Alkmaarsche Courant. ^Buitenland Provinciaal 1lieuws Bonoerd fi/i en dertigste Jaargang. VRIJDAG 8 SEPTEMBER. ter vergelding. kwistig met doodstraffen. verandering in de fransche koloniale politiek. ONGELIJKE BROODPRIJZEN. In Brussel. HET OVERIIJDEN VAN LORD GREY. nieuwe wapens bij de manoeuvres. het bezoek van herriot. internationale fototentoonstelling. MUSSOLINI OPENT EEN WERELDCONGRES. Van pluimveehouders. DE PAUS CELEBREERT EEN PLECHTIGE MIS. OOSTENRIJK EN TRIEST. WEER EEN RADIOREDE OVER OOSTENRIJK. algemeene duitsche katholiekendag te weenen. NEDERLANDSCH CONSUL OVERVALLEN. Door Bedoelnen. JAPAN WIL VLOOTBOUWPROGRAM. In 3 jaar voltooien. HOORN. OUDE-NTEDORP. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). No. 212 1933 Geen middagmaal. Ter vergelding van een aanval. Zondag nacht door communisten gepleegd op een S.S -man te Hamburg, zijn naar Wolf! meldt tachtig communisten in het concentratie kamp van Wittmoor gestraft met inhouding van hun middagmaal. In het proces tegen de moordenaars van den S A man Höllger te Gross-Biumenau heeft de rechtbank te Koningsbergen gister middag uitspraak gedaan De beide verdach ten Fritz Lange en Siedelmann werden over eenkomstig den eisch van het O M. wegens het plegen van moord, tesamen en in vereeni- ging, ter dood veroordeeld. Een derde ver- dachae. Rogalla. beschuldigd wegens mede plichtigheid, werd vrijgesproken. Dr. ECKENER NAAR NEW-YORK. In gezelschap van den heer Bronsing. Dr. Eckener is in gezelschap van den heer Bronsing, een der directeur van de Stoom vaartmaatschappij „Nederland", aan boora van de „Hamburg" van de Hamburg Amerika Lijn naar New-York vertrokken. Gisteren heeJt de Fransche minister van buitenlandsche zaken den resident- generaal van Marokko, Ponsot, den hoogen commissaris van Syrië, de Mar tel, en den referent voor Klein-Azië in het ministerie van buitenlandsche zaken ontvangen en een uitgebreid onderhoud met hen gehad. Het schijnt, dat Bon cour na de mutaties in de leidende func ties der Fransche mandaatsgebieden een volkomen nieuwe koloniale politiek wil invoeren en dat hij thans nieuwe richt lijnen heeft gegeven. In officiëele kringen wordt inzake de besprekingen aan den Qui d'Orsay slechts het feit als zoodanig genoemd. maakt en verklaarde, dat de em-gratie van de Duitsche joden naar Palestina en andere lan den niet kon worden beschouwd als «en de-1 finitieve oplossing van het probleem door de vervolging van de Joden door het bewind van Hitier aan de orde gesteld. Het congres moest het algeheele herstel van de rechten der Joden in Duitschland nastreven, evenals het in het leven roepen van een internatio nalen waarborg voor de gelijkheid van de rechten der joden in alle landen. Het congres zal over de voorstellen Goldmann beraadslagen. van ENGELSCHE ZAAKGELASTIGDE BIJ DALADIER. Minister-president Daladier heeft gisteren den Engelsehen zaakgelastigde te Parijs Campbell, ontvangen. Het onderwerp van gesprek vormde de voorbereiding van de op 18 September plaats hebbende conferentie te Parijs, waaraan van Engelsche zijde de per manente vertegenwoordiger der ontwape ningscommissie, Eden, en waarschijnlijk Hen- derson, de president der Ontwapeningsconfe rentie zullen deelnemen. De tegenwoordig heid van Norman Davis schijnt eveneens vast te staan, maar waarschijnlijk zal hij eerst aan de besprekingen deelnemen, wanneer tus- schen Engeland en Frankrijk overeenstem- ming is bereikt in zake de controlekwestie. Van Fransche zijde wordt verder beweerd, dat op het programma ook de controle over de Duitsche bewapening en de Duitsch-Oos- tenriiksche