Alkmaarsche Courant. SEULfisrsu*. OE ROQDE VULPENHOUDER iRadionieuws HeuitletoH Stad en Omg eving. Qemeeutecaden Honderd vin en dertigste Jaargang. DINSDAG 15 AUGUSTUS Geautoriseerde vertaling a*« t Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.—v. R. DE RADIO-TENTOONSTELLINO TE LONDEN. In Olympia. Rieten dak door ratten vernield No. I91 1933 Woensdag 16 Augustus. Hilversum, 1875 M. (VARA-uitzending, a 30 RVU). 8— Gramofoonplaten. 10— VpRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in Ag Continubedrijven: Orgelspel J. Vogel, gramofoonplaten, Yvonne Fabré, zang; R. schoute, piano en VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen 12— Flierefluiters o.l.v. R. forest. 12.30 Gramofoonplaten. 12.45 Ver volg Flierefluiters. 1.15 Gramofoonplaten. 130 Vrvolg Flierefluiters. 2 Voor de kinderen. 4.— Gramofoonplaten (opera „La Bohème", Puccini). 5.45 Carel Rijken draagt or 6._ Eddy Walis en zijn ensemble. 7.45 Actueel Allerlei door het N. V. V. 8 SOS-berichten. 8.02 De Flierefluiters o.l.v g Forest. 8.15 Zang door E. Charmon, m. v. R- Schoute, piano. 8.30 Vervolg De Flierefluiters. 8.45 Vaz Dias ,VARA-varia. gDe Flierefluiters (vervolg). 9.30 Uit het gurhaus-cabaret: Louis Davids en zijn ensemble. 10.— De Flierefluiters o.l.v. Ray Forset. 10.30 Vrvolg carabet-programma uit j,et Kurhaus-Cabaret. 11.12.Gramo- joonmuziek. Huizen, 296 M. (8.—10.30 en 12.—11.30 MCRV de KRO var, 103012.uur). 8. Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gra mofoonplaten. 10.— Morgendienst o.l.v. ds. I Groenenberg. 10.30 Hoogmis uit Utrecht. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Chr. kinder koor „De kleine Lofstem" o.l.v. O. de Vaal. m m v. G. 't Hardt, piano. 1.30—2.— Gra mofoonplaten. 2.30 Voor postzegelverzame laars. 3 Kwartetconcert o.l.v. L. Lauen- roth. 5— Kinderuur. 6— Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 730 Gramofoonpl. 8.NCRV-Kleinorkest met NCRV-orgel o.l.v. P. v. d. Hurk. 9— Missiepraatje door P. J. Grondel. 9.30 Ver volg concert. 10.3011.30 Gramofoonpl. Ca 10.— Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50—11.05 Berichten. 12.20 Orgelspel H. Ramsay. 1.05 Midland Studio-orkest o.lv. Cantell. 1 50 E. Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Pianorecital E. Lush. 3.35 Bournemouth Sted. orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey. 5.05 Orgelspel R. Dixon. 5.35'Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Callen- der's Band o.l.v. Morgan, m. m. v. bas. 7.50 Leslie Bridgewater's Kwintet. 8.20 BBC- Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m. m v. solisten. Bach-programma. 10.Ber. 10.20 BBC-orkest o.l.v. J. Lewis. 11.15 Le zing. 11.20—12.20 Grosvenor Houseband o.l.v. Lipton. Parijs ,fi.adio-Paris"1724 M. 8.05, 12.35 en 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 „Manon", opera van Massenet. Leiding: E. Cohen. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonplaten. 3.50—5.50 Mogens Hansen's Instrumentaa Ensemble. 8.20 Fransche balletmuziek o.l.v Reesen. 9.35 Cembalo-recital door F. Jensen. 10.30 Hedendaagsche Deensche nruziek door het Omroeporkest o.l.v. Reesen, m. m. v. strijkkwartet. 11.3012.50 Dansmuziek o.lv. Julian. Langenberg473 M. 6.25 Gramofoonpl 7 25 Orkestconcert uit Bonn. 11.50 Gramo foonplaten. 12.20 „Die fröhlichen Fünf" 1.20 Concrt o.l.v. Eysoldt. 6 20 Concert o.l.v Eysoldt. 7.20 Uit Heilsberg: Preuszens al testes Regiment", spel van M. Borrmann Leiding: Haenicke. Regie: W. Ottendorff Muzikale leiding Tiefzel. 8 35 Concert uit Pyrmont. 9.35 Zie Deutschandsender. 10.50 Berichten. 11.20—12.20 Concert uit Mün chen. Rome, 441 M. 8.50 „Nozze istriane", opera in drie actes van A. Smareglia. Dirigent- Santarelli. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Sykes en zijn orkest. 1.30 Omroepkleinorkest o l.v. Lauwere. 