Jlechtsiaken Sport JCiUist mHkimschap LBinnenland oE STERRENHEMEL 16-23 AUGUSTUS 1933 22 h MT (23 h ZT) ZUID Juprnae Q) SOTJBNUS KANAALZWEMMER ZONDER BEENEN. AI aardig op weg. Poging opgegeven. STERRIT NAAR ANTWERPEN. BERGEN AAN ZEE. Kerkconcert. Bv-MU 'li Eigendom No 64222 C) EERSTE KV? ©MttlEMAAN Cl LAATSTE KVrMHTER #Nnuvr MAAN Sterretijd 19 h 39 min. Dit kaartje is maanloos: de nachtvor stinne is deze week des avond om 11 uur zomertijd (10 uur middelbare tijd) nog niet op VENCS MAES Lil v --J-/ o Den 21en Augustus vindt een ring vormige zonsverduistering plaats; in Nederland eindigt deze eclip* echter juist als de zon opkomst. Nep, die eerst nog voor ongeveer 4.50 werd verkocht, bracht later 1 minder op. Voor gele uien, die in het begin der week nog 2-40—2 80 opbrachten, werden later voor 2 verkocht. Voor drielingen werd in maximum 2 betaald; wegens mindere vraag ion later slechts 1 1.40 worden ge maakt. Als hoogste prijs werd voor gele nep 5.50 betaald. De meeste partijen kwamen echter niet hooger da,, 3—4. Aangevoerd werden 24 spoorwagens, waarvan de op brengst slechts ongeveer de helft bedroeg van die in de overeenkomstige week in hei vorige jaar. Voor bieten is de geringe kooplust, die er voor dit artikel bestond, geheel verdwenen Ze brachten 60 cent tot 1 op. De prijs der tomaten liep nog achteruit: A kwaliteit, die aanvankelijk nog voor 10.20—ƒ12 werd verkocht, brachter later nog slechts 6.90—9.80 op. B kon zich nog het best handhaven, zoodat daarvoor gemiddeld 10 werd betaald, C daalde van 8.70—3 en CC was onverkoopbaar, zoo dat daarvoor 2 terecht kwam. Ook druiven liepen in prijs achteruit: Ali- cante werd voor 36—39.30 verkocht, ter wijl voor Frankenthaler 40 werd betaald VAN ONZE NOORD-HOLLANDSCHE PROEFVELDEN. D beer S. Vlaar toezichthouder van den dienst der proefvelden, schrijft ons: Alhoewel de omstandigheden zoowel in landbouw als in veeteelt en zuivelbe drijf nog maar steeds ongunstiger wor den, en velen zich afvragen hoe het bedrijf in stand te houden, wil ik, on danks dat toch een paar proefvelden bespreken, die dit jaar weer zooveel leerrijks bevatten. Het eerste veld ligt vlak aan den nieuwe verbeterden weg in Hensbroek bij P. Vlaar en werd voor de 3de maal als proefveld gehooid. De. stand van dit veld is in die jaren reeds enorm verbeterd. Het perceel dat hier expres zonder Thomasmeel was gelaten was ver achter bij de andere wel daarmede bemeste perceelen, die veel meer goede grassen en klavers bevatten Wij hebben hier monsters voor bota- nirche en aschanalysen genomen die later worden gepubliceerd. De opbrengst was dit jaar (alle perc. kregen kali en stikstof). P«rc. I 600 K G. Thomasmeel, per LA 8800 K G. hooi. P®rc- II: geen Thomasmeel, per H A. 0133 K.G. hooi. Perc. in ioOO K.G. Thomasmeel, per HA. 7840 K.G. hooi. b-r was hier dus een mooi verschil te ®aar eigenaardigerwijze bracht w K.G slakkenmeel meer op als 1000 wat verklaard kan worden door het gehalte aan klaver op het perc. 1000 K.G. slakkenmeel. Later kunnen wij bij de uitkomst der ^"schillende analysen een en ander aeter vergelijken Wij zagen hier een erhoogde opbrengst tusschen eener- Keen en anderzijds 600 en 1000 K G- slakkenmeel wat in dezen tijd van groot Belang is, opdat wij dezen winter zoo- ♦eel mogelijk krachtvoer kunnen uit varen. Het kwaliteitsverschil is echter van nog grooter belang. Wij komen hier op nog terug. Het 2de proefveld ligt in Spanbroek f"J den heer C. Boots in de nabijheid der agere landbouwschool, is voor 3 jaar aangelegd en voor de 2de maal als proef V«W gehooid. Kier ging het er om na te gaan of wij v *1 voordeel slakkenmeel kunnen ge- hebb )«Daast sIa'm'est' we Opbrengst perc. I: stalmest per H A. ""P K.G. hooi. Perc. II: stalmest 800 K G. slakken- ®«egl per H.A. 6900 KG. hooi. ere ni: kali en stikstof, geen slak kenmeel per H.A 4466 K.G. hooi. -i ,®rc- IV: kali en stigstof en 800 K G. r? nmeel per