heumat DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Spoel Jnqezondeu Stukken INTERVIEW VAN O'DUFFY EN DE VALERA. Belangstelling in Frankrijk. REUSACHTIGE STAKING TE NEW-YORK. In de confectiebedrijven. Neemt dan alleen AMERIKA EN GENEVE. Norman Davis wacht af. HEVIG ONWEER BOVEN JAMAICA. Honderd dooden. HET MOORDPROCES TE TOKIO. Op den minister van financiën. DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEG. Gunstige onderhandelingen? DEELNEMINO AAN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. N" Mosoel, zijn een aantal kleine dorpen pla! gebrand en de toestand der Assvrische vrou wen en kinderen, waarvan er zich 1500 te Dohoek bevinden, wordt beschreven als erbarmelijk. Deze excessen zouden niet zoo zeer zijn gepleegd door de troepen van Irak dan wel door de z.g. „ongeregelde politie die door den aanvoerder der Irakeescno strijdmacht in de noordelijke districten op -e been is gebracht. Deze ongeregelde politie bestaat grootendeels uit Koerden, van w i<- vele stammen met de Assyriërs in veete leven, maar er behooren ook een aantal Ara bieren toe van den stam der Sjammars. Hun aanvoerder is Bekir Sidki Bey, de otficier. die het bevel voerde over de troepen van het Arabisch koninkrijk in noordelijke 'N™- Dze officier, die vroeger sterk pro-Iurkscn was en zeer anti-Assyrisch is, werd door de regeering van Irak gehandhaafd op zijn post, in weerwil van het feit, dat hij naliet één zijner officieren behoorlijk te straffen, die zich eenige maanden geleden had schuldig gemaakt aan aanranding van een Assyrische vrouw Hij is een protégé van lasjin oasja el Hasjimi,, den minister van financiën van Irak. die sterk gekant is tegen den Britschen invloed in dat land, waar die een macht in het land blijft tengevolge van koning Feisais wensch om de politieke richtingen in zijn regeering in evenwicht te houden. Het bericht van deze excessen hee't vol gens de „Times" in Britsche officieele krin gen groote opwinding veroorzaakt. Men ver wacht scherpe critiek te Oenève, waar men het vertrouwen der Britsche regeering in die van Irak wat betreft haar invloed op haar ambtenaren sterk optimistisch acht. Intusschen is koning Feisal plotseling ziek geworden, zoodat hij niemand ontvangt. De Britsche ambassadeur te Bagdad, die met vacantie is, keert met spoed naar zijn post terug. De gebeurtenissen in Ierland wekken in de Fransche openbare meening groote belangstel ling. Behalve uitvoerige berichten publiceeren ook verscheidene bladen intervieuws van hunne medewerkers met de leiders der thans tegenover elkander staande fronten. Generaal O'Duffy verklaarde aan een groep journalisten, dat zijn partij geen bloed vergieten wilde, maar langs legalen weg aan de macht dacht te komen. Hij zal de ontbinding van zijn organisatie niet accepteeren. Alle blauw- hemden, mannen en vrouwen, zullen zich aan melden bij de militaire gerechtshoven, welker instelling men verwacht. Men zal dan wel zeer groote concentratiekampen moeten in richten om alle politieke veroordeelden op te bergen. In zijn commentaar op dit interview schrijft de „Intransigeant", dat Valera de blauwhemden meer vreest als politieke partij dan als gewa pende macht. Zijn eerste slag zal dan ook op politiek gebied vallen en wel zal bij zoo spoe dig mogelijk verkiezingen uitschrijven, nog vóór generaal O'Duffy zijn politieke organisatie zal hebben uitgewerkt. De „Paris Soir" heeft een zijner medewer kers naar de Valera gezonden, wien bij de vraag stelde of hij en zijn tegenstanders van inzicht verschilden