5.20 Dansmuziek. 6.20, 6.5" en 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert i Y^de. Hierna: Dansmuziek. 508 tl i -ja c ^®r°epkleinorkest o.l.v. Lauwere. j.30 Sykes en zijn orkest. 5.20 Dansmuziek £35, 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.2( peiaardconcert uit Brugge. 10.30 Dansmu aek Blankenberghe 1635 M. (Deutschlandsender). c-20 Radio-praatje. 8.35 Concert uit Bad 69) J weet niet, wat ik schrijf, Hatter. Ik ben zoo onzinnig zwak en mijn hersens "lijnen nog niet goed te werken, maar ik w°u, dat je dit aan Edward liet zien en hem joeg John Leslie, terwil'le van mij, niet te wen lijden. Ik word gekweld door de ge- achte, dat hij zich tot iets zal laten vervoe- en, dat in het geheel niets voor hem is, zoo ys ik hem ken iets, dat hij tot aan zijn °od zou betreuren en dat ik er niet meer ']n zal om hem dat te besparen. Ik ben zoo ?oe Ik kan niet verder schrijven, maar doe best voor mij, Hatter!" Sybil. De brief viel uit Fayre's handen en flad- w °?..°P den grond. n°e hij ook door smart en ontzetting was ^"gegrepen, was hij toch dankbaar voor 'strepen, was hij toch danKuaar vooi dingen: Kean had nooit geraden, dat het wist, en hij was in het graf hiiT in het g^oof, dat de misdaad, die pl(erwille van haar had begaan, niet tever- was gepleegd en Sybil was gestorven, eer~TVUSt van het tragische feit, dat haar ste «chtgenoote nog in leven was. HOOFDSTUK XXVII. °o een erachtigen Julidag, zooals de be- Pyrmont. 9.50 „Schlaflose Nachte", populair programma. 10.35 en 11.05 Berichten 11 on —12.50 Concert. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Woensdag 16 Augustus. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.3524. Lijn 4: Langenberg 10.50—17.50, Zeesen 7.50-19.20, Heilsberg 19.20-20.20 Zee- sen 20 2023.20, Leipzig 23.2024.—. Vandaag zal in Olvmpja een radiotentoon stelling worden geopend, waar goederen tot een waarde van bijna 3 millioen zullen worden geexposeerd. Bij de tentoonstelling behoort een radio-theater, waar meer dan 2300 personen ondergebracht zullen kunnen worden. Na Londen, zal de tentcrn^'m worden gehouden te Glasgow »-• chester. NIEUW SUCCES VAN MA*" Zender op ultra-kort: Gisteren heeft de afdeeling Natui.ikunJr- der koninklijke academie van Italië en bui tengewone zitting gehouden, waarin de pre- sident der academie, Marconi, rapport uit- bracht over zijn laatste proeven, welke hij genomen heeft aan boord van zijn jacht in de Golf van Genua. Hij deelde mede, dat het hem gelukt was ultra-korte golven van 60 c.M. lengte over te brengen over een af stand van enkele honderden K.M. TERAARDEBESTELLING Ds. P. GROOT Jzn. In aansluiting op ons bericht van gis teren over de teraardebestelling van ds. Groot op de begraafplaats te Oudorp aan den voet van het eenvoudige dorps kerkje aldaar, deelen wij mede, dat be halve de reeds door ons genoemde be langstellenden o.a. nog aanwezig waren ds. van Beek, voorzitter van het classi caal bestuur, ds. Haars, ds. Enklaar, ds. Tinholt als secundus van den scriba quaestor, ds A. C. de Regt, ds de Leeuw en de heeren D. de Boer Dz. en mr. J. Belonje. Ds v. d Kieboom uit Bergen ving zijn herdenkingsrede aan met de mededeeling. dat de familie Groot hem verzocht had, in het kerkgebouwtje, waar de baar met bloemen bedekt was opgesteld, een kort woord te spreken en daarbij het verzoek had gedaan, of hij dat alléén wilde doen namens vrienden en besturen van ver- eenigingen. Het is wel een heel droevig samenzijn zoo zeide hij in dit middaguur in dit kerkgebouw. Daar ligt een sterk werkende gedachte in en een gevoel, wanneer wij het ons zoo voorstellen, dat hii. die naar zijn hart is geweekt een predikant, daar is in ons midden en dat die plaats (ds. v. d. Kieboom had voor een lessenaar vóór het koorhek plaats genomen), waar hij zoovele Zondag morgens