Alkmaarsche Courant SPORT EN WEDSTRIJDEN. Jhélicaties tBxütmland £ucfUttaact Honden! vin en dertigste Jaargang. HAANDAG 4 SEPTEMBER - VIER SCHOOLKINDEREN VERDRONKEN. Tijdens roeitochtje op het eiland Rügen. SCHEEPSBOTSING. Bij de Amerikaansche kust. De „Coldwater" gezonken. JAPANNERS IN MEXICO. herleving van het banditisme. groote overstroomingen. anti-japansche agitatie. Vrees in China. SnnLdeD Chineuescjien minister van finan- ^nrrfnn creis gen*aatt, naar Wash ington en Europa. Soong werd door den grieksche oppositie partij. 0 Uit het parlement. HET JAPANSCH VLOOT- PROGRAMMA. Spoediger afwerking. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. PLANNEN VOOR NIEUWE VLIEGVELDEN. Bij Noordwijk en te Deventer. russische stratosfeer-vlucht. Naar een hoogte van 20000 M? de 1talaansche vlieger de pinedo verongelukt. zeppelin naar ZUID-amerika gestart. AJAX WINT DEN A.R.O.L.- BEKER. ALCM.—OUD-INTERNATIONALS 42. ALKM. BOYS—R. C. H. II 2—3. ZWEEDSCH MOTORRIJDER GEDOOD OP CIRCUIT VAN MALMO. Hunt zwaar gewond. MOTORRACES TE HILVERSUM. Van Latum breekt een sleutel* been. DE MOTORRIJDER VAN LATUM HEEFT EEN SLEUTELBEEN GEBROKEN. OM DE NATIONALE TITELS. Mej. Rollin Couquerque en Timmer winnen elk drie kam pioenschappen. HOLLAND VERLIEST MET KLEINE VERSCHILLEN. Twee records verbeterd: Tol- lien Schuurman weer op dreef. 208 1933 PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op WOENSDAG 6 SEPTEMBER as., de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden gebracht over den ACHTERWEG, de FRIECHEBRUG en de KORTE N1EU- WESLOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij het tZeglis naar de markt gebracht moeten langs de Voormeer, de Bierkade en den Achterweg worden vervoerd. Alle dieren, die niet o^r de Frieschebrug en den Achterweg de sTad binnenkomer moeten zoodanig worden vervoerd, dat zij door de korte Nieuwesloot van de Handels kade af ter markt komen; alle overige toe gangen tot de markt zullen worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot, de Frieschebrug en aan den Achterweg zullen de aan te voe ren dieren deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten wor den voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden oo de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na 's morgens 10 uur geen paarden meer ter markt W-orden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, de Marktstraat, het Waagplein, de Korte Nieuwesloot en het Torenburg. Voor het plaatsen der veulens ten gedeelte van het Waagplein. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. In de nabijheid van Bergen op het eiland Rügen (Denemarken) is Zaterdag middag laat een ernstig ongeluk gebeurd. Een aantal schoolkinderen, van 12 tot 14 jaar, die een uitstapje hadden gemaakt maakten bij een kleine, maar diepe vijver een bootje los en gingen daarmede varen. In het bootje hadden 5 kinderen plaats genomen. Door op speelsche wijze te hard trekken aan de riemen kantelde het bootje plotseling, zoodat de kinderen te water vielen. Zij kon den zich nog eenigen tijd aan den kiel vast klemmen doch uitgeput zakte de een na den ander in de diepte weg. Een dorpeling, die door de aan den oever gebleven kinderen ge waarschuwd was slaagde er nog in een der knapen te redden. De andere vier zijn ver dronken. Hun lijkjes werden eerst na ver scheidene uren opgehaald. Het Amerikaansche s.s. President Wilson, groot 14000 ton, heeft op 33.51 graden