit voor de ouden van dagen en het bestuur het zeer zou betreuren, als dit niet doorging, heeft het besloten om met een inteekenlijst bij de ingezetenen rond te gaan, hopende, dat ieder zich een offertje zal getroosten ten ein de te voorkomen, dat de oudjes hun jaar- lijksch uitstapje zouden moeten missen. Wij hopen met het bestuur, dat het alsnog zal slagen! Wij vernemen voorts, dat het bestuur in dezelfde vergadering heeft besloten om een voorziening te treffen ten aanzien van de schoolbaden in de o.l school alhier, nu deze douches in verband met den slechten finan cieelen toestand der gemeente en de van hoo- gerhand opgelegde bezuinigingen gesloten zullen moeten worden. Over een en ander zal het bestuur in na der overleg treden met verschillende corpo- ratiën. BERGEN. *De in deze gemeente gehouden col lecte ten behoeve van „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht 107. VANDAAG STAKING. In de mijnen van Znid-Wales. In de anthracietkolenstreek van Zuid- Wales is de spanning tusschen werk gevers en werknemers verscherpt, zoo dat men verwacht dat vandaag in 21 anthraciet-mijnen van de Amalgamated Anthracit Collieries Maatschappij welke de meeste anthracie-mijnen in Zuid- Wales bezit, de staking zal uitbreken. In 8 andere mijnen der maatschappij is het personeel voornemens Woensdag in staking te gaan. Tijdens een vergadering van vakver- eenigingsvertegenw oordigers in Swan- sea is besloten dat ook het personeel van de anthraciet-mijnen die niet bij genoemd concern behooren, zullen wor den opgeroepen, zich aan te sluiten bij de stakingsbeweging. Op dit oogenblik omvat deze beweging 23.000 man. 17000 mijnwerkers staken. Een delegatie van de Britsche mijnwer kers-federatie in Z.W. Wales heeft besloten, dat 17000 mijnwerkers in de kolenmijnen iu dit district morgen en Woensdag het werk zullen staken, aangezien geen overeenstem ming met de mijn-eigenaars bereikt kon worden inzake de regeling der minimum- loonen. Indien binnen 14 dagen het conflict niet is opgelost, zullen alle andere mijnwerkers staken. ANTI-HAKENKRUIS. In Denemarken. Naar uit Odense gemold wordt, is het te Kopenhagen in de haven tot demon straties gekomen tegen den met de ha- kenkruisvlag getooiden Duitschen stoo- mer „Stormarn", welk schip uit Ham burg was gekomen. De arbeiders wei gerden weer de lading te lossen. Het is een communist gelukt de hakenkruis- vlag af te snijden, waarop de kapitein een andere hakenkruisvlag liet hijschen. De politie is ter bescherming van het schip uitgerukt. ONWEDERS IN ZWITSERLAND. Verwoestingen aangericht. In Zwitserland heeft het in de laatste da- en hevig geonweerd. Vooral het Berner herland is hierdooi geteisterd. De Weisse Luetschine is buiten de oevers getreden en heeft overstroomingen veroorzaakt. Verschei dene huizen staan onder water. Slechts met moeite konden de bewoners zich in veiligheid brengen. Het spoorwegverkeer tusschen Lau- terbrunnen en Zweiluetschinen is verbroken De Jungfraubahn heeft het verkeer eenige dagen moeten stopzetten. De Botthardstrasse is door een lawine versperd. In Waadtland is een te velde werkend arbeider door den blik sem gedood. In West-Zwitserland in Eschal len en Modomm is een locale aardbeving waargenomen. Verschédene schoorsteenen werden vernield en het dak van een huis werd gedeeltelijk weggerukt. ORKAAN BOVEN WEENEN. Arbeiders bedolven. Zaterdagmiddag tegen drie uur barstte plotseling over de stad _m orkaan los. Tal van vensterruiten werden versplinterd, hoo rnen werden ontworteld. Gedurende ongeveer vijftien minuten woede de storm in volle kracht. In het gebied van Oberlaa, dicht bij de stadsgrens van Weenen, werd een 35 M. hooge boortoren omver geworpen. Acht ar beiders worden onder de puinen begraven. Een van hen werd meer dood dan levend ge borgen, een ander was zwaar en nog twee anderen licht gewond. PRESIDENT LEBRUN. Door fietser aangereden De president der Fransche Republiek, Lebrun, die zijn vacantie in zijn geboor teplaats Mercy-le-Haut in Elzas-Lotha ringen doorbrengt, vertoefde Zaterdag met zijn familie te Metz. Terwijl hij, door niemand herkend, door de stad wandelde, werd hij door een wielrijder aangereden, zoodat hij op de straat viel. Hij liep slechts een onbeteekende vervel ling op, en pas veel later werd bekend, dat de aangereden