jBinnetdand het koninklijk bezoek aan AMSTERDAM. RHEUMATISCHE PIJNEN. Ouze JCoionim yxöoUiciaat Tlieuws KOEDIJK. BERGEN. BROEK OP LANGENDIJK. BOVENKARSPEL. HOOGWOUD. NIEUWE-NIEDORP. Gister beeft de koningin ten paleize ©ntvangen de heeren Gottfr. h. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Amsterdam en dr E- Heldring, oud-voorzitter dier Ka mér en directeur van de Koninklijke jsederlandsche Stoomboot Maatschappij, niet wie h. M. den toestand van handel e scheepvaart in de hoofdstad heeft be sproken. Om tien minuten voor vijven gister middag verliet het Koninklijk gezin het Paleis op den Dam voor het bezoek aan de Kweekschool van het Leger des Heils te Amstelveen. De tocht geschiedde ook ditmaal in open auto's. Op den Dam bracht een eerewacht van de Kon. Ned. Marine de eerbewijzen. Van het Paleiscarillon klonken vader- landsche melodieën. Amstelveen had zich al vroeg in den namiddag opgemaakt om het Koninklijk gezin te ontvangen. Het heele dorp vlagde, oud en jong liep uit naar het plein hij de Kweekschool, het plein dat met grind extra-keurig in orde was ge- maakt. Een muziekgezelschap van het Leger des Heil* had zich bij het mooie gebouw opgesteld en bracht af en toe opwekken de.muziek ten gehooren. Het wachten duurde lang. Kwart over vijven zou het Koninklijk Gezin de school bereiken, doch het werd tien mi nuten later, daar de belangstelling langs den weg naar het dorp zóó groot was, dat de koninklijke auto's herhaaldelijk het tempo vertraagden, opdat de Ko ningin gelegenheid had alle hulde in ontvangst te nemen. Een pa»r Keer werd gestopt; bij het St. Jozefgesticht voor onverzorgde kin deren echter terdege verzorgd bleken kreeg de Koningin bloemen. Even later een bloemen- en zanghulde voor de R.-K. school aan het begin van Amstelveen. Eén eerewacht van officieren en sol daten, allen in uniform van het Leger des Heils, van cadetten en padvinders, met vaandels en banieren, stond naar het Hbld. meldt vóór het gebouw opge steld en bracht der koninklijke familie den vaandelgroet; de muziek zette het „Wilhelmus" in. Aan den ingang van de Kweekschool zijn de koninklijke gasten ontvangen door den burgemeester van Nieuwer- Amstel, mr Haspels (Amstelveen ligt in zijn gemeente), commandant Bouwe Vlos, leider van het Leger des Heils >'n Nederland, en brigadier Beekhuis, leider van de Kweekschool Geleid door deze functionarissen be trad de koninklijke familie het gebouw. Hierna begaf h t gezelschap zich naar d aula, waar de cadetten, onder leiding va.i adjudant Claevs, een door mevrouw adiüdante Claevs gedicht lied ten gehoo- re opachten^- „v s i Het lied begint aldus: -Welkom, o wondere feestdag Met blijden jubel begroet... De wijze is een oude Engelsche melo die Na den zang begon de rondwandeling door het gebouw, waar commandant Vlas. brigadier Beekhuis en de architec ten Ingwersen en majoor Bakker van voorlichting dienden. In de eerste plaats is bezocht de vleu gel van het gebouw, waar de mannelijke cadetten zijn gehuisvest. Daarna keerde J" gezelschap terug naar de aula, wel ke inmiddels was ontruimd. Hier is het Koninklijk gezin getoond het glas-in-, lood-raam met de embleven van het Le ge des Heils. Voorts namen de IOm'nk- hjke gasten in oogenschouw de aan de wanden der zaal opgehangen portretten yan de leiders van het Leger des Heils in Nederland van 1887 af tot heden. Na het verblijf in de aula bezocht M. een der kamertjes voor gehuwde cadetten, waarna het gezelschap zich egaf naar het schoollokaal, waar Bij- Asc° onderricht werd gegeven aan de mPt ^yna een kwartier heeft H. M. Kr(^°te aandacht deze les gevolgd en le i'x ?n8Stellend