H.A. 6233 K.G- hooi. j P. dit veld kwam een mooi verschil Ul,Kng tusschen stalmest met en zon- Per \5khenmeel en weel 1000 K G. hooi w" ,A., wa^ (ju& jjjer rendabel mag w^en Benoemd, als ook de kwaliteit ^dt Berekend. en cllen kunstmest met slakkenmeel srhn en ka'i en stikstof bleek een ver- nii van 1767 K.G. door het slakken- P«r H A jiinstmest zonder slakkenmeel bleek ^eer onoordeelkundig. Ook hier heb ik monsters gettrokken en wij komen dus nader terug. Reeds nu leeren ons deze velden de behoefte van onze hooi- en weilanden aan fosnorzuur en kalk, de beide waardegevende stof fen van het slakkenmeel. VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 14 Augustus. CONTRA-MINE. Wie soms mocht denken, dat Hiltje van den G. 'n landelijke heldin is uit een roman van Ali Smeding, zal na lezing van deze oolitierechtersrubriek bemerken, zich gewel dig vergist te hebben. Hiltje van den O. is heelemaal geen heldin, maar meer 'n held in het last veroorzaken met de politie, zooals op 28 DecembeT te Hoogwoud, toen zij, na een duchtig verzet tegen den gemeenteveld wachter Bood, minder omzichtig den gemeen telijken bak moest worden ingewerkt De poü- tiereehttr hield rekening met de niet zeer glanzende reputatie van den heer Hiltje en bedacht hem rijkelijk met 1 maand gevange nisstraf. Een vonnis hetwelk de bij verstek veroordeelde zóó tegenstond, dat hij in verzet kwam. MAANDABONNE. De vertolker van de eerste rol uit het vori ge drama had echter na deze veroordeeling nog meer gepresteerd, waardoor hij met de blijvende attentie van den politierechter werd vereerd, namelijk door zich op 13 Janauri te Anna Paulowna wederrechtelijk in het bezit te stellen van een rijwielbelastingmerk jaar gang 32/33, toebehoorende aan den spoor wegambtenaar W. H. Meussen, aldaar. Dit gevalletje werd op 26 Maart behandeld, al weer buiten tegenwoordigheid van den delin quent, die schijnbaar niet veel belangstelling koesterde voor deze justitueele bemoeiingen De politierechter hield zich echter aan het tarief en legde ook hier bij verstek 1 maand op. De tot plotselinge activiteit ontwaakte veroordeelde, sloeg nu evenwel in één klap twee vliegen en opponeerde ook tegen dit vonnis, met gevolg dat deze verzetzaak eveneens heden werd behandeld. Uit de hernieuwde afwezigheid van den opposant bleek echter zonneklaar de dubbel zinnigheid van zijn opzet. Het was er hem alleen om te doen geweest, de executie dezer vonnissen uit te stellen. Zijn verzet werd al- zoo door den plaatsvervangende politierech ter mr. Ubbens vervallen verklaard en de zitting gesloten. Voetbal. DE BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN N.H.V.B. Ter afwisseling van de laatste jaren, hac er jl. Zondag in „De Unie" aan de Koor straat, eens een buitengewone algemeene ver gadering van den Noordhollandschen voet balbond plaats. Wat hiervan den oorzaak was?tven als iedere andere vereeniging of bond, be schikte ook de N.H.V.B. zeer begrijpelijk over een huishoudelijk reglement, een regle ment echter dat in den loop der jaren meer dere fouten en tekortkomingen verried, naar mate de leeftijdsgrens begon te stijgen, was het dan ook wonder dat de laatste jaren op het formeeren van een nieuw reglement weia aangedrongen en het bondsbestuur het werk ter hand nam en ten slotte de aangesloten vereenigingen een lijvig boekdeel van e 105 artikelen deed toekomen. Zooals zeker te verwachten was, werden door vele vereenigingen op één of meer arti kelen amendementen ingediend en in bondsorgaan gepubliceerd, totdat op een mooien zomerdag een ledenvergadering zou plaats vinden, waar men tot een defimtiev oplossing van menig taai probleem zou ku nen geraken. Hoeveel moeite en tijd het gek«f'e episte van het bondsbestuur gevergd zal hebben, is stellig met geen zekerheid te bepalen, maar de diverse verwikkelingen op de „algemeene hebben een tijdsduur van circa zeven uur ge vorderd. Zooals op