Buitenland 'fxovuiciaal 'flieuws £uchUuxatt Binnenland JCeck Sxfiocl MackttkckfOen DE HITLER-VLAG GESTOLEN. Op het graf van den Onbeken den Soldaat te Parijs. ONLUSTEN TE KOPENHAGEN. Politie rukt versterkt uit GANDHI'S VASTEN. Reeds teekeneu van zwakte. 5000 CHINEESCHE BOEREN VERDRONKEN. Bij rivieroverstroommg. den- VT GRAANOVERVLOED IN RUSLAND? ZIJPE. OTERLEEK. BROEK OP LANGENDIJK. WINKEL, CASTRICUM SCHAGEN. GRAFT. AMUNDSEN'S VLIEGTUIG, De onbevestigde geruchten te Tromso. Eenigen tijd geleden hebben Fransche scho fferen bij een beroek aan den Rijn een krans met de Fransche kleuren gelegd op het oor logsmonument „Unter den Linden te Berlijn. Dezer dagen werd door een groep Duitsche scholieren en hun leeraren, ongeveer 70 in aantal, een tegenbezoek aan Parijs gebracht en onder leiding van een vertegenwoordiger van Hitier werd een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat onder de Are de iTriomphe. De krans was voorzien van een hakenkruislint met het inschrift: Duitsche scholieren" en een ander lint met „De leera ren". Thans meldt men, dat het lint met het hakenkruis door onbekende daders van de krans is verwijderd. ONVOLDOENDE KLEEDIJ IN BADPLAATSEN. In den gemeenteraad van het Engelsche plaatsje Margate, de badplaats aan den mond van de Theems zijn klachten geuit over de onvoldoende kleeding, waarin bad gasten zich in de stad begeven. Behalve een gezochte badplaats voor Londenaars, die er ook veel als dagjesmenschen komen, is Mar gate ook een rustige woonoord van men- schen, die min of meer in goeden doen zijn Men is van oordeel, dat het Margate als zoodanig geen goed doet als badgasten m onvoldoende kleeding door de stad loopen. Volgens den raad maken vooral de man nen zich hieraan schuldig, die vaak verschij nen met geheel ontbloot bovenlijf, doch de vrouw van den burgemeester is van oordeel dat ook de vrouwen schuldig zijn; badpak jes en strandpyama's hooren op straat niet thuis. De raad besloot de zaak ter sprake te brengen in de vereeniging van va ca n tic-oor den en hotels, daar het euvel zich cveral voordoet en alleen met een gezamenK'k optre den iets te bereiken valt. MUSSOLINI OOK MINISTER VAN DEFENSIE? Naar verluidt zou Mussolini plannen /lebben opnieuw de portefeuille voor nationa le defensie aan zich te trekken. Voorts be staat het voorstel Balbo te benoemen tot chef van den geheelen generalen staf voor leger, vloot en luchtmacht. HET HAKENKRUIS VERBODEN. Tevens strafbaar gesteld. Burgemeester Stewart van Toronto (Cana da) heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij in den vervolge dragers van het Ha kenkruis strafbaar worden gesteld. STRENG OPTREDEN IN OOSTENRIJK. Wegens beleediging van Dollfuss. Kort geleden heeft de- Insbrucksche voet balvereeniging een wedstrijd gespeeld te Kufsein. Op den terugweg werd gebruik ge maakt van een vrachtauto. Bij het rijden door Kufsteun hebben eenige voetballers smadelij ke uitroepen tegen Dollfuss uitgeschreeuwd. Daar niet vastgesteld kon worden, wie de daders waren zijn thans alle mannelijke deelnemers aan den rit veroordeeld tot een arrest van 6 weken en ieder 1000 Schilling boete. Wanneer de geldboete niet wordt op gebracht wordt het arrest met 4 weken ver lengd. De aan den rit deelgenomen hebbende vrouwen kregen elk 5 dagen arrest en 50 Schilling boete. Gistermiddag hebben te Kopenhagen botsin gen plaats gehad tusschen de politie en com munisten, die de vensterruiten van een groote maatschappij wilden ingooien. De politie rukte uit met pantserauto's en probeerde de massa te verspreiden. Er