RHEUMATIEK tegen de omzetbelasting. loonconflict té dedemsvaart BRANDEN. genomen tfoe, hen die «nder. middel hooM." kle*- *enuwp«n wordt rolgen. 6000 rp r-w (-*, - teil ro*mrK nïïif - afdoende wijze bestreden door Togaltablet- I Ml, Al len Jocl>. Uw hrrt, noch Uw maas en kan du» worden In- eent rerdrasen. Tosal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Bq Ajxxh Dro». 10» vers, <le Cnrisicwjac "cageversvereeniging Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del hebben een nota betreffende het gewij zigde ontwerp-omzetbelasting den minister van financiën aangeboden. De werkgeversorganisaties kunnen zich wel vereenigen met het beginsel van een al- oemeene verbruiksbelasting, maar hebben tegen de uitwerking ervan bezwaren. De organisaties dring er op aan, dat de weeldebelasting uit het ontwerp-omzetbe- asting zal worden geschrapt. Noodzakelijkheid van een retorsie- bepaling. Aan het slot van het uitvoerige adres wordt gezegd: Sedert eenigen tijd wordt bij invoer iti Frankrijk de taxe d'importation, verband houdende met de binnenlandsche taxe sur le chiffre d'affaires, geheven naar de volgende schaal: op grondstoffen 2 op halffabri katen 4% en op eindfabrikaten 6 van de waarde. Deze omzetbelasting op den invoer is even wel ten aanzien van goederen uit België en Zwitserland teruggebracht tot een generale heffing van 2 nadat beide genoemde lan den met soortgelijke belasting op Fransche goederen hadden gedreigd. De Belgische j-egeering liet zich de bevoegdheid geven ar tikelen uit bepaalde landen hooger te belas ten en tevens om verdragen te sluiten, waar bij die hoogere belasting over en weer achter wege blijft- Nauwelijks was deze retorsiebe- pafing in het Belgische staatsblad versche pen, 0f de Belgische regeering werd het met de Fransche regeering eens, om wederzijds het heffen der hoogere bedragen achterwege te laten. Niettegenstaande herhaalde pogingen van de Nederlandsche regeering, is het tot dus ver niet mogen gelukken Nederlandsche goe deren op een zelfde gunstige wijze als de Bel gische en Zwitsersche bij invoer in Frank rijk te behandelen. Nederlandsch fabrikaten en halffabrikaten betalen thans bij invoer in Frankrijk nog steeds 6 en 4 tegenover slechts 2 voor de overeenkomstige Belgi sche en Zwitsersche producten. Met het oog hierop achten de organisaties het gewenscht, dat in deze wet op de omzetbelasting thans ook de bevoegdheid aan den minister van financiën zal' worden gegeven, om ten aan zien van goederen uit bepaalde landen een hoogere omzetbelasting resp. bijzonder in voerrecht te heffen, waaraan dan de bevoegd heid kan worden vastgeknoopt, om verdragen ter voorkoming van die wederzijdsche hoo gere heffingen te sluiten op basis van weder - keerigheid. GEEN UITKEERING BIJ ZIEKTE DOOR ZONNEBRAND. Aan het gemeentepersoneel van Rotter dam is meegedeeld, dat zij, die ziek zijn ge worden door zich bloot te stellen aan zonne brand, geen recht hebben op uitkeering van zie' tegeld. EEN DIEF IN HET ZWEMBAD. Woensdag bemerkte een zwemmer in de weminrichting aan de Kous te Rotterdam, dat een vreemde in zijn kleedhokje was bin nengedrongen. Hij betrapte den man er op, dat hij juist zijn portemonnaie uit zijn broek zak had gehaald. De indringer sloeg op de, vlucht, doch de badmeester, op het rumoer opmerkzaam geworden, zette hem na en wist hem in de Badstraat te griipen. Hij bleek een 18-jar. jongeman te zijn, die bekende zich in den laatsten tijd herhaaldelijk aan diefstal len in deze zwemgelegenheid te hebben schul dig gemaakt. Hij is aan de politie overge geven die hem in bewaring heeft gesteld. N.S.D.A P. IN NEDERLAND. Naar „Het Volk" van welingelichte zijde S-'gt te vernemen, is de heer Patzig ontheven van zijn functie als leider van de Landes- gruppe Niederlande der N.S.D.A.P. In diens plaats is aangesteld de heer Witte te Rotterdam, voormalig overste van het Duit- sche leger. De heer