heeft gestaan en ook in avond- beurten het woord heeft gesproken, dat die ptek ledig is en dat die mond, die tot zijn gemeente gesproken heeft, ge sloten is. Nu is hij daar in ons midden, maar zijn geest is niet meer. Zijn oog ziet ons niet meer aan en zijn mond spreekt niet meer tot ons. Op deze plaats heeft hij doorgemaakt vele ontroeringen en on derscheidene gebeurtenissen. Hij is ge weest een predikant naar het hart en van een zuivere bedoeling. Ik begrijp het, hoe gij, die hem gekend hebt, >p deze plaats droefenis gevoelt; maar er is ook reden tot vreugde. Het is mij aagenaam, dat ik zeggen kan, dat ik kort geleden nog van hem hoorde, dat hij zich er over verheugde, dat er meer deren kwamen luisteren naar den prediker. Voor mij was dat aangenaam om te hooren, omdat daaruit bleek meerdere belangstelling in zijn werk Wanneer nu de schaduw van den dood gevallen is, dan zien wij de dingen en beluisteren wij de woorden op een andere wijze dan in het gewone leven, en zien wij die woorden nog weer an- ders aan, want dan zijn ze dieper, war mer en inniger geworden van klank. Het is een groot verKes, dat de ge meente Oudorp geleden heeft. Een groot verlies voor den Ring, het classicaal bestuur, de kerk, maar bovenal ik behoef hier niet dieper op in te gaan een zwaar verlies voor haar, die zooveel jaren het leven met hem heeft doorge bracht, die voor hem is geweest tot een steun en voor wie hij is geweest tot een blijdschap. Een groot verlies voor de twee kinderen, die hij voor het leven heeft groot gebracht en naar wie ook is uitgegaan de warmte en de bewogenheid van zijn hart. Zoo straks is gespeeld de bekende psalm 42: 't Hijgend hert der jacht ontkomen Van den overledene kan gezegd worden, dat hij is geweest een goed collega en vriend. Wij herinne ren ons, dat, toen Bilderdijk begraven werd, ook dezelfde psalm gespeeld werd. Wij weten dat Bilderdijk is geweest een zoeker, een gejaagde, een geplaagde, die het niet vinden kon, en die dus sterk in letterlijken zin de bewogenheid van het hijgend hert doorleefde. Maar in den algemeenen zin van het woord kan ook de rustige mensch worden tot een die gejaagd wordt en zoekt naar de verlos sing uit den waterstroom en de bevrij ding in God. Dat kan zijn, als een ziekte erger wordt en er worsteling is met den dood De mensch krijgt dan iets van het gejaagde hert. Dit kan ook gezegd wor den, als de mensch zit in droefenis, en geen weg weet met de dingen. Dan ook kan het zijn dat wij zoeken naar die be vrijding, en de verlossing. Dan wordt het stil in ons. Het bericht van het overlijden van onzen trouwen collega heeft mij zeer onverwachts getroffen en aangeda-.n. Dit is ook het geval op het <w>genblik, dat ik hier sta en zal ook wel net geval zijn met U, die met hem hebt verkeerd. Wij zien in zijn heengaan iets van de onwerkelijkheid Wij verstaan thans iets van het groote verlies, dat door zijn heengaan geleden wordt. Door het bericht over zijn overlijden in de krant was ik zeer getroffen, want dahrin werd zijn karaktertrek, zacht heid van zijn gemoed en teerheid van zijn gevoel juist geteekend. Hij was een man van eenvoud en waarachtigheid, teer van hart en gevoel. Hij was een eenvoudig, een gaaf en eerlijk mensch Indruk heeft ook op mij gemaaM, wat ik van hem heb gelezen. Hij was een trouw man die stond op zijn post en deed wat hij te doen had. Trouw was hij in zijn gezin: daarvoor heeft hij geof ferd en gestreden en daarin heeft hij be leefd zijn triomfen en vreugde. Nu is gevallen de schaduw van den dood en het doet smartelijk aan, dat hij van dat alles niet heeft mogen en kunnen genieten. Maar is het niet heerlijk, als wij van een mensch mogen zeggen, dat hij heeft bereikt en niet enkel gezien heeft het land vaq belofte, maar daarin is binnen getreden? In ons is diepe ontroering, omdat hij