DF. AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMM^ Ingekomen was nog een schrijven van Ged. Staten waarbij hun beslissing op het raadsbesluit tot belegging reservefonds van het G.E.B. is verdaagd en een schrijven van hetzelfde College waarin in overweging wordt gegeven het raadsbesluit te herzien. Voor het geheele bedrag dient de Boerenleen bank onderpand te verstrekken. Wethouder Veldboer deelde mede, dat het bestuur der bank hierop niet kan ingaan. In dien men effecten bezat zou het nog wel ^Besloten werd het besluit te herzien, doch den eisch van onderpand te laten vallen. Nu was aan de orde een adres van de Met de stem van den heer Dol tegen werd besloten het tijdstip te bepalen op 1 Juli 1934. Vervolgens werden vastgesteld de kohieren schoolgeld voor openbaar bijzondere school dienst 1933/34. Bespreking steunregeling a.s. winter. De voorzitter zeide, dat indien onver hoopt weer velen werkloos worden een be hoorlijk gedeelte wellicht geplaatst kan wor den bij de uitvoering van het kanalenplan te Rustenburg. Echter of allen werk zullen vinden is niet met zekerheid te zeggen en daarom achten B. en W. het raadzaam de steunregeling, zooals deze verleden jaar was vastgesteld ook thans weer voor dezen win /•riciclrnmrnissie van het A.A.Z.A. en omstre- vastgesteld ook thans weer voor aezen wm- ken te Alkmaar d.d. 30 Juni jl. waarin ver- ter geldig te verklaren en hierop de goedkeu- zocht wordt dat de gemeente bereid zal zijn ring aan te vragen. ©en -verfraaiing. De bouw van nieuw© huizen aan de Oosterstraat heeft den laatsten tijd opgehouden, ook omdat deze straat dood loopt. Met dezen nieu wen verbindingsweg zullen er onge twijfeld in de toekomst vel© nieuwe huizen gebouwd kunnen worden Het plan zal zeer zeker veel geld kosten, doch het is een gemeentebelang. De werkverschaffing in de Wieringer- meer kost de gemeente ook veel geld. Hier is in de eerste plaats het Rijk mee gebaat, met dit uitbreidingsplan de ge meente zelf. Het is te hopen dat B. en W. de op dracht krijgen van den raad om een on derzoek naar de kosten in te stellen. diegenen bijstand te verleenen tot het betalen van de contributie van het ziekenfonds, die door dezen crisistijd thans onmachtig zijn B en W adviseerden afwijzend te beschik ken,' omdat de financieele gevolgen niet te overzien zijn. Bovendien is dit meer de taak van het algemeen armbestuur, dat reeds voor een groot gedeelte in die richting werkzaam 1S Met algemeene stemmen werd afwijzend beschikt. Met algemeene stemmen werd hiertoe be sloten. Daarna sluiting. EGMOND AAN ZEE. De Egmondzeeër-Reddingsbrigade hield wederom een openbare demonstratie. Deze demonstratie bestond uit 3 gedeelten: ie. Er werd verondersteld, dat een bader Op voorstel van B. en W. werden eenige zjch in gevaar bevond, hetgeen was opge- sten schoolgeld ten name van C. Voogt, u. ^oor epn van de posten van de brigade posten schoolgeldM Vos, J. Knijn dienst 1930 oninbaar verk aard alsmede de hondenbelasting van C. Voogt. Vervolgens werd de aanslag schoolgeldko hier van L. Kroon teruggebracht van de 8e klasse naar de 4e (van 56 op 18,20). Door B. en W. werden vervolgens de ge meenterekening en de rekening G.E.B. dienst 1932 alsmede de rekening van het armbe stuur aangeboden. De rekening der gemeen te wees aan een batig saldo van 1569,43. Zij werd in handen gesteld van een commis sie bestaande uit de vijf raadsleden. Tot tijdelijke hooistekers voor het jaar 1933 werden benoemd de heeren G. Vet en K. Peereboom. Aan de orde was een adres van den