ALKM. BOYS I H.E.D.W. I Wekelijkse!, Overzicht £ucfdvaact rondvlucht. ZONDAG a.s. 2,30 uur Amsterdam. Vtaaq en Aanbod Spoct Amerikaansche notities 142„ mooi oord dien tijd door te brengen, vrq van ce gewone dagelijksche zorgen, dan kan de rust welke zoodoende aan het zenuwgestel wordt geschonken, uiterst weldadig werken en men komt wettelijk opgefrischt. vol nieu wen levensmoed naar huis terug. Dan is eenter een ook lichamelijk betrekkelijk rustig leven vereischt Wanneer men van de eene plaats naar de andere sjouwt, altijd in het gareel loopt om dit en dat en nog wat an ders te zien of mee te maken, dan is er groote kans. dat men nog meer vermoeid terug keert dan men al was bij bet op reis gaan en dan blijft er van het hygiënisch nut der va- cantie al heel weinig over. In plaats van als verjongd den gewonen arbeid te hervatten kan het best zijn. dat het werk zwaarder valt dan tevoren. De boog kan niet altijd ge spannen zijn, laat men hem dan tijdens de vacantie ontspannen laten. Met dat al is de zomer de beste tijd van het Jaar ook voor der tnensch die er met beleiü van weet te genieten. H S deelname aan de vlucht blijkbaar afgezien, aangezien het toestel te 12.14 uur te Rotter dam is geland. De bestuurder, de heer Reyn- ders, heeft echter van zijn beslissing te be- voegder plaatse geen kennis gegeven. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kwartel is heden uit Boedapest er- trokken en te Cairo aangekomen. De Oehoe is heden op de thuisreis uit Ran- goon vertrokken en te Calcutta geland. De ijsvogel is te Bandoeng aangekomen. is CODOS en ROSS!. De onder-luitenant der reserve Codos tot luitenant bevorderd, terwijl onder-luite nant Rossi is voorgedragen voor den otti- ciersrang in het legioen van eer. DE NEDERLANDSCHE Over de Wadden. Tegen dat wij vertrekken blijkt een van de sportvliegers, de heer Rijtiders met de G.T. B R.X. nog niet in de Kooy te zijn gearri veerd. Opvallend was, dat bij niemand het idee opkwam, dat er misschien een ongeluk was gebeurd, zóó is het vertrouwen, dat ook in dit geval weer gerechtvaardigd bleek, daar de heer Rijnders naar Rotterdam was terug gekeerd. Een van de mooiste gedeelten van dezen eersten vliegdag was het parcours, dat ons over de Waddeneilanden voerde. Boven Nes werd de koers verlegd, via Dokkum ging het recht op Groningen's vliegveld Eelde aan. De Groningers zijn enthousiaste luchtvaar- ders. Honderden hadden zich naar het vlieg veld begeven om een deel van dit sportieve evenement mee te maken. De een na den ander kwamen de sportvliegers binnenflaóderen en binnen 'n half uur was 't militaire en civiele eskader weer op den vasten grond. Op het vliegveld werd een kleine hartver sterking genomen en per bus ging het gezel schap, dat nu heelemaal geacclamatiseerd is, naar het Familiehotel in Paterswolde, waat een lunch wachtte. C. R. T. Baron Krayenhof, voorzitter der Commissie voor Luchttoerisme der K.N.V.L. bracht in eenige vriendelijke woorden aan het bestuur der V.V.V. te Paterswolde dank voor de medewerking aan dit vliegfeest, ter wijl hij hartelijke woorden richtte tot de mi litaire vliegers, die zich bij deze gelegenheid bij de burgerlijke luchtsport aansloten. De start te Eelde verliep zeer vlot. Het weer, dat veel minder goed was geworden, klaarde toen wij Zuidelijker kwamen, aan merkelijk op en onder het genot van een heer lijk zomerzonnetje ging 't Twentewaarts. De Twentenaar is terecht trotsch op zijn vlieg veld en laat geen gelegenheid voorbijgaan om zijn luchtvaartliefde te uiten. E>rommen menschen waren