AqmuLCI Rechtszaken JCetk ÓL School Stad en Omgeving. Jfeooinaaal Tlieuws WeecAeeicht BRANDEN. ST. PANCRAS. KOEDIJK. DE STREEK. BOVENKARSPEL. HOORN. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hal! 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags van 11—4 uur. Kermisagenda. Schouwburgen. Gulden Vlies: Zondag, Maandag, Dins dag, Woensdag, ejken avond 8 uur: „Potasch en Perlemoer" (blijspel). Gezelschap Cor Ruys en de Bree. Donderdag en Vrijdag: „In den nacht van 17 April" (tooneelspel). Gezelschap „Het Masker" met Jan Musch en Else Mauhs. Zaterdag en Zondag: „Marius" (blijspel); première voor Nederland. Gezelschap „Het Masker". Jan Musch in de hoofdrol. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld: Zon- dag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag eiken avond 8 uur: „Hier moet je wezen!!" (met Willy Chanson, Koos Laar hof. Jan Kelly, Annie de Vries e.a.). Woensdagmiddag 2 uur: Kindervoorstel ling met prof. Antonini als goochelaar. Schouwburg Doelenveld: Zaterdag t.m. Woensdag eiken avond 8 uur: „De Bilt seint!" (met Henr. Davids, Sylvain Poons e.a.). Woensdagmiddag 2 uur: kindervoorstel- link: De kwajongensstreken van Teun en Toon. Oroole Schouwburgloge: Donderdag, Vrij dag. Zaterdag, Zondag, eiken avond 8 uur: De kapitein van Köpenick (gezelschap Saal- born); in de hoofdrol Louis Saalborn. Bioscopen. A. B. T.: Bet naar de Olympiade (Adr. Solser en Alex de Meester); toegang boven 14 jaar. Persoonlijk optreden van Adr Solser. VictoriaTheater:A bed-time story (Maurice Chevalier en baby Leroy); toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain: De vliege nier des Doods (Richard Barthelmess, Glen da Farrell e.a.); toegang boven 14 jaar. Harmonie: Ein Lied für Dich (Jan Kiepura en Jenny Jugo); op het tooneel Louis Noiret; toegang alle leeftijden; voor stellingen eiken avond 7.15 en 9.45 uur. Cabarets enz. „Central", Hofplein; eiken avond ca baret (o.a. dr. Caligari, Hachek, de fakir Ellen Fay, enz.; conferencier Herman Diede- richs.). „De Doorbraak" van A. Martin eiken avond cabaret (o.a. Henny van Gelde ren, Wiesje Koolhoven de Lloyd Sisters e.a. conferencier Max v. Laarhoven). Café „Wanner"; eiken dag muziek. Harmonie, dancing; eiken avond dansen en optreden van Louis Noiret. Zon dagmiddag Thé dansant. Centrumhotel: eiken avond dansen enz Z ij p e r Wapen, Hofplein: eiken dag het zigeunerorkest „Busario". Café Bus, Waagplein: eiken avond op treden van Jopie Keizer en haar vroolijke kameraden. Wapen van Heemskerk, Breed straat: eiken dag dansen, enz Shanghay Bar, Laat: eiken dag mu ziek. Café K. Groot, eiken dag Leo van Norde en zijn band. Cabaret Populair, optreden Joop Vana e.a. Zondag 27 Augustus. Bij Kaay te Groot Schermer, optreden Johnny Rovo ONGELUK BIJ HET VUURWERK. Het blijft altijd gevaarlijk Gisteravond, vlak voor het afsteken van het slotstuk van het vuurwerk te Schevenin- gen, raakte een vuurpijl een 17-jarigen jon gen uit Dubbeldam, die bij familie in Den Haag logeerde. De rechterwang van den jongen verbrandde voor een deel, terwijl een »tuk van de kaak ernstig werd beschadigd. TRAGISCH ONGELUK. Een 2-jarig ventje verdronken Bij het spelen in en tuin klom het 2-jarig Zoontje van de familie Kampsteeg, wonende in de Rivierstraat te Eindhoven over de af rastering van het tuin vijvertje, waarbij het kindje in het water terechtkwam en verdronk, VAN EEN GASHOUDER GEVALLEN Doodelijk ongeluk te IJ muiden Gistermiddag is de 38-jarige arbeider J v. d. Ster bij het verrichten van schilderwerk van een der gashouders van het gemeentelij!" gasberijf te IJmuiden van een aanzienlijk., hoogte omlaag gestort. De man was op slag dood. Het slachtoffer was ghuwd. TWEE KNAPEN GEWOND BIJ EXPLOSIE. Noodlottig ongeval te Doesburg. Gisteravond had bij de IJselhaven een ernstig ongeval plaats, doordat een busje, waarmede twee jongens speelden, ontplofte