heer D. A. Aay te Rustenburg om een voorschot tot het verkrijgen van een landarbeiders- plaatsje. B. en W. deelden mede, dat de eerste tee- kening een te hoog bedrag zou vorderen en hebben adressant in de gelegenheid gesteld met een eenvoudiger ontwerp te komen. Dit geeft een voordeel van ongeveer 400. Adressant heeft noodig voor het bouwen, posten langs het strand. Onmiddellijk werd de roode vlag geheschen in den mast van het meest nabijzijnde reddingskastje van de E.R.B. en docr middel van het lijntocht een reddingspoging ondernomen. Dit lijntoestel bevindt zich in het reddingskastje, dat over dag steeds geopend is en bestaat uit een zwemvest, waaraan een lijn van 150 M lengte verbonden is. De redder-zwemmer be gaf zich, voorzien van het zwemvest, in zee en toen de drenkling bereikt was, werden bei den door het inhalen van de lijn aan het strand getrokken. 2e. Bij de tweede oefening was de drenke ling niet ver in zee en werd door de leden van de E.R.B. een z.g. ketting gevormd en op deze wijze de drenking gered. Het bleek, dat hij een verwonding had opgeloopen en door de leden van de È.R.B. werd een noodver band aangelegd. 3e. Tenslotte was de zich in gevaar bevin dende bader te ver in zee om door middel van een lijntoestel of door het vormen van een ketting hulp te kunnen bieden en daar om werd bij het ontdekken van het gevaar de aankoop van grond en ophoogen van het ter- jjjauwe puntvlag geheschen, ten teeken da; rein totaal 3100. Hiervoor is aanwezig ruim hef tiende gedeelte, zoodat 2800 be- noodigd is. Na breedvoerige discussie werd met alge meene stemmen besloten gunstig op het ver zoek te beschikken en door tusschenkomst van het rijk een voorschot te verleenen van f 2800. B. en W. boden vervolgens aan het ont werp bouwverordening zooals dat door de afdeeling van de Ver. Ned. Gemeenten is ont worpen. Verschillende leden zouden gaarne eerst kennis willen nemen van de verschillende be palingen en in de eerstvolgende vergadering deze behandelen. Aldus besloten Ares van het algemeen burgerlijk armbe stuur dd. 9 Juli om een subsidie van 2000 voor het jaar 1933. De voorzitter zeide, dat het voor dit jaar bezwaarlijk zal gaan. Wethouder de Jongh als lid van het Arm bestuur zeide, dat bedoeld is voor het jaar 1934. De voorzitter stelde voor deze aanvrage te behandelen bij de begrooting voor 1934. Aldus besloten. Aan de orde was het adres van het Comité tot vaststelling van het tijdstip als bedoeld van de Schermeer om 200 beschikbaar te stellen in het tevormen garantiefonds De voorzitter zeide, dat in het College van B. en W. den laatsten tijd men het gelukkig nog al eens is. Met dit adres jammer genoeg niet. De minderheid wil niets en de meerder heid stelde voor om 100 beschikbaar te stellen. Wethouder de Jong en spr. stelden dit be drag voor, niet uit vrees dat het te kort van het comité alles zoo sober mogelijk heeft op hebben bij den raad en het feest dat uit den boezem van de ingelanden komt, te steunen, indien het weer, een voorname factor bij feestelijkheden, zou tegen loopen. De voorzitter wees er op dat het comité in goede handen is, dat zich de medewerking verzekerd heeft van organisatoren, die nog nimmer stroppen hebben gehaald en is over tuigd, dat bij gunstig weer het reservefonds niet zal behoeven te worden aangesproken. Wethouder de Jongh voerde nog aan, dat het ocmité alles zoo sober mogelijk heeft op gezet, zoodat het risico voor de gemeente zeer gering is. Verder wees spr. naar Alk maar, Groot Schermer en meerdere gemeen ten die allen