Agenda ALKM. BOYS I HOLLANDIA I ^Binnenland Bootste Betichten 3ngezonden Stukken "Rechtszaken lüeec&eeicht Spoet Ru&licaties Siad en O Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer De looper van Marathon (sportfilm), hoofdrollen Hans Brausewetter en Brigitta Helm. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen, voorts Woensdagmiddag haii 3 vertooning avondprogramma. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De man met het dubbele gelaat (sens.) Toegang boven 14 Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Het lied aan den Bosporus (rom.), hoofdrollen Gustav Frólich en Jarmila Novotna. Toegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Schanda len der jockeyclub (dram), hoofdrollen Clar Gable en Ernest Torrence. Toegang bo ven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Meseum, ingang Breedst raat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 8 uur, café Renses te Stompetoren, verga dering herdenkingscomité Schermeer. Sportpark, tenniswedstrijden Advendo. Sportpark, tenniswedstrijden Advendo. 7.30 uur, Sted. muziektuin, jubileumcon cert dubbel-mannenkwartet Zang en Vriend schap; medewerking Jeanne Bacilek en me vrouw Jonker—Jonker; bal. 8 uur, landgoed Nijenburg, opvoering „Judas Iskarioth" door „Falkland". 2 uur, familiebad De Bergermeer, zwem wedstrijden, waterpolo. KONINKIJKE MAZELEN IN ROEMENIE. Gisteren werd gemeld, dat koning Karei en kroonprins Michaël tijdens vlootmanoeuvres in de Zwarte Zee wegens ziekte naar Con- standsa moesten worden gebracht en^ van daar naar de zomerresidentie te Sinaïa ver trokken. Nader wordt gemeld, dat kroonprins Michaël aangetast bleek te zijn door de mazelen en dat de koning waarschijnlijk door zijn zoon besmet is. DE REGEERING EN STAKERS. De heer Colijn, minister van Staat, minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers, heeft, ten vervolge op de beant woording van vragen van het Kamerlid Amelink betreflende het nemen van maatrege len van regeeringswege in verband met in een blad aanbevolen optreden tegen werkwil ligen tijdens de staking in het visscherijbedrijf te IJmuiden. geantwoord, dat op dit oogen- blik de omstandigheden, die tot ingrijpen zouden nopen, niet aanwezig zijn Mochten die omstandigheden zich wél gaan voor doen, dan zal de regeering niet aarzelen de noodige maatregelen te treffen. DU1TSCHER UITGEWEZEN. De gehuwde Duitscher Ott te Kerkrade heeft van den waarnemenden commissaris van politie de ïnededeeling ontvangen, dat hij vóór a.s. Maandag ons land dient te verlaten. De uitwijzing geschiedt niet om politieke redenen. DE BEZUINIGINGSMAATREGELEN VAN MINISTER MARCHANT. Op de vragen van mejuffrouw Groeneweg Aetreffende de vanwege het departement von onderwijs, kunsten en wetenschappen op 20 Juli 1933 aan verschillende burgemeesters verzonden circulaire omtrent opheffing van openbare scholen en betreffende overeg met de volksvertegenwoordiging omtrent eventu- etle verdere bezuinigingsmaatregelen voor het onderwijs, heeft minister Marchant ge antwoord: Het is den ondergeteekende bekend, dat de circuaire hier en daar onrust heeft gewekt. Dit is bij het nemen van maatregelen tot be perking van uitgaven voor het onderwijs verklaarbaar, doch veeal onvermijdelijk. De circulaire kan geen redelijken grond geven tot twijfel aan de juistheid ten aanzien van bet in de vraag aangegeven tweeledige doel van de openbare school. De ondergeteekende heeft de noodige maat regelen genomen om onvoldoend doordachte onherroepelijke besluiten te voorkomen en aan belanghebbenden alle gelegenheid te bieden om hun bezwaren te zijner kennis te brengen. Te werk te gaan bij overrompeling is zijn voornemen niet geweest. De ondergeteekende blijft prijs stellen op zoo ruim mogelijke