Nu de vacanties voorbij zijn Aqenda DaqeÜi&sch OoecakfU ^Binnenland £uchU>aait /UhetAecicfit JUoüUiciaal Hieuws Hoe zal DuUschtand met hei nieuwe Hitlerregime op de oniwapenings conferentie verschijnen 7 EEN ONBEREKFNBARE FACTOR. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. NOORDSCHARWOUDE. OUDKARSPEL. ZIJPE. ZUIDSCHARWOUDE. Ie Dag Kolfwedstrijd Ned*r'' Kolf bond. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain 7.30 uur, hoofd nummer Het oude lied (rom.), hoofdrollen Lil Dagover, Lien Deyers, Ida Wüst en re- lix Bressart. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af, doorloopen- de voorstellingen. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie tot en met Woensdag, hoofdnummer Mano- lescu en de vrouwen (rom. sens.),_ hoofdrol len Mady Christians, Ivan Petrovich en El len Richter. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofd nummer Vrouwennoodlot (dram hoofdrol len Joan Crawford en Gary Cooper. Toe gang bpven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het blan ke opperhoofd (Wild-Westfilm), hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zaterdag 9 September. 12 tot 8 uur, Muziektuin, Floraliatentoon stelling. Tenniswedstrijden te Heiloo. Zondag 10 September. 2 tot 10 uur, Muziektuin Floralia' -ïtoon stelling. Tenniswedstrijden te Heiloo. Dinsdag 12 September. 8 uur, café Central, vergadering 8 Oct vereen. Alkmaar Ontzet. Woensdag 13 September In Het Wapen van Munster, vergadering buurtcommissies versiering op 8 Oct. We zijn al weer een ruime week in Sep tember en de vacanties, ook die van de groote politieke persoonlijkheden, zijn langzamer hand geëindigd. Het eerste, wat than' de aandacht vraagt, is de ontwapeningskwestie. Want al wedijveren in werkelijkheid alle toonaangevende landen met hun bewape ning, voor den schijn en dus ook voor de wereld is men druk aan het ontwapenen. We zeggen hier uitdrukkelijk voor den schijn, want er is niemand meer, die niet met zeker heid weet, dat achter de militaire coulissen koortsachtig gewerkt wordt om toch vooral niet in bewapening ten achter te staan met een ander land. Maar hoe 't dan ook zij, Geneve's stem is weer roepende en vooral nu Duitschland zoo geïsoleerd is, zien we met spanning uit naar de komende gebeurtenissen op de ont wapeningsconferentie. Hoezeer Duitschland in alle opzichten al leen en hulpeloos staat blijkt uit een speciaal daaraan gewijd artikel in de „H.P.", waarin de verhouding tusschen Amerika en Duitsch land scherp geteekend wordt. De gebeurtenissen in Duitschland hebben sterker indruk op de toonaangevende Ameri kanen gemaakt dan zelfs uit het scherpste artikelen in de Amerikaansche pers valt op te maken. Jarenlang heeft men in het Witte Huis geloofd dat men het vraagstuk van de terugbetaling der schulden moest gebruiken om de West-Europeesche Staten, in het bij zonder Frankrijk, tegenover welks militaris me men in de Ver. Staten zeer sceptisch stond, er toe te dwingen, op het punt der ontwapening wat toeschietelijker te worden Evenwel, de nieuwe toestand, welke is ont staan door het aan de regeering komen van Hitier en de herbewapening van Duitsch land, welke ook in Amerika als een feit wordt aangenomen, heeft den leidenden Amerikanen geheel andere perspectieven ge opend dan die, waaraan men daar te lande sinds jaar en dag gewend was. En al heeft de Amerikaansche diplomatie het om strate gische redenen verstandig geacht officieel en openlijk niet al te veel aandacht te schenken aan zekere geheime besprekingen tusschen Duitschland en Japan, toch is aan ingewij den bekend, dat die besprekingen een zeer diepen indruk hebben gemaakt op de verant woordelijke leiders van de partij, die op het oogenblik in de Ver. Staten aan het bewind is. De berichten, welke het Amerikaansche gezantschap te Berlijn de laatste maanden het Witte Huis heeft doen toekomen, hebben aan de andere zijde van den Oceaan den in druk