N.B. en 75.45 graden W.L., op ongeveer 200 K.M. van de Amerikaansche kust, het Amerikaan sche vrachtschip „Coldwater", groot 5000 ton, geramd. De kapitein van het s.s. President Wilson heeft geseind, cU hij tengevolge van een ontzettenden wolkbreuk in botsing is geko men met het s.s. „Coldwater". De „Coldwa ter" raakte in brand en zonk binnen een uur. De geheele bemanning en de passagiers werden gered. Door bemiddeling van den Japanschen gezant te Mexico heeft de Mexicaansehe re geering zich tot de Japansche regeering ge wend met het verzoek, onderhandelingen te openen over een herziening van het handels verdrag van 1925, hetwelk aan de Japanners Mexico dezelfde rechten waarborgt, die de Mexicaansehe burgers hebben. Mexico wenscht een herziening op de basis van de meestbegunstiging, zooals dat ook is overeen gekomen met Amerika, Engeland en Frank rijk. De door den wapenstilstand tusschen Chi- ha en Japan gedemilitariseerde zone wordt thans weder door bandieten onveilig ge naakt. Groote troepen bandieten terrorisee- ren het geheele gebied ten Westen van de rivier Loean. De situatie is zeer ernstig in verband met het terugtrekken der Japansche ®n Chineesche troepen. In Zuid-Australië. Tengevolge van zwaren regenval zijn £roote gebieden in Zuid-Australie over stroomd. De rivieren in de Loftijbergen heb- P®11 een hoogte bereikt, zooals in 50 jaar niet js voorgekomen. Ir. een district werden 50 huizen onder water gezet. De bewoners Roesten met booten worden gered. Verschei dene personen zijn omgekomen. In Adelaide braken de dijken van den Torrens door, waardoor het marktplein en de omliggende huizenplank kwamen te staan. De vrees, dat in China de anti-japansche "cweging zou worden hervat en wel met ver nieuwde hevigheid werd Zondag uitgespro ken door de woordvoerders van de ministeries yan oorlog, marine en buitenlandsche zaken 10 verband met de aankomst te Shanghai van lanH n tr Van het ministerie van buiten landsche pken verantwoordelijk gesteld voor tar3 vl"i Panfhe U1a?itatie van verleden jaar. Volgens berichten, welke van Japan sche agenten die de activiteit van Soong heb ben gadegeslagen is en er reden te gelooven, dat hij nu hn in China is teruggekeerd een actieve anti-Japansche agitatie zal ontkete- nen. De Grieksche regeeringsoppositie heeft be sloten niet meer deel te nemen aan de zittin gen van het parlement. Zij heeft een oproep tot het volk gericht, waarin zij zich scherp kant tegen de regeering. Hierdoor is de bin- nenlandsche politieke toestand buitengewoon moeilijk geworden. De regeering streeft er naar, ondanks de houding der door Venize- los geleide oppositie de orde en de rust in het land te handhaven. Officieel wordt medegedeelt, dat het Ame rikaansche marineprogramma tengevolge zal nebben, dat het Japansche vlootprogram spoediger zal worden afgewerkt. Japan zal zijn vloot binnen het kader der grenzen wel ke worden gesteld door het Londensche vlootverdrag uitbreiden tot het jaar 1936. De Ijsvogel (thuisreis) is in Djask aangekomen. De Snip (uitreis) is eveneens te Djask geland. Naar de N. R. Crt verneemt, bestaan er vanwege de gemeente Noordwijk plannen om een vliegveld aan te leggen in de duinen tusschen de gemeenten Katwijk en Noordwijk. Er gaan stem men op, die de verwezenlijking van die plannen zouden betreuren, omdat daar door aan de schoonheid van het duin landschap geweld zou worden aange daan. Een groot gedeelte zou moeten