gelegenheid tot verantwoor ding van zijn beleid aan de Staten-Generaa'. Het nemen van verdere maatregelen kan hij echter niet altijd uitstellen, tot dat nij ter zake van voorafgaande maatregelen verant woording zal hebben afgelegd. Uitstel van enkele maanden, somtijds zelfs van enkele weken, nadat hij zijn besluit heeft genomen, zou uitstel beteekenen van de noodige be perking der uitgaven voor een jaar. En die beperking is in hooge mate urgent. Zij dringt ernstiger bij den dag. Juist de zorg voor ons onderwijs houdt den ondergetee kende van deze urgente steeds doordrongen Wie talmt met de beperking, veroorzaakt ongelukken. Voor het plegen van overleg met de Sta ten-Generaal zal ruimschoots gelegenheid zijn bij de gedachtenwisseling over de voor stellen van wet, die reeds bij de Tweede Ka mer zijn ingediend en die zullen volgen. DE MOEILIJKHEDEN TE NIJVERDAL. In het reeds zwaai door de crisis getroffen Nijverdal heeft de voornaamste textiel fabriek, de K.S.D tegen 4 September een nieuwe loonsverlaging aangekondigd. Deze verlaging varieert voor de verschillende groepen van 5 tot 15 pet. Men is zeer onder den indruk var deze loonsverlaging, te meer, omdat de actie van het gemeentebestuur bij het rijk, om steun in de gemeentelasten te verkrijgen, niet gelukt is. DE KERMIS AAN DE GRENS VAN UTRECHT. Naar een van de raadsleden aan Het Volk mededeelde, bestaat van rijkswege het voor nemen om in de toekomst het houden van kermissen op een terrein naast het café restaurant 't Kalfje op den Biltschestraatweg onmogelijk te maken Elk jaar zijn op bedoeld terrein eenige weken velerlei kermisgenoegens te beleven geweest, maar het toestaan van deze kermis door het gemeentebestuur van Maartensdijk beteekende in den grond van de zaak sa botage van het Utiechtsche raadsbesluit om in het algemeen het houden van kermissen binnen de gemeente te verbieden. Aan dezen ongewenschten toestand denkt het ministerie van waterstaat een eind te maken door den toegang tot het terrein over de sloot langs den Biltschestraatweg te ver bieden. Aangezien de eenige weg om bij de attracties te komen aldus wordt afgesneden zal een kermis bij gebrek aan publiek daar niet meer kunnen floreeren. INBREKER GEARRESTEERD Hedennacht is door de politie te Sassen- heim aangehouden een persoon, vermoedelijk van Tsjecho-Slowaaksche nationaliteit, die voorwerpen bij zich had, afkomstig van een irfbraak in den vorigen nacht te Bennebroek gepleegd. De aangehoudene is aan de politie te Bennebroek overgegeven. verkeersongevallen Gistermiddag ontsnapte de 5-jarige L. T. M. aan 't toezicht van zijn moeder, toen hij met andere kinderen op een open terrein aan de Dr. Gerkestraat te Zandvoort speelde. Het kind stak plotseling de straat over en werd door een passeerenden auto gegrepen en on middellijk gedood. De chauffeur remde uit alle macht en had volgens ooggetuigen geen schuld. De moeder, die het ongeluk in haar onmiddellijke nabijheid zag gebeuren,, is in overspannen toestand naar huis vervoerd. Gistermiddag is op den rijksweg Ensche deHengelo, onder de gemeente Lonneker, de 27-jarige J. ten Bruggencate, uit Ensche de, die plotseling den weg overstak, aangere den door een vrachtauto, welke hem achter op reed. De man liep zulke ernstige verwon dingen op, dat hij eenige oogenblikken later is overleden. Daar de remmen van den vrachtauto niet in deugdelijken staat bleken te verkeeren, is de auto in beslag genomen. Op den weg van Almelo naar Ootmarsum, in de buurt van Reutum, is een 3-jarig doch tertje van den landbouwer J. H. in een on bewaakt oogenblik den weg overgestoken. Daarbij is het kind door een motorfiets, wel ker bestuurder uit Zutfen kwam, overreden. De vader, die het ongeluk zag gebeuren, snelde het kind na, maar zijn hulp kwam