medeweking hebben toegezegd. Het voorstel van B. en W. om 100 be schikbaar te stellen in stemming gebracht werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen die van de heeren de Jongh en Broertjes. De voorzitter betreurde deze beslissing. Aan de orde was een voorstel van B. en W tot vaststelling van het tijdstip als bedield in art. 77 der bouwverordening nl. alle be staande privaten mogen niet meer op slooten of openbare wateren geplaatst worden, noch daarop uitloozen. De voorzitter zeide, dat deze bepaling da teert van Feb. 1923. Nu na ruim 10 jaar ko men B. en W. met dit voorstel, mede als ge volg, dat met de voorgenomen afsluiting en demping van een gedeelte van den afvoer- tocht van de Molenkolk te Rustenburg en het maken van een betonschoeiïng, de bestaande toestand daar niet gehandhaafd kan blijven De heer Dol zeide, dat verschillende perso nen daardoor weer op kosten worden ge jaagd. Gezien de tijdsomstandigheden was spr. nfet voor het voorstel. De voorzitter erkende, dat de tijden slecht zijn vooral voor het platteland. De kanaal plannen te Rustenburg zijn mede de oorzaak dat B. en W. met dit voorstel komen. Er is al 10 jaar gewacht, dus er is tijd genoeg ge weest om de voorschriften voor alle ingezete nen van toepassing te verklaren. Voor de nieuw te bouwen perceelen is het al ver plichtend en daar de materialen beduidend goedkooper zijn geworden, is de tijd nog niet zoo heel slecht gekozen Bovendien komt er ook meer werk door. B en W zullen in elk geval bij de naleving soepelheid betrachten een vlet noodig was, die dan ook met bekwa men spoed door de goede roeiers, die de bri gade bezit, naar de plaats van het onheil werd gebracht. Ook deze drenkeling werd ge red, doch bleek bewusteloos te zijn. Door toe passing van kunstmatige ademhaling en toe diening van zuurstof werd hij weder bijge bracht. De oefeningen stonden onder leiding van den techn. leider van de Egmondzeeër-Red dingsbrigade, den heer J. van der Plas Mzn., tevens schipper van de N.Z.H.R.M. al hier en mochten zirh verheugen in een enorm groote belangstelling van de zijde van de badgasten, voor wie veiligheid de brigade is opgericht. Van deze gelegenheid maken wij tevens ge bruik mede te deelen, dat op drukke Zonda gen, de Egmonderzeeër-Readingsbrigade in drie ploegen van vijf man van 1 tot 6 uur namiddags op het strand wachtposten uit zet. HEILOO. *In de Maandagavond gehouden ver gadering van het crisis-comité werd tot voorzitter gekozen de heer K. Mantel tot secretaris-penningmeester de heer G Smits en tot 2de secretaris de heer N Meilink. Besloten werd om zich met een circu laire tot de burgerij te wenden en te vragen om een wekelijksche, maande lijksche of 3-maandelijksche bijdrage Ook werd besloten om steun te ver strekken in natura, waarvoor de artike lei; zoo mogelijk gekocht worden bij de burgerij en alleen schriftelijke vragen om steun in behandeling te nemen Breedvoerig werd besproken aan wie steun te verleenen. Besloten werd om zich tot crisisgevallen te bepalen opdat men niet in conflict komt met het bur- geHijk armbestuur. Ook werd besloten om aan de vereenigingen welke uitvoe ringen geven een gedeelte der ontvang sten te vragen. Ten einde aan de plaag der verkapte bedelarij tegemoet te komen zullen bordjes beschikbaar zijn waarin wordt bekend gemaakt dat men alleen geeft aan het crisis-comité. Ten dier. einde zal aan den burgemeester worden verzocht om aan het venten dat op verkapte bedelarij lijkt en aan de muziek een einde te maken Een naam lijst'werd