worden geëgaliseerd, terwijl een nog grooter gedeelte niet zou kunnen wor den bebouwd. Het Dev. Dagblad meldt: Er bestaan plannen, om op de Berg- weijde een vliegterrein in te richten. Weliswaar verkeeren deze plannen nog in een voorloopig stadium, doch reeds is het terrein vanwege het ministerie van waterstaat in oogenschouw genomen en zou het voor 't doel uitstekend geschikt zijn bevonden. Het veld moet natuurlijk geëgaliseerd worden, doch hieraan zou- gen geen al te groote kosten verbonden zijn. De financieele lasten van een eventu- eele exploitatie vormen begrijpelijker wijze een der voornaamste punten wel ke onder oogen moeten worden gezien. Te dien aanzien nu wordt getracht den steun van belanghebbenden en corpora- ticj te krijgen, om daarna zoo spoedig mogelijk met de uitvoering van de werk zaamheden te beginnen. Naar ons ter oore kwam, zouden van verscheidene zijden reeds financieele bijdragen zijn toegezegd. Voorts deelde men ons mede, dat het in de bedoeling van de K. L. M. zou lig gen, een luchtverbinding tot stand te brengen tusschen Noord en Zuid. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan zou Deventer tot een kruispunt kunnen wor den gemaakt op de routen Noord—Zuid cn TwenteHolland. Woensdag a.s. zal een Russische stratos feertocht plaats vinden, waarbij men naar men zich voorstelt een hoogte van 20.000 M. zou bereiken. Einde September zal een tweede opstijging geschieden. Er zal van de meest moderne instrumenten gebruik gemaakt wor den. SOVJETLUCHTSCHEPEN VERGAAN? Uit Stockholm wordt bericht, dat, naar de correspondent van „Aftonbla- det" te Riga verneemt, het Sovjetlucht schip W 5 tijdens een proefvlucht van Moskou naar Leningrad is vernield. Alle opvarenden zouden zijn omgeko men. Ook verneemt dit blad de bevesti ging van het vroeger gegeven bericht, dat de W 3 eveneens met alle opvaren den is vergaan. De Sovjet-autoriteiten zouden dit vergaan hebben geheim ge houden. De Italiaanscche oceaanvlieger generaal Francesco de Pinedo, die een vlucht naar Bagdad wilde uitvoeren om het afstands record van Codoz en Rossi te breken, is op het vliegveld Floyd-Bennett te New York bij het starten doodelijk verongelukt, doordat hij op een hindernis stiet. Het toestel vloog in brand en De Ninedo is in de vlammen om gekomen. Na een bezoek te hebben gebracht boven Neurenberg in verband met den rijkspartij dag der NSDAP is de Graf Zeppelin te 21.10 onder bevel van kapitein Lehmann gestart voor zijn 6de Zuid-Amerika toch t van dit jaar, V o-tballen. De tweede dag van de voetbalwapen schouw heeft Ajax een mooi succes opge leverd. De Amstei dammers wonnen den hal ven eindstrijd van het A. R. O. L.-tournooi met 31 van H. B. S. In de finale tegen N. A. C-, dat zich door een 32-zege op D. W. S. geplaatst had, vertoonde de Ajax- voorhoede een prachtige partij voetbal van technisch hoog gehalte. Van Reenen vooral was bijzonder op dreef en drie doelpunten van zijn voet in 11 minuten gescoord, brach ten het talrijke publiek in extase. Ajax won ten slotte den A. R. O. L.