versterkt, dat het voornemen van het Hitleriaansche Duitschland, de herbewape ning met kracht door te zetten, dermate vast staat, dat daardoor aan de Geneefsche con ferentie de zwaarst mogelijke slag wordt toegebracht. Sommige ministers van buitenlandsche za ken willen wat vlugger van stapel loopen en reeds in de a.s Volkenbondsvergadering over de Duitsche herbewapening spreken zonder er doekjes om te winden Anderen beschou wen dat als een strategische fout. Immers, twee landen die niets van Duitsche herbewa pening moeten hebben, met name de Ver Sta ten en Rusland zijn niet vertegenwoordigd in den v olkenbond, terwijl ze in de Ontwape ningsconferentie hun volle gewicht in de schaal kunnen werpen. Bovendien vreezen laatstgenoemden, dat men op dre manier Hitier in de kaart zou spelen en hem een schoone gelegenheid zou geven Duitschland's uittreden uit den Vol kenbond aan te kondigen. Zij achten het ver standiger in den schoot der Ontwapenings conferentie de Duitsche afvaardiging zeei concrete vragen te stellen en vooral door het instellen van een strenge, souvereine, interna tionale controle uit te maken in hoever Duitschland bereid zou zijn de her-bewape ning stop te zetten en zich te onderwerpen aan een internationale conventie. Welke me thode vóór het eind van deze maand, d w.z bij het begin der jaarlij-ksche vergadering van den Volkenbond, de zege zal hebben be naald, kunnen wij thans nog niet voorspel len. Wij achten het waarschijnlijk, dat het tot een compromis zal komen tusschen beide richtingen. Zoo zal dus waarschijnlijk ter As- semblée slechts in het algemeen over deze kwestie worden gesproken en wel zoo, dat voor de Ontwapeningsconferentie alle wegen en deuren open blijven en de Volkenbond niet wordt gedwongen formeel reeds stelling te nemen vóór Arthur Henderson den scepter weer zwaait. Eén ding kunnen wij intusschen reeds vrij wel als vaststaand aannemen: óf tijdens de Volkenbondsve^adering óf tijdens de Ont wapeningsconferentie zal het oogenblik ko men, waarop de eisch zal klinken van het in stellen van een internationaal onderzoek, ten einde uit te maken, wat er nu precies waar is van de berichten over her-bewapening in het Hitleriaansche Duitschland. Dat zal een uitermate kritiek oogenblik zijn. Immers dan zal de jegeering te Berlijn moeten besluiten of ze zich bij een dergelijke enquête zal neer leggen, dan wel haar afwijzen als „vernede rend'' en niet strookend met de eer van het Derde Rijk. Ongetwijfeld maakt men zich in de Wil helmstrasse geen illusies: zoowel in de rijks kanselarij, waar Hitier troont, als in het na burige ministerie van buitenlandsche zaken, waar vooralsnog von Neurath zij het een beperkte heerschappij mag voeren, vraagt men zich af hoe aan het dilemma te ontko men. Want noch de rijkskanselier, noch het ministerie van buitenlandsche zaken zien met een luchtig hart een openlijk conflict tus schen Duitschland en den Volkenbond tege moet. Hitler's „privé-minister van buiten landsche zaken", Al fred Rosenberg, waar schuwt in intiemen kring tegen „overijlde stappen". En de opperste leiding van de rijksweer heeft op ondubbelzinnige wijze la ten weten, dat zij nog geenszins is opgewas sen tegen mogelijke handelingen van vreem de mogendheden vóór het eind van dit jaar. Lieden van Duitsche en andere herkomst, die in West-Europa rondreizen en opdracht heb ben hun ooren terdege te spitsen, schijnen door hun berichten bij de Berlijnsche regee ring de vrees te hebben gewekt, dat het denk beeld van zekere preventieve maatregelen zoowel te Parijs als te Londen sedert eenigen tijd aanzienlijke vorderingen heeft gemaakt Pessimistische elementen in het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn, die nog niet geheel en al zijn ..gleichgeschaltet" mom- pe'en zelfs, dat de Fransche minister-presi dent en minister van oorlog, Daladier, tegen over iemand zou hebben gesoroken over een nieuwe bezetting