vroeg zij naar de tellingen en de organisatie van het Leger des Heils. ij a,^et verblijf in het schoollokaal zijn 1 j:. c"tigd den vleugel waar de vrouwe- T fadetten haar kamertjes hebben, n slotte nam de Knninsrin de biblio theek nam de Koningin de biblio- in oogenschouw. ha' a In de kamer van de officieren Hun k 'r'eekcningen te hebben geplaatst in I j. ezoekersboek. verlieten de Konink- H trgasten Bet gebouw. Hartelijk nam .n v1- afscheid van commandant Vlas de andere officieren, up het oogenblik, dat de Koningin in 's w staPte> speelde de muziek: „Dat «neeren zegen op u daalOfficieren en cadetten zongen mee. vas het bezoek aan de school een ripn16 B'a(jzijde geweest in de geschie- i der Kweekschool, voor het dorp af] veen begon de ware vreugde na noop van dat bezoek het was te art over zes geëindigd want de rit tocht*1 vo^^e' vverd een ware triomph- 1-pPf Burgemeester van Nieuwer-Amstel dpn ?u' zittond naast dr. De Vlugt, in Qen stoet mee. dni,UP aan.huis vlagde men, het heele jV„ P eak uitgeloopen Op het Kerkplein b|kinderen van alle openbare en d° u,nare scholen verzameld, ook .u ti- e erscBolen; ook waren er deputa ties Van yereenikingen, en oude moeder- hp. vlaggen en vaandels, padvin- Vei-ona ^ie m«nigte klonk een da- stort f,e.iuBel- De koninklijke auto bloem van a"e zijden werden nu dit i n aanSedragen, steeds meer, zoo- W aut? er vol van was. 'dpipÜervgejuich' nu gezang van de kin- Van Bet „Wilhelmus", onder leiding 1 den heer Fockink, hoofd van de R -X. schooL Het plaatselijk Harmonie gezelschap begeleidde den zang. Na afloop van deze treffende hulde richtte de Koningin woorden van dank tot den heer Focking. En burgemeester Haspels dankte zij voor de zeer harte lijke ontvangst in het dorp. Verder ging het nu door over de mooie Ouderkerkerlaan, waar vlaggen woeien van de boerderijen, naar de buurt Over- Ouderkerk, welke deel uitmaakt van Nieuwer-Amstel, waar weer huis aan huis vlaggen. Daar is ook de mooie oude brug over den Amstel. Aan de overzijde ervan ligt Ouderkerk (ge meente. Ouder-Amstel). De burgemeester dier gemeente, met de heele schooljeugd en welhaast de heele burgerij van het dorp, was „over de brug" gekomen, om de Koningin te bejubelen. Hier weer een bloemenhulde en noc een paar malen later op den weg langs den Amsteloever. Bij de Kalfjeslaan ook daar bloe men nam burgemeester Haspels af scheid van de Koningin, die hem nog maals dankte voor het huldebetoon in ziin gemeente. Onderweg nog even stoppen 1 Rozen- oord, waar de Koningin een kostelijk bloemstuk kreeg, en dan naar het Pa leis; eerst nog langs den rustigen Am- stel daar voer een bootje met oranje- zeilen verder over den Amsteldiik waar het, na de Berlagebrug, zwart stond van de menschen; zeer, zeer druk was het langs den weg, tot het Paleis toe, en overal klonk luid gejubel. Een mooie tocht was het geweest, welke eerst tegen half acht op den Dam eindigde. De prinses bezoekt het instructie- vaartuig „Prinses fuliana,\ Ruim twee jaar geleden, op 13 Juni 1931, heeft prinses Juliana het eerste in Nederland gebouwde schoolschip, dat haar naam zou dragen, op de werf „Gideon" van den heer J Koster Hzn. te Groningen gedoopt en te water gelaten. In de maand Sept. van het zelfde jaar werd het instructievaartuig „Prinses Juliana'' officieel in dienst gesteld, doch tot dusver had zich geen gelegenheid voorgedaan, dat de prinses een bezoek aan het schip kon brengen. Nu het instructievaartuig, dat deze week een oefentocht maakt met leerlingen van de zeevaartschool te Delfzijl, te Amsterdam is, juist nu ook de koninklijke familie de hoofd stad bezoekt, heeft prinses Juliana