opgemaakt voor een commis sie van toezicht bestaande uit 10 perso nen. Hiervoor zullen verschillende be kende personen worden aangezocht. Met den wensch dat het comité wat voor de slachtoffers kan doen, volgde sluiting. *De A. T. V. „Falkland" geeft Zon dag- een opvoering van „Judas Iska- rioth" en wel als openluchtu'tvoering op het schoone landgoed „Nijenburg" dat belangloos door de familie van Fo- reest is afgestaan. Het spel zal als altijd aan bil lijke eischen voldoen De regie berust bij den heer Rossenbacher. Het gecostu- meerde spel zal er mogen zijn, want niet minder dan 60 personen zullen meewer ken NOORDSCHARWOUDE. Door het lid van den gemeenteraad den heer A Kwadijk, is een voorstel bij di< college ingediend om B en W op te dragen een onderzoek in te stellen naai de kosten van een nieuwen verbindings weg met de Oosterstraat in aansluiting of de Langestraat en de Hofstraat en de sioot tusschen deze beide laatstgenoem de straten te dempen, waardoor een weg ontstaat Verder hier een brug te maken waardoor een verbiniing tot stan<J komt met de Dorpsstraat. Door deze plai.en is het mogelijk de gemeente uit te breiden; tevens is het ZUIDSCHARW OUDE. 'Zaterdagmiddag viel het dochtertje van den heer Jb. W. alhier spelender wijs in het water. De heer M. K., die juist in de nabijheid was kon de kleine, die reeds zinkende was, op het droge brengen, zoodat het kind er tenslotte met een nat pak is afgekomen. LAMGENDIJK. 'Naar wij vernemen zijn, in verband met de Landbouwcrisiswet 1933, circu laires aan de verschillende handelaren rondgezonden, naar aanleiding van de te verwachten maatregelen der regee ring inzake de instelling van een import- en export-monopolie. Dit is, om gegevens te verkrijgen van de betref fende handelaren over den omvang van hunne zaken. Al deze pogingen zijn vruchteloos en men kan zeggen dat de regeering eigenlijk doof is voor den middenstand. De middenstand staat in deze nog niet sterk genoeg, want het moet van de massa uitgaan en wel de groote massa die actie voert, wil men bij het ministerie resultaat be reiken. Den minister is er op gewezen, dat wanneer niet spoedig hulp wordt verleend, vele middenstanders ten onder zullen gaan. De omzetbelasting werd besproken en vol gens spr. zal die ook voor den middenstand een looden last worden. Duidelijk is door toelichting van den spre ker gebleken dat alle pogingen die door den middenstandsbond zijn verricht vruchteloos zijn geweest. Deze schuld ligt niet bij ons, merkte spreker op, doch ligt geheel aan de regeering. Het is ook het recht van den mid denstand, zooals andere bedrijven in stand worden gehouden en worden gesteund (al is het ook matig), dat ook de regeering ons daar niet van moet onthouden. Er werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen en deze werden door spr. zeer duidelijk beantwoord. Tevens kwam uit de vergadering de vraag of de middenstandsbond ook een oplossing weet wat gedaan moet worden. De toekomst onder den middenstand is op het oogenblik treurig en is nu de kon. Ned. middenstands bond niet bij machte steun te verleenen? De heer van der Leeuw antwoordde dat het voor den bond onmogelijk is steun te ver leenen. Het is niet voor een enkeling, maar duizenden zijn getroffen. Er volgden nog be sprekingen van huishoudelijken aard en ten slotte dankte de voorzitter den heer van der Leeuw voor de aangename besprekingen. HEEMSKERK. Het slot Assumsburg, gelegen bezuiden de gem. Heemskerk, de vroeger zoo lommerrijk en aan natuurschoon rijk bedeelde buiten