voetganger niemand minder dan de president der Republiek was. TOCHT OVER HET KANAAL. In een vouwboof. Twee aan Duitsche instellingen te Londen werkzame Duitsche jongelui zijn er gisteren in geslaagd, met een vouwboot van Calais naar Dover het Kanaal over te steken. Te 8.20 uur vertrokken zij gistermorgen uit Calais, voorzien van een kleinen handkoffer met kleeren, een zeekaart, eenige tabletten chocolade en beschuiten. Het bootje was niet voorzien van een zeil. Van tevoren hadden zij nauwkeurig de verschillende stroomingen van de te volgen route bestudeerd. Visschers en andere zeevarenden te Calais hadden hun gistermorgen echter den tocht afgeraden, omdat zij de zee niet veilig voor het ranke vaartuigje achtten. Te 14.18 uur kwamen de jongelui te Dover aan, zoodat zij precies 5 uur en 48 minuten over den tocht gedaan hebben. Korten tijd geleden moesten twee an dere jongelui, eveneens Duitschers, den tocht opgeven, terwijl ook de poging van een Deen onlangs mislukte. loopen. De binnenlandsche politieke torn blijft echter gespannen, daar de - C8 Toennissen in breede kringen onposiu!^1118 moet. Reeds de voor kort tot stand 0n*" OVERSTROOMINGEN IN BR.-INDIE. Uitstekend reddingswerk. Tengevolge van den aanhoudenden regen zijn de rivieren in den IndiscLen staat Gujarat, weer eenige weken ge leden tengevolge van de droogte nog hongersnood dreigde, buiten hunne oevers getreden. De Baroda steeg in 18 uur 40 c.M. en de Viswamitri-rivier zet te de geheele omgeving en alle omlig gende steden onder water. In sommige steden staat het water 13 M. hoog. Politie en militairen hebben het red dingswerk ter hand genomen, zoodat geen menschenlevens te betreuren rijn. DE GELE RIVIER BUITEN HAAR BEDDING. Het spoorverkeer stopgezet. De toestand van de Gele rivier baart den Chineeschen autoriteiten grooten zorg. In het noorden van de provincie Honau is het water gestegen tot boven den stand van 1931. Sedert Woensdag moest het spoorweg verkeer gestaakt worden, aangezien de ge heele omgeving onder 'water staat. Het station van TsjangTsjengtsjau zijn 2lA M. onder water. Verder oostwaarts zocht de rivier een nieuwe bedding en acht men den toestand hoogst gevaarlijk voor de dijken. DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEG Eindelijk tot een oplossing gekomen. Uit Chabarowsk wordt gemeld, dat de waarnemende Russische directeur van den Chineeschen-Oosterspoorweg na een confe rentie met de overige directie van den Oos terspoorweg en Mantsjoerijsche autoriteiten overeenstemming heeft bereikt, waardoor het spoorwegverkeer langs den Russischen tak van dezen spoorweg via Pogranitsjnaja naar Wladiwostok zal worden hervat, nadat het onrechtmatig door de Mantsjoerijsche auto riteiten aan de grens was stopgezet. GROOTE BRAND NABIJ PIRAEUS. 380 Huizen in vluchtelingendorp verwoest. In het vluchtelingendorp Anastasious bij Piraeus, de haven van Athene, dat is inge richt voor Armenische vluchtelingen, brak brand uit in een der houten woningen. Aan gezien er een storm heerschte, die de sterkte van een orkaan naderde, breidde het vuur zich met razende snelheid naar de omlig gende huizen uit. De brandweer stond mach teloos tegenover de voortgejaagde vlammen en in korten tijd waren 320 huizen een prooi der vlammen geworden. Het ongeluk is +e tragischer wijl geen der getroffen gezinnen verzekerd was. Versuft loopen vele bewoners tusschen de puinhoopen rond, in de hoop, on der de ruïne van hun woning nog een ge deelte van hun have onbeschadigd terug te vinden. OPPOSITIE IN ESTLAND. Tegen de regeering. De maatregelen der regeering-Toennissen ter bestrijding van de vrijheidsbestrijders worden in het regeeringscommuniqué en in een radio redevoering van den staatsoudste er mede gemotiveerd, dat van den kant van de vrijheidsstrijders een coup d'état was voor bereid. De vrijheidsstrijders echter ontkennen dit. Tot dusverre is de uitvoering van de re- geeringsverordening inzake ontbinding van de verschillende bonden volgens medeaeeling der regeering in het geheele land rustig ver- uiu». ivvtuo ut vu ui Ruu iui stand nehro u verkoop van de beide Estlandsche oori le schepen aan Peru heeft zoowel in ioimwf®" vrijheidsstrijders als ook in de kringen in de oppositie zijnde landbouwers ait. gewekt. Vrij algemeen geloofd men laatste stappen der regeering de binnenland' sche spanning niet zullen opheffen Iw heeft men den indruk, dat de sociaaLW.