gevolg ge geven aan het reeds lang gekoesterde voorne men, het door haar gedoopte schoolschip in de vaart te bezichtigen. Gistermorgen te half elf had het bezoek plaats. De „Prinses Juliana", gepavoiseerd, lag aan den steiger van de firma Van Es van Ommeren aan de de Ruyterkade te Am sterdam met daarachter het andere instruc tievaartuig van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, de „Prins Hendrik", eveneens in vlaggentooi. Op den steiger werd de prinses, die verge zeld was van klein gevolg, begroet door den heer G. de Jong, directeur van het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart en de heeren G. J. Graichen, directeur van de firma Van Es Van Ommeren en W. N. v. d. Poll, ha venmeester van Amsterdam. j, Begeleid door den heer G. de Jong, begaf prinses Juliana zich onder luide toejuichin gen van de genoodigden op de beide instruc tieschepen en de belangstellenden bij den steiger aan boord van de „Prinses Juliana", waar zij begroet werd door den heer M. J. van Alphen de Veer, inspecteur van het Nij verheidsonderwijs en voorzitter van het be stuur van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Deze stelde verscheidene be stuursleden van het Onderwijsfonds en auto riteiten, die bij het bezoek aanwezig waren, aan H.K.H. voor. Na ontvangst bood een dochter van den directeur van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, de prinses'bloemen aan. Onder leiding van de heer Van Alphen de Veer en De Jong bezichtigde vervolgens de prinses het vaartuig. Te ruim elf uur ving een rondvaart door de haven aan, waarbij de „Prinses Juliana" werd voorafgegaan door een boot van de havenpolitie en werd gevolgd door het in structievaartuig „Prins Hendrik". Omstreeks half één keerde de „Prinses Ju liana" aan den steiger terug en verlieten de hooge bezoekers het schip om naar het paleis op den Dam terug te keeren. REGELING WERKLOOZENZORG. Onbillijkheden in de gelrojjen rege lingen. Het bestuur van de Ned. Vakcentrale heeft zich, in verband met wenschelijk geachte verbeteringen in den werkloo- zenzorg, met een uitvoerig verzoek schrift tot den minister van Sociale Za ken gericht Het spreekt daarin zijn waardeering uit voor de getroffen rege lingen, maar meente te moeten wijzen op enkele onbillijkheden. Allereerst betreft dit de bepaling, dat eventueel aanwezige spaargelden geheel moeten worden opgeteerd, alvorens steun wordt verleend. Deze spaargelden hebben in den regel de bestemming een ruggesteun te zijn bij ernstige ziekte, bij overlijden van den kostwinner of bij ingetreden ongeschikt heid tot werken. De werknemer, die zijn leven lang met groote zuinigheid en spaarzaamheid deze voorzorgsmaatrege len trof, wordt in het geval van werk loosheid wel zeer ernstig getroffen, aan gezien hij de met zorg gespaarde gelden geleidelijk ziet slinken. De werknemer met groote zorgeloosheid voor zich en de zijnen, die zijn geheele leven „van de hand in de tand" geleefd heeft, wordt bij werkloosheid onmiddellijk door de over heid geholpen. Gevraagd wordt om een regeling, waarbij de bespaarde gelden gedurende de periode van werkloosheid worden geblokkeerd, m. a. w. dat zij gedurende die periode niet mogen worden benut, terwijl eventueel gekweekte rente in mindering van het steunbedrag zou kunnen worden gebracht In overeenkomstig geval verkeeren zij, die het voorrecht hebben een eigen woning te bezitten. Voor deze zou een bepaling kunnen gelden, dat de huur waarde in mindering van den te ontvan gen steun wordt gebracht waarbij even wel rekening ware te houden met moge lijke te betalen hypotheekrente. fabrieks- en bedrijfspensioen- verzekeringen. Zeer