werd uit het publiek met steenen gegooid. De politiebeambten maakten van de gummiknuppels gebruik. Pas na een uur gelukte het de straten te ontruimen. Twee communisten sprongen plotseling te water en zwommen naar den anderen oever. Vijftien personen werden gearresteerd. Ernstige gewonden schijnen er niet te zijn, hoewel rake klappen zijn uitgedeeld. Een poli tieagent die te water was gegooid, kon worden fered. Gistermiddag had Gandhi reeds 48 uur ge vast. Reeds zou hij teekenen van zwakte ver- toonen. Gandhi ligt te bed en wordt door zijn secretaris Desai verzorgd. Zijn Engelsche vriend, ds. Andrews, is uit Engeland in Puna aangekomen. Heden mag hij Gandhi voor de eerste maal een bezoek bren* gen onder voorwaarde, dat hij over zijn onder houd met Gandhi niets zal publiceeren. In een communiqué verklaart de Indische regeering: „Wanneer Gandhi thans van mee ning is, dat het leven hem geen belang meer inboezemt, is de Indische regeering bereid hem onmiddellijk in vrijheid te stellen, op voor waarde evenwel, dat Gandhi zijn actie voor lijdelijk verzet en de opruiing van het volk volkomen staakt. Hij kan zich dan volkomen en zonder beperkingen wijden aan de zaak der sociale hervorming". Een gerucht, dat beweerde, dat de regeering de gevangenisautoriteiten aanwijzingen zou hebben gegeven Gandhi met dwang voedsel toe te dienen, is gedementeerd. Bij de overstrooming van de Gele Rivier in Noord-China zijn, volgens te Sjanghai ontvan gen berichten uit Hankau, 5000 Chineesche boeren verdronken. De meesten hunner zijn het slachtoffer geworden van een vloedgolf, die na een dijkdoorbraak bonderden huizen overstroomde en vernielde. Bandieten maken van de gelegenheid gebruik en overvallen de reeds zoo zwaar bezochte bevolking. TWEE ONOPGEHELDERDE MOORDEN. Amerikaansche courantenlezers zijn uit hun evenwicht gebracht door de berichten in de bladen over twee onopgehelderde moor- Bij Lake Hopatcong in den staat New Jersey werd Zondag het verminkte lijk gevon den van een 53-jarige ongehuwde vrouw, Anna Ulm. Het lijk was aan een boom ge bonden. De vrouw moet met een knots zijn gedood; het lichaam werd herkend aan een ring met initialen en een paar schoenen. De andere moord was gepleegd bij Hamp- ton Falis in New Hampshire. Ook hier was het lijk in stukken gesneden. Het slachtoffer moet omstreeks 30 jaar zijn geweest. Men heeft nog geen verklaring voor deze beide gruweldaden. Het centraal eexcutief comité der Sowjet Unie heeft een crediet van 15 millioen roebel beschikbaar gesteld voor den on middel lijken bouw van graan schuren in het Wolga-gebied en het district Odesta, aangezien door de ruime opbrengst van den oogst men in deze districten niet over voldoende graan- opslagplaatsen beschikt. Donderdagavond werd de brandspuit alhier gealarmeerd in verband met een hevi- gen hooibroei in de schuur van de boerderij „Nelly's Hoeve" aan den Keinsmerweg al hier. De spuit was spoedig ter plaatse. Het bleek, dat het hooi een enorme temperatuur had bereikt, zoodat het feitelijk ieder oogen- blik vlam kon vatten. Terwijl de brandspuit klaar stond om, zoo noodig, water te geven, is men begonnen te spitten in het heete hooi, dat daarna naar buiten werd getransporteerd. Den geheelen nacht en den daarop volgenden Vrijdag was de brandweer genoodzaakt ter plaatse de wacht te houden. De groote voorraad van het broeiende hooi was Vrijdagavond nog niet buiten brandgevaar. Hoe lang dit nog zal duren, zal de tijd moeten leeren. De brandweer zal echter op post blijven tot dat het gevaar voorbij is. Vrijdagavond hield de coöp. Inkoop- verdeeniging „Ons Doel" haar jaarvergade ring, onder leiding van den heer J. Zwaan. De voorzitter constateerde, dat de vereeniging, ondanks de crisis tevreden mocht zijn. Het aantal verkochte bonnen aan de leden is in vergelijking met andere jaren, behoorlijk. De localiteit was herschapen in een mon sterkamer voor brandstoffen, waarvoor de leden veel interesse hadden. Door verschil lende firma's was voor de levering van brandstoffen ingeschreven. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging bezit 1467.30. De omzet had het vorige jaar bedragen 1633.03. Van de drie aftredende bestuursleden stel den twee, t.w. de heeren Blom en Tromp zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden ge kozen de heeren Sj. Zijlstra en Jac. Kolk. De heer G. van Harskamp werd met groote meerderheid herkozen. Allen lieten zich hun benoeming welgevallen. Over het voorstel van het bestuur om 2 pCt. extra te heffen van die leden, die met speculatieve bedoelingen zoo lang mogelijk wachten met het tellen van hun wintervoor raad, ontspon zich een levendig debat, met het gevolg, dat het met groote meerderheid van stemmen werd aangenomen. Deze maat regel zal gelden voor het komende boekjaar. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van het bestuur om dit jaar Wilhel- mina-anthraciet te nemen. Na ampele be spreking werd hiertoe besloten. Leverancier hiervan is de heer K. Kooy alhier. De leve ring der briketten werd opgedragen aan den heer P. Buis en de eierkolen aan de firma Schermerhorn en Carets. De controle werd aan eenige leden opgedragen. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting. Verschillende tuinbouwers hebben deze week hun voorgeschreven hoeveelheid bollen ingeleverd, nl. voor wat het leverbare betreft. Wat plantgoed aangaat, zijn er maar weini gen geweest, die iets hebben ingeleverd. Ten opzichte daarvan neemt men een afwachten de houding aan, ook al in verband met het advies der vakvereeniging. Deze week is er eenige opleving gekomen in den aardappelenhandel, waardoor Schot ten tot 2.40 en eigenheimers tot 2.60 werden verkocht. Als een bijzonderheid mag wel worden vermdd, dat het is voorgekomen, dat alle kool werd verkocht, wat in tijden niet is gebeurd en wel voor iets betere prijzen. Mocht dit het begin zijn van een gunstiger ommekeer. Er wordt aan den Langendijk den, laat- sten tijd veel gestolen: visch üit de fuiken, benzine uit het vat, uien van den hoop, kool van den akker enz. Het is te hopen, dat ze de daders eens te pakken krijgen. Maar het schijnen gewiekste lui te zijn, die hierin de hand hebben, want diefstallen van belang rijke geldbedragen zijn tot nu toe nooit opge helderd Men zii intusschen op zijn hoede en neme voorzorgsmaatregelen. Vrijdagmorgen werd de vijfde bloembol- lenveiling gehouden in het veilingsgebouw van de Langendijker Groeten Centrale. De aanvoer was ongeveer 3 millioen bollen, be staande uit ongeveer 600 partijen. Van deze zeshonderd konden er niet eens 100 door de kooplieden worden afgenomen. De rest kon de vastgestelde minimumprijzen niet op brengen. De belangstelling voor de bloem bollenveiling begint te tanen. Zoowel van kweekers- als van kooperszijde komen steeds minder vertegenwoordigers ter markt. Wat deze eerst categorie betreft, is dat niet zoo e rg. Maar dat er minder kooplieden konun is geen goed teeken. De bloembollenhandel vlot zeker niet best. De bestede prijzen zijn dan ook aan den lagen kant. De minimumprijs is een of twee stuivers meer, maar hooger komt men ook niet, een enkele