inzake de verhouding van Ierland ten opzichte van Engeland. De Valera ontkende dit. Ierland, zeide hij, wordt be woond door een van het Engelsche volkomen verschillend ras. Het heeft steeds zijn vrijheid gewild. Men zoekt naar de beste wegen om tot het doel te komen. In 1922 heeft Ierland Engeland vaste garanties aangeboden dat le.sch gebied nooit zou dienen tot tooneel van vijandige handelingen jegens Engeland. Bovendien heeft Ierland volledige neutraliteit beloofd. Engeland heeft deze aanbiedingen evenals de onafhankelijkheidseischen afgewe zen. Wanneer wij, aldus de Valera, iets vrijef waren, zouden wij onmiddellijk aan den kant v Engeland staan, wanneer de onafhankelijk heid* van dit land bedreigd mocht worden. Door welke gevoelens kunnen wij echter be zield zijn, zoolang wij deze vrijheid ontberen? Tijdens den oorlog zeide men ons: gij zijt te pro-Duitsch. Wanneer een kat met een muit speelt en zelf door een hond wordt aangeval len, wat kan de muis dan voor gevoelens 'lebben? De Valera bereidt campagne voor. De Valera zal a s. Zondag een nieuwe pro- paganda-campagne voor zijn partij aan vangen te Tipperary. Hij wil hiermede tegen de campagne van de lersche fascisten ingaan De Valera heeft te kennen gegeven, dat de mogelijkheid van parlements-verkiezingen feitelijk op den voorgrond is geschoven. De leider der fascistische nationale garde, generaal O'Duffy heeft, nadat hij de tegen Zondag vastgestelde kerkelijke plechtigheid ter eere van de gevallen stichters van den Ierschen Vrijstaat heeft afgelast, thans be kend gemaakt, dat in de plaats hiervan plaat se 1 ijke opmarsch zullen worden gehouden, waarbij twee minuten stilte worden in acht genomen. Voor botsingen tusschen aanhangers van De Valera en de Blauwhemden wordt ern stig gevreesd. Wallace, heeft verklaard, dat indien op de a s. nieuwe wereld graaneonkrentje (welke op 21 Augustus te Londen zal aanvangen) niet een internationaal restictie-verdrag zon tot stand komen, de Vereenigde Staten hun graanexport met regeenngs-gelden zouden subsidieeren. 60.000 georganiseerde confectiearbeiders zijn ondanks den door president Roosevelt afge- kondigden arbeidsvrede in staking gegaan. Doel der staking is de afschaffing van z.g. „sweatshops", d. w. z. hongerloonen voor buitengewoon zwaar werk. De officieele instanties zouden met de sta- I kers sympathiseeren, daar de koopkracht der arbeiders, wanneer zij de staking zullen win nen, zal toenemen, hetgeen ook het streven is van de regeering. tabletten UtWuttend verkrijgbaar tn de orente-baf»dbub|M van 20 tab!. 70 ctv en oramezak.es ven 2 tab», i 10 in verband met den terugkeer van Norman Davis verluidt in politieke kringen, dat de Vereenigde Staten voor- loopig niet de bedoeling zouden hebben hun missiewerk voor vrede en ontwape ning in Europa te hervatten. Men ver wacht thans veeleer een initiatief der Europeesche staten. Naar uit Kingston (Jamaica) wordt gemeld, is het eiland Jamaica door hevige onweer- stormen geteisterd. Groote gebieden staan geheel onder water. De materiëele schade is buitengewoon groot. Tot nu toe zijn reeds honderd menschenlevens te betreuren. In het proces tegen de leden van de „bloedbroederschap" die beschuldigd worden van moord op den Japanschen minister van financiën, Inouyem en den J groot-industrieel baron Dan, hebben de beschuldigden medegedeeld, dat zij ook aanslagen hebben beraamd op den Amerikaanschen ambassadeur en den Amerikaanschen consul te Tokio. Zij zouden voorts een aanval op Tokio heb ben beraamd met watervliegtuigen. Verdere