van het Rijnland, indien Duitschland direct of indirect de onafhanke lijkheid van Oostenrijk mocht aantasten Dat Duitschland een dergelijken angst koestert is natuurlijk den regeeringen te Lon den en Parijs ter oore gekomen. In beide hoofdsteden beschouwt men de herhaalde vredesbetuigingen van Hitier en zijn bekend ste medewerkers als een uitvloeisel van diens angst en veel indruk maken zij niet, daar de voortdurend binnenkomende berichten over den onafgebroken arbeid der wapen- en mu nitiefabrieken en over de stelselmatige vermi- litanseering der bevolking te duidelijk zijn om twijfel te laten aangaande de beteekenis van dien koortsachtigen <;,"»r. BRUILOFT DIE IN EEN VECHTPARTIJ EINDIGDE. Na een bruiloft te Geesteren bij Tub- bergen raakten gisternacht de gasten slaags. Aan de vechtpartij werd door ongeveer 30 personen deelgenomen. Ver scheidene personen werden mi of meer ernstig gewond De gebroeders Weerink werden ernstig tcogetakeld. Zij kregen wonden, die worden toegebracht met messe.i, een bijl en een schop. J. Weerink kreeg over het gelaat een snede, tc\z bracht met een schop, die J5 c.M. lang en 1 c.M. diep was. Een zijner armen was tengevolge van een slag met een bijl verlamd. H. Weerink kreeg een snede in het achterhoofd van 3 c.M. lengte. VERZOEKEN VAN HET VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. Het Verbond voor Nationaal Herstel heeft het volgende telegram aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken ge zonden: „Verzoeken eerbiedig verbod uitzen ding per staatsradio Kootwijk van Inter nationale door Vara op den grooten hul digingsdag van het 35 jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin op 9 September". Voorts heeft het Verbond voor Natio naal Herstel een telegram aan den bur gemeester van Den Haag gezonden van den volgenden inhoud: „Verzoeken be leefd met allen aandrang op grooten huldigingsdag van H. M. de Koningin op 9 September geen optochten toe te laten als die welke volgens de dagbladen zal plaats hebben om. een socialistisch politicus een serenade te brengen". EEN BERUCHTE SMOKKELAAR GEARRESTEERD. Eigenaar van een pantserauto. Na langdurige nasporingen Lebben Duitsche rechercheurs in een woning aan de Duitsche grens bij Venlo den lang gezochten bestuurder van den ge- pantserden smokkelauto gearresteerd die gedurende ruim twee jaren Noord- Limburg zoowel als de Duitsche grens streek onveilig maakte met zijn pantser auto, waarin regelmatig groote hoeveel heden tabak en koffie werden vervoer. O. is voordien reeds tweemaal gear resteerd, doch wist telkens op verbluf fend brutale wijze te ontkomen. Zijn compagnon H. Schommer vluchtte naar Nederland', doch te Venlo werd hij ge grepen en als ongewenschte vreemde ling op last van den inspecteur van den vreemdelingendienst in Den Haag uit het land verwijderd. O., die zich na zijn laatste ontsnapping in de Duitsche grensstreek had schuilgehouden, werd ontdekt door een patrouille, die onver wijld den naastbijgelegen douanepost waarschuwde, waarna een inval gedaan werd in de woning. Daar werd de be ruchte smokkelaar gearresteerd. Hij is in de strafgevangenis opgesloten. STRAPERLO OOK TE NAALDWIJK VERBODEN. De burgemeester van Naaldwijk heeft, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek om vergunning, ook te Naald wijk het Straperlospel geweigerd. Kind gedood. Gistermorgen zou de knecht van den bierbottelaar Brouwer te Ede een auto achteruit zetten. Hij bemerkte niet, dat een meisje van ruim 1 jaar van zijn pa troon achter den auto omliep. Het kind kreeg een wiel over het hoofdje en was op slag dood. Aan de gevolgen overleden. De 20-jarige juffrouw J. van den Hoek, die Woensdagnacht op de Wierdensche- straat te Almelo werd aangereden door een auto waarin een gezelschap zat dat onder den invloed van sterken drank verkeerde, is gisternacht aan haar ver wondingen overleden. 