-beker door een 61-zege op de Bredanaars. De tweede dag van het Zilveren Bal-tour- nooi te Rotterdam had tot resultaat, dat Feyenoord en Wilem II in den eindstrijd kwamen, die as. Zondag gespeeld wordt Alcmara had gisteren bezoek van een elftal der oude nationals en de diverse bekende namen hadden een talrijk pu bliek naar het sportpark gelokt, die ge tuige geweest zijn van een prettige ont moeting, waarin beide partijen het spel speelden, zonder daarbij onnoodig ge bruik te maken van de bodies. Alcmaria verscheen wij kunnen wel zeggen volledig. De beide Bijls ma's waren weer van de partij, terwijl Watertor weer links-buiten stond. De opstelling was: Oudes Verwey Bijlsma Bijlsma de Grand Lengers Keppel, Rootring, Hamstra, de Jong, Watertor. Daar stelden de oud-internationals een elftal tegenover, dat een paar keer gewijzigd werd, maar het grootste deel in de volgende formatie speelde: De Boer v. d. Kluft v. Zwieteren v. Kol Breitner Krom de Natris, Breeuwer, Thomee, v. d. Zalm, Uiterwijk. Het geheel stond onder leiding van scheidsrechter Reijers uit Deventer, die blijkbaar de Alkmaarsche kermis nog niet vergeten kan! De Alcmarianen hebben voor de rust wel het beste van het spel gehad en dank zij de krachtige halflinie werd bijna voortdurend op de oudjes-helft ge speeld. Er werd in deze eerste helft vrij vlot gespeeld, maar... het ging soms een beetje te mooi. Daardoor kon v. Kol, die eerst de rechts-back-plaats bezette, dikwijls gemakkelijk opruimen, terwijl zijn partner en de Boer hun vak ook nog best verstonden. De oud-internationals kwamen echter ook zoo nu en dan een bezoek brengen aan Oudes, maar de voorhoede miste precies een feilen snel len schutter, zooaat de witte verdedi ging ondanks een weifelend begin, on heil kon voorkomen. Na een kwartier kwam het eerste doelpunt. Keppe! had weer eens v. Kol gepasseerd, zette zuiver voor en Rootring schoot ineens in den linkerbovenhoek (l-O). Direct daarop stopte Oudes een kopbal van Thomee en toen bleef Alcmaria weer de sterkere, zonder dat serieuze kansen ontstonden. Men wilde het te mooi doen en schoot niet op. Toch kwam na ruim een half uur het tweede doelpunt. Watertor plaatste een bal hoog voor het doel en Hamstra kop te het leer ver buiten het bereik van de Boer in het doel. En zoowaar was de strijd nauwelijks hervat, of de Jong no teerde een voltreffer (30). Eventjes demonstreerde Rootring dan een goochelpartij, waarbij hij tal van tegensttanders voorbij glipte, maar het slot was, dat de bal werd weggewerkt Bijna kwam voor de rust nog een te- genpunt, toen de Natris een corner zoo scherp voor het doel plaatste, dat de bal van de onderkant der lat in het veld terug ketste! Met 3—0 voor Alcmaria kwam de rust. De tweede helft begon zeer lauw, voor al van Alcmaria zijde. Daardoor werden de .grijsaards" sterker en vielen voort durend fel aan. Een voorzet van de Na tris werd echter goed benut en het eerste tegenpunt was geboren. Geen minuut later bofte Oudes dat een hard schot door de paal gestuit werd! Er kwam echter niet de noodige strijdlust over Alcmaria. Wel demon streerde Hamstra. hoe men buitenspel kan staan, maar daar kreeg men geen doelpunten mee. Beter deed Keppel het, die van een aarzelen der verdediging gebruik maakte, om de Boer te verschal ken (4—1), doch nog voor het einde kre gen de oud-internationals nog een twee de tegenpunt, dank zij een soloren van v. d. Zalm. Wij zullen van het spel en spelers niet veel zeggen. De echte strijd ontbrak daartoe te veel. Toch hebben wij bij Alc maria nog eenige fouten ontdekt, die hersteld kunnen worden. In de eerste plaats is de voorhoede niet doortastend genoeg. Hamstra wil te mooi spelen, te veel trucs uithalen en dat lukt bijna nooit bij een e-oede verdediging. De Jong moet meer op zijn plaat *- blijven en geen zwerver