slachtoffers van hun «vette zou den geweest zijn generaal Oegaki en verschillende Japansche admiraals. propaganda- Naar uit Tokio wordt gemeld hebben de besprekingen tusschen Mandsjoerije en de Russische delegatie betreffende den verkoop van den Chineeschen Oos terspoorweg in de laatste dagen een gunstigen keer genomen Met uitzonde ring van de kwestie van den prijs, zou op alle punten overeenstemming bestaan HULPMAATREGELEN IN AMERIKA. Voor den landbouw. Naar uit Washington wordt gemeld, zal de credietorganisatie voor den landbouw der Vereenigde Staten met toestemming van pre sident Roosevelt nog 200 millioen dollar aan subsidie beschikbaar stellen. 110 milioen dol Lar zullen den- katoenverbouwers en 90 mil lioen dollar den graanboeren ter beschikking worden gesteld indien zij hun productie be perken. De onderstaats-secretaris voor Landbouw EEN ONDANKBARE VROUW. Slecht beloonde doktersdiensten. Reeds ruim drieduizend personen hebben zich in het district Kerdoes in Marokko aan de Fransche troepen overgegeven, meldt een Reuter bericht uit Rabat. Het laatste dorp, dat den Franschen in han den viel, was Ksar. De inlandsche scherp schutters hadden zich in de vele oneffenhe den van het terrein verscholen en vuurden op de aanrukkende troepen, wien het veel moeite kostte, al deze natuurlijke schuil plaatsen te zuiveren. Volgens de oude Fransche gewoonte wordt thans, na de overgave, de bevolking medi sche hulp verleend. De militaire dokter is een graag geziene gast onder de inboorlin gen. Ailen weten dat zijn werk een werk des vredes is en de scherpschutter, die 24 uur geeden nog op de Fransche troepen vuurde, laat zich gewillig door den toebib behan delen. Soms leidt dit vertrouwen in de militaire artsen tot merkwaardige voorvallen. Zoo werd eenigen tijd geleden een bekende vrou welijke scherpschutter van de opstande lingen, Rebia geheeten, zwaar gewond door de Franschen gevonden en een kapitein-ge neesheer slaagde erin haar wonden in twee maanden tijd te genezen. Zij werd in vrijheid gesteld; korten tijd latèr keerde zij terug en verklaarde, dat zij gehoord had, dat in Eu ropa de dokters de schoonheid Van de vrou wen konden herstellen. Zii verzocht thans den dokter haar schoonheid, welke door den oorlog veel had ingeboet, te herstellen. De dokter hoopte hierdoor de Berber-koningin voor Frankrijk te winnen en behandelde haar niet zonder succes. Rebia was echter niet dankbaar. Toen zij na de schoonheidskuur het fort verliet, nam zij een geweer met patronen mee en twee nachten later werd op een schildwacht ge schoten. Deze beantwoordde het vuur en den volgenden ochtend werd Rebia gevonden, ge dood door het vuren van den schilwacht ners niets te missen hebben, en dus ook niet in hun beurs tasten. Mijns inziens was het optreden van den burgemeester verklaarbaar en prijzenswaardig, hij weet beter dan een buitenstaander hoe het daar met de inkom sten gesteld is. In Heiloo, zoo vertelde mij iemand, mag alles, in Limmen bijna niets, waarop ik ge antwoord heb: dat dit een kwestie is van op vatting van de burgemeesters zelf, hoewel ik betwijfel dat door alles toe te laten gehan deld wordt in het belang van de inwoners en het vreemdelingenverkeer. 