is heengegaan, terwijl hij nog leefde voor zijn werk. En omdat hij, naar den mensch gesproken, nog niet gemist kon worden. De mensch is bedroefd als een mensch heen gaat, die nog waarde heeft. Dan hebben wij smart en verstaan wij dat er een leege plek is gekomen. Die leege plek is er niet enkel in het gezin, omdat hij is geweest een trouwe man en trouwe vader, maar die leege plek is ook gekomen in de verschillende be sturen. Trouw is hij geweest, terwijl hij scriba-quaestor was van het classicaal bestuur. Wij hebben enkele jaren met hem samen gewerkt. Hij deed zijn werk zoo snel hij kon en zoo goed als hij het kon. Hij deed het met accuratesse en verheugde zich er over zijn werk te kun nen verrichten. Daarvan spreekt het bijbelgenootschap, het liefdefonds en andere vereenigingen als die voor de openiuchtsamenkomsten. Waar hij was, daar was hij met heel zijn ziel, omdat hij is geweest een trouw mensch. Juist omdat de dood en de scheiding is gekomen zien wij deze dingen scher per en onder een ander licht, dan dit gewoonlijk het geval is. Op dezen mid dag zult gij, gemeentenaren het ver staan, dat een goed mensch, een eerlijk mensch U ontvallen is. En als wij dat zoo zeggen, dan hebben wij niet gedaan aan verheerlijking van den mensch maar enkel gezegd, wat wij in hem heb- bij gezien, en uiting gegeven aan het- wonere van deze landen maar zelden kennen werden Cynthia Bell en John Leslie in het huwelijk verbonden. Ze hadden een oime kerk, die in een eenvoudige buurt van Zuid- Londen stond, uitgekozen voor de me ning, en hadden alleen diegenen uitgenoo digd, van wie zij het bijwonen der plech ig heid werkelijk op prijs stelden. „Het is maar goed, dat lady Galst°Ild® niets bij is geweest!" beweerde ui vrouw, die in Cynthia's moeilijke dagen zoo moeder lijk voor haar was geweest, toen zij en nat ter tezamen van de kerk naar het huisvan ue Staveley's reden, dat zij voor deze g g heid hadden afgestaan. „Zij is nooit ook maar een gr«'nj3e g°*a voor het kind geweest van de aan, en in haar tegenwoordige siemming zou zij zelfs een bachanaal bedorven vonden Cynthia en Leslie bij hun komst in de hall, en het leek er mets op dat lady Galstons vijandigheid het stralende g van 't meisje op den gelukkigsten dag v haar leven had kunnen verduisteren. Met haar arm door dien van Leslie ston zij met de oude mrs. Dogget te praten, en zij was omringd door een verlegen s™aar lende Galston-bewoners, die op hun g houtje overal uit Cumberland vandaan wa ren gekomen om haar op haar huw j ag te zien. Toen Fayre rondkeek, herken j Gunnet's, en naast hen zijn eigen nas vekochte villa in Surrey Hij zag er luis tarifuit ioiaoud cosluum van qn mees- geen wij van hem hebben ontvangen; uiting van dankbaarheid, dat hij heeft geleefd; echt geleefd in den goeden zin van het woord. Wij spreken het uit wat hij voor ieder van ons is geweest Daar voor danken wij God. Zich tot mevrouw Groot richtende vervolgde spr.: het is een zware gang voor U, die hem zoo hebt gekend en ook voor Uw familieleden. Ik zal er niet veel van zeggen. Slechts dit: moge gij gedragen worden door de gevoelens, die tot. U komen van menschen die hem ge kend hebben, gevoelens van mee'even. Wij verstaan uw leed en wij leven met U mee en hopen, dat gij gesteund moogt worden en gedragen en gesterkt in de zen zwuren donkeien middag en in den tijd, die wacht door het geloof, het geloof dat in hem heeft geleefd; het geloof in een eeuwigen God, die leidt en stuurt; een eeuwigen God, die krachten open baart en sterkte geeft, die vertroosting brentren kan en weet. Ik las dezer dagen een artikel, voor korten tijd door hem geschreven over zijn geloof. En zoo a's alle" echt was in hem, zoo was ook dit artikel echt. Hij heeft het uitgedrukt in hei woord van Paulus, in den geest van den eeuwigen God, die zich geopen baard heeft in hem in kracht, in moed e 1 in levensaanvaarding. Diezelfde geest spreekt tot U in h^t bizonder. mevrouw G-oot, en tot U aijr kinderen en tot allen die om zijn heengaan hebben gele ien Hierna werd de baar de kerk uitve dragen, terwijl het orgel het Largo vn>' Handel speelde. Aan de groeve dankte de zoon. d">k'< G»*oot uit Woudeend, voor de belang stelling aan den overledene bewezen. kantoorbedienden. 