kwestie staan en dat die kwesties zelfs hoofdpunten van behandeling zullen zijn. De commissie tegen de duurte heeft zich o.a. bezig gehouden met de prijzen van het brood, die sterk wisselen al naar de steden. Zoo is de prijs in Osten- de en Antwerpen een geheel andere dan die in Henegouwen. De commissie is van oordeel, dat deze prijsverschillen niet gerechtvaardigd zijn en een» misbruik vormen, waaraan een einde moet wor den gemaakt. Zij besloot de regeering te verzoeken het parket te doen ingrijpen op grond van de wet van 1124 inzake ongeoorloofde prijzen. De crematie van het stoffelijk over schot van Lord Grey zal Zaterdagmid dag te Darlington plaats hebben. De bis schop van Newcastle zal den dienst lei den. Tezelfder tijd zal in de parochie kerk te Embleton een herdenkingssa menkomst plaats vinden .terwijl Maan dag in Westminster Abbey een herden kingsdienst zal worden gehouden. Betuigingen van deelneming zijn in gekomen van den koning en de koningin en van alle vooraanstaande staatslieden van het Britsche Rijk. Alle bladen wij den groote artikelen aan de nagedachte nis van Lord Grey. Daarin komt het diepe respect tot uiting, dat men voor den staatsman heeft gehad en dat werd gdeeld door hen, die niet van zijn poli tieke opvattingen waren. De regeering heeft betuigingen van deelneming ontvangen van de Belgische en Fransche regeeringen. De Parijsche pers wijdt uitvoerige artike len aan de nagedachtenis van wijlen Lord Grey, die zij een „waar vriend van Frank rijk" noemt. De groote manoeuvres, die op het oogen- olik in de nabijheid van Chalons in Frankrijk worden gehouden, zijn gistermorgen na een Pauze van 24 uur hervat. In de Parijsche bladen wordt in verband met deze manoeu vres gesproken over nieuwe wapens, die bij deze manoeuvres voor de eerste maal ge bruikt zullen worden en waarover streng stilzwijgen wordt bewaard. Naar het schijnt £aat het hier om nieuwe tanks machine geweer-pantserwagens en snelvuurgeschut van klein kaliber, waarover reeds eenigen tijd geleden gesproken is. Aan Rusland. Herriot heeft de derde gedachtenwisseling gehouden met den commissaris van buiten- landsche zaken, Litwinow. Deze gedachten- wisseling was gewijd aan het geheel der po litieke en economische vraagstukken. De Italiaansche ambassadeur heeft ter eere van Herriot een receptie gehouden, waar het geheele corps diplomatique en de leiders der Sowjet-regeering aanwezig waren. Ook ver tegenwoordigers van de Sowjet-Russische ®arine waren aanwezig. In het begin van Januari 1934 zal te Stockholm een internationale fototentoonstel ling worden geopend. Naar alle deelen der wereld zijn in totaal 450 uitnoodigingen ver zonden. Er zal een speciale afdeeling voor wetenschappelijke foto's zijn. pa wordt opgericht Moge de katholie kendag blijvend enthousiasme wekken om onze volle kracht aan te wenden voor onze katholieke overtuiging. De katholiekendag moge ons opwekken tot een waarachtig katholieke actie, die datgene in het particuliere en het open bare leven werkzaam moge doen wor den, wat onze harten vervult. Hij moge helpen het rijk van Christus op te rich ten, Christus weer tot heer en koning te maken over alle onze levensomstandig heden. Al ons doen en laten moge we der enkel en alleen gericht zijn op het groote bovenaardsche doel. Met ver trouwen vangen wij het groote werk aan, dat een werk van heil en van vrede moge worden. Met de uitstelling van het allerhei ligste stemde het domkoor-Tantum ergo in, waarop de kardinaal in plech- tigen optocht den Dom verliet Om 8 uur werd in den Dom een orgelconcert gegeven. Aan den katholiekendag wordt deel genomen door 4 kardinalen, 5 aartsbis schoppen en 20 bisschoppen. 