groote teleurstelling heeft de maatregel gewekt dat ook de z.g. fa brieks- of bedrijfspensioenverzekerin- gen eerst dienen te worden opgesou peerd, alvorens men tot de steunregeling kan worden toegelaten. In den regel zijn dit gelden, die in den loop der jaren op de weekloonen der werknemers zijn gekort en onder beheer blijven van de directies van bedoelde fabrieken en be drijven. De werknemer kan niet naar wille keur beschikken, wijl de desbetreffende bepalingen voor uitkeering, slechts gel- dei. voor ouderdom en invaliditeit. Waar ook deze gelden weder dienen voor bescherming van den werknemer in gevallen van invaliditeit of ouder dom, is het mede een maatschappelijk belang, dat deze gelden voor die doel einden gereserveerd blijven. Ook hiervoor is noodig, dat van Rijks wege een desbetreffende bepaling in de steunregeling wordt neergelegd. Huurbijslag. De thans in verschillende gemeenten getroffen regeling voor den huurbijslag werkt voor verschillende groepen van personen onbillijk. Er zijn werkloozen, die krachtens hun vroegere maatschap pelijke positie verplicht waren een wo ning te betrekken, die in huurwaarde aanzienlijk hooger was dan die van den eenvoudigen arbeider. Hun maatschappelijke positie nood zaakte hen nu eenmaal overeenkomstig die positie te leven, met alle daaraan verbonden meerdere en grootere uit gaven. Bij ingetreden werkloosheid mag niet verwacht worden, dat onmiddellijk naar een goedkoopere w-oninggelegenheid wordt omgezien, aangezien toch nog wel steeds de hoop aanwezig zal zijn in een overeenkomstigen werkkring emplooi te vinden. De door de gemeentebesturen toege paste maatregel voor huurbijslag op den steun houdt met dit alles geen of vrij wel geen rekening. De steunregeling huldigt in algemee- nen zin terecht het beginsel, dat geor ganiseerde arbeiders bij werkloosheid in eenigszins voordeeliger posi,tie komen te verkeeren dan de ongeorganiseerden. Is echter een georganiseerde arbeider niet meer kasgerechtfgd, dan rntvangt hij een steunbedrag, gelijk aan dat van den ongeorganiseerde, doch moet van dit bedrag zijn contributie-verplichtingen voldoen. De ongeorganiseerde ontvangt dus voor gezinsbehoeften meer dan de georganiseerde arbeider. De regeling, waarbij dit verschil wordt opgeheven, dus het steunbedrag te ver- hoogen met deze contributie, wordt dan oök alleszins billijk geacht. Ten slotte verzoekt adressante de te gemoetkoming in het beheer der werk- loozenkassen, voor 1933 bepaald op 0.5 cent per lid en per week. te willen ver- hoogen in verband met den omvarigrij- ken arbeid aan dit beheer verbonden. BESCHERMING VAN DEN /BANDE- ROLLEPRIJS VAN SIGARETTEN. Dezer dagen heeft te Utrecht een ver gadering plaats gehad van sigaretten- fabrikanten in Nederland, die voorstan ders zijn van wettelijke bescherming van den banderolleprijs, inclusief toe slagzegel. Onder algemeene instem ming werd besloten om in een comité samen te werken tot bestrijding van den hoogst ongewenschten en vernietigen den toestand in de sigaretten-industrie. Zoo spoedig mogelijk zal in dien geest een request aan de Tweede Kamer wor den gezonden, waarbij tevens verzocht zal worden het toeslagzegel op te nemen en de gezamenlijke heffing af te ronden. BOND VAN SCHILDERSPATROONS. De Bond van Nederl. Schilderspatroons zette Woensdagmiddag te Zandvoort zijn vergadering voort. De secretaris, de heer L. de Groot, hield in deze bijeenkomst een inleiding over den stand van zaken in het schildersbedrijf, zoo als hij die in het jaarverslag heeft verwerkt. Spr. schetste de moeilijkheden, waarmee de schilderspatroons te kampen hebben Hij wees