1 schoenmaker 1 verf- bereider, 4 zakkenstoppers, 207 losse arbei ders. 40 transport-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 20 sigarenindustrie 5, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar: Geplaatst: 30 werkzoekenden. Alkmaar. 12 Augustus 1933. De Directeur voornoemd. EP. VAN DEN HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. DIST RICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Voor werknemers uitslui tend van 912 uur. Op Maandag- en Don derdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 25 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd Bureau, maakt bekend dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 79 grondwerkers, 65 timmerlieden, 26 metselaars, 20 opperlieden, 15 schilders, 5 stucadoors. 9 voegers, 1 straat maker-opperman, 2 steenhouwers, 2 stuc.- opperlieden, 7 betonwerkers, 1 bouwk. op zichter, 1 waterbouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars. Groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 2 blikbewerkere, 1 constructie-werker, 4 car rosseriebouwers, 16 bankwerkers. 1 electr. technicus, 7 electriciëns, 2 kernmakers, 1 fitter, 4 ketelmakers, 4 klinkers, 1 instrumentmaker, 9 loodgieters, 2 lijnwerkers, 1 metaalschaver, 6 machinisten, 3 metaalslijpere, 2 mach. tee kenaars, 9 metaaldraaiers, 4 monteurs, 3 scheepsbouwers, 1 plaatwerker, 1 scheeps- teekenaar, 1 scheepstimmerman, 1 rijwielher steller, 6 smeden, 11 stokers, 3 wagen makers, 1 tandtechniker, 13 ijzerwerkers, 1 voorslaander, 1 zandbereider, 4 vuurwerkers, 4 zandvormers, 1 koperslager. Groep voedings en genotmiddelen: 44 si garenmakers, 3 sigaren-sorteerders, 4 siga renkistenplakkers, 1 stripper, 4 tabaksbewer kers, 1 bosjesmaker, 6 bakkers, 2 koks, 1 slager. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters. 1 machine-zetter. Groep houtbewerkers: 3 kistenmakers, 7 meubelstoffeerders, 3 borstelmakers. 4 mach. houtbewerkers, 18 meubelmakers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 3 bloe misten, 12 boerenarbeiders, 8 tuinlieden. Groep handel: 7 vertegenwoordigers, 5 w inkel bed iend en Groep verkeerswezen: 28 chauffeurs, 4 koet siers, 1 kellner, 8 magazijnbedienden, 19 pak huisknechts. Overige beroepen- 1 onderwijzer, 4 boek binders, 3 incasseerders. 1 kalkbrander, 6 kleermakers, 1 rietwerker, 1 huidenzouter, 8 ster en leek een heel ander persoon dan de vreesachtige, wantrouwende en havelooze kerel, die op dien noodlottigen avond van den 23en Maart in John Leslie's schuur had geslapen. Toen zij Fayre en zijn metgezellin in het oog kreeg, uitte Cynthia een kreet van vreug de, en kwam zij haastig naar hen toe, om hen te begroeten. „Het is alles te mooi om waar te zijn zei ze. „Nu zelfs voel ik mij, alsof ik elk oogenblik kan ontwaken!" „Het ziet er schitterend uit, maar het is niet, zooals ik mij een stille bruiloft voor stel!" schertse Fayre, terwijl hij in de volle hall rondkeek. „Het heele dorpje Keys en al le pachters schijnen uit het noorden te zijn overgekomen om je geluk te wenschen!" „Zijn het geen schatten? Ik had nooit kun nen denken, dat zij zooiets zouden doen. maar vader ontving een soort van deputatie, om te vragen, of zij er bij tegenwoordig mochten zijn. Gunnet zei, dat hij, na alles, wat er gebeurd was, 't als een gunst zou beschouwen, als hem toegestaan werd zijn opwachting te maken! Zij gaan allemaal met den nachttrein