uitzondering voor een bijzon dere soort daargelaten. De Will. Copland, Murildo, Wilt. Pitt, Cla- ra Butt en Bartigon, waarvan er heel wat aan de veiling worden aangevoerd en zeer veel in deze omgeving geteeld, kunnen bijna allen den minimumprijs niet opbrengen. Een enkele groote partij vindt nog wel eens een kooper, maar het zijn uitzonderingen. De aanvoer van plantgoed beteekert nog niets. Heden waren er maar drie partijtjes aan de markt. Donderdag had er op de Molenkaai al hier, een botsing plaats tusschen een rijwiel en een auto. De brievenbesteller, de heer D., was in avondbestelling op de Molenkaai, waar hij zich vanaf de huizenrij naar de rechterzijde van den weg begaf en werd aan gereden door den auto bestuurd door den heer R. alhier. Het rijwiel werd geheel vernield - en kon door opvijzelen van den auto, vrijgema akt worden, terwijl de heer D., die gevallen was, verscheidene schrammen heeft opge- loopen. De onlangs afgebrande boerderij yan den heer A. Strijbis zal herbouwd worden, welk werk is opgedragen, aan den aanne mer den heer H Fijnheer alhier. NIEUWE NIEDORP. Voor de wedstrijd van den Nederl. Kolfbond te houden op 10, 11 en 12 Sept. a.s. te Zuid-Scharwoude, zullen als korpsspelers uitkomen voor Over de Helft alhier, afdee- ling Gummi de heeren J. B. Wilken, Jn. Stammes en C. Goet voor S.O.S. afdeel ing Sajet de heeren Jn. Keetman, C. Brouwer en S. G. Wit. Naar wij vernemen is thans door de Kroon goedgekeurd de gewijzigde verorde ning op de winkelsluiiing, die door den raad in de vorige vergadering werd vastgesteld. De opbrengst van de gehouden speldjes dag voor de r.-k. Vereeniging tot Bescher ming van Meisjes is geweest een bedrag van ruim f 65. Vetvee-tentoonstefiing. Donderdag werd alhier een tentoonstel ling van vet weidevee en vette schapen ge houden. De volgende bekroningen werden toege kend: No. 1. Voor de beste, fijnste zwaarst ge meste koe, afgewisseld: le pr. van Hoorn en Baars te Schagen; 2e pr. P. H. de Rover te Alkmaar; 3e pr. Poppen te Wieringen. No. 2. Voor de beste, fijnste zwaarst ge meste koe met 6 breede tanden: Te pr. R. Visser te Beemster; 2e pr. N. C. Smit Dz. te Twisk en C. S. Smit Dz. te Beets; 3e pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard. Bestuursprijs Joh. de Veer te Schagen. No. 3. Voor de beste, fijnste zwaarst ge meste koe met 4 breede tanden: le pr. W. Kooijman te Haringhuizen; 2e pr. P. H. de Rover te Alkmaar; 3e pr. P. H. de Rover te Alkmaar. No. 4. Voor de beste, fijnste, zwaarst ge meste koe met 2 breede tanden: le pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard; 2e pr. R. Visser te Beemster. No. 5. Voor de beste vette schapen: le pr. D. Bakker Gz. te Bobeldijk; 2e pr. D. Marees te Schagen. De broodbakkerij van den heer G. J. van Zijl te Graft te verkocht voor een som van 2083.00 Kooper is de heer S. Haas te Graft. Naar hier zal worden overgeplaats met ingang van 1 September a.s. de Rijksveld wachter J. de With, thans gestationneerd te Wieringen. BEVERWIJK. 'tWas Vrijdag een recorddag aan de Bever- wijksche groentenmarkt. In eindelooze rijen stonden de boonenwagens te wachten om hun beurt. 