worden Watertor gaat vooruit en Rootring's schot wordt iets beter. De halflinie werkte best met Lengers als uitblinker en de verdediging deed haar werk ook zeer goed Alleen, het op ruimen duurt wel wat lang. Wij zijn nu eenmaal huiverig voor goochelpartijtjes voor het eigen doel! Voor de rest: een elftal, dat voetbalt, dat goed voetbalt. De oud-internationals hebben keurig partij gegeven en hielden het tempo vrij goed vol Natuurlijk zijn ze in den ïnnr, der jaren minder geworden, maar zoo lang v Kol zijn wapperende kuif nog heeft .zoolang zal hij ook nog een be hoorlijke back zijn Jan de Natris viel voor de rust tegen, doch wist na de rust verschillende keeren zuiver te plaatsen. Het elftal speelde goed samen, hield verband tusschen de verschillende linies en speelds een fair partijtje, echt voor het genoegen. En nu: klaar voor den start op 17 September! Wat zal deze competitie ons brengen 1 Ondanks het feit dat de Alkmaarsche Boys gisteren een kleine nederlaag van de blauw zwarten Haarlemmers kregen te slik ken, heeft deze ontmoeting voor de nieuwe vierde klassers ongetwijfeld veel nut uitge- woren, want van de drie geseelden oefenwed strijden, heeft deze stellig op het hoogste peil gestaan. En,was het geen wonder!Zeiden we niet reeds eerder dat de Haarlemmers onge twijfeld de finesses van het spel kenden? De R.C.H.-reserves hebben ook stellig geen en kel moqient teleurgesteld. Het positie kiezen, het koppen, de balbehandeling zonder het leder te stoppen doch ineens te plaatsen, wa ren oorzaak dat er somtijds een aardig tem po werd ingezet en in dezen wedstrijd is vol doende gebeleken dat de eerste klasser die eenmaal kampioen van Nederland is geweest over zeer goede reserves beschikt. De Haarlemmers vormden een goed sluitende ploeg met enkele uitblinkers en daarbij zul len we allereerst noemen de rechtsback, een seler uit 'én stuk, waar menig tweede klasser jaloersch op zou kunnen zijn. Vooral zijn op stellen was af. De doelwachter was ook vol komen voor zijn taak berekend. Het schieten der voorwaartsen had iets sterker kunnen zijn. De Haarlemmers prefereerden het lage open spel. dat veel bekoring gaf. En nu de Boys!Het is waar, dat dit de meest goed gespeelde wedstrijd is geweest, doch aan hun spel kleven nog wel enkele fouten, dat zullen de Alkmaarders in deze ontmoeting stellig wel bemerkt hebben. In tegenstelling met de Racers, werd hier min der goed open spel gegeven en vooral de linksbuiten werd veel te veel verwaarloosd. Bovendien werd er ook nu nog te hoog ge speeld. wat storend was voor het tempo en waarbij de tegen nart ij te veel overzicht over het spel krijgt. Tevens moeten nog enkele Boys leeren, den bal ineens te verwerken. Deze ontmoeting is stellig voor de nieuwe vierde klassers een nuttige en leerzame les geweest. De verdediging was weer als van ouds. De beide backs speelden ook nu weer een prima partii, doch doelman v. d. Horst zagen we wel eens sterker. N wisselden goe de momenten zich met minder goeden af. He' moment van wel of niet uitloopen. blijft voor hem nog een probleem. De halflinie waar in de spil nog steeds niet voldoende op dreef kan komen en de linkshalflaots door een invaller was bezet, kon er ook thans weer zijn. Het contact met de beide backs was be paald goed te noemen. Nu no gwat meer bij een aanval achter de voorhoede optrekken endan zijn we er. De aanvalslinie zelf deed heel goeded ingen, al had het spel wat