Aqcada STERK verlaagde tarieven. De Rustende Jager Onze Alkmaarsche Kermis. Stad en Omgeving. Weec&ecidït Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Kermisagtnda. Schouwburgen uur He- Gulden Vlies: Heden Vrijdagavond 8 „In den nacht van 17 April" (tooneel spel). Gezelschap „Het Masker" met Jai Musch en Else Mauhs. Regie Ko Amoldi. Zaterdag en Zondag: „Marius" (blijspel); première voor Nederland. Gezelschap „Het Masker". Jan Musch in de hoofdrol. Regie Ko Arnoldi. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld den 8.15 uur: Op hoop van Zegen. Zaterdagavond 8.15 uur: De voddenraper van Parijs. Zondagavond 8.15 uur: De Twee weezen. Schouwburg Doelenveld (Dassi) heden Vrijdag, Zaterdag, Zondag, eiken avond uur: De kapitein van Köpenick (gezelschap Saalborn); in de hoofdrol Louis Saalborn Bioscopen. Bioscoop Harmonie:, heden Vrij dagavond om 7.15 en 9.45 uur, Zaterdag 2.30, 7.15 en 9.45 uur en Zondag van 2 uur af, hoofdnummer Baby (klucht), hoofdrol Anny Ondra. Toegang voor eiken leeftijd. Maandag tot en met Woensdag één voor stelling, aanvang half 8. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. A. B. T., half 8 en 10 uur: Bet naar de Olympiade (Adr. Solser en Alex de Mees ter); toegang boven 14 jaar. Persoonlijk op treden van Adr. Solser. (Geprolongeerd tot en met Zondag). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria Theater, half 8 en 9.45 uur: hoofdnummer Waar is opa? (klucht), hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain 7.30 en 10 uur: De vliegenier des Doods (Richard Barthelmess, Glenda Farrel e.a.); toegang boven 14 jaar. (Geprolongeerd tot en met Zondag). Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cabarets enz „Central", Hofplein; eiken avond ca baret (o.a. mr. Bill, de man met de vele in strumenten; Hachek, de fakir; Ellen Fay, enz.; conferencier Herman Diederichs.) Zaterdagmiddag 2 uur kinderprogramma. „De Doorbraak" van A. Martin; eiken avond cabaret (o.a. Henny van Gelde ren, Wiesje Koolhoven, de Lloyd Sisters e.a.; conferencier Max v. Laarhoven). Café „Wanner"; eiken dag muziek Harmonie, danci n g: eiken avond dansen en optreden van Louis Noiret Zon dagmiddag Thé dansant. Centrumhotel: eiken avond dansen, enz Zij per W a pe n, Hofplein: eiken dag het zigeunerorkest „Busario". Café Bus, Waagpjein: eiken avond op treden van Jopie Keizer en haar vroolijke kameraden. Wapen van Heemskerk, Breed straat: eiken dag dansen, enz. Shanghay Bar, Laat: eiken dag mu ziek. Café K. Groot, eiken dag Leo van Norde en zijn band. Cabaret Populair, optreden Joop Vana e a Wapen van Haarlem, variété o a duo De Winter. WAS DE REGEERING-MACHADO CORRUPT? 26 millioen dollar verduisterd? De Cubaansche regeering geeft het opzien- btrende bericht, dat de regeering-Machado een bedrag van 26 millioen dollar heeft ver duisterd. Het zou hier middelen voor open bare bouwwerken betreffen, waarvan Ma- chado en zijn ministers het grootste deel zich hadden toegeëigend. ITALIAANSCH VERPLICHT GESTELD. Als leervak in Albanië. De geheele Italiaansche pers maakt ge wag van een besluit der Afbaneesche regee ring, waarbij de invoering van het Ita- liaansch als verplicht leervak op de Alba- neesche scholen wordt voorgeschreven. Dit besluit berust op de nauwe politieke en eco nomische betrekkingen tusschen de beide lan den aldus de Italiaansche bladen en op het feit, dat vele Albaneesche scholieren Italiaansche hoogere scholen bezoeken. ONTPLOFFING OP TANKSCHIP. Vier dooden, tal van gewonden Volgens een mededeeling