Witte, die reeds geruimen tijd van d pj^^ndsche gastvrijheid geniet, doch 5e Duitsche nationaliteit behouden heeft, is oirecteur van de N.V. Nederlandcshe Han- cl- en Scheepvaartonderneming „Viking", loos k^kkelijk kleine onderneming, die m is opgericht, oefent het cargadoors- en expeditiebedrijf uit te Rotterdam. NIET-INDUSTRIEELE KINDER ARBEID. Bijzondere kenleekenen? In een nota nopens de aanbeveling betref- f u ^en Altijd van toelating van kinderen tot het verrichten van niet-industrieele werk zaamheden, aangenomen door de 16e Inter nationale Arbeidsconferentie, zegt de mi ester van sociale zaken o.m. dat overwogen zal worden, of het aanbeveling verdient, aan jeugdige personen, die op den openbaren ^eg handel drijven, het dragen van bijzon dere kenmerken voor te schrijven. Woensdag is ten gemeentehuize te Zwolle onder leiding van den rijksbemiddelaar prof Josephus Jitta een bespreking gehouden an de werkgevers en werknemersorganisa- >es betrokken bij het dreigend loonconflict in eu landbouw te Dedemsvaart. Ue rijksbemiddelaar slaagde er in de be sturen tot elkaar te brengen. De arbeiders nebben verklaard hun uiterste best te zullen ,.oen' dat het contract ook zal worden getee- ena ;00.r de ongeorganiseerde werkgevcs dat zij desnoods van het middel van sta- *'ng gebruik zullen maken. Hiermede namen in £evers genoegen en trokken hun eisch cn'nt de arbeiders naleving van het 'ract door ongeorganiseerde werkgevers y en garandeeren. Si ?°rts »-eeft de rijksbemiddelaar voorge- ,d de loonsverlaging te bepalen op 714 de I u den sfonden de werkgevers op 10 en arbeiders op 5 met dien verstande dat uurloon gehandhaafd blijft en bij het aardappelrooien de overkruiregeling van de Krim en Lutten wordt overgenomen. Partijen hebben toegezegd hun ieden te zullen adviseeren om dit te aanvaarden. De beslissing valt Maandag. FUSIE TOONEELGIDS EN KATHOLIEK TOONEEL. De leiders van de „Tooneelgids" en „Katholiek Tooneel", tijdschriften, gewijd aan de belangen van het katholiek leeken- tooneel, hebben besloten hun bladen samen te voegen, daar zij tot het inzicht zijn geko men, dat hun werkwijze steeds meer dezelfde richting uitging, en eenheid een der voor naamste factoren is, om hun idealen te ver wezenlijken. Met ingang van 1 September zullen d° bladen als één orgaan verschijnen onder den tv -Katholiek Tooneel", terwijl de heer Kees Spierings, tot heden redacteur van „Tooneelgids", in de redactie is opgenomen. BERUCHT INBREKER GEPAKT TE AMSTERDAM. De politie van het posthuis Molsteeg heeft gisteravond een goede vangst gedaan, door de hand te leggen op den beruchten inbreker Krabshuis, een 33-jarigen man, die op hee- terdaad werd betrapt, toen hij op de Heeren gracht 172 opereerde. De politie was tele fonisch er van op de hoogte gesteld, dat drie personen, die rijwielen bij zich hadden, zich op verdachte wijze in de buurt van ge noemd perceel ophielden De beide handlan gers zagen nog kans met hun fietsen te vluchten. De politie meent dat K. tal van inbraken, welke in den laatsten tijd zijn gepleegd, op ziin Tpweten heeft. Voor zoover valt na te gaan, hebben de ontvluchte medeplichtigen niets kunnen mee nemen. Op K. werden eenige inbrekerswerktuigen, zooals breekijzers en sleutels en handschoe nen, gevonden. HET ARBEIDSCONFLICT TE OOSTZAAN. Voorstel aangenomen in den raad tot beëindigen van de uitzending van de arbeiders. In de gisteravond gehouden spoedvergade ring van den gemeenteraad van Oostzaan >s scherpe critiek uitgeoefend op het beleid van B. en W. betreffende het uitzenden van ar beiders naar de rijkswerkverschaffing in den Wieringermeerpolder, hetgeen volgens ver klaringen van den voorzitter geheel tot een competentie van B. en W. behoort, wat door de S.D.A.P.-fractie ten sterkste werd tegen gesproken. B. en W. hadden destijds een toe zegging gedaan om te zijner tijd met voor stellen tot uitzending te komen, doch zij heb ben hieraan geen gevolg gegeven en hebben, zender een besluit af te wachten van den raad, zelf de uitzending ter hand genomen De S.D.A.P.