te laat. Hij was bijna zelf onder de motorfiets gekomen. Zwaar gewond is het kind de ouderlijke woning binnengebracht, waar het eenige uren later aan zijn verwondingen is overleden. Donderdagmiddag reden een drietal meis jes uit Zwartsluis door de Veerallee in de richting van Zwolle, toen haar een auto tegemoet kwam Ongeveer gelijktijdig werden zij ingehaald door een personenauto, waar van de bestuurder pas op het laatste mo ment den tegemoet rijdenden auto bemerkte Het gevolg was, dat hij het drietal naast el kaar rijdende meisjes aanreed. Een van haar bleef bewusteloos liggen en moest in een lunchroom worden binnengedragen. Na hier weer bij kennis gebracht te zijn, werd de pa tiënte per auto overgebracht naar dr. Klin- kert, die het meisje verder behandelde. De andere meisjes hadden alleen eenige schaaf wonden opgeloopen. De automobilist ver volgde zijn weg zonder naar de aangerede nen om te zien. Een tweetal heeren, die bij de meisjes behoorden, hadden even de rijwielen tegen een hek geplaatst. Even later kwamen ze tot de minder aangenamen ontdekking, dat hun rijwielplaatsjes waren -stolen. branden. Donderdagavond ongeveer half 12 bemerk te een voorbijganger, dat uit de bovenverdie ping van hotel Velserend, gelegen tegenover de ruïne van Brederode te Santpoort, rook wolken kwamen. Het hotel was donker en alles was in rust, zoodat de man 'n deur in trapte en daarna de bewoners bij elkaar schreeuwde. Het bleek dat er maar één lo geergast was, een dame uit Bloemendaal. Juist toen de bewoners en de logeergast te voorschijn waren gekomen, sloegen de vlammen naar buiten en de geheele boven verdieping van het hotel stond in brand. Het vuur greep snel om zich heen, het vele hout werk van het hotel bood ruim brandmateri aal. De bovenverdieping en het grootste gedeel te van het benedenhuis zijn geheel afgebrand De oorzaak van den brand is nog niet be kend. Te Zuidbroek is de boerenbehuizing, toe- behoorende aan de familie Kroon te Sapper- meer, totaal afgebrand. De brand is volgens de mededeeling van den commensaal, die al leen thuis was, veroorzaakt tengevolge van een ontploffing, die ontstond, toen hij de kachel met petroleum trachtte aan te maken Het vuur brak zoo snel uit, dat hij de vlucht moest nemen. Behalve de inboedel gingen ook een motor en drie rijwielen verloren. KORTE BERICHTEN. De minister-president dr. H. Colijn zal zich morgen voor een verlof van ongeveer een week naar het buitenland begeven. (Ongecorrigeerd.) COMMUNISTEN TE AKEN GEARRESTEERD. Communistisch materiaal in beslag genomen. Gisteren heeft de staatspolitie te Aken een groote asctie ondernomen tegen communistische elementen, die gerui- men tijd in de omgeving van den grens een politieke actie hadden gehouden, 30 personen werden gearresteerd en een aantal vuurwapenen, alsmede een druk pers en een zetmachine werden in be slag genomen, evenals groote hoeveel heden communistische propaganda, ge schriften en archieven, die naar het buitenland gesmokkeld zouden worden. DOODELIJKE ONGELUKKEN IN DE ALPEN. Vier Engelsche toeristen verongelukt. Gisteren zijn aan de Piz Roseg in de Ber- niner Alpen in Graubunderland (Zw.) vier Engelsche toeristen, allen leeraar aan het bekende Iton-college, doodelijk verongelukt. Zij hadden in de Tschiervahut hun rugzak ken achtergelaten om gemakkelijk den top te kunnen beklimmen. Toen zij echter 's avonds niet terugkeerden, girtg'èn de andere toeris ten, die in deze hut zouden overnachten op zoek. Na eenigen tijd vond men een ijshouweel van een der vermisten en kort daarna de vier lijken aan den voet van een steile rotswand Vannacht konden de lijken geborgen wor den. Hedenmorgen zijn ze overgebracht naar Pontresina. ONMENSCHELIJK. Gistermiddag ontdekte het personeel we derom in een in lossing zijnde vuilnisvlet twee nog levende jonge peesjes van 4 dagen oud. Deze vuilnisvlet heeft 's morgens in de Zaadmarkt en Bierkade ligplaats gehad Daar zijn dus de beestjes in de vlet gegooid. De menschen die deze wreede daad verrichten zouden bij het zien der ongelukkige en hulpe- looze diertjes wanneer ze uit de vuilnis te voorschijn komen, zich schamen voor een zoo'n gemeene daad. Het ware te wenschen dat deze held(en) be kend werd(en) om hieraan eens een einde te maken. Met hoogachting, J. GROOT, Opzichter Gem. Reiniging. HELING. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gisteren een 44-jarige melkrijder uit Haarlemmermeer terecht gestaan terza ke heling van gestolen couponstoffen. Op 8 Maart was er ingebroken in de zaak van den heer S. aan de Rozen gracht te Amsterdam, waarbij een partij van ongeveer dertig a veertig coupons heerenstoffen werd gestolen. De politie ontdekt het grootste deel van het ge- stolene bij een caféhouder te Hoofddorp, die het had gekocht van den melkrij der. De melkrijder werd daarna gehoord en verklaarde de goederen op zijn beurt gekocht te hebben van twee onbekende personen, die met een auto bij hem wa ren gekomen. Ten bewijze van .en koop toonde hij een kwitantie, waarop de naam Mulder voorkwam. De politie speurde verder en al spoe dig bleek, dat er van het verhaal van den melkrijder over de twee onbekende personen met den auto niets waar was en dat de gestolen goederen, verpakt in een kist, door een Arasterdamschen vrachtrijder aan zijn woning waren be zorgd. Afzender was zekere F. van der V., een koopman in visch en fruit te Amsterdam. De melkrijder bekende daarna, dat hij de couponstof van dezen Van der V. had gekocht voor 160, dus ongeveer 5 per coupon. Van der V had hem verzekerd, dat alles in orde was en hem ongevraagd een kwitantie verstrekt onder den naam Mulder Deze Mulder was volgens Van der V. zijn compagnon. Daar de melkrijder telkens op zijn verklaringen terugkwam en vóór de in beslagneming een deel van het gestole- ne bij familie verborgen had, werd zijn bewering, dat hij niet geweten had, dat de goederen van diefstal afkomstig wa ren, onaannemelijk Er werd dan ook een vervolging wegens heling, subsi diair schuldheling tegen hem ingesteld. Na verhoor van getuigen eischte de officier van justitie tenslotte tegen den melkrijder acht maanden gevangenis straf, met aftrek van vier maanden pre ventieve rechtenis. De rechtbank zal 29 dezer uitspraak doen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Op Zaterdagmiddag 3 Juni j.1. deden twee inbrekers een „inval" in een perceel aan de Keizersgracht, waar een confectiezaak is ge vestigd. Van het personeel waren twee personen nog niet vertrokken en plotseling stond een van de inbrekers tegenover den bedrijfslei der. De tweede indringer was op een hoogere verdieping blijven wachten. Zij wisten via het dak, de straat te bereiken; bij de achter volging werd een van hen gegrepen. Een tweede persoon werd later gearresteerd. Gisteren stonden ze voor de vacantie-kamer der rechtbank te Amsterdam terecht, ver dacht van poging tot diefstal met braak. De bedrijfsleider herkende beide verdachte echter pertinent. Twee getuigen a décharge, de moeder en de broer van den tweeden verdachte, verklaar den, dat verd. v. W. dien Zaterdagmiddag thuis was geweest. Mr. Bosch was door de verklaringen van de getuigen a décharge niet overtuigd en vorderde tegen beide verdachten wegens po ging tot diefstal met braak een jaar gevan genisstraf. Vonnis 30 Augustus. ZONDAG a.s. AANVANG 2.30 UUR. Wielrennen. HEDENAVOND VAN EGMOND VOOR DE RADIO. Hedenavond om 10 uur zullen de wereld kampioen Jac. van Egmond en de sport redacteur van de arbeiderspers, de heer Geu- deker, een korte causerie voor