's Morgens om acht uur wordt er al aan de bel getrokken en Zaterdagsmiddags krij je nog bezoek van een meisje van een jaar o vijftien met een marmotje enzoovoort. En wat nu de zekerheid betreft wat die kinderen later zullen ervaren omdat hun ouders niet genegen waren in hun beurs te tasten, dat weet ik niet, maar vraag mij hier bij af: wat moet er dan wel van al die kinde ren komen, wier ouders mede werkten om ge meenten noodlijdend te maken en als er niet tijdig ingegrepen wordt er nog meer zoo zul len maken. Is dht mentaliteit? Dank voor de verleende plaatsruimte, ver blijf ik met hoogachting Uw abonné K. Wij willen wel aannemen, dat inzender over de praktische toepassing van het tekst woord: „Al wat gij dus wilt dat de men- schen u doen, doet gij hun desgelijks; want dat is Wet en Profeten", een beschouwing kan leveren, doch achten het zeer verstandig, dat hij dit nalaat, aangezien de vraag: „Wat dunkt u van den Christus" niet aan de orde is en ons blad niet de plaats is om daarin de verschillende inzichten onder de christenen te behandelen. Wij hebben reeds Vrijdag betoogd te be grijpen, dat er ten plattelande, onder de druk kende omstandigheden waarin de bevolking aldaar verkeert, een zekere hardheid ont staat, doch er voor gewaarschuwd, dat men daardoor niet geheel de humaniteit en naas tenliefde uit het oog verliest. Deze hardheid komt ook bij den inzender naar vo ren waar hij zegt, dat het de menschen hun eigen schuld is, aangezien zij hun paard maar hadden moeten verzekeren. Wij kunnen ons best indenken, dat een arme woonwagen bewoner dit niet doet, omdat hij de daarvoor verschuldigde premie noodig heeft voor voed sel voor zijn ondervoede kinderen. Wij hebben niemand gebrek aan menta liteit verweten. Ook het standpunt van in zender getuigt van een zekere mentaliteit, doch o.i. van eeh mentaliteit waarin de h u- m a n i t e i t zoek is. Wij hebben alleen, toen wij vernamen, dat de burgemeester van Limmen voor twee in nooddruft verkeerende gezinnen slechts een bon gaf voor twee broo- den en een pakje margarine van 11 cent en weigerde zien op de hoogte te stellen van den toestand waarin de betreffende menschen ver keerden, den wensch geuit, dat in de toekomst meer humaniteit betracht zal worden. Ook na dit stukje van inzender handhaven wij dien wensch volkomen. Overigens achten wij het geval voldoende besproken en sluiten wij hiermede de discusie. Red. Alkm. Crt. en dat de bewuste persoon, die dienst had, niet weer zal nalaten, om de ketting te slui ten, vóór dat de pont vertrekt, want ten slotte was deze nalatigheid de oorzaak van het on geluk. Met dank voor de plaatsing, Een ooggetuige. nog enkel. twee begonnen wordt, moeten series geloopen worden. Het programma is veel-omvattend vrijwel geen onderdeel van de athTY 13 waarin men geen Nederlandsch kaam is _j gee.. ..vuviionu-jcn ka -» kan worden. Daar de leiding weer PL0eB den is van de heeren Huizinga en P kan men ervan overtuigd zijn dat rti» ^er lukken zal. Als starters zullen funjreetvL heeren Walsmit en Janse. Alle uitLJl len door middel van een luidsprekertje latie dadelijk worden bekend <*ema«k+ wijl door middel van dit toestel ook an dere bijzonderheden, die noodig zj;n an" het goed kunnen volgen van de wedstr«A? door den heer Strengholt zullen worden geroepen. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). HET GEVAARLIJKE PONTJE. Hooggeachte Redacteur, Gaarne zou ik een plaats verzoeken voor het onderstaande, bij voorbaat mijn dank. Het is tegenwoordig met het bewuste pontje bij de oude vlotbrug nog allertreurigst ge steld. Woensdagavond circa 11 uur gebeurde er een ongeluk, dat, dank ze de hulp van eenige personen, nog vrij goed is afgeloopen. Het ongeval heeft zich als volgt afgespeeld: Op de pont bevonden zich reeds een paar passa giers, die van den kanaaldijk overgezet moes ten worden naar den