-er Krosse beschuldigde den voorzitter van het verstrekken van verkeerde inlichtingen aan enkele arbeiders als zou spr.'s fractie nimmer een tegenvoorstel tot uitzending hebben ingediend Een der laatste raadsbijeenkomsten is reeds van de zijde der S.D A Pi hevig tegen het voornemen van B. en W. geprotesteerd, omdat in de gemeente zelf genoeg werk is voor de werklooze arbei ders. De raad besloot tenslotte met vijf tegen drie stemmen en twee blanco de uitzending te doen beëindigen en B. en W. uit te noodi gen hieraan gevolg te geven. j VERJAARDAG KONINGIN. Het feest in Den Haag Met voldoening kan het Haagsch Comité voor volksfeesten terugzien op het resultaat van de door dit comité georganiseerde feesten ef. Wedstrijden. Duizenden maakten gebruik van de gelegenheid hun geboden Koniu- gin's verjaardag op bijzondere wijze te vie ren Groot was het aantal van hen dat naar den Dierentuin toog, om naast den weelderi- gen plantentooi de mooie verzameling dieren en vogels te bewonderen en tegelijkertijd te genieten van het concert gegeven door het politiemuziekcorps Onderling Kunstgenot. Op het Scheveningsche strand nabij het Wandelhoofd was een terrein afgezet waarop de jeugd van 717 jaar staaltjes van zand- boetseerkunst vertoonde. Al wat zich tot de sport aangetrokken ge voelde, had zich in het Zuiderpark verza meld, waar naast behendigheidswedstrijden ook zwemwedstrijden w aren georganiseerd In den loop van middag kwam de burge meester van Den Haag, vergezeld van zijn echtgenoote, een bezoek brengen aan de ver schillende feestelijkheden. In de Groote Kerk hielden de Vereemgin- gen „Bijbel en Oranje" en „Bijbel, Oranje en Nederland" haar gebruikelijke herden- dingsbijeenkomst, waarin als spreker optrad dr. Is. Voorsteegh,' voorzitter van den bond van Oranjeverenigingen, die als onderwerp gekozen had „Na 35 jaar". Onder het tal rijk gehoor bevonden zich de burgemeester, de vice-president van den Raad van State, de Kamerheeren van de koningin, baron van Hardenbroek van Hardenbroek en jhr. Sickinghe, luitenant-generaal Muller Massis en vele andere autoriteiten. In de avonduren bewogen zich vooral in de binnenstad dichte drommen mensehen, die of zich naar de talrijke plaatsen begaven waar feesteliikheden waren georganiseerd n die de verlichting van de verschillende Rijks gebouwen en van het Vredespaleis in oogen- schouw namen. Ook de concerten op verschil lende punten van de stad en de festiviteiten te Scheveningen mochten zich in druk be zoek verheugen. Later op den avond begon de groote trek naar Scheveningen, waar het laatste vuur werk in dit seizoen werd afgestoken. Een dui zendkoppige menigte sloeg van af de boule vard, de terrassen en de omgeving het pyro- thechnischkunstwerk gade. Toen net s - stuk „Leve de Koningin" afgestoken^ werc steeg een lang aangehouden menigte op. Het duurde nog zeer lang, voo dat de nachtelijke stilte intrad. Van alle officieele gebouwen, gezantschap pen en tal van particuliere huizen wapperde de Nederlandsche driekleur, terwijl de trams waren gepavoiseerd en op allerlei andere wijze in de stad versieringen waren aange bracht. De departementsgebouwen prijkten met de gebruikelijke verlichtingsornamenten, het Voorhout was geheel in feesttooi. In de Groote Kerk werd een bijzondere godsdienstoefening gehouden, des ochtends 10 uur, onder leiding van ds. Poot. Voorts trok de groote parade op het Ma lieveld, welke te half elf aanving, vele dui zenden toeschouwers. Na afloop daarvan verspreidden de fees* gangers zich in de stad, waar op allerlei wijze de feeststemming tot verdere ontplooi ing kwam. Viering in de hoofdstad. Als onderdeel van de feestelijkheden we ke de vereeniging tot Veredeling van het Volks vermaak jaarlijks organiseert ter gelegenheid van den