op de lasten, die ook op deze burgers drukken en kwam op tegen de concurrentie, die de overheid den werkgevers aandoet door veel werk in eigen beheer te doen uitvoeren Spr. drong aan op versterking der organi satie. De bend telt nu 46 afdeelingen en heeft in totaal 1135 leden. Spr. deed vervolgens eenige mededeelin- gen over de ziekteverzekering en zei, dat deze patroonsverzekering alleen bestaanbaar is als allen daartoe medewerken. Zoo ook met de ongevallenverzekering. Ten slotte besprak hij het collectief con tract. Er zijn vele patroons, die meenen, dat het nu wel zonder contract kan. Daar is veel voor te zeggen, maar spr. wees er op, dat wie nu de bepalingen van het contract terzijde schuift, zich aan contractbreuk schuldig maakt. Het staat vast, dat zij, die zich aan het contract houden, het moeilijk zullen heb ben; maar als over eenigen tijd dit contract afloopt en nieuwe besprekingen, natuurlijk op een anderen grondslag, zullen worden ge voerd, zou het te betreuren zijn als het na veel strijd bereikte resultaat werd prijsge geven en geen contract meer werd gesloten. Wettelijk vastgestelde arbeidsdag. Aan de orde kwam hierna een voorstel- Apeldoorn om te besluiten met den meesten spoed bij de overheid alle mogelijke stappen te doen om een wettelijke bepaling in de ar beidswet vast te leggen en met kracht door te voeren, dat ook patroons en allen, die voor eigen rekening werken, aan den wettelijk vastgestelden arbeidsdag zijn gebonden. Hierbij was een prae-advies-Schut om te ko men tot een 40-urige arbeidsweek. De voorzitter, de heer Van As, het stand punt van het hoofdbestuur uiteenzettende, verklaarde dat het H. B. het niet op een stemming wilde laten aankomen, omdat het niet wenschte, dat de Bond de eerste is, die zich pertinent uitspreekt vóór de 40-urige werkweek. Ten slotte werd het voorstel van den voor zitter z.h.s. aangenomen. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. van der Sluys te Den Haag, R. Graatsma te Amsterdam en W. Strietman te Zeist. TEKORT AAN BOTER EN MARGA RINE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Er heerscht momenteel in Zeeuwsch- Vlaanderen een groot tekort aan boter en margarine, wat door verschillende oorzaken is ontstaan. Het heerschende mond- en klauwzeer heeft op de hoeveelheid melk en boter een ongunstigen invloed. Ook de lang durige droogte is voor de weiden zeer nadeelig, terwijl natuurlijk ook de con- tingenteering van de margarine merk baar is. Maar van den grootsten invloed is toch wel het smokkelen. Het schijnt wel, dat de smokkelaars op groota schaal boter en margarine opkoopen en over de grens brengen. Het gevolg is echter dat er grensdor pen zijn, waar noch boter noch marga rine in de winkels te koop is en waar men wel, als men geen droge boterham wil eten, zich van slinksche wegen moet bedienen om aan vetten te komen. De gemeenteraad van Hulst heeft zich te dezer zake tot den minister van eco nomische zaken gewend. DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. Wij vernemen dat de vrijzinni"-demo- cratische raadsfractie van oordeel is, dat het vrijwillig heengaan der drie soc.-dem. wethouders voor haar geen re den is, den heer Abrahams te advisee- ren, eveneens zijn wethouderszetel ter beschikking te stellen. Namens deze raadsfractie heeft de heer Ktelaar dan ook aan de soc.