naar het vliegveld geko men om de toestellen te zien aankomen. Een zeer gezellige avond, aangeboden door de Twentsche Aeroclub in de Sociëteit te En schede, besloot den bij uitstek geslaagden eersten dag der Nederlandsche Rondvlucht 1933. In Twente De eerste dag van de Nederlandsche Rondvlucht-1933 is geëindigd. Te ruim vij: uur is de wakkere Hollandsche luchtvloot op het vliegveld Twente gearriveerd. Vijfhon derd-een-en-veertig K.M. van het 1913 K.M lange traject zijn afgelegd. Na een gezellig oponthoud op de hoofd stedelijke vlieghaven werd te ruim half el het vertreksignaal gegeven. De leiders luchtgidsen zou hun nieuwe titel moeten zijn dreven hun kudde passa giers bij elkaar en weldra knetterden de mo toren en zongen zij hun monotone lied bov .1 het Hollandsche waterland. Inderdaad, als je je vaderland vanuit een vliegtuig bekijkt merk je pas hoe het „Ontwoekerd aan de ba ren" juist is. Van Wormerveer gaat het recht op Hoorn aan. Het oude Zuiderzeestadje be wijst ons alle eer. Hier en daar zien wij de vaderlandsche driekleur en op de straten en de pleintjes staat de bevolking het nationaal eskader na te zien. Een parachuteweckstrijd is hier, evenals in enkele andere plaatsen re den om extra op te letten. Een sportvliegtuig n.1. wierp een aantal genummerde papieren •parachutes omlaag en de drie, die het laag ste nummer vinden krijgen een prijs He» frissche Westfriesche landschap schuift on der ons weg. De Wieringermeerpolder maakt zoo vanuit de lucht nog een tamelijk ongezel- ügen indruk. De grijs-gele oppervlakte, door een liniaal netjes in vakjes verdeeld, met hier e ndaar een roodgekapte landbouwersbehui zing, is wel een scherp contrast tot de groent Noordhollandsche polders. Het ex-eiland Wieringen passeeren wij aan de Oostpunt bij den Oever. Kaarsrecht strekt zich de afsluitdijk naar den einder, ginds achter de grijze nevelen, en verbindt Hol land's en rriesland's kust. Op De Kooy, het militaire vliegkamp bij Den Helder, maken wij „front en halt''. De ilitairen voelen zich hier echt „thuis" en ook de burgers zijn, dank zij de prettige en vrien deliike ontvangst, weldra op hun gemak op dit voor hen vreemde terrein. Een half uurtje oponthoud, de spörtvliegtuigen maken van de gelegenheid gebruik om te tanken. Waar de B.R.X. bleef De bestuurder van het sportvliegtuig G.F.- B X., dat voor de rondvlucht boven Neder land was ingeschreven en bij het vertrek van Schiphol nogal pech had, heeft van verdere DE DUITSCHLAND-VLUCHT. Door het stormachtige weer hadden giste ren op het vliegveld te Danzig eenige lichte ongevallen plaats. Van een vliegtuig brak de propeller, zoo dat de bestuurder de vlucht moest opgeven. ^Jog twee andere toestellen moesten de vlucht opgeven. Terwijl het weer stormachtig was, hebben 115 vliegtuigen Koningsbergen gepasseerd. Uit Goerlitz wordt gemeld, dat Osterkamp daar bij het vertrek tegen een startvlag is ge vlogen, waardoor de linkervleugel van zijn toestel werd beschadigd. Na korten tijd is Qsterkamp echter weder opgestegen. Einde van den eersten dag der Duitsche rondvlucht. 