Moordaanslag in de raadszaal te Muiden. DE AVONTUREN VAN WO-WANQ EN SIMMY _JCeek&So^ocl Jilmmeuws Vier gewonden. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. Onder het betonbed van de tramrails is 30 k 40 c.M zand over een groote lengte wegespoeld, zoodat er omvangrijke herstel lingswerken zullen moeten worden uitge voerd om de schade te herstellen. Oorzaak van het ongeval is een zwakke plek in de oude ijzeren waterleidingbuis ge weest, welke zwakke plek op een gegeven moment den waterdruk niet meer kon weer- De watervoorziening der aangrenzende huizen heeft geen stagnatie ondervonden. HERZIENING INVOERRECHTEN GEVRAAGD. De Kamer van Koophandel in Noordbra bant en Limburg hebben gezamenlijk aan den ministerraad het verzoek gencht, in ver band met den slechten gang van zaken in de ondernemingen van nijverheid en handel, het tarief van invoerrechten te herzien ten einde de waarderechten waar mogelijk door speci fieke rechten te vervangen. HET OPGEZEGDE TARIEFBESTAND Een telegram uit Londen aan het Hbld meldt: C>e opzegging van het tariefbestand door de Nederlandsche regeering trekt hier veel belangstelling. Deze stap wordt hier niet be treurd, evenmin als hij onverwacht gekomen is. daar men zich hier nu eenmaal op de con sequentie instandhouding van een protec- tionistischen lijn in de Engelsche economi sche politiek ingesteld heeft en de verhoo gingen van invoerrechten van andere landen, vooral Frankrijk en Duitschland, het ware karakter der nationalistisch-economische be moeiingen in de wereld aantoonen De nieu we Engelsche verhoogingen van invoerrech ten, die zonder inachtneming van het tarief bestand geschieden, karakteriseeren de rede nen der Engelsche bemoeiingen in de wereld aantoonen. De nieuwe Engelsche verhoogin gen van invoerrechten, die zonder inacht neming van het tariefbestand geschieden, karakteriseeren de redenen der Engelsche bemoeiingen duidelijk genoeg. BURGERLIJK ARMBESTUUR TE EINDhOVEN. De secretaris-penningmeester op zijn verzoek ontslagen. Onlangs is gemeld, dat er vermoedelijk on- fegelmatigheden aan het licht waren geko men in het beheer van het burgerliik armbe stuur te Eindhoven. De secretaris-penning meester werd toen met ziekenverlof gezonden. Na een langdurige geheime zitting, die tot in den nacht duurde beeft de gemeenteraad van Eindhoven nu Maandagavond besloten den secretaris-penningmeester op zijn ver zoek ontslag te verleenen. MILITAIREN EN NATIONAAL SOCIALISME. In leger-order 267, onderteekend door den fliinister-oresident H. Colijn, is het verbod van het lidmaatschap vas de nationaal-socia- listische beweging in Nederland (leider ir. A. A. Mussert). voor hen, die tot de mili taire weermacht behooren, ingetrokken. BEVRACHTINGCOMMISSIES VOOR DE BINNENSCHEEPVAART. De Staatscourant van gisteravond bevat een opgave van de leden en districten van de bevrachtingscommissies voor de binnen scheepvaart, ingesteld door de kamers van koophandel, en van de gemeenten, welke binnen deze districten gelegen zijn. Voorts bevat deze Staatscourant een ko- ninklijk besluit, bepalende dat de besluiten van de kamers van koophandel, houdende instelling van bevrachtingscommissies, in KONINGIN WILHELMINA 35 JAAR VORSTIN. Herdenking te Rotterdam. Het Werkcomité tot Herdenking van Na tionale Dagen heeft voor Donderdag 7 Sep tember as. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam een feestelijke herdenkingsbijeenkomst belegd, naar aan leiding van het regeeringsjubileum van de koningin. De bijeenkomst vangt aan te kwart voor acht. Sprekers zijn generaal C. J. Snijders over „Oranje en Weermacht", dr. H. P. van Broek huizen, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van Zuid-Afrika, over „Oranje en Zuid-Afrika", dr. J. Hoek, gereformeerd predikant te 's-Gravenhage, over „De souve- reiniteit van Oranje". De Rotterdamsche Harmonie van het mu ziekcorps der Koninklijke Scherpschutters zak de bijeenkomst opluisteren ONTSLAG ZONDER GELDELIJKE VERGOEDING. Bij de Ned. Tramwegmaatschappij. De heer \an Braambeek, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van water- de v.oltende vragen gesteld: Kan Zijn Excellentie mededeelen op grond van welke overweging hij de beschikking heeft genomen op 20 Juli 1933. strekkende om art. 82 van het Reglement Dienstvoor- waarden geldende voor het personeel der Nederlandsche Tramweg Maatschappij, te wijzigen in dier voege dat het mogelijk wordt de in uitzicht zijnde ontslagen aan ambtenaren en beambten te verleer-en zonder eenige geldelijke vergoeding? Acht Zijn Excellentie het juist aan perso- neel-leden, die jarenlang hun arbeid bij dit bedrijf hebben verricht onder de voorwaar den, dat hun bij ontslag een uitkeering in uitzicht wordt gesteld, nu deze ontslagen een feit zullen worden, het uitzicht op die uit keering te ontnemen? Acht Zijn Excellentie het in overeenstem ming _met de regeeringszorg welke de wet van 15 December 1917 aan de regeering op draagt, een maatregel te nemen tengevolge waarvan het personeel dezer tramwegmaat schappij op den ouden dag zonder eenige uitkeering of tegemoetkoming aan den dijk kan worden gezet? Is Zijn Excellentie bereid alsnog een an deren maatregel terzake te treffen? Gisteravond heeft de strandfotograaf I., die op de publieke tribune gezeten was, tij dens de raadszitting uit twee revolvers scho ten gelost op burgemeester De Raadt en op wethouder Hottentot en voorts op nog twee personen, genaamd Vet en Beus, die op de publieke tribune waren gezeten Alle vier personen werden getroffen en min of meer ernstig gewond. De toestand van burgemeester De Raadt was zoodanig, dat hij in het Burgerziekenhuis te Amsterddra moest worden opgenomen. I., die zich op de publieke tribune bevond, verliet na de raadszitting de zaal en schoot Vet, die vóór hem de trap afliep, in den rug. Daarna keerde hij in de zaal terug en loste drie schoten op den burgemeester, den wet houder en Beus. Alle drie werden getroffen. Burgemeester L. de Raadt is, ernstig ge wond, naar het Burgerziekenhuis te Amster dam vervoerd, evenals Vet. Wethouder Hot tentot werd naar Hilversum overgebracht, waar hij in een ziekenhuis werd opgenomen; Beus is naar de Majellastichting te Bussum vervoerd, waar hij werd geopereerd, aange zien hij een kogel in den buik had gekregen. Zijn toestand was hedennacht ernstig. De dader met hulp van publiek gearresteerd. De fotograaf, die, naar verluidt, uit veete heeft gehandeld, werd onmiddellijk na den aanslag door het publiek en toegeschoten veldwachters overmeesterd. De toestand der gewonden. De toestand van den wethouder Hottentot is vrij goed. Ook hij heeft een schot in den buik gekregen, doch het is gelukkig bij een vleeschwond gebleven. Omtrent den toestand van den burgemeester en de heer Vet verne men wij, dat die wat den heer de Raadt be treft redelijk is, hij heeft een vrij rustigen nacht doorgebracht. De toestand van den heer Vet is nog ernstig, doch direct levens gevaar bestaat niet. Relaas van den bode. Voor het raadhuis stonden in den laten avond groepjes mannen en vrouwen, die het drama op gedempten toon bespraken. Tus- schen hen bewogen zich veldwachters, foto grafen en journalisten. In de hall van het raadhuis vertelde de bode A. P. Knijnenburg, die de schietpartij geheel heeft medegemaakt, daarvan het vol gende Het was zoo vertelde hij in den aan vang een zeer rustige vergadering. In de kleine zaal zaten, om de met een groen laken bedekte tafel geschaard, burgemeester de Raadt, de twee wethouders en de zeven raadsleden. De agenda vermeldde o.m. de behandeling van de kwestie inzake de actie welke gevoerd wordt door het Gooische Comité tegen volks verwildering. Dit comité heeft, naar men zich herinneren zal, onlangs een adres aan den raad der gemeente gericht, waarin stel ling werd genomen tegen de „ontkleedpar