terug. Boven wachten u eenige oude vrienden. Zelfs dr. Gregg is ge komen Ik noodigde hem uit, hoewel ik dacht dat het niets voor hem zou zijn, en hij zei, dat, als hij toevallig voor zaken in Londen was, hij met veel genoegen zou komen. Ga naar hem toe en wees vriendelijk tegen hem, hij ziet er zoo ellendig uit, en hij is al erg ruw tegen vader geweest, alleen om te laten zien, dat hij niet verlegen is!" „Ik ben blij, dat je niet te ver van ons allen weg gaat," zei Fayre. Bill yertelde mij Het rieten dak van een boerderij in de buurt van Alkmaar vertoonde aan de binnenzijde groote gaten, die door ratten werden veroorzaakt. Ten einde raad nam de eigenaar een proef met Rodent, met het ge volg dat hij 's morgens tal van doode ratten vond en nadien geen rat meer heeft gehoord of gezien. Eén doosje Rodent heeft hem voor honderden guldens reparatiekosten gevrijwaard. Laat Uw eigendommen niet door dit schadelijke ongedierte vernielen. Maak voor goed een eind aan de rattenplaag door aanwen ding van Rodent Het trekt ratten en muizen on weerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct. of een dubbele doos 4 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O. a. bij alle dro gisten. imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 47 dat de boerderij af is. Het klinkt heel aar dig!" Leslie had de boerderij bij Galston niet meer gepacht, maar een aardig, geriefelijk huis gebouwd op een stuk land, dat bij Sta- veley behoorde. Na alles, wat er voorgeval len was, had hij Cynthia niet meer naar het noodlottige huis willen brengen en boven dien had hij zich ook niet in de onmiddellij ke nabuurschap van zijn schoonmoeder wil len vestigen. De Staveley's waren blij. dat zi Cynthia als buur kregen, al hadden zij, zoo als Fayre vermoedde, daar het hunne toe bijgedragen, door Leslie goed op gang te helpen bij zijn nieuwe onderneming. „Het is beeldig, en het land is prachtig! John is eenvoudig verrukt! U moet onze eerste gast zijn, oom Fayre!" Hatter Fayre's gelaat werd een tintje roo- der dan gewoonlijk. „Ik wil graag komen, op één voorwaarde zei hij. Zijn stem scheen plotseling vreemd heesch te zijn geworden. „U kunt zooveel voorwaarden stellen als u maar wilt!" was Cynthia's antwoord. „U denkt er toch niet over die afschuwelijke oude fiets mee te nemen, wel?" eindigde zij plotseling iets kwaads vermoedend. Fayre schudde het hoofd. „Met dien ouden vriend heb ik voor het oogenblik afgedaan! Neen, ik breng iets heel anders mee. Tusschen twee haakjes, ik ben met de stallen bezig gewest." „Gaat u op jacht?" „Ja, als ik klaar ben met mijn verande ringen. De stallen zijn niet groot genoeg, er moet nog heel wat aan gedaan worden." URSEM. Donderdagmiddag vergaderde de raad, onder leiding van den burgemeester De voorzitter vertrouwde dat de nieuwe raadszaal geheel tot genoegen der leden is ingericht en hoopte dat in de toekomst steeds de besprekingen en besluiten daarmede ge heel in overeenstemming zullen zijn. Ook de secretaris alsmede de burgemeesterskamer zijn geheel opgeknapt en spr. was over tuigd. dat er door deze verbouwing zeer veel ruimte is gewonnen en de zaal bovendien zoodanig is ingericht dat het werken daar een lust is geworden. Hij hoopt dat alle raadsleden nog menig jaar in de beste ge zondheid in deze nieuwe zaal hier de belan gen der gemeente zullen behartigen en er vcor den land- en tuinbouw spoedig betere dagen mogen aanbreken. Wanneer de nood het hoogst is, is de redding nabij. Moge dit veer de landbouwende bevolking bewaarheid eten en moge men er onder Gods zegen ?gen deze abnormale tijden spoedig te 1 omen. heer Dol vroeg inlichtingen over den :d van den rijksveldwachter. Wethouder cie Jongh had hieromtrent inlichtingen in gewonnen en gebleken is, dat de ziekte der vrouw iets hiermede heeft uit te staan. De heer Stam