en een der kinderen ernstig in het gezicht verwondde, aldus de Tel. De twee knapen vonden bij het spelen achter de groote kaliloods der N.V. Handel maatschappij voorheen G. Eggink aan de Contre Escarpe een busje en liepen daar mede naar de IJselhaven. Het bleek, dat het deksel was vastgesoldeerd, doch de kinderen slaagden er na eenigen tijd in een opening in het busje te krijgen. Toen het zoontje van den arbeider Vestering daarop het voorwerp in het water hield, had plotseling vermoe delijk ten gevolge van gasvorming een hevige explosie plaats, waardoor het kind zelf lichte brandwonden opliep. Zijn negen jarig kameraadje, Gerrit Bulten, was er ech ter ernstiger aan toe. Hij had vreeselijke brandwonden opgei oopen aan het hoofd Aanvankelijk werd hij opgenomen in het Sr Elisabeth-gesticht alaaar, doch op advies van dr. Rensing is de jongen later in den avond vervoerd naar Arnhem, ten einde on der behandeling van een oogspecialist te worden gesteld, daar beide oogen ernstig zijn gekwetst. Men vreest, dat de jongen een oog zal moeten missen. De politie heeft het busje in beslag gen°" men en stelt een onderzoek in. Vermoedelijk is het van Duitsche herkomst, daar het vcwr- zien was van een etiket waarop in de Duit sche taal werd gewaarschuwd het voorwerp niet met onbeschermde handen aan tè raken Op welke wijze het busje bij de IJselhaven is terechtgekomen, is niet bekend. Een deskun dige zal het ontplofte voorwerp onderzoe ken. Omtrent het mysterieuze busje wordt ons nader het volgende meegedeeld. Bij het voort gezet politie-onderzoek is gistermorgen ge bleken, dat het busje afkomstig is uit een op slagplaats van de reederij der firma Ver meulen en Cy. aan de haven aldaai. Deze reederij had een voorraad in busjes verpakte natrium in haar opslagplaats, bestemd voor de ijzergieterij der firma B. Ubbink en Zn. Dit natium, dat in petroleum moet worden bewaard en in water brand veroorzaakt, was gebruikt in de ijzergieterij voor verede- lingsmetalen. Vermoedelijk is het busje niet, zooals de jongens vertelden, achter de loods gevonden, doch weggenomen uit genoemde opslagplaats. Hiermede is het mysterieuze geval, dat reeds tot allerlei veronderstellingen aanlei ding heeft gegeven, onverwacht tot een op lossing gebracht. GEWEIGERDE 1 MEI OPTOCHT TE LEIDEN. Burgemeester aan raad geen antwoording schuldig. ver- In het Staatsblad is een Kon. besluit af gekondigd, waarbij het besluit van den ge meenteraad van Leiden van 28 April 1933 tot inwilliging van het verzoek van het raadslid D. A. van Eek, om aan den burge meester inlichtingen te mogen vragen met betrekking tot het weigeren van toestemming tot het houden van een optocht op 1 Mei aan het Mei-comité uit de arbeidersbewe ging, wordt vernietigd. De Kroon overweegt hierbij dat noch volgens de letter, noch vol gens den geest der gemeentewet aan den bur gemeester verantwoordelijkheid is oogedra gen jegens den gemeenteraad nopens het door hem gevoerde beleid ter zake van de politie in de gemeente, zoodat het raadsbe sluit in strijd is met de wet A"'Jtairen helpen. Te Wellerloo (L.) brak door onbekende oorzaak brand uit in de landbouwerswoning, bewoond door den heer H. Schaap en toebe hoorende aan den landbouwer P. Deckers, De woning en de geheele inboedel gingen in de vlammen verloren. De naburige woning, bewoond door den landbouwer P. Deckers, vatte vlam; zij kon echter, door het kranig optreden van burgers en soldaten uit Ede, die juist in auto's over den Rijksweg Venlo Nijmegen passeerden, behouden blijven. Ver zekering dekt de schade. Doordat de vlam in de van sloeg. Gisteravond te ruim half acht werd de brandweer gewaarschuwd voor een brand in perceel Govert Flinckstraat 93 te Amster dam. De tweede étage van dit perceel wordt be woond door het gezin van den venter Blom mers. De vrouw, die alleen met de kinderen thuis was, had in