stadskant. Boven bij den opgang stonden nog eenige menschen, die ook nog over moesten, doch voor dat er iemand op bedacht was, vertrok het pontje, zonder dat er ook maar eenig teeken van ver trek werd gegeven, en zonder de ketting te sluiten, die toch zeker is aangebracht, om voor 't vertrek den toegang af te sluiten. Ook door de zeer slechte verlichting is het heel moeilijk te zien of je op het pontje loopt of op den wal, waardoor een heer op leeftijd te water geraakte, 't Is meer dan schande, dat er geen betere maatregelen worden getrof fen, opdat er dergelijke ongelukken niet kun nen gebeuren bij avond. Ik hoop, dat er betere verlichting zal worden aangebracht, Voetbal. VERGADERING VAN DE V. A. V. V. „ALCMARIA VICTRIX". De voetbalvereeniging „Alcmaria Victrix" hield gisterenavond in café „Houtlust" haar jaarlijksche algemeene vergadering, die zeef goed bezocht was. Te ruim half negen opende de voorzitter, de heer Sietsma, de bijeenkomst met 'n woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den aanwezigen eere-voorzitter. Spr. zou geen terugblik werpen op het ver leden, omdat de jaarverslagen reeds eerder in het orgaan der vereeniging werden gepubliceerd, doch wenschte zich met een enkel woord tot de toekomst te bepa len, die hoopvol tegemoet kan worden gezien. Het ledental beweegt zich nog steeds in stijgende lijn, de adspirantenafdeeling groeit, de kans dat Theo Ooms weer zijn plaats in het Ie elftal zal kunnen innemen is niet gering en een groot aantal elftallen zal weer aan de competitie deelnemen. Van harte hoopte spr. dat het Alcmaria thans eens zou mogen gelukken le klasser te worden. De notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd en de jaar verslagen vastgesteld. De penningmeester, de heer W. Stroink, merkte in zijn jaarverslag op, dat door iedereen zuinigheid en soberheid moet wor den betracht. De begrooting van inkomsten en uitgaven, met een eindcijfer van 8250, werd eveneens vastgesteld. De aftredende bestuursleden A. Sietsma en J. Amoureus werden bij enkele candidaatstel ling herkozen, terwijl het bestuur uitgebreid werd met de heeren j. Bos en G. J. Doeschot, die eveneens bij enkele candidaatstelling wer den gekozen, nadat de heer J. Rootring zijn eandidatuur had ingetrokken. Tot leden van de elftallencommissie wer den gekozen de heeren M. Doggenaar, G. Bosman, G. J. Doeschot en J. Bos, terwijl voorts hierin zitting hebben de heeren M. J. Lutterot (voorzitter) en J. Rootring. Bij enkele candidaatstelling werden tot leden der adspirantencommissie aangewezen de heeren H. de Visser, M. Langhorst, P Godvliet, J. Leegwater, N. Pool en G. Wit. Tot leden der kascommissie werden noemd de heeren P. D. Roozendaal en Bosman (aftredend), terwijl in de plaats van den heer K. Bos (niet herkiesbaar) werd aan gewezen de heer Th. Ooms. De aanvrage om toetreding als lid van het oud-lid J. Homan werd met 35 tegen 23 stemmen verworpen, terwijl 5 stemmen blan co en één van onwaarde werden uitgebracht. Een voorstel tot wijziging van het Huis houdelijk Reglement werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van de rondvraag werd een bescheiden ge bruik gemaakt, terwijl de heer Bonsema gaarne de meening van de vergadering wilde weten, welke houding Alcmaria's afgevaar digden ter a.s. vergadering van afdeeling I zouden moeten aannemen ten opzichte van het punt „uitbreiding van de westelijke le klasse met 2 clubs" en het ingediende voorstel om geen wedstrijden meer tegen Duitsche clubs te spelen, zoolang bij onze Oosterburen de terreur