de gewone jaarvergaderingen werd ook thans het eerste halfuur bes voor „algemene" kennismaking, zeker w voor „algemeene" kennismaking, zeker dat de voorzittershamer het lijvige p g ma inluidde. ronden Het zou te veel omvattend en te eentonig worden, indien we a v „n en gen omtrent dit reglement lieten v a we zullen er slechts mee volstaan, dat de voorzitter juist zeven uur later tot de sluiting kon overgaan. Een korte pauze had het ge heel slechts even onderbroken en dat deze vergadering niet veel afwisseling en „tint" inhield, is te verklaren uit het feit. dat bij het in den namiddag controleeren van den pre sentielijst, een twintigt.i. afgevaardigden in middels de zaal hadden verlaten, wat tevens een aardig voordeeltje voor de kas beteeken- de, als men bedenkt, dat een dergelijke over treding met vijf gulden beboet kan worden. Dan zal er op de a.s. jaarvergadering in „De Unie" op 10 September, pittiger stof tot praten zijn, in verband met enkele minder gewenschte toestanden in den N.H.V.B.! wemmen. 2en Amerikaansche zwemmer zonder beenen is gisteravond uit Dover naar Calais gestart. Na 2 uur zwemmen was hij ongeveer 8 K M. van de kust verwij dert1 hij had een stroom gevonden, die hem in z. o. richting dreef. De beenlooze kanaalzwemmer Crarles Zibelman heeft na verscheidene uren in zee te zijn geweest, zijn poging opgegeven. Automobilisme. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club meldt ons: De Koninklijke Antwerpsche Automobiel Club organiseert ter gelegenheid van de ope ning van de Schelde-auto-tunnel op 10 Sep tember 1933 een Sterrit naar Antwerpen, den dag tevoren. De routes bedragen 150 a 200 K.M., waarbij men uit alle groote Belgische steden zal kunnen vertrekken, ook uit Ant werpen, Rijssel en Breda. De gemiddelde snelheid moet 45 K.M per uur bedragen, terwijl het inschrijfgeld op E.frs. 25, is vastgesteld. Er zijn veel prijzen uitgeloofd. De deelnemers worden na aan komst te Antwerpen in de gelegenheid ge steld, te voet de tunnel te bezoeken, terwijl zij bovendien kunnen profiteeren van speciale logiesprijzen in de voornaamste Antwerpsche hotels. Het officiëele reglement zal binnen kort verschijnen. Reeds kan worden medege deeld, dat de deelnemers, die uit Breda wen- schen te vertrekken, moeten starten bij de contrólepost aldaar. Deze is gevestigd bij het agentschap der K.N.A.C., Catherinastraat 8 De te volgen route gaat over Oostmalle, Lierre, Aerschot, Leuven, Meehelen, Antwer pen. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij het Secretariaat der KN.A.C. Wielrennen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren werden bij Parijs de wegkam pioenschappen voor amateurs en beroepsren ners verreden. Aan beide categorieën namen ook Nederlandsche renners deel en het re sultaat was lang niet slecht. Valentijn, de stoere Brabander, veroverde de derde plaats, daarbij tal van cracks uit den Tour de Fran- ce achter zich latende, v. d. Ruil werd negen de, terwijl van Oers, waarschijnlijk onze sterkste renner, wegens pech moest uitvallen. Winnaar werd de Franschman Speicker, die ook de Tour de France won. Tweede werd zijn landgenoot Mague op 5 minuten af stand en derde Vaientijn op drie lengten. De schitterende zomeravond die tot een lang vertoeven aan zee uitnoodigde kou niet beletten dat het concert in het kerkje te Bergen aan Zee, door mevr. Jo Vincent (sopraan) en mevr. Suze Luger (alt) gegeven zóóveel belangstelling trok dat het kerkje alle bezoekers niet kon plaatsen. Kwart over negen was het concert geëindigd en om de velen, die geen toe gang konden krijgen, niet teleur te stel len, besloot men om half tien het concert te herhalen. Voorwaar een prestatie van beteekenis die ook beloond werd want dit tweede concert was ook weer zeer goed bezet. Afwisselend werden solonummers en duetten gezongen, bestaande uit oud- Hollandsche liederen, stukken van