de Vara-micro- foon houden over de.onlangs te. Parijs ver reden wereldkampioenschappen. Waarschijnlijk zal trainer Guus Schilling nog een woordje spreken. SLUITINGSUUR KERMIS 1933 VOOR CAFE's ENZ. BEKENDMAKING. ERNSTIG ONGELUK BIJ DEN BERGER WEG. Nabij den vluchtheuvel op den hoek Scharloo-Stationsweg heeft hedenmor gen een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een wielrijder uit Heiloo reed in de richting van den overweg en ver zuimde te stoppen voor een uit den Stationsweg "comenden vrachtauto van den vrachtdienst AlkmaarHoorn van den heer Visser. Hoewel deze auto nog krachtig rem de, kon een botsing niet meer voor komen worden. De wielrijder viel op den weg en werd met een bloedende hoofdwonde en een opengereten rech terhand in het café Royal binnen ge bracht, waarna op medisch advies de man naar het stadsziekenhuis vervoerd werd. Het slachtoffer klaagde ver Ier nog over pijn in den rug. De fiets werd geheel vernield. Een nader onderzoek wordt ingesteld. naar waarnemingen, verricht in den morren van 19 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.9 mM f. München. Laagste barometerstand 744.1 mM Seidisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Augustus: Zwakke tot matige Z.W.—Zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of gee„ regen, iets warmer. Weeroverzicht. Er vertoont zich bij Ierland nog geel nieuwe depressie, de vorige bleef in beteeke- nis afnemen en de hooge drukking herstelt zich langzaam in het Zuiden en Zuid-Oosten zoodat de verbetering in de weersgesteldheid nog even kan aanhouden. Frankrijk, België ons land en Duitschland hebben grooten- deels een gebroken bewolking met afwisse lende zonneschijn en weinig of geen regen Zuid Frankrijk en Zwitserland hebben fraai en warm weer. Het N. O. van de Britsche eilanden heeft nog enkele regenbuien. Scan dinavië houdt regenachtig weer ofschoon na één of twee dagen nog kans op regen be staat bij het aftrekken van de depressie. Bij IJsland zou daarna een weersverbetering van langeren duur kunnen volgen. HOOG- EN IAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat vm. nam. v.m. nam. 20 3.49 4.12 014 035 21 4.22 4.47 0 53 1 13 22 4.56 5.18 1.24 1 50 23 5.27 5.51 2 08 220 24 5.59 6.23 2.40 2 51 25 6.33 6.56 312 3.23 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. vm. nam. 20 3 46 4.09 0.02 0 23 21 4.19 4.44 0.41 101 22 4.53 5.15 1.12 1.38 23 5 24 5 48 1.56 2 08 24 5.56 6 20 2.28 2.39 25 6.30 6.53 300 311 GEEN SPREEKUUR. Wethouder Westerhof is verhinderd Maan dag zijn gewone spreekuur te houden. „AUTOMAAT"-FIETS TE WATER. Hedenmorgen omstreeks 8 uur wilde een petroleumventer in de Kooltuin met zijn drie- wielige fiets op het smalle gedeelte een wagen passeeren. De ruimte daartoe bleek niet groot genoeg, met het gevolg, dat de fiets in het water reed. De bestuurder kon er nog bijtijds afsprin gen. Met behulp van den hulp-auto van de „Shell" werd het tankje leeggepompt, waar na de drenkeling op het droge werd ge' haald en het drama zich nogal vredig vol trokken had. GOEDKOOPE TREIN. Zondag 27 Aug. (morgen over een week) zal er weer een extra-trein loopen van Den Helder tot en met Alkmaar naar Amsterdam, Den Haag, Scheve- ningen en Rotterdam. Strooibiljetten met alle gegevens zijn aan de stations kosteloos verkrijgbaar. A. K- Maandag 21 Augustus. Zaterdag 19 Augustus. Zondag 20 Augustus. tot uur heeter. De militaire deskundigen ma ken zich minder bezorgd om het gevaar van een explosie dan om het gevaar, dat dreigt door eventueel uitstroomende gifgassen, welker hoeveelheid men bij benadering niet weet. Alle werkzaamheden om het depót uit te greven moesten gestaakt worden. De omge ving is afgezet. Waterstaat sluit den toegang af. Verongelukt onder de oogen van zijn moeder. Bejaarde