uit Buenos Aires vetden ten gevolge van ten ontploffing aan boord van het Argentijnsche tankschip „Santa Ctuz" 4 man gedood en een groot aantal personen gewond. De ontploffing had plaats in een der ruimen van Let schip. KONINGINNEDAG. Een paar jaar geleden organiseerde de Oranje-vereeniging voor het eerst een verlichte gondelvaart, die min of meer op een teleurstelling uitliep. Er bleken verschillende moeilijkheden te zijn, die men niet van te voren had kun nen onderscheppen, omdat men ze niet wist. Gisteren waagde het bestuur der Oranje-vereeniging een tweede poging en het had niet verzuimd, de kennis en de ervaring van twee jaar geleden te gebruiken. Daardoor kon deze tweede gondelvaart beter slagen. Natuurlijk was ook nu nog niet alles in de puntjes, maar een volgende keer kunnen wij ver zekerd zijn van een vlotte tocht, die op tijd kan beginnen en op tijd kan eindi gen. Alleen zouden wij de organisato ren den raad willen geven, om een plat tegrond van den start te maken en die aan alle deelnemers uit te reiken. Dan voorkomt men het zoeken naar de boo ten, als tenminste iedere deelnemer meewerkt. De voorbereiding moet wel veel werk geëischt hebben, zoowel voor de orga nisatoren als voor de deelnemers. Beide groepen hebben getracht, zoo goed mo gelijk voor den dag te komen en over het algemeen is men daar in geslaagd. Toch ontdekten wij nog enkele „ver keerde" versieringen. Er waren n.1. en kele deelnemers, die vergeten hadden, dat een verlichte gondelvaart geen bloe mencorso is Zij zullen in het vervolg verstandig doen, om niet in de eerste plaats bloemen en groen te gebruiken, maar licht, licht enog eens licht! Er waren wherries, die zeer goed versierd en verlicht waren, er waren kano's die met vaardige hand verfraaid waren. In totaal waren er een 25 booten, die aan deze gondel vaart deel namen. Honderden lampions, nog meer honderden vetpotjes maakten, dat de stoet zeer fantastisch werd De Alkm. Roei- en Zeilvereeniging kwam zeer goéd voor den dag met eenige wherries, die in deze rubriek de prijzen verover de. Zeer fraai vonden wij de kano's van Bosman en Bouma, doch die van mej. Weyling was naar onzen smaak even mooi. De Ned Kruideniersbond maakte van de gelegenheid gebruik om reclame te maken Een flinke motorboot was fraai versierd en aan alle kanten prijkten de drie letters N. K. B Deze boot kreeg overal applaus en dankte dat met gra- mofoonmuziek, die over het water klonk Verder noemen wij nog Diogenes in het vat Dat nummer was zeer vinding rijk en de jougelui hebben hard moeten werken, om den tocht te volbrengen. Na veel moeite kon even voor negenen de tocht beginnen St Louis vulde een heele boot en zette er direct maar een flinke marsch in. En op de wallen ston den duizenden en nog eens duizenden toeschouwers het schouwspel gade te slaan Een vuurwerk mag groote belang stelling trekken, op onze tocht door de singelgrachten hebben wij zeker een even groote en waarschijnlijk nog groo- tere menigte gezien Men sto.id op het bolwerk tegen elkaar geplakt, men stond in een zeer compacte massa bij de Bergerbrug. die den geheelen avond fraai verlicht was met gloeilampjes. Maakte deze brug van den walkant af al reeds een mooi gezicht, vanuit de boot was het één en al een schittering. Even verder bij het kruithuisje werd Bengaalsch vuur ontstoken, dat ook al meewerkte, om een fantastisch geheel te krijgen. En ook hier stonden weer honderden menschen verzameld. Het mooiste gedeelte van den tocht, dien wij in de bestuursboot