plaats, is thans een verzamelplaats gewor den van ontzaggelijke hoeveelheden bloem bollen, welke in gevolge het saneeringplan aan vernietiging zijn prijs gegeven. Deze vernietiging beteekent voor zoovele kleine kweekertjes in de duinstreek trou wens overal de vrucht van jaren langen en noesten arbeid om 'n kraampje bollen bij een verkregen te hebben en tevens tezamen genomen het verlies van een niet onaanzien lijk kapitaaltje. Uit het oog mag niet verloren worden toen in 1929 de aardbeien en bloembollenhandel zeer hoog stond dat menig tuindertje in dat jaar een gedeelte van zijn rijke aardbeien- opbrengst omgezet heeft in dure tulpen van 100 en daarboven per H.L. Deze bollen moet hij thans voor een deel aan de regee ring afstaan en moet geduldig afwachten het profijt dat hij t.g.t hiervan zal trekken. HENSBROEK. Saneeringsplan bloembollen. Door de afdeeling Hensbroek van de algemeene vereeniging van bloembollencul tuur is te saen met alle bollenkweekers ahier, een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de in te leveren bollen. Door de heeren Jac. Visser en Joh. Koning werd het sanee ringsplan en de onbillijkheid daarvan uiteen gezet. Te meer is hier van onbillijkheid spra ke, daar het plantgoed ónder 6 hier allemaal al is vernietigd en de bedrijven zoodoende hier al aardig zijn ingekrompen. Na gehouden besprekingen werd door het bestuur voorgesteld de oppervlakte die be plant mag worden, vol te zetten dus 80 en 65 van het vorige jaar en wat er dan nog over is van het plantgoed, in te leveren. Dit werd met bijna algemeene stemmen aangenomen en zal per brief aan de kwee kers centrale worden bekend gemaakt. W ARMENHUIZEN. De middenstandsvereeniging „Samen werking'' hield dezer dagen een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende de vergadering en heette de aanwezigen wel kom, ook het bestuur van de zustervereeni- ging „de Hanze" en in het bijzonder den spreker voor dezen avond, den heer v. d. Leeuw, adj.-dir. van den kon. Ned. midden standsbond. Het woord werd gegeven aan den heer v. d. Leeuw, die als onderwerp had gekozen: „De moeilijkheden van den midden stand te plattenlande." Spreker bracht allereerst naar voren de pogingen die waren aangewend om het mi nisterie te overtuigen van den nood die onder den middenstand heerscht, doch dit kan als vruchteloos worden beschouwd. Nadien is met enkele kamerleden een bespreking ge houden, doch ook hiermede is niet veel be reikt. Den minister is toen gevraagd om moge lijkheid voor werkveruiming voor het op knappen en restaureeren van gebouwen om hierdoor voor de vaklieden verruiming te krijgen. De tweede vraag was om vanwege het crisiscomite de noodlijdende middenstan ders te steunen. WIERINGERWAARD. De alhier gestationneerde rijksveld wachter J. de With wordt tegen 1 September overgeplaatst naar de Rijp. SCHAGEN. 'Zaterdagmiddag overkwam den heer A. K. alhier, die met zijn auto in de richting Schagerbrug reed, op den Lage- dijkerweg een ongeval. Even voorbij het Noord is een nieuwe duiker aangebracht waardoor de weg aldaar is ingezakt. Hierin kwam de heer K met zijn auto terecht, waardoor hij een sprong maakte en tegen een boom reed. De auto werd geheel vernield, terwijl de heer R won der boven wonder geen letsel bekwam. STOMPETOREN. De Nederlandsche Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen, afdeeling „De Scher meer" vergaderde Zaterdagavond in de zaal van den heer Renses te Stompetoren. De voorzitster, mevrouw Van der Laan van Galen heette de talrijke aanwezigen wel