man door vrachtauto bij Lonneker overreden. Meisje door motorfiets doodelijk gewond. Een aanrijding en een diefstal. ln hotel Veiserend Een ontploffing bij het aanmaken van de kachel. Drie boerderijen te Dalen. Hedennacht tegen I uur is te Dalen bij Coevorden brand ontstaan in een schuur, staande tusschen de boerderijen van den landbouwer L. Bouwer en R. Kiers. De beide boerderijen werden spoedig door het vuur aangetast. Daarna sloeg het vuur over op het pand. bewoond door den landbouwer w. Caspers. De drie kapitale hofsteden werden in korten tijd een prooi der vlammen. Het vuurgreep in de met riet gedekte gebouwen zóó snel om zich heen, dat de bewoners in nachtgewaad moesten vluchten en niets werd gered. De brandweer wist tenslotte uitbrei ding te voorkomen. De inboedel, alsmede de pas geoogste hoeveelheden koren en 1 var ken gingen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. (Buiten verantwoordeli]kheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Tegen twee verdachten een jaar gerequireerd wegens poging tot diefstal. Als sluitingsuur voor de kermis-, café's en andere inrichtingen is vastge steld: van 26 AUGUSTUS tot en met 1 SEP TEMBER 1933 tot des nachts 1 UUR en op 2 en 3 SEPTEMBER 1933 tot des nachts 2 UUR. De Commissaris van Politie der ge meente ALKMAAR maakt bekend, dat tijdens de kermis van 26 AUGUSTUS 1933 tot en met 3 SEPTEMBER 1933, slechts voor een beperkt aantal straat orgels (UITSLUITEND BOEKORGELS) of straatmuziekcorpsen (MINSTENS BESTAANDE UIT VIER SPELENDE MUZIKANTEN) vergunning zal worden verleend. Kunstemakers, acrobaten, dierenver- tooningen, straatzangers, boeienkonin- gen, degenslikkers, enz. enz., worden BESLIST NIET OP DEN OPENBAREN WEG TOEGELATEN. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet, betrek kelijk JEUGDIGE PERSONEN, die luidt: „Een jeugdig persoon mag geen ar beid verrichten, bestaande in gevaar lijke kunstverrichtingen en in het deel nemen aan kunstverrichtingen, voor zoover dit gevaar oplevert." (De wet ver staat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes BENEDEN ACHT TIEN JAAR). DE ITALIANEN. 't Ging zooals men gedacht had. De Italianen hadden gisteravond weer een volle zaal, ffl"* schien nog voller dan bij hun eerste concert, en het enthousiasme van het publiek, voor 't grootste deel uit inwoners van buiten Alk maar bestaande, was minstens even groot. Voor de pauze kwamen er nu echter geen extra's. Men deed er wel moeite voor F°r' werd bijv. vier maal teruggeroepen maar d* zangeressen en zangers waren daar niet toe bewegen. -49 Na de pauze kwamen de toegiften van MarU Carbone, Luigi Fort, Giuseppe Bentonelli, Bi- anca Serena (die vooral met haar extra num mer, 'naria uit Traviata, van Verdi, indruk maakte) en Leo Piccioli. Hilde Reggiani dee® het ook nu niet. Toen de bariton Piccioli zijn extra nummer zou beginnen, werd er uit de zaal geroepe® „Barbiertje". De zanger was daartoe direct be reidt en de aria uit de Barbier van Sevilla va® Rossini zong hij zoo mogelijk nog komisch dan den vorigen keer. De „Maestro Accompagnatore Marini, had nu een vleugel te zijner besc king, wat niet alleen aan zijn spel, doch aan de voordrachten der solisten zeer ten i de kwam. v BRAND TE SCHAGEN. Gisteravond, ongeveer half tien, brak uit in de boerderij van mevr. de wed. mes aan den Bonkelersdijk te ^c'ia^e^oer(Jerij woond door den heer K. Kant. D* o0f stond mede door de aanwezigheid^.^ter» veel los hooi op den dorsch spoedig 'n eB laaie. De bewoners lagen reeds ter r^ofje® moesten in allerijl vluchten. Niet vef. gered. Een bedrag aan geld gi®i ®e loren. Qb«k*®^ De oorzaak van den brand >s 0is Verzekering dekt de schade. D* tot den grond toe afgebrand. j

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2