meemaakten, was voor ons het gedeelte tusschen den La moraal sluis en de Emmabrug. Daar kwam de gondelvaart eerst goed tot zijn recht in de smalle gracht en het publiek toonde ook hier zijn groote belangstel ling. En zoo ging het langzaam verder Langzamer dan gedacht was, maar dat kwam door de pech Een motorboot b'eef al spoedig met een defecte motor zitten en moest gesleept worden, wat het tempo drukte. En het was reeds dicht bij elven, toen de stoet ontbonden kon worden. Daar was ook de beslis sing der jury bekend en kon de voorzit ter, de heer Goettsch, de prijzen uit reiken De heer Goettsch bracht dank aan allen, die deelgenomen hadden aan den tocht, aan allen, die geholpen hadden, om den tocht te kunnen houden en spr noemde in dit verband speciaal nog den heer Scholten (later bracht hij nog hulde aan den heer Veendorp). Tenslotte werd het Wilh<lmus gezon gen en een driewerf hoezee voor de koningin uitgeroepen. De prijzen werden behaald door: motorbooten: le prijs Koeman; wherries: le prijs Alkm. Roei- en Zeilvereeniging; 2e pr. Alkm Roei- en Zelivereeniging; 3e prijs v. d Laan; kano's: le prijs Bosman; 2e prijs Bouma; 3e prijs mej Weyling; 4e prijs Pot; 5e prijs L Snel. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat eenige nummers, o.a. de N. K B buiten mededinging meeroeiden-in den optocht. De boottocht zelf is zeer goed geslaagd En het bestuur der Oranje-vereeniging mag gerust een volgende keer nog eens zoo'n gondelvaart organiseeren. Feestviering van de Chr. Oranje- vereeniging in den Stedelijken Muziektuin. Ter gelegenheid van den verjaardag van TM de koningin had de Christelijke oranje- vereeniging gisteravond haar gebruikelijke coninginnefeestviering in den Stedelijken Muziektuin. Hiervoor verleenden de chr. mu- ziekver. „Soli Deo Gloria", de chr. zangver. „Asaf" en de chr. gymnastiekver. „Advendo" belangeloos haar medewerking. Begunstigd door een pracht zomeravond hadden zich vele belangstellenden naar den Muziektuin begeven, waar de heer G. Ch Dun, voorzitter der chr. oranjevereeniging, nadat spalm 150 vs. 1 gespeeld was, dezen feestavond opende met het voorgaan in ge bed, waarin aan God den Heer den dank werd gebracht voor het voorspoedig jaar, waarmee het koninklijk huis gezegend was en waarin Hem tevens den zegen werd ge vraagd om onze beminde koningin in dezen moeilijken tijd met Zijn steun bij te staan Vervolgens heette de voorzitter alle aanwe zigen van harte welkom en bracht tenslotte dank aan alle medewerkenden. Hierna wer den door allen staande de 2 eerste cou'etten van het Wilhelmus gezongen, waarna de chr. muziekver „Soli Deo Gloria" den Jubi- leumsmarsch van Sam Vlessing en Heil Oranje van M. Kley ten gehoore brachten Nadat de zangvereeniging eenige liederen had gezongen, nam de heer Dun op het ge- improviseerde spreekgestoelte plaats voor het uitspreken van zijn feestrede. We zijn, zeide hij, hier hedenavond bijeen gekomen met tweeërlei doel. In de eerste plaats om te gedenken en in de tweede plaats om onze oranjeliefde te versterken. De 31ste Augustus toch is altijd weer een gedenkdag. En zulk een dag is een bijzonder mooi iets in het leven. Gedenken doen we in ons persoonlijk leven, in onzen huiselijken- en familiekring en dat doen we natuurlijk ook in ons land en volk. Velen hebben dezen dag als feestdag uitgeschakeld. Het heeft ten gevolge verarming van het leven. We moeten eens een oogenblik terugzien. Er is toch al niet veel poëzie in dezen tijd, laten we daar om het beetje wat er ons is overgebleven, be