verjaardag van de koningin, werd des middags in het Stadion, dat geheel ge vuld was, een gevarieerd programma uitge werkt Nadat zich een aantal muziekcorpsen had doen hooren, vond allereerst het opstij gen van een ballon plaats. Dit had, dank zij het gunstige weer, een vlot verloop en weldra dreef de ballon in de richting van Amstel veen. Naar later medegedeeld werd is de ballon in de omgeving van Ouderkerk ge daald. Vervolgens werd er door eenige dames paard gereden. Hierbij moesten de dames allerlei behendigheid aan den dag leggen Een wedstrijd voor tripiets over 3 K M in 3 klassementen werd gewonnen door de ren ners Brilman, Pelser en Soeurt. Een aardig nummer was een wedstrijd op sulky's met shetland ponny's voor de jongens. Als laatste nummer voor ae pauze werd door een aantal leden van de militaire politie patrouille ge reden en gesprongen. Na de pauze vertoon den een aantal clowns hun kunsten, hetgeen natuurlijk bij de kinderen grooten bijval oogste. Een zeer vermeldenswaard nummer was het optreden van P. A. Kassiyanoff Zbyshkko, den sterksten man ter wereld Deze liet o.a. een autobus met een gewicht van 4 ton over hem heen rijden, waarna hij weer vroolijk dansend opsprong. Ook hield hij twee auto's, die elk in tegengestelde rich ting met volle kracht wilden wegrijden tegen Door de militaire politie werd daarna een estafette-ren ge houden en vond een polo wedstrijd te paard plaats. Het slot van den middag werd gevormd door een spannenden wedsrijd over 25 K.M. acher groote motoren om den Koninginnedag-beker. Deze werd ge wonnen door den stayer A. de Graaf, den kampioen van Nederland in 18 min. 10 sec. In den Amstel bij de Berlage-brug hadden de jaarlijksche demonstraties van den Am- sterdamschen Vrijwilligenbond tot het Red den van Drenkelingen plaats. De belangstel ling was zeer groot. Het hoogtepunt van de hoofdstedelijke koninginnefeestviering was het vuurwerk op den Amstel Duizenden en nogmaals duizen den hadden zich naar de boorden van den Amstel gespoed om vanaf den vasten wal en vanaf bootjes van allerlei vorm en afmeting te genieten van het fraaie vuurwerk. Op het terrein tegenover de plaats waar het vuur werk werd afgestoken, was het, toen vanaf de officieele boot, de „Prinses Juliana'' van de Alkmaar Packet, waaroo zich het bestuur en vele genoodigden bevonden, het aanvangs- sein werd gegeven, zeer druk. In de stad was het buitengewoon druk. De café's binnen zoowel als buiten op de terras sen waren tot op de laatste plaats bezet en op de pleinen en straten werd vroolijk feest gevierd. Stalletjes en straatkunstenaars maakten goede zaken. Het was reeds diep in de nacht voor de laatste feestgangers huis waarts keerden. In vele andere plaatsen. Verder komen uit verschillende plaatsen berichten over zeer opgewekte feestvieringen, o a. Breda, Utrecht, Middelburg, Nijmegen, Hillegersberg en Maastricht. Te Rotterdam hield mr. Wendelaar, bur gemeester van Alkmaar, in de Liberale Club een rede over de koningin voor het geheele volk. Te Brussel. Te Brussel is in het Holland-Hpis het feest gevierd, waarbij tegenwoordig was de Nederlandsche gezant, jhr. van Nispen tot Sevenaer, die vóór zijn vertrek voor het laatst in dit ambt dit feest meemaakte. Mede wa ren aanwezig mevr. Van Nispen tot Seve naer, de leden van het Nederlandsche ge zantschap en van het consulaat-generaal met hunne dames. De hooge gasten werden ont vangen door de heeren B. J. Veldhuis en L Wol ter, resp. voorzitter en secretaris van het Holland-Huis. Aan den gezant werd een tweedeelig al bum overhandigd, waar in woord en beeld een overzicht wordt gegeven van de meest be langrijke gebeurtenissen, welke in het Hol land-Huis hebben plaats gevonden. Aan de koningin werd een telegram gezonden, waar bij de aanwezigen hunne gelukwenschen aan boden. Door den heer Albert Vogel, voor drachtskunstenaar werd een artistiek pro gramma uitgevoerd, dat veel