19 deelnemers aan de rondvlucht boven Duitschland zijn gisteren uitgevallen, zoodat leden nog slechts 104 vliegers zulten vertrekken. Een vliegtuig verongelukt Hedenmorgen van 6 uur af zijn 103 vlieg tuigen met den gebruikelijken tusschentijd van 3 minuten per escadrille van zes machi nes gestart voor de tweede etappe van den Duitschland-rondvlucht. De vliegtuigen der snelste klasse maken de eerste tusschenlan- ding te Wyck, op het eiland Förh, terwijl de andere klassen de eerste tusschenlanding te Bremen maken. Een vliegtuig van klasse B moest kort na de start wegens motordefect terugkeeren. Een schaduw wordt op deze rondvlucht ge worpen door een ongeluk, dat hedenmorgen geschiedde met den bekenden Duitschen sportvlieger Reinholt Poss, die meermalen bij internationale vliegwedstrijden Duitschlana met succes vertegenwoordigde. Nabij Wild- berg, dicht bij Neustadt aan de Dosse, vloog Poss zoo laag, dat zijn linker draagvlak een kerktoren raakte. Het toestel stortte neer en werd geheel vernield. Poss en zijn begeleider Paul Weirisch, werden op slag gedood. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels M cent bi) vooruit' betaling te voldoen. Fornuis merk Godin" met pijp enz. 12.50. prima vast kleed 3X4 Meter, sjtotprijs. 10 Alle soorten gebruikte Meubelen enz. J L. SOSTMAN Jr., Ver- kooolokaal Ridderstraat 10. TE KOOP: PIANO en WASCHMA- CHIXE bij B J. APPEL, Kanaaldijk 276, Koedijk. EEN MOTOR TE KOOP BODEN, Matsless 3% P K. TOUSSAINTSTRAAT 11. AANGE- TER OVERN AANGEBODEN BOE KEN van de 3de, 4de en 5de klasse der Handelsschool. Adres Rijksstraatweg A 186, Heiloo. Gebruikte lees- en studieboeken te koop. Complete Enciclopa^die, 15 deelen, Duitsch, 10 werken Charles Dickens. 40 verschillende: Jv.stus van Maurik, Dr. Schaepman Ter Gouw enz., ook per stuk voor spotprijzen Dijkgraafstraat 29. Pracht mahoniehouten BUREAU AAN GEBODEN 125. Te bevr. Boekh. K. TER BURG- Prima mangel 15, dienstbodenkast je 4.50. brandkast z g a n 12 50, mooi kamerschut 5 50, waschtafel met marmeren blad 2.50, theetafel 1.50, enz. DEKKER, Laat 182. Kleermakersnaaimachine z. g. a. n. 17.50, rood kleed 7 50, ledikant met prima spiraalmatras 2 p 12 50, 4 mooie huiskamerstoelen f 10, Divanbed, enz. DEKKER. Laat 182. Electrische Piano voor café. bar, dan cing enz. z. g a. n. voor elk aannemelijk bod. Duitsche kruissnarige piano, volle toon, prima houtje, 75, Studiepiano 35. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: JACHTGEWEER, kal. 12, Haminerles, Bayard, bijna nieuw, zeer fijn schot. (Niet op Zondag). STEIJNSTRAAT 41, Alkmaar. ARIELMOTOR TE KOOP 5 P K zijkl-, geh. electr. duo, in g. staat. Desk. onder zoek toegestaan Uiterste prijs 150. GARAGE WIJKER, Kanaaldijk 21. waar de tegenstander van gelijkwaardige gdhalte is al zullen de Amsterdammers zich stellig niet gemakkelijk gewonnen geven kunnen we stellig een goede partij ver wachten. Wielrennen. HET WERELDDUURRECORD VERBETERD. De Eindhovensche wielrenner Jan van Hout verbetert op de wielerbaan te Roermond het werelduurrecord van Oscar Egg met 341 meter en brengt het op 44 K.M. 588 M. De N.R.Crt. schrijft: Gistermorgen ontvingen wij van van Hout een telegram meldend, dat hij voornemens was 's avonds het record van Egg aan te vallen. Wij vertrokken uit den Haag bij een stevigen wind, doch in Roermond aangeko men, bleken de omstandigheden ideaal te zijn. Het was lekker koel weder en absoluut windstil, zoodat van Hout het moeilijk beter kon wenschen. Te 5 minuten voor half 8 startte van Hout en na de eerste ronde in 21 sec. te hebben af gelegd, liep hij eenige ronden van 15 1/5 en 15 2/5 volgen, waarmede hij op het gemid delde van 16 3/5 sec. was gekomen, hetwelk hij als gemiddeld tempo moest bereiken, wil de hij het beroemde wereldrecord slaan. Na ongeveer 15 ronden begon zijn tijd per ronde te schommelen. Hij kon het schema niet precies volgen en reed soms te hard en soms iets te traag, maar het gemiddelde bleef goed. Hij verbeterde ook nu het 5 K.M. record van Egg en het 10 K.M. record van