waren als iets kostbaars. Spr. was opge groeid in een gezin, waar de gedenkdagen in hooge eere werden gehouden. En dit was de mooiste herinnering, die spr steeds bij gebleven was. En zoo zie ik hier voor mij een talrijke schare van landskinderen bijeengekomen om te gedenken dezen hoogen feestdag, den ver jaardag van onze geëerbiedigde koningin. Dit jaar is het jaar van Willem de Zwij ger, onzen grooten nationalen vrijheidsheld èn dit jaar is het 35 jaar geleden, dat onze koningin de zware taak op haar schouders gelegd zag, om als landsvrouwe over ons te regeeren met Gods steun. Onze gedachten gaan even terug naar dat merkwaardige jaar 1898. Spr. had het groote voorrecht gehad, op den morgen van den verjaardag van H M. de koningin, aanwezig te mogen zijn bij de zanghulde te Soestdijk, welke 1500 kinderen haar brachten. Ik vraag mij af, aldus spr., in welke omstandigheden onze beminde koningin thans tLzen dag viert. Eenerzijds waren dat treurige omstan digheden, want ook in haar hart weerklonk de sombere toon der tegenwoordige moeilijk heden. Er wordt van haar ontzaglijk veel ge vergd. Maar steeds zal zij denken aan en werken voor hen, die in dezen benarden tijd een prooi der ellende zijn geworden. Maar anderzijds verheugde het spr. te constatee- ren, dat er een opleving fa oranjekringen is waar te nemen. We leven in tijden van reac tie. De geschiedenis leert ons, dat er door alle eeuwen heen is te zien een tijd van in zinking, maar daarna weer een tijd van op leving. Met drie voorbeelden toonde spr. dit aan Altijd door heeft Oranje uitkomst ge bracht en zoo zal 't ook nu weer zijn. Eenige vrees voor Oranje bestond er een jaar of vijf geleden en in dien tijd had spr. zich afge vraagd „Hoe lang zullen we hier nog staan, ais oranjemannen?" Maar in de laatste jaren is over ons volk gekomen een nieuwe ontwaking, met als de vies Oranje wint het toch Wij, Oranjemannen, verheugen ons er over dat steeds meer zich achter het oranjevaan del scharen. De geest van Oranje heeft weer gezegenvierd. De ongure machten zijn ge stuit, voorloopig althans. Onze koningin is een waardig draagster van het symbool der nationale vrijheid. La ten we haar daarvoor dankbaar zijn en ieder van ons kome nu eerlijk uit voor z'n oranje- beginsel. Laat het zien dat ge niet alleen oranje in het hart draagt, maar toont het naar buiten. Ook wij christenen gedenken Haar in onze gebeden, omdat Haar leven zal rusten in de hand van den Heer des Heeren. Eens heeft de koningin de woorden uitge roepen: „Ik weet me gedragen door de gebe den van Gods kinderen en daarom ben ik nooit en te nimmer bang". Wekt dan elkakar op, om Haar in onze ge beden aan Hem op te dragen. Tenslotte spoorde spr. ieder welgemeend Oranjeman aan om 9 Sept. a.s. in het Stadion te Amster dam deel te nemen aan het nationaal défilé. Reeds hadden zich 500 Alkmaarders opgege ven en spr. hoopte, dat de Chr. Oranjeveree niging afd Alkmaar flink vertegenwoordigd zou zijn. Want Zij is onze landsvrouwe en tegenover Haar zijn we dat verplicht. God zegene haar. Hierna werd mededeeling gedaan, dat aan ds. Hak op Texel een telegram gezonden zou worden, met den hartelijken dank van alle aanwezigen voor hetgeen hij voor de veree- niging had gedaan. De avond werd verder gevuld met muziek, zang en gymnastiek, wat, getuige het krach tig applaus, bijzonder bij de aanwezigen in den smaak viel. Vooral de beide tableaux, uitgevoerd door de gymnastiekvereeniging, mochten zich in 'n dankbaar handgeklap verheugen. Later dan oorspronkelijk vermeld stond, werd het vuur werk afgestoken en pas na middernacht keer den de aanwezigen voldaan huiswaarts. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. Matinee op Zondag 3 Sept. van 35 uur te geven door de muziekvereeniging Alcmaria Victrix, voorheen Sted. Muziekkorps. Direc teur Jac. Jansen. 1. Marche Lorraine Louis Canne 2. Ouv. Berlin wie es weint und lacht 0 - v. Conradi 3. Carmen Sylva Walse J. h.anovici 4. La Mascotte Govaert 5. Heinselmannchens Wachtparade K. Noack 6. Ouv. Ein Morgen ein Mittig ein Abend in Wien v. Suppé 7. Rachel Grande Valse L. Langlois 8. Marsch Finale. BEKNELD GERAAKT. De arbeider J. van der Molen te Scher- merhorn, werkzaam aan den nieuw aan te leggen verkeersweg, geraakte bekneld tus schen een zandwagen en een wagen met rails. Dr. Veening oordeelde opneming in een ziekenhuis noodzakelijk, zoodat de onge lukkige per Wjtte Kruis-auto werd vervoerd naar het ziekenhuis te Alkmaar. OPBRENGST SPELDJESDAG. De speldjesdag gehouden op Koninginne dag ten bate van de Restauratie van de Nieuwe Kerk (Oranje mausoleum) te Delft geoiganiseerd door het Nationaal Jongeren Verbond, heeft bruto opgebracht 112.41. KINDEROPERETTE „DE HEKSENKLOK" Door Nico Snel's jongens- en meisjeskoor is in studie genomen de Kinder-operette „De Heksenklok" Elders in dit nummer vindt men bijzonderheden over aanmelding en contrubutie voor de kinderen, die aan de ze operette willen medewerken. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 8.18 uur licht op. FILMS GEPROLONGEERD. Zoowel de film uit het A.B.T. „Bet naar de Olympiade" met verklaring van Tante Bet (Adriënne Solser) zelf, als de film in de Cinema Americain „De Vliegenier des doods"' worden voor drie dagen geprolon geerd. EEN BOTSING. Hedenmiddag reed op de Steenenbrug een ongeveer 13-jarig meisje achter een auto. De auto stopte en reed onverwachts achteruit, waardoor het meisje tegen den auto terecht kwam en haar beenen verwondde Door een der omstanders werd het meisje naar huis gebracht. JONGETJE TE WATER. Hedenmiddag om kwart over twee speelde het 8-jarig Jantje Wester met zijn bootje in het Verdronken oord. Op een gegeven oogen blik viel hij echter voorover in het water, waaruit hij slechts met moeite door een voor bijgaand heer, die hem de hand toereikte, kon worden getrokken. IN DEN NACHT VAN 17 APRIL. Een spannend tooneelspet in 'l Oulden Vlies. In den nacht van 17 April heeft de opzich ter van een huis vol menschen kiespijn gehad Omdat hij kiespijn heeft, kon hij niet slapen, wat weer de oorzaak was, dat hij een vrouw uit de vertrekken van den huiseigenaar, mi nister Franz von Keiler in het holst van den nacht te voorschijn heeft zien komen om zich te begeven' naar de vertrekken van den tooneelspelër Paul Gabriel, die een paar kamers op de derde etage bewoonde. Dat een vrouw dezen acteur bezocht, was niet verwon derlijk, want een kunstenaar met talent en succes en bovendien een charmeur heeft nu eenmaal een groote schare vrouwelijke be wonderaars, die door haar passie soms tot onberekenbare daden komen. Wij zien dezen Gabriel reeds in het eerste bedrijf in de hal van het flatgebouw, waar dweepzieke baekfishjes hem om zijn hand teekening vragen en zelfs een wandelend nieuwsblad als mevrouw de weduwe Hol linck nog een kennismaking tracht te forcee- ren. De eenige vrouw, die deze acteur zijn be langstelling waardig toont is mevrouw Eli- zabeth von Keiler, de ministersvrouw, omdat hij begrijpt, dat hij door haar protectie nog hooger op de