tijen" aan het strand te Muiderberg. De dader, de ruim 50-jarige I. J. Ibelings, foto graaf te Muiderberg en in deze en omliggen de gemeenten een bekend type, heeft mis schien het germoeden gehad, dat deze kwes tie op een of andere wijze voor hem belang- rijk zou kunnen zijn of worden uit hoofde van zijn beroep. Uit de revolveraanslagen, die hij kort daarna pleegde, valt echter wei nig verband te bespeuren met deze vermoe dens, aangezien burgemeester de Raadt zooals dezen fotograaf ook bekend geweest moet zijn het in geen geval met de ideeën van het comité eens was. Wel is van Ibelings bekend, dat hij zich reeds jarenlang ten achter gesteld voelt ten aanzien van zijn collega's. Zooals meermalen gebeurd was, was hij ook hedenavond in de raadzaal gekomen om een plaats te bezetten. Hij had een tasch bij zich, hetgeen de bode nogal vreemd vond, maar waarop hij verder geen acht heeft geslagen. Ibelings koos in de kleine ruimte, welke voor het publiek bestemd was, een plaats vóór de deur. Toen hij zich een oogenblik verwijderde, ging een ander op zijn stoel zitten, maar nauwelijks bemerkte Ibelings dit, of hij vroeg dezen man voor hem plaats te maken, hetgeen deze dan ook deed. Het toeval wilde, dat de man een oogenblik op de tasch heeft gezeten en daar bij bemerkt had, dat er zich enkele metalen voorwerpen in bevonden. Eerst nadat de aan slag gepleegd was, werd hij er zich van be wust, dat deze voorwerpen revolvers geweest waren. De zitting zelf had een rustig ver loop; tegen het einde van de vergadering ging een der toehoorders, zekere Vet, een ken nis van Ibelings, naar buiten. Op hetzelfde oogenblik stond Ibelings op, verliet de zaal en loste, terwijl Vet zich nog op de trap bevond, welke naar de hall leidt, een schot, waardoor Vet aan de hand en in den buik werd getroffen. Luid schreeuwende liep de getroffene naar buiten, waar hij zich nog kon voortsleepen tot vóór het huis van dr. Niekerk. Onmiddellijk na het eerste schot ontstond er, zooals te begrijpen is, in de zaal een hevige paniek. Ibelings bedacht zich geen oogenblik, maar richtte, na in de zaal terug gekeerd te zijn, zijn revolver op zekeren de Beus, die evenals Vet koopman is en zijn bedrijf uitoefent aan het strand te Muider berg. De Beus werd ernstig in de zijde ge troffen en zakte ineen. Onmiddellijk daarop loste Ibelings opnieuw.een paar schoten; deze troffen burgemeester de Raadt, die in de linkerzijde onder het hart werd geraakt en wethouder Hottentot, die, naast hem gezeten, een schot in den buik kreeg. Naar is komen vast te staan, heeft Ibelings zijn slachtoffer met opzet neergeschoten, aan gezien bekend was, dat hij tegen de vier ge noemde menschen reeds geruimen tijd een veete had. De arrestatie van den dader. Na het laatste schot werd de dader door het publiek er bevonden zich ca. twintig toehoorders in de zaal tegen den grond geslagen en naar den uitersten linkerhoek gesleept, waar een buste van Pallas Athene tegen den grond sloeg- en bovendien eenige bloempotten, die in de vensterbank hadden gestaan, werden verbrijzeld. Te midden van de wilde tooneelen, die zich in de raadszaal afspeelden, werd Ibelings naar buiten ge bracht en overgeleverd aan de inmiddels toe geschoten veldwachters. Kort daarna is hij door de marechaussée naar Amsterdam over gebracht. DE MOORD TE WOERDEN. Omtrent den moord op den directeur van de Woerdensche pannenfabriek, jhr. C. F. E. van Ingen, kan nader worden gemeld, dat het slachtoffer door drie kogels is getroffen, waarvan twee door het hoofd en één door het hart is gegaan. Slechts twee hulzen zijn tot nu toe gevonden. De vermoedelijke dader, die gistermiddag met het lijk geconfronteerd is, zal ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht worden gesteld. De verslagene was gehuwd en vader van één kind. DE N V ARBEIDERSPERS CONTRA DEN HEER BAARS. Op de rol van de civiele kamer der Haagsche rechtbank kwam