3500 pries ters zullen dagelijks aan de altaren der Weensche kerken de mis lezen. Rond 100 extra-treinen brengen de ongeveer 40.000 tot dusverre aangemelde buiten landers, waaronder Tsjecho-Slowakije met 18000 deelnemers het sterkst verte genwoordigd is, benevens de rond 50.000 deelnemers uit de bondslanden naar Weenen. Behalve de zuiver kerkelijke plechtigheden, worden een groot aantal corporatieve vergaderingen gehouden, die deels van zuiver Oostenrijkschen. deels echter ook van algemeenen aard zijn. In totaal zullen 1107 vergaderingen worden gehouden, welker voorbereiding 12000 werkuren heeft geëischt. JOODSCH WERELDCONGRES. Dr. Goldmann wil rechtsherstel voor de vervolgde joden. Dr. Goldmann gaf op het Joodsche Wereld- Congres te Genève een overzicht betreffende w bijeenroeping van het Joodsche Wereld- congres. Hij wees op het feit dat de v;rvoi ging van de joden in Duitschland de bijeen komst van het congres dringender heeft ge- Op het kapitool heeft Mussolini gister morgen in aanwezigheid van den goe- verneur van Rome, den minister van landbouw en vertegenwoordigers van het parlement en het corps diplomate que plechtig het vijfde wereldcongres van pluimveehouders geopend. Aan het congres nemen niet minder dan 1000 vertegenwoordigers van 42 landen deel. Naar aanleiding van het Heilige Jaar heeft Paus Pius XI gisteren met groot ceremonieel in de St. Pieterskerk een plechtige mis gecelebreerd voor de in het „Camp Dux" verzamelde 50 000 fas cistische jongeren en de in Rome ver toevende jongerenafgevaardigder van Italianen in het buitenland. Aan de mis namen talrijke pelgrims uit Spanje, Zwitserland, Duitschland en andere lan den deel. Het Oostenrijksche ministerie van handel heeeft zich tot de verschillen ie takken van handel gewend met de vraag, van welken aard de bijzondere wenschen zouden zijn bij een verlegging van het verkeer naar Triesta De bond van groothandelaren in koloniale waren sprak den wensch uit, dat voor koffie, thee en een aantal specerijen preferente tarieven zouden worden ureheven. Men ziet in de vraag van het ministerie een inleiding tot het nemen der maatrege len, die te Riccione zijn besproken ter bevordering van het handelsverkeer via Triest. Gisteren heeft een lid van de landslei- ding Oostenrijk der NSDAP voor den Beierschen zender een rede gehouden over: „Het ware beeld van Oostenrijks zelfstandigheid." Hij betoogde, dat de lasthebbers van het buitenland dachten aan de sleutelpositie van Oostenrijk en van dat standpunt uit de politiek van het land leidden. De regeering-Dollfuss moet, om het zoo te zeggen, Maandag luisteren naar het bevel van den Tsjechischen gezant. Dinsdag naar dat van den Italiaanschen en Woensdag naar dat van den Franschen gezant. Als inleiding tot den algemeenen duitschen katholiekendag is gister avond in den dom van St. Stephanus een plechtigen dienst gehouden, die door kardinaal Innitzer persoonijk werd geleid. Daarbij hield de kardinaal van af het hoogaltaar een predikatie. Het plechtige uur, aldus sprak hij, dat ons den aanvang brengt van den algemee nen duitschen katholiekendag is geko men. Het luiden der klokken moge heil en zegen doen uitstroomen over het Christelijke avondland. De katholieken dag wil niet slechts een religieuze fees telijkheid zijn, hij wil en moge zijn een religieuze vernieuwing, een religieuze verheffing van ons katholieke Duitsche volk. Wij moeten erkennen, dat wij onze kracht w eer in den geest en de vol heid van het Christelijk