kom en deelde mede, dat deze vergadering speciaal was uitgeschreven voor de op han den zijnde herdenkingsfeesten. Na de ingekomen stukken, die van weinig belang waren, was aan de orde „Verzorging lunchtafel voor de verschillende comités op 6 September a.s. den officieelen herdenkings dag van het 300-jarig bestaan der „Scher meer". De voorzitster verzocht mej. C. van der Weide, directrice der landbouwhuishoud- school te Alkmaar, die in deze op verzoek de leiding op zich had genomen, de plannen be kend te maken. Deze deelde mede, dat het bestuur in overleg met het hoofdcomité, het plan had gemaakt, om de verschillende comité's na afloop van het officieel® gedeelte, op den herdenkingsdag een „Oud-Hollandsche" koffietafel aan te bieden die door de dames van deze vereeniging gereed gemaakt en verzorgd zou worden. Dank zij de voorlichting van een der leden van het hoofdcomité die op folkloristisch ge bied zeer veel ervaring heeft, was spreekster nu volkomen op de hoogte met het menu en de wijze waarop deze tafel klaar gemaakt zou moeten worden. Zij deelde dit aan de ver gadering mede en verzocht aller medewer king. Hierover volgde een uitvoerige bespre king waaruit bleek, dat de dames zeer enthousiast waren ten opzichte van dit plan en spontaan deden alle aanwezigen verschil lende toezeggingen Na de rondvraag betuigde de voorzitster haar dank voor de goede opkomst en sloot deze gezellige veigadering. BERGEN Maandagmiduag omstreeks 2 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke zou ontstaan zijn in de boerderij van den heer Jb. Swaag aan den Kogendijk alhier. Van een eigenlijken brand was even wel nog geen sprake. Het hooi broeide even wel zoodanig dat men het raadzaam achtte de brandweer op te roepen. Deze was spoe dig ter plaatse. De brandweer kon eerst niets uitrichten aangezien in de onmiddellijke nabijheid van de boerderij geen voldoend' water aanwezig was. Ten slotte heeft men de motorspuit naar een verderaf gelegenTT"* weten te brengen. Met vereende krachten^ men aan het spiiten van het hooi gedaan 14 wijl de brandweer het hooi doorloopendni hield. Op deze wijze werd erger voorkom!^ £andf_enJ4iin6oum VERKOOP UW ROGGE OF GERST~~ NOG NIET. A De Gewestelijke Tarwe-Organisaties vtv. Noord-Holland en Zuid-Holland deele mede dat aan de rogge- en gerstverbouwers in Noord-Holland en Zuid-Holland wordt adviseerd hun rogge en gerst voorloonier nog niet te verkoopen. Er is een steunmaaS regel in voorbereiding, welke binnenkort in werking zal treden. Onder dezen steunmaat regel zal alle rogge en gerst vallen, welW in 1933 is verbouwd. Onder den reeds bestaanden roggesteun vallen slechts enkele roggetëlers in Noord- Holland. De thans in aantocht zijnde steun- maatregel zal ook de andere rogge omvat» ten. Landbouwers, die reeds niet-gesteunde rogge en gerst van oogst 1933 hebben ver kocht vóór 16 Augustus en na 1 Augus tus dienen hiervan vóór 20 Augustus a.s. schriftelijk ededeeling te doen aan den districtssecretaris der Tarwe-Organisatie in hun gebied, of aan het adres der Tarwe-Or ganisaties voor Noord-Holland en Zuid- Holland, Anna Paulownastraat 20, Den Haag. Bij deze schriftelijke opgaaf moeten dé be wijsstukken, als verklaring dooper, de koop- prijs, de hoeveelheid verkochte Kg., zoo mo gelijk een monster der partij, zooals ze w«erd verkocht, de datum van den verkoop worde» overgelegd. DE LANGEND! IKER GROENTEN- VEILINGEN. Onze groote groentenveilingen, eenmaal een beeld van levendigen handel en opge- wekt tuinbouwersleven, een trots voor onze