gister voor de zaak van de N.V. De Arbeiderspers tegen den heer J. Baars, leider van den Alg. Ned. Fascisten Bond, tegen wien genoemde N.V. een eisch heeft ingesteld tot schadevergoe ding van f 25.000. welk bedrag eischeresse stelt als schade te hebben geleden ter zake van een door den heer Baars op 24 April j.1. te Rijswijk gehouden redevoering, waar in hij mededeelingen deed omtrent de Ar beiderspers. Deze zaak heeft de rechtbank 14 dagen aangehouden. het HEFFING OM7ETBELAST1NG. Een amendement van Kamerlid J. ter Laan. De heer J ter Laan heeft op het wets ontwerp tot heffing van een omzetbelasting een amendement voorgesteld om in tabel B, I aan de post „Dag- en weekbladen" toe te voegen „boeken en tijdschriften". (Deze tabel bevat de van de belasting vrijgestelde goe deren). WESTLANDSCHE DRUIVENJAM. Een groot succes. De bereiding van Westlandsche jam uit druiven blijkt uit het oogpunt van den afzet een groot succes te zijn. De heer K. Plan- tinga. kweeker te Naaldwijk, die reeds lang een m.ddel zocht om tweede kwaliteit drui ven tot een ander product te verwerken, waar door de prijs van de eerste kwaliteit aan de westlandsche veilingen wellicht loonend zou zijn te maken, exposeerde zijn eerste pro ductie van Westlandsche druivengelei op de Westlandsche bloemen- en fruittentoonstel- ling en ondervond met zijn nieuwe West landsche product groote belangstelling, zoo wel van tuinbouwautoriteiten als van het publiek. VUen namen er 'r. proef mee en thans reeds blijkt hoe het publiek naar de West landsche jam vraagt De mogelijkheid bestaat dan ook dat de productie van jam uit West landsche druiven door den heer Plarrtinga op grootere schaal zal worden voortgezet, doch thans staat nog de moeilijkheid in den weg, dat nog niet is komen vast te staan of volgens de wet uit druiven jam mag worden bereid. De bereiding van druivensap is volgens de wet op de accijnsen aan wet telijke voorschriften onderworpen, doch ver moedelijk de bereiding van jam niet. Te dien opzichte loopen de ineeningen van de des kundigen echter uiteen. DE NIEUWE SALARISKORTING VOOR HET RIJKSPERSONEEL. Discussie in de commissie voor ge organiseerd overleg voor de zee macht. Maandag heeft de commissie voor georga niseerd overleg voor de zeemacht vergaderd ter bespreking van de door de regeering in uitzicht gestelde verhooging van de korting op de bezoldigingen met 5 procent en van de verhooging van den aftrek voor ongehuwden. De Algemeene Vereeniging van Marine officieren deelde mede dat zij van meening is dat de regeering in deze moeilijke tijden in alle opzichten behoort te worden gesteund en wenscht dus geen bezwaren te doen hoo- ren ten aanzien van de verhooging derreeds bestaande korting met 5 pet. De vertegenwoordigers van de overige aanwezige organisaties van het ersoneel brachten alle verschillende bezwaren tegen bedoelde grotoere korting in het midden en wezen o de moeilijke omstandigheden, die seciaal weder voor het marinepersoneel zou den ontstaan door toepassing van die hooge- re korting en verzochten de regeering van haar voornemen af te zien, dan wel een min der drukkenden vorm van de korting te aan vaarden. Van verschillende zijden werd voorgesteld niet eenzijdig de ambtenaren weder te be lasten doch net gewenschte bedrag door een algemeene crisisbelasting te vinden. Oo ten aanzien van den aftrek voor onge huwden werden eenige opmerkingen gemaakt De verschillende beschouwingen zullen onder de aandacht van den minister worden gebracht. DUITSCHE COMMUNISTEN IN LIMBURG. Drie personen over de grens gezets In den laatsten tijd hebben vele Duitsche communisten de vlucht genomen naar Lim burg. De olitie te Vaals vermoedde, dat een inwoner aan enkele onaangemelde commu nisten onderdak had verschaft. Bij een huis zoeking hield ze drie ersonen aan, die niet in het bezit waren van behoorlijke papieren en geen middelen van bestaan hadden. Ze werden ter beschikking gesteld van den grenscommissaris van politie te Heerlen, die hen over de grens deed zetten. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Maandagavond omstreeks 9 uur is de on geveer 20-jarige v. dL K., uit Oyen, bij het de Meer te baden in Oss verdronken. INBRAAK TE UDEN.' Giternacht hebben onbekend gebleven per sonen zich toegang verschaft tot de r.k. u.l.o school te Uden. Er zijn een aantal natuur kundige instrumenten gestolen, welke een waarde vertegenwoordigen van ongeveer 200. Van de daders heeftm en geen spoor ontdekt. Meisje door tram overreden; de moeder herkende het lijk aan de kleeren. Maandagavond om half zes is in de Putschelaan nabij de Chr. de Wetstraat te Rotterdam het zevenjarige meisje M. Pragt door een motorwagen van lijn 25 overreden, toen zij spelende de straat overstak. Zij werd op slag gedood. Het zwaar ver minkte lijkje is naar het ziekenhuis gebracht Aanvankelijk was de naam van het overre den kind niet bekend. Om negen uur kwam een moeder bij de politie vertellen, dat haar dochtertje, dat met een vriendinnetje in den vooravond was gaan spelen, nog niet thuis was. Men heeft haar toen de kleertjes van het overreden meisje getoond en daaraan heeft de moeder het lijkje als haar dochtertje herkend. Twee woningen te Heerlen afge brand. Gisternacht is door onbekende oorzaak te Heerlen in de Dorpstraat brand uitgebroken in de woningen van de heeren Steinlever en Kuiper. De brandweer kon tegen het vuur weinig uitrichten. De inboedel van beide hui zen verbrandde, ook de woningen van enkele buren liepen veel schade op. Niemand thuis. Omstreeks half zes bemerkten gisteravond omwoners, dat er rook opseeg uit de boven verdieping van de parfumeriezaak van den heer Jutte aan het Stratumseind te Eind hoven, waarvan de bewoners afwezig bleken te zijn. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, wist den brand tot de aan de straat gelegen kamers te beperken. Deze brandden echter geheel uit In het perceel was eveneens een atelier gevestigd van den edelsmid Wijnhoven, dat ernstige water- schade heeft opgeloopen. Omtrent de oor zaak van den brand tast men nog in le-t duister. Verzekering dekt de schade. Brand in houten pension. Gisteravond omstreeks half tien is door nog onbekende oorzaak, naar vermoedelijk door onvoorzichtigheid van een der gasten, brand ontstaan in huize Hoogeweide, een groote houten villa te Oisterwijk, waarin dit jaar een pension is gevestigd. Vorig jaar nog deed het gebouw dienst als rusthuis voor zenuwzieken. Het behoeft geen betoog, dat de vlammen in het houten gebouw al spoedig hoog op laaiden en zich met buitengewone snelheid door de geheeie villa verspreidden De brand weer uit Oisterwijk en Tilburg was spoedig ter plaatse, met betrekkelijk veel materiaal, aangezien, daar de villa gelegen is aan den rand van het bosch ook eenige vrees bestond voor een overslaan van het laaiende vuur op de rondom-staande boomen, waardoor even tueel een boschbrand zou hebben kunnen ont staan. Met kracht werd het vuur aangetast Vr.n het huis viel echter niets meer te redden. De brandweer zag zich gedwongen de muren omver te halen. Alles brandde tot den grond toe af. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De Bond van vereeniging^TTT^^, ren aan middelbare nijverheidsschol dezer dagen te Rotterdam haar a dering gehouden, onder leiding van .1 ver?a- M. Sirag uit Utrecht. an Nadat eenige financieele aangeW,- afgedaan waren, werd bij enkele „f stelling de heer B. J. v. d. Wal n daan den) als hoofdbestuurslid herkozen e^ar* tweede vacature de heer dr. A Rt-po 'n de sterdam). er (Ai De gemeenteraad van Dantu™ heeft met 11 tegen 4 stemmen besiof ^1 o. 1. school te Murmerwoude, dip leerlingen telt, op te heffen. 