*" craten, die tot dusverre de regeerinp- t^ch nissen bestreden hun tactiek hebben vera^ derd, uit vrees voor de vrijheidsstrijders w nu toe overgaan de reown'n,» :1j- 611 f steunen. regeering indirect te Censuur op de pers De regeering van Estland besloot den staat van beleg uit te breiden tot het gehiu Iand^ met^het oog^de^veiligheid van den de hoofdstad staat. Totnogtoe bestond in Talinn, Tartu en in de grensplaatsen" een verzachte vorm van den staat van beleg di ook voor de spoorwegen gold Er zal een suur op de pers worden uitgeoefend vertra deringen en demonstraties zullen 'worden verboden. TREIN IN MANDSJOERIJE OVERVALLEN. Reizigers weggesleept. Op de baan Kirin—Mailoen- Kiane 1« een personentrein op een vrij baanvak door bandieten overvallen, welke den trein volkomen leegplunderden. Zij had den een man in uniform gestoken en deze snelde den trein met een roode vlag tegemoet. Toen de trein stopte kwamen de bandieten uit hun hinder laag en beroofden alle passagiers van hun geld en kostbaarheden. Naar ver luidt hebben zij 24 reizigers als gij2e. laars meegenomen. DE STRIJD IN MAROKKO. In de brandende zon. In de groote Atlas op een hoogte van bij- na 3000 M. boven den zeespiegel worden door troepen van het Fransche vreemdelin genlegioen hevige gevechten geleverd tegen de Berberstammen, die zich nog steeds tegen de Fransche penetratie blijven verzetten. Vol gens sommige officieren zijn het de hevigste gevechten, die het vreemdelingenlegioen ooit in Marokko heeft gehad. De soldaten hebben In verband met illegale propaganda, het graden in een terrein, dat practisch geen schaduw biedt. De laatste dagen verloren de Franschen 42 dooden en 55 gewonden op één dag. tBUwenland GESTOLEN AUTO OPGESPOORD. Dank zij het politie-radiobericht. Een auto, welke door den bestuurder aan den kant van den weg was geplaatst, is door de politie te Voorst (Geld.) in beslag genomen. Een ambtenaar der belasting haa een politieradiobericht hooren omroepen, vol gens het welk te Den Haag een personetv auto was gestolen. Het bleek, dat de be wuste auto door den bestuurder was verlaten omdat de benzine verbruikt was en hij geen geld had om te tanken. De man verzocht een passeerenden automobilist te mogen meerij den naar Zutfen, waar een familielid ern stig ziek zou zijn. Van den dader is niets meer gezien. Zijn naam en zijn signalement zijn bekend. NADER ONDERZOEK INZAKE DEM MOORD TE OSS. Zaterdagmiddag heeft het parket uit 's* Hertogenbosch een nader onderzoek inge steld inzake den moord op den 20-jarigen G. de Bie. Er werd huiszoeking gedaan in een perceel aan de Neesveldstraat en in één aan den Linkensweg, waarbij eenige kle dingstukken in beslag zijn genomen. Het parket heeft vervolgens van half vijf tot tien uur zitting gehad ten stadhuize, waarbij meerdere personen zijn gehoord. Men meent nadere aanwijzingen te hebben tot het in ar- rest houden van den verdachte, den 18-jari- gen E. de B. DE SCHATGRAVERIJ OP DE LUTINE. Door de hooge deining is men Zaterdag genoodzaakt geweest de werkzaamheden op de „Lutine" te staken. De sleepboot „Nep- tunus" is des middags om zes uur met het materiaal in de haven van Terschelling te ruggekeerd. Gistermorgen omstreeks half tien is de „Neptunus" wederom met de directie Doek- sen, Drost en Beckers en het personeel uit gevaren naar de Lutine. Zij zijn weer met het leegpompen van den toren begonnen. Bij goed weer zal vandaag de tweede cylinder op de kegel worden geplaatst. 93. 93. En juist dat laatste hoekje bracht redding, want op eens gaf^ Sim een verheugde gil. „Gauw Wo-Wang, kom eens helpen, t klinkt hier hol. We zullen eerst probeeren die steen eruit te lichten En met een stuk ijzer, dat Sim ook uit zijn broekzak opdiepte haalden ze de steen uit de voegen. 94. Deze gaf buiten verwachting nogal vlug mee en nu ver toonde zich een holle ruimte. Bij hun kaarslicht bekeken te een stuk hout, dat naar alle waarschijn lijkheid een stuk van een deur zou zijn. „Nu zal ik de leid mg maar eens nemen", verkondigde Sim, „jij bent toch te moe offl If.» •»SejS.te laten berken. Vooruit, we breken zoo'n i10 ga ui at we er makkelijk doorheen kunnen"»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6