Archambaud, welke hij op 19 dezer ook reeds had verbeterd en hij bleef doordraaien in een tempo van 45 K.M. per uur. Doch toen hij 44 minuten had erereden, begon het tempo te dalen en kreeg hij een bedenkelijke inzin- dng. Hij had nu voor de ronde van 205 M en 90 c.M. 171/5 en 17 2/5 sec. noodig, maar nog erger was, dat hij een beetje begon te zwaaien en op een oogenblik naar zijn zijde greep. Wij verwachtten toen dat nij zou opgeven. Maar na eenige ronden kwam lij de inzink'ng te boven en kon hij met gering verschil beneden de wereldrecords blijven. De laatste tien ronden gaf hij alles en alles en hij had nog 24 sec. over toen hij den afstand van Egg had bereikt. Toen van Hout het werelrecord had ge broken reed hij nog enkele ronden door. Hij zag er echter van af tot de 50ste kilometer verder te gaan, want het bleek dat hij totaal was uitgereden. De tijden van van Hout zijn als volgt: 5 K.M. 6 min. 33 3/5 sec., oud record Egg 6 m. 41 2/5 sec. 10 K.M. van Hout 13 min. 15 sec., oud record Archambaud 13 min. 29 4/5 sec. 20 K.M. van Hout 26 min. 43 4/5 sec., oud record Binda 27 min. 5 4/5 sec. 30 K M. van Hout 40 min. 16 4/5 sec., oud record Egg 40 min. 58 sec. 40 K.M. van Hout 53 min. 50 4/5 sec, oud record Egg 54 min. 38 2/5 sec. De 45 K.M. werd door van Hout afge legd in 1 u. 34 4/5 sec. Kolven. DE NATIONALE WEDSTRITDEN TE ZUID-SCHARWOUDE. Verschillende voorbereidingen voor de groote Nationale Kolfwedstrijden worden reeds door de ontvangende afdeel ing Gezel lig Samenzijn getroffen, ten einde de hon derden kolvers, die verwacht worden, op waardige wijze te ontvangen. Men deelt ons mee, dat de heer Rijper, in wiens kolfbaan de wedstrijden worden gehouden, nog voor verschillende attracties zal zorgen. Het ge meentebestuur zal het Hoofdbestuur van den Ned Kolfbond oo 11 September officieel ten raadhuize ontvangen. Verschillende prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. Te n n i s. NEDERLAND—ITALIË 0—2. De eerste dag van den Daviscup-wedstrijd Nederland—Italië heeft voor ons land twee nederlagen opgeleverd. Timmer verloor na harden strijd van Ste- fani met 911, 75, 64, 26, 26 en Karsten verloor met 61, 63, 62 van Rado. De toestand is dus hopeloos geworden voor ons land, dat misschien nog met 32 zal verliezen. Voetbal. ALKM. BOYS I—H.E.D.W. I. In aansluiting op de oefenpartij van vori gen Zondag tegen Holandia, meenden de Alkmaarsche Boys ook dezen Zondag pro ductief te moeten maken en het Amsterdam- sche H.E.D.W. werd bereid gevonden, de kaasstad te komen bezoeken. Velen onzer sportvrienden zullen niet ver moeden welken sporttitel dezen naam tevens inhoudt! „Hortus'', de oud-tweedeklasser en tegenstandster uit Alcmaria's roemruchte periode van weteer. Menig Alkmaarder zal wellicht de fatale ontmoeting van Alcmaria dat een serieuze kans bezat te Amster dam, tegen het bijna puntlooze en zwakhee- tende „Hortus", door de brein vliegen. Emotievol is daarna de geschiedenis van deze Amsterdamsche ploeg geworden. Steeds meer zonk de vereeniging in de put, totdat ten slotte een combinatie met E.D.W. de Am sterdamsche ploeg een betere toekomst zou geven De vierde klasse was inmiddels hun deel, doch hadden tegenspoed van zieken en geblesseerde spelers zich niet zoo sterk doen gelden, wellicht was men nu een klasse ge stegen. Met vier punten verschil moesten de- mannen-van-het-noodlot met de derde plaats genoegen nemen. De Alkmaarsche Boys kunnen beter spel ontplooien dan zii i.1. Zondaar lieten zien en (Van onzen correspondent). Schaken of „kidnapping", zooals het hier