17-jarige jongen bekneld geraakt en gedood. Gisteravond 11 uur is op den weg van den Bosch naar St. Michielsgestel een vrachtauto vermoedelijk tengevolyge van slippen tegen een boom gereden. De auto kantelde. De 17- jarige F. van Leeuwen, die naast den chauf feur zat raakte bekneld. De jongen was op slag dood. De chauffeur bekwam geen letsel. DE BOYCOT VAN DUITSCHE PRODUCTEN. Een proces in kort geding. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de Koninklijke Vereeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland in kort ge ding voor de Amsterdamsche rechtbank laten dagvaarden de heeren B. van Dam en N. Nathans, resp. voorzitter en secretaris van het Algemeen Comité tot verweer tegen ter reur en vervolging in Duitschland. De aanklacht geschiedde wegens het ver spreiden van circulaires en het laten loopen met borden met opschriften tegen het koopen van Duitsche producten voor het jaarbeurs gebouw in Utrecht. De eischeres ziet hierin een onrechtmatige handeling, waarvan zij schade lijdt en zal lijden. Immers reeds thans zijn bij haar vele klachten ingekomen van Duitsche stand houders, die zich door deze actie van het comité benadeeld achten en verdere schade vreezen en die daarom dreigen aan de jaar beurs den rug te zullen toekeeren en volgen de jaarbeurzen niet meer te bezoeken, indien aan deze actie geen paal en perk wordt ge steld. Eischeresse vraagt daarom in kort geding een verbod van deze actie voor het jaar beursgebouw in Utrecht. De zaak in kort geding zal op 11 Septem ber a.s. des middags te twee uur voor den president van de Amsterdamsche rechtbank dienen. AANSLAG IN RAADSZAAL. Aangaande den toestand van den burge meester van Muiden wordt gemeld, dat de kogel, hoewel men met een Röntgenfoto de plaats had vastgesteld, bij de operatie niet is gevonden. De kogel is klaarblijkelijk ver schoven. Men zal tot een tweede operatie moeten overgaan. De heer de Raadt zal daartoe eerst eenige dagen volstrekte rust moeten houden. Zijn algemeene toestand was gisteravond goed. EEN GELUKSVOGEL. De jongste zoon van den heer Duintjer, een H.B.S.-scholier te Veendam, had onlangs bij een brandje in het magazijn De Vlijt de helpende hand geboden. De verzekeringmaat- schappij betaalde hem deswege een rijks daalder uit, waarvoor de jongen een lot kocht van de Harddraverij-verloting. Donderdag avond kreeg de jongen op dat lot den hoog- s'en_ Pr'is. n.1. drie paarden ter waarde van f 1500. TWEE CLANDESTIENE AMATEUR ZENDERS. Te Rotterdam in beslaggenomen. Langzaam maar zeker worden de ge heime zendinstallaties dooi den Rijks- radiocontróledienst opgespoord en in samenwerking met rijks- en gemeente politie onschadelijk gemaakt, Thans zyn te Rotterdam wederom twee clande-tie ne inrichtingen in beslaggenomen, res pectievelijk in perceelen aan het Kriel erf en in de Goudenregenstraat. Aangezien voor den bona fide-amateur de gelegenheid bestaat een zendvergun ning te verkrijgen, 'zal de radio-contróle dienst de jacht op geheime zenders krachtig blijven voortzetten. Boerderij vernield Te Wagenberg (N.-Br.) is gistermorgen brand uitgebroken in de boerderij van den heer S. V. De boerderij, een schuur en een loods gingen in de vlammen op De kinderen konden met moeite worden gered. Twee stuks vee werden een prooi der vlammen. In de drie aangrenzende huizen ont stond eveneens brand. De oorzaak van den brand is onbe kend. Oogst vernield. Gisteren is de kapitale boerderij van den landbouwer Vertigaal te Hooge Zwaluwe afgebrand. In een oogwenk stond de groote landbouwschuur, geheel met riet bedekt, in lichterlaaie De ge- heele oogst, zoomede de landbouw- inventaris werden een prooi der vlam men. Spoedig was ook de aan de land bouwschuur gebouwde woning aange tast, die ook geheel in vlammen opging. Aan redden viel niet te denken. Door den krachtigen wind sloegen de vlam men weldra over naar de boerderij aan de overzijde van den weg van den land bouwer A. v. d. Made, die mede zoowel als 't woonhuis geheel in demasch wer den gelegd. Het vuur werd met twee stralen op de waterleiding bestreden Ook de brandweer uit Wagenberg en ter Hevden verleenden ieder m.i een spuit assistentie. De oorzaak is tot nog toe onbekend, terwijl de schade door verze kering bij den boerenbond wordt gedekt. BOTERACCIINS BLIJFT EEN GULDEN. De Crsis Zuivelcentrale deelt mede dat voor de week van 10 tot en met 16 September de prijs van het crisis-boter- merk op 1 en die van de vervoerver- gunning voor buiten'andsche boter op 1.10 per K G. is vastgesteld. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND. Vergadering in het Concertgebouw te Amsterdam. Uitgebreide politie maatregelen. In de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, waarvan de zaal, het podium en de gaanderijen dicht bezet waren, on der de aanwezigen bevonden zich zeer vele zwarthemden heeft gister de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland onder leiding van den Ir. A. A. Mussert, een open bare vergadering gehouden. In de omgeving van het gebouw waren uit gebreide politiemaatregelen genomen; ver schillende straten waren afgezet. Alleen aan leden en introducés waren kaarten verstrekt; bovendien had ieder, die met zulk een kaart gewapend het gebouw binnentrad, zich eenige malen achtereen aan een strenge controle te onderwerpen. Te ruim kwart over acht, nadat de leider van den Kring Amsterdam had aangekon digd, dat er geen gelegenheid was tot debat en tot het skellen van vragen, klonk op de middengalerij trompetgeschal, gevolgd door den roep: „De leider Mussert". Onder herhaald ..Hou zee"-geroep ver scheen daarop ir. Mussert boven aan een der trappen van het podium, om zich door een eerewacht van zwarthemden snel naar de spreeklessenaar te begeven. In zijn rede keerde spreker zich fel tegen het stelsel der evenredige vertegenwoordi ging en tegen het verpolitiekte volksleven. De eerste daad van den nieuwen minister president was, dat hij in zijn kabinet opnam twee sociaal-democraten in buitengewonen dienst; dit alles was een gevolg van ons politieke stelsel en dat stelsel moet worden vernietigd. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van het fascistische stelsel van den corporatieven staat, waarin deskundige persoonlijke verant woordelijkheid geeft en met het parlement. Het schip van den Nederlandschen staat is in 1815 van stapel geloopen en nu, na 120 jaar zoo lek geworden als een mandje. Aan ons de taak-om het opnieuw op te kale fateren. Wat het wetsontwerp betreft inzake het uniformverbod zeide spr., dat de partijbon den van heden in staat zijn de rechterlijke macht op het nationaal socialisme af te stu ren, maar, zeide hij, wij kunnen ook strijden zonder zwart hemd. Wij zullen den strijd tegen het marxisme voeren tot het in Neder land vernietigd is. Na de pauze heetf de heer G. van Duyl nog het woord gevoerd. KORTE BERICHTEN. In een Donderdag j.1. gehouden vergadering te Nijmegen is opgericht de r.-k. Blindenraad, als orgaan van de ge- heele r.k. blindenbevveging. Bij Kon. besluit van 25 Augustus is vernietigd het besluit van den gemeen teraad van Cuyk c.a. van 30 Juni 1932, waarbij is besloten den gemeentetoren aldaar af te breken. De betonwerker J. F., te Postelholt, is gisteren bij het afbreken van een stal, onder een omvallenden muur geraakt! Met een gebroken been en inwendig zwaar gekneusd is hij naar het zieken huis te Roermond gebracht. De Pelikaan (terugreis) is te Calcutta geland. De Rijstvogel (uitreis) is gister te Cairo aangekomen, - naar waarnemingen, verricht in den mor<r.