woedt. Over dit laatste punt dreigde een oogenblik een fel debat te zullen ontstaan, doch de heer Lutterot bracht na een rustige bespreking de zaak tot de ware proporties terug. In beide gevallen werd de Alcmaria-afge- vaardigden vrij mandaat verleend om naar bevind van zaken hun stem uit te brengen. Met een woord van welkom tot de nieuwe bestuursleden en een woord van dank tot den afgetreden len secretaris, den heer J. H. de Haas, die door den heer J. Amoureus wordt opgevolgd, sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. de be- G. A t h 1 e 11 e k. OM DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. De atletiekwedstrijden om de kampioen schappen van Nederland, die dit jaar op de sintelbaan te Amsterdam worden gehouden, kunnen niet in een dag verwerkt worden. Daarom wordt Zaterdam 19 Augustus be gonnen met de serie van de belangrijkste loopnummers, alsmede met werp- en spring- nummers. Deze voorwedstrijden beginnen Zaterdagavond om zes uur en duren tot 8 uur. Zondag a.s. staan dan vrijwel alleen beslissingen op het programma. Slechts voor den 110 M. hordenloop, waarmede om half otft. A t h I e t f e k. De inschrijving voor de athletiekkampiowv. schappen van Nederland, die Zaterdag Zondag a s. op het Olympiaplein te Amste? dam gehouden worden, is zeer groot rv vrijwel alle loopnummers was het nood» eerst series te verwerken. Aan de wS strijden nemen al onze vooraanstaande au leten deel. Vooral de 100 M. wordt belanfc wekkend, doordat behalve Chris Berger dL natuurlijk onbedreigd den kampioenstitel haalt, ingeschreven hebben om. Benz Hout man, Jansen, Van Be veren, Blik Both «n Boersema, tusschen wie een scherpe strijd om de tweede plaats e verwachten is Ook vragS wij de aandacht voor den Zuidelijken st» Aan dit nummer nemen 18 athleten d«4 Voor de 200 Meter schreven 11 deelnemer» in, o.w. Berger, Blik, Benz, Both, Eikema en Janssen. Op beide nummers werd verleden jaar Rie nus v. d. Berge kampioen, toen Chris Berger op weg naar Amerika was. Voor de 400 M komen 12 athleten aan de start, met als yoornaamste candidaten Oostermeijer Sier. huis, Jansen, Klazema, en Geurts, die in 1932 den titel behaalde, de Waele, Ziilstra en Prins. Op de 800 Meter starten 17 deel nemers. Verleden jaar werd Ernes kampioen! doch de Eindhovenaar sukkelt met zijn m. zondheid, zoodat hij zijn titel niet verdedi! gen kan. Dit jaar zal het stellig gaan tus! schen Heijmans, Haver, Sierhuis, Dop v d Booren, Taekema, A. Zeegers en Nieuwland! Op de 1500 Meter zijn 12 deelnemers met den kampioen van 1932, Jan Zeegers, die als zwaarste concurrenten Ploeger, Scherpenhui. zen, Buis en v. d. Booren heeft. Ook op de 5000 Meter is Zeegers favoriet met van de 17 tegenstanders Petit, Klaasse, Mulder en Bakker als gevaarlijke tegenstanders. De ge broeders Kaan zijn van de partij in den 110 Meter hordenloop, waarvoor Wim Kaan een goede kans maakt tegen Spanjerdt, Mesman Schultz, Jansz e.a. Ook op de 4Ó0 Meter hordenloop zal Kaan zijn titel verdedigen, nu vooral tegen Beintema, Prins en Klase- ma. Aan de 4 X 100 Meter estafette nemen 8 ploegen deel, aan de 4 x 400 zes. Op beide nummers zijn de A.V. 1923, Vlug en Lenig en Haarlem favoriet. De kampioen van 1932 zijn resp. Haarlem en A. V. 1923. Bij het hoogspringen verdedigt Jansz zijn titel tegen o.m. Brasser ert Spanjerdt, terwijl het bij de hink-stap-sprong wel zal gaan tus schen den kampioen Blankere en Peters. Er zijn 13 deelnemers aan dit nummer. Bij het polshoogspringen zal Van Oorschot het den kampioen Van der Zee wel niet