deftig genoemd wordt en „snatching" door de minder fatsoenlijke wereld, is niet nieuw; het werd al tegen het eind van de vorige eeuw gedaan, maar de hoeveelheid gevallen, de betreffende bedragen en de brutaliteit zijn wel nieuw. En de allernieuwste staaltjes van de laatste paar weken zijn teekenend voor de populariteit van deze misdaad en voor de vindingrijkheid van het crimineele menschelijke vernuft. Mooie honden en kat ten of zelfs doodgewone familielievelingen, mits de baas maar in goeden doen is, wor den opgepakt en als onderpand vastgehou den. Ja, er is al een geval van grafschennis voorgekomen, met het doel de nabestaanden geld af te persen. Blijkbaar bestaat er geen grens aan het voortborduren op een eens ge geven thema en waar de durf-al's de zaak- grootscheeps aanpakken, zijn er duizenden navolgers, die het dan op bescheiden voet nadoen. Eenige dagen geleden keerde een delegatie van buitenlandsche politiechefs, die hun jaarlijksche conferentie in Chicago gehouden hadden, .terug en aan boord van de „Beren- garia", die hen naar Europa zou terugvoe ren, werden zij naar hun ondervindingen in Amerika gevraagd. Het gezelschap bestond uit afgevaardigden van Engeland, Frankrijk, Polen, Italië enz. enz. en het woord werd dit maal gedaan door den Amsterdamschen hoofdcommissaris Broekhoff, die toegaf, dat de Amerikaansche politie technisch schitte rend in orde was en in vele opzichten de radio-auto bijvoorbeeld die in Europa overtrof, maar dat de macht van de politiek dit voor een groot deel te niet deed. Zoolang de politiek in dit land de overhand heeft bo ven justitie en politie, zei de heer Broekhoff, zoolang een politicus bij een rechter kan tus- schenbeide komen ter bescherming van een misdadiger, zal de toestand niet verbeteren. En zijn collega's uit Rome, Parijs en elders zwegen toestemmend bij deze verklaring van onzen landgenoot. De heer Broekhoff heeft zich dat in die een of twee weken van zijn verblijf laten ver-1 New-York, 16 Aug. 1933 En zoo heeft de souvereine staat Missouri de doodstraf uitgesproken over Walter Mc Gee, en zal het dezer dagen doen over zijn twee medehelpers, die een tijd geleden miss Mary McElroy ontvoerden en haar tegen be taling van 40.000 weer loslieten. De dood straf voor schaken is iets nieuws en is waar schijnlijk een wanhoopsdaad geweest van de wetgevende lichamen in een paar staten, na het Lindbergh-drama. Want de praetijk heeft bewezen, dat deze maatregel hoogstens een wraakneming en geen afschrikwekkend voor beeld genoemd kan worden. Acht van de 48 staten hebben de doodstraf afgeschaft, maar in de overige wordt die gevraagd voor vergrij pen als hoogverraad, brandstichting, gewa pende berooying en het laten derailleeren van een trein. Tegenwoordig hebben Dela- w?re> inois' lowa, Florida, Utah. Wyo- ;J/fntana' Missouri en Californië hun losnrik dat ontvoeren tegen k/n ^rH dood of 'evenslang gestraft rechter ]let inzicht van den den staat^ew VWk C Yer«adenng van staat New-York is nu bezig een voorstel van gouverneur Lehman te ondeSen waarbtj ontvoering met den dood SaP District-Attorney, onzen officieT^^TT om zich afzijdig te houden. Hetgeen i,!!1." en politie zie de opmerking van dJnk Broekhoff oogenblikkelijk en braaf De O'Connell's. die door hun «Marl ae<*n. tie zoowel in de boven- als in 'deond#£!??1" reld thuis waren, wachtten af hoe en w neer de ontvoerders contact met hen zoud'*" zoeken, hetgeen op de oude beproefde mark door middel van courantenadvertenties beurde. Maar, om dit verhaal niet al te lan*" te maken, het