-flem. raadsfractie medegedeeld, dat de heer Abrahams zijn mandaat als wethouder niet ter beschikking zal stellen. KANOVAARDERS VERDRONKEN? De kano leeg gevonden door Schokker visscher. Door den Schokker visscher P. v. Leest uit Moerdijk werd gisteren op het Kwaksdiep tegenover het dorp Rokanje op ongeveer 10 K.M. uit den wal gevischt en later bij de Kon. marechaussee aangebracht een 6 M. lange kano ongeveer 60 c.M. breed voorzien van een mast en een wit zeil. In de kano bevonden zich verschillende voorwerpen o.a twee paar schoenen en laarzen twee sabels, onder en boven kleeding. dekens, levensmid delen, een peddel en een Duitsch militair zak boekje met onleesbaar schrift. Men veronder stelt dat met deze kano een ongeval heeft plaats gehad en dat de twee inzittenden zijn verdronken. RENTEZEGELS GESTOLEN. 7000 sfuks. Ten nadeele van den Raad van Arbeid te Amsterdam zijn sedert een paar weken 7000 rentezegels van 60 cent uit de kantoren op het Droogbak verdwenen, vermoedelijk gesto len. Ondanks de ijverigste nasporingen van de politie konden tot nu toe zegels noch da- der(s) gevonden worden. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. Had zich verzet tegen visitatie. Een winkelier uit Gendringen, die Zond?~ bij een bezoek aan Duitschland aan de grens geen genoegen nam met de visitatie en daar bij een S.A.-man een klap in het gezicht gaf, is te dier zake direct gearresteerd en tot een gevangenisstraf van 15 maanden veroor deeld. LOONSVERLAGINGEN IN DEN LANDBOUW. in Z.O.-Drente en N.O.-Overijset. De landbouwers en landarbeiders te De- demsvaart hebben het voorstel van den rijks bemiddelaar aanvaard, zoodat daar een con tract zal worden gesloten op basis van ly, pCt. loonsverlaging en handhaving van de uurloonen voor mannen. De hoofdbesturen van de vijf landarbei dersbonden hebben Woensdag te Emmen aan de werkgeversvereeniging te Munster- scheveld, Emmercompascuum en Emmer Erf- scheidenveen bericht, dat zij aanvaarden het aanbod dier werkgevers om het aardappel- rooien met 8 pCt. en het andere werk met ongeveer 15 pCt. te verlagen, terwijl de uur loonen voor mannen worden gehandhaafd. Met uitzondering van Erica en Nieuw Am sterdam zijn thans in geheel Zuid-Oost- Drente en Noord-Oost-Overijsel de loonen vastgesteld. De loonsverlaging bedraagt voor het tariefloon gemiddeld 7 pCt., Em mercompascuum niet medegerekend. De uur loonen zijn vrijwel overal gehandhaafd. Het mooie weer maakt dat de aardappel oogst vlug opschiet. Over drie weken is deze zeker geheel afgeloopen. KORTE BERICHTEN. Prinses Juliana is gisterochtend per auto gereden naar Soestdijk, waar zij het noenmaal heeft gebruikt ten paleize van de koningin-moeder. Gisteren is de 26e jaarlijksche vergade ring van de Ned. vereeniging van reinigings directeuren gehouden. In den ouderdom van 71 jaar is te Dor en echt overleden Dr. Th. Stoop, eereburger en oud-wethouder van sociale zaken dier ge meente. 6 V anmorgen is te Winterswijk geopend de 45ste algemeene vergadering van de Ned. Heide Maatschappij. Voorzitter was A W. J J. Baron van Nagell. Bij kon. bes.uit van 18 Aug. is aan dr. F. E. Posthuma. te 's-Gravenhane. met in- De lijder kent maar al te goed de ellen de, welke veroorzaakt wordt door rheu- matische pijnen, in de ledematen, lendenen, heupen of gewrichten, doch gewoonlijk is hem da werkelijke oorzaak van deze pijnen niet bekénd Het is juist, dat een verblijf in een vochtige om geving, gevatte koude, tocht. enz. dik wijls rheumatische pijnen teweegbren gen, maar de werkelijke oorzaak schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde orga nen in uw lichaam kon afzetten. Het bloed, dat niet meer goed jezuiverd wordt, voert dit urinezuur op zijn om loop door het lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle gedeelten van het lichaam En de scher pe kanten dezer urinezuur-afzettingen .roorzaken de ellendige D'inen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Foster's Rugpijn-Nieren-Pilkn worden sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerdo kennen en waardeeren, door per sonen uit uw eigen omgeving aanbe volen tegen dergelijke verschijnselen. Zij verschaffen goed gezuiverd, leven gevend bloed. Zij zorgen, dat alle om zuiverheden, die zooveel narigheid veroorzaken en lelden kunnen tot aller lei zeer ongewenschte verwikkelingen, dagelijks uit het lichaam worden ver wijderd. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten h f 1.- f 1.75 en f 3.-p. doos. Let vooral op den ju'stpn naam. gang van genoemden datum, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn functie van lid van den economischen raad. I I HUISZOEKINGEN EN ARRESTATIES TER SUMATRA'S WESJKUST. Gister vonden ter geheele Westkust van Sumatra tientallen huiszoekingen plaats in de kantoren en woningen van bestuursleden van de Partai Moeslim Indonesia en de Par tai Sarekat Islam Indonesia. Bij deze huiszoekingen werden veel ge- schrifen in beslag genomen, seint Aneta aan het Hbld. Te Padang werden twee hoofdbestuurs leden van de P.M.I. gearresteerd. Te Fort de Koek en Manindjau werden twee leiders van de P.S I.I. gearresteerd. Deze arrestaties vonden plaats in afwach ting van nadere maatregelen. HET EILAND ONRUST. De muiters gaan naar Madoera. De bewakingstioepen, die sedert 10 Fe bruari j.1. op het eiland Onrust waren ge legerd, zullen met den detachementscomman dant in de tweede helft van deze maand het eiland veriaten zoodra de muiters van Madoera zullen zijn verscheept. Het transport van de muiters van Onrust naar Madoera zal bestaan uit 170 man die in Madoera m dezelfde barakken zullen wor den ondergebracht als tot dusverre door do Inheemsche dienstweigeraars werden ge bruikt. Onrust wordt weer een gewoon quaran tainestation, aldus Aneta aan het Hbld. De afd. van den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers heeft een adres aan den gemeenteraad gericht om te komen tot een fondsvorming voor het betalen van de waterleiding door de gebruikers, dil naar aanleiding van een onderhoud met het hoofd van de administratie van het water leidingsbedrijf. die medewerking toezegde voor de provincie. Bij de gemeente is aangevraagd om een baggerregeling in het leven te roepen, de tuinders moeten zich hiervoor opgeven op de gemeente-secretarie. Door de tuinbouwvereeniging „De West'' zullen pogingen aangewend worden om een cursus in het leven te roepen voor tuinbouw- onderwijs voor jong en oud onder leiding van den heer Stuffers. De luit. ter zee le kl. J. J. C. C Bennik, aangewezen voor den dienst in OosMndië, zal zijn bestemming volgen per m-s. „Jonan v. Oldenbarnevelt", dat 4 October van Am sterdam zal vertrekken. De heer B. v. d. Holt, commies der directe belastingen, is met ingang van 1 October a.s. als zoodanig overgeplaatst naar Borne. De bloembollen veilingsvereeniging '.W -itfriasland" heeft wederom een bol- lei iing georganiseerd. Er was gerin ge oelangstelling. In een speciale raadsvergadering is dé heer Vijn gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig wethouderschap. De burgemeester, wethouder Schilder en raadsleden, roemden den jubileerenden wethouder om de rondborstige wijze, waarop hij altijd voor zijn meening uit kwam en zijn zorg voor het welzijn der gemeente. Dankbaar beantwoordde de heer Vijn de sprekers, ook voor de stof felijke blijken vaii belang:,telling. "Naar men ons mededeelde is een ver dwenen jas van J S. te Hoogwoud, te ruggevonden aan den kant van een sloot bij de Sluis, /redeeitalijk in het waMr. Liggende.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7