't Was een en al boonen wat men zag: het veilen duurde onafgebroken van 11.30 tot 6 uur, en het vreemdste was dat zijn wij tegen woordig niet gewoon van 't begin tot het einde bleef de boonenprijs stabiel. Er was 'deze week een sterke opleving aan de markt te bespeuren, het gemis aan de aardbeien wordt door de boonen ten deele vergoed. Bloemkool liep dien dag en heusch nog lang geen extra kwaliteit tot circa 30 cent per stuk. Men meldt uit Stockholm naar aanlei ding van het gerucht, dat visschers in de buurt van het Beren-eiland het wrak van de Latham, het vliegtuig waarmee Amundsen en Guilbaud vijf jaar geleden naar de IJszee vertrokken om de slacht offers van de ramp van de Italia op te sporen, in hun netten hadden gekregen: In den loop van den voormiddag heeft Woensdag een van het Beren-eilan 1 te- rugkeerend visschersvaartuig eenige uren in de haven van Tromso gelegen. Dc opvarenden van dit schip hebben van hun vondst verteld. Zekerheid, dat het de Latham was, hadden zij niet, de „machinerie", die zij in de netten had- en gekregen en die bij het bovenhalen met een deel van het vischwant naar de diepte was gegaan, was naar zij ver- moedden het overschot van een vlieg- tuig^ Intusschen heeft de Fransche con- su. te Tromso een nader onderzoek in gesteld, dat nog geen resultaten heeft op geleverd. Plannen om het wrak op te sporen en te bergen bestaan er voorals nog niet en daaruit blijkt wel, dat men te Tromso de geruchten aanvaardt voor wat ze zijn: geruchten, zooals er de laatste jaren al vaker in omloop zijn ge weest over de Latham. GRENZEN DER ZWEEFVLIEGERIJ. Interessante mededeelingen. Het Wolff-bureau meldt uit Darmstad:, dat prof. Walther Georgi van de Technische Hoogeschool aldaar, tevens directeur van het „Deutsche Forschungsinstitut für Segel- flugzich over de mogelijkheden van het zweefvliegen heeft uitgesproken. De statische zweefvlucht, die beoefend wordt door gebruik te maken van aanwe zige luchtstroomingen is zeker reeds op alle bijzonderheden onderzocht. Onder de in Duitschland heerschende klimaat invloeden zouden volgens prof. Georgi nog de volgende bijzondere prestaties mogelijk zijn: a. bij onweersvluchten een afstand afleg gen van ongeveer 500 K.M. als uiterste; b. de grootste hoogte omstreeks 4500 M.; c. als duur vlucht zal het record van Gütt- sche (16 uur 47 min.) wel een normale grens zijn. Een prestatie als die van den student Schmitt, die ruim 29 uren in de lucht bleef, zal zeker een heel hooge uitzondering blij ven. Het probleem der dynamische vlucht, het zweven dus zonder gebruikmaking van op stijgende luchtstroomingen beoordeelt prof Georgi heel sceptisch. Ér is, meent hij, nier bij alleen sprake van een hoogst belangwek kend vlieg-experiment zonder eenige practi- sche beteekenis voor verdere hoogere presta ties. Mogelijk dat, als hoogste uiting van kunst vliegen, dit motorloos vliegen nog eens een rol zal spelen. Volgens prof. Georgi zullen in de naaste toekomst AlpenvluclPen per zweeftuig de aandacht vragen: dwars over de Alpen bijv., het zweven over het Noorden en Noordwes ten van de Voor-Alpen, van Weenen tot aan de Fransche Jura en dan ten slotte zeker ook zweefvlieg-expedities in de tropen. FRANSCH VLIEGER TE STOCKHOLM. De Fransche vlieger Japy is gisteren te Stockholm aangekomen uit Leningrad. Hij zal vandaag naar Oslo vertrekken. EEN SCHOOL VAN DUITSCH-JOODSCHE KINDEREN TE SCHEVENINGEN. Gemeld wordt: binnenkort wordt te Scheve ningen een particuliere school „Scheveningen" met H. B. S.