geloof moeten aanwenden, opdat weder de vrede van Christus in het avondland terugkeert, weer een Christelijke ordening der maatschappelijke betrekkingen in Euro- In de nabijheid van de Doode Zee is een auto van de Potasch-Compagnie, waarin zich de Nederlandsche consul in Jeruzalem bevond, door Bedoeïnen overvallen. Het kwam tot een gevecht, in den loop waarvan de consul gewond werd. Naar het telegraafagentschap Sjim- boen Rengo meldt, heeft het ministerie van marine besloten het nieuwe aanvul lende vlootprogram in 3 jaar uit te voe ren. De schepen zullen met grooten spoed worden gebouwd. Bijzonderhe den omtrent het bouwprogram, waarin in het bijzonder duikbooten zijn opge nomen, zullen binnenkort worden be kend gemaakt. GEHEELE ATLANTISCHE VLOOT GEREED. Voor vertrek naar Cuba. In verband met den dreigenden toestand op Cuba heeft het Amerikaansche ministerie van marine bevel gegeven, dat alle in de At lantische marinehavens gestationneerde oor logsschepen zich gereed moeten houden voor een eventueel vertrek. In de Cubaansche wateren bevinden zich thans in totaal 20 Amerikaansche oorlogs schepen, n.1. het s'agschip „Mississippi", de kruisers „Indianapolis" en „Richmond", 5 torpedojagers 8 kustwacht-torpedojagers en 4 kieinere hulpschepen. Vliegtuigeskader naar Cuba? Naar uit Colon gemeld wordt zou daar, volgens voorloopig niet bevestigde geruch ten, een Amerikaansch vliegtuigeskader ge reed liggen voor den start naar Havanna. Het imperialisme. De linkervleugel van de radicale geheime studentenvereeniging A. B. C. te Havanna roept in een proclamatie alle kameraden op, zich aan te sluiten bij een beweging tegen het Amerikaansche imperialisme. "Voor gister middag was een groote demonstratie van alle revolutionnaire groepen vastgesteld. Nemen communisten de leiding? Volgens berichten van Cuba, zou de regee ring te kennen hebben gegeven bereid te zijn af te treden indien het belang van Cuba dit eischt. Ondanks het door de regeering uitge vaardigde verbod, hebben groote communis tische manifestaties plaats gevonden, waarbij de bevolking wordt opgewekt, zich te verzet ten tegen het Amerikaansche imperialisme en het aan land zetten van Amerikaansche troe pen met geweld te verhinderen. De Yunta heeft verklaard, dat zij geen enkele versto ring van de orde zal tolereeren. Te Havanna is een afdeeling cavalerie opgetreden om be- toogers te verdrijven. In het land hebben communistische arbeiders een aantal fabrie ken bezet. Een schaduw-kabinet gevormd De binnenlandsche politieke toestand wordt van uur tot uur verscherpt. Vooraanstaande politici der meeste partijen, zoomede het grootste deel der bladen eischen het aftreden der regeering Azana, zoo mogelijk door een inteventie van den president der republiek Steeds meer wordt de regeering het verwijt femaakt, dat zij ondanks den duidelijken lijkenden wil van het volk niet vrijwillig af treedt. Er wordt een schaduw-kabinet ge vormd, dat algemeene verkiezingen zou laten uitschrijven. Hoornsche Winkelweek en Dahlia- tentoonstelling ,JStad Hoorn' Gisteren vermeldden we reeds, dat het bloemen-corso uitstekend is geslaagd. Niet minder dan 47 nummers namen aan den wedstrijd deel, waarvoor bijzonder veel be langstelling bestond. De uitslag was als volgt: Afd. Voertuigen: le pr. fam. Meyssen te Zeist met ponnywagen; 2e r. de heer G. Stael te Hoorn* 3e pr. mevr. Andreae te Hoorn; 4e pr. de heer Kramer te Hoorn en 5e pr. de W.A.C.O. te Hoorn. Afd. versierde fietsen: le pr. Gebr. Veer te Hoorn, 2e pr. de heer Dijkman te Wog- num, 3e pr. a mevr. WonderBak te Hoorn, 3e pr. de heer