liep niet erg vlot en het duur/ui bijna vier weken eer het jongmensch weer thuis was. Na betaling natuurlijk! En toe mochten justitie en politie zich op dat koud geworden spoor gaan werpen. In Oklahoma had tezelfder tijd iets dergelijks plaats en de vrouw van den jongen mr. Urschel, pet™ leum-millionnair, deed ook alles wat'zij kon om de politie er buiten te houden en zich on gehinderd in verbinding te stellen met dè ontvoerders. Ook deze heer is weer onge deerd terug, nadat zijn vrouw een ton goudi voor zijn ongedeerde terugkomst heeft moe- ten betalen. Het is niet altijd politieke pres sie, die de politie op den achtergrond doet houden, maar dikwijls de totale afwezigheid van elk spoor en iedere aanwijzing, waar te gaan zoeken, wien te verdenken Het land is zoo groot, de bevolking zoo talrijk; het zijn niet altijd de bekende misdadigers, die er de hand in hebben. Toen de tien-jarige Peggy McMatch in Massachusetts ontvoerd werd gebeurde dit door een garagehouder, zelf va' der van drie kinderen en die nog nooit met de wet in aanraking was geweest, maar door tegenslag in zaken op dit krankzinnige idee gekomen was, het geld ook kreeg, maar nu voor 35 jaar opgesloten zit. Bovendien ge. beurt de ontvoering vrij gemakkelijk en zon- der een spoor na te latende groote moeilijk, heid is pas om weer in contact te komen met de achtergeblevenen, het geld te ontvangen en het slachtoffer los te laten. Bij die gele genheid worden er dingen bekend, die de po. litie een spoor kunnen geven om tot een ar restatie over te gaan Maar de geheele geschiedenis is weerzin- teilen, maar wanneer hij evenveel maanden j wekkend voor den fatsoenlijken en oh, zoo hier had gelogeerd, zou hij het met eigen oogen en ooren hebben kunnen meemaken. Een week voor zijn aankomst werd niet al leen New-York, maar feitelijk het heele land opgeschrikt door de ontvoering van een jeug digen bewoner van Albany, O'Connell, zoon en neef van de drie machtige politieke ge broeders O'Connell, democraten en menschen van gezag, zooals dat hier pleegt te gebeu ren. Nu is het hatelijke van de geheele ont voeringsgeschiedenis, dat de angst en de on zekerheid der achtergeblevenen over het lot van het slachtoffer de beste opwekking vor men om aan het verlangen der boeven be talen te voldoen. Er zijn gevallen bekend, dat een afgesneden oor of een vinger, klem zetten bij onwillige familieleden of vrienden. Ten slotte weet men niet in welke handen het slachtoffer gevallen is en de moord op de ar me Lindbergh-baby heeft bewezen, dat ze voor niets terugdeinzen En al weer op het voorbeeld van Lindbergh, die na een paar dagen merkte, niets met de politie op te schie ten en haar dus verzocht zich geheel terug te trekken, opdat hij contact kon krijgen met de ontvoerders en zijn kind ongedeerd terug krijgen, doet men tegenwoordig niet anders Lindbergh ging zelfs zoo ver door twee be ruchte leden van de New-Yorksche onderwe reld als zijn vertegenwoordigers aan te stel len om den losprijs te betalen en zijn baby in ruil te ontvangen. Men weet, hoe de schurken wel het geld aanpakten en het toe val het kinderlijkje twee maanden later deed vinden. Sinds dien gedenkwaardigen 1 Maart 1932 hebben er heel wat ontvoeringen plaats gehad, die in twee opzichten succesvol zijn geweest; t geld en het slachtoffer werden overgeleverd, maar de bedrijvers werden op een enkele uitzondering na gepakt en gevon- nisd. Men zou kunnen zeggen dat dit een voorspoedige gang van zaken is, waaraan niets te wenschen overblijft, maar laten scha ken, betalen en dan