Clari, Marcello, J. S. Bach, Verdi, Men- delsschon, C. Frank en vanaf het eerste tot en met het laatste nummer heeft dit concert een muzikaal genot gebracht dat men niet dikwijls meemaakt. Toch kwam er wat de duetten betreft een hoogtepunt dat bereikt werd in het duet uit Verdi's Requiem. Wat de vertolking der andere nummers betreft, volstaan we met te verklaren dat de aanwezigen een uur van schoonheid hebben doorge bracht, hun geschonken door twee kun stenaressen van grooten naam. Mej. Fien Bos accompagneerde en deed dit zeer bescheiden. A. K DE BRUINE „OPMARSCH" NAAR NIJMEGEN. Een slot nut knaleffect. Fascisten onder elkaar slaags. Wij hebben in ons vorig nummer reeds melding gemaakt van den „op- marsch" van in Duitschland wonende Nederlandsche nationaal-socialisten naar Nijmegen. Van de vergadering en het geen na afloop gebeurde vertelt het Hbl. als volgt: Afgezien van het rumoer op straat, was het eerste deel van de vergadering in de „Harmonie" rustig verloopen. De bruinhemden, die niet geheel en al vrij van zenuwachtigheid waren, dronken een biertje, rookten een sigaret en juichten hun leider, ieder oogenblik dat hij den naam Hitier noemde, luidruchtig toe. Achter in de zaal. had zich een inspecteur van politie met eenige agenten en een aantal mare chaussees opgesteld, die den ingang tot do zaal streng bewaakten. Niettemin zag een aantal communisten en sociaal-de mocraten kans binnen te komen, terwijl langzamerhand ook een tamelijk groot aantal zwarthemden, aanhangers van de heeren Mussert en Baars, de zaal be gonnen te bevolken. Dit heterogene ge zelschap liet zich na de pauze, toen er gelegenheid werd gegeven tot debat, niet onbetuigd. De Mussert- en Baarslie- den verklaarden dat zij van den Duit- schen invloed niet gediend waren en dat zij bereid waren ons land het fascis me volgens Nederlandsch recept te brengen. De communisten deden daarbij herhaaldelijk hun „Rood front" en „Heil Moskou" door de zaal daveren, teiwijl de socialisten zich vergenoegden met den uitroep: „Vrijheid!" Aan het slot was de atmosfeer zeer gespannen; er ontstond een verwarde en opgewonden discussie, waaraan alle pevtijen deelnamen. Op een gegeven oogenblik zetten de volgelingen van de heeren Mussert en Baars het „Wilhel mus" in, dat de roode en helroode aan hangers van Marx met de „Internatio nale" trachtten te overstemmen. Daarop beval de leider der Duitsch-Nederland- sche nazi's het muziekcorps het „Horst Wessellied" te spelen. Gebalde vuisten werden opgestoken en een vechtpartij dreigde te ontstaan Op dat oogenblik greep de politie in. De inspecteur snelde _et getrokken sabel naar voren en ge lastte de muziek te zwijgen. Bij de uit gangen van de zaal werden roode. zwar- to en bruine elementen met krachtige hand naar buiten gewerkt en op straat maakte het publiek zich gereed voor een warme ontvangst! De toestand was be paald kritiek De politie besloot daarom de bruin- hemden voorloopig binnen te houden De straat werd ontruimd en afgezet en eenige tramwagens werden ontboden, w. ermede men de Hitlerianen naar Duitschland terug wenschte te voeren. Het publiek was intusschen samenge drongen op het Kelfkensbosch, waar het door luid gejoel uiting gaf aan zijn vijandige stemming. De tram moest daar passeeren en daarom werd een charge uitgevoerd, waarbij eenige waar schuwingsschoten in de ucht werden gelost. Er ontstond een „sauve qui peut maar nog was de politie den toestand niet meester. Bij het Hunnerpark ver zamelde de menigte zich opnieuw en ook hier was krachtig optreden noodza kelijk. Er werden flinke klappen uitge deeld en waarschuwingsschoten gelost en eerst daarna was de weg vrij. De tram kwam aangereden en kon onge hinderd passeeren. Uit het struikgewas, langs den Nieu wen Ubbergseheweg daalde een stee nenregen op de wagens neer, waardoor eenige ruiten werden verbrijzeld. Het bleek, dat zich een aantal personen in de struiken verdekt had opgesteld. De