Pieters te Hoorn, 4e pr. de heer Van Heezen te Hoorn. Afd. groepen: le pr. kinderen van den Nieuwendam, 2e pr. afd. Hoorn der Ned Padvinders. Verder werden nog eenige troostpijzen toe gekend. Na afloop werden de prijzen in hotel Pickart door den heer Spaander met een geestige toespraak uitgereikt. De avondfeesten in het Park waren weder om zeer druk bezocht. Verschillende artisten van het gezelschap Faveur oogssten hier wel verdiende lauweren. De buurtvereeniging „Het Kleine Noord'' heeft met een 20tal auto's een muzikalen rondrit door de stad gemaakt, welke omme gang werd besloten met een intieme feest avond, waar de vroolijke stemming tot laat in den nacht behouden bleef. De Hoornsche winkelweek treft het met haar attracties wel zeer bijzonder; het weer werkt in alle opzichten mee. Onder leiding van de Hoornsche Water- sportvereeniging werd voor de jongens in de Vluchthaven een aardige zeilwedstrijd ge organiseerd met eigen gemaakte scheepjes. Er werd in twee klassen gezeild: n.1. voor jongens van tot en met 10 jaar en van 11 tot en met 15 jaar. In totaal waren er 21 deelnemers. De uitslag was als volgt: Jongens tot en met 10 jaar: le pr. H. van Heezen; 2e pr. W. Kool; 3e pr J Rietsema; 4e pi. K. Kool; 5e pr. J. Koelman. Jongens van 11 tot en met 15 jaar: le pr. J. Broertjes; 2e pr. B. Engel; 3e pr. K. Elooikamp; 4e pr. W. Feller; 5e pr. C. Hel lir.gman. Zeer veel belangstelling vond het verklein de 10 M.-jacht van den heer Westerbaan. Fokvee-tentoonstelling. Ter gelegenheid van de Winkelweek en Dahlia-tentoonstelling „Stad Hoorn'', werd Woensdag onder begunstiging van schitte rend na-zomerweer de jaarlijksche groote Fokvee-tentoonstelling gehouden, uitgaande vanwege de afdeeling Hoorn van de Holl. Maatsch. van Landbouw. Het terrein op de Nieuwe Veemarkt was leuk versierd, zoodat alles een recht frisschen indruk maakte. Niet te verwonderen, dat de belangstelling voor deze keurige expositie wederom zeer groot was. Het aangevoerde materiaal was, naar ons van deskundige zij de werd verzekerd, wederom van uitstekend* kwaliteit. Namens de V.V.V. te Hoorn, welke in sa menwerking met de afd. Hoorn van de H. M. v. L deze uitstekende gearrangeerde Fokvee- tentoonstelling aan de Hoornsche winkel week „Stad Hoorn" had verbonden, sprak de heer L. Visser in café „De Roskam" hartelijke woorden van dank tot bestuur en organisa toren voor de prettige wijze van samenwer king, waardoor werkelijk een zeer belang rijke tentoonstelling kon worden verkregen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. Best Nzn., eere-voorzitter van de afd. Hoorn der H. M. v. L., die wees op het groote belang van deze expositie. Burgemeester Leemhorst besprak in een bloemrijk betoog den band tusschen West friesland en de centrum-stad Hoorn en roem de de prettige samenwerking. Spr. dankte allen die aan het welslagen van deze belangrijke tentoonstelling hebben medegewerkt, in het bijzonder de stuwende krachten: de heeren Ériks, Voorbergen en de heer E. Koster te Berkhout. De heer K. Kuiper te Wognum richtte als onder-voorzitter van de Holl. Mij. van Land bouw woorden van bijzonderen dnk tot de afd. Hoorn, welke hij prees om haar groote activiteit. Ten slotte werd het woord gevoerd door den heer Stumpel als voorzitter van het co mité „Stad Hoorn". De ondertoon van deze sympathieke toe spraken vormde de goede verstandhouding welke er bestaat tusschen de centrumstad Hoorn en Westfrieslands bevolking. De ver schillende speechen werden met applaus be groet. Hieronder volgen de bekroningen: Stieren. Rubriek 1. lK-iarige stieren: le pr. W. Koelemey te Midden Beemster, 2e pr. A Bloem te O.