den keuken een pan met reuzel uitgebraden. Terwijl zij daarmede bezig was had zij zich even naar de buren van één hoog begeven. Toen zij terugkwam, bleek de vlam in de pan te zijn geslagen en brandde de keukenschoorsteen. De vrouw probeerde nog naar den kraan te loopen om een emmer water op het vuur te werpen, doch door de uitslaande vlammen kon zij den kraan niet meer bereiken en liep zij een'ge lichte brandwonden aan de armen op. Zij vluchtte uit de keuken, naar beneden en liet de deur open. Door den trek verspreidde het vuur zich ook in de overiee apartei.ienten en tastte via den zoldertrap de zolderverdieping aan, die in open verbinding staat met de tweede étage, waarboven zij zich bevindt. Toen de brandweer arriveerde hadden de vlammen het dak reeds aangetast en stond ook de zolderverdieping, die geheel van hout is gebouwd en in deze oude huizen gemakke lijk brandbaar is, in lichter laaie De brand weer greep terstond in met een straal langs de trap, een straal via een belendend per ceel naar het dak en een straal van den lad der af door de ramen. Binnen korten tijd was het vuur bedwon gen. De tweede en zolderverdieping branc den geheel uit. De vrouw had, toen zij de brandende wo ning verliet, een ziek kind, dat in bed lag kunnen meenemen en bij de overburen in vei ligheid kunnen brengen. MOTORBOOT BINNENGESLEEPT. De sleepboot Pietei heeft hedennacht in de Oranjesluizen binnen gesleept de motorboot Ceres geladen met pakken turfmolm, schip per Westra. De Ceres had een defect aan de motor en dreef ter hoogte van Schokland. BUS OP HET RIJWIELPAD. Twee dames ernstig gewond Gistermiddag is nabij het vliegveld onder Souburg te Middelburg een ernstige aan rijding gebeurd. Twee dames, die zich aldaar ets °P rijwielpad bevonden, werden achterop gereden door een autobus Juist op net moment dat de autobus de dames wilde passeerem weid deze aangereden door een achteroprijdenden auto, met het gevoig, dat de chauffeur de macht over het stuur ver loor en op de beide dames inreed. Beiden werden ernstig gewond in het ziekenhuis te Middelburg opgenomen Een der slachtof fers bleek een hersenschudding te hebben be komen, zoo meldt de .Tel." De politie zal een onderzoek instellen naar de schuldvraag. rijwielen werden totaal vernield. MAN EN PAARD DOOR BIJEN TOEGETAKELD. Voerman te Hooghalen door zwerm aangevallen. Een niet alledaagsch voorval deed zich gistermiddag hier ter plaatse voor. De voer man H. Zinger uit deze gemeente reed met paard en wagen naar het veen om voor een inwoner uit Beilen een vracht turf te gaan halen. Nabij Hooghalen werd hij plotseling aangevallen door een groote zwerm bijen, welke zich voor een deel neerzette op zijn hoofd. De man werd zoo toegetakeld, dat hij bewusteloos aan den weg bleef liggen De zwerm viel ook het paard aan, aldus de Tel. (ermende van pijn zeeg het dier neer. Voor bijgangers riepen onverwijld medische hulp in. De geneesheer-directeur van „Beileroord gaf last de voerman onmiddellijk over te brengen naar het Wilhelminaziekenhuis te Assen. Het paard is per vrachtwagen ver voerd. Vermoedelijk moet het dier worden afgemaakt. KINDERVERLAMMING. Te Boskoop. Te Boskoop is bij een twee-jarig meisje cinderverlamming geconstateerd. De kleine is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. WERKLOOZENSTEUN UIT DE WERKLOOZENKASSEN Rijkssubsidies verminderd. In verband met den teruggang van 's Rijks financiën kunnen de hooge subsidies voor de werk 1 oozen u i tkeer ing en niet op den ouden voet worden voortgezet. De werk- loozenkassen zullen daarom in de eerste plaats voor verhooging der bijdragen moe ten zorg dragen. De laatste jaren is men reeds bezig een geleidelijke verhooging dezer bijdragen door de kassen in te voeren, in welke richting men thans verder zal moeten gaan. Een bepaalde beslissing heeft de re geering nog niet genomen. GEEN HOOGER