politie loste weder schoten, waarop de steenenwerpers ijlings het hazenpad kozen. Een ingezetene van Nijmegen, die met het geheele geval niets uitstaan de had en toevallig passeerde, werd door de vluchtende menschen onder den voet geloopen en zoodanig gewond, dat hij in het politiebureau verbonden moest worden. De tram bereikte intus schen zonder verdere incidenten Beek. waar de Hitlerianen, na hun mislukte „zegetocht" spoedig de grenslijn achter zich lieten. LUCHTBALLON GEDAALD TE AARDENBURG. Zondagavond daalde onder de gemeend Aardenburgeen (Z.) luchtballan, afkomstig uit Lookeren (België). Deze was aldaar ter gelegenheid van de kermis opgelaten, met de bedoeling naar Ieperen te stevenen. Afge dreven door den wind, was de ballon boven Zeeuwsch Vlaanderen terechtgekomen en mt de Westerschelde in zicht achtten de luchtvaarders het veiliger te landen, wat goed gelukte. Nog denzelfden avond ver trokken de twee luchtreizigers met hun bal Ion naar België: DISCONTOVERLAGING NEDERLANDSCHE BANK. De rentestand is met ingang van 15 Augustus 1933 door de directie van de Ne derlandsche Bank N.V. als volgt vastge steld: Wisseldisconto verlaagd tot 3 procent promessendisconto verlaagd tot 3 M pro cent, öeleening van goederen verlaagd tot 3Vt procent en voorschotten in rekening courant verlaagd tot 3 procent. HET GOUD VAN DE „LUTINE". Gister is men den heelen dag bezig ge weesct om den toren leeg te pompen. Het werk vorderde uitstekend Waarschijnlijk zal vandaag de tweede cylinder op den toren worden geplaatst, wat een der belangrijkste werkzaamheden mag worden genoemd van de berging, daar dan de pompinstallatie veüig is Vanochtend om 9 uur is de sleep „Noord Holland" uitgevaren met den tweeden cylin der van den Lutine-toren. Het weer is prach tig en de zee zeer kalm. „DE TIJD VAN AFWACHTEN VOORBIJ". Kamer van Koophandel te 's-Her togenbosch adviseert de regeering haar handelspolitiek te wijzigen. De Kanier van Koophandel en Fabrieken voor 's-Hertogenbosch en omstreken heeft een adres gezonden aan de regeering. De conclusie daarvan luidt: Thans is de tijd van afwachten voorbij, nu de economische politiek der mogendheden zich zoo séherp heeft afgeteekend in nationa listische richting. Thans dienen onverwijld maatregelen ge troffen te worden ter bescherming van de binnenlandsche markt en ter verzekering der bestaansmogelijkheid van Nederlands in dustrie en handel. Daartoe dient in de eerste plaats het tariel van invoerrechten te worden herzien in dezen rst, dat de heffing der invoerrechten naar waarde der goederen zal worden vervan» gen door specifieke rechten in al die gevallen waar dat mogelijk is. Vervolgens zal de Crisisinvoerwet bij de thans geconsolideerde economische politiek der mogendheden in nationalistische ricih' ting, krachtdadiger moeten worden toege past. Derhalve zal het stelsel van contingentee- ring tegen overmatigen invoer moeten wor den vervangen door een ander, dat er op ge richt is, in de eerste plaats rekening te hou den met de bescherming onzer binnenland sche markt, en derhalve allen ornoodigen en ongewenschten invoer tegen te gaan, doch tevens de mogelijkheid laat, zulks ter bevor dering van onzen expot, faciliteiten te verleen nen aan die landen die ook onzen export wel willend tegemoet treden. Thans worde onverwijld er toe overgegaan onze buitenlandsche handelspolitiek op het beginsel van reciprociteit te schoeien ter ver vanging der meestbegunstiging. Ter bereiking van dat doel worde een on derhandelingstarief opgesteld. Voorts zullen de clearingwet en retorsie- wet bij eventueele onderhandelingen niet slechts als stok achter de deur moeten wor den gebruikt, doch onverwijld in werking ge steld worden tegen die landen welke onzen handel en export belemmeren. Vervolgens worde de uitvoering van groote openbare werken ter bevordering van werk verruiming door de regeering ter hand geno men of kachtdadig