70 Onder voorzitterschap van dg Frerichs van Haarlem kwam de Alp v®- Doopsgez. Predikanten Vereeniging ju dag in jaarvergadering bijeen in de <vÜ"' gezinde kerk te Utrecht. De vergadering'1'11, drukbezocht. €nn«»* CURSUSDUUR VAN BIJZONDER» KWEEKSCHOLEN. I De minister van onderwijs heeft aan d»u sturen der gesubsidieerde vierjarige scholen, die te kennen hebben gegevens omzetting op korten termijn van hun iL* school in een driejarige op onoverkoJE bezwaren stuit, medegedeeld, dat hij er in u rust, dat de omzetting met ingang van iï schooljaar 1934-1935 zal plaats hebben Maandagmiddag is te Den Helder U gerestaureerde gebouw vior de kweekscC voor onderwijzers en onderwijzeressen gaande van de Alg. Held. Winkeliersvèrwn' ging, welke de hoogere handelsschool exrin teert, in gebruik genomen. F BEWAARSCHOOL MET EEN KOPKLASSE. Bij koninklijk besluit is de leeftijd van tor. lating tot de lagere school met drie maand» verhoogd en op zes jaar gesteld. Het vorkr jaar, toen de toelatingsleeftijd eveneens m4 drie maanden verhoogd werd, kon men a spoedig vernemen, dat men hier en daar door het oprichten van cursussen aan de wer king van het kon. besluit trachtte te ontlto- men. Deze geschiedenis herhaalt zich In Den Haag is een school, waaraan men een voorbereidende klasse heeft verbonden. Voorts is er een bewaarschool waarop men een „kopklasse" heeft gezet, genaamd „tus- schesklase". In beide klassen worden onder- zesjarigen" geplaatst en opgeleid voor het tweede leerjaar der lagere school. Het blad spreekt over deze practijken terecht zijn af- keuring uit. NEDERLANDSCHE COLLECTIEVE FILMPRODUCTIE. Filmprijsvrastf, De Necofilm (Nederlandsche Collec tieve Filmproductie) te Den Haag heeft een prijs van 1000 uitgeloofd voor het beste filmgegeven van duizend woor den. Heden heeft de jury vergade-d en is de uitslag van de prijsvraag bekend gemaakt. Met eenparige stemmen veri bekroond het scenario van Adam Haag te Den Haag, getiteld „De Omweg'. Verder zijn er drie eervolle vermel dingen t.w. het scenario het „Hellend Vlak" van Daan van der Zee te Den Haag, op grond van de intrige. 2. „De Erven Burdee" van mevrouw Kooy van Zeggelen te Amsterdam, op grond van de Hollandsche karakterteekening. 3. „Het Winnend Lot", van Tol Brugmans te Berlijn, op grond van de origineels komische kwaliteiten. De jury bestond uit de letterkundigen mevr. Jo van AmmersKüller, mr. H. Scholte en dr J Walch, den bekender acteur Adolphe Engers, den heer Charles van Biene, directeur der Nederlandsche Ufa en de heeren Paul van der Hurk en H. C. A. Smits van Burgst, directie der Necofilm. Eind October zal met de verfilming van het bekroonde ontwerp worden te gonen. De opnamen zullen plaats heb ben in de studios' van Philips te Eind hoven, onder regie van Paul van d" Hurk.ju HINDERWET. 4(^ a nei verzoex van j. o. Heiloo, om vergunning tot het opnehn-11 Bij besluit van 5 September j.1. is slissing op het verzoek van J. C. van N® een vetsmelterij, voor het vervaardigen technische vetten, in het perceel 7*™ 193", verdaagd. Alkmaar, 6 September 1933. Burgemeester en Wethouders van WENDELAAR, Burgemeester- A KOELMA, Secretaris. 133. Na het koffertje te hebben bestudeerd, probeerden ze ook verschillende knoppen, juist zooals ze hun medepassagier hadden zien doen. „Hallo, hallo, Jello", riep Wo-Wang in het spreekbuisje. Na eenige oogenblikken ontvingen ze zoowaar zachte klanken door het buisje op. „Geef nogmaals order", riep hij weer in het buisje en met hun ooren op het toestel hoorden ze de volgende verbijterende woorden.... t «/-' ,"^*a met uiterste zorg te werk, wat die zending be ij s uren zoo spoedig mogelijk luchtschip, overmees'ert, Ata en transporteeren den neger en den chinees aan boo ons luchtschip. Stel daarna je bom in werking, waarnaii„n hij tevens door middel van een kabel in ons luchtschip zu cn schen Hierna hoorden ze niets meer. „Ze hebben be^ ook op het leven van den piloot gemunt", steunde wo- angstig. „Daar moeten we toch iets op zien te vinden t

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10