meer geopend kunnen worden. Hier geldt nog immer den gouden stelregelhet doet er niet toe wie de doelpunten maakt, als ze m* maar komen, want de doelpunten beslis sen nog immer den wedstrijdOver den wed strijd. die door scheidsrechter Peper goed geleid werd, nog het volgende: Reeds na enkele minuten weten de Haar lemmers geheel onverwachts de leiding te nemen, terwijl aan beide zijden aardige aan vallen waren opgezet. Nadat de gastheeren zich wat hadden ingespeeld, werd ook het Haarlemmerdoel eens onder vuur genomen. Reeds had de doelman zijn heiligdom ver laten, reeds verwachtten wij de gelijkmaker, doch het schot van Indrie ging juist naast, terwijl even later Kwadijk rakeling over schoot. Het spel werd nog steeds te kort ge houden en vooral de Grand betrok men spo radisch in den aanval. Wat R.C.H. ook pro beerde, de Alkmaarsche defensie liet zich niet meer passeeren en zoo kwam de rust zonder verandering. Na rust kwam deg elijkmaker al even vlug en verrassend als het eerste doelpunt. Als Kwadijk den bal naar Brouwer speelt, ligt enkele oogenblikken later de gelijkmaker in de touwen 1—1. Doch de Haarlemmers zijn op hun qui vive en laten zich niet opnieuw passeeren. Zij zet ten menig aanval op en als de linksbinnen even wordt vrij gelaten, zendt hij een hoog schot in, dat#via de lat doel treft 1—2. Nog is het niet ge'noeg, als v. d. Horst is uitgeloo- pen, wordt op het verlaten doel geschoten Nog tracht Houtkooper te redden, doch het leder is het doelvlak reeds gepasseerd 13 Dan komen de Boys er beter in en eenige krachtige aanvallen volgen. Als Boots tak- tisch den bal voor de Grand laat loopen, schiet deze juist naast. Toch zou de achter stand verkleind worden. Bij een aanval zwenkt Indri naar binnen, zijn schot faa't, doch hij hersteld zich vlug en met een keurig doelpunt is de stand 2—3. Hard wordt er gestreden voor de gelijkmaker, terwijl de Haarlemmers de overwinning willen behou den. Al het enthousiasme der Boys-aanhang is te vergeefs en zoo kwam een kleine Alk maarsche nederlaag als slot van dezen fnendly game. Motoren. Bij wedstrijden om den Grooten Prijs van Europa op het circuit van Malmö werd de Zweedsche motorrijder Lundberg gedood, zegt „de Tel.De Engelsche coureur Percy Hunt kwam op zijn Norton met den ge noemden Zweed in botsing, waarbij Lund berg op slag werd gedood Hunt werd zwaar gewond en brak een arm. De resul taten luiden: 250 c.M.3 klasse: 1. Dodson (Eng.), op New Imperial2. Me]l<~>ro (Engor> New Izüpwiöi, 2- .Gyiach (Zw,), op Guzzi 350 c.M.3-klasse: 1. Simpson (Eng.), op Norton; 2. Guhtrie (Eng.) op Norton. 500 c.M 3-klasse: 1. Kalen (Zw.) op Husq- varna; 2. Demeuta (Belg.) op F.N 3. Enks* son (Zw.), op Husqvarna. De Ned. renner v. d. Pluym gaf den strijd op- Gisteren hadden op de grasbanen te Hil versum de laatste motorsnelheidswedstrijden plaats. De beide seniores v. Latum en van een sleutelbeen. De nieuwelingenrace, 250 c. c. werd door Roos gewonnen, waardoor hij zich geplaatst zag in de junioresklasse. In de senioresrace, 350 c. c.. was de be kende Amsterdammer van Dijk „de man". Kesselmans won de nieuwclingenrace 350 c c J. v. Dijk in de 500 c. c. senioresstrijd. Ree horst op Royal Enfield won de juniores 350 c c De nieuwelingenrace 500 c. c. won H. Ruys op Douglas. Tenslotte wonnen A. Harman op R. E. en G. J. v. Dijk op Lady respectievelijk de lange- baanrace seniores 500 c. c. en de langebaatv race seniores 350 c. c. Op