gesteund. ORANJEFEESTEN IN DIETZ. In het kader van de herdenking van Wil lem den Zwijger is Zaterdag te Dietz (Dl.) een plechtigheid gehouden, waaraan o.a. heb ben deelgenomen prins Oscar van Pruisen, vertegenwoordiger van het ex-Keizer! ijle Huis, Ober-president prins Phili van Hes sen, vertegenwoordiger van rijksstadhouder Sprenger. De feestrede heeft uitgesproken de Neder landsche vice-consul A. P. Heek, burge meester van Dietz. Gisterochtend werd een Nederlandsch* Duitsche godsdienstoefening gehouden. LIJK GEVONDEN. Door een auto overreden en gedood Zaterdagnacht omstreeks drie uur is op den straatweg ZwolleAmersfoort de 24- jarige Gerrit Jan Brouwer uit Hattem dood gevonden. Ook in verband met de bekomen verwondingen vermoedt men dat Brouwer, van de eeuwfeesten te Elburg komende, door een auto is aangereden. Van een auto was echter bij het vinden van Brouwer niets te bekennen. De overledene was gehuwd en vader van een kind. Doorgereden na een aanrijding, maar later toch aangehouden. Zondagmiddag werd bij het binnenrijden van Zwolle aangehouden een auto. waarvan de bestuurder bleek te ziin een Zwollenaar. De aanhouding geschiedde op verzoek van de politie te Wijtgaard, waar door een auto op den Rijksstraatweg tusschen Sneek en Heerenveen een melkwagen was aangereden. Hierbij werd het paard gedood, de voerman gewond. De aanrijdende auto had een eindje verderop gestopt, maar was vervolgens, zon der verder naar den aangeredene om te kijken, doorgereden. Het nummer was be kend. De auto was vrij ernstig beschadigd. De bestuurder is aangehouden. Geen misdrijf. Nader wordt gemeld, dat bij politieonder. zoek is komen vast te staan dat van misdrijf geen sprake is. BADEN POWELL TE WASSENAAR. Van een kort oponthoud in ons land heeft lord Baden Powell op den thuisreis van het wereldjamboree-kamp te Gödöllö naar Enge land, gebruik gemaakt een klein uitstapje maken over Delft naar Den Haag en Wasse naar, waar hem op het landgoed van de koningin „De Raaphorst", aan den Rijks straatweg, een hartelijke ontvangst is bereid door een groot aantal padvinders en leden van het meisjesgilde. In gezelschap van dr. Van Loon gebruikte lord Baden Powell in een daartoe ingerichte tent, nabij den beroemden Seringenberg, de lunch. Inmiddels hadden de leden van het meisjesgilde en de padvinders zich op de weide opgesteld om den vlaggestok, waar een kleine plechtigheid zou geschieden. Na afloop van den lunch werd de Chief Scout door drie meisjes naar den vlaggestok begeleid, waarna Baden Powell de Neder landsche driekleur opheesch. Terwijl het dun doek Omhoog ging, zongen de aanwezigen het Wilhelmus. Hierna voerden meisjes van het meisjes gilde een volksdans uit, waarna de Chief Scout nog een korte toespraak tot de jongens en meisjes heeft gehouden, waarin hij oa. net een en ander vertelde van de wereld jamboree. Lady Baden Powell voegde hier na nog enkele vriendelijke moorden toe, o m. om te bedanken voor de prettige ontvangst Met een harteliiken „yell" werd de plech tigheid besloten. Onmiddellijk daarop verlie' het gezelschap „De Raaphorst". GEEN BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN. In den gemeenteraad is gistermiddag voor lezing gedaan van een brief van den minis ter van waterstaat, waarin deze mededeelt, dat de aannemer van den aanleg van beide opritten van de vast brug over den Rijn, d« firma Zanen en van de Stoep te Gouda, zich bereid heeft verklaard geen buitenlandsche arbeiders in dienst te nemen bii de uitvoering van dit werk. Men had in de bestekken geen wijzigingen kunnen aanbrengen, daar di aanbesteding reeds achter den rug is. VLEKZIEKTE. In tal van Noord-Limburgsche dorpen ifl de buurt van Venlo is bij de varkens vlek ziekte geconstateerd. Ofschoon alle maatre gelen tegen uitbreiding van de ziekte worden genomen, bezwijken dagelijks verscheidene dieren. I III

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7