maatschaopelijke ladder zal kunnen klimmen. Hij bezweert haar zijn be wondering en vijf minuten later zelfs zijn liefde, alles op de trap van een étagewo ning waar iedere^i kan passeeren en waar de portier ieder oogenblik uit zijn loge te voor schijn kan komen. Het teekent den man en het is onbegrijpe lijk hoe de ministersvrouw na oen geheim- zinnigen moord op de derde verdieping, waar men den acteur met een doodelijk schot >n den rug heeft oreyonden. aan den rechter van instructie dr. Horn verklaren kan, dat zij het geweest is, die des nachts bij dezen man op zijn kamer geweest is. Als minister Frans von Keiler in de lijst zijner huurders nagaat, welke vrouw den acteur bezocht kan hebben, omdat zij nooit door den portier in- of uitgelaten werd, komt de opzichter met zijn verklaring. Hij heeft de bewuste vrouw uit de vertrekken van den minister zien komen. De minister onderzoekt, de dienstmeisjes blijken onschuldig en zijn vrouw verwart zich in haar antwoorden Een vreeselijk vermoeden komt bij hem op Tij rukt een lade van haar schrijftafel open en vindt niet alleen de revolver waarmede het doodelijke schot gelost is, maar ook de kleine, gouden sigarettenkoker, die zich in het bezit van de moordenaresse moet bevinden Als een gebroken man belt hij zelf den on- derzoekingsrechter op, maar Dr. Hmn gaat niet dadelijk op de bekentenis van de vrouw in. Hij stelt haar strikvragen, hij constateer aan de hand van getuigenverklaringen, dat mevrouw von Keiler op het tijdstip van den moord niet op de kamer van den acteur ge weest kan zijn, hij scheurt het weefsel van verdichtselen uiteen en hij vindt degene, die in werkelijkheid het doodelijke schot, zijhet dan ook in zelfverdediging, gelost heeft Wie dit deed, vertellen wij niet, want voor wie het stuk dat hedenavond nogmaals opge voerd wordt nog niet zag, moet het slot een verrassing blijven. Wij willen van dit tooneelspel in vijf tafe reelen van den Hongaar Ludwig Zilahy thans alleen zeggen, dat het in hooge mate joeiend is, niet alleen door de intrige maat ook door het spel van de voornaamste artis- ten van wie wij allereerst Else Mauhs willen noemen, die de haar aangeboden bloemen ten- volle verdiend heeft voor haar beheerscht. gevoelvol spel. In haar eenvoud en in haar liefde was zij niet meer de echtgenoote van een minister maar een vrouw, die bereid is de zwaarste vernederingen te dragen als zij naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 mM te Scilly. Laagste barometerstand 753.3 mM te Verdö. Verwachting, geldig tot den avond van 2 September: Zwakke tot matigen Noord-Westelijke tot Zuid Westelijken wind; gedeeltelijk bewolkt- waarschijnlijk eenige regenbuien en weinig verandering in temperatuur. Weerovcrzicht. Het hoogedrukgebied over de Golf van Biscaye is aan zijn noordzijde aan beteekenis afgenomen. Het gisteren reeds genoemde daalgebied op Schotland heeft zich zuidelij. ker uitgebreid dari verwacht werd en heden nacht in ons land eenigen regen gebracht. De bewolking nam toe en in het midden van ons land daalde de temperatuur. Flinke barometerstijgingen over de Faroer en Schot land doen tijdelijken Noordwestelijken wind met eenige regenbuien verwachten. Bij Ijs- land bevindt zich weer een nieuwe depressie. Over de Oostzeestaten trok het maximum af. In Scandinavië en over de Britsche eilan den is veel regen gevallen In Duitschland is het weer thans verslechterend. Over Zuid en midden Frankrijk bleef het goed. weer. denkt daarmede leven en geluk van anderen te Kunnen redden. Men