BELASTING IN DEN HAAG. Begrooting verschijnt spoedig. De door burgemeester en wethouders op gemaakte begrooting voor 1934 te Den Haag, welke binnenkort verschijnt, sluit zonder be- lastingverhooging. KORTE BERICHTEN. De minister van defensie is van verlof teruggekeerd en heeft hedenochtend zijn ambtsbezigheden hervat. Het werk aan de hefbrug te Spijkenisse is 'thans zoover gevorderd, dat in het begin van de volgende week zal kunnen worden overgegaan tot het hangen van het brugge- deelte der midden-overspanning aan de ka bels van de heftorens. Te Delft is een comité opgericht om gelden in te zamelen voor de restaura tie van de Nieuwe kerk. Op het nationaal concours dat 23 en 24 Aug. gehouden werd te Soesterberg behaalde het gemengd koor „Looft den Heer", direc teur Paul Kok, in de afdeeling Uitmuntend heid, een lsten prijs met 360 punt, terwijl het vrouwenkoor dezer vereeniging eveneens een lsten prijs verwierf in de eere-afdeeling met 339 punten. In den na het concours gehouden eerewed strijd, waaraan alleen deelnamen die koren, welke met 't hoogst aantal punten in hun afdeeling een eersten prijs behaald hadden, mocht het aan het gemengd koor gelukken wederom den eersten prijs te verwerven, ter wijl het vrouwenkoor zich den tweeden prijs zag toegewezen. Onze plaatsgenoot, de heer C. Stuffers, slaagde te Wageningen voor de acte tuin- bouwonderwijs. CANTINEGELDEN VERDUISTERD. Het Hof geadviseerd het vonnis te bevestigen. Het Hoog Militair Gerechtshof behandelde gisteren in hooger beroep de zaak tegen een eersten luitenant der mariniers, thans te Den Helder, die door den krijgsraad te Willems oord is veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf en ontslag uit den dienst, zonder ontzegging van het recht om bij de gewapen de macht te dienen, wegens verduistering van cantinegelden. Beklaagde was destijds beheerder der can- tine op het eiland Aruba (W.I.), in welke hoedanigheid hij de ontvangen gelden gedu rende geruimen tijd te eigen bate heeft aan gewend. De advocaat fiscaal, mr. baron Speyart van Woerden, concludeerende, achtte geen en kele aanleiding aanwezig in het vonnis van den krijgsraad eenige wijziging te brengen en verzocht het Hof dit vonnis te bevestigen. Het Hof zal later arrest wijzen. PREDIKBEURTEN. LIMMEN, 9.30 uur, ds. H. W. Bloem- hoff. ST. PANCRAS, 7 uur, Openluchtsamen komst, onder leiding van J. Groen te Sint Pancras. De aardappelaanvoer aan de veiling is nog zeer druk; aanvoeren van ongeveer 5000 baal per dag zijn geen zeldzaamheid. De zoogenaamde „doorgedraaide" aardappelen behoeven nu niet meer op het aardappelkerk hof te worden gestort, maar worden als vee voeder verkocht, wat ongetwijfeld beter is, dan ze aan verrotting prijs te geven. Hoewel de toestand in de Streek het vorige jaar reeds héél slecht was, geeft dit jaar toch nog ongunstiger beeld. Dezer dagen bedroeg de totaal omzet aan de veilingsver- eeniging „De Tuinbouw" nog slechts f 620.000 tegenover f 740.000 op hetzelfde tijdstip van het vorige jaar. Op de middagveiling van de bloembol- lenveilingsvereeniging Westfriesland was de handel zeer stug. De hyacinthen en narcissen bleken niet gewild; bij uitzondering werd er iets verkocht. Tijdens de Dahlia-tentoonstelling „Stac Hoorn" wordt o.a. een bloemencorso gehou den, hetwelk een schitterende attractie belooft te worden en waarvoor fraaie prijzen 1 schikbaar zijn gesteld. De 70-jarige vischventer G. R. werd door een zandrauto ten behoeve van den wegen aanleg aangereden. Met een diepe hoofd- wonde en bewusteloos werd hij opgenomen Dr. Hummeliock verleende de eerste hulp ONGELUKJE OP DE KERMIS. Te omstreeks 7 uur gistermiddag geraakte zekere v. N. met zijn linkerhand bekneld tus- schen de rails en den zijkant van een wagen tje in de stoomcaroussel op het Hofplein. De middelvinger van zijn hand werd van voren stukgeknepen. Buiten gekomen zakte de man in elkaar en werd in den vischwinkel van Smit in de Magdalenenstraat binnenge dragen. Op advies van den directeur van den Ge neeskundigen Dienst is hij voor verdere be handeling van den vinger per auto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. DIEF AANGEHOUDEN. Door de recherche is gistermiddag een 17- jarigé jongen aangehouden, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een dynamo van een rijwiel. Hij is aan het bureau van politie alhier in bewaring gesteld. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is heden nacht door de politie tegen 1 persoon proces verbaal opgemaakt. FEESTEN KONINGINNEDAG. 31 Augustus valt dit jaar op Donder dag, dus midden in de kermis, hetgeen voor de Oranje-Vereeniging geen belet sel is om dezen nationalen feestdag te doen vieren. In de Harmonie draait voor de leerlingen van de hoogste klas sen der lagere scholen een bijzonder aardige film en wel van 9—10.30 voor de le en 8e gem. en de chr. scholen, van IC 3012 voor de Vondel-, Linden- en Rochdaleschool en de 3e en 6e gem. school, van 1.30 -3 voor de R. K. jon gensscholen en de B. L. O. school, van 34 30 voor de R. K. meisjesscholen en de 7e gem. school. Des morgens van 1011 uur mar cheert St. Louis door de stad, gevolgd door een aantal jeugdvereenigingen, terwijl de clou van het feest zal worden gevormd door de verlichte gonde'vaart, waarvoor vrij wat belangstelling be staat. Intusschen wordt de deelneming nog opengesteld tot Woensdag a.s. 11 uur v.m, bij de bekende adressen, waar voor verwezen wordt naar de in dit blad voorkomende advertentie. Bezitters van motorvaartuigen, roeibooten en kano's zullen goed doen niet tot het allerlaatste te wachten met hunne inschrijving. Een aantal fraaie prijzen werd bereids aan gekocht, die in de etalage van de N. V. Frankenberg, Langestraat, zijn geex- poseerd. Zij zulien na afloop van de gondelvaart worden uitgereikt aan de bestuurders der mooist verlichte booten overeenkomstig het oordeel van de jury, die gevormd zal worden door me vrouw Filarski van Bergen er, de hee- ren P. Kool en J. W. Boersma, alhier. De gondelvaart begint omstreeks ha'f negen en duurt ongeveer een uur. De Bergerbrug zal vanwege de gemeente feestelijk worden verlicht, terwijl daar naast op het bolwerk een Bengaalsche verlichting zal worden ontstoken. De Oranje-Vereeniging vertrouwt, dat het door haar vastgestelde programma de insteming van de ingezetenen zal 1 -bben en dat deze door het dragen van de nationale kleuren en het uitsteken der vlaggen zullen bijdragen tot de fees telijke herdenking van den verjaardag van de Koningin. MEISJE TE WATER. Gisteravond omstreeks 8 uur viel het 10-jarig meisje M. in de Oudegracht Eenige visschers trachten haar, door een reddinghaak toe te steken, op het droge te brengen, hetgeen echter mis lukte. Een schipper met een. bootje kwam er bij te pas en na korten tijd was d-j drenkeling gered. MUZIEK UIT DE LUCHT. Gistermiddag, omstreeks half vijf, be gon plotseling onze radiogramofoon- muziek te spelen. Dat is op zien zelf niets ongewoons want gramofoonmu ziek komt ieder oogenblik uit de adio, maar het bijzondere is, dat de radio afgezet was en dat een radio, die geen verbinding met de antenne heeft, in den regel geen speeldoos blijkt te zijn. Het geval zou evenwel nog geheim zinniger worden omdat het geluid zwak ker werd en een oogenblik later van een geheel anderen kant kwam, zoodat de radio er heeUmaal geen schuld aan bleek te hebben. Het „orgel van Bram" was in geen velden of wegen te zien maar weldra bleek tot aller verrassing dat de muziek van een kant kwam van waaruit tot dusver nog geen rechtstreeksche con certen zijn gekomen .namelijk uit de lucht Er cirkelde een vliegtuig over onze stad en boven het geronk der motoren naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.8 mM. te München. Laagste barometerstand 750,8 mM. t« Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Augustus: Zwakke veranderlijke wind, later uit Zui delijke richtingen; helder tot licht bewolkt; droog warm weer. Weeroverzicht. De depressie in het Oosten veroorzaakt nog storm en regen in het Oostelijk deel der Oostzee en in Ierland. De Oceaandepressie strekt haar invloed niet verder uit dan tot Ierland en IJsland en vertoont een uitlooper tot bij de Azoren. Tusschen de Azoren en Portugal ligt wederom een gebied van hoo- gen durk. Een vlak gebied van hoogen druk bedekt geheel W.