streek, die eens als een der welvarendste van Nederland doorging; een voorbeeld aan vele zusterorganisaties in het land van wat on dernemingsgeest en gezond vereenigings- leven vermogen, zij toonen nu het beeld van achteruitgang, crisis en malaise. De situatie van den handel, het verloop der prijzen, het onverkocht blijven van verschillende produc ten, het in dienst blijven van de belten, waar kostelijke producten van onzen eens zoo ge- roemden tuinbouw hun laatste rustplaats vinden, dat alles bleef getuigen van den die- pen ernst, waarmee de crisis onze streek ge- troffen heeft. Voeg daar nog bij de slechte uitkomsten op de laatstgehouden bollenvei- ling. dan is het duidelijk dat de toestand al triester en treuriger wordt. De ongeveer 80 spoo-wagens aardappels, die in de afgeloopen week aan onze veilingen werden aangevot-rd, hebben wetr een bedroe vend klein geldbedrag opgebracht. Voor de Schotschem uizen, die weer voor het grootste deeldoordraa'den. wat voor de aanvoerders een ontvangst van 75 cent per 100 KG. óe- teeiende w *rd r steens 80 cent tof MO betaald met voor sommige partijtjes iets Drieling-,). F"' i en Sc^'^eesters brengen 75 cent op, terwijl voor een deel dei Eigenheimers 90 cent tot 1.80 werd b» taald. De verschillende vroege koolsoorten, waar van de aanvoer van roode kool het belang rijkste was ongeveer 30 spoorwegen waren weer vexor het grootste deel omver- koopbaar, draafden door, zoodat de bouwer er ten slotte 1 per 100 K.G. voor zal ont vangen, als uitkeering door de regeering van den minimumoriis. Enkele partijen, die door den handel werden opgenomen, brachten, voor wat roode en gele kool betreft, een of twee dubbeltjes meer op. Van witte kool draaide niet zoo veel meer door en lage de prijzen tusschen de 60 cent en 1.10. Van witte en gele kool werden ongeveer 15 spoor wagens aangevoerd. Wortelen en bloemkool worden in niet groote hoeveelheden aangevoerd. De mooi ste bloemkool bracht 8—9 op, kleinere 1 minder. Voor tweede soort werd f 270 tot 4.50 betaald. Wortelen brachten van 3.20— f 4.30 op. Slaboonen werden heel wat verhandeld! ongeveer 40000 K.G. De prijzen waren af wisselend. In 't begin der week werden mooie boonen voor 3.50 verkocht, afwij kende kwaliteit voor f 2. Later kwam er wat meer vraag en kon nog tot 5 40 worden be dongen voor de mooiste en 4 voor mindef mooie. Op het laatst daalde de gunstiger stemming weer. Snijboonen brachten va0 f 2—6 per 100 K G. op. Belangrijk was ook de aanvoer van uien, zoowel gele als zilveruien, welke laatste weef in het bijzonder aan de veiling te Noor»' scharwoude werden verhandeld. Ziilveruj®j waren moeilijk te plaatsen en brachten slecn®j 80 tot 90 cent op. Aanvankelijk was er v<** zilverdrieiingen nog wat belangstelling, dooi op het laatst der week was de prijs 'H 1.30, ongeveer de helft van wat aanvanwi lijk werd betaald. 95. Zoo gezegd, zoo gedaan. Er stapelde zich nu een berg kalk en steenen op en na een paar uur hard werken, kwam er een groot gedeelte van een deur vrij. Het stompje kaars be gon sporen van afsterving te vertoonen, doch Simmy's zakken e en onuitputtelijk, want hij diepte weer een versch eind kaars op- a.^ezo°' nu hebben we weer gloednieuwe ver lij die kaars vooral goed in mijn nabijheid, dan z. ajV?.,een onderzoek onderwerpen". Sim kroop dus jb \jtfas K.ijk eerst of je het slot kan vinden", zei Wo-Wang- ^e, maar waar, er is geen slot te bekennen. Die beele de 'dagen met zwarte knoppen zoo groot als een op

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6