-Blokker, 3e pr. N. Kaan Kz. te Wieringerwaard, 4e pr. P. Donker Jz. te Hoogwoud, eerv. verm. E. Koster te Wog num. Rubriek 2, 214-jarige stieren: le pr. a W Jimmink Hz. e.a. te 't Zand, le pr. b. D Hoogland te Harenkarspel, 2e pr. A. Francis te Schagen. Pinken en melkvee. (Groepen en individueele keuringen.) Rubriek 3, twee pinken van één vaderdier: le pr. en le pr. indiv. D. Jimmink te Wierin gerwaard, le pr. en le pr. indiv. N. Kaan Kzn. te Wieringerwaard, 2e pr. P. Donker Jzn. te Hoogwoud, 2e pr. idem, 3e pr. Chr Dekker te O.-Blokker,, 3e pr. J. Deken te Blokker, 3e pr. idem, 3e pr. W. Zilver te Bin- nenwijzend. Rubriek 4, twee melkvaarzen van één va derdier: le pr. en 2e pr. invid. Gm. Dekker te O.-Blokker, le pr. idem, 2e pr. en le pr. invid. A. Zilver te W.-Blokker, 2e pr. idem. 2e pr. en 3e pr. invid. A. Bloem te O.-Blok ker, 3e pr. P. Wagenaar Sr. te Binnenwij- zend. Rubriek 6, melkkoeien, geb. in 1929 of vroeger: le pr. W. Koelemey te M.-Beemster, 2e pr. P. Donker Jz. te Hoogwoud, 3e pr Gebr. Commandeur te Blokker, 4e pr. C. Donker Pzn. te Twisk, 4e pr. P. Donker Jz te Hoogwoud, 4e pr. Gm. Dekker te O.-Blok ker. Schapen. (Geregistreerd, Texelsch ras.) Rubriek 7, schapen met hare in 1933 gebo ren lammeren, w.o. minstens 1 ramlam: le pr. Gebr. Hogetoorn te N.-Beemster, 2e pr G. Blokker te Opperdoes, 3e pr. Gebrs Ho getoorn te N.-Beemster, 4e pr. J. van Ber kei Cz. te Wognum. Rubriek 8, viertallen ooilammeren: le pr. J Wagemaker, Weere, Abbekerk, 2e pr. Nobel te N.-Beemster, 3e pr. C. Donker te Schellinkhout, 4e pr. C. Wijdenes Pzn. te Sij- bekarspel. Rubriek 9, viertallen fokschapen, geb m 1932: le pr. P. Focker te N.-Beemster, jr. Gebrs. Hogetoorn te N.-Beemster, 3e pr, W. Nobel te N.-Beemster. Rubriek 10, viertallen fokschapen, geb. in 1931 of vroeger: le pr. K. Bregman Jzn. te N.-Beemster, 2e pr. J. Wagemaker Weere, Abbekerk, 3e pr. W. Nobel te N.-Beemster, 4e pr. G Wijdenes Pzn. te Sijbekarspel. Rubriek 11, rammen, geb. in 1932: le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbekerk, 2e pr. Wed. rim. Langedijk, Weere, Abbekerk, 3e pr. T. Groot te Twisk. Rubriek 12, rammen, geb. in 1931 of vroe- ger: le pr. C. Donker te Schellinkhout, 2t pr. Gebrs. Hogetoorn te N.-Beemster, 3e pr. P. Kooyman te Wognum, 4e pr. W. Nobel t# N.-Beemster. Varkens. (Geregistreerd, Groot-Yorkshire ras) Rubriek 13, beeren, geboren vóór 2 SepL 1931: le pr. Alb. de Wit te 't Zand, 2e pr. A. de Haan te N.-Beemster, 3e pr. A. de Groot te Stompetoren, 4e pr. J. Bleeker Czn. te Assendelft. Rubriek 14, beeren, geb. na 1 Sept. 1931: le pr. P. Nooy Czn. te Midwoud, 2e pr. Var* kensfokvereen. „Spierdijk" te Spierdijk, 3e pr. P. Beerepoot te Wognum. Rubriek 15, drachtige zeugen, geb. vóór 2 Sept. 1931le pr. P. Borst te Heerhugo- waard (Nrd.), 2e pr. T. Groot te Twisk, 3e pr. N. G. Stuyt te Nibbixwoud. Rubriek 16, drachtige zeugen, geboren na 1 Sept. 1931le pr. Js. van Kampen te Hoog- karspel, 2e pr. G. Vlaar te Benningbroek en 3e pr. idem. Rubriek 17, zeugen, geboren vóór 2 Maart 1931, met biggen: N. G. Stuyt te Nibbix woud, 2e pr. Js. v. Kampen te Hoogkarspel, 3e pr. S. Borst te Heerhugowaard (N.), 4e pr. D. Schoen te Benningbroek. Rubriek 18, zeugen, geboren na 1 Maart 1931, met biggen: le pr. P. D. de Lange te Schagerbrug, 2e pr. J. P. Kraakman te Aker sloot, 3e pr. P. Dekker Jbz. te Obdam, 4e pr. P. J. Vlam te Burgerbrug. Rubriek 19, drietallen jonge fokvarkens uit één toom, geb. in 1933: ie pr. J. Portegijs ia 't Zand, 2e pr. idem, 3e pr. S. v. d. Wal te Winkel, 