was van meening dat de zaak erg is opgedreven. De vrouw is heele- maal niet van den hond die tegen haar aan gesprongen is, geschrokken. Wethouder de Jongh achtte nog geen re den aanwezig om dezen hond vast te hou den. Als men hiertoe zou overgaan kon men alle honden wel vastzetten. De heer Komen vroeg of de heer Blaauw de bagger reeds heeft betaald, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. Volgens spr. zou wethouder Veldboer deze zaak na der regelen, doch het baggerwerk was niet in orde en daar het werk is uitgevoerd door het polderbestuur is het z.i. billijk dat dit voor rekening van het polderbestuur komt. De voorzitter bracht vervolgens ter tafel: schrijven van den minister van financiën houdende vaststelling uitkeering per inwo ner, uitkeeringsjaar 33/34. Het voor deze gemeente vastgestelde bedrag bedraagt 9059,12. Schrijven van den directeur der rijksdienst werkloozenverzekering en arbeid houdende medeeeling dat deze gemeente van het rijk over 1932 heeft terug te vorderen wegens aandeel extra subsidie werkloosheidsbesluit 1917 een bedrag van 100,11. Beschikking van den minister van econo mische zaken dat het maalpercentage voor tarwe bedraagt ten minste 35 inheemsch. Schrijven van de Ver. Ned. gemeenten dat de contributie voor de gemeente ingaande 1933 met 10 is verlaagd. Schrijven van den minister van sociale za ken dat voor de verbetering van het sport terrein een nader te bepalen rijkssubsidie zal worden verleend, onder de bekende voor waarden en voorloopig tot 29 Juli. Idem dat in werkobjecten vallende onder de Arbeidswet niet langer dan 48 uren per week mag worden gewerkt. Diverse opgave van den inspecteur der di recte belastingen van de werkelijke opbrengst der belastingen. De voorzitter deelde mede dat de opbrengst van grond- en personeele belasting de ra ming heeft overtroffen. Beschikking van den minister van onder wijs dat de rijksvergoeding l.o. over 1931 is vastgesteld op 3871,66 en te weinig is ge noten 221,66. Schrijven van het hoofdbestuur Ned. bond van arbeiders in het land- en tuinbouw- en zuivelbedrijf dd. 26 Juli dat deze gemeente in klasse C der werkloozenkas is geplaatst. Schrijven van de heeren Ab. Groot, C. Verdwaald en J. Veldboer, dat zij ontslag nemen als lid van de commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling. De voorzitter en wethouder de Jongh heb ben nog getracht den heer Veldboer te be wegen op zijn ontslagaanvrage terug te ko men, doch zonder resultaat. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. „Wilt u te paard komen? Als dat zoo is, moet John het in de schuur stallen. Maar tenslotte is het nu pas Juli, en wij verwach ten u lang voor den winter of wilt u het als uw lievelingsdier meenemen, terwijl het jachtseizoen er nog niet is? Is dat uw voor waarde?" „O neen! Ik breng niets levends mee tenminste niet zooiets „Wel sapperloot!" viel zijn gezellin plot seling verontwoardigd uit. En toen Fayre hulpeloos haar richting uit keek en hopeloos begon te hakkelen, nam zij hem de zaak flink uit handen. „Wél iets levends!" riep zij uit. „Die man is onmogelijk! Hij probeert je te vragen, beste meid, of hij zijn vrouw mee mag brengen. En waarom hij zich gedraagt als een schuldbewuste schooljongen mag de He mel weten!" Niettegenstaande haar moedige woorden bloosde hij hevig. Cynthia viel haar om den hals. „O, jullie schatten!" riep zij uit. „Heb* ben jullie dat werkelijk gedaan? U en miss Allen! Nu weet ik zeker, dat ik wakker moet worden en dat alles een droom zal blij ken te zijn! Het is te mooi om waar te zijn „Niets miss Allen, maar mrs. Fayre!" ver* beterde hij met onuitsprekelijke zelfvoldoe ning. „Wij zijn gisteren in het geheim ge trouwd. En wij schamen ons in het minst niet over onszelf, dank je!" EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5