-opleiding en voorbereiding voor practische beroepen waaraan verbonden een lagere school en voorbereidende school (Kin- dergarten) voor niet-Hollandsche meisjes en jongens (internaat en externaat) geopend. De school neemt onmiddellijk Duitsch-jood- sche kinderen op, die zich reeds in Holland bevinden. Tegelijkertijd, en zich geleidelijk uitbreidend, is de school eveneens bedoeld voor kinderen die zich thans nog in Duitschland bevinden en hun verdere opleiding in Nederland zouden wenschen te ontvangen. De school stelt zich ten doel om middelbare schoolopleiding en opleiding tot een beroep te combineeren en wil bovendien voor leerlingen der hoogste klassen der middelbare scholen, die hun studie in Duitschland hebben moeten afbreken, speciale cursussen organiseeren, die een afsluiting vormen voor deze afgebroken schoolstudie, voornamelijk ook door over gangscursussen naar Hollandsche scholen. Persoonlijke en telefonische inlichtingen kunnen worden verkregen: Scheveningen, Brugschestraat 12, telef. 556592, van Maandag tot Vrijdag van half elf tot twaalf uur. Ook schriftelijke aanvragen kunnen tot dit adres worden gericht. WAAROM DE REGEERING NOG NIET ANTWOORDDE OP VRAGEN DER GEMEENTE SMALLINGERLAND. Op de vragen van het Kamerlid de Visser betreffende het nemen van maatregelen tegen het vaak niet antwoorden door de regeering op aan haar, ook door gemeentebesturen, ge dane verzoeken en het zoo mogelijk alsnog voldoen aan bepaalde, door het gemeentebe stuur van Smallingerland gedane verzoeken, heeft minister Colijn, voorzitter van den raad van minister, (ingezonden 16 Augustus 1933) geantwoord, dat overleg wordt ge pleegd met den minister van binnenlandsche zaken, van sociale zaken en van economische zaken. Aangezien dit overleg nog niet is be ëindigd, kan het antwoord niet binnen den gebruikelijken termijn worden gegeven. BENOEMING GOUVERNEUR VAN SURINAME. Prof. mr. Kielstra te Utrecht. De St. Crt. van gisteravond bevat het be richt van de benoeming van prof. mr. J. C. Kielstra tot gouverneur van Suriname, als opvolger van dr. A. Rutgers. Prof. mr. Johannes Coenraad Kielstra werd te Zwartsluis geboren op 13 Nvoember 1878. Na het gymnasium te Middelburg te hebben afgeloopen, studeerde hij te Leiden van 1896 tot 1901 en promoveerde op ste'- lingen. In 1902 werd hij Indisch rechterlijk ambtenaar en vertrok in 1903 naar Indië waar hij in verschillende betrekkingen werk zaam was, het laatst als adj.-adviseur der buitengewesten en wel sedert 1910. In 1915 kwam hij met ziekteverlof naar Nederland terug. Drie jaar later werd hij benoemd tot hoog leeraar in koloniaal staatsrecht, koloniaal strafrecht, Indische landhuishoudkunde en Indisch agrarisch recht aan de Landbouw- hoogeschool te Wageningen. Sinds 1926 is professor Kielstra tevens bijzonder hoog leeraar aan de Indologische faculteit te Utrecht in de tropische staatshuishoudkunde. Prof. Kielstra is voorzitter van de Vereeni ging van Verlofofficieren; hij diende bij de infanterie en heeft den rang van reserve- luit.-kol. Ruim vijftien jaren dus is de heer Kiel stra, reeds hoogleeraar, wat echter niet wil zeggen dat hij in die periode niet in onze Oost terugkwam. Als deskundig leider zond zoon het bestuur van de Jan Pieters stichting hem in het begin van ïgoö den Archipel, dien hij toen dus na L na* 1,c d «n af. Coea, wezigheid van twaalf jaren terue l!*' Niet alleen binnen de eipen i-La*" prof. Kielstra's naam bekend HerhPailen 1* kreeg hij uitnoodigingen om in het land spreekbeurten te vervuilen Te r ,tn- bijv. en in de Noord-Duitsche HarLj?ndtn Met nadruk herinnert het Hbld ted«n. werk: „Het koloniale vraagstuk'vat311^ tijd geschreven kort na de jongste door de buitengewesten en over lav J PREDIKBEURTEN." Zondag 20 Augustus. (Verbeterde opgave) HEERHUGOWAARD, geen dienst. DE OPHEFFING VAN DE O.L. SCHölFV» TE O- EN W. GRAFTDIJK M De besturen van de Oudercommissie t. 9ost; en LWe] Graftdijk hebben een ver?!! de op. t-n i i in deze gemeente De raadsleden waren uitgenoodmd Na Jni ge