4e pr. P. Borst te Heerhugowaard (Nrd.) Bokken en Geiten. Rubriek 1, bokken geb. 1931 of vroeger', le pr. Goliath H 327. afd. Naarden-Bussum; 2e pr. Thea, H 363, afd. Zaandam; 3e pr. Jo zef H 362, afdeeling Andijk; eerv. verm. Ja- cob H 366, afd. Berkhout. Rubriek 2, bokken geb. 1932: le pr. Bob H 375, afd. Naarden-Bussum; 2e pr. Pieter H 374, afd. Zaandam; eerv. verm. Pieter H 376, afd. Heiloo. Rubriek 3, boklammeren: le pr. Frederik f 222, B. van Rosmalen, Bussum; 2e pr. Phi lip f 223, W. Pieterse te Naarden; 3e pr. Kees t 114, C. Keizer te Zaandam; 4e pr. Leo v 56, G. Smits te Heiloo; eerv. verm Max m 319, P. Clement te Nieuw-Vennep. Rubriek 4, geiten geb. in 1931 of vroeger: le pr. Aartje f 14. E. ter Wijden, afd. Naar den-Bussum; 2e pr. Betsie F 24, G. Beemster te Bobeldijk; 3e pr. Truitje F 137, Nic. Dol te Nieuw-Vennep; 4e pr. Betsie F 174, G Beem ster te Bobeldijk; 5e pr. Pietje f 174, G Brou wer, afd. Naarden-Bussum; 5e pr. Grietje F 103, C. Keizer te Zaandam. Rubriek 5, geiten geboren 1932: le pr. Klaasje f 219, W. de Boer, afd. Naarden- Bussum; 2e pr. Annie f 218, G. Westland, afd. Naarden-Bussum; 3e pr Gijsje f 205, G. Brouwer te Bussum; 4e pr. Louise c 222, G. Wit Dz. te Berkhout. Rubriek 6. geitenlammeren: le pr. Marie f 242, E. ter Wijden, afd Naarden-Bussum; 2e pr. Willy m 314. A. C. Pruissen te Nieuw- Vennep Betsie III c 223, G. Beemster te Bobeldijk; 4e pr. Henny t 115, C. Keizer te Zaandam. "Woensdagmiddag ontstond brand in de houten schuren van den heer C. Witsmeer. welke geheel is afgebrand. De oorzaak was nog niet vast te stellen, maar moet vermoedelijk gezocht worden in het stoken van een fornuis. (Slot.) Na langdurige discussies werd goedge vonden het adv.es van B. en W., te volgen om twee adressen van het Comité van'actie voor de stichting van een Sportfondsenbad af te wijzen op voorwaarde, dat een commis sie uit raadsleden, belangstellenden en des kundigen zal benoemd worden, die nieuwe plannen onder de oogen zal zien en zich daarbij ook over de mogelijkheid van stich ting van een goedkooper en voor de ge meente meer acceptabel sportfondsenbad zal laten voorlichten. De raad besloot in te trekken te rekenen ingaande Kerstmis 1932 zijn besluit van 11 December 1930 No. 10, voor zooveel betreft het bepaalde betreffende den verhuur van grond aan H. W. Oudhoff en B. en W. te machtigen, te rekenen ingaande Kerstmis 1932 te verhuren een gedeelte van het achter de woning, plaatselijk aangeduid Westerweg No. 144, gelegen terrein, kad. bekend gem. Alkmaar sectie E. No. 3845, gedeeltelijk ter grootte van ongeveer 1100 M2. voor den door hen te bepalen prijs bedragende ten minste 15 per jaar, aan een door hen aan te wijzen huurder, voor den door hen te bepalen tijd, den duur van vijf jaren niet te boven gaande, onder de door het college nader te stellen voorwaarden. De raad besloot aan de N.V. Bouwmaat schappij „Lyceumkwartier" te Alkmaar, di recteur de heer A. Hoekmeijer en hare recht verkrijgenden vergunning te verleenen otn op de haar in eigendom toebehoorende per- ceelen tusschen de Lyceumstraat en de Blee- kerskade, kad. bekend in sectie F. nrs. 2840, 2841 en 2874, een straat aan te leggen. Ten slotte werd een interpellatie-Van Dru- nen gehouden over de vraag of een ambte naar van de Gem. lichtbedrijven een huurder wiens huisbaas weigerde eenige machtigin gen ten behoeve der gemeente te teekenen, geadviseerd zou hebben dan maar geen huur te betalen. De wethouder van den betrokken dienst ontkende, dat dit het geval zou zün geweest.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9