- van 9 September. ?en Medegedeeld door het Kon. Nederl iu«i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7743 m Aberdeen. te Laagste barometerstand 753.0 mM u Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 10 September: u Zwakke tot matige Oostelijke wind- ijct,f tot half bewolkt; droog weer; weinig'veran dering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk handhaaft zich over Jfe omgeving der Noordzee met zeldzame stand vastigheid al daalt de barometer iets en ver" plaatst de kern zich langzaam Oostwaarts" Het blijft krachtig waaien met regen op IJ^ land aan de Noordelijke kust van Noorwe- gen stomrt het uit Zuidwest met regen In Zuid-Frankrijk zijn weer onweersregens ge vallen, maar alle landen om de Noordzee hielden het fraaie grootendeels onbewolkte weer met hooge dagtemperaturen. Heden is boven ons land de windrichting tot 14 K M hoogte overal uit Oostelijke richting, zoodat voortduren van het fraaie weer waarschijn lijk is, Bweau voor Arbeidsrecht opgericht. In een dezer dagen gehouden vergade^ ring van den Langendijker Bestuurdersbond werd besloten over te gaan tot de oprichting van een Bui eau voor Arbeidsrecht Hiermede werd geacht in een lang gevoelde behoefte te voorzien. Tot adviseur werd aangewezen J. v. d. Abeele, Oosterstraat, Noordschar- woude, terwijl verder werd besloten dat het Bureau onder de volgende voorwaarden zal werken. Aan georganiseerden (modern) worden ad viezen verstrekt a 25 cent, terwijl dit voor anders georganiseerden 50 cent en vóór on georganiseerden 1 zal zijn, een en ander verhoogd met eventueel te maken onkosten. Er werd geen vaste avond gesteld maar d« adviezen zullen uitsluitend ten huize van den adviseur en in de avonduren worden ver strekt. BERGEN. Onlangs werd in deze gemeente een rijwiel ontvreemd. Het is een rijksveld wachter te Purmerend mogen gelukken aldaar een persoon aan te houden, af komstig uit Beemster, die in het bezit van het ontvreemde rijwiel bleek te zijn. De verdachte is naar het huis van be waring te Alkmaar overgebracht. Bij beschikking van den Minister van Defensie is met ingang van 28 No vember a.s. voor goed vrijgesteld van den dienstplicht verleend wegens oplei ding tot een geestelijk ambt, aan den ingeschrevene voor den dienstplicht de zer gemeente Joh. Hollenberg. Het mond- en klauwzeer heeft ook in deze gemeente zijn intrede gedaan. Deze gevreesde ziekte is geconstateerd onder het rundvee van de Wed. S Nanne aan de Schapenlaan alhier. Den 30sten Sept zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer I. M. K. van Loo bij d« Noordhollandsche Brandwaarborgmij in dienst kwam, waarvan vele jaren als inspec teur. Deze dag zal niet in stilte voorbij gaan. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer K. P. Zuurbier, architect te Schoofl, vergunning verleend tot het bouwen van ten jeugdherberg te Petten. Het bestuur van het waterschap „Zijp4 en Hazepolder" heeft aan Ged. Staten ver zocht de bestaande benzinemotor ten behoeve van de vijzel ter bemaling van den polder w- nabij 't Zand te mogen vervangen door een Dieselmotor. „Als er feest is in onze gemeente, dan slaagt zulks altijd, hetgeen allen volmondig zullen erkennen. Ik twijfel er niet aan of. dn feest zal op eene waardige wijze worden", aldus sprak de waarnemende bur gemeester in 1926, bij gelegenheid der ope ning van den 39sten nationalen kolfwed strijd, entoen is dat kolf feest m ane opzichten geslaagd. Als wij nu met de voor bereidende werkzaamheden voor den 466t nationalen kolfwedstrijd op de hoogte Z'F gebracht, en nu het resultaat daarvan schouwen, dan ligt het voor de hand, datoe* zelfde verwachtingen als in 1926 g^0^1 worden. Is dus wat betreft de ontvangst, geling enz. naar beste weten en kunnen gf schiea, dan is het verklaarbaar dat de v zitter van „Gezellig Samenzijn" a.h w. 0 den indruk van bovengenoemde varian_ opgewektheid het podium betrad en ong de volgende, weliswaar korte, maar uitgesproken openingsrede hield: Hooggeachte kolfvrienden. Zoo is dan eindelijk het moment broken, dat de 46e Nederlandsche kol strijd een aanvang gaat nemen. Het mij als voorzitter der ontvangende „Gezellig Samenzijn" een 8T00'4 1 een hartelijk welkom te mogen toeroep®»»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2