-Europa, zoodat overal mooi zomerweer heyschr met weinig bewolkte lucht en niet te groote warmte. Het zelfde geldt ook voor Scandinavië. In Zuid-Frank rijk is de lucht meer bewolkt en heerscht groote hitte. Het weer heeft thans een stabiel karakter zoodat op eenige zomersche dager gerekend kan worden. HOOG- EN IAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat v.m. nam. v.m. nam. 27 7.49 8 12 4.23 4 35 28 8.37 9.04 5.02 5 '7 29 9.38 10.14 5 50 615 30 11.01 11.44 6 59 7.37 31 0.37 8.34 916 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 27 7.46 8 09 4 11 4.23 28 8.34 9.01 4.50 5.05 29 9 35 10.11 5.38 6.03 30 10.58 1141 6.47 7.25 31 0.34 8.22 9 04 ui* klonk een heldere stem die verk n- digd6 dat Verkade, beste koekjes en chocolade fabriceert. De rest ging voor de luisteraars op het Waagplein verloren omdat een schipper met veel puf-puf door de brug voer en een motorrijder zoo vriendelijk was te gaan starten en tegelijkertijd de lawaaikracht van zijn knalpot probeerde. Toch heeft dit vliegende concert en deze nieuwste maar zeker nog kost bare wijze van reclame maken velen verrast. Na de schrijvende vliegmachine heb ben wij nu de sprekende gekregen en het zal niet lang meer duren dat wij op witte wolken ook nog een filmbeeld ge projecteerd krijgen. De techniek staat voor niets meer. KLOMPENINDUSTRIE. Op de 23 en 24 Augustus gehouden Klompenbeurs te Clinge (Zeeland) be haalde in de afdeeling Brabantsche klompen de fa. wed. J. P. Boom en Zonen alhier met haar electr. klompen- fabriek Ster, gevestigd te Schijndel, met drie inzendingen: „iepen, mode en fijne ruitjesklompen, drie eerste prijzen met het hoogst aantal punten voor kwali teit, pasvorm en afwerking. INBRAAK TE PURMEREND. Hedennacht is in de Purmerendef Stoom- en Waschinrichting aan de Nek- kevstraat ingebroken De inbrekers heb ben zich toegang verschaft tot het kan toor en daar de brandkast weggehaald en in het daarachter gelegen wagen huis opengebroken en leeggehaald. De directeur, die heden zijn 25-jarig huwe lijksfeest viert, had wegens dit feit bet personeel voor heden vrijaf gegeven zoodat de loonen gisteravond in plaats van vandaag waren uitgekeerd. De buit was derhalve zeer gering. De dieven zijn ten slotte gevlucht, toen zij aan de tweede brandkast wilden beginnen en de alarmschei overging. Zij wisten te ontkomen. De politie stelt een onder zoek in. JEUGDIGE DIEVEN. Reeds geruimen tijd werden uit het pa* viljoen te de Koog verschillende artik'fl zooals sigaretten, chocolade, enz. verin *-> doch tot heden mocht het niet gelukken daders te betrappen, hoewel meermallen 't paviljoen des nachts de wacht werd ge den. Woensdagnacht begaf zich weer ie® naar het paviljoen, doch deze nam niet gewonen weg, doch maakte een en weg. De dieven zijn hierdoor verse"a tefl qieenende, dat het terrein vrij was, w (Qe_ ze zich door 't induwen van een raam gang te verschaffen. Terwijl zij weer van hun gading trachtten mee te nemen» 0 de wachter hen op heeterdaad te be' De politie rekende de dieven spoedig stelde ze in arrest, 't Bleken een vijt gens te zijn, uit den netten burgerstaten, reeds eenigen tijd in de duinen kampec De politie stelt een uitgebreid onde en tracht uit te visschen hoeveel door vijftal wel ontvreemd ia.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2