bijval mocht genieten. Een eerste klas orkest zorgde voor het muzikale gedeelte. Viering te Baarn De gemeente Baarn viel het voorrecht te beurt de geheele koninklijke familie in haar midden te hebben. Omdat de koningin-moe der in verband met haar kniekneuzing nog zooveel mogelijk rust moet houden, werd be sloten den verjaardag der koningin ten pa- leize Soestdijk te vieren. Op initiatief der christelijke oranjevereeni- ging werd Woensdagavond in de gerefor meerde kerk een wijdingsdienst gehouden, waarin voorgingen ds. E. Groeneveld van Soest en ds. J. G. Meijnen van Baarn. Gistermorgen werden de feesten begonnen met het luiden der klokken van de r.k. en Ned. herv. kerk. Om 9 uur werd een stoet gevormd van alle kinderen der openbare en bijzondere lagere scholen, plm. 1300, die onder leiding der on derwijzeressen en onderwijzers naar den Brink gingen, alwaar zij werden toegespro ken door den heer F. C. Neuman, voorzitter der algemeene Baarnsche Oranjevereeniging. De kinderen der lagere klassen en die" dei- fröbelscholen werden daarop verrast met een poppenkasttentoonstelling en goocheltoeren. terwijl de leerlingen van de verschillende ulo-scholen bezig werden gehouden met korf bal- en voetbalwedstrijden. Onder leiding der leerkrachten gingen de kinderen om 11 uur naar het paleis Soestdijk, alwaar zij opge steld werden voor het bordes, waarop de ge heele koninklijke familie vervolgens plaats nam. Nadat door drie meisjes bloemen en door vier andere kinderen feestprogramma's aan de leden der koninklijke familie waren overhandigd, werden door alle 1300 kinderen onder leiding van den directeur van de plaat selijke harmonie Crescendo, een viertal cou pletten ten gehoore gebracht. De stoet schoolkinderen ging vervolgens naar Baarn terug, alwaar bij het uiteengaan de grootere leerlingen een lampioen ontvin gen voor den avondtocht. Buiten de hekken van het Paleis Soestdijk waren duizenden be langstellenden uit Baarn en omgeving tijdens de zanghulde aanwezig. Er heerscht hier een echt gezellige vreugde, zooals men hier altijd op 2 Augustus aantreft. Uit den aard der zaak werd hedenmorgen zeer druk geteekend op de felicitatieregister ten paleize. Heden middag en -avond worden de feesten voort gezet, die besloten zullen worden, met een verlichte gondelvaart op de Eem en vuur werk aan de oevers van het water. De koningin was bijzonder ingenomen met de zanghulde. Na de zang der kinderen kwam H.M. van het bordes en ging zij langs de lange rij van kinderen om deze persoonlijk te bedanken voor de gebrachte hulde. Des middags van 24 werd in het een trum van het dorp spelen gehouden voor meisjes en jongens, als stoelendans, mast- klimmen enz. Van 47 uur hield de Baarnsche Sport bond sportwedstrijden. Des avonds om half 9 werd een optocht met lampions begonnen, die ongeveer kwart over negen aan de Eem arriveerde, alwaar een verlichte gondel vaart plaats vond met zang en muziek. Tijdens de gondelvaar! werd langs den oever Bengaalsch vuur afge stoken en daarna een vuurwerk. Dit avond feest aan de Eem werd o.m. bijgewoond door prins Hendrik en prinses Juliana. Na afloop van het vuurwerk bleef nog ge- ruimen tijd gezellig druk in de straten en de restaurant. INBRAAK TE NOORDWIJK AAN ZEE De inbrekers aangehouden. Gistermorgen vroeg bemerkte de huisbe waarder van villa Landzicht, gelegen aan den Koepelweg te Noordwijk aan Zee, eige naar de heer E. te Rotterdam, onraad. Hij zag bij het naderen van de villa twee mannen door een geopfnd raam verdwijnen. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie en trachtte de mannen te volgen. Met medewer king van een agent van politie en eenige bur gers werden de twee personen op eenigen af stand van de villa gearresteerd en overge bracht naar het politiebureau. Tijdens de overbrenging trachtte een der gearresteerden tevergeefs eenige inbrekerswerktuigen en een geladen revolver ongemerkt te doen verdwij nen. De politie bleek hier een zeer goeae vangst te hebben gedaan. De gearresteerden, Rotterdammers, bleken beruchte inbrekers te zijn. Bij een ingesteld onderzoek bleken de in brekers in de villa een ware verwoesting te hebben aangericht. Alle kasten, laden en bu- reaux waren opengebroken. Een aanzienlijke buit, bestaande uit kostbare juweelen en eenig geld lag reeds gesorteerd en verdeeld op een aanrecht in de keuken. Blijkbaar wer den de mannen verrast door den huisbewaar der en hebben geen tijd gehad om de buit mee te nemen. De politie heeft alles in beslag genomen. De gearresteerden zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. De eigenaar van de villa vertoeft in het buitenland. STRAPERLO TE MAASTRICHT. Om de sociëteit Momus er weer bovenop te helpen. Als een gastvrij oord is ook buiten Maas tricht aan vele Nederlanders de sociëteit Mo mus bekend. Het ging deze instelling echter in den laatsten tijd bitter slecht. Haar finan ciën verkeerden in een zoo kwijnenden toe stand, dat gas en andere rekeningen niet meer konden worde betaald. Dientengevolge heeft de ledenvergadering Dinsdagavond met 40 tegen 6 stemmen besloten, het Straperlo- spel toe te laten, dat hier gedoopt is met den naam Ulle, naar de eerste letters van de na men van de heeren Ulrich, uit Aken en Lewin uit Amsterdam, die tot dat doel een overeen komst met de sociëteit hebben aangegaan voor drie maanden. De sociëteit ontvangt 1000 gulden per maand, terwijl 5 pet. van de winst zal worden besteed voor de armen wier lot de sociëteit, die ook de liefdadigheid be oefent, zich aantrekt. Hedenavond zal met het spel worden begonnen. Toegang hebben alleen leden, ter wijl niet-leden, die op tenminste 11 K.M. van de stad wonen, zullen worden toegelaten na introductie en betaling van een entreegeld. PROVINCIALE GRONINGER COURANT. Aan het personeel van de Provinciale Gro ninger Courant, een der oudste bladen van ons land, is, naar Het Volk meedeelt, met in gang van 1 October a.s. ontslag aangezegd, daar het bedrijf in andere handen overgaat. Het is niet bekend, op welke wijze het blad verder zal worden geëxploiteerd, maar de veronderstelling is niet gewaagd, dat de Pro vinciale Groninger Courant, die thans haar 147sten jaargang telt, in dezen vorm zal op houden te,bestaan. DE STAKING IN HET LANDBOUWBEDRIJF SLOCHTEREN- KOLHAM. Nadat de bespreking 1.1. Zaterdag ten ge meentehuize te Groningen onder voorzitter schap van den Rijksbemiddelaar Westerdijk was mislukt door de afwezigheid van de be sturen der vier uitgenoodigde landbouwver- eenigingen, hebben de Moderne en chr. land arbeidersbonden de staking voor de landbou wers van die organisaties te Slochteren— Kolham afgekondigd voor het aardappel- rooien. De staking omvat ongeveer 50 man nen, grootendeels georganiseerd in de boven genoemde landarbeidersbondeo. DE STRAATROOF IN DE SIMSON- STRAAT TE AMSTERDAM. Omtrent den gisteren in de Simsonstraat te Amsterdam gep'eegden overval, waarvan een ambtenaar van den Gemeentelijken Woning- dienst het slachtoffer is geworden, vernemen wij nader dat de man, die na een wilde jacht bij de brug naar de Apollolaan is aangehou- den, bij zijn verhoor door de politie van het bureau Overtoom ontkend heeft, zich aan den overval te hebben schuldig gemaakt. Toen hij werd aangehouden was hij, naar ons thans werd medegedeeld, niet in het bezit van de tasch. Deze is n.L, toen de roover zag dat ontsnappen niet mogelijk was, door hem weggeworpen en door voorbijgangers opge raapt. De tasch met 't geld is aan t bureau Overtoom gedeponeerd. Ondanks zijn ontken- tenis is de politie er van overtuigd dat dé aangehoudene de roover is. Hij blijft dan ook in arrest. Onderzocht wordt nog, og hij medeplichtigen heeft gehad. De dader blijft ontkennen. De man, die gisteren na een wilde achter volging bij de brug naar de Appollolaan té Amsterdam is aangehouden als de dader van