vergeve ons, dat wij niet alle spelers van de twee-en-twintig verschillende rollen de revue laten passeeren en ons tot de hoofd personen bepalen. Dan komt Jan Musch als de sympathieke maar doortastende onderzoe- kingsrechter allereerst een woord van lof toe en daarna Ko Arnoldi, die als Zijne Ex cellentie Franz von Keiler de moeilijke taak heeft voor een zaal vol toeschouwers zijn verbazing en smart tot uiting te brengen als hij verneemt, dat zijn trouwe gade een over spelige vrouw en een moordenares is ge weest. Er zijn sog velen, die zich in dit stuk ver dienstelijk maken, Jacp. de Haas als de tooneelspeler Gabriel, de koriste, de dochter Marietta en haar vriendinnen, mevrouw Hol- linck en een stoet van boden en bedienden. Zii allen hebben het hunne tot het succes vaa dezen avond bijgedragen. En daarnaast mag een complimentje gemaakt worden voor de aankleeding van het tooneel. Het bedrijf na de pauze liet een beetje lang op zich wach ter., maar de suite van den minister was dan ook een juweeltje. Wie van een goed stuk en sterk spel wil genieten, wie last not least weten wil wie het was, die den acteur Faul Gabriel vermoord heeft, hij make hedenavond nog gebruik van de gelegenheid dit tooneelspel in 't Gu'den Vlies te zien opvoeren. Tj. HIER MOET JE WEZEN. De laatste avond. Mie en Ko hebben gisteravond een waar dig afscheid genomen van Alkmaar. Met een ongekende geestdrift en een merkwaardige vlotheid weerklonken nog eenmaal hun kwink slagen door de tent op het Doelenveld. Zij zijn het toch. waar deze geheele revue om draait, al kunnen we ook voor de verdere ensceneering onze bewondering uitspreken. Velen hebben althans voor enkele uren bij Mie en Ko hun zorgen aan den kant gezet en als zoodanig was het optreden van dit tweetal zeer te apprecieeren. „MARIUS" van de Tooneelgroep „Het Masker" in 't Oulden Vlies. Wie eens heerlijk lachen wil, niet om non- ses of onbenulligheden, maar om dingen die levenswaarde hebben, wie een spiegel beeld van het leven in vroolijkheid en e^nsJj gezien door een geestig en scherp beeldend kunstenaar, levenswaar geteekend wil zien, verzuime niet de vertooningen van „Pagmy® „Marius" in den schouwburg 't Gulden Vlies op Zaterdag 2 en Zondag 3 September te gaan zien. Het is vrijwel zeker, dat deze eerste voorstellingen van dit stuk in ons land, de eenige in Alkmaar zullen zijn, zoo dat men niet tot later kan uitstellen. In deze vertooningen vervult Jan Mu®c een hoofdrol, terwijl verder zullen optrede Nell Koppen.'Henriette van Kuvk, Ank v Moer, Lize Servaes, Mary Smithuysen en heeren Ko Arnoldi, Jo-han Brandenburg l'_» John Gobau, H. Kemler. Joh. Listing, Jf" Musch, Anton Ruys. Valk van Spiegel. regie is van Ko Arnoldi. •DE KAPITEIN VAN KOPENICK. door het gezelschap L. ^aa^or!i. Een triomf voor den acteur o Schouwburgloge Doelenveld. Naar aanleiding van de nick-geschiedenis, die omstreeks 19b0 h_ hartelijk deed lachen, is door Carl i mayer een Duitsch sprookje gemaakt. historische feiten zijn alleen de 'nSPirrcUren het stuk geweest, maar de stof en de ''8 zijn volkomen vrij behandeld. Het t geeft twaalf beelden of tafreelen U1 ker leven van Wilhelm Voigt, den schoen die door bijzondere omstandigheden n gevangen;sstraf opliep, maar daarna dij pogingen om weer een nieuw leven j? de nen, alle mogelijke tegenwerking "*a overheid. De beteekenis van de unifor Voigt al spoedig en dit deed later i brein het plan rijzen, dit militairisme voeligen duw te geven.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2