gemakkelijk maken, terwijl het niet uitgesloten is, dat ook de overige 11 deelnemers voor fraaie resul< taten zullen zorgen. Voor de nummers snel wandelen is weinig belangstelling. Op ds 1500 Meter zijn vier deelnemers en op de 5000 Meter vijf. Voor het verspringen staan 13 deelnemers geboekt, met den recordhou der Hannes de Boer en den kampioen van 1932 Boot. De kampioen van verleden jaar, kogelstoo» ten, A. G. J. de Bruijn komt uit tegen 9 an deren, o.w. Kamerbeek, Eysker en Eimers. Kamerbeek zal bij het kogelslingeren zijl titel moeten verdedigen o.m. tegen De Bruijn- De discuskampioen van verleden jaar is Eys ker, die het Zondag moet opnemen tegen Kamerbeek, De Bruijn, Brasser ea. Totaal zijn hier 14 deelnemers, evenals voor h« speerwerpen, waarbij Van Meijl zijn Wel verdedigt tegen Knol, den recordhouder Vis ser, Collaris en verschillende sterke tegen» standers. 1 Ook voor de damesnummers is de WaB?' stelling groot. Er zijn vijftien canthdatffl voor den titel van mej. Ter Horst op de j1" Meter. De beste kans maakt natuurlijk W lien Schuurman, die verleden jaar bi] Olympische Spelen was. Verder starten Jo Dalmolen, Bep Dumee, Cor Aalten eo- Doorgeest. Ook de 200 Meter is stellig V*" Tollien Schuurman, met al6 tegenstand*^ o.m. de kampioene van verleden jaar, Knijff. Ook de 800 Meter is de dames te ver. Zeven dames zijn bereid dezen te ondernemen. Voor den 80 Meter hordenloop zijn Geachte Redactie! Nogmaals verzoek ik U beleefd om een beetje plaatsruimte. In uw stukje van j.1. Vrijdag schreef U over humaniteit en over het nageslacht, in uw stukje van Maandag over christelijke naastenliefde. Ik weet zeker als ik naar aanleiding van het tekstwoord: Mattheus 7 vers 12 U een betoog zou leveren over de practische uitvoe ring daarvan, U de schrik om het hart sloeg vanwege de uitgebreidheid, daarom zal ik dit punt maar laten rusten, en omtrent de eerste twee punten nog iets zeggen: Ik heb in mijn vorige ingezonden stukje al leen maar willen doen uitkomen, dat door de nalatigheid van dien woonwagenbewoner, om zijn paard hetwelk hij bijna dagelijks ge bruikt, niet tegen eventueel verlies te verze keren, hij zelf de schuldige is en gaat 't niet op om anderen van gebrek aan mentaliteit te beschuldigen waarbij de burgemeester van Limmen niet gespaard is. Men diene toch te weten dat hij die aan het hoofd eener ge meente staat in de eerste plaats voor zijn in woners moet zorgen, en Limmen is een dorp dat geheel van den land- en tuinbouw be staat, en waarvan de opbrengsten tegenwoor dig heel slecht zijn, hij wist dus dat de inwo- Zij stonden nu in een onafzienbare lange gang, overal rij kelijk versierd met spinnewebben en vleermuizen. „Voor wij iets verder doen, barricadeeren wij die deur. Je kunt nooit weten veronderstelde Simmy, „ol die chinees met die krom me sabel niet een oogje in het zeil houdt, en als hij merkt hoe de vogels gevlogen zijn, probeert hij natuurlijk om ons door deze deur te achtervolgen. Maar daar zal ie lekker naast grijpen glunderde hij. 100. „Nu moeten we voorzichtig doen, want je het huis we zitten. V weten onder welk gedeelte van het huis we zitten. „ror4" dat die dikke oude onraad onder zijn vloer hoort. Ik nog duizelig als ik aan dat pak slaag van vanmid 8 oud*J verzeker ie, Wo-Wang, dat ik me zal wreken op jk j,eb brompot. Hoe ik het doen zal weet ik nog niet, m ze e»° mezelf gezworen, dat het gebenrt". Al pratend war geB eind van de gang doorgeloopen. toen ze aan weer deur bemerkten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6