den roofoverval, waarbij in de Simson straat aan een ambtenaar van den gemeen telijken woningdienst een tasch met 3000 werd ontrukt, blijft ontkennen dat hij de schuldige is. De aanwijzingen tegen hem zijn echter zoo sterk, dat hij vermoedelijk^ mor genochtend ter beschikking van de justitie zal worden gesteld. LIJK OPGEHAALD. Woensdag is nabij Cuyk uit de Maas opg® vischt het lijk van het 11 -jarige schippere- zoontje H. Schimmel uit Geertruidenberg. Het kind was Dinsdagochtend van een pas- seerende sleepboot gevallen en verdronken. Het lijk vertoonde ernstige verminkingen, welke verwondingen vermoedelijk door de schroef van het vaartuig waren toegebracht REVOLVERAANSLAG TE AMSTERDAM. Ruzie over schuldeK Op de Prinsengracht 184 hoek Rozen gracht kwam hedenmorgen in de vrpegte een verhuiswagen voor, die den huisboedel van den bewoner van de 2e verdieping naar el ders zou brengen. Dit was niet naar den zin van den caféhouder, den onderbuurman van den vertrekkenden bewoner. Deze laatste moest geld van hem hebben en zag in het vertrek van zijn buurman ook het niet terug betalen van het verschuldigd bedrag. De bu ren spraken elkaar aan en uit dat gesprek ontstond weldra een groote twist. De bewo ner van de tweede verdieping haalde plot seling een revolver te voorschijn en loste een schot op den kastelein. Het schot miste, waar na de man onmiddellijk werd gegrepen en overgebracht naar het bureau aan de Mar- nixstraat. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag is op het strand te Scheve» ningen een 17-jarige Duitsche jongen bij het baden in zee verdronken. Hij had zich te ver in zee gewaagd en verdween plotseling in de diepte. Later is zijn lijk aangespoeld en door den Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis overgebracht. Gistermiddag ging de ruim 30-jarige ap pelplukker Den Hartog uit Schoonerwoerd, in zijn schafttijd in de Linge bij Leerdam ba den Hij zonk plotseling weg in de diepte en kwam niet meer boven. Zijn lijk is later ojv gehaald. De man laat een vrouw en kind achter. Boerderijen afgebrand. Gistermorgen brak plotseling brand uit in de boerderij van den heer K. Munneke te Wildervank (Gron.) Boerderij en schuur brandden geheel uit, niets kan worden ge red De oowaak is onbekend, er wordt ge dacht aan kortsluiting omdat de brand plot seling en zeer fel uitbrak. Het aangrenzende perceel, een hotel, kreeg veel waterschade. Te Arcen (L.) ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer H. Sprunken. Het vuur aange wakkerd door den hevigen wind nam weldra groote afmetingen aan, zoodat aan blus- schen niet meer te denken viel. De geheele boerderij alsmede de inboedel werden een prooi der vlammen. Het woonhuis kon met groote moeite behouden blijven. Te Zevenberg scheelhoek. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van J. Brenters op Zeven- bergschenhoek, naast het café De Drie Hoef ijzers. De woning en een schuuT werden ge heel door het vuur vernield, terwijl het meu bilair eveneens een prooi der vlammen werd. Twintig graanmijten afgebrand. Te Neer (L.) zijn Woensdagavond 20 te velde staande graanmijten door onbekende oorzaak afgebrand Voorraden strooi en hooi verloren. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer H. Bouwhuis, het erve Hasselman gelegen in de buurtschap Langelo, gemeente Haaks bergen. Het vuur vond in de voorraden stroo en hooi gretig voedsel en in een oogwenk stond 't gansche gebouw in lichter laaie. Aan blus- schen viel niet te denken. Van den inboedel kon slechts weinig gered worden. Een kalf en een varken kwamen in de vlammen om. Gebouw en inboedel waren laag tegeï brandschade verzekerd. TYPHUSGEVALLEN OP URK. Op het eiland Urk zijn enkele gevallen van typhus geconstateerd. In verband met dit feit heeft de burgemeester jjer omroeper eeniga voorschriften ter bestrijding laten bekend maken. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7