de gister te Hilversum gehouden mo torraces is de Alkmaarsche rijder van Latum gevallen. Wij vernemen, dat hij zijn sleutelbeen heeft gebroken. Nadat hij door de op het terrein aanwezig Eerste Hulp bij Ongelukken was behandeld, is de heer Van Latum naar Velsen vertrokken. Enkele weken zal het rijden hem door dit ongeval verboden zijn. Nader vernemen we nog: De desbetreffende dokter van het St. Atv toniusziekenhuis te Velsen heeft het noodig geoordeeld, de patiënt 14 dagen in obser vatie te houden, waardoor de linkerarm van den heer v. Litum geheel gestrekt moet wor den gedurende eenige weken. Lawntennis. In de eindstrijden der nationale kam pioenschappen, gisteren te Amsterdam gespeeld, hebben mej. Rollin Couquer que en Timmer, die Zaterdag reeds het gemengd dubbelspel wonnen, nog twee kampioenschappen behaald. Elk won het enkelspel, Timmer met Koopman het heerendubbelspel en mej. Rollin Couquerque met mevr. Dros het dames dubbelspel. Timmer heeft hiermede in totaal zeven malen het kampioenschap enkelspel gewonnen, mej. Rollin Cou querque zes malen. Het dames-enkelspel heeft volgens het Maandagochtendblad een veel spannen der eindstrijd gebracht! Mej. Rollin Couquerque paste haar gebruikelijke variatie van verschillende slagen toe tegen mevr. Dros en deze kreeg daar door weinig kans om haar regelmatige baseline-spel te spelen of haar volle capaciteiten uit te buiten. In het heerendubbelspel hadden Tim mer en Koopman eenige moeite om het pittige tempo van Karsten en Weber in de eerste set te weerstaan. In het dames-dubbelspel heeft het sterke netspel van mej. Couquerque en mevr. Dros den doorslag gegeven voor het na levendigen strijd behaalde kam pioenschap. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel: H. Timmer slaat W. Karsten 62, 60, 62. Dames-enkelspel: mej. Rollin Cou querque slaat mevr. Dros 64, 64. Heeren-dubbelspel: H. Timmer en O. Koopman slaan W. Karsten en W. We ber 6—4, 6—4, 6—2. Dames-dubbelspel: mej. M. Rollin Couquerque en mevr. M. Dros sl. mej. Belzer en mej. A. Kerckhof 62, 6—4. DE INTERNATIONALE PRIJZEN- DRAVERIJ OP 8 SEPTEMBER TE STOMPETOREN. Het aantal paarden, ingeschreven voor de internationale prijzendraverij, die 8 Septem ber, ter gelegenheid van Schermeer's derde eeuwfeest te Stompetoren wordt gehouden, overtreft verre de verwachting. Niet minder dan 35 paarden staan ingeschreven w.o. de beste stallen uit ons land vertegenwoordigd zijn. A t h 1 e t i e k. In het Maandagochtendblad lezen we: Voor het eerst vond gisteren in het Stadspark te Groningen een treffen tus schen de vertegenwoordigende dames- ploegen van Nederland en Noord- Duitschland plaats. Mej. Schuurman evenaa,rde opnieuw haar wereldreecordtijd van 11.9 sec. op de 100 M., doch de 4 x 100 M.-ploeg (Dal molen, Martin, Aalten, Schurman) deed nog fraaier werk, door het record van de nationale ploeg van 1932 Dalmolen, Du Mee, Aalten, Schuurman, beduidend te verbeteren en van 49.4 sec. te brengen op 49.1 sec. Na een valsche start van mej. Cor Aalten wordt de wedstrijd ingezet met de 100 Meter. Reeds eenige meters van de lijn heeft mej. Schuurman de leiding en, steeds uitloopend, wint de Neder- landsche in wereldrecord (11.9 sec.). De tweede plaats is tevens voor Nederland; mej. Aalten eindigt zelfs met flinken voorsprong op de eerste Duitsche sprint ster, mej. Grieme. Vanzelfsprekend nam mej. Schuur-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9