besprekingen werd besloten geen actie te voeren tegen de beslissing van den minister. dering gehouden naar aanleiding van de heffing van de O.L. scholen in deze aeJL momenteel voorgenomen ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO ALKMAAR, 18 Aug. 1933. In de heden gehouden veinling werd betaald voor- Aard appelen per 100 K G. 0.80—2.50; Andij vie per 100 stuks 0.80—3.10; Appelen per 100 pond 3—13; Augurken per 100 pond 4—15; Bloemkool le s per 100 st 16-/ 32.50, 2e s. per 100 stuks 7.50; Druiven per 100 pond 15—23- Gele kool per 100 pond 2; Groene kool r*r 100 stuks 3—5; Kropsla per 100 stuks 0.50—3.60; Komkommers per 100 stuks 1—/ 2.50; Meloenen per 100 stuks 8— 25; Peren per 100 pond 3—10; Poste- lein per bakje 35—55 cent; Rabarber per 100 bos 1—/ 3.50; Roode kool per 100 K.G. 1.70; Selderie per 100 bos 0.50—1 40; Spinazie per bak 40—85 cent; Snijboonen per 100 pond 1 6; Dubbele Spercieboo- nen per zak 0.35—1 55; Tomaten 100 pond 2—5Wortelen per 100 fi-f 11.50. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 19 Aug.*1933. Voor de boter werd 77 148714 cent betaald. Eieren (groothandel) 3.50385. Eendeieren 2. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 19 Aug. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Paarden 90175; 28 Melk koeien 80—200; 17 Nuchtere kalveren (slacht) 5—13; 38 Vette schapen 2— 14; 19 Schrammen f 1724; 32 Biggen (10 weken) 10—13; 6 Bokken of geiten 25. Handel stil. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 19 Aug. 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 135000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 3.40—3.70, 58—60 3.5<W 3.80, 60--62 3.60- 3.90, 62—64 3.704.20. 10.000 stuk» Eendeieren 2.20—2.40. AMSTERDAM SCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Aug. 1933. Op de hé den gehouden aardappelenmarkt waren dé prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Aug. '33. Langendijker Groentenveiling. 44000 K.G, Roode kool le s. 1.50—3 21000 K.G, Gele kool le s. j 1.60—2.2Ö; 20.000 KG. Vroege witte kool le s. 1.20—1.90; 6000 K.G. Uien: zilveruien 90 cent, gele ui et 1.902.80, gele drielingen 1 -50— 1.60, gele nep 3.40—3.90, zilvernep 88.60, zilver drielingen 1-30— f 1.50; 1400 K.G. Snijboonen 380- 6.90; 3200 K G. Tomaten: A f 2.80- 4.40, B 3.60—4.40, C 2.10, CC O 100 K.G. Bieten 1 -ƒ 150 per 100 KG. 95000 K.G. Aardappelen: Sch. nnu*" 0.75—1.90, Eigenheimers f J- f 1.80, BI. Eigenheimers 1.20T Drielingen 0.75, Duc of York 75—90 e®1 per 100 K.G. ..I WARMENHUIZEN, 18 Aug. 1933. muizen 0.902.10, grove f 1y.Ml f 0.80, drielingen 0.75; Eigenheid» 1.50-/ 2.30; Gele Nep 3.50-/ 3v™ Uien 1.902.20, drielingen I -ƒ 1.70; Zilvernep 7.20-/ 7.70, drieM gen 1.40—1.80, uien 0.80; Gele 1.20—1.50, wite kool 180-/ J W Slaboonen 2—5.20. «075 Aanvoer: 15600 K.G. Aardappel^ -- K.G. Gele nep; 500 K.G. Uien; 2100 Zilveruien; 1200 K.G. Gele kool; 25W Witte kool en 1290 K.G. Slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug. 62800 K.G. Aardapfielen: Sch. f 0.75-ƒ 1.90, Gr. Sch; muizen j V.idj i.w, ur. olu. Dier» 1.20, Duken f 0.75—f .50^ g Uien 2—2.60," Drielingoi 2.30, Gele Nep 3.10^-/4-20. ["p^lin- J X X,\Jy J_y UlkVll J v/- J 7 C I Jv" 1.30-/ 1.50, BI. Eigenheimers 2.50, Drielingen 0.75; 9000 K. jgJj J V.JC1C INCp J 'l n/\ f 1 Zilveruien: Zilveruien ƒ0.90—J 73O" gen 1.60—2.10, Zilvernep 8.90; 12000 K.G. Spercieboonen 30O 8; 330 K.G. Snijboonen2-^ kool K.G. Kroten ƒ1; 9200 K.O. Wj.öO- 1.10—2; 7100 K.G. Witte koo l 1.80, alles per 100 K-O»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8