hopen op een arrestatie is niet bepaald toelaatbaar in een georden de maatschappij. Toen de jonge O'Connell spoorloos verdwenen was, bevalen de vader en de twee ooms de politie en dus den vrijheidslievenden Amerikaan, om eerst het geboefte te vriend te moeten houden, geld te moeten afstaan en dan het beste te hopen De bedrijvers van de O'Connell-ontvoering zijn op vrije voeten als andere, ordentelijke burgers. En bij het doorslaan van de krant van heden kom ik op het leuke bericht van een meneer in New-York, die al een paar da gen zoek was en van wien men vreesde, door de brieven die zijn vrouw en haar gefortu- neerde familie ontvingen, dat hij ook opge licht was. Het schijnt echter, dat deze knaap hard geld noodig had, vrijwillig verdween, zich ergens in de Adiron-dack-bergen ver borg en zelf zijn brieven om zoo- cel duizen den aan vrouwlief en zwagers schreef dat heeft een kameraad tenminste bekend. Dus we krijgen ook al het soort namar.k-ontvoe- ringen. Zei ik u daarnet niet, dat er geen grens is aan het menschelijke crimineele ver nuft? De autoriteiten en daaronder versta ik zelfs president Roosevelt, die zijn beroemden medewerker prof. Moley te hulp heeft geroe pen in de oplossing van dit probleem vin den echter, dat de heele geschiedenis te ver gaat en de misdadigers eer aangewakkerd dan tegengehouden worden. En zij allen heb ben het zwakke punt gevonden in de mede werking van het publiek en de politie om de ellendelingen ter wille te zijn, zoolang het slachtoffer in hun macht is. Derhalve zullen de federale en de staatswetten gewijzigd worden in dien zin, dat het een „felony" of een „misdaad eerste klas" als moord, mis handeling e.d. is, om aan het verlangen van de schakers te voldoen. Op die manier zal de politie niet op een afstand gehouden kunnen worden, noch zal het familie of vrienden ge oorloofd zijn, contact te zoeken met de ont voerders door een scherpe bewaking, en wat komt er dan van het heele „kidnapping" te recht? Niets! Natuurlijk is het een harde maatregel, die na inwerkingtreding van de wet de eerste slachtoffers bijzonder pijnlijk zal treffen: aan den eenen kant de schakers, aan den anderen de politie en justitie, die elke verbinding met van fer Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. FONDSEN. 21 Aug. 2 2 Aug. 23 Aug. 24 Aug. .5 Au*- 5 N. W. S. 1000 1932 11 4K obl. Nedcrl. 1000 '17 4 idem 1000 '31 6 O.-Ind. 1000 '22 A 5Y, idem 1000 '21D 5 idem 1000 '17 4K idem 1000 '30 11 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel s Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda t Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie Ex-dividend 10"/.S 1016/6 99* <9* 91 9D) 68) 60 6 I 2t9/u 61 1* 14. i 2s7 1/b* 93| 12%, 29 29/i» «i 39% 9* 42 2134 122 128 12* K4) 175»/* 6% 10>i 2f 56* 58* 133 1 <6 25* 147 20* 1 l'/:6 10 99"/* 91, 95* 88) 67) 60) 60* 2 'I 14!) 267 177* 92* U% 29 29/i« 4* 39»/* <r<* 2H* 120 125* 12V18 10») 151 1 '4) 6'/w lOOt 3-f 57* 57* 138* 13/* 26 14») 20* 90 1 l"U/i6 101'/16 99* 90* 91 95) 88) 6oi 60 60) 2 19* 60 11 13b) 288 17') 91 12 2*Vi« 2* 4* 39»/16 9 40} 207* liO 125) 12 151 173 t«/« 99* 30 56 56) 137 14' 21"/* 90 1 'OU/* 101* 99* 911 93* ma 881 62) 5b 6' 26* 19 60 >18/l« 13a 286 173 90* 1 28"A« 27/i« 41 38"/n 8) 36) 202* 1 6 124* 12* 105 150* 172* 6# 96) 55* 55) 25) 14» 29»/i« 88* 1 101'/, 101'/, 99* 92) '4* 9 8- i 61) 57* ro i6 19 i 61) 1), 13/) 286